Χαμένος στην Ιρλανδία.....

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
serkok7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:40 pm
Location: βεροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ ωραια η ιστορια σου =D>
Φετος περιμενω πρωταθλημα :wink:
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

10 Μαρτίου 2008

Ήταν βράδυ γύρω στις 10 , πήρα την Αφροδίτη και πήγαμε σε μία περιοχή έξω από το Δουβλίνο όπου ήμουν καλεσμένος στην γιορτή μίας ερασιτεχνικής ομάδας ποδοσφαίρου , που μας τροφοδοτεί με παίκτες μικρή ηλικίας.
Σε κάποια φάση έρχετε ο πρόεδρος της ομάδας και με ρωτάει για το πως βλέπω την εκδήλωση.
Του απαντάω πως όλα είναι πολύ ωραία και η καλή οργάνωση φαίνεται , του έδωσα συγχαρητήρια.
Κατά τις 12 φύγαμε και γυρίσαμε σπίτι , ξάπλωσα απευθείας γιατί στις 8 το πρωί έχουμε προπόνηση και έπρεπε να είμαι ξεκούραστος , έχουμε το All Ireland Cup και θέλω να το κατακτήσουμε.

Image

H πρόκρηση ήρθε μέσα από δύσκολα ματσ , στο 3-1 με την Bohemians είμασταν μακράν καλύτεροι αλλά άτυχοι.

/edit serkok7 , να σαι καλά φίλε μου , τώρα προσπαθώ να κατακτήσω για αρχή το all Ireland Cup να ανέβει λίγο το reputation της ομάδας :-D , τα καλύτερα έρχονται!
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Σωραίος φίλε...πολύ καλή δουλειά και στην ομάδα και στην ιστορία...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

26 Mαρτίου 2008

Μετά την πρωινή προπόνηση έβλεπα με την ομάδα DvD για την ομάδα της Dorgheda , με την οποία έχουμε 2 ματσ καπάκι , όπως και πέρυσι. 1 Λιγκ Καπ και 1 Πρωταθλήματος.
Στην προηγούμενη αγωνιστική περίοδο τα είχαμε χάσει και τα 2... Τώρα θέλω να τα ανατρέψω ,ώστε να έχουμε και θετική ψυχωλογία για το Semi Final All Ireland Cup με την μαχητική Derry City στην έδρα μας.


Image
Οι 2 νίκες ήρθαν δύσκολα και με ανατροπές , τα προβλήματα στην άμυνα είναι πλέον γεγονός , η μεταγραφή ενός Βούλγαρου διεθνή αμυντικού από την Β Βουλγαρίας ναυάγησε λόγω του σοβαρού του τραυματισμού... Η Προσθήκη ενός αμυντικού χαφ στο 4-3-3 , θα βοηθήσει στην καλύτερη λειτουργία της άμυνας... Έτσι πιστευω τουλάχιστον...



6 Απριλίου 2008


Δέχομαι τηλεφώνημα από τον πρόεδρο.Μου ζητάει νίκη με την Derry City και τελικό!
Του λέω <<Να είσαι σίγουρος ότι αυτός ο αγώνας θα τελιώσει με νίκη-πρόκριση δική μας>>
το ένιωθα , το πίστευα.
Μου απάντησε << Μάριε σε εμπιστεύομαι και να ξέρεις ότι από εσένα διδάχτηκα κάποια πράγματα>> και έκλεισε το τηλέφωνο.
Τι να διδάχτηκε? Λες και μιλάμε συχνά... εν πάση περιπτώση δεν ασχολήθηκα άλλο με το θέμα.
Πήγα στις εγκαταστάσεις της ομάδας και άρχισα την προετοιμασία για το αυριανό ματσ.

7 Απριλίου 2008 Η Μεγάλη πρόκληση

Στα αποδυτήρια της ομάδας οι παίκτες είχαν ζωγραφισμένη την αισιοδοξία στα πρόσωπα τους , εγώ επίσης ήμουν αισιόδοξος αλλά δεν σταματούσα να λέω να προσέχουν στην άμυνα και να πάιζουν απλά <<ΑΠΛΑ , ΗΡΕΜΑ , ΣΤΑΘΕΡΑ , ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΑΓΙΑ! ΠΑΜΕ!!!>> Καθώς προχωρούσα στους διαδρόμους του γηπέδου , άκουγα έντονα τις φωνές των οπαδών μας.
Έδιναν ρυθμό , λες και άκουγα τις φωνές του κόσμου με μουσική υπόκρουση του braveheart και εγώ με βαμένο το πρόσωπο μου πράσινο-άσπρο έβγαινα πρώτος και έδινα με την κίνηση του χεριού μου το έναυσμα για να αρχίσει η μάχη για την νίκη... Νίκη και μόνο νίκη... Γι'αυτόν τον κόσμο... Γι'αυτήν την ομάδα...
Μόλις πάτησα στο εξωτερικό γρασίδι και κατευθυνόμενος προς τον πάγκο είδα στα επίσιμα την Αφροδίτη , ήμουν πολύ χαρούμενος που ήρθε να δει τον αγώνα , ήταν το γούρι μου...

Image
Το σκορ είναι πλασματικό , αν και παίξαμε καλύτερα , ειλικρινά ήταν ένα πολύ δύσκολο ματσ , το 4-1 ήταν κάτι που ίσως δεν άξιζε στην Derry , πιστεύω ότι το 2-1 ήταν το πιο δίκαιο σκορ.

ΚΑΙ ΤΩΡΑ O ΤΕΛΙΚΟΣ!!! HASTA LA VICTORIA SIEMPRE!!!



Η Οπαδική εφημερίδα έδωσε το σύνθημα!!!
Image
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

19 Aπριλίου 2008 Ημέρα τελικού

Στην συνέντευξη τύπου 2ώρες πριν το ματσ δήλωσα...
<<Σήμερα είναι μία γιορτή για το Ιρλανδέζικο ποδόσφαιρο , σήμερα γιορτάζουμε , ελπίζω να παίξουμε καλό ποδόσφαιρο να ευχαριστηθεί ο κόσμος και φυσικά να κερδίσει ο καλύτερος που ελπίζω να είναι η δική μου ομάδα>>

Μπήκα στο γήπεδο και αντίκρισα ένα υπέροχο θέαμα , ο κόσμος που ήταν στις κερκίδες δημιούργησε μία τέλεια ατμόσφαιρα.

Image

Ο Αγώνας ήταν δύσκολος αλλά λυτρωθήκαμε στο τέλος!!! Μετά την νίκη το πρώτο πράγμα που έκανε ήταν να τρέξω και να γίνω ένα κουβάρι με τους παίκτες και τους οπαδούς!!! Ύστερα ήρθε το κλασκό όλε , χέρι-χέρι , προς την κερκίδα των οπαδών μας!!!

Image

Ο Τύπος έγραψε...


Image
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

off topic:Λόγω προβλήματος στο ίντερνετ είχα κάτι μέρες να ενημερώσω για την ιστορία , η περίοδος όμως προχωρούσε θα ,βάλω απλά τα Fixtures και θα αρχίσω να ενημερώνω για την νέα χρονιά , Τερμάτησα ξανά τρίτος Στο Ουέφα έναν γύρω πριν τους ομίλους , με πέταξε έξω η TEPLICE αλλά ήμουν άτυχος...


TO BE CONTINUE....
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ ωραία ιστορία...Καλή συνέχεια!
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι διακοπές δεν βοηθάνε να αναπτύξω την ιστορία μου αναλυτικά , διότι δεν έχω ασύρματη σύνδεση στο λαπτοπ.

Θα σας πω γενικά την μέχρι τώρα πορεία της ομάδας .

Κατάκτηση All Ireland Cup , Ireland Premier Division , Senior Chalenge Cup.

Αποκλεισμός στον 3ο προκριματικό γύρω του ΟΥΕΦΑ από την Λίβερπουλ έχασα εντός 1-2 και στο ανφιλντ 3-1.

Την επόμενη χρονιά παίζω στο Champions League (προκριματικά) και θα έχετε όλοι αναλυτικά την πορεία της ομάδος , τα φιλικά , τις μεταγραφές και διάφορους διαλόγους για να αποκτήσει η ιστορία λίγο σασπενσ! -gioupi

To Be Continue...
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
Babaklas7
Backup
Backup
Posts: 979
Joined: Tue Jun 17, 2008 6:13 pm
Football Manager της ομάδας: Internationale
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλές διακοπές φίλε και καλή επιτυχία την επόμενη σεζόν... 8)
[quote="zidane72003"]Μη λες παπαριες παρακολουθει η εφορια το φορουμ ρε[/quote]

These are 8)
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαίρεται φίλοι μου

Τελικά δεν θα συνεχίσω την ιστορία , διότι ξεκίνησα νέο παιχνίδι , για πρώτη φορά με την αγαπημένη μου ομάδα στο FM 2008 ,Ηρακλής τρόπος ζωής.

Η Πορεία μου με την Σάμροκ μου έδωσε κάποιους τίτλους και συμετοχή στους ομίλους του ΟΥΕΦΑ
Φυσικά δεν πέρασα στην επόμενη φάση αλλά δεν με πείραξε.
Είχα συμετοχές στα προκριματικά του Τσου λου αλλά ήταν απογοητευτικές :(
2 Πρωταθλήματα 2 κύπελλα Παν-Ιρλανδικά και 1 κύπελλο Chalenge Cup(κάπως έτσι λέγεται)...


Τώρα ξεκίνησα με τον ΗΡΑΚΛΗ , ίσως γράψω κάποια ιστορία για το παιχνίδι με τον ΗΡΑΚΛΗ , φυσικά περισσότερο οπαδικά.

Ευχαριστώ για την στήριξη να στε καλά!
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ωραια ιστορια ρε φιλε καθως και η παρουσιαση. Αν ειχες παραπανω χρονο και την εγραφες πιο αναλυτικα θα ηταν ακομα καλυτερα. Δε πειραζει παντως
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”