Sogni Italiani! Επιτελους παιρνει σαρκα κ οστα!

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
Post Reply
billy_marseille
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Tue Dec 04, 2007 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: Olympique de Marseille
Αγαπημένη Ομάδα: Olympique de Marseille/Osfp
Location: Athens/Marseille
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα σε ολους!

Ειναι η πρωτη αποπειρα οποτε χρειαζομαι συμπαρασταση!Ειναι μια ιστορια που εγραφα εδω κ καιρο!Ομως δεν ειναι μια
απλη ιστορια!Ειναι κατι σαν ενα μικρο βιβλιο που διηγουμε τις ιστοριες που περασα στην Calabria της Ιταλιας κ ποιο
συγκεκριμενα στη ομαδα της Reggina!

Ελπιζω να την βρειτε ενδιαφερον κ να την αγαπησετε!

Αναβω ενα τσιγαρο βαζω κ ενα ουισκακι κ αρχιζουμε.

η ιστορια ξεκιναει καπως ετσι...

Η αγαπη κ το παθος μου για το ποδοσφαιρο αρχιζουν απο πολλη μικρη ηλικια!Περιπλανωμενος στα γηπεδα απο μικρος αρχιζα
να βλεπω μπαλα κ το μικροβιο να μπαινει ολο κ ποιο πολυ μεσα μου!Καθως μεγαλωνα ειχα συναιχεια στο μυαλο μου να δωσω
για να μπω στην γυμναστικη ακαδημια!Ηταν κατι που το ειχα παρει αποφαση.Ηθελα να ασχοληθω με το ποδοσφαιρο!Ετσι κ εγινε!Αποφοιτος ποια της γυμναστικης ακαδημιας αρχισα να προπονω διαφορες σχολικες ομαδες με αρκετη επιτυχια.Ομως δεν μου εφτανε αυτο τα ονειρα κ η φιλοδοξιες μου ξεπερνουσαν αυτο που ζουσα τοτε!Ηθελα κατι παραπανο, οποτε παιρνω την βαλιτσα μου κ αρχιζω να παρακολουθω διαφορα σεμιναρια προπονητικης.Πρωτος σταθμος η Γαλλια, εχουμε τις ριζες απο κει ξερουμε κ την γλωσσα, γνωριζουμε κ τον τοπο οποτε λεω να ξεκινησω απο μια χωρα που κατεχει το τοπι!Περιπλανηθηκα κ παρακολουθησα αρκετα σεμιναρια απο πολλους κ καταξιομενους προπονητες της Γαλλιας κ εκανα αρκετες γνωριμιες που θα μου ηταν χρησιμες στο μελλον!Γεμισα το μυαλο μου με αρκετες γνωσεις κ αποφασισα να ανοιξω πανια κ στην υπολυπη ευρωπη!Ετσι κ εγινε!Επομενες στασεις Αγγλια,Ολλανδια,Ισπανια κ τελος Ιταλια!Στην Ιταλια εκατσα κ το μεγαλυτερο διαστημα!Σε ενα τελευταιο σεμιναριο που βρισκομουν στην Calabria σε ενα φανταστικο παραθαλασσιο μερος αρκετα χιλιομετρα εξω απο την Ρωμη κ εδινε ο προπονητης της Rggina Renzo Ulivieri κ ειχε διαρκεια 3 ωρες εμελε να αλλαξει το μελλον μου!
Image
Image
Image
Καθως λοιπον τελειωσε το σεμιναριο ο κυριος Ulivieri αποφασισα να παω να του μιλησω προσωπικα!Ειχα μεινει εκπληκτος απο τις γνωσεις του κ τις ιδεες του.

Renzo Ulivieri:
Image

-Γεια σας κυριε Ulivieri. Χαιρομαι πολυ που σας γνωριζω! Φοβερο το σεμιναριο που δωσατε!
-Ευχαριστω πολυ! Με ποιον κυριο εχω την τιμω να ομιλω?
-Με λενε Billy Diamanti K θελω να ασχοληθω με την προπονητικη, ειναι το παθος μου!
-Χαχα καταλαβαινω! Αλλα...το εχεις σκεφτει καλα? Ξερεις τι περναμε εμεις οι προπονητες?
-Καταλαβαινω τι θελετε να πειτε αλλα κυριε Ulivieri ειναι το παθος μου!Τωρα ποια δεν μπορω να κανω πισω!
-Φαινεσαι να το αγαπας πραγματικα. Μπραβο σου! Και εδω? Πως κ σε εφερε ο δρομος?
-Εχω αρχισει να παρακολουθω διαφορα σεμιναρια προπονητων ξερετε. Και αυτο μαλλον ειναι κ το τελευταιο μου. Εχω ξοδεψει ολα μου τα λεφτα κ οπως διχνουν τα πραγματα γυρναω πισω!
-Χαχαχα βρε αθεοφοβε χαλασες ολα σου τα λεφτα? Και τωρα? Ψαχνεις ομαδα? Ειναι καπως δυσκολο ξερεις. Σπανια καποιος προεδροσ να εμπιστευτει εναν νεο προπονητη χωρις πειρα!
-Ναι το ξερω! Αλλα πρεπει να προσπαθησω! Πρεπει να κηνηγησω το ονειρο μου!
-Καταλαβαινω! Κοιτα λιγο πολυ ολοι μας ετσι ξεκινησαμε!
-Εσεις?Πως τα πατε εδω με την ομαδα της Calabria?Ειναι πολυ ωραια πολυ!
-μμμ...Εχουμε κ εμεις τα προβληματα μας!Κοιτα μικρε η Reggina μια ομαδα που καθε χρονο παλεβει για την σωτηρια της στη serie A. Οποτε καταλαβαινεις! Ομως ειναι ιστορικη ομοδα απο το 1914! Ασχετα με αυτο εχω ηδη αποφασισει να αποχωρισω απο την ομαδα! Δεν αντεχω αλλο τοσο αγχος καθε χρονο! Και λεφτα ουτε για αστειο! Δεν μου λες μικρε, σε εχω συμπαθησει αρκετα! Θες να μιλησω στον προεδρο που ειμαστε κ χρονια φιλοι να κοιταξει το θεμα σου? Ο προεδρος ειναι ανθρωπος που του αρεσει να δινει ευκαιριες σε νεους!
-Σοβαρα μιλατε?Θα το κανετε αυτο για μενα?
-Ναι γιατι οχι! Αγαπω αυτη την ομαδα κ θελω να παει στα χερια ενος καλου ανθρωπου εξυπνου κ νεου με φιλοδοξιες οπως εισαι εσυ! Αλλα να ξερεις θα ειναι παρα πολυ δυσκολο το εργο σου!
-Σας ευχαριστω παρα πολυ κυριε Ulivieri. Πραγματικα με τιμαει αυτο που κανετε για μενα!
-Λοιπον πρεπει να φυγω! Δωσε μου το τηλεφωνο σου κ θα μιλησω εγω στον προεδρο! Θα εχεις νεα μεσα στη βδομαδα λογικα!
-Σας ευχαριστω κ παλι!
-Να σαι καλα! Θα τα ξαναπουμε μικρε κ να εχεις πιστη!
-Σιγουρα! Καλο βραδυ!

Υστερα απο αυτη τη συζητηση πεταγα στα ουρανεια! Πραγματικα απιστευτο Μακαρι να γινει! Μακαρι!
Την επομενη μερα πηρα το αεροπλανο κ γυρισα πισω στην Ελλαδα!Δεν περασαν ουτε δυο μερες κ το τηλεφωνο χτυπησε!

Pasquale Foti:
Image

-Παρακαλω?
-Ναι ο κυριος Diamanti?
-Μαλιστα ο ιδιος!
-Εδω Pasquale Foti προεδρος κ μεγαλομετοχος της Reggina! Τι κανεις μικρε?
-Μεγαλη μου τιμη κυριε Foti! Μια χαρα! Εσεις?
-Ολα καλα μικρε!Εδω απολαμβανουμε την ηλιολουστη περιοδο! Λοιπον μιλησα με τον κυριο Ulivieri κ μου ειπε πολυ καλα λογια για σενα!Θα σε ενδιεφερε να αναλαβεις το τιμονι της ομαδος?
-Και το ρωτατε? Ασφαλως!!! Με μεγαλη μου χαρα!
-Ναι κοιτα ομως αυτη η δουλεια κ συγκεκριμενα εδω στη Reggina θελει μεγαλα αρ....α!!!Εισαι προετοιμασμενος?
-Μαλιστα! Ειμαι γεννημενος για τα δυσκολα εγω κυριε Foti!
-Αυτο ηθελα να ακουσω!Λοιπον σε περιμενω σε δυο μερες στο γραφειο μου για τις λεπτομεριες!Φερε κ τα πραγματα σου κ θα σε βοηθησουμε εμεις σε ολα να προσαρμοστεις μικρε! Ενταξει?
-Σας ευχαριστω παρα πολυ! Πραγματικα κανετε το ονειρο μου πραγματικοτητα!
-Εγινε! Θα τα πουμε απο κοντα! Γεια χαρα!
-Γεια σας! Κ παλι σας ευχαριστω!

Αυτο ηταν το ονειρο μου αρχιζει σιγα σιγα να γινεται πραγματικοτητα!Δεν μπορουσα να το πιστεψω!Την επομενη μερα κιολας τακτοποιησα βαλιτσες πηρα τα απαρετητα κ αναχωρισα για Ιταλια!
Την επομενη μερα ηταν το μεγαλο ραντεβου με τον προεδρο!Επρεπε να κανω καλη εντυπωση κ ετσι βγηκα στους δρομους της Calabria να αγορασω ενα κοστουμακι, ναναι καλα ο father που εδωσε money κ πιστεψε σε μενα!
Image
Image
Φτανω στο Oreste Granillo ενα γηπεδο αρκετα ομορφο κ προσφατα ανακαινισμενο! Επαθα πλακα! Γηπεδο 27454 θεσεων! Μια χαρα λεω!Ηρθε η ωρα ομως να μιλησω με τον προεδρο!

Image

-Γεια σας κυριε προεδρε! Χαιρομαι πολυ που σας γνωριζω απο κοντα!
-Οοοοο Καλωστον μικρο! Τι κανεις μικρε?
-Ολα μια χαρα! Αρχιζω κ ζω το ονειρο!
-Χαχαχα ναι ειμαστε ωραια εδω! Κ η πολη μας ειναι πανεμορφη! θα σου αρεσει πολυ εδω!
-Ειμαι σιγουρος!
-Λοπον να μπουμε στο ψητο Billy. Η ομαδα δεν ειναι κανενα μεγαθηριο της Ιταλιας! Παλεβει καθε χρονο με νυχια κ με δοντια να μεινει στη serie A.
-Ναι το εχω πληροφοριθει!
-Ωραια λοπον!Αυτο ειναι το πρωτο προβλημα!Το αλλο ειναι οτι δεν υπαρχουν κ πολλα λεφτα στα ταμεια!
-Δεν τιθεται θεμα χρηματων για εμενα κυριε προεδρε! εγω θελω μονο χρηματα να κανω απλα μια ανετη ζωη εδω!
-Χαχαχα τελικα εχεις humor εσυ! Μου αρεσεις! Μιλαω για χρηματα για μεταγραφες! Υστερε απο 4 χρονια οι αλλοι δυο μεγαλομετοχοι της ομαδας αποχωρισαν απο την ομαδα κ ετσι εχω μεινει μονος καταλαβαινεις! Δυσκολα τα πραγματα!
Image
-Καταλαβαινω!
-Ωραια!Εχω αρχισει να κουραζομαι που λες Billy κ εχω σκεφτει πολλες φορες να αποχωρισω κ εγω! Ηδη δηλαδη ψαχνω ενδιαφερομενους να αγορασουν μεγαλο μερος τον μετοχων της ομαδας!Κουταστικα μικρε!
-Ωστε ετσι ε?Καταλαβα!Ενταξει κυριε προεδρε θα το παλεψουμε ολοι μαζι!
-Ετσι σε θελω!Ολοι εδω αγαπαμε πολυ την ομαδα! Κ αυτος ειναι κ ο λογος που καθομαι ακομα!Εαν δεν τραβιξει κ αυτη η χρονια κ δεν μεινουμε τελικα στη κατηγορια σιγουρα θα αποχωρισω!
-(ΩΧ σκουρα τα πραγματα! Μου φαινεται παιρνω πολλους ανθρωπους στο λαιμο μου! αντε κ ο θεος βοηθος!)Να ειστε σιγουρος κυριε Foti οτι θα κανουμε το καλυτερο για την ομαδα κ θα φτασει εκει που την αξιζει!
-Ωραιος ο μικρος! Να σε πληροφορισω επισης οτι εχουμε πολυ φανατικο κοινο!Οι οπαδοι μας αγαπανε οσο τπτ αλλο την ομαδα κ ειναι παντα διπλα μας!Βεβαια ειναι κ πολυ απαιτητικοι, οταν κατι δεν παει καλα σε περιμενουν με τσεκουρια μετα!
-Ωχ! Σκουρα τα πραγματα δηλαδη ε?
-Εεε κοιτα δεν ειναι κ τοσο!Αν δουν προσπαθεια απο ολους ειναι μαζι σου!
-Καλο αυτο! Οι οπαδοι παιζουν μεγαλο ρολο!
-Ναι σιγουρα!Στο χερι σου ειναι να τους κερδισεις!
-Ωραια!
-Μια χαρα λοπον!Το απογευμα θα εχουμε ραντεβου να σου βρουμε σπιτι να μεινεις κ να κανονησουμε τις υπολοιπες λεπτομεριες!Απο αυριο θα γνωρισεις κ τους παιχτες κ το προπονητικο team! Οκ?
-Χαιρομαι! Θα τα ξαναπουμε το απογευμα τοτε! Να ειστε καλα προεδρε!
-Κ'εσυ!

Αμεσως μετα την συναντηση μας το επισημο site της ομαδας ανακοινωσε την προσληψη μου!
Ολα καλα με το σπιτι, τακτοποιηθηκα ηδη. Ειναι ενα πανεμορφο σπιτι με θεα την θαλασσα κ σχετικα κοντα στο γηπεδο κ στο προπονητικο κεντρο!Μια χαρα!
Image
Την επομενη μερα με περιμενει η συναντηση με τους παιχτες! Η πρωτη γνωριμια! Πρεπει να κερδισω οσο ποιο γρηγορα
γινεται την εμπιστοσηνη τους!

Αυτο ηταν! Τα ονειρα ειχαν παρει σαρκα κ οστα!

συνεχιζεται...
Last edited by billy_marseille on Tue Aug 26, 2008 7:05 pm, edited 6 times in total.
DROIT AU BUT
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πο ρε πως αντε3ες να κανεις τετοιο ποστ??? :D χαρα στο κουραγιο σου..Καλες επιτυχίες..
Image
billy_marseille
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Tue Dec 04, 2007 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: Olympique de Marseille
Αγαπημένη Ομάδα: Olympique de Marseille/Osfp
Location: Athens/Marseille
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nirearas wrote:Πο ρε πως αντε3ες να κανεις τετοιο ποστ??? :D χαρα στο κουραγιο σου..Καλες επιτυχίες..
οπως ειπα ηταν κατι που εγραφα αρκετο καιρο!
που να δεις κ την συνεχεια....
ευχαριστω φιλε!
DROIT AU BUT
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη!
billy_marseille
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Tue Dec 04, 2007 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: Olympique de Marseille
Αγαπημένη Ομάδα: Olympique de Marseille/Osfp
Location: Athens/Marseille
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η μεγαλη μερα εφτασε! Ομως πριν γνωριστω με την ομαδα περασα κ παλι απο το γραφειο του προεδρου για να κανονησουμε το θεμα του budget για την φετινη χρονια κ τη διαρκεια του συμβολαιου μου οπως επισης κ την αμοιβη μου!

-Καλησπερα couch!
-(Οπ μου αρεσε αυτο!!!) Καλησπερα κυριε Foti!
-Λοιπον λιγο πολυ τα ξερεις!Λεφτα δεν υπαρχουν κ πολλα κ ετσι υστερα απο ενα meeting που καναμε αποφασισαμε το budget να ξεκινησει απο 1M, τωρα αν πιστευεις οτι μπορεις κατι παραπανω απο το να σωθουμε κ να κρατησουμε την ομαδα στην serie A μπορουμε να ανεβασουμε λιγο τα χρηματα αλλα μην φανταστεις κατι τρελο!
-Συμφωνω με το budget!Αν κ πιστευω οτι θα σωθουμε!
-Ωραια λοιπον τοτε θα ανεβασουμε λιγο το ποσο στα 1,2Μ κ 925κ p/m για συμβολαια! Τωρα οσο για το συμβολαιο το δικο σου ενα 2 ετες πλανο πιστευω ειναι μια χαρα!
Image
-Μια χαρα κυριε προεδρε!
-Εγινε οσο για τον μισθο σου 23,5κ p/m πιστευω ειναι μια χαρα! Αυτο ηταν κυριε Diamanti! Δεν μενει κατι αλλο παρα να σας ευχη8ω μια καλη χρονια με καλο ποδοσφαιρο κ φυσικα να μεινουμε ανετα στην κατηγορια οστε να δωσουμε αρκετη χαρα στους φιλους μας!
-Σας ευχαριστω πολυ! Θα βαλουμε ολοι τα δυνατα μας να πετυχουμε τον στοχο μας κυριε προεδρε! Θας σας βγαλω ασπροπροσωπο!
-Ααα κ που σαι μικρε! Να σου πω! Τωρα που θα πας να δεις την ομαδα κοιτα προσεχτικα το καινουργιο αποκτημα μας! τον Cristhian Stuani! Θα μαγευτεις! Wonderkid! Αυτο τα λεει ολα!

Image
Image

Ηρθε η ωρα να γνωρισω τους παιχτες! Μαθαινω απο τον assistant οτι ο μεσος ορος της ομαδος ειναι 24!Μια χαρα λεω!Γνωριζω τον καθενα ξεχωριστα κ υστερα τους ειπα μερικα λογια για την φετινη χρονια!

Image

"Καλησπερα παιδια! Χαιρομαι που σας γνωριζω! Ελπιζω σε μια πετυχημενη χρονια κ να πετυχουμε τους στοχους μας! Ευχομαι το καλυτερο για σας! Μαζι ενωμενοι σαν γροθια θα παλεψουμε να σωσουμε την ομαδα!"

Ο χρονος περναει κ πρεπει να γινει το ξεκαθαρισμα του ροστερ για την φετινη χρονια! Καποιοι παιχτες πρεπει να φυγουν κυριως οι μεγαλυτεροι σε ηλικια αλλα κ καποιοι παιχτες ωστε να ερθουν αρκετα εσοδα στο ταμειο της ομαδας για καλυτερες μεταγραφες!

Πρωτοι στη λιστα για αποχωρηση ειναι οι εξης:
Nenad Novakovic (GK) -> Ο σερβος γκολκιπερ δεν ειναι αυτο που χρειαζομαστε για την φετινη χρονια!
Kris Stadsgaard (DC) -> Ο μικρος δανος τελικα δεν ειναι το καλος οσο λεγανε οι φημες! Αρκετα μεγαλο value πιστευουμε να μπουν αρκετα χρηματα απο την πωληση του!
Franscesco Cozza (AMC) -> ο μεγαλυτερος σε ηλικια μεσος δεν χωραει στα πλανα μας κ πλεον δεν ειναι κ στο επιπεδο της serie A! Ελπιζουμε σε μια καλη πωληση!
Luca Vigiani (AMC) -> Ο 30χρονος μεσος δεν εχει αυτο που χρειαζομαστε για την φετινη χρονια!
joelson (ST) -> Ο βραζιλιανος striker δεν πειθει κ δεν υπολογιζεται στα πλανα!
Fabio Ceravolo (ST) -> Δεν εχει φτασει ακομα στο επιπεδο που θελουμε ισως δωθει δανεικος η αν υπαρχει μια καλη προταση να πουληθει! Εχει αρκετα υψηλο value!
Mike Tullberg (ST) -> Πολυ επιθετικοι στην ομαδα, δεν χωραει στα πλανα ο δανος που δεν πειθει με τις εμφανισεις του!


Στην ομαδα υπαρχουν πολλοι καλοι παιχτες πραγμα που με εκανε ιδιαιτερα χαρουμενο!
Μερικοι που ξεχωρισαν αμεσως ηταν φυσικα ο Cristhian Stuani ο ουρουγουανος striker, ο γνωστος σε μας απο το περασμα του στο ελληνικο πρωταθλημα Bruno Cirillo, ο παντα υπολογισιμος κ αρχηγος της ομαδας Nicola Amoruso, οι ακομα 2 ουρουγουανοι της ομαδας Carlos Valdez και Pablo Alvarez, ο παρα πολυ καλος αριστερος μπακ Francesco Modesto κ ο πολυπειρος γκολκιπερ Andrea Campagnolo!
Σιγουρα μια καλη αρχη για να βασηστεις καπου αλλα χρειαζομαστε αρκετες κ δυνατες μεταγραφες για να μπορεσουμε να ανταπεξελθουμε στην φετινη χρονια!
Last edited by billy_marseille on Tue Aug 26, 2008 11:33 pm, edited 1 time in total.
DROIT AU BUT
soterakis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1379
Joined: Wed Dec 26, 2007 9:55 am
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλό ξεκίνημα φίλε!

Off Topic:
Ποιο είναι αυτό το σκιν που χρησιμοποιείς?
billy_marseille
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Tue Dec 04, 2007 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: Olympique de Marseille
Αγαπημένη Ομάδα: Olympique de Marseille/Osfp
Location: Athens/Marseille
Has thanked: 0
Been thanked: 0

soterakis wrote:Καλό ξεκίνημα φίλε!

Off Topic:
Ποιο είναι αυτό το σκιν που χρησιμοποιείς?
Νασαι καλα φιλε!!! Σ'ευχαριστω!

Το σκιν που χρησιμοποιω ειναι το asesino κ μπορεις να το βρεις εδω:
http://www.sortitoutsi.net/index.php?pa ... ileid=6072
πιστευω ειναι το καλυτερο απο ολα!
DROIT AU BUT
Petrominas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 674
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλο ξεκινημα :wink: Συνεχισε ετσι :wink: 8)
Babaklas7
Backup
Backup
Posts: 979
Joined: Tue Jun 17, 2008 6:13 pm
Football Manager της ομάδας: Internationale
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλό επιτυχία με την Reggina φίλε... Θα την έχεις την συμπαράσταση που θέλεις...
Καλούς παίχτες έχεις, καλά ξεκίνησες και συνέχισε με επιτυχίες...

Off Topic:
Ωραίο σκιν :!:
[quote="zidane72003"]Μη λες παπαριες παρακολουθει η εφορια το φορουμ ρε[/quote]

These are 8)
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή μεγάλε!
Το σκιν είναι από τα καλύτερα! 8)
billy_marseille
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Tue Dec 04, 2007 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: Olympique de Marseille
Αγαπημένη Ομάδα: Olympique de Marseille/Osfp
Location: Athens/Marseille
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σας ευχαριστω ολους για την υποστιριξη σε αυτο το δυσκολο εργο που εχω αναλαβει!

Πισω στην ιστορια μας...

Βλεποντας τους παιχτες εχω στο μυαλο μου να δουλεψω σε συστημα 4-5-1 με αντεπιθεσεις! Ελπιζω με τις καταληλες προσθηκες παιχτων να δεσει η ομαδα κ να βγει κ στο "χορταρι" αυτο που εχω στο μυαλο μου!

Το ξεκαθαρισμα του ροστερ οπως επισης κ οι αποκτηση παιχτων εχουν αρχισει!

Out ->
Η ομαδα της Albinolefe ανακοινωσε την αποκτηση του Luca Vigiani! Κοστος μεταγραφης 600κ.
Η ομαδα της Salernitana ανακοινωσε την συμφωνια για την αποκτηση του Joelson απο την Reggina! Κοστος μεταγραφης 1Μ.
Η Lucchese ανακοινωσε σημερα το απογευμα την μεταγραφη του Mike Tullberg απο την Reggina! Κοστος 700κ + 50% n.s.
Η ομαδα της Tavanto απαιχτησαι τον Fabio Ceravolo απο την Reggina! Κοστος μεταγραφης 1,7Μ + 40% n.s.


Μια χαρα πηγαμε! Μπηκαν αρκετα λεφτα στα ταμεια!
Παμε τωρα στις μεταγραφες.

Χρειαζομαστε σιγουρα εναν γκολκιπερ! Υστερα απο πολη σκεψη κ ψαξιμο στην λιστα της ομαδος εμειναν οι Fabian Barthez κ Jose Francisco Molina οπου τους εγινε προταση μονοετους συμβολαιου!Θελουμε καποιον ελευθερο ωστε να μην δωσουμε χρηματα για οικονομια!
Τελικα υστερα απο αρκετες επαφες με τον παιχτη αποκτησαμε για εναν χρονο τον Molina!

Jose Francisco Molina:
Image

"Η ομαδα της Reggina ηρθε τελικα σε συμφωνια με τον πολυπειρο Ισπανο πορτιερο Jose Francisco Molina για εναν χρονο. Οι μηνιαιες απολαβες του παιχτη 8α φτανουν τα 30κ"

Ελπιζουμε ολοι να βοηθησει την ομαδα με την πειρα του! Οπως δηλωσε κ ο ιδιος εσθανεται τον εαυτο του πανετοιμο να τα δωσει ολα για την ομαδα!

Στην αμυνα τωρα χρειαζομαστε παιχτες! Αυτοι που εχουμε δεν ειναι αρκετοι κυριως στα σεντερ μπακ!Στοχος της ομαδος ηταν να παρουμε οσο το δυνατον νεαρους παιχτες ωστε να εχουν προοπτικη μεταπωλησης!Υπηρχαν στην λιστα 4-5 ονοματα που τους παρακολουθουσαμε στενα κ μας ενδιεφεραν!
Τα κενα στην αμυνα θα καλυπτουν απο δω κ περα οι ακολουθοι παιχτες:

Laurant Ciman:
Image

"Η Reggina ανακοινωσε την αποκτηση του 21χρονου διεθνους σεντερ μπακ με την Εθνικη νεων του Βελγιου αρχηγο της ομαδος οπου αγωνιζεται Laurant Ciman απο την ομαδα της Charleroi για τα επομενα πεντε χρονια! Το κοστος της μεταγραφης ανερχεται στα 400κ. Οι μηνιαιες απολαβες του παιχτη θα ειναι 19,5κ."

Luca Franchini:
Image

"Η ομαδα της Reggina σημερα το απογευμα ανακοινωσε την αποκτηση του 23χρονου μπακ της ομαδας της Mantova Luca Franchini για τα επομενα 5 χρονια!Το κοστος της μεταγραφης ανερχεται στα 200κ. Οι μηνιαιες απολαβες του παιχτη θα αγγιζουν τα 25κ."

Πληρες στην αμυντικη γραμμη πλεον προχωραμε για αλλες μεταγραφες!Το σαφαρι συνεχιζεται με γρηγορους ρυθμους!Υστερα απο τις μεχρι τωρα μεταγραφες εχω μια συνομιλια με τον προεδρο της ομαδας να δει πως παμε.

-Παρακαλω?
-Ελα couch τι γινεται? Μεχρι στιγμης βλεπω παμε πολυ καλα με τις μεταγραφες! Μπηκαν και αρκετα χρηματα στο ταμειο της ομαδας μπραβο!
-Ναι ολα μια χαρα πανε!Εχουμε αρχισει σαφαρι μαζι με τον assistant για καλες λυσεις!
-Ωραιος! Να σου πω τωρα κατι. Εκει στην Ελλαδα δεν υπαρχει τπτ καλο να δεις? Καποιο ταλεντο ισως???
-Ωπ ναι δεν το σκεφτηκα προεδρε!Φυσικα κ υπαρχουν!Ξερω ειδικα ενα πιτσιρικα που βγαζει ματια!Αλλα μαλλον ειναι λιγο ακριβουτσικος!Θα το ψαξω ομως!
-Για ποιον λες?Ειναι γνωστος?Σε ποια ομαδα παιζει?
-Σωτηρης Νινης λεγεται!17 χρονων ειναι στο παναθηναικο παιζει!
-Ρε εισαι τρελος?Αυτος ειναι παιχταρας!Αρχισε αμεσως επαφες!Το θελω οπωσδηποτε!Τον εχω δει στο πρωταθλημα νεων με την εθνικη!
-Ωραια τοτε!
-Εγινε μικρε!Περιμενω νεα!

Απο το πουθενα εκει που δεν τον υπολογιζα λογο υψηλου κοστους μπηκε αμεσως πρωτος στην λιστα μου!Αρχισα αμεσως επαφες με την ομαδα του παναθηναικου!Ο παιχτης ηταν ανοιχτος στο ενδεχομενο να αγωνιστει στο Ιταλικο πρωταθλημα αλλα δεν τα βρισκαμε με την ομαδα!Θα το παλεψουμε ομως!
Τελικα υστερα απο αρκετες κρουσεις βρεθηκε η χρυση τομη κ ο Σωτηρακης ειναι πλεον παιχτης της ομαδας!

Image

"Η ομαδα της Reggina ανακοινωσε σημερα το πρωι την αποκτηση του 17χρονου ταλαντουχου παιχτη της εθνικης Ελλαδος νεων κ του Παναθηναικου Σωτηρη Νινη!Το κοστος της μεταγραφης αγγιζει το 1Μ + 15% της μεταπωλησης του παιχτη!Το συμβολαιο του μικρου θα εχει διαρκεια 5 χρονια κ οι μηνιαιες απολαβες του θα φτανουν τα 19,5κ."

Υπερευχαριστημενος με τις μεχρι τωρα μεταγραφες συνεχιζουμε την δυσκολη δουλεια!

H επελαση ταλεντων στην ομαδα της Reggina ομως δεν σταματαει εκει!Ηρθαμε σε συμφωνια με τους ακολουθους παιχτες:

Kasper Hamalainen:
Image

Ονομα: Kasper Hamalainen
Εθνικοτητα: Φιλανδικη
Ηλικια: 21
Ομαδα: TPS
Κοστος μεταγραφης: 70k
Διαρκεια συμβολεου: 5 χρονια
Μηνιαιες απολαβες: 4k
Θεση: AMRLC

Diego Buonanotte:
Image

Ονομα: Diego Buonanotte
Εθνικοτητα: Αργεντινικη
Ηλικια: 19
Ομαδα: River Plate
Κοστος μεταγραφης: 450k + 20% μεταπωλησης
Διαρκεια συμβολεου: 5 χρονια
Μηνιαιες απολαβες: 4k
Θεση: AMC

Stelvio:
Image

Ονομα: Stelvio
Εθνικοτητα: Πορτογαλικη
Ηλικια: 18
Ομαδα: Braga
Κοστος μεταγραφης: 350k + 10% μεταπωλης
Διαρκεια συμβολεου: 5 χρονια
Μηνιαιες απολαβες: 18k
Θεση: DMC

Hernan Fredes:
Image

Ονομα: Hernan Fredes
Εθνικοτητα: Αργεντινικη
Ηλικια: 20
Ομαδα: Independiente
Κοστος μεταγραφης: 350k
Διαρκεια συμβολεου: 5 χρονια
Μηνιαιες απολαβες: 19,2k
Θεση: MRLC


Παμε παρα πολυ καλα μερχι στιγμης! Φοβερες μεταγραφες!Μενει ακομα να αποκτησουμε εναν ακομα αμυντικο χαφ κ εναν αριστερο χαφ αρκετα καλο!

Sebastian Rusculleda:
Image

"Η ομαδα της Reggina ανακοινωσε την αποκτηση του 23χρονου αριστερου χαφ Sebastian Rusculleda απο την Αργεντινικη Tigre για πεντε χρονια!Τος κοστος της μεταγραφης ανερχεται στα 350κ κ ο παιχτης θα αμοιβεται μηνιαιος με το ποσο των 4,8κ."

Πραγματικα ενας παιχτης που ηθελα πολυ!Τεχνιτης γρηγορος, σκοραρει συχνα κ εχει φοβερες μπαλιες κ σεντρες!Ελπιζουμε να δικαιωθουμε για την μεταγραφη του!

Το ροστερ της ομαδας για την φετινη χρονια ολοκληρωνεται με ακομα 2 παιχτες με την μορφη δανεισμου! Ο λογος για τους:

Martinez:
Image

Ονομα: Martinez
Εθνικοτητα: Βραζιλιανικη
Ηλικια: 26
Ομαδα: Palmeiras
Κοστος μεταγραφης: Loan
Διαρκεια συμβολαιου: 1 χρονο
Μηνιαιες απολαβες: 4,6k
Θεση: DMC

Ονομα: Razvan Ochirosil
Εθνικοτητα: Ρουμανικη
Ηλικια: 18
Ομαδα: Steaua
Κοστος μεταγραφης: Loan
Διαρκεια συμβολαιου: 1 χρονο
Μηνιαιες απολαβες: -
Θεση: AML


Ολοκληρωθηκε το ροστερ για την φετινη χρονια κ πηγαμε αρκετα καλα!Εγιναν μεταγραφες ουσιας με μελλον κ αρκετο ταλεντο!Ολοι στην ομαδα ειμαστε αρκετα χαρουμενοι!

"Η παρουσιαση των νεων αποκτηματων καθως κ της νεας τεχνικης ηγεσιας θα γινει την προσεχη εβδομαδα απο τον προεδρο της ομαδας Pasquale Foti σε γνωστο ξενοδοχειο της Calabria οπου θα κανουν τις πρωτες τους δηλωσεις παιχτες κ προπονητης για την νεα χρονια"

Εχουμε μπει πλεον σε ρυθμους προετοιμασιας!Δωσαμε κιολας τα 3 πρωτα φιλικα παιχνιδια! Ολα ηταν εκτος εδρας!

13-07 Celta - Reggina 2-1
18-07 Steaua - Reggina - 2-2
23-07 Perugia - Reggina 1-4
(με χατ-τρικ του Stuani! πραγματικα φανταστικος παιχτης)

το προγραμα των φιλικων αγωνων ακουλουθει:

26-07 Reggina - Almeria
01-08 Reggina - Betis
09-08 Reggina - Getafe
15-08 Reggina - Atalanta
19-08 Albinolefe - Reggina

κλεισαμε αρκετα δυνατα φιλικα με καλες ομαδες στην εδρα μας για παραπανω εσοδα!

Βγηκε κ το προγραμα της αγωνιστικης στη Serie A. Οι πρωτοι 5 αγωνες! Με την μια στα βαθια κ οπου μας βγαλει:

26-08 Reggina -Inter
29-08 (Κυπελο Ιταλιας) Reggina - Cagliari
02-09 Reggina - Roma
16-09 Torino - Reggina
23-09 Atalanta - Reggina

Μας περιμενει δυσκολη δουλεια!Ελπιζω ο κοσμος να μας βοηθησει οσο μπορει!Εχω ακουσει οτι το γηπεδο φλαιγεται κανονηκα απο τους οπαδους στα εντος εδρας παιχνιδια!

Image
Image

Συντομα η συνεχεια...
Last edited by billy_marseille on Fri Aug 29, 2008 1:38 pm, edited 11 times in total.
DROIT AU BUT
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μ αρεσει παρα πολυ φίλε που κανεις προσπαθεια να φέρεις μονο πιτσιρικάδες...Αυτος ο wonderkid πααιζει απο την αρχη στην ομαδα???...Καλη συνέχεια...
Image
billy_marseille
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Tue Dec 04, 2007 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: Olympique de Marseille
Αγαπημένη Ομάδα: Olympique de Marseille/Osfp
Location: Athens/Marseille
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nirearas wrote:Μ αρεσει παρα πολυ φίλε που κανεις προσπαθεια να φέρεις μονο πιτσιρικάδες...Αυτος ο wonderkid πααιζει απο την αρχη στην ομαδα???...Καλη συνέχεια...
Σευχαριστω φιλε! Μου αρεσει γενικα να δουλευω μονο με πιτσιρικαδες!Δεν τους μπορω τους μεγαλους!Φαντασου απο τις μεταγραφες που εκανα μονο ο Μolina γερονταρα αλλα ενταξει ο GK πρεπει να εχει κ μια ηλικια! Ειναι περιεργη η θεση!
Ναι ο Stuani παιζει απο την αρχη!Μεταγραφικο αποκτημα της reggina το περσινο καλοκαιρι!Πραγματικα φανταστικος!Και για μεταγραφη εχει κ αλλο συν οτι εχει Ιταλικη υποκοοτητα οποτε δεν πιανει θεση ξενου!
Ειναι αλλοστε κ ενας λογος που με εκανε να αρχισω με την Reggina μολις μπηκα κ ειδα αυτον το παιχταρα το αποφασισα!
DROIT AU BUT
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Σωραίος ρε...προχώρα...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επενδύσεις για το μέλλον,ε?
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”