Ελα μωρη ΟΜΑΔΑΡΑ! [END]

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όνομα:Βασιλης
Επίθετο:Πατσης
Ημ. Γέννησης:21-3-1975
Τόπος καταγωγής:Ελλαδα
Δεύτερη υπηκοότητα: -
Αγαπημένη ομάδα:Ολυμπιακος
Ομάδα με την οποία ξεκινήσατε:Εθνικη Ελλαδος
Ανοικτά πρωταθλήματα:Αγγλια,Γαλλια,Γερμανια,Ισπανια,Ιταλια,(πρωτες κατηγοριες)Ελλαδα(Α'Εθνικη,Β'Εθνικη)
Database:Large
Παιχνίδι: Fm 2008

Τίτλος Ιστορίας:Ελα μωρη ΟΜΑΔΑΡΑ!
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"Μετα απο εναν πολυ καλο πρωτο γυρο(χοιρινο) στα πρικριματικα του euro 2008 αλλα και με μεγαλυτερες επιτυχιες με την Εθνικη Ελλαδος ο αγαπημενος της εξεδρας αλλα και της Ελληνικης Ποδοσφαιρικης Ομοσπονδιας κ. Οττο Ρεχαγκελ αποφασισε οτι ειναι καιρος να σταματησει να εργαζεται και θα απολαυσει τα τελευταια χρονια της ζωης του με την πολυαγαπημενη του συζηγο Mπεατε σε εξοτικα νησια του Ατλαντικου."

Image

Πρωτο θεμα σε ολα τα αθλητικα και μη ελληνικα site του Διαδυκτιου.Ο Mr Οττο τραβαει γι'αλλες πολιτειες και το κλιμα ειναι λιγο παραξενο.Απο την μια ολοι, η σχεδον ολοι, λυπομαστε που ο γερμανος φευγει απο την εθνικη ομαδα απο την αλλη ειναι μια ιδιαιτερη μερα,μια μερα που ολοι μπορουμε να αναπολησουμε τις στιγμες που μας χαρισε και να τον ευχαριστησουμε.Αφιερωματα στα καναλια,συζητησεις στα ραδιοφωνα,κοντρες στα forum και παει λεγοντας που λεει κι ο Τσαλικης.Εγω παλι σκυλοβαριεμαι να ακουω και να διαβαζω τα ιδια και τα ιδια και αποφασισα να παω για κανα ποτακι...

Τεταρτυ βραδυ λοιπον και κανενας απ'την τρελοπαρεα δεν εχει ορεξη να τα πιουμε...Αποφασιζω λεπον σαν κλασσικο μπακουρι να την κανω μονος μου για κανα κωλομπαρο...Καθομαι στην μπαρα και παραγγελνω μια απο τα ιδια στην κοπελια που σερβιρει στο μπαρ και απολαμβανω τα υπεροχα στηθη της που δεν μπορουν να αντισταθουν στους νομους της φυσικης.Εκεινη την ωρα μπαινει στο μπαρ ενας κακομοιρης γεροντας και καθεται διπλα μου.Παιρνει το ποτο του και αναστεναζει.Λεω να του πιασω την κουβεντα...

-Ψιτ, κυριος?
-.............
-Ρε μεγαλε μηπως εχεις φωτια?
-Ασε μας ρε παλικαρι!
-Δεν σε βλεπω και πολυ κεφατο σημερα.Τι εγινε ρε [System Interruption: Μη βρίζεις!] και εισαι ετσι?
-Ασε, προβληματα στη δουλεια...
-Ελα μωρε δεν τρεχει τιποτα.Εμεις να μαστε καλα
-Δεν καταλαβαινεις...
-Τι δεν καταλαβαινω ρε?Σε διωξανε?Σου τη λεει το αφεντικο?
-Οχι,απλως εχω μια δυσκολη αποστολη να φερω εις περας και οι ευθυνες ειναι μεγαλες...
-Μην κανεις ετσι...ΚΟΠΕΛΙΑ!Βαλε αλλο ενα στον φιλο μου!
-Ευχαριστω ρε παλικαρι...
-Εφυγε και ο Ρεχαγκελ σημερα ρε γαμωτο...
-ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ? ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΟΣΗ ΩΡΑ?
-Σε χανω, παππου...
-Βασιλης Γκαγκατσης,Προεδρος της Ε.Π.Ο
-Πλακα με κανεις?
-Τσου
-Και τι θα κανεις? ποιον σκεφτεσαι να παρεις?
-Δεν εχω ιδεα!Ειχα καποιον στο μυαλο μου για διαδοχο του Οττο αλλα με προλαβε ο Σκορδας...Τεσπα,εσυ με τι ασχολησε?
-Σπουδαζω προπονητικη...
-Λοιπον το αποφασισα!
-Τι?
-Θα σε παρω στην ομαδα!
-Προπονητη?
-Τι λες ρε?Σιγα μην σε κανω προπονητη...Αssistant Manager θα σε κανω!
-Χμ....Απ'το ολοτελα ...

Το βραδυ κυλουσε ηρεμα και συζηταγαμε με το Βασιλη τι θελουμε για την ομαδα...
ο Βασιλης βεβαια ειχε γινει τυφλα...

-Δεν ειπαμε ομως, πως σε λενε?
-Βασιλης κι εγω,αφεντικο.Βασιλης Πατσης.
-Βασιλη συμφωνουμε απολυτα στα θεματα της εθνικης και μου φαινεται οτι η εχω βρει τη λυση στο θεμα του προπονητη...
-Δηλαδη?
-Θα παρω εσενα!
-Εισαι σταθερος στις αποφασεις σου αφεντικο...
-Τι λες ρε μπαγλαμα?
-Τιποτα κυριε Βασιλη,παμε να υπογραψουμε?
-Τωρα???
-Εμ ποτε?Αυριο που θα σαι ξεμεθυστος?
-Δεν σε καταλαβαινω...
-Καλα, δεν πειραζη,παμε στα γραφεια της Ε.Π.Ο?
-Φυγαμε!

Υπογραψαμε και ειμαι πλεον και επισημα προπονητης της Εθνικης Ομαδας.Βεβαια το πρωι ο κ.Γκαγκατσης δεν με θυμοταν αλλα ηταν πια αργα...
emo sucksssss
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

King Kong wrote:Βεβαια το πρωι ο κ.Γκαγκατσης δεν με θυμοταν αλλα ηταν πια αργα...

LOL LOL LOL LOL ....


Άντε...καλά γούστα...


ΥΓ: Πάρε Στολτίδη, να του φύγει η κάψα για την εθνική έστω νκαι στο FM.... :D
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον ειμαι πλεον προπονητης της Εθνικης...

Παρτυ στην οικογενια.Το δικο μας παιδι να μας δωσει τετοια χαρα?Τηλεφωνα απο το χωριο,απο συγγενεις, ενας χαμος... Χαμος
Χαμος ομως και σε εφημεριδες ραδιοφωνα,μπορειτε να φανταστειτε τι γινεται...
Αλλα δεν πειραζει,Ολοι οι μεγαλοι προπονητες περναμε μια περιοδο κρισης.Ελπιζω γρηγηρα να κερδισω την εμπιστοσυνη του δυσκολου Ελληνα φιλαθλου.

Τελος λοιπον τα εισαγωγικα...


ΠΙΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΑ!!
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σηκωσαμε λοιπον τα μανικια και αρχισαμε δουλεια.

Πρωτα,πρωτα το τεχνικο επιτελειο:

Assistant Manager:Γιαννης Τοπαλιδης Image
Gk Coach:Σαργκανης Νικος

Και οι δυο τους ειναι πολυ χρησιμοι και θα τους εχω διπλα μου σε αυτη τη δυσκολη διαδρομη

Μεσα στις αρμοδιοτητες μου ειναι και ο καθορισμος των προπονητων στις Ελπιδες(Under 21s) και στην Εθνικη ομαδα των Νεων(Under 19s)

Στην Ελπιδων θα παραμεινει ο Νικος Νιοπλιας Image που εχει δειξει τις ικανοτητες του με την εθνικη νεων το καλοκαιρι που διανυουμε.

Στην Νεων βρισκεται ο Γιωργος Σεμερτζιδης τον οποιο δεν γνωριζω και δεν εμπιστευομαι για μια τοσο σημαντικη κατα την γνωμη μου θεση.Χρειαζομαι εναν προπονητη που να τα πηγαινει καλα με τους νεους αλλα και να εχει και ''ματι'' ωστε να μπορει να ξεχωριζει αυτους που αξιζουν για την Εθνικη της επομενης μερας.Αυτος που αποφασισα λοιπον να παρω στην θεση του Γιωργου ειναι ο Toni Savevski Image .O coach της ΑΕΚ εχει δουλεψει με μικρα παιδια και πιστευω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη για τη ν συγκεκριμενη θεση

Τοπαλιδης,Σαργκανης και εγω αρχιζουμε το scouting για να βρουμε τους καταλληλους που θα απαρτησουν την Εθνικη ομαδα.Το πρωτο μερος που κοιταξαμε με τους 2 προπονητες ηταν η Εθνικη Ελπιδων...Πολλοι οι ταλαντουχοι παικτες αλλα χρειαζονται ακομα παιχνιδια για να ανεβουν στην Εθνικη ομαδα.Παρολα αυτα ξεχωρισα 2 παικτες.Τον Σωτηρη Νινη και τον Μανολη Μονιακη 17 και 18 χρονων αντιστοιχα.Στην δεξια πλευρα του κεντρου βεβαια υπαρχει πληροτητα και ετσι αποφασισα ο Σωτηρης να παραμεινει στην Ελπιδων.Αντιθετα λογω ελειψης παικτων στο αριστερο ακρο της αμυνας ο Μανος Μονιακης ανεβηκε στην πρωτη ομαδα
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπαινοντας στον Αυγουστο και πλησιαζοντας το match με τους Νορβηγους στις 12-9 εχω αρχισει να κανω πλανα για τον κορμο της Εθνικης Ομαδας

Επομενη αποστολη ειναι να παρακολουθησω μερικα ματς Ελληνων παικτων ωστε να βγαλω καλυτερα συμπερασματα...

Μεσα στον Ιουλιο και τον Αυγουστο λοιπον παρακολουθησα τα εξης ματς:

29 Ιουλιου Τσεχια

Slovan Liberec-ΟΦΙ 2-2:Πολλη καλα δειγματα ο Μονιακης που ηταν και ο μοναδικος λογος για τον οποιο παρακολουθησα αυτο το ματς.

25 Αυγουστου Γηπεδο Καραισκακη

Oσφπ - ΑΕΚ 1-5:Δυσκολο ματς για συμπερασματα.Ο Οσφπ επαιζε με εναν νεαρο τερματοφυλακα και απο πολυ νωρις μεγαλο σκορ για την ΑΕΚ και ετσι δυσκολο να κρινεις τους παικτες του Οσφπ.Ο μονος που ξεχωρισε ηταν ο Πατσα που μπηκε στο ημιχρονο.Απο την Αεκ παλι παρολο την μεγαλη νικη που πετυχε λιγα τα συμπερασματα.Μονο 3 ελληνες παικτες στην ενδεκαδα της.Ο Λυμπε που ειναι ηδη στα σχεδια μου,ο Καφες που δεν με επεισε και ο Σωκρατης Παπασταθοπουλος που δεν δεχτηκε ιδιαιτερη πιεση

28 Αυγουστου Κλεανθης Βικελιδης

Αρης-Λαρισα 3-1:Καλος ο Χαλκιας,καλουτσικοι οι Φωτακης και Αβρααμ Παπαδοπουλος αν και δυσκολα θα βρουν θεση σε αυτην την εθνκη ομαδα.Αν καποιος απο τους 2 παντως ειναι πιο κοντα αυτος ειναι σιγουρα ο Αβρααμ.Απογοητευση ο Γκαλιτσιος που βγαινει τελειως εκτος πλανων.
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπηκαμε στον Σεμτεμβριο και το κρισιμο ματς για τα προκριματικα του Euro 2008 με την Νορβηγια πλησιαζει και μαζι με αυτο πλησιαζει ο καιρος που πρεπει να αποφασισω ποιοι παικτες ειναι στα πλανα μου και ποιοι οχι.Μαζευω λοιπον τα scoutin reports απο τους βοηθους μου και να τα τελικα συμπερασματα:

Tερματοφυλακες

Image

Αμυντικοι

Image

Μεσοι

Image
Image

Επιθετικοι

Image

Υ.Σ:Oποιαδηποτε παρατηρηση,συμβουλη σχετικα με τον τροπο γραφης της ιστοριας η και ακομα και με τα τεχνικα θεματα(παικτες που θα μπορουσα να παρακολουθησω κ.τ.λ.) ειναι ευπροσδεκτη
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η επομενη εβδομαδα ειναι πολλη κρισημη...

Πρωτο μου παιχνιδι με την Εθνικη,εκτος εδρας με μια μεγαλη ομαδα και πολλη σημαντικο στην εξελιξη του ομιλου

Η ωρα για να διαλεξω για πρωτη φορα 26αδα...

Image

Εκτος αποστολης εμειναν βασικα στελεχη της ομαδας οπως ο Αγγελος Μπασινας λογω ελλειψης φυσικης καταστασης,ο Τραϊανος Δελλας λογω τραυματισμου,ενω αποφασισα να μεινει εκτος και ο Ακης Ζηκος λογω των ασχημων εμφανισεων που εχει τελευταια...

Ακομα μια σημαντικη αποφαση που εχω να παρω ειναι ο ορισμος του αρχηγου της Εθνικης Ομαδας στην μετα-Τεο εποχη.Δυσκολευτηκα αρκετα διοτι οι υποψηφιοι ηταν πολλοι:Nικοπολιδης,Δελλας,Κατσουρανης,Καραγκουνης,Γιανακοπουλος,Λυμπεροπουλος,Χαριστεας.Τελικη μου αποφαση ηταν ως πρωτο αρχηγο να ορισω τον Κωστα Κατσουρανη και ως δευτερο τον Αντωνη Νικοπολιδη.

Παραμονη του αγωνα υπαρχουν δηλωσεις απο τους παικτες μου που δειχνουν αισιοδοξοι και προετοιμασμενοι για ενα μεγαλο παιχνιδι...

Η εθνικη ελπιδων επαιξε μια μερα πριν απο εμας.Μακαρι να εχουμε παρομοιο αποτελεσμα.

Image

Και ο ομιλος της Εθνικης Ελπιδων

Image
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

12 Σεπτεμβριου 2007

Πρωι
Σηκωθηκα πρωι.Πολλη πρωι.Λιγο το αγχος,λιγο το τζετ λακ δεν καταφερα να κοιμηθω καλα.Παραγγελνω το πρωινο μου,και καθομαι να διαβασω την αναφορα του Γιαννη.Μενω σε 2 σημεια.John Arne Riise και ψηλο παιχνιδι.Ο Νορβηγος αριστερος μπακ ειναι πολυ σημαντικος στο παιχνδι της ομαδας του και πρεπει να τον περιορισουμε.Οταν μιλαμε για ψηλο παιχνιδι ο πρωτος παικτης της Νορβηγιας που σου ρχεται στο μυαλο ειναι ο John Carew,αλλος ενας παικτης που πρεπει να αποκοψουμε απο το παιχνιδι της ομαδας του.Τεσπα,βαζω κατω τις σημειωσεις μου και βγαζω την ενδεκαδα...

Μεσημερι
Μαζευομαστε με την ομαδα και σε πολλη καλο κλιμα τρωμε ολοι μαζι.Ανακοινωνο την ενδεκαδα ωστε να ειναι προετοιμασμενοι και τους στελνω στα δωματια τους.

Ενδεκαδες:

Image

Το ματς:

Image

Οι Νορβηγοι μπηκαν πολυ δυνατα στο ματς, δεχθηκαμε γκολ πολυ νωρις και αυτο αλλαξε τις διαθεσεις των παικτων μου.Γιναμε πιο επιθετικοι και οι Νορβηγοι μας απειλουσαν μονο με αντεπιθεσεις.Στο δευτερο ιμηχρονο μας βοηθησε η αποβολη του Larsen και μετα απο λιγο σκοραραμε με τον Φανη.Απο κει και περα το παιχνιδι ηταν μονολογος.Καναμε αρκετες ευκαιριες αλλα δεν καταφεραμε να σκοραρουμε.Παρολαυτα η εμφανιση στο δευτερο ημιχρονο μου αφηνει αισιοδοξια για την συνεχεια...


Την ιδια στιγμη Βοσνιοι και Τουρκοι νικαγαν τις Μολδαβια και Ουγγαρια αντιστοιχα.
Last edited by King Kong on Wed Oct 24, 2007 11:12 am, edited 1 time in total.
emo sucksssss
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

[παρατηρηση για τον τρόπο γραφής]

εδώ θα μπορούσες να παραθέσεις περισσότερα Screenshots από τον αγώνα. Τα στατιστικά, τα γκολ, τα ratings... Οι αγώνες δε θα είναι τόσοι όσο σε ένα πρωτάθλημα οπότε θα μπορείς να ρίξεις εκεί το βάρος της ιστορίας... Λίγο πιο περιγραφικά τα γκολ κ.ο.κ.
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το παιχνιδι με τους Νορβηγους τελειωσε και κοιταμε πια το επομενο ματς που ειναι με τους Βοσνιους σε ενα μηνα απο τωρα στο γηπεδο Καραισκακη(bug!)

Σαν σωστος ομοσπονδιακος τεχνικος που ειμαι πρεπει να δω σε τι κατασταση βρισκονται οι παικτες που απαρτιζουν ηδη την Εθνικη ομαδα και αν υπαρχουν καλυτεροι απο τους ηδη υπαρχοντες ωστε να τους αντικαταστησω στην επομενη αποστολη(ακους Οττο?).Ποιος λοιπον καλυτερος τροπος να γινει αυτο εκτος του scouting?

Στο διαστημα μεταξυ των παιχνιδιων με Νορβηγια και Βοσνια παρακολουθησα τα εξης ματς:

16 Σεπτεμβριου Πανγκρητιο

ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 2-1 :Απο μεριας ΟΦΗ το ενδιαφερον μου περιορειζεται στον Μονιακη.Αυτος πλεον με εχει πεισει οτι ειναι η καλυτερη λυση για το αριστερο ακρο της αμυνας μετα τον Σπυροπουλο του Πανιωνιου.Οσο για τον Παοκ,ενας παικτης που μου κεντρισε το ενδιαφερον ηταν ο Νικος Αραμπατζης.Ο νεαρος μπακ-χαφ εδειξε καλα στοιχεια αλλα η πληροτητα στην δεξια πλευρα της εθνικης με αναγκαζει να τον εχω υποψην μου μονο σε εξαιρετικες περιπτωσεις πολλων απουσιων.Ο Στελιος Ηλιαδης τωρα εχει το πλεονεκτημα να αγωνιζεται στα αριστερα κατι που εχουν πολλοι λιγοι Ελληνες ετσι σε συνδυασμο με το νεαρο της ηλικιας του και τις ικανοτητες του εχει κερδισει μια θεση στην 26αδα.

2 Οκτωμβριου Γηπεδο Καραισκακη

ΟΣΦΠ-Σεβιλλη 0-4:Τραγικη εμφανιση του Ολυμπιακου,οπως και των Αντζα,Νικοπολιδη.Αντιθετα ο Τοροσιδης σταθηκε στο υψος των περιστασεων,μαζι του και ο Στολτιδης.Πολλη υψηλλο το επιπεδο του αγωνα και ηθελα να δω αναλογη επιδοση.Σε γενικες γραμμες... απογοητευτηκα

7 Οκτωμβριου Πανγκρητιο Σταδιο
Εργοτελης-Παο 0-1:Σε αντιθεση με το ματς του Ολυμπιακου απο το Πανγκρητιο εφυγα ευχαριστημενος.Βεβαια δεν ηταν ιδιο το επιπεδο του αγωνα αλλα ειδα αρκετους Ελληνες διεθνεις σε καλη φορμα.Γκουμας+,Παπ++,Καρα+,Λεοντιου+

Εν τω μεταξυ ανακοινωσα την 26αδα για τα ματς με Βοσνια και Τουρκια:

Image

O τυπος επικριτικος οπως παντα κριτικαρει την επιλογη μου να αφησω εκτος αποστολης τους Ανατολακη,Καφε και Αντζα που συνηθιζαν να ειναι μελη των αποστολων της Εθνικης τον τελευταιο καιρο.Οχι ομως επι ημερων μου...
emo sucksssss
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μ'έχεις φτιάξει άσχημα με το Μονιάκη... :lover: :lover: :love3: :) :) :) :)
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχει ανεβει αισθητα το επιπεδο των ιστοριων απο περυσι!

Ωραια η ιστορια σου φιλε Κινγκ Κονγκ

Το σκισαμε το Λουξεμβουργο στα πιτσιρικια ε;;
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η 9η αγωνιστηκη των προκριματικων του Euro πλησιαζει και το αγχος μεγαλο...Πρωτη φορα ματς στο Γεωργιος Καραισκακης και πρωτη φορα απεναντι στους απαιτιτικους Ελληνες φιλαθλους.Θα ρθουν γηπεδο?Θα με κραξουν?Θα κερδισουμε τουλαχιστον να τους ηρεμησω?Το λιγοτερο που θελω ειναι να μην συμβουν αυτα που συνεβησαν στο ματς με τους Τουρκους.Το τελευταιο που χρειαζομαστε ειναι τιμωρια απο την Uefa.

Τα παιδια των ελπιδων συνεχιζουν να νικανε και να τραβουν την προσοχη μου. Ο Μονιακης ειναι ηδη βασικο μελος της αποστολης της Εθνικης Ομαδας και σκεφτομαι συντομα να καλεσω κι αλλον πιτσιρικα...


Image


Ο Γιαννης Τοπαλιδης μου εφερε την λιτη αναφορα για την Βοσνια.Κανενας παικτης-κλειδη στην ομαδα,καποιος γνωστος ρε παιδι μου να ξερουμε να φυλαγομαστε.Τιποτα.Αυτο ειναι που φοβαμαι.Ο αιφνιδιασμος.Και σε αυτο σταθηκα στην ομιλια μου στους παικτες μου λιγο πριν την εισοδο τους στον αγωνιστηκο χωρο.

Image

Image

Image


Απο οτι φαινεται οι παικτες μου δεν με πηραν και πολυ στα σοβαρα.0-1 μολις απο το 2΄.Το πρωτο ημιχρονο κοιλησε αργα.Χαλια το παιχνιδι,ημασταν πισω στο σκορ και 32.000 κοσμος μουρμουραγε πανω απο το κεφαλι μου.Ευτυχως στο 2' λεπτο των καθυστερησεων ο Αγγελος Μπασινας εκτελει ευστοχα το φαουλ εξω απο την μεγαλη περιοχη και 1-1.Στο ημιχρονο καταφερα να τους αφυπνισω και μια μικρο αλλαγη στο συστημα καταφεραμε να μπουμε μπροστα στο σκορ με τον Νικο Λυμπεροπουλο μετα απο ενα δυνατο σουτ εντος της μεγαλης περιοχης.Στην συνεχεια
παιξαμε με λιγοτερο αγχος καταφεραμε να κανουμε καποιες ευκαιριες που μετουσιωθηκαν σε γκολ στο 81 και 83 λεπτο του αγωνα με σκορερ τους Χαριστεα και Στολτιδη αντιστοιχα.
Σημαντικη νικη και για μενα αλλα και για την ομαδα αφου θα παει στην Τουρκια με τις λιγοτερες πιθανες απωλιες...

Υ.Γ: Ευχαριστω για τα καλα λογια.... :wink:
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ματς με τους Βοσνιους αφησε ομορφα και ασχημα πραγματα πισω του...
Στα καλα ειναι η παρουσια του κοσμου στο γηπεδο Καραισκακη,ο χαρακτηρας που δειξαμε στο 2ο ημιχρονο για να γυρισουμε τον αγωνα, το υψηλο σκορ και το πρωτο γκολ του Ακη Στολτιδη για την εθνικη ομαδα.Εχει πολλα να δωσει αυτος ο παικτης...
Στα αρνητικα σημειωνω τον τραυματισμο των Μπασινα και Καραγκουνη που δεν θα αγωνιστουν στην Τουρκια.Στην θεση του Αγγελου κληθηκε ο Παρασκευας Αντζας.Ακομα αποφασισα να αλλαξω το συστημα που χρησιμοποιησα στα δυο τελευταια ματς μιας και δεν αποδειχθηκε ιδιαιτερα αποδοτικο.

Δεν περασαν καλα καλα 3 μερες και πεταμε για Τουρκια.Ενα ματς διαφορετικο απ'ολα τ'αλλα.Μεγαλες οι διαφορες αναμεσα στα δυο κρατη και αυτο καλος η κακως μεταφερεται και στους παιχτες μου.Λιγο το βαρυ σκορ στο Καραισκακη πριν 7 μηνες,λιγο το βαρυ κλιμα στην Τουρκια, ελπιζω να οι παικτες μου να μπουν παθιασμενοι στον αγωνα.Εκτος απο τους εξωαγωνιστικους λογους που θελουμε πολυ αυτην την νικη υπαρχει και μεγαλο βαθμολογικο ενδιαφερον.Βρισκομαστε σε ισοβαθμια με τους Τουρκους και αν νικησουμε πρωτον προκρινοματε και μαθηματικα πλεον στο euro αλλα εχουμε και ισχυρο προβαδισμα για την πρωτη θεση.

Στο αεροπλανο υπαρχει θετικη αυρα.Ευτυχως η ομαδα εχει διατηρησει το φιλικο κλιμα που υπηρχε πριν ερθω εγω στην ομαδα και πιστευω πως αυτο θα βοηθησει στην διαρκεια των αγωνων.Στο αεροδρομιο η υποδοχη ηταν ιδιαιτερα....θερμη.Φτασαμε στο ξενοδοχειο και ο Γιαννης μου εφερε το scouting report για την αντιπαλο μας.Γρηγορη ομαδα με καλους παικτες αλλα χωρις συνοχη και διαρκεια στους αγωνες της.

Την ιδια στιγμη η Εθνικη νεων περναγε και την Πορτογαλια χωρις απωλιες.Μπραβο....

Image
emo sucksssss
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”