In the Army now!

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Η Ελληνική παροικία μεγαλώνει
Image


Κάποιοι ήδη σε στραβοκοιτάνε...
Image

Υπάρχει χώρος για έναν ακόμα άνθρωπο στο πορτραίτο...
Image

καλου - κακού, πάρε και ένα σωματοφύλακα
Image




Καλη επιτυχία
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή επιτυχία.Ήρθε η ώρα για ένα τσου λου στην Ρωσία νομίζω... -gioupi
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
Aris7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6702
Joined: Sun Apr 06, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Andy Roddick
Αγαπημένη Ομάδα: Andy Roddick
twitter: Maritus7
Status: Andy Roddick
Location: Andy Roddick
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

ΝΤΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΝ
ΝΤΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΝ
ΝΤΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΝ

...

ΝΤΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΝ

"Παρακαλω;"
"Καλημερα σας κυριε Γαλατη. Απο την ρεσεψιον του ξενοδοχειου τηλεφωνο. Εχετε βαλει μια αφυπνιση για τις 7.30"
"Α ναι...ευχαριστω πολυ"
"Καλημερα σας"
"Καλημερα"

...

Η ωρα φτανει 9 και μετα απο ενα γεματο πρωινο και μπολικο καφε ο κυριος Γαλατης φτανει στο lobby του ξενοδοχειου, στο οποιο υστερα απο ελαχιστα λεπτα καταφθανει και η προσωπικη γραμματεας του κυριου Giner, την οποια ειχε δει χτες ο coach και στο δειπνο

"Καλημερα σας κυριε Γαλατη"
"Καλημερα σας κυρια ... Εμμμ. Αληθεια δεν θυμαμαι να συστηθηκαμε χτες"
"Ναι ειναι η αληθεια οτι δεν προλαβαμε να συστηθουμε. Το ονομα μου ειναι Irene Safina"
"Irene;"
"Ναι κυριε Γαλατη, Irene"
"Μαλιστα...Χαρηκα πολυ για την γνωριμια Ειρηνη!συγνωμη, κυρια Safina ηθελα να πω"
"Και γω κυριε Γαλατη. Παρακαλω ακολουθηστε με, μας περιμενει ο οδηγος του κυριου Giner για να μας μεταφερει στα γραφεια της ομαδας. Θα ειναι και ο κυριος Giner εκει"
"Α! Πολυ ωραια"
"Πρωτα θα κανουμε μια βολτα με το αυτοκινητο απο την πολη να δειτε πως ειναι και η Μοσχα την ημερα, μιας και ειχατε την ευκαιρια να την δειτε μονο το βραδυ. Ετσι και αλλιως για να φτασουμε στα γραφεια της ομαδας, πρεπει να διασχισουμε την πολη , οποτε μας βολευει!"

Image

"Πολυ ευγενικο εκ μερους σας. Ευχαριστω πολυ!"

Μετα απο μια συντομη διαδρομη μεσα στη Μοσχα, οπου ο κ. Γαλατης ειχε την δυνατοτητα να δει καποια απο τα αξιοθεατα της πολης οπως:

THN ΚΟΚΚΙΝΗ ΠΛΑΤΕΙΑ

Image


εφτασε στα γραφεια της CSKA. Αμεσως κατευθυνθηκε μαζι με την κυρια Safina στο γραφειο του κυριου Giner, στο οποιο ειχαν ηδη προσελθει περα απο τον...

κυριο Giner,

Image

Ο general director της ομαδας, κ. Babaev,

Image

ο διευθυντης του ποδοσφαιρου της ομαδας Aleksandr Stelmakh

Image

Καθως και ο executive director Dmitry Egorov

Image





"Καλησπερα σας κυριε Γαλατη"
"Καλησπερα σας κυριε Giner"
"Πως σας φανηκε λοιπον η Μοσχα, τωρα που ειχατε την δυνατοτητα να την δειτε και υπο το φως της ημερας;"
"Απο οσο ειδα μπορω να πω οτι προκειται για μια πανεμορφη πολη"
"Οντως ειναι, και ειναι εξισου ωραιο να ζεις σε αυτην!"

Εκεινη την στιγμη χτυπαει το τηλεφωνο και η συζητηση διακοπτεται

"Κυριε Giner, εφτασαν οι καλεσμενοι σας. Να περασουν;"
"Ναι Irene παιδι μου, οδηγησε τους στο γραφειο μου"

"Κυριε Γαλατη συγνωμη, αλλα με ειδοποιησαν οτι εφτασαν στα γραφεια 2 ατομα που νομιζω θα θελατε να δειτε και εσεις"

Η πορτα ανοιγει και ο κ. Γαλατης ξαφνιαζεται οταν βλεπει μπροστα του τον:

Θοδωρη Παπαλουκα

Image

και τον

Νικο Ζηση

Image

Τις συστασεις τις κανει ο κ. Giner ο οποιος προσκαλει τους 3 αντρες να πιουν ενα τσαι, μιας και το κρυο ειναι αρκετα τσουχτερο, δεδομενου οτι ειναι ακομα Φεβραουαριος!

Α.Γ "Τσαι ε;"
Θ.Π "Ξαφνιαζεστε ε;"
Ν.Ζ "Δεν ειναι τιποτα, θα συνηθισετε, και εμενα στην αρχη παραξενο μου φαινοταν, αλλα πιστεψτε με, μετα απο λιγο καιρο θα το αποζητατε και εσεις"
Α.Γ "Τοσο κρυο δηλαδη που χωρις κατι ζεστο δεν αντεχεται, ετσι;"
Ν.Ζ "Ενταξει, οτι εχει κρυο, εχει. Και αρκετο μαλιστα, αλλα τι να κανεις; συνηθιζεις, θες δεν θες
Θ.Π "Τοσα χρονια ειμαι εγω εδω και ακομα δεν το εχω συνηθισει!!
Α.Γ "ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Αυτο μου ακουγεται σαν δηλωση οτι σιγα σιγα ετοιμαζεσαι να την κανεις, Θοδωρη, για πιο ζεστα μερη (μου επιτρεπεις τον ενικο, ετσι;);"
Θ.Π "Ναι ας αφησουμε τις τυπικοτητες. ΧΕΧΕ. Ουτε δημοσιογραφος να ησουν παντως, και πας να βγαλεις ειδηση"
Α.Γ "ΧΑΧΑ. Δεν μου απαντησες ομως. Σε εχει κουρασει η Μοσχα και θα ηθελες να πας καπου πιο θερμα, καπου πιο οικεια;"
Θ.Π "Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω προβλημα στην Μοσχα. Μου φαιρονται ολοι καλα και ειμαι χαρουμενος, αλλα ποτε δεν ξερεις... Ισως χρειαστει να αλλαξω παραστασεις καποια στιγμη στο μελλον. Θα δειξει"
Ν.Ζ "Καλα ειναι, δεν ειναι ασχημα. Θα το δεις και εσυ τωρα που θα ρθεις"
Α.Γ "Ωπα, ωπα... Ξερεις κατι που δεν ξερω εγω. Το δεσες σχοινι κορδονι κιολας οτι θα ερθω;"
Ν.Ζ "ΧΑΧΑ. Κοιτα, για να εισαι εδω, σημαινει οτι δεν γινεται...θα ηθελες να ερθεις"
Α.Γ "Τωρα αν σου πω, οτι δεν ξερω τι θελω, και οτι για αλλου ξεκινησα χτες και αλλου βρεθηκα, τι θα πεις; Ειναι μπερδεμενη η κατασταση. Αρκετα"
Θ.Π "Κοιτα, οτι θα ειναι μεγαλη αλλαγη να ερχεσαι απο την Ελλαδα εδω, θα ειναι. Αλοιμονο. Αλλα αν εισαι ανθρωπος που σε εξιταρει το καινουργιο και το αγνωστο, τοτε βρηκες τον παραδεισο σου"
Α.Γ "Τι να πω...δεν ξερω...ειναι ολα τοσο φλου μεσα μου, δεν ξερω αν εκανα καλα που ηρθα εδω, αν θα προχωρησουν τελικα οι συζητησεις. Δεν ξερω γενικα αρκετα πραγματα. Ασε που δεν ξερω και την γλωσσα"
Ν.Ζ "Μηπως και εμεις την ξεραμε; εγω ειμαι κατι μηνες εδω και σιγα σιγα μαθαινω καποια βασικα. Οι ανθρωποι της ομαδας βεβαια κανουν οτι μπορουν για να με κανουν να νοιωσω οσο πιο ανετα μπορω"
Α.Γ "Αυτο ειναι κατι που εχω προσεξει και εγω. Σε προσεχουν πολυ οι παραγοντες της ομαδας"
Θ.Π "Ετσι ειναι! Την αγαπανε την ομαδα και θελουν να σε κανουν να αισθανεσαι ανετα που εισαι μελος της. Οπως και οι οπαδοι της. Ειναι τρελοι για την ομαδα και παθιαζονται"

Εκεινη την στιγμη χτυπαει το κινητο του κ. Γαλατη...

"Με συγχωρειτε για μια στιγμη... Παρακαλω;"
"Τι παρακαλεις ρε μπουρμα; Που σαι ρε ψαρακα;"
"Ελα ρε βυσμα! τι λεει? ολα καλα;"
"Αδερφε ασε με εμενα, τα δικα σου πες μου. Τι μου 'πε ο αλλος ο τελειωμενος; Εισαι στην Μοσχα;;;;;;;"
"Ε....ναι!"
"Μαλιστα... Δεν υπαρχεις ετσι;"
"Ασε...μεγαλη ιστορια"
"ναι μου τα ειπε ο αλλος. Για πες, πως τα βλεπεις τα πραγματα εκει;"
"κοιτα, τωρα ειμαι στα γραφεια μαζι με τον προεδρο και συζηταμε, Ιδεα δεν εχω τι θα γινει τελικα"
"Καλα ρε μπουφε, εισαι στα γραφεια με τον προεδρο, και μιλας στο κινητο σου;"
"Βασικα τωρα μιλαω με την λατρεια σου, τον Θοδωρη και τον Νικο!"
"ΤΟΝ ΠΟΙΟΝ;"
"Τον Νικο τον Ζηση!"
"Και οταν λες Θοδωρη, εννοεις τον γνωστο Θοδωρη;"
"Ναι, τον Παπαλουκα"
" (ΣΙΓΗ)"
"Βασιλη; Με ακους;"
" (ΣΙΓΗ)"
"Ελα ρε, τι επαθες; Κοπηκε η γραμμη;"
"τι κοπηκε η γραμμη ρε μπουφε; υποτιθεται οτι πηγες στην αλλη ακρη του κοσμου για να μιλησεις με κανενα σοβαρο ατομο και συ μου λες οτι καθεσαι και μιλας με τον αμπαλο;;;;;"
"Νταξ, δεν υπαρχεις Βασιλη!
"Αδερφε... πρεπει να κλεισω γιατι νομιζω οτι ενας παπαρας με κατι αστερια στο πετο του, κανει νοημα σε μενα και δεν νομιζω να με χαιρεταει, δειχνοντας μου την παλαμη του"
"Ωχ ωχ!! ετοιμαζεσαι για κανενα Φ, απο οτι σε κοβω!"
"Μπα, δεν με πιανουν εμενα αυτα. Μαλλον δεν θα ξερει σε ποιον απευθυνεται!!"
"ΧΑΧΑΧΑ! Τελος παντων! αντε καλημερες και τα λεμε αργοτερα!"
"Καλημερα αδερφε. Να ξερεις παντως οτι δεν υπαρχεις!ακους εκει Παπαλουκας..."
"ΧΑΧΑ. Γεια!"

Α.Γ "Συγνωμη για την διακοπη παιδια, αλλα ηταν ενας καλος φιλος απο Αθηνα. Τι λεγαμε λοιπον;"
Θ.Π "Λεγαμε οτι γενικοτερα υπαρχει ενα πολυ καλο κλιμα γυρω απο την ομαδα. Στο μπασκετ τουλαχιστον νοιωθουμε σαν βασιλιαδες. Κατι αντιστοιχο φανταζομαι, ισχυει και για την ομαδα του ποδοσφαιρου!"
Ν.Ζ "Εγω παντως εχω παει και εχω παρακολουθησει παιχνιδι της CSKA στο ποδοσφαιρο, και μπορω να πω οτι εχει μια αρκετα καλη ομαδα. Εχει μερικους πολυ καλους παιχτες τοσο Ρωσους οσο και ξενους. Αρκετοι απο τους Ρωσους ειναι και βασικα μελη της εθνικης, η οποια να μου το θυμηθειτε, θα παει καλα στο Εuro αν προκριθει. Ελπιζω να μην χρειαστει να την αντιμετωπισουμε, γιατι θα μας βγαλει την πιστη"
Α.Γ "ΧΕΧΕ! το ξερω οτι εχει αρκετα καλους παιχτες"
Θ.Π "Δυστυχως εμεις θα πρεπει να φυγουμε σιγα σιγα, γιατι μας περιμενουν για την πρωινη προπονηση!
Α.Γ "Ενταξει παιδια, ευχαριστω πολυ για την κουβεντα. Ηταν μια πολυ ευχαριστη εκπληξη!"
Ν.Ζ "Η χαρα ολη δικια μας. Χαρηκα για την γνωριμια Αρη"
Θ.Π "Ελπιζω να μην ηταν η πρωτη και τελευταια φορα που θα συναντηθουμε, η σημερινη"
Α.Γ "Τι να πω παιδια; και 'γω το ελπιζω να τα λεμε απο δω και περα"
Ν.Ζ "Κατι μου λεει, οτι μιας και θα ειμαστε 3 Ελληνες στην ιδια πολη, θα εχουμε αυτη την δυνατοτητα"
Α.Γ "Το δεσες και 'συ κιολας, οτι θα μεινω σιγουρα εδω... ΧΕΧΕ. Μακαρι...θα δειξει. Αντε λοιπον! Καλη προπονηση να εχετε και θα τα πουμε ξανα ουτως ή αλλως τωρα που εχω και τα τηλεφωνα σας!
Θ.Π "Καλημερα!"
Ν.Ζ "Καλημερα!"

E.G "Λοιπον κυριε Γαλατη, πως σας φανηκαν οι συμπατριωτες σας; Πρεπει να ξερετε οτι και οι 2 ειναι παρα πολυ αγαπητοι εδω στην Μοσχα και ειδικα ο κ. Παπαλουκας θεωρειται ινδαλμα για παρα πολλους οπαδους της ομαδας"
Α.Γ "Ηταν μια πολυ ευχαριστη εκπληξη και σας ευχαριστω που μου δωσατε αυτη τη δυνατοτητα
E.G "Ας παμε ομως στο ψητο... Οπως καταλαβαινετε, απο την στιγμη που βρισκεστε εδω, σημαινει οτι υπαρχει η πιθανοτητα συνεργασιας για του χρονου. Ειναι κατι που θα σας ενδιεφερε αυτο φανταζομαι, ετσι;"
Α.Γ "Μα σαφως! Για ποιον αλλο λογο αλλωστε να εφερνα την ζωη μου ανω κατω και να κοντευω να κυρηχθω λοιποτακτης, αν δεν με ενδιεφερε η προοπτικη να εργαστω εδω

(Τον λογο τωρα παιρνει ο διευθυντης ποδοσφαιρου της ομαδας Alexandr Stalmakh)

A.S "Λοιπον κ. Γαλατη, ειχατε την δυνατοτητα να δειτε παιχνιδια της ομαδας μας μεχρι στιγμης;"
A.Γ "Αν και το Ρωσικο πρωταθλημα δεν ειναι πολυ δημοφιλες στην Ελλαδα, τολμω να πω οτι ειχα την δυνατοτητα να παρακολουθησω την CSKΑ σε ορισμενα παιχνιδια, και ειδικα σε αυτα της Ευρωπης"
A.S "Τι θα λεγατε οτι σας αρεσε και τι δεν σας αρεσε απο αυτα που ειδατε;"
Α.Γ "Αυτο που μου αρεσε αρκετα ειναι το ταλεντο αρκετων απο των παιχτων της ομαδας οι οποιοι μπορουν να ειναι η βαση για μια καινουργια ακομα καλυτερη ομαδα. Αυτο που δεν μου αρεσε τοσο, ηταν το γεγονος οτι αρκετες φορες το ποδοσφαιρο που επαιζε η CSKA ηταν ιδιαιτερως επιθετικο, και αν και αυτο καθε αυτο το γεγονος ειναι κατι που αρεσει και σε μενα, το γεγονος οτι δεν υπηρχε ιδιαιτερη εμφαση στο αμυντικο παιχνιδι θεωρω πως ειναι κατι που πρεπει να προσεχθει"
A.S "Ειπατε για μια καινουργια ομαδα! Δηλαδη θεωρειτε οτι πρεπει να χτιστει μια ομαδα απο την αρχη;"
Α.Γ "Οχι οχι!Δεν ανεφερα κατι τετοιο. Θεωρω πως, με βαση τα οσα εχω δει, η ομαδα με ελαχιστες μονο προσθηκες μπορει να ειναι ακρως ανταγωνιστικη. Η αληθεια ειναι ομως οτι θα πρεπει να δω τους παιχτες, και απο κοντα για να λεπτομερεστερη αποψη"
A.S "Η αληθεια ειναι οτι και εμεις οι ιδιοι δεν περιμεναμε την σημερινη συναντηση. Αλλωστε, πρεπει να ομολογησω οτι ειχαμε περιορισει τις επιλογες μας σε 2-3 συγκεκριμενους προπονητες. Απο την στιγμη ομως που ο κ. Giner σας συσναντησε, μονο καλα λογια εχει να πει για σας και απο οτι βλεπω και εγω ο ιδιος, εχει απολυτο δικιο"
Α.Γ "Σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια κ. Stalmakh
A.S "Μια τελευταια ερωτηση. Γνωριζετε πολυ καλα οτι η ομαδας μας ειναι η μεγαλυτερη ομαδα της Ρωσιας, και δεδομενου του υπαρχοντος εμψυχου υλικου, θεωρουμε οτι η ομαδας μας μπορει και πρεπει να διεκδικησει το πρωταθλημα. Θεωρειτε οτι μπορειτε να ανταπεξερθετε σε αυτα που ζηταμε, δεδομενου του γεγονοτος οτι θα ειναι η πρωτη φορα που θα προπονειτε ομαδα που θα κανει πρωταθλητισμο;"
A.Γ "Η αληθεια ειναι οτι οντως πρωτη φορα θα προπονησω ομαδα με τοσο υψηλα στανταρ και προσδοκιες. Η εμπειρια μου ομως απο την Κολωνια θεωρω πως μπορει να αποδειχνθει καταλυτικη και να με βοηθησει στο να βγαλω τοσο εσας οσο και τους οπαδους της ομαδας, ασπροπρωσοπους"
A.S "Με μια συντομη ερευνα που καναμε χτες, που μας ειδοποιησε ο κ. προεδρος για την συναντηση σας και για το γεγονος οτι θα ερθετε στην Μοσχα, και σημερα, ειδαμε οτι στην Κολωνια χρησιμοποιουσατε πολυ το 4-4-2. Ειναι το αγαπημενο σας συστημα αυτο;"
A.Γ "Γενικα μου αρεσει να παιζω με παραλλαγες του 4-4-2 αναλογα με την κατασταση των παιχτων της ομαδας μου, αλλα και αναλογα με τον αντιπαλο. Βεβαια δεν ειμαι απολυτος, και κρινοντας με βαση τις εκαστοτε καταστασεις, μπορει να χρησιμοποιησω και αλλα συστηματα, που να ταιριαζουν καλυτερα στις δυνατοτητες και τα προσοντα των παιχτων μου"
Α.S "Οσο αφορα το προπονητικο team, εχετε καποιους συνεργατες που θα θελατε μαζι σας;"
Α.Γ "Θελω πρωτα να δω το υπαρχον team και μετα να κρινω. Αν και πιστευω πως 1-2 προσθηκες ισως χρειαστουν...
Sponis wrote:την τριγωνομετρία που δίδαξαν οι Σπόνης-Τζιο-Αρης ούτε ο Αρσέν ούτε ο σερ Αλεξ την έχουν δει ακόμα λέμε...
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Με το άκουσμα της πρόσληψης του κ.Γαλάτη αμέσως πολοί managers προσπάθησαν να εκμεταλευτούν τα λεφτά των Ρώσων και πλησίασαν αμέσως τον νέο προπονητή....

Ένας από αυτούς ήταν και ο γνωστός manager Γιάννης ο κομμωτής, γνωστός και ώς Armyras...

Αρμ : Καλησπέρα σας κ.Γαλάτη
Γαλ : Καλησπέρα, τι θα θέλατε??
Αρμ : Έχω ένα παίχτη, τεφερίκι πράγμα...είναι το νέο μεγάλο ταλέντο της Αφρικής....
Γαλ : Είσαι σίγουρος ή προσπαθείς να μου πουλήσεις σκάρτο πράγμα..
Αρμ : Ο Armyras δεν δίνει ποτέ σκάρτο πράγμα...Εξάλλου τον συγκεκριμένο τον έχει "δοκιμάσεί" και ο φίλος σου ο Αχιλλέας ο "Γερμανός", γνωστός και ως πεφτοσαπουνάκιας...

Εδώ σου έχω και μια φωτογραφία με τον ποδοσφαιριστή...Ήμασταν μαζί διακοπές....

Image
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:


Off Topic:
-gioupi That' s tha way i like it -gioupi
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Aris7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6702
Joined: Sun Apr 06, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Andy Roddick
Αγαπημένη Ομάδα: Andy Roddick
twitter: Maritus7
Status: Andy Roddick
Location: Andy Roddick
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Εχει πλεον φτασει μεσημερι και η συναντηση διακοπτεται για να μεταβουν τα στελεχη της CSKA μαζι με τον κ. Γαλατη για μεσημεριανο

...

Η ωρα εχει φτασει 4 και οι ανθρωποι της ΤΣΚΑ συγκεντρωνονται στο γραφειο συνεδριασεων της ομαδας μαζι με τον κ. Γαλατη

E.G "Λοιπον κυριε Γαλατη...Εμεις ειδαμε οτι θελαμε να δουμε και εχουμε παρει την αποφαση μας...Θα θελαμε να σας ενημερωσουμε οτι ειμαστε στην ευχαριστη θεση να σας προσφερουμε την θεση του προπονητη της ομαδας μας, εφοσον υπαρχει και συμπνοια αποψεων στην διαρκεια του συμβολαιου, κατι που δεν φανταζομαι οτι θα αποτελεσει προβλημα!"
Α.Γ "Τιμη μου και σας ευχαριστω πολυ που μου δινετε αυτη την δυνατοτητα. Εκτιμω αφανταστα τις προσωπικες σας ενεργειες,κυριε Giner, που με φερατε στην Ρωσια και τωρα μου προσφερετε την θεση του head coach της ομαδας. Παρολα αυτα, και συγνωμη αν γινομαι ενοχλητικος που το επαναλαμβανω συνεχεια, αλλα θα θελα να γνωριζετε οτι ακομα υπαρχει το προβλημα του στρατου και οτι εκτος συγκλονιστικου απροοπτου θα χρειαστει να γυρισω πισω στην Ελλαδα για να καταταγω!
Ε.G "Μα κυριε Γαλατη, νομιζω το ξεκαθαρισαμε αυτο...δεν εχετε τιποτα να φοβαστε. Δεν μπορω να σας πω πως και τι, αλλα να ειστε σιγουρος οτι δεν θα χρειαστει να παρουσιαστειτε στον στρατο!"
Α.Γ "Αυτος θα ηταν ισως και ο μονος λογος που θα με εκανε να μην δεχτω την, οποιαδηποτε, προταση σας. Περα απο αυτο, δεν εχω καμια ιδιαιτερη απαιτηση, εκτος απο το γεγονος οτι θα ηθελα το ελευθερο στις μεταγραφικες κινησεις. Θα ηθελα να επιλεγω εγω τους παικτες που θα ερχονται στην ομαδα, σε συνεννοηση παντα μαζι σας"
Ε.G "Aυτο εννοειται! Να ειστε βεβαιος! Ειμαστε συμφωνοι λοιπον;"
Α.Γ "Συμφωνοι!!"

Image


Εν συνεχεια οι διοικουντες της ΤΣΚΑ ανελυσαν στον καινουργιο προπονητη της ομαδας, τι περιμενουν απο αυτον για την επομενη χρονια:

Image


Κατευθειαν μετα την υπογραφη των συμβολαιων ο καινουργιος προπονητης οδηγηθηκε στις προπονητικες εγκαταστασεις της ομαδας, οπου ειχε και την ευκαιρια να δει για πρωτη φορα τους παικτες του αλλα και να τους δει να ξεδιπλωνουν το ταλεντο τους στην πρωτη προπονηση της καινουργιας χρονιας .

Image



Κατα την διαρκεια μαλιστα της πρωτης προπονησης ο καινουργιος προπονητης ειχε μια ιδιαιτερη συζητηση με τον αρχηγο της ομαδας Sergey Ignashevich

Image

Α.Γ "Μεγαλη μου χαρα που σε γνωριζω Sergey! Εισαι πραγματικα ενας εξαιρετικος ποδοσφαιριστης και ειναι μεγαλο ατου για καθε ομαδα να σε εχει στο roster της"
S.I "Σε ευχαριστω πολυ coach! Ειναι χαρα τοσο δικη μου οσο και των συμπαικτων μου να σας εχουμε μαζι μας"
A.Γ "Το ξερω οτι ερχομαι σε μια δυσκολη περιοδο, δεδομενου οτι μολις εφυγε απο την ομαδα ο κυριος Gazzaev, o Οποιος οδηγησε μαλιστα την ομαδα και στην κατακτηση του πρωτου Ευρωπαικου της τιτλου το 2005, αλλα ειμαι βεβαιος οτι αν προσπαθησουμε ολοι μαζι, μπορουμε να καταφερουμε τα ιδια και περισσοτερα. ΤΟ μονο που θελω απο εσας ειναι να υπαρχει πειθαρχια, να σεβεστε τοσο τους προπονητες σας, οσο και τους ιδιους τους συμπαικτες σας και να δινετε παντα το 110% των δυνατοτητων σας. Αν τα κανετε αυτα, τοτε να ειστε σιγουροι οτι θα πετυχετε παρα πολλα!"
S.I "Μην ανησυχειτε coach! Σας διαβεβαιω οτι θα δωσουμε οτι εχουμε και δεν εχουμε για να αποδειξουμε οτι το Ρωσικο ποδοσφαιρο ειναι ισχυρο και οτι η ΤΣΚΑ ειναι η καλυτερη αντιπροσωπος του
Α.Γ "Θα ηθελα να ξερεις, οτι κατα πασα πιθανοτητα θα υπαρξουν ορισμενες προσθηκες στο προπονητικο team της ομαδας. Θεωρω αυτονοητο οτι θα εχουν την καλυτερη δυνατη αντιμετωπιση απο ολους σας...!"
S.I "Μα εννοειται coach!"
A.Γ "Επισης ισως υπαρξουν 1-2 προσθηκες και στο εμψυχο δυναμικο της ομαδας, αλλα αυτο θα το κρινω αφου δω την ομαδα στα επομενα φιλικα παιχνιδια. Θα ηθελα να ξερετε οτι τυχον προσθηκες δεν σημαινουν οτι δεν εμπιστευομαι τους υπαρχοντες παιχτες οποτε δεν θα ηθελα να δω ή να ακουσω μουρμουρες"
S.Ι "Σας διαβεβαιω εγω προσωπικα, σαν αρχηγος της ομαδας, οτι δεν προκειται επ' ουδενι να ακουστει το παραμικρο, σε περιπτωση αποκτησης καινουργιων παιχτων. Ισα ισα που ο ανταγωνισμος, μονο καλο μπορει να κανει στην ομαδα μας και θα μας κανει και εμας τους ιδιους καλυτερους"
Α.Γ "Χαιρομαι που το ακουω αυτο Sergey!

...

Ημερομηνία: Τεταρτη 21 Φεβρουαριου 2007
Τοποθεσία: Ζaglebie Lubin, Lech - Πολωνια
Σκοπός: 1o Φιλικο προετοιμασιας: Groclin - CSKA Moscow

Tο πρωτο φιλικο προετοιμασιας της ομαδας ειναι γεγονος. Οι Μοσχοβιτες ταξιδευουν στην Πολωνια για να αντιμετωπισουν την Groclin. ο κ. Γαλατης στην πρωτη του εμφανιση στον παγκο της ομαδας του στρατου, αναμενεται να κατεβασει μια ομαδα με αρκετα νεα παιδια!

Image


Image

Ενα κακο και βαρετο, σε γενικες γραμμες, παιχνιδι εληξε ισοπαλο 0-0 με την Groclin να εχει την υπεροχη στο 1ο ημιχρονο και την ΤΣΚΑ να ανεβαζει στροφες στο β μερος του παιχνιδιου. Οπως δηλωσε και ο κ. Γαλατης μετα το τελος του παιχνιδιου, το συγκεκριμενο παιχνιδι εγινε απλα για το ξεμουδιασμα των παιχτων και για να δει αν μπορουν να προσαρμοστουν οι παιχτες στο συγκεκριμενο συστημα, το οποιο ειναι αυτο που θελει να χρησιμοποιησει στην ερχομενη season!



Ημερομηνία: Δευτερα 26 Φεβρουαριου 2007
Τοποθεσία: Poljud, Split - Kροατια
Σκοπός: 2o Φιλικο προετοιμασιας: Hajduk - CSKA Moscow


Image

Δευτερα φιλικο παιχνιδι για την CSKA με δυνατοτερο αντιπαλο αυτη τη φορα. Ο κ. Γαλατης αναμενεται να ξεκινησει στην 1η ενδεκαδα περισσοτερους απο τους θεωρουμενους ως βασικους παιχτες, σε σχεση με τον προηγουμενο αγωνα!


Image

Για δευτερο συνεχες αγωνα η ομαδα της Μοσχας δεν μπορεσε να αποδοσει καλο ποδοσφαιρο και ως εκ τουτου ηττηθηκε με 2-0 απο την Hajduk. Το αποτελεσμα του αγωνα ειναι δικαιο και αυτο φαινεται και απο το γεγονος οτι οι Μοσχοβιτες εκαναν μολις 2 σουτ προς την εστια του αντιπαλου τερματοφυλακα. Εν τω μεταξυ και τα 2 γκολ που δεχθηκε η Ρωσικη ομαδα, προηλθαν απο στημενες φασεις, και δη απο κορνερ!



Image

Τα πρωτα προγνωστικα σχετικα με την εκβαση του επερχομενου πρωταθληματος εχουν ηδη κανει την εμφανιση τους και τα οποια θελουν τοσο την Spartak οσο και την CSKA να εχουν απο κοινου τον πρωτο λογο για την κατακτηση του.



Ημερομηνία: Kυριακη 3 Μαρτιου 2007
Τοποθεσία: Maksimir, Zagreb - Kροατια
Σκοπός: 3o Φιλικο προετοιμασιας: Dinamo - CSKA Moscow

3o και πιο δυνατο φιλικο μεχρι στιγμης για την ομαδα της Μοσχας, η οποια κοντρα στην Dinamo του Ζαγκρεμπ, των Modric, Balaban & Biscan καλειται να παρουσιασει καποια σημαδια βελτιωσης σε σχεση με το προσωπο που παρουσιασε και στα 2 προηγουμενα παιχνιδια.

Αυτη τη φορα ο κ. Γαλατης θα κατεβει με μια ενδεκαδα η οποια πολυ πιθανο να ειναι και η βασικη της ομαδας την ερχομενη σαιζον και με μια αλλαγη στην τακτικη αφου την θεση των 2 αμυντικων χαφ, εχουν παρει 2 κεντρικα χαφ, το ενα με πιο αμυντικους προσανατολισμους και το αλλο με πιο επιθετικους

Image


Image

Μετα απο ενα πολυ ωραιο ματς οι 2 ομαδες αναδειχθηκαν ισοπαλες με 3-3 σε ενα ματς που οι κακες αμυνες ειχαν τον πρωτο λογο! Η CSKA θα μπορουσε να ειχε βαλει τουλαχιστον αλλα 2 γκολ αλλα και να δεχθει αλλα τοσα! Ηταν η πρωτη φορα βεβαια μεχρι στιγμης που φανηκε οτι υπαρχαν ορισμενοι επιθετικοι αυτοματισμου ενω φανηκε επισης οτι η ομαδα χρειαζεται πολυ δουλεια απο την μεση και πισω!
Sponis wrote:την τριγωνομετρία που δίδαξαν οι Σπόνης-Τζιο-Αρης ούτε ο Αρσέν ούτε ο σερ Αλεξ την έχουν δει ακόμα λέμε...
User avatar
Aris7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6702
Joined: Sun Apr 06, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Andy Roddick
Αγαπημένη Ομάδα: Andy Roddick
twitter: Maritus7
Status: Andy Roddick
Location: Andy Roddick
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Ημερομηνία: Σαββατο 17 Μαρτιου 2007
Τοποθεσία: Dinamo, Moscow
Σκοπός: 1η Αγωνιστική: CSKA Moscow - Krylja Sovetov

Image

Το πρωτο επισημο παιχνιδι για την καινουργια σαιζον ειναι γεγονος. Η CSKA αντιμετωπιζει εντος εδρας την Krylja Sovetov, της οποιας ο πιο επικυνδινος παιχτης, ειναι ενας πρωην της CSKA ο Τσέχος επιθετικος μεσος Jiri Jarosik. Οι προβλεψεις δειχνουν νικη της CSKA. Θα επαληθευτουν;

Μεγαλη πιεση απο πλευρας CSKA στο πρωτο 10λεπτο του παιχνιδιου με τους Μοσχοβιτες να εχουν το πανω χερι και να εχουν δημιουργησει 3 φασεις, εκ των οποιων η μια ηταν ενα τετ α τετ του Wagner Love (FC) ο οποιος απο πλεονεκτικη θεση δεν καταφερε να νικησει τον αντιπαλο τερματοφυλακα
Το υπολοιπο ημιχρονο κυλησε χωρις την μεγαλη φαση με εξαιρεση μια κεφαλια του Jo (FC) στο τελευταιο λεπτο των καθυστηρησεων την οποια απεκρουσε με υπερενταση ο αντιπαλος τερματοφυλακας

Κυριαρχια της CSKA στο 2ο ημιχρονο με αρκετες φασεις μπροστα στην εστια της Krylja αλλα χωρις το γκολ. Ενας αρκετα σκληρος αγωνας με τον διαιτητη να βγαζει αρκετες κιτρινες καρτες και για τις 2 ομαδες
Στο 81' φαουλ του Mamaev (MR), η μπαλα κοντραρει στο τειχος και φτανει στον Vagner Love (FC) ο οποιος αφου κοντρολαρει, γυριζει πλατη και σουταρει απο το υψος του πεναλτι και λιγο δεξια και στελνει την μπαλα να αναπαυτει στα διχτυα της εστιας της αντιπαλης ομαδας!!! 1-0
Στο 89 ωραια αναπτυξη της CSKA με τον Αldonin (MC) να κανει μπαλια τρυπα 30 μετρων προς τα αριστερα στον επελαυνοντα Zhirkov (ML) o οποιος κοβει προς το κεντρο στον Dudu (MC). O τελευταιος κανει κρυφη μπαλια στον Vagner Love (FC) στο υψος του πεναλτι και αυτος με την σειρα του βρισκει, με την βοηθεια και μιας κοντρας σε αντιπαλο παιχτη τον Janczyk (FC), o οποιος ειχε μπει προηγουμενως αλλαγη στην θεση του Jo (FC), ο οποιος κανει την κεφαλια και γραφει το 2-0!


Image

Δικαια νικη της CSKA στον πρωτο επισημο παιχνιδι της υπο τις οδηγιες του καινουργιου της προπονητη, εστω και αν χρειαστηκε να φτασει το 81' λεπτο για να μπορεσουν να γιορτασουν οι φιλαθλοι της το πρωτο γκολ



Ημερομηνία: Σαββατο 31 Μαρτιου 2007
Τοποθεσία: Dinamo, Moscow
Σκοπός: 2η Αγωνιστική: CSKA Moscow - Luch

2o συνεχομενο εντος εδρας παιχνιδι για την CSKA, λογω της μεταφορας της 2ης αγωνιστικης σε αλλη ημερομηνια λογω των παιχνιδιων των εθνικων ομαδων, και αυτη τη φορα η ομαδα του Στρατου αντιμετωπιζει την Luch σε ενα φαινομενικα ευκολο παιχνιδι!

Image


Στο 2ο μολις λεπτο αποβολη για τον Vitaly Lan'ko της Luch, μετα απο πολυ επικινδυνο, κατα τον διαιτητη, τακλιν που επιχειρησε στην μεσαια γραμμη του γηπεδου

Πιεση της CSKA σε ολο το πρωτο 20λεπτο, κυριως απο στημενες φασεις με πρωταγωνιστη σε αυτες τον Ramon (MC) που εκτελει σε αυτο το παιχνιδι ολα τα στημενα
ΑΠο το 20' εως το 30' η CSKA συνεχιζει να σφυροκοπει την Luch, με επελασεις κυριως απο τα δεξια, με πρωταγωνιστη τον Mamaev (MR)

Image

Τιποτα δεν αλλαξε στα υπολοιπα 60 λεπτα και ετσι αναποφευκτα οι 2 ομαδες βολευτηκαν με τον βαθμο της ισοπαλιας, κατι που χαροποιει τους φιλοξενουμενους, αλλα οχι και τους γηπεδουχους οι οποιοι βλεπουν 2 πολυτιμους, για την μαχη του τιτλου, βαθμους, να χανονται απο την 2η κιολας αγωνιστικη!



Ημερομηνία: Tεταρτη 4 Απριλιου 2007
Τοποθεσία: Εduard Streltsov, Moscow
Σκοπός: 3η Αγωνιστική: FC Moscow - CSKA Moscow

Image

Η CSKA πρεπει να ανακαμψει και να υπερβει την εμποδιο της συμπολιτισας της, FC Moscow, για να μπορεσει να αναπληρωσει τους χαμενους βαθμους απο το προηγουμενο παιχνιδι

Μεχρι το 20' η CSKA Κυριαρχει στον αγωνιστικο χωρο αλλα ερχεται ο Maxi Lopez και μετα απο μια αποτυχημενη αποπειρα για offside, απο την αμυνα της CSKA, παιρνει την μπαλα και με λομπα γραφει το 1-0 για την FC Moscow
Mετα το γκολ η FC Moscow πιεζει εντονα και για 2ο γκολ δημιουργωντας πολλες ευκαιριες μπροστα απο τα καρε του Akinfeev (GK)
GOALLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!! Φαουλ απο τα δεξια με εκτελεστη τον Μαmaev (MC), στο 39ο λεπτο, κεφαλια του Jo (FC) λιγο μπροστα απο το πεναλτι και γκολ!!!
Τα τελευταια λεπτα του ημιχρονου ηταν καθαρα υποθεση της CSKA με την ομαδα του κ. Γαλατη να δημιουργει τουλαχιστον 3 καλες ευκαιριες

Στο 51' πολυ καλη ευκαιρια για την CSKA με τον Janczyk (FC) να μπαινει στην περιοχη απο δεξια, παραλληλα με την γραμμη του κορνερ, να βγαζει την σεντρα αλλα ο Okoronokwo διωχνει την μπαλα κορνερ, λιγο πριν η μπαλα φτασει στον αμαρκαριστο Jo (FC) o οποιος ηταν ετοιμος να γραψει το 1-2
Στο 65' σουτ του Κrunic εξω απο την μεγαλη περιοχη της CSKA, η μπαλα στα διχτυα και 2-1...
Στις καθυστερησεις του αγωνα, κεφαλια του Epureanu μετα απο κορνερ και 3-1

Image

Αλλη μια κακη εμφανιση για την CSKA και ηδη οι πρωτες μουρμουρες ως προς την καταλληλοτητα του καινουργιου της προπονητη εχουν αρχισει να ακουγονται



Ημερομηνία: Σαββατο 7 Απριλιου 2007
Τοποθεσία: Luzhniki, Moscow
Σκοπός: 4η Αγωνιστική: Spartak Moscow - CSKA Moscow

Πρωτο ντερμπι της χρονιας για την CSKA η οποια αντιμετωπιζει την μισητη συμπολιτισα της, Spartak, σε ενα παιχνιδι στο οποιο οι γηπεδουχοι φαινεται να εχουν το πανω χερι, λογω της κακης αγωνιστικης καταστασης στην οποια βρισκεται η CSKA

O προπονητης της CSKA φαινεται οτι αλλαζει συστημα και θα εμπιστευτει ενα 4-3-3, μηπως και καταφερει να δωσει ενα τελος στο αρνητικο σερι των 2 τελευταιων αγωνων της ομαδας του

Image

Πρωτη φαση του αγωνα στο 7ο λεπτο οταν ο Dudu (MC) εξαπολυει εναν κεραυνο απο τα 30 μετρα αλλα ο Pletikosa (GK) αποκρουει με υπερενταση και στελνει την μπαλα κορνερ
Στο 16 καλη φαση για την γηπεδουχο ομαδα αλλα το σουτ του Μοzart περναει λιγο αουτ
Τιποτα σπουδαιο στα υπολοιπα λεπτα του 1ου ημιχρονου. Με το ξεκινημα του 2ου ομως η CSKA αναγκαζεται να κανει την πρωτη της αλλαγη, με τον Caner (AML) να μπαινει στην θεση του τραυματια Zhirkov (AML)

Τιποτα αξιοσημειωτο στο 2ο ημιχρονο και ετσι οι ομαδες οδηγουνται στο τελικο 0-0 σε ενα δικαιο αποτελεσμα με βαση την εικονα του παιχνιδιου

Image
Sponis wrote:την τριγωνομετρία που δίδαξαν οι Σπόνης-Τζιο-Αρης ούτε ο Αρσέν ούτε ο σερ Αλεξ την έχουν δει ακόμα λέμε...
User avatar
Aris7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6702
Joined: Sun Apr 06, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Andy Roddick
Αγαπημένη Ομάδα: Andy Roddick
twitter: Maritus7
Status: Andy Roddick
Location: Andy Roddick
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Ημερομηνία: Σαββατο 14 Απριλιου 2007
Τοποθεσία: Dinamo, Moscow
Σκοπός: 5η Αγωνιστική: CSKA Moscow - Τοm


Image

Προβλεπεται μια σχετικα ευκολη νικη για την CSKA η οποια την χρειαζεται οσο τιποτα αλλο αν δεν θελει να χασει την επαφη με την κορυφη απο την 5η κιολας αγωνιστικη

Η ομαδα θα αγωνιστει παλι με συστημα 4-3-3 με ορισμενες διαφοροποιησεις ομως απο τον προηγουμενο αγωνα. Ειναι φανερο, οτι ο κ. Γαλατης προσπαθει απεγνωσμενα να βρει ενα συστημα που να ταιριαζει στην ομαδα, κατι που ακομα ομως δεν εχει καταφερει

Image

Πρωτη ευκαιρια στο 3ο λεπτο για την CSKA οταν ο Jo (FC) πιανει ενα δυνατο σουτ απο το υψος της μεγαλης περιοχης αλλα ο αντιπαλος τερματοφυλακας αποκρουει και στελνει την μπαλα κορνερ
Πολυ ωραια αναπτυξη της CSKA στο 11ο λεπτο! Ο Κrasic (AMR) απο τα δεξια δινει στον Ramon (AMC) ο οποιος με μπαλια τρυπα στο κεντρο της αντιπαλης αμυνας δινει στον Jo (FC) ο οποιος με την σειρα του κοβει στον επελαυνοντα απο τα αριστερα του Zhirkov (AML) και ο τελευταιος με ωραιο πλασε γραφει το 1-0!!!!!!!!!!
Μεγαλη ευκαιρια για τον Zhirkov (AML) να κανει 2 τα τερματα του αλλα το σουτ απο πλεονεκτικη θεση, οντας αμαρκαριστος απο τα αριστερα, περναει αρκετα μετρα δεξια απο το δεξι καθετα δοκαρι του αντιπαλου τερματοφυλακα

Το 2ο ημιχρονο ξεκιναει με μια μεγαλη ευκαιρια για την CSKA να κανει 2 τα τερματα της αλλα το πεναλτι που κερδισε ο Zhirkov (AML) δεν καταφερε να το εκμεταλευτει το Jo (FC) ο οποιος εστειλε την μπαλα, μετα απο μια πολυ κακη εκτελεση, πανω στον αντιπαλο τερματοφυλακα
2η μεγαλη ευκαιρια για τον Jo (FC) να βαλει γκολ, οταν μετα απο μακρινο σουτ του Ignashevich (DC) και αποκρουση του τερματοφυλακα, η μπαλα φτανει πανω του αλλα απο αποσταση 5 μετρων καταφερει να στειλει την μπαλα στο δεξι καθετο δοκαρι!
Διπλη αλλαγη για την CSKA με τους Vagner Love (FC) και Rahimic (DMC) να περνανε στις θεσεις των Jo (FC) και Aldonin (DMC) αντιστοιχα
Εξαιρετικη ενεργεια στο 59 για τους γηπεδουχους. Απο την μεσαια γραμμη ο Rahimic (DMC) πασαρει στον Ramon (AMC) ο οποιος αφου προχωρησει μερικα μετρα κανει μπαλια τρυπα στον Vagner Love (FC) o oποιος μεσα στην μεγαλη περιοχη παιζει το 1-2 με τον Krasic (AMR) και πλασαρει για να κανει το 2-0
Πολυ καλη ενεργεια παλι στο 78' με τον Zhirkov (AML) να επελαυνει απο αριστερα και να κανει μια μπαλια στο κενο, την οποια εχει προβλεψει ο Vagner Love (FC) ο οποιος κοντρολαρει στιγμιαια και σουταρει κατευθειαν με την μπαλα να περναει λιγο πανω απο το οριζοντιο δοκαρι της Tom
4 λεπτα αργοτερα αντιστοιχη ενεργεια για την CSKA απο τα δεξια αυτη τη φορα και συμπρωταγωνιστη στην θεση του Zhirkov (AML) τον Krasic (AMR), αλλα και παλι ο Vagner Love (FC) δεν καταφερνει να νικησει τον αντιπαλο τερματοφυλακα

Image

Δικαιη νικη και επιτελους μια καλη εμφανιση για τους Μοσχοβιτες, κοντρα ομως σε μια μετρια ομαδα. Βρηκε τελικα ο κ.Γαλατης επιτελους το συστημα που ταιριαζει στην ομαδα του ή αυτη η εμφανιση ηταν τελικα αποτελεσμα συγκυριων;



Ημερομηνία: Σαββατο 21 Απριλιου 2007
Τοποθεσία: Zvesda, Perm
Σκοπός: 6η Αγωνιστική: Amkar - CSKA Moscow


Image

Image

Η ΤΣΣΚΑ αντιμετωπιζει εκτος εδρας μια ομαδα η οποια μεχρι στιγμης εχει καταφερει να βρεθει στην 5η θεση του βαθμολογικου πινακα και αποτελει μεχρι στιγμης την εκπληξη του πρωταθληματος, αφου οι προβλεψεις την ηθελαν να βρισκεται μεταξυ των τελευταιων θεσεων στο βαθμολογικο πινακα. Συμφωνα με το σκαουτινγκ της ομαδας, ο πιο επικινδυνος παικτης ειναι ο εμπειρος Βουλγαρος σεντερ φορ Μartin Kushev, ο οποιος μεχρι στιγμης εχει βαλει 4 γκολ στο πρωταθλημα

Στο 14' η Amkar μπαινει μπροστα στο σκορ με πεναλτι που κερδισε και εκτελεσε ο καλυτερος της παιχτης, ο Kushev (FC). Εντονες διαμαρτυριες απο την πλευρα των παιχτων της CSKA οι οποιοι υποστηριζουν οτι δεν υπηρχε επαφη στο τακλιν του Grigorjev (DC) πανω στον Kushev
5 μολις λεπτα αργοτερα η ΤΣΣΚΑ ισοφραριζει υστερα απο ωραια εκτελεση κορνερ του Ramon (AMC) και κεφαλια του αρχηγου της ομαδας Ignashevich (DC)
ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!! Στο 27' φανταστικη ενεργεια του Ζhirkov (AML) ο οποιος ντριμπλαρει τον προσωπικο του αντιπαλο λιγο εξω απο την μεγαλη περιοχη, μπαινει μεσα και με σουτ βολιδα απο το υψος της μεγαλης περιοχης, και αριστερα, στελνει την μπαλα στο παραθυρακι της αντιπαλης εστιας, κανοντας ετσι το 1-2

Μια ομαδα μονος του ο Κushev ο οποιος μετα απο ωραια προσωπικη ενεργεια, μπαινει στην περιοχη της CSKA και κανει το 2-2

Image



Ημερομηνία: Σαββατο 28 Απριλιου 2007
Τοποθεσία: Dinamo, Moscow
Σκοπός: 7η Αγωνιστική: CSKA Moscow - Saturn

Δυσκολο σχετικα παιχνιδι για την CSKA η οποια ειναι υποχρεωμενη να νικησει αν δεν θελει να μεινει πολυ πισω απο τους πρωτοπορους της βαθμολογιας
Προβληματα για την ομαδα του κ. Γαλατη δεν υπαρχουν και η ομαδα αναμενεται να παραταχθει παλι με 4-3-3

Image

Ενα πολυ βαρετο 1ο ημιχρονο περναει ανεκμεταλευτο και για τις 2 ομαδες. ο προπονητης της ΤΣΣΚΑ βλεποντας οτι η ομαδα του δεν αποδιδει τα προσδοκομενα, αλλαζει συστημα και απο 4-3-3 (ή 4-5-1) το μετατρεπει σε 4-4-2

Image

Ταυτοχρονα βγαζει τον Ramon (AMC) και βαζει μεσα τον Vagner Love (FC)

Στο 60 ο Semberas (DC) βγαζει απο την αμυνα του μια σεντρα στον Krasic (MR) ο οποιος προσποιειται και περναει ευκολα τον προοσωπικο του αντιπαλο, μπαινει στην αντιπαλη περιοχη, κανει μια πασα στον κενο χωρο την οποια εκμεταλευεται ο Vagner Love (FC) και με ωραιο πλασε κανει το 1-0
ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!! Το εχει παρει προσωπικα ο Vagner Love (FC) ο οποιος σημειωνει το 2ο προσωπικο του τερμα στο σημερινο παιχνιδι υστερα απο ωραια προσωπικη ενεργεια και διαγωνιο σουτ μεσα απο την μεγαλη περιοχη

Μια σχετικα αγχωτικη νικη για την CSKA η οποια φανηκε να πηρε μπρος μετα την, ευστοχη οπως αποδειχθηκε, αλλαγη τακτικης και προσωπων στην οποια προεβη ο κ. Γαλατης
Sponis wrote:την τριγωνομετρία που δίδαξαν οι Σπόνης-Τζιο-Αρης ούτε ο Αρσέν ούτε ο σερ Αλεξ την έχουν δει ακόμα λέμε...
ale_13
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Tue Aug 26, 2008 2:47 am
Football Manager της ομάδας: Everton F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,Liverpool,Juve,Valencia
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομαδα καλη ειναι....το συστημα φταιει.Πιστευω πως πρεπει να παιζεις με 2 επιθετικους. :wink:
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΙΑΣ
ΑΘΗΝΑ 18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2007

Ανακοινώνουμε ότι από σήμερα 18/04/2007 ο στρατιώτης Υλικού πολέμου Γαλάτης Άρης παύει να είναι αγνοούμενος.Πλέον για εμάς θεωρείται λιποτάκτης. Οποιαδήποτε πληροφορία για το πρόσωπο του εν λόγω ατόμου παρακαλώ επικοινωνήστε με το τηλέφωνο καταγγελιών μας..

Ως Ελληνική Στρατονομία θα κάνουμε τα πάντα για να αποκατασταθεί η τάξη..

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗ
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΙΑ

Image



Υ.Γ : Παραθέτουμε και πρόσφατη φωτογραφία του φερόμενου ως λιποτάκτη
Image
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”