Στα δίχτυα της μαφίας

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά από τόσες ιστορίες που διάβασα είπα να ποστάρω και γω την δικιά μου...
Αν και η εισαγωγή είναι κάπως μεγάλη, η συνέχεια υπόσχεται πολύ σασπένς , αγωνία , ανατροπές και φυσικά αγωνιστική δραση..
Καλή ανάγνωση :evil3:


26\6\2007 Ώρα 5 32 Ξημερώματα
Εκάλη


Όλοι μου οι φίλοι, ακόμη και οι γονείς μου που σπάνια τους έβλεπα πια, με πίεζαν να το κόψω. Κάνω κακό στον εαυτό μου, έλεγαν. Αλλά ποιος τους άκουγε?. Το ποτό είχε γίνει από μικρή ηλικία ο καλύτερος μου φίλος, η μοναδική διέξοδος από την μίζερη πραγματικότητά μου. Έτσι για άλλη μια φορά με βρίσκει το ξημέρωμα με ένα μπουκάλι πανάκριβο κρασί στο χέρι, λιώμα όπως πάντα να προσπαθώ να βρω ένα νόημα για την ύπαρξη μου.
Δεν λέω έχω τα πάντα. Στην πραγματικότητα ούτε εγώ δεν ξέρω τι έχω. Ας είναι καλά οι γονείς μου που φρόντισαν να μην μου λείψει ποτέ τίποτα. Βλέπετε ο πατέρας μου, καθότι Ισπανός, ήταν κτηνοτρόφος. Ταύρων. Τους έδινε για ταυρομαχίες και σιγά σιγά έβγαλε μια περιουσία. Ώσπου γνώρισε την μητέρα μου.
Φανατική με την Ρεάλ Μαδρίτης εκείνη είχε επισκεφτεί την πρωτεύουσα της Ισπανίας για να δει την αγαπημένη της ομάδα από κοντά. Η συνάντηση ήταν αναπόφευκτη καθώς αυτοί οι δύο ήταν γεννημένοι ο ένας για τον άλλον (Τέλος). Όπως έλεγε και η ίδια η μητέρα μου ταιριάζανε τόσο πολύ όσο και ο Γκράβενσεν με τον Μπέκαμ όταν ήτανε συμπαίκτες στην μεγάλη της αγάπη.
Όντας σφόδρα ερωτευμένος ο πατέρας μου (λαϊκιστή καψούρης) αποφάσισε να τα παρατήσει όλα στην Ισπανία και να έρθει στην Ελλάδα να ανοίξει αλυσίδα με σουβλατζίδικα υπό την επωνυμία Ταύρος εν ψητοπωλείο. Image
(Κανείς δεν ξέρει ακόμη τι έκανε τους ταύρους που του περίσσεψαν!!)

Έτσι προέκυψα εγώ ένα κακομαθημένο πλουσιόπαιδο που ποτέ δεν κατάφερε να ξεφύγει από την σκιά των γονιών του και που πάντα οι συμμαθητές του το κορόιδευαν για το περίεργο όνομά του. Χοσέ Αντόνιο ΡέγγεςImageμε λένε επί την ευκαιρία (εντούτοις ποτέ δεν κατάλαβα γιατί με κορόιδευαν).


Δεν πειράζει όμως, απόψε το βράδυ είναι διαφορετικά. Το ένιωθα βαθιά μέσα μου ότι κάτι θα αλλάξει. Ότι θα μπορέσω επιτέλους και εγώ να καταφέρω κάτι στην ζωή μου από μόνος μου. Το δίπλωμα προπονητικής που πήρα ξέρω ότι θα αποτελέσει την αρχή για κάτι καλό. Κάτι πολύ καλό? Μπα το κρασί φταίει ,θα είναι νερωμένο, σκέφτηκα. Ποιος ξέρει όμως, η πορεία θα δείξει.

Συνεχίζεται??????



Ίδια μέρα 11 35
Εκάλη


Εκείνο το πρωί δεν ξύπνησα όπως τις άλλες φορές, ούτε μελαγχολία ένιωθα ούτε το κεφάλι μου έτοιμο να σπάσει λες και είχαν κάτσει πάνω και οι 10 διαγωνιζόμενοι του Extra Large 400 χλμ με τα πόδια. Αντιθέτως με κυρίευε πάλι το χθεσινοβραδυνό συναίσθημα που είχε πια κατασταλάξει μέσα μου όπως είχαν κάνει και τα αμέτρητα μπουκάλια κρασί (στο συκώτι μου).Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να τσεκάρω την αλληλογραφία μου. Ώσπου το είδα. Το πολυπόθητο mail που περίμενα τόσο καιρό με ανυπομονησία (όπως η Ρούλα Βροχοπούλου τον αλβανικής καταγωγής σύζυγό της ένα πράμα) είχε επιτέλους έρθει. Η αίτηση μου για πρακτική εξάσκηση είχε γίνει δεκτή λίγους μόλις μήνες αφότου πήρα το δίπλωμα προπονητικής μου. Το mail ήταν κυρίως στα Ιταλικά αλλά μόλις είδα αυτό το σήμα τα κατάλαβα όλα.Image


Ήταν η Παλέρμο που δέχτηκε να με προσλάβει ως βοηθό προπονητή, για να μάθω τα μυστικά του επαγγέλματος δίπλα στον μεγάλο Νόνο Κορλεόνι που είχε αναλάβει φέτος την ομάδα. Σε δύο μέρες έπρεπε να ήμουν Ιταλία και σε τρεις έπιανα δουλειά. Από την συγκίνησή μου εκείνο το βράδυ δεν ήπια?..πολύ.

Συνεχίζεται??.
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

28\6\2007 10 15
Palermo International Airport, Σικελία

Image

Έφτασα με συνοπτικές διαδικασίες στην Ιταλία. Αν και δεν είχα καθόλου καλή πτήση (το κρασί που μου σερβίρανε ήταν φθηνό) με το που πάτησα το πόδι μου στο σικελικό έδαφος ένιωσα το πνεύμα αλλαγής μέσα μου. Οι άνθρωποι της Παλέρμο με περιμένανε στην αίθουσα αναμονής .Δεν περίμενα να ερχόταν ο ίδιος ο προπονητής της ομάδας, ο μεγάλος Νόνο Κορλεόνι, αλλά ήταν όντως εκεί και με περίμενε με δυο μπράβους για την απαραίτητη προστασία. Έπειτα από της τυπικές χαιρετούρες και κολακείες (γλειψίματα) με οδήγησαν στην μαύρη λίμο που περίμενε έξω από το αεροδρόμιο. Κάθομαι στη θέση του συνοδηγού και βυθίζομαι αμέσως στις σκέψεις μου..
-Θα τα καταφέρω άραγε σε τόσο δύσκολο πόστο?
-Θα με πάρουν με καλό μάτι οι παίχτες της ομάδας?
-Θα πιούμε κανα ποτηράκι? Γιατί έχει στεγνώσει το στόμα μου..

Βρισκόμασταν σταματημένοι σ? ένα φανάρι της οδού Via Sampolo όταν από τις σκέψεις μου με απέσπασε ο θόρυβος μίας μηχανής που σταμάτησε δίπλα μας. Ξαφνιασμένος γυρνάω το κεφάλι μου και βλέπω τον έναν από τους δύο επιβαίνοντες άνδρες να μου κάνει νόημα να σκύψω. Πριν προλάβω να καταλάβω τι γίνεται ο οδηγός της μηχανής έβγαλε ένα καλάσνικοφ και άρχισε να γαζώνει το αμάξι. Ευτυχώς τα αντανακλαστικά μου με βοήθησαν και έγειρα μπροστά αποφεύγοντας τους πυροβολισμούς. Αλλά γρήγορα συνειδητοποίησα ότι ήμουν ο μόνος. Όλοι οι υπόλοιποι, συμπεριλαμβανομένου και του Κορλεόνι ήταν νεκροί???


Ίδια μέρα 14 00
Αστυνομικό τμήμα Παλέρμο


Καθόμουν μόνος μου σε μια γωνία του αστυνομικού τμήματος του Παλέρμο, μην μπορώντας να πιστέψω αυτό που είχε συμβεί.
Ο Νόνο Κορλεόνι , ο άνθρωπος που θα με μάθαινε τα μυστικά της στρογγυλής θεάς (και ?γω απ? την μεριά μου αυτά της μακρόστενης φιάλης) ήταν κατά πάσα πιθανότητα νεκρός.

Ο Rinaldo Sagramola, ο τεχνικός διευθυντής της Παλέρμο, είχε μόλις καταφτάσει για να με συμμαζέψει από το τμήμα.
-Έχω καλά και κακά νέα, μου είπε, με ποιά θες να αρχίσω?
-Με τα κακά, είπα.
-Ο Νόνο υπέκυψε στα τραύματα του..
-Και τα καλά?
-Επειδή δεν έχουμε πολύ χρόνο στην διάθεση μας για να βρούμε αντικαταστάτη του αναλαμβάνεις εσύ προπονητής στην ομάδα!
Τα ?χασα. Αλλά κράτησα την ψυχραιμία μου. Ήταν η ευκαιρία της ζωής μου.
-Δεν ξέρω τι να πω.......
-Να μην πεις τίποτα πάμε από το γραφείο μου για τις υπογραφές.
Στην διαδρομή δεν έβγαλα μιλιά. Κρατούσα σημειώσεις σ΄ ένα μπλοκάκιImageγια τις προτεραιότητες μου ως προπονητής.
Στο γραφείο του Rinaldo έπιασα στα χέρια μου το συμβόλαιο. Πολύ καλά τα 25.500E την βδομάδα (αλλά έβγαζα περισσότερα τρώγοντας τα λεφτά του πατέρα μου) όμως πριν υπογράψω είχα μια ερώτηση.
-Τι ακριβώς περιμένετε από μένα?
-Αυτό θα σε ρώταγα και γω, μου απάντησε. Πόσο ψηλά σκοπεύεις να φτάσεις την ομάδα?
-Γιατί όχι και Champions League ? απάντησα χωρίς να το πολυσκεφτώ.
-Ε τότε για να επιβραβεύσουμε την αισιοδοξία σου θα έχεις 8.000.000Ε για μεταγραφές τα οποία μπορούν να φτάσουν μέχρι και 30.000.000Ε. Σκέψου την επόμενη κινησή σου και τα λέμε αύριο στην προπόνηση.
Ωραία , σκέφτηκα ώρα για δράση. Πρώτα στην λίστα ήταν τα φιλικά. Έπρεπε να εκμεταλλευτώ τις γνωριμίες του πατέρα μου και να κλείσω δυνατά φιλικά.. Αλλά πρώτα απ΄ όλα ένα κρασάκι είναι απαραίτητο νομίζω?..

29\6\2007 10 00
Παλέρμο

Έπειτα από τα απαραίτητα τηλέφωνα κανόνισα τα εξής φιλικά.

Chelsea vs Palermo ( Ο Ρομάν είναι από τα καλυτερα φιλαράκια του μπαμπά)

Athletic Bilbao vs Palermo ( Ευχαριστώ βαθύτατα τον φίλο il_biscione για την αποδοχή της πρόκλησης )

Palermo vs Milan ( O Ρόνι είναι από τους καλύτερους πελάτες στα σουβλατζίδικα του μπαμπά )

Palermo vs Al Itihand ( Xάρη σ?αυτό το κονέ δεν έχουμε πληρώσει ποτέ πετρέλαιο )

Palermo vs B.Jerusalem (Η κόρη του Σούμ μ?έκανε άντρα)

Επόμενος στόχος γνωριμία με τους παίχτες και μεταγραφές..


Συνεχίζεται???.
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Galacticos wrote: Το mail ήταν κυρίως στα Ιταλικά αλλά μόλις είδα αυτό το σήμα τα κατάλαβα όλα.Image
Μόλις είδα αυτό το σήμα άρχισα να σε συμπαθώ!!! :-D :-D Καλή αρχή φίλε, εγώ να ξέρεις θα σε διαβάζω 1000% :-) αλλά έτσι και δεν πάρεις πρωτάθλημα θα σε κράζω :D :D
Spoiler: show
Πλακίτσα
Krazy
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1282
Joined: Fri Oct 19, 2007 10:16 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Σκόντα Ξάνθης - ΟΣΦΠ - ΡΕΑΛ Μ.
Location: Μεταξύ αγάπης και μίσους
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μπραβο μπραβο μπραβο , αλλη μια υπεροχη ιστορια που δειχνει (οπως και η δικια μου) οτι οι προπονητες δεν ειναι αβουλα οντα που δ εν εχουν ζωη, αλλα ζωντανες οντοτητες που περνανε παθη,δυστυχιες αλλα και μεγαλες χαρες.Συνεχισε φιλε μου αλλα προσεχε γιατι απο το πολυ ποτο θα τα βλεπεις ολα διπλα
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ίδια μέρα 15 00
Παλέρμο


Ξεκίνησα νωρίς για την απογευματινή προπόνηση καθώς ήθελα να κάνω καλή εντύπωση στους ποδοσφαιριστές μου. Αφού φρόντισα πρώτα να προμηθευτώ την αγγλική έκδοση της Gazzellas.
Image

Στο μπλοκάκι των σημειώσεων μου, είχα κάνει ένα πρόχειρο πλάνο της ομάδας και κατέληξα στο συμπέρασμα ότι χρειαζόμαστε οπωσδήποτε 4 με 5 παίχτες.
Δεν μπορούσα όμως να συγκεντρωθώ ,όπως θα ήθελα, καθώς το χθεσινό τραγικό συμβάν ερχόταν συνέχεια στο νου μου. Δεν μπορούσα ακόμη να καταλάβω γιατί εκείνος ο τύπος μου είχε κάνει νόημα να σκύψω. Γιατί με άφησαν να ζήσω? Ποιοι ήταν αυτοί οι άνθρωποι και τι στο καλό ήθελαν από μένα ?

Είχα φτάσει χωρίς να το καταλάβω στο προπονητικό κέντρο και προς μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα ότι οι περισσότεροι ποδοσφαιριστές ήταν ήδη εκεί!
Ωραία!, σκέφτηκα , τουλάχιστον είναι πειθαρχημένοι.
Όταν όμως μπήκα στα αποδυτήρια το θέαμα ήταν αποκαρδιωτικό. Τα αστέρια της ομάδας γνώριζαν ότι αρκετές μεγάλες ομάδες της Ευρώπης είχαν ενδιαφερθεί για την απόκτησή τους και ήταν αλλού γι΄αλλού..
Συγκεκριμένα ο Zaccardo κολλούσε αυτοκολλητάκια της Μilan στο ντουλαπάκι του, ο Cassani κοίταγε να δει αν του πάει η φανέλα της Arsenal, o Βarzagli διάβαζε το επίσημο περιοδικό της Inter ενώ ο Amauri φρεσκάριζε τα γαλλικά του.

-Γεια σας παιδιά ονομάζομαι Jose Antonio Regges και είμαι ο καινούριος σας προπονητής.
Ένα μακρόσυρτο γειαααα ακούστηκε στην αίθουσα
-Είμαι ο καινούριος σας προπονητής ΛΕΩ!!!, επανέλαβα κοιτώντας τον Bresciano που λαγοκοιμόταν.
-Μάλιστα κύριε Ferguson, είπε αυτός μέσα στον ύπνο του.
-Όσο είμαι εγώ ο Ferguson τόσο είστε και εσείς σωστοί επαγγελματίες. Τι πράγματα είναι αυτά? Άντε βγείτε στο γήπεδο να μου δείξετε τι αξίζετε. Και να ξέρετε ότι κανένας σας δεν πρόκειται να φύγει, σας χρειάζομαι όλους για να οδηγήσουμε την ομάδα ψηλά. Εκεί που επιτάσσει η ένδοξη ιστορία της.

Αν και δεν έδειξαν να με πολυπαίρνουν στα σοβαρά τους κατάφερα εν τέλει να κάνουμε μια ρημαδοπροπόνηση.
-Ε εσύ, φώναξα προς την μεριά του Cassani, εσύ με την φανέλα της Arsenal, Πώς σε είπαμε παιδί μου?
-Cassani κύριε προπονητά, απάντησε αυτός.
-Προωθήσου λίγο , όλο πίσω μένεις.
-Και τι είμαι να προωθηθώ? ΚΛΗΣΗ??

Αυτό ήταν! Δεν άντεχα άλλο, η κατάσταση ήταν εκτός ελέγχου. Έφυγα και πήγα στο γραφείο μου να συνεννοηθώ με τον πρόεδρο για τις μεταγραφές.
Αφού μου επιβεβαίωσε ότι θα έχω στην διάθεση μου γύρω στα 27.000.000Ε άρχισα το ψάξιμο για ικανούς να βοηθήσουν άμεσα παίχτες.

Λίγες ώρες αργότερα είχα καταλήξει σ? εκείνους που ήθελα (αυτό θα πει σωστός προγραμματισμός ) και αφού συμφώνησα με τον πρόεδρο να μην γίνει δεκτή καμία προσφορά για κανέναν παίχτη μας , του παρέδωσα την λίστα.
Και φυσικά εκείνος δεν μου χάλασε καμία επιθυμία. (Χο Χο Χο)
Image

Τώρα ας εστιάσουμε στα φιλικά???.

Συνεχίζεται?..
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Athletic Bilbao vs Palermo ( Ευχαριστώ βαθύτατα τον φίλο il_biscione για την αποδοχή της πρόκλησης )

XAXAXAXAXAXAXAXA :D :D :D

Δεν κάνει τίποτε όποτε θες εδώ είμαστε :P

Χώσε δικέ μου και μην μασάς τίποτα.. Σικελός είμαι κι εγώ απο το Palermo (ε οκ μόνο η Mamma :P )

ΠΑΡΤΑ ΟΛΑ (μονο την Inter μην νικάς θα με στεναχωρήσεις... (: )
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
AntonisAigio
Amateur
Amateur
Posts: 130
Joined: Fri Nov 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιγιαλειος
Location: Αθηνα/Αιγιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πολυ ωραιο ξεκινημα. Αντε να δουμε πώς θα τα πας και εσυ!!
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

8\7\2007 19 00
Λονδίνο


Οι μέρες στο Παλέρμο περνούσαν πολύ γρήγορα. Η ίδια ρουτίνα κάθε μέρα. Προπόνηση, πίτσα, πάλι προπόνηση, πάλι πίτσα και το βράδυ το απαραίτητο κρασάκι.
Δεν είχα παράπονο όμως, όσο περνούσε ο καιρός οι παίχτες μου συγκεντρώνονταν όλο και πιο πολύ σ?αυτά που τους έβαζα να κάνουν. Είχαν συνειδητοποιήσει, μάλλον, ότι δεν επρόκειτο να πάνε πουθενά καθώς όπως είχα διαμηνύσει στον πρόεδρο καμία πρόταση δεν θα έπρεπε να γίνει δεκτή. Για το καλό της ομάδας ( όχι όμως και της τσέπης μας ).

Έφτασε η ώρα του πρώτου φιλικού στο Λονδίνο με την Chelsea. Πρώτη μου φορά ως προπονητής και για να μου φύγει το άγχος επισκέφτηκα πριν το ματς μία αγγλική παμπ. Αλλά αν κρίνω από τα λάθη που έκανα στον αγώνα μάλλον το είχα παρακάνει με τα αγχολυτικά. Τον αγώνα τον χάσαμε αλλά κρατάμε την διάθεση των παιχτών και τα δικά μου λάθη. (αρχή είναι ακόμα μην βαράτε..)

Τελικό αποτέλεσμα
Chelsea vs Palermo 2-1 ( Drogba 12?,80? / Amauri 26?)

16/7/07 19 00
Μπιλμπάο


Οι παίχτες μου είχαν αρχίσει να αφομοιώνουν την τακτική που προσπαθούσα να περάσω στο παιχνίδι μας (το όνομά μου πάλι , ακόμα να το μάθουν?) και από το αποψινό τεστ θα έβγαζα χρήσιμα συμπεράσματα.

Τελικό αποτέλεσμα
Αtletic vs Palermo 0-3 ( Miccoli 17?, Amauri 41?, Cavani 56?)
Με μία λέξη.. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ !!!


27/7/2007 19 00
Παλέρμο


Palermo vs Milan 0-0
To Renzo Barbera ήταν γεμάτο παρότι παίζαμε μέσ? το κατακαλόκαιρο αλλά δυστυχώς η καλή εμφάνιση δεν συνοδεύτηκε με νίκη. Κρατάμε την καλή αμυντική λειτουργία.


5/8/2007 15 00
Παλέρμο


Palermo vs Al Itihand 5-0 ( Amauri 4?,22?, Zurawski 36?, Brienza 44?, Delgado 72?)
Και πάλι ασφυκτικά γεμάτο το Renzo Barbera και αυτή την φορά η καλή εμφάνιση συνοδεύτηκε με νίκη. Οι πολλές αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο κράτησαν το σκορ σε λογικά επίπεδα.


16/8/2007 19 00
Παλέρμο


Έχοντας διανύσει 16 μέρες σ΄ έναν πολύ ζεστό και ξηρό Αύγουστο έφτασε η ώρα για το τελευταίο μας φιλικό. Μου είχαν μείνει κάποια πράγματα να δοκιμάσω και είχα σκοπό να το κάνω απόψε.

Τελικό αποτέλεσμα
Palermo vs B.Jerusalem 3-1 ( Miccoli 28?.42? ,Delgado 76?/ Romulo 80? )
Το γκολ το δεχτήκαμε στο τέλος γιατί είχα ανεβάσει όλη την ομάδα μπροστά να τεστάρω τις επιστροφές τους στα τελευταία λεπτά.

Αυτό ήταν. Σε 10 μέρες ξεκινούσε το πρωτάθλημα. Πρώτος αγώνας στο Renzo Barbera με την Parma. Θα είμαστε έτοιμοι να τους υποδεχτούμε καταλλήλως.
Έτσι θέλω να πιστεύω, τουλάχιστον..

Συνεχίζεται??
Last edited by Galacticos on Fri Nov 02, 2007 3:15 pm, edited 1 time in total.
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος φιλαράκο... συνέχισε να δούμε πως θα τα βγάλεις πέρα με τη Mafia.
Πρόσεχε μόνο γιατί πολύ στα μπαράκια και στα κρασοπωλεία σε βλέπω!!!
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
User avatar
FLOATING
Amateur
Amateur
Posts: 168
Joined: Mon Nov 22, 2004 6:28 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος
Αγαπημένη Ομάδα: AC Milan
Status: Όχι άλλο κάρβουνο....
Location: Out In Space With Hawkwind
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλαρακο μπραβο για την ιστορια σου!!! Ευγε!!!
Μια συμβουλη για την συνεχεια.... Μην τρως μονο πίνε!!!! :drinking: :D
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

26/8/2007
Παλέρμο 15 00


Η μεγάλη μέρα είχε φτάσει. Οι δέκα μέρες που μεσολάβησαν περιλάμβαναν σκληρές προπονήσεις και ασκήσεις τακτικής καθώς βρισκόμασταν στην τελική ευθεία. Είχαμε παρακολουθήσει σε βίντεο αγώνες της Parma και ένα ήταν σίγουρο. Δεν την φοβόμασταν.

Είχαμε δώσει ήδη τρία φιλικά στο Renzo Barbera αλλά η σημερινή ατμόσφαιρα ξεπερνούσε τα όρια της φαντασίας.
38.000 κόσμος είχε αρχίσει από νωρίς το δικό του γλέντι.Image

-Παίξτε γι? αυτόν τον κόσμο που ήρθε να σας δει σήμερα, είπα στους παίχτες στα αποδυτήρια. Έδειχναν όλοι τους αγχωμένοι αλλά τους είχα εμπιστοσύνη .
Έκανα το σταυρό μου και βγήκα στον αγωνιστικό χώρο. Κάθησα στον πάγκο και έβγαλα το μπλοκάκι μου, που ήταν ο καλύτερος βοηθός μου.
Δεν πρόλαβαν να περάσουν όμως 15 λεπτά και ο Budan ανοίγει το σκορ για την Parma, από λάθος του Barzagli. To γήπεδο πάγωσε κι εγώ έψαχνα να βρω την πίσω πόρτα. Όχι για πολύ όμως καθώς στο 30΄ο Bresciano ισοφαρίζει στέλνοντας όλους μας στον έβδομο ουρανό.
Το ημίχρονο λήγει και εγώ έχω ένα τετ α τετ με τον Barzagli.
-Tι πράγματα είναι αυτά? Τέτοια απόδοση περίμενα εγώ από τον αρχηγό μας?
-Σόρρυ κόουτς ό,τι μπορώ κάνω.
-Αν αυτό είναι ό,τι μπορείς να κάνεις, δεν θα ασχολούνταν μαζί σου όλες οι ομάδες τις Ευρώπης με μπάτζετ από 7 εκ Ε και πάνω. Το ίδιο ισχύει και για τους υπόλοιπους, βγείτε έξω και δώστε τα όλα.
Αυτό ήταν! Τα γκολ των Amauri 72? και Bresciano 76? καθάρισαν το ματς, με τον Gasbarroni στο 86΄ να διαμορφώνει το σκορ.

Τελικό αποτέλεσμα
Palermo vs Parma 3-2 (Bresciano 30΄,76?, Amauri 72?/ Budan 15?, Gasbarroni 86΄)


1/9/2007 18 00
Nyon, Switzerland


Εύκολη η κλήρωση μας στο Uefa καθώς θα παίξουμε με τη βελγική Standard. Θα είναι μία καλή προπόνηση, σχολιάσαμε με τον Rinaldo αλλά πρώτα έπρεπε να συγκεντρωθούμε για το επόμενο αγώνα πρωταθλήματος με την Torino, πάλι στην έδρα μας.


2/9/2007 15 00
Παλέρμο


2η αγωνιστική
Palermo vs Torino 5-1 ( Amauri 29?,40?,65?, Brienza 31?, Cavani 45?/ Torres 84? )

Άνετη νίκη, με ευχάριστο θέαμα για τους φιλάθλους μας και πρωτιά στον βαθμολογικό πίνακα. Θα καταφέρουμε να κρατηθούμε τόσο ψηλά όμως ,αναρωτήθηκα, καθώς στο επόμενο ματς παίζουμε με την Milan εκτός.

Μετά τον αγώνα επισκέφτηκα την παμπ του Παλέρμο για τα καθιερωμένα ?αγχολυτικά μου. Όταν κατά τις 2 το βράδυ αποφάσισα να φύγω βρήκα το αμάξι μου ανοιχτό. Έτρεξα ( όσο μου επέτρεπε η κατάσταση μου, Χικ!) να δώ τι μου είχαν κλέψει αλλά ευτυχώς το αμάξι ήταν άθικτο. Το μόνο που έλειπε ήταν ο έμπιστος βοηθός μου, το μπλοκάκι μου. Ότι είχα σημειώσει τόσο καιρό και θα με βοηθούσε να βελτιώσω ακόμη περισσότερο την αγωνιστική εικόνα της ομάδας, είχε κάνει φτερά.
Γρήγορα όμως συνειδητοποίησα ότι δεν ήταν μόνο αυτό. Υπήρχε και ένα σημείωμα κολλημένο στο παρμπρίζ.
ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΜΙΛΑΝΟ ΕΚΤΥΛΙΣΣΕΤΑΙ Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΔΑΣ. ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΤΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΣΟΥ ΕΚΕΙ. ΛΙΓΟ SHOPPING THERAPY ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ??.ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ
Αμάν πια με αυτά τα διαφημιστικά, σκέφτηκα, αγανακτισμένος.

Ήταν όντος διαφημιστικό, όμως, έτσι ?

Συνεχίζεται???????.
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Galacticos wrote:Ήταν όντος διαφημιστικό, όμως, έτσι ?
Μπαααααααααααα :D :D :D :D :D

Λοιπόν, νίκη με τη Μίλαν ή φύγε από δω!!! :twisted: :twisted: :twisted: :P
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

15/9/2007 16 00
Μιλάνο


A.C Milan vs Palermo

Όλοι στην ομάδα ζούσαμε γι΄ αυτόν τον αγώνα. Είμαστε στην κορυφή και εκεί θέλουμε να παραμείνουμε. Μέχρι το τέλος.
Ταξιδέψαμε στο Μιλάνο χωρίς απώλειες, έτοιμοι να διεκδικήσουμε ότι καλύτερο μπορούμε.
Το γήπεδο της Milan ήταν κατάμεστο, δείγμα του πόσο μας υπολογίζουν.
-Λοιπόν παιδία δεν νομίζω ότι χρειάζεται να σας πω τίποτα. Είναι 11, είστε 11, έχουν δύο πόδια, έχετε δύο πόδια, οπότε πείτε μου εσείς ένα λόγο που μας εμποδίζει από το να πάρουμε το ματς.
Κανείς δεν απάντησε προς μεγάλη μου ευχαρίστηση. Δεν τους φοβόντουσαν και αυτό μου έδινε ελπίδες.
-Άντε βγείτε τώρα και κάντε όλα όσα έχουμε πει. Και Roberto (Guana) τον Kaka και τα μάτια σου?
Το πρώτο ημίχρονο πέρασε εκπληκτικά γρήγορα. Τους είχαμε κλείσει για τα καλά και απειλούσαμε με αντεπιθέσεις.
Στα αποδυτήρια τους είπα κάτι, που πρώτη φορά το πίστευα τόσο πολύ.
-Το ματς θα το πάρετε γιατί είστε καλύτεροι. Πιστέψτε με θα νικήσετε απόψε. Απλά συνεχίστε έτσι και είναι θέμα χρόνου να έρθει το γκολ.
Κι όντως θέμα χρόνου ήταν. Στο 48? ο Miccoli με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1.!!!!
Άκρα του τάφου σιωπή στο San Siro. Το μόνο που ακουγόταν ήταν ο θόρυβος της μηχανής του τραίνου απ?το Παλέρμο που δεν θα έκανε στάση ούτε στο Μιλάνο.
Image

Η Μilan πίεζε ασφυκτικά για την ισοφάριση αλλά δεν μας ένοιαζε! Τους κοιτάξαμε στα μάτια και αυτό μου φτάνει. Ο Quim κάνει εκπληκτικές επεμβάσεις και παρά τις διαμαρτυρίες του Inzaghi η Milan δεν βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα.
Και το ματς τελειώνει!!! Νίκη τίτλου που μας κρατάει στην κορυφή 2 βαθμούς πάνω από την δεύτερη Juventus.

Τελικό αποτέλεσμα
Α.C Milan vs Palermo 0-1!! ( Miccoli 48?)
Image ΤΣΟΥΖΕΙ Ε????

To πανηγυρίσαμε με την ψυχή μας στα αποδυτήρια και το βράδυ πήγαμε σε γνωστό μαγαζί του Μιλάνου και ήπιαμε ( αυτοί γκαζόζα, εγώ κρασί ) μέχρι αργά. Πάνω στο τσακίρ κέφι χτυπάει το τηλέφωνό μου. Ήταν μιά άγνωστη σε μένα φωνή με βαθιά ιταλική προφορά.
-Δεν λες να συμμορφωθείς! Αν συνεχίσεις έτσι θα έχεις άσχημα ξεμπερδέματα. Είπε και έκλεισε το τηλέφωνο.

Σιγγγά μωρρρέ! Χικ! Μόνννο δδδέκα ποτηρρρράκια έχω πππιει!, ψέλλισα, και άφησα το ποτήρι μου κάτω.
Μα καλά τόσο πολύ νοιάζονταν για την υγιεία μου?

Συνεχίζεται?..
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

16/9/2007 10 00
Παλέρμο


ImageImage

Aπίστευτο!
Είχα πάρει από νωρίς τις αθλητικές εφημερίδες, περιμένοντας να διαβάσω διθυραμβικά σχόλια για μένα και την ομάδα. Όμως προς μεγάλη μου έκπληξη θεωρούσαν τον τρόπο παιχνιδιού μου αποτυχημένο!
Τα ΄χασα. Όλη μου η προσπάθεια πήγαινε στράφι. Τι έκανα λάθος?
Μήπως η αρνητική κριτική είναι μέρος του παιχνιδιού?

20/9/2007 19 45
Παλέρμο


Palermo vs Standard 3-1 ( Amauri 5? 37?, Delgado 17?/ Dembele 45?)

Η απογευματινή προπόνηση πήγε αρκετά καλά. Αλλά εγώ ακόμη να συνέλθω. Τι δεν έκανα σωστά? Είχα αρχίσει να τρελαίνομαι. Λίγο ακόμα και θα ζήταγα από τον συνάδελφο Krazy να μου συστήσει την ψυχολόγο του.

23/9/2007 15 00
Φλωρεντία


Fiorentina vs Palermo 2-2 ( Palombo 69? Jorgensen pen 63?/ Bresciano 2?, Amauri 89?)

Να τη η πρώτη γκέλα. Άργησε αλλά ήρθε. Είχαν δίκιο τελικά. Όλα λάθος τα έκανα.


26/9/2007 15 00
Παλέρμο


Palermo vs Siena 3-0 ( Cavani 63? 78?, Bresciano 72?)

Κρατάμε την καλή εμφάνιση του μικρού που με τα δύο γκολ απειλεί την φανέλα του Delgado. Kαι τους τρεις βαθμούς βέβαια που μας κρατάνε στην κορυφή.

30/9/2007 15 00
Nάπολη


Νapoli vs Palermo 1-2 ( Miccoli 17?, Amauri 54?/ Zalayeta 45?)

Πώς γίνεται να κάνω λάθη? Είμαστε πρώτοι με πολύ καλές εμφανίσεις.
Image

Για να δούμε. Αν και αύριο οι εφημερίδες δεν έχουν να πουν καλό λόγο για μένα θα χάσω κάθε εμπιστοσύνη για τον εαυτό μου.
Ή μήπως αυτό επιδίωκαν?

Συνεχίζεται??
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

4/10/2007 19 45
Λιέγη


Αποφάσισα να μην ασχοληθώ καθόλου με την άποψη που είχαν οι δημοσιογράφοι για το πρόσωπό μου και ακάθεκτος προετοίμαζα την ομάδα για τους δύσκολους αγώνες που ακολουθούσαν. Φρόντισα βέβαια να προμηθευτώ με αντικειμενικές και ανεξάρτητες ελληνικές εφημερίδες ( Πρωταθλητή, Πράσινη ,Ένωση κ.α.) για το ταξίδι στην Λιέγη, ώστε να μην μείνω και τελείως ανενημέρωτος.

Standard vs Palermo 2-4 ( Witsel 25?, Villano 38?/ Delgado 1?,24?, Cavani 37?, Jankovic 90?)

Εύκολη εκτός έδρας προπόνηση αν και δεχτήκαμε δύο γκολ από το πουθενά. ( Κυριολεκτικά όμως?)

5/10/2007 19 00
Νyon


Άλλη μια φορά χρειάστηκε να ταξιδέψουμε στην Ελβετία, όχι όμως για να θαυμάσουμε τα αξιοθέατα και να γευτούμε τα σοκολατάκια της ( με λικέρ τα δικά μου παρακαλώ! Για να μην ξεχνιόμαστε?.) αλλά για την κλήρωση των ομίλων του κυπέλλου Uefa. H οποία όμως κάθε άλλο περά εύκολη δεν ήταν! ( Το ήξερα ότι έπρεπε να λαδώσω..) Με Rennais, Liverpool, Aberdeen και Braga η πρώτη θέση θα είναι δύσκολη.

7/10/2007 15 00
Παλέρμο


Palermo vs Udinese 2-1 ( Miccoli 2?, Bresciano 21?/Obodo 38?)

Άλλη μια σημαντική νίκη που μας φέρνει όλο και πιο κοντά στην επίτευξη του στόχου μας, δηλαδή την έξοδο στο Champions League.

21/10/2007 20 30
Γένοβα


Sampdoria vs Palermo 1-2 ( Caracciolo 78?/ Migliaccio 10?, Zurawski 90?)

Αν και καλύτεροι καθ? όλη την διάρκεια του αγώνα η λύτρωση ήρθε στο 90?, με τον Zurawski να κάνει σιγά σιγά απόσβεση των χρημάτων που δαπανήθηκαν για την μεταγραφή του και φυσικά να μας κρατάει στην κορυφή.

25/10/2007 19 45
Παλέρμο


Palermo vs Rennais 3-2 ( Cavani 29?,55?, Zurawski 88?/ Wiltord 52?, Thomert 90?)

Nικήσαμε πιο εύκολα απ? ότι δείχνει το τελικό σκορ, αλλά και πάλι η ευκολία με την οποία δεχόμαστε γκολ είναι εξοργιστική.
Δικαιολογώ όμως τους παίχτες μου γιατί οι επόμενοι τρεις αγώνες είναι φωτιά και λαύρα.

Παίζουμε μέσα σε μία μόλις εβδομάδα με Inter και Roma εντός και με την Juventus εκτός.
Και με τους πάντες να είναι έτοιμοι να μου πάρουν το κεφάλι.

Θα τα καταφέρουμε άραγε?

Συνεχίζεται???
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
Post Reply

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”