Δύσκολος καιρός για πρίγκηπες.

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το επόμενο παιχνίδι μας φέρνει στο Παρίσι.

Image
Image

Ά, ρε Gaizka που μου ήθελες να πιέσεις και ψηλά, στο είπα εγώ στο γήπεδο θα πεθάνεις αλλα δεν με άκουσες και όχι τίποτα άλλο αλλα χάνεις και τον επόμενο αγώνα που είναι ο τελικός της Γαλλικής Λίγκας. A ρε Gaizka


Image
Image

Και πάμε για τελικό στόχος η κούπα να έρθει στο πριγκηπάτο. Το Σταρβούργο δεν είναι καμιά ομάδα ανίκητη αλλα θέλει προσοχή. Είμαστε το φαβορί και το άγχος βαρένει τα πόδια των παιχτών μου. Λίγο πριν τον τελικό οι παίχτες θα πάνε για ευρωπαϊκά παιχνίδια. Εκεί πρεμιέρα θα κάνει και ο Menez. Πως να του στερήσω τέτοια χαρά; Είμαι σε μεγάλο δίλημα.
Ως προπονητής θέλω να μείνει εδώ. Σιγά να μην τρέχει τώρα για φιλικά εν' όψη τελικού.
Ως άνθρωπος όμως μου απαγορεύετε να μην το αφήσω. Έτσι μετά απο πολή σκέψη και με βαριά καρδιά θα πάρω την απόφαση να τον αφήσω να πάει. Πριν τα παιχνίδια φωνάζω ένα παπά να κάνει ένα ευχέλαιο ώστε να γυρίζουν απο τις εθνικές όλοι του γεροί.

Θα αγωνιστεί για σχεδόν 20' και αντικειμενικά θα κάνει ένα καλό παιχνίδι και όταν γυρίσει θα είμαστε όλοι ευτυχισμένοι και ο Μenez θα με θυμηθεί στις πρώτες του δηλώσεις...

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ismael blanco wrote:Τι σύστημα ήταν αυτό ρε τρελέ?
Παιχνίδι από αυτά που σου ανεβάζουν την ψυχολογία...Καλά έκανες και τους τα ψαλες στο ημίχρονο.Καλή συνέχεια...
Νομίζω ότι αν είμασταν στο γήπεδο θα φαίνονταν πως είναι ένα καθαρό 4-4-2, όπως ακριβώς το ανέλυσα παραπάνω
Στο Fm με τα βελάκια φαίνετε όμως πολύπλοκο χωρίς λόγο.
Πάντως ακούω σχόλια για το σύστημα και παρατηρήσεις....
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

29 Mαρτίου Λίγο πριν τον αγώνα. Ο Din ανακοινώνει την αποστολή:

Roma ξεκινάς τέρμα. Θέλω να μην περνάει τίποτα

Adriano Θα πέξεις απο τα δεξιά όπως ξέρεις
Βerthod Θα πέξεις απο τα αριστερα

Και οι δύο σας θέλω να είστε προσεχτικοί. Να κατεβαίνετε μόνο όταν έχετε χώρο μπροστά


Μοnsoreau
και Pokrivac ως συνήθως στο κέντρο της άμυνας και προσοχή.

Schaars ήρθε η ώρα να αποδείξεις γιατί στηρίζουμε το κέντρο πάνω σου. Να προσέχεις τον ανασταλτικό τομέα
Meriem θα παίξεις δίπλα στον Ολλανδό στο κέντρο

Lesage απο τα αριστερά
Νene θέλω να παίξεις απο τα δεξιά σήμερα. Μπορείς να δημιουργήσεις πολλούς κινδύνους απο εκεί
Menez θα παίξεις μπροστά απο τους Meriem και Schaars και να είσαι 2ος επιθετικός. Δείξε γιατί είσαι το μέλλον της Γαλλίας

Piquionne κορυφή ώς συνήθως. Να απασχολήσεις τους αμυντικούς όσο περισσότερο γίνεται ώστε να ανοίγεις χώρο και για τους υπολοίπους.

Κewell
Almiron
Ramon
Bernandi και
Deschact θα έρθετε μαζί μας.

Τα φώτα είναι πάνω σας σημέρα είναι η μέρα σας χαρείτε την.Οι υπόλοιποι προσευχηθείτε για εμάς.

Λίγη ώρα αργότερα στο γήπεδο Stade de France

Image
Image

79991 ατομα θα γεμίσουν το γηπεδο.

Ακόμα και ο πρίγκηπας θα είναι εκεί με την παρέα του οργανωμένος όπως πάντα. Άλλωστε είναι ο πιο πιστός οπαδός μας

Image
Image

Τον αγώνα σφηρίζει ο διεθνης Bertrand Layec o οποίος φημίζεται για την αυστηρότητά τους και τις πολλές κάρτες.

Image
Image

Ο Layec σφυρίζει και πάμε...
Το άγχος είναι εμφανής και στις δύο ομάδες. 0-0 σκορ ημιχρόνου και ο Din προχωρεί σε αλλαγές.

Schaars σε είδα ότι ψιλοτραυματίστηκες καλύτερα να ξεκουραστείς. Harry μπαίνεις. Θέλω να είσαι λίγο πιο επιθετικός απο τον Schaars. Μάγκες θέλουμε ένα γκολ.

Στο 60' ο Μenez βάζεις φωτιά αλλά ο Monsoreau 2 λεπτά αργότερα θα ισοφαρίσει με ένα χαζο αυτογκόλ.
Ο Din φωνάζει απο τον πάγκο. Συνεχίστε έτσι το ματς είναι δικό μας μην σας πέρνει απο κάτω.

Στο 64' ο Piquionne γίνεται αλλαγη.
Ramon σε σενα στηρίζομαι στην εμπειρία σου. Lesage θα βγεις κορυφή και θα παίξει ο Ramon στα αριστερά.

Στο 79' ο Μenez φέρνει πολύ κοντά την κούπα στο πριγκηπάτο. Στον πάγκο της Μονακό γίνεται χαμός μόνο ένας δεν πανηγυρίζει ο προπονητής σηκώνεται και πάει στον 4ο διαιτητή.
Αλλαγή να μπει ο Bernandi να δέσουμε το κέντρο.
O 4oς τον αγνοεί.
Ο Din φωνάζει αλλαγή.... αλλαγή....
Τα λεπτά κυλάνει 80', 81' και τότε έρχεται η καταστροφή ο Santos ισοφαρίζει σε 2-2 ο 4ος γυρνάει προς τον Din τι ειπατε;

Να πας να γ...... τώρα δε θέλω...

Στο 87' ο διαιτήτης θα αποβάλει τον Dante με 2η κίτρινη κάρτα

Image
Image

και το Στρασβούργο θα μείνει με 10'.

3 λεπτά αργότερα θα σφυρίξει. Ο Din μαζεύει τους παίχτες. Θέλω να είστε προσεχτικοί απο εδώ και περα. Την άμυνα και τα μάτια σας. Αμα σας βγει φάση καλώς να σας βγει αλλα προσοχή πίσω.

Ο διαιτητής σφυρίζει και πάλι. Η παράταση ξεκινάει... Και οι δύο ομάδες είναι προσεχτικές ειδικά το Στρασβούργο που παίζει με δέκα παίχτες δεν κάνει φάση. Κατα βάθος όλοι περιμένουν να πάνε στα πέναλντι. Στο 107' ο Din θα κάνει την τελευταία του κίνηση θα βάλει μέσα τον Almiron στη θέση του Lesage και στην κορυφή θα παίξει ο Menez ο στόχος πλέον είναι ξεκάθαρος να πάμε στα πέναλντι.

Πράγματι έτσι θα γίνει.... Οι παίχτες της Μοnaco μαζεύονται....
Παλικάρια τα πράγματα είναι απλά βάζετε 5 πέναλντι και πέρνουμε κούπα. Roma ένα θέλω να πιάσεις.

Nene
Ramon
Meriem
Menez
Kewell απο τη Μονακο

Franchone
Mouloungouie
Cohade
Mulenga
Johansen απο το Στρασβούργο

θα αναλάβουν το δύσκολο έργο.

Και όλα μετά γίνονται σωστά....

Image
Image

Μετά απο 5 χρόνια το κύπελλο της Γαλλικής Λίγκας επιστρέφει στο Μονακό.

Image
Image

Μαζί του επιστρέφουν και τα χαμόγελα καθώς του χρόνου θα παίζουμε και πάλι Ευρώπη.


Τα καλά νέα συνεχίζονται ο Din Θα γίνει ο μικρότερος προπονητής που έχει κερδίσει ποτέ το κύπελλο της Γαλλικής Λίγκας. Επίσης η νίκη μας αυτή μας δίνει 2.000.000 πρίμ μείον τα 675.000 που θα πάρουν οι παίχτες ως πριμ και το ταμείο επιτέλους είναι συν....

Image
Image

Οι φίλαθλοι θα βγούν στο δρόμο

Image
Image

και οι εφημέριδες την άλλη μέρα θα μιλήσουν για επιστροφή στο θρόνο.

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με μάτιασαν. Τους πόνεσε πολύ που 26χρονός πιτσιρίκι τους πήρα την κούπα χωρίς να τον καταλάβουν.
Και αυτόν τον μάτιασαν επίσης. Τόσες εφημέριδες τόσα δημοσιεύματα. Το θέμα είναι πως ο Roma τραυματίστηκε.
Οι προβλέψεις λένε 2-3 μήνες εκτός πράγμα που σημαίνει πως χάνει τη χρονιά.
Το πρόβλημα είναι πως είναιι 33 χρονών εντάξει για τερματοφύλακα δεν είναι πολλά αλλά όταν παθαίνεις τέτοιο τραυματισμό σε τέτοια ηλικία δύσκολα επανέρχεσαι πράγμα που σημαίνει πως το καλοκαίρι είμαστε να ψάχνουμε για τέρμα αν και ο Vallaurio μπορεί να τον αντικαταστήσει μέχρι ένα σημείο.

Ακολουθεί παιχνιδι με τη Μαρσείγ. Με την ψυχολογία απο το κύπελλο στα ύψη και με 18520 οπαδούς μαζί δύσκολα θα χάσουμε.

Image
Image

Ο Piquionne βάζει και πάλι 2 γκολ και φτάνει τα 19 και είναο ο 2ος σκόρερ 4 γκολ πίσω απο τον Gignac της Τουλούζ και έτσι η Μονακό μένει στο κόλπο της 4άδας 6 παιχνίδια πριν το τέλος.

Ας δούμε λίγο το καλεντάρι μέχρι τέλος και τους πιθανούς διεκδικητές της 4ης θέσης.

Image
Image

΄Με αυτά τα δεδομένα μαζεύω την ομάδα:

"Λοιπόν έχουμε 3 παιχνίδια εντός έδρας με Οσερ, Καεν και Μετς τα οποία πρέπει να καθαρίσουμε με συνοπτικές διαδικασίες και έχουμε και 3 εκτός με Μπορντό, Λανς, Σεντ - Ετιέν και βάζουμε στόχο να πάρουμε απο αυτά 4 βαθμούς.
Δηλαδή να μαζέψουμε 13 βαθμούς και να φτάσουμε τους 62 δεν ξέρω αν θα φτάσουν για 4άδα αλλα αυτός είναι ο στόχος μας. Και τώρα θέλω να συγκεντρωθείτε στο πρώτο απο αυτά με Μπορντό"
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η αμυντική μας λειτουργία δεν είναι καθόλου καλή. Το ξέρουμε εδώ και καιρό.
Τώρα με την απώλεια του Roma τα πράγματα γίνονται ακόμα δυσκολότερα
Θα μας προδώσει σε ένα ακόμα αγώνα
Άλλωστε το καλοκαίρι σίγουρα θα κινηθούμε για την ενίσχυση της άμυνας.

Image
Image

Πάμε για κύπελλο με αντίπαλο την Μαρσέιγ και στο τέρμα θα ξεκινήσει αυτή τη φόρα ο Steppe.
Δύσκολη πρεμιέρα θα κάνει αλλα ελπίζουμε πολύ σε αυτόν.
"Κenny ήρθε η ώρα σου"

Image
Image

Αλλα στην πραγματικότητα απέχει πολύ απο το να πάρει το νο 1 της Μονακό. Μένουμε έξω απο το κύπελλο άνετα κιόλας η άμυνα μας πρόδωσε για ακόμα μια φορά 18 σουτ εμεις 9 η Μαρσειγ και όμως :ribo -1 χάσαμε. Τι να πω;

Απο εδώ και πέρα συγκεντρωνόμαστε στα 5 παιχνίδια που απομένουν και ξεκινάμε σιγά σιγά το μεταγραφικό σχεδιασμό για την επόμενη χρονιά.

Ξεκινάμε με τις ανανεώσεις.
Ο Monsoreua θα είναι ο πρώτος που θα καλέσω στο γραφειο μου. Θα του πρωταθεί νέος νέο συμβόλαιο με αυξημένες αποδοχές 900.000? μέχρι το 2012 και θα συμφωνήσει χωρίς δυσκολία. Οι υπόλοιποι θα πρέπει να περιμένουν καθώς ακόμα δεν έχω ξεκαθαρο σχέδιο στο μυαλό μου για το ποιοι θα μείνουν.

Μέσα στην εβδομάδα έρχετε η ώρα για την ανάδειξη των κορυφαίων στο Γαλλικό πρωτάθλημα.

Η διαδικασία: Καθε προπονητής ψηφίζει 3 άτομα δίνοντας
5 βαθμους στον πρώτο
3 στον δευτερο και
ένα στον τρίτο

1η ψηφοφορία για τον καλύτερο της χρονιάς.

Εδώ η ψήφος μου:

Image
Image

Δικαιολόγηση:
Άνετα ο επιθετικός της Τουλούζ. Βγάζει μάτια φέτος και είναι μεσα στην επιλογές μου αλλα η τσέπη μου δεν με υπακούει.

2η ψηφοφορία για τον καλύτερο νεο πάιχτη της χρονιάς.
Εδώ υπάρχει και ένα πολύ δικό μου παιδί ο Menez αλλα δεν μπορώ να τον ψηφίσω επειδή είναι παίχτης μου.
Ελπίζω οι υπόλοιποι συνάδελφοι να τον τιμήσουν.

Ετσι ψηφίζω και πάλι :
Gignan, Benzema, N'Gog

3η ψηφοφορία για τον καλύτερο τερματοφύλακα της χρονιάς.
Για μενα καλό τέρμα πάει να πει λίγα γκολ. Διαφώνω με τους υποψήφιους καθώς ο Vercoutre της Λυόν έκανε εντυπωσιακή χρονιά αφού κατάφερε να μοιραστεί τη θέση του βασικού με τον Coupet.
Τεσπα είμαι υποχρεωμένος να ψηφίσω.

Σίγουρα Laundreau για 1ον
Ύστερα αυτός της Μαρσείγ δεν είναι και άσχημος
Όσο για την 3η θέση άντε να βάλω τον Pele αλλά δεν μπορώ να πω ότι με έχει εντυπωσιάσει νομίζω ότι ο Roma δεν τα πήγε πολύ πιο άσχημα απο δαυτους

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

O Lesage θα μπει στο λίγο πριν το τέλος και θα κάνει το θαύμα του.

Image
Image

Μετα απο αυτό καλείτε εσπευσμένα στο γραφειο μου. Έχει συμβόλαιο μέχρι το 2009 αντι 300.000? το χρόνο θα του προταθεί ανανέωση μέχρι το 2010 αντί 250.000? το χρόνο θα συμφωνησει και έτσι θα έχουμε ήσυχο το κεφάλι μας και για του χρόνου στην επίθεση. Lesage - Piquionne - Menez θα συνεχίσουν στην επίθεση ενώ ήδη έχουμε κλείσει και τον

Image
Image

καθώς και τον

Image
Image


τον οποίο σκοπεύουμε να τον δώσουμε δανεικό καθώς εξακολουθούμε να θέλουμε μικρό και ευέλικτο roster.

Ένας ακόμα μικρός βραζιλιάνος έχει κλείσει για την Μονακό αλλα η παραμονή του στην ομάδα θα εξαρτηθεί απο τις θέσεις των ξένων που θα έχουμε. Οπότε αυτά θα τα δούμε αναλυτικά κάπου εκεί στον Αύγουστο καθώς θα επιστρέψουν και αρκετοί παίχτες απο αυτούς που δώσαμε πέρυσι δανεικούς. Το θεμα είναι πως στην επίθεση είμαστε καλά και σίγουρα δεν θα είναι η γραμμή που θα μας απασχολήσει στην μεταγραφική περίοδο που έρχετε.

Το παιχνίδι με την Καέν εντός έδρας είναι κρίσιμο για το αν μπορούμε ακόμα να παλέψουμε για την 4η θέση. Θα βρεθούμε να χάνουμε με 3-0 θα το κάνουμε 4-3 και τελικά θα λήξει 4-4. Χατ τρικ του Piquionne!!!
Η επίθεση βγάζει φωτιά και η άμυνα πάει κατα διαόλου.

Image
Image

Μετά απο αυτό το παιχνίδι η 4η θέση πάει περίπατο.
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
stavrosanole
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sun Dec 23, 2007 10:16 am
Football Manager της ομάδας: Pao, Xanthi
Αγαπημένη Ομάδα: anorthosi,ΠΑΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για 1η χρονιά τα πήγες πολύ καλά όμως τη νέα σεζόν θα θέλουμε έξοδο στο Τσου Λου
Last edited by stavrosanole on Sun Aug 10, 2008 3:27 pm, edited 1 time in total.
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ 1911
Η ιστορία μου με την Ανόρθωση μόνο στο fmgreece.gr
viewtopic.php?f=222&t=30010
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπραβο για το κυπελλο!Καλη συνεχεια!
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

36η αγωνιστική:

Image
Image

περιμένουμε απλά να τελειώσει η χρονιά

37η αγωνιστική (και πάλι τρώμε γκολ στις καθυστερήσεις)

Image
Image

38η αγωνιστική (Ώρα για πειράματα και με το μυαλό στις διακοπές)

Image
Image

Στο επόμενο Post το REVIEW της 1ης χρονιά στη Μονακό.
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η τελίκή βαθμολογία θα μας βρει στην 7η θέση. Σίγουρα όχι ότι καλύτερο αλλα το κύπελλο της Γαλλικης Λίγκας χρύσωσε το χάπι. Η επιστροφή στα ευρωπαϊκά σαλόνια ήταν σαφώς η μεγαλύτερη φετινή μας επιτυχία και ο στόχος νομίζω επιτεύθηκε. Για του χρόνου στόχος 3αδα και έξοδο σε Champions League ώστε να κάνουμε ένα βήμα παραπάνω.

Image
Image

Οι συμμετοχές των παικτών

Image
Image

και τα γκολ:

Image
Image

Καλύτερος παίχτης της Λίγκας ο Pandev:

Image
Image

Tαλέντο ο Gignac (ο Μenez ούτε στην 3άδα!!!)

Image
Image

Και στα τέρματα ο GK της Παρί όπως αναμενότανε.

Image
Image


18άδα της χρονιάς με 2 παίχτες της Μονακο στη σύνθεσή της Menez και Piqquionne.

Image
Image

Oρισμένα στατιστικά ακόμα:

Image
Image


Καλύτερος Manager της χρονιάς ο Allain Perin αλλα ο Din αρχίζει να καταξιώνεται. Ψηφίστηκε ως 3ος.

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μπράβο σου!!!

Το πήραμε το πρώτο και πάμε για το δεύτερο του χρόνου!!!Και Ευρώπη και κύπελλο και εξυγίανση<-2+1!!!

Πάμε θέλω να την ξαναδώ σε τελικό αλλά αυτή τη φορά να το πάρει αν μπορείς
:D :D :D :!:
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος για τη κούπα!Πήγες Τσάμπιονς Λιγκ!
Του χρόνου περιμένουμε 4η-3η θέση!!! :wink:
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

philip21 wrote:Ωραίος για τη κούπα!Πήγες Τσάμπιονς Λιγκ!
Του χρόνου περιμένουμε 4η-3η θέση!!! :wink:
UEFA πήγα....
Το σεντόνι μπορεί να περιμένει
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λάθος! :oops:

Απλά σε είδα έβδομο και ενθουσιάστηκα όταν είδα από δίπλα EC(μου φάνηκε ECC) και νόμιζα ότι με το κύπελλο πας Champions League!
Σόρρυ...καλή συνέχεια! :wink:
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι διακοπές τελειώσαν ο μεταγραφικός σχεδιασμός βρίσκεται στο αποκορύφωμά του.
Απο Δευτέρα όλο το μεταγραφικό παζάρι και η συνέχεια της Μονακό στην 2η χρονιά μας....
Ποιοί παίχτες ήρθαν
Ποιοί παίχτες δεν ήρθαν και το νεο roster της ομάδας....
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”