Ολυμπιακός Βόλου.....

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
Post Reply
User avatar
philippos1611
Rotation
Rotation
Posts: 1035
Joined: Thu Mar 10, 2005 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,BΑRCELONA
Location: Κερατσινι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μόλις πήρα το δίπλωμα μου ως προπονητής Β΄εθνικής έψαχνα για ομάδες.....
Ανάμεσα σε Ιωνικό,Αιγάλεω που είναι κοντά στο σπίτι μου και Εθνικό που πάντα έτρεφα μια συμπάθεια... Τελικά με τούτα και με κείνα....πήρα τη μεγάλη απόφαση να μετακομίσω σε ένα πανέμορφο μέρος......
Στο Βόλο......
Image
και να αναλάβω την ιστορική τοπική ομάδα.....
Image


Oπως μπορείτε να δείτε παρακάτω ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ EXOYN TO IΔΙΟ ΣΥΝΘΗΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ... ΤΟΝ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ....
http://www.paeolympiakosvoloufc.gr/
http://www.pao.gr/



Η ομάδα...μόλις πήγα...

Image
Last edited by Tsakalaki on Mon Aug 18, 2008 2:59 pm, edited 1 time in total.
Reason: Μη βάζετε τίτλους με κεφαλαία
FM 15 ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ
viewtopic.php?f=428&t=41083
Spoiler: show
Tsakalaki wrote:Να δώσω τα εύσημα σε μια απο τις πλέον καλοστημένες ιστορίες του site
Tsakalaki wrote:Χαίρομαι να προωθώ ιστορίες σε νέο επίπεδο. Μπράβο φίλε, καλή συνέχεια στην ιστορία και στη καριέρα σου...
User avatar
philippos1611
Rotation
Rotation
Posts: 1035
Joined: Thu Mar 10, 2005 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,BΑRCELONA
Location: Κερατσινι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ιστορία μας πολύ μικρή....
Image

Ο στόχος μας μεγάλος....Να είμαστε πάνω από τη μέση στο πίνακα....
Image
FM 15 ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ
viewtopic.php?f=428&t=41083
Spoiler: show
Tsakalaki wrote:Να δώσω τα εύσημα σε μια απο τις πλέον καλοστημένες ιστορίες του site
Tsakalaki wrote:Χαίρομαι να προωθώ ιστορίες σε νέο επίπεδο. Μπράβο φίλε, καλή συνέχεια στην ιστορία και στη καριέρα σου...
User avatar
philippos1611
Rotation
Rotation
Posts: 1035
Joined: Thu Mar 10, 2005 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,BΑRCELONA
Location: Κερατσινι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Μεσημέρι Παρασκευής και οι παίκτες του Ολυμπιακού μόλις βγαίνουν από την τραπεζαρία του Ξενοδοχείου Πορταριά, όπου έχουν καταλύσει για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας τους. Λίγα 24ωρα απομένουν για να ολοκληρωθεί το πιο δύσκολο κομμάτι για τη δημιουργία του νέου Ολυμπιακού. Ο ποδοσφαιριστής που έρχεται να μας συναντήσει είναι ο Αλεν Ραγκουέλ. Ενα από τα μεγαλύτερα ονόματα που ακολούθησαν Τον Φίλιππος Μανατζερόγλου στην προσπάθειά του να κάνει ξανά τη βολιώτικη ομάδα αντάξια των ονείρων των φιλάθλων της.
Ευδιάθετος, ιδιαίτερα ευχαριστημένος από τον λίγο χρόνο που έχει στην ομάδα και αποφασισμένος να δώσει το καλύτερο που μπορεί, για να πετύχει το ερυθρόλευκο συγκρότημα τους στόχους του, ο 32χρονος ποδοσφαιριστής, που στα οκτώ χρόνια παραμονής του στην Ελλάδα έχει φορέσει την φανέλα του Πανιωνίου, του Παναθηναϊκού, της Χαλκηδόνας, του Ατρομήτου και του Ηρακλή, μίλησε για τον νέο Ολυμπιακό.
Ζήτησε από τους φιλάθλους να κάνουν υπομονή, δήλωσε ξεκάθαρα πως το μόνο που θέλει είναι η άνοδος στην Σούπερ Λιγκ και υπογράμμισε πως νιώθει νικητής και αυτό θέλει να περάσει και στους συμπαίκτες του.


Πώς αποφάσισες να έρθεις σε ομάδα Β' Εθνικής; Σίγουρα θα μπορούσες να παίξεις και στη Super League φέτος...


Ηταν ο πρόεδρος,που με έπεισε να έρθω στον Ολυμπιακό. Με πήρε τηλέφωνο και μου είπε πως έχει να αντιμετωπίσει μια πρόκληση. Αυτή είναι να ανεβάσει τον Ολυμπιακό στην Super League. Επαιξα πολλά χρόνια στην Α' Εθνική κατηγορία. Ηθελα μια διαφορετική πρόκληση στην καριέρα μου και θεώρησα ότι ήταν το καλύτερο για μένα. Επεισα τον εαυτό μου να δεχθεί την πρόταση και να δούμε τι μπορώ να κάνω για να βοηθήσω την ομάδα. Τα τελευταία χρονιά έπαιξα Α' κατηγορία και τώρα θέλω να επιστρέψω και να το έχω πετύχει εγώ αυτό. Είχα μια πρόταση και από την Γαλλία, αλλά όταν με πήρε και μου είπε τι στόχους έχει, είπα πως για εμένα αυτό είναι καλό.

Θα υπάρχουν δυσκολίες προσαρμογής από τη Super League στη Β' Εθνική;

Είναι η πρώτη φορά που θα αγωνιστώ στην κατηγορία αυτή, αλλά ξέρω πως το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής είναι ακόμη πιο δύσκολο. Είναι πολλές ομάδες που είναι στην επαρχία. Οι περισσότερες από αυτές βρίσκονται στο ίδιο επίπεδο και οι περισσότεροι παίκτες έχουν το ίδιο επίπεδο.

Ποια είναι η κατάσταση που βρήκες στον Ολυμπιακό, όταν ήρθες;

Σίγα σιγά αρχίζει να δημιουργείται ένα πολύ ωραίο κλίμα μεταξύ μας. Θέλει μόνο υπομονή, γιατί είμαστε μια καινούργια ομάδα που έχει πολλούς νέους και μικρούς σε ηλικία παίκτες και πρέπει να δουλεύουμε σκληρά. Μετά, αφού ξεκινήσουμε το πρωτάθλημα, θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε φέτος.

Πέρσι ήσουν στον Ηρακλή, που ξεκίνησε από την αρχή να κάνει μια καλή ομάδα. Φέτος στον Ολυμπιακό γίνεται μια νέα αρχή. Υπάρχουν ομοιότητες ανάμεσα στις δύο ομάδες;


Είναι περίπου η ίδια κατάσταση, αφού κάναμε και τότε ένα νέο ξεκίνημα. Ο Ηρακλής όμως δεν είχε ομάδα, δεν είχε παίκτες... Τώρα έχεις κάτι να περιμένεις και για κάτι να δουλέψεις. Πέρσι ο Ηρακλής είχε μια δύσκολη χρονιά με διαφορετικούς στόχους. Τώρα εμείς ζητάμε κάτι άλλο.

Ξεκάθαρος στόχος της ομάδας είναι η άνοδος...

Πρέπει να πάμε την ομάδα ψηλά, αλλά αυτό πρέπει να το κάνουμε όλοι μαζί και όχι ο καθένας μόνος του. Η προσπάθεια ξεκινάει από τον πρόεδρο και τελειώνει στον μασέρ. Ολοι έχουν το δικό τους μερίδιο. Πρέπει να δουλέψουμε όλοι μαζί, αν θέλουμε να πάμε την ομάδα στη Super League. Νιώθω νικητής και θέλω να είμαι νικητής και αυτό προσπαθώ να περάσω και στους νεότερους συμπαίκτες μου για να πετύχουμε τον στόχο μας.

Οι δικοί σου στόχοι ποιοι είναι; Θες να βοηθήσεις, να φανείς μέσα από τον Ολυμπιακό και να βρεις τον επόμενο σταθμό της καριέρας σου ή να τον βοηθήσεις να ανέβει κατηγορία και να μείνεις εδώ;


Ηρθα για να μείνω στον Βόλο, γι' αυτό και έχω δύο χρόνια συμβόλαιο. Θέλω να ανεβάσω την ομάδα στην Σούπερ Λιγκ και μετά να παίξω στην πρώτη κατηγορία με τον Ολυμπιακό. Οταν κάνω κάτι, το κάνω ολοκληρωμένα.

Ο Ολυμπιακός είναι μια νέα ομάδα. Πόσο χρόνο χρειάζεται για να αποκτήσει ένα δυνατό σύνολο;

Είναι πάρα πολύ δύσκολο να φτιάξεις μια ομάδα σε ένα μήνα, αλλά δουλεύουμε γι' αυτό κάθε μέρα. Απλά πρέπει να είμαστε έτοιμοι από το πρώτο κιόλας παιχνίδι του πρωταθλήματος.

Στους φιλάθλους της ομάδας τι έχεις να πεις που περιμένουν πολλά από εσάς και από εσένα ιδιαίτερα, μιας και είσαι ένας από τους παίκτες που φαίνεται πως σου έχει αδυναμία ο κόσμος;

Αυτό είναι καλό για εμένα. Είναι καλό για κάθε παίκτη να έχει φιλάθλους δίπλα του και να τον πιστεύουν πολύ. Εγώ θα δώσω τα πάντα για να είναι ευχαριστημένοι. Αυτό έχω να υποσχεθώ. Θα παίξω στο διακόσια τοις εκατό για να τους κάνω ευτυχισμένους.

Ο κόσμος περιμένει με αγωνία τα φιλικά. Πιστεύεις ότι μπορούν να βγουν συμπεράσματα από αυτά;

Ο κόσμος πρέπει να κάνει υπομονή. Η υπομονή είναι η πρώτη λέξη τώρα για την ομάδα. Εχουμε ακόμη ένα μήνα για να δουλέψουμε πολύ δυνατά. για να κάνουμε ότι πρέπει ώστε να είμαστε έτοιμοι στην πρεμιέρα.

Δηλαδή είναι μόνο τεστ και τίποτα παραπάνω τα φιλικά που έρχονται;

Είναι νωρίς ακόμη. Δεν είμαστε έτοιμοι. Θα πρέπει να δουλέψουμε πολύ πάνω στο σύστημα, γιατί έχουμε παίκτες που δεν έχουν δουλέψει ποτέ πάνω σε αυτό Και για μένα είναι δύσκολο, γιατί έπαιζα τέσσερα χρόνια 4-4-2 και τώρα γίνεται 4-3-3. Ακόμη μαθαίνουμε... Εχουμε πολλούς νέους και θέλουμε ένα μήνα περίπου ακόμη δουλειάς.

Τι ποδόσφαιρο θα δούμε φέτος από την ομάδα του Ολυμπιακού;

Αν θέλουμε να πάμε Super League, πρέπει να παίζουμε ψηλά και μπροστά. Πρέπει να βάζουμε γκολ, σε συνδυασμό όμως με την πολύ καλή άμυνα. Νομίζω, αν πάμε καλά, και η πόλη θα είναι δίπλα μας. Γιατί ο Ολυμπιακός αφορά σε μια ολόκληρη πόλη, που έχει πολλά χρόνια να δει πρωτάθλημα πρώτης κατηγορίας.

Γνωρίζεις πάντως ότι ο Ολυμπιακός έχει να ανέβει πολλά χρόνια στην Α' Εθνική...

Μου το είπαν. Αλλά και από τον κόσμο που είδα στην πρώτη συνάντηση της ομάδας, κατάλαβα ότι υπάρχει μεγάλη δίψα και ότι περιμένει κάτι μεγάλο από εμάς.

Τελευταία έχει προκύψει ένα θέμα με την ακαταλληλότητα του γηπέδου. Θα μπορέσει να σας επηρεάσει, αν δεν παίξετε στη φυσική σας έδρα;

Για εμάς είναι καλύτερο να παίξουμε σε ένα γήπεδο που ξέρουμε. Οι αντίπαλοι θα πρέπει να έχουν τον φόβο της έδρας μας, παίζοντας απέναντί μας. Το καλύτερο θα είναι να παίζουμε σε ένα γήπεδο που θα είναι το «σπίτι» μας.

Πόσο σημαντική θα είναι η συμπαράσταση του κόσμου στη φετινή σας προσπάθεια;

Αν παίζουμε καλά, θα έχουμε τον κόσμο μαζί μας. Αν δε κάνουμε τίποτα, θα είναι λογικό να μην μας βοηθάει. Για να ανέβει μια ομάδα όμως, πρέπει να έχει και την δυναμική του κόσμου της. Αυτό θα πρέπει να το έχει ο καθένας στο μυαλό του. Δεν πρέπει να το ξεχνάει, γιατί δεν παίζουμε μόνο για τον εαυτό μας αλλά για μια πόλη.

Γενικότερα τους φιλάθλους στην Ελλάδα πώς τους κρίνεις;

Οι φίλαθλοι στην Ελλάδα είναι τρελοί για ποδόσφαιρο. Δεν το έχω δει πουθενά αυτό. Αλλά όχι μόνο οι φίλαθλοι, γενικότερα και οι παράγοντες και ο κόσμος διψούν για ποδόσφαιρο. Δεν δίνουν όμως χρόνο, δεν έχουν υπομονή. Διώχνουν προπονητές και παίκτες μέσα σε λίγους μόνο μήνες.
Για μένα ο ΠΑΟΚ έχει τον πιο θερμό κόσμο. Μπορεί να μην έπαιξα γι' αυτόν, αλλά μου έχει μείνει όταν τον αντιμετώπισα σαν αντίπαλο. Οπως φυσικά και τα ματς Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός έχουν τρομερή ατμόσφαιρα.

Τι σου αρέσει να κάνεις περισσότερο μέσα στο ματς;
Μου αρέσει να παίζω άμυνα. Οταν κάνω καλή άμυνα, μου αρέσει να δίνω γρήγορα και σωστά την μπάλα. Είμαι ένας απλός παίκτης. Δεν κάνω πολλές εντυπωσιακές ντρίμπλες, αλλά μου αρέσει να μάχομαι. Είμαι «μαχητής».

Ποια είναι η θέση που θα σε δούμε να παίζεις φέτος; Εχεις παίξει και δεξί μπακ και αμυντικό χαφ. Εσένα πού σου αρέσει;

Η θέση μου είναι στο κέντρο, αλλά αν μου πει ο προπονητής μου να παίξω δεξιά, θα το κάνω. Εμένα όμως μου αρέσει στο κέντρο. Στην Γαλλία εκεί έπαιζα.

Αυτή τη χρονική περίοδο τι είναι αυτό που προσπαθεί να σας περάσει ο προπονητής σας;

Δουλειά, δουλειά, δουλειά. Μόνο αυτό. Μέσα από την σκληρή δουλειά θέλει να φτιάξει και το κλίμα. Αν παίζουμε σαν οικογένεια και παίζουμε όλοι μαζί, δεν φοβόμαστε τίποτα. Ακόμη είμαστε μια νέα ομάδα που θα πρέπει να ανεβεί επίπεδο. Οταν θα παίζουμε με μεγάλες ομάδες, θα πρέπει να τις αντιμετωπίζουμε σαν μια οικογένεια.

Ποια στιγμή που έχεις ζήσει στην Ελλάδα και στις ομάδες που πέρασες θυμάσαι πιο έντονα;

Με την ομάδα του Πανιωνίου, όταν παίξαμε στο UEFA και αντιμετωπίσαμε την Μπαρτσελόνα. Τότε έπαιξα man to man τον Ροναλντίνιο και ήταν κάτι που μου έχει μείνει. Εχω όμως και άλλα πολύ ωραία πράγματα να θυμάμαι, γιατί η Ελλάδα μου έδωσε μια μεγάλη ευκαιρία για την καριέρα μου και είμαι εδώ οκτώ χρόνια. Θυμάμαι όμως και τις άσχημες στιγμές. Στον Παναθηναϊκό είχα τέσσερα χρόνια συμβόλαιο, αλλά έμεινα μόνο έξι μήνες. Ηταν η πιο δύσκολη κατάσταση στην καριέρα μου, αφού είχα τραυματιστεί.

Ποιον παίκτη θα ήθελες να έχεις στην ομάδα δίπλα σου;

Για μένα το καλύτερο αμυντικό χαφ τα τελευταία τέσσερα χρόνια είναι ο Μακελελέ. Αν τον είχα δίπλα μου, θα μπορούσα να έχω μάθει πολλά.

Ποιος παίκτης σου έχει κάνει ιδιαίτερη εντύπωση ως αντίπαλος και ποιος ως συμπαίκτης σου;

Σαν αντίπαλοι φυσικά ο Ροναλντίνιο και ο Ζιντάν. Σαν συμπαίκτης θα έλεγα ο Μερίνο που ήμασταν μαζί στον Ατρόμητο και ο Νασίφ Μόρις για την ψυχραιμία στο παιχνίδι του.

Υπάρχουν αντίπαλοι με τους οποίους έγινες εχθρός σε ένα ματς;

Όχι, είμαι καλό παιδί. Παρ' ότι παίρνω πολλές φορές κίτρινη ή κόκκινη, όλα τελειώνουν στο γήπεδο.

Εχεις κάνει πάντως καλούς φίλους στην Ελλάδα;


Εχω αρκετούς φίλους στην Ελλάδα. Στην Αθήνα, που έμεινα επτά χρόνια, αλλά και στην Θεσσαλονίκη, που ήμουν με τον Ηρακλή. Αυτό που μου αρέσει στην Ελλάδα είναι ότι ο κόσμος είναι απλός και μιλάει πολύ εύκολα.

Η οικογένειά σου είναι εδώ;

Όχι, δεν είναι μαζί μου και αυτό είναι πολύ δύσκολο. Βρίσκονται στο Λιλ στη Γαλλία, αλλά και στη Γουαδελούπη. Ερχονται βέβαια και με βλέπουν στις διακοπές. Δύο φορές το χρόνο.

Τι θα ευχόσουν για τη φετινή χρονιά;

Μόνο Super League. Θέλω να παίξω καλά και να είναι ο κόσμος ευχαριστημένος μαζί μου. Θέλω να ανέβω με τον Βόλο στην Σούπερ Λιγκ και όλα θα είναι τέλεια.
FM 15 ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ
viewtopic.php?f=428&t=41083
Spoiler: show
Tsakalaki wrote:Να δώσω τα εύσημα σε μια απο τις πλέον καλοστημένες ιστορίες του site
Tsakalaki wrote:Χαίρομαι να προωθώ ιστορίες σε νέο επίπεδο. Μπράβο φίλε, καλή συνέχεια στην ιστορία και στη καριέρα σου...
User avatar
philippos1611
Rotation
Rotation
Posts: 1035
Joined: Thu Mar 10, 2005 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,BΑRCELONA
Location: Κερατσινι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1ο Φιλικό με Θύελλα Πατρών....
Είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος δεδομένου οτι είναι κατακαλόκαιρο και ήταν το πρώτο μας παιχνίδι και την ανατροπή... Ελπιζω σε ακόμα καλύτερη συνέχεια....

Image
FM 15 ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ
viewtopic.php?f=428&t=41083
Spoiler: show
Tsakalaki wrote:Να δώσω τα εύσημα σε μια απο τις πλέον καλοστημένες ιστορίες του site
Tsakalaki wrote:Χαίρομαι να προωθώ ιστορίες σε νέο επίπεδο. Μπράβο φίλε, καλή συνέχεια στην ιστορία και στη καριέρα σου...
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλή συνέχεια φίλε μου!!! :wink:

Θα σου δώσω μία συμβούλη και αν θες θα την ακολουθήσεις:Κάνε μεγαλύτερα ποστ αν θες για να γίνει πιο ωραία η ιστορία,μη βάεις έναν έναν αγώνα!!!Δεν φαίνεται ωραίο(προσωπική μου γνώμη)!!!


Καλή συνέχεια και πολλές επιτυχίες με τον Βόλο!!!
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
philippos1611
Rotation
Rotation
Posts: 1035
Joined: Thu Mar 10, 2005 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,BΑRCELONA
Location: Κερατσινι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2ο φιλικό....
Πρώτο μπροστά στο κοινό μας με την ομάδα του ΗΡΑΚΛΗ....
Image
Image
Image



YΓ. Ευχαριστώ... Θα το εφαρμόσω....

EDIT... ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΛΑΡΙΣΑ
ΣΚΟΡ 0-0
Είμαι πολύ ικανοποιημένος με τα φιλικά μια και πήραμε 2 νίκες και ένα Χ... και μάλιστα αντιμετωπίζωντας Ηρακλή και Λάρισα... Δείξαμε οτι μπορούμε με τον Ηρακλή να σκοράρουμε και με τη Λάρισα να έχουμε μια δυνατή άμυνα και μια δυνατή έδρα-κόλαση για τους αντιπάλους μας....
Καλή χρονιά να έχουμε.... Τhe Story Begins.....
Image
FM 15 ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ
viewtopic.php?f=428&t=41083
Spoiler: show
Tsakalaki wrote:Να δώσω τα εύσημα σε μια απο τις πλέον καλοστημένες ιστορίες του site
Tsakalaki wrote:Χαίρομαι να προωθώ ιστορίες σε νέο επίπεδο. Μπράβο φίλε, καλή συνέχεια στην ιστορία και στη καριέρα σου...
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίο ξεκίνημα,περιμένουμε ανάλογη συνέχεια στο δύσκολο πρωτάθλημα της B' εθνικής. Σαφώς και είμαστε μαζί σου, αν μπορείς κάνε κάτι να σωθεί και η τελειωμένη Καστοριά. (:
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
User avatar
philippos1611
Rotation
Rotation
Posts: 1035
Joined: Thu Mar 10, 2005 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,BΑRCELONA
Location: Κερατσινι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν περνάει από το χέρι μου θα δώσω κάνα βαθμό ανάλογα την κατάσταση... :wink:
Spoiler: show
Image
Ωστόσο ήρθαν δανεικοι οι
ΡΙΖΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
Spoiler: show
Image
ΚΑΙ ΣΟΥΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ SCODA ΞΑΝΘΗ
Spoiler: show
ImageΟ Δημήτρης Σουάνης ήταν απο τους πρωτεργάτες του Πανθρακικού για την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία
FM 15 ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ
viewtopic.php?f=428&t=41083
Spoiler: show
Tsakalaki wrote:Να δώσω τα εύσημα σε μια απο τις πλέον καλοστημένες ιστορίες του site
Tsakalaki wrote:Χαίρομαι να προωθώ ιστορίες σε νέο επίπεδο. Μπράβο φίλε, καλή συνέχεια στην ιστορία και στη καριέρα σου...
User avatar
philippos1611
Rotation
Rotation
Posts: 1035
Joined: Thu Mar 10, 2005 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,BΑRCELONA
Location: Κερατσινι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AlE0iu31_QQ[/youtube]

Φέτος δώσαμε μόλις 507 Διαρκείας....Του χρόνου με τη συμμετοχη μας στη SuperLeague και με μεταγραφες πιστεύουμε τουλάχιστον τα διπλάσια....



ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΒΟΛΟΥ 2008
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Co7wxfh1HTA[/youtube]
Η επίσημη «πρώτη» για την ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου θα μείνει χαραγμένη στη μνήμη όλων των 3.000 περίπου φιλάθλων που αποθέωσαν παίκτες και διοίκηση στο ΕΑΚ. Σε ένα πρωτόγνωρο κλίμα ενθουσιασμού και αισιοδοξίας, μετά από μία μακρά, δύσκολη και δυσάρεστη περίοδο για το βολιώτικο ποδόσφαιρο, το όραμα της νέας ΠΑΕ του Ολυμπιακού Βόλου να φέρει ξανά την ομάδα στη μεγάλη κατηγορία, αντικατοπτρίστηκε τόσο στην εορταστική, ατμόσφαιρα όσο και στα συνθήματα των φιλάθλων. Μέσα σε μία μοναδική εορταστική ατμόσφαιρα, ο αγιασμός τελέστηκε από το Μητροπολίτη Δημητριάδος κ. Ιγνάτιο, ο οποίος εντυπωσίασε με τις γνώσεις του γύρω από την ομάδα, ευχήθηκε γρήγορη άνοδο στην πρώτη εθνική και δεν παρέλειψε να ευχηθεί σε όλους, ΠΑΕ, ομάδα αλλά και Austrian Boys πάντα επιτυχίες και δικαίωση του κοινού αγώνα όλων, τόσο στα εντός όσο και εκτός παιχνίδια.

Με συνθήματα όπου κυριαρχούσε η βεβαιότητα και η ελπίδα για άνοδο στη Σούπερ Λίγκα, πανηγυρισμούς, βεγγαλικά και πολλά χειροκροτήματα, ο πρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου, αποθεώθηκε από τους φιλάθλους και δεσμεύτηκε για μία ακόμη φορά πως θα κάνει τα πάντα για να φέρει την ομάδα στη θέση που της αξίζει, ζητώντας από όλον τον κόσμο να σταθεί δίπλα της, ώστε στο τέλος της χρονιάς να πανηγυρίζουμε όλοι μαζί, ενωμένοι την άνοδο.

«Ο καινούργιος Ολυμπιακός Βόλου γυρίζει σελίδα, φεύγει από τη μιζέρια και την κακομοιριά και προχωράει μπροστά».

Τα λόγια του ξεσήκωναν νέα κύματα ενθουσιασμού στους διψασμένους για διακρίσεις φιλάθλους του Ολυμπιακού Βόλου και ακολούθως το λόγο πήρε ο Δήμαρχος Βόλου, Αλέκος Βούλγαρης, ο οποίος δήλωσε πως «Δήμος και διοίκηση της ΠΑΕ είναι μία γροθιά για να οδηγήσουν την ομάδα στα μεγάλα σαλόνια και να πετύχουν την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία».

Ο προπονητης, εντυπωσιασμένος από τις ενθουσιώδεις αντιδράσεις και από το μεγάλο αριθμό των φίλων της ομάδας στο ΕΑΚ, δήλωσε αισιόδοξος για την άνοδο στην Α΄ Εθνική και τόνισε πως στόχος του είναι να γίνει η ομάδα μία οικογένεια, κτισμένη στις αναγκαίες βάσεις για την επίτευξη του κοινού στόχου όλων.

Πριν τον αγιασμό της ομάδας εκατοντάδες φίλαθλοι πήραν μπλουζάκια και καπελάκια PUMA, χορηγού της ομάδας.
FM 15 ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ
viewtopic.php?f=428&t=41083
Spoiler: show
Tsakalaki wrote:Να δώσω τα εύσημα σε μια απο τις πλέον καλοστημένες ιστορίες του site
Tsakalaki wrote:Χαίρομαι να προωθώ ιστορίες σε νέο επίπεδο. Μπράβο φίλε, καλή συνέχεια στην ιστορία και στη καριέρα σου...
User avatar
philippos1611
Rotation
Rotation
Posts: 1035
Joined: Thu Mar 10, 2005 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,BΑRCELONA
Location: Κερατσινι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1ο ΕΠΙΣΗΜΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ....
2ος Γυρος Κυπελλου Ελλάδος Ηellas On Line
ΠΟΑ-ΑΣΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ

Image

KAI ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ Δ' ΓΥΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ....
Image
FM 15 ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ
viewtopic.php?f=428&t=41083
Spoiler: show
Tsakalaki wrote:Να δώσω τα εύσημα σε μια απο τις πλέον καλοστημένες ιστορίες του site
Tsakalaki wrote:Χαίρομαι να προωθώ ιστορίες σε νέο επίπεδο. Μπράβο φίλε, καλή συνέχεια στην ιστορία και στη καριέρα σου...
User avatar
philippos1611
Rotation
Rotation
Posts: 1035
Joined: Thu Mar 10, 2005 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,BΑRCELONA
Location: Κερατσινι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και ώρα να ξεκινήσει το σοου.......Β' Εθνικη....... Ερχόμαστε......
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W9DAp5S_dAc[/youtube]
ΑΝΟΔΟ ΑΝΟΔΟ ΣΤΟ ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟ.....

1η αγωνιστική....
Oχι και τόσο καλό αποτέλεσμα...
Image
2η αγωνιστική....
Φανταστική νίκη.... 3-0 στο 11' και 4-0 στο ημιχρονο...Αυτόν τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ονειρευόμαστε.....
Image
Image
3η αγωνιστική....ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ...
Δυστυχώς δεν καταφέραμε να ανατρέψουμε το γρήγορο γκόλ που δεχθήκαμε.........
Image
4η αγωνιστική....
Νέα ήττα...Προσπαθήσαμε αλλά ο Γιώργος ήταν όλα τα λεφτά....Δυστυχώς για μάς.... Πλέον η νίκη στο Βόλο με τον Απ.Καλαμαριάς είναι επιτακτική....
Image
5η αγωνιστική....
Μοναδικός Θρίαμβος....σε ενα παιχνιδι που όλοι ήταν ΑΨΟΓΟΙ....Eνω στο τέλος σας έβαλα και σε sreecnshot το αυτογκολ του Γαλανόπουλου λίγο κάτω από τη σέντρα για να καταλάβετε πόσο χαμένοι ήταν.....
Image

και η βαθμολογία μετά από 5 παιχνίδια....
Spoiler: show
Image
FM 15 ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ
viewtopic.php?f=428&t=41083
Spoiler: show
Tsakalaki wrote:Να δώσω τα εύσημα σε μια απο τις πλέον καλοστημένες ιστορίες του site
Tsakalaki wrote:Χαίρομαι να προωθώ ιστορίες σε νέο επίπεδο. Μπράβο φίλε, καλή συνέχεια στην ιστορία και στη καριέρα σου...
User avatar
philippos1611
Rotation
Rotation
Posts: 1035
Joined: Thu Mar 10, 2005 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,BΑRCELONA
Location: Κερατσινι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

6η αγωνιστική...
Image
Καλή εμφάνιση απέναντι στους πρωτοπόρους της βαθμολογίας αλλά δυστυχώς ενα πέναλτυ στο 90+2' μας στέρησε το τρίποντο....

7η αγωνιστική....
Image
Μαρκόφσκι και Σουάνης εκαναν το ματς προσωπική μάχη....

8η αγωνιστική....Μια ακόμα άνετη νίκη....
Image

9η αγωνιστική....Η ουραγός του πρωταθληματος ήταν ενα ανετο τεστ για την ομαδα....
Image

ΚΥΠΕΛΛΟ 4ος ΓΥΡΟΣ....Μεγαλος θριαμβος απεναντι σε μικρομεσαια ομαδα της SuperLeague,που την ειχαμε....
Image

10η αγωνιστικη.....
Image

Βαθμολογία μετά από 10 αγωνιστικές....
Spoiler: show
Image
Image
FM 15 ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ
viewtopic.php?f=428&t=41083
Spoiler: show
Tsakalaki wrote:Να δώσω τα εύσημα σε μια απο τις πλέον καλοστημένες ιστορίες του site
Tsakalaki wrote:Χαίρομαι να προωθώ ιστορίες σε νέο επίπεδο. Μπράβο φίλε, καλή συνέχεια στην ιστορία και στη καριέρα σου...
User avatar
philippos1611
Rotation
Rotation
Posts: 1035
Joined: Thu Mar 10, 2005 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,BΑRCELONA
Location: Κερατσινι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

11η με 15η αγωνιστικη.....
Image

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ....
Spoiler: show
Image
FM 15 ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ
viewtopic.php?f=428&t=41083
Spoiler: show
Tsakalaki wrote:Να δώσω τα εύσημα σε μια απο τις πλέον καλοστημένες ιστορίες του site
Tsakalaki wrote:Χαίρομαι να προωθώ ιστορίες σε νέο επίπεδο. Μπράβο φίλε, καλή συνέχεια στην ιστορία και στη καριέρα σου...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ωραίος μάγκα.. μια χαρά τα πάει η Βολάρα και μια χαρά η ιστορία...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
pirovatis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7325
Joined: Tue Jan 18, 2005 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: NK Gospic '91
Αγαπημένη Ομάδα: Rayo Vallecano
Status: Ίδια είναι τα αφέντικα, πράσινα πορτοκαλιά...
Location: Vanuatu
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ΒΟΛΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑ FORZA ΑUSTRIA!!!
Εμπαινε μαγκα εμπαινε!!
Και αν θελεις λιγο ντοπαρισμα(που ειναι και επικαιρο (: ) περασε μια βολτα τα παιδια απτα τσιπουραδικα.
Καλη συνεχεια!!
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”