Ο Ξυπόλητος Πρίγκηψ

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Αν θα έπρεπε να πω κάτι, θα έκανα απλά quote στα σχόλια που έχουν γίνει μέχρι τώρα. Δεν έχω να προσθέσω ή να αφαιρέσω τίποτα.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και το backround φοβερό ... και η εξιστόρηση τρομερή και ρομαντική .... και η πορεία μέχρι τώρα καλή ..... όλα τα έχει αυτή η ιστορία .....
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Σας ευχαριστώ όλους...Μου δίνετε πολύ όρεξη για να συνεχίσω. Να φανταστείτε σήμερα ορκίζομαι και αντί να μάθω τον όρκο (τον λέω κιόλας τρομάρα μου...) κάθομαι και γράφω το επόμενο post...Sapsalomenos, το skin είναι το Still του matt1697, το background είναι από δίσκο των Pink Floyd...
Παρασκευή 18 Ιανουαρίου 2008, 17.30

Τα Χριστούγεννα πέρασαν, ήρθε και ο νέος χρόνος. Φέτος όλα θα είναι καλύτερα, μόνο καλύτερα μπορούν να πάνε τα πράγματα. Κατηφόριζα την πλατεία, κατευθυνόμενος στα Ηλύσια Πεδία για να συναντήσω τον Emmanuel Fouriet, δημοσιογράφο της Parissienes Sportif. Ο καιρός είχε ζεστάνει λίγο, τουλάχιστον δεν χιόνιζε. Αν και προτιμώ το χιόνι από αυτήν τη καταρρακτώδη βροχή. Στο δρόμο δεν κυκλοφορούσε πολύς κόσμος. Το μόνο που με καθυστερούσε ήταν αυτή η καταραμένη βροχή η οποία χάλασε τα μαλλιά και την ένδυση μου. Ευτυχώς δεν θα βγάλουμε πολλές φωτογραφίες και έτσι δεν θα βγω χάλια. Έφτασα στο Cafe d' Elyssees με καθυστέρηση 10 λεπτών. Κάθισα σε ένα γωνιακό ήρεμο τραπέζι και περίμενα. Πέντε λεπτά αργότερα, έφτασε και ένας μαυροντυμένος κομψός κύριος γύρω στα 28 και κατευθυνόταν προς το γωνιακό τραπέζι μου. Η όψη του ήταν λίγο διαφορετική από τις συνηθισμένες φιγούρες που περπατούν στους δρόμους της Γαλλίας. Ο Fouriet, ήταν ένας ψηλός άνθρωπος ενώ το πρόσωπο του είχε κάτι ασυνήθιστο. Θα μπορούσε να κάνει μεγάλη καριέρα στον κινηματογράφο παίζοντας ρόλους αντι-ηρώων, δολοφόνων. "Καλησπέρα σας κε Petit", είπε και στο στόμα διαγράφηκε ένα τεράστιο χαμόγελο. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν μπορείς να κρίνεις τους ανθρώπους από την όψη, και τούτος εδώ ήταν αυτό που λέμε αγαθός γίγαντας. Μετά από ένα δεκάλεπτο προσαρμογής συμφωνήσαμε να ξεκινήσουμε τη συνέντευξη αμέσως.
-Λοιπον, κε Petit, βρίσκεστε στον πάγκο της Paris εδώ και 3 μήνες
-93 ημέρες για την ακρίβεια, κε Fouriet
-Μάλιστα, παραλάβατε λοιπόν την ομάδα στην 16η θέση την 13η αγωνιστική. Τώρα λίγο πριν ξεκινήσει η 26η αγωνιστική βρίσκεστε στην 13η θέση, ενώ στα τελευταία 5 παιχνίδια έχετε μαζέψει 10 πόντους. Ομολογουμένως αυτή είναι μια καλή πορεία. Μπορείτε να την διατηρήσετε και να φτάσετε ακόμα ψηλότερα;
-Σίγουρα, και μπορούμε και θέλουμε. Μάλιστα το καλοκαίρι δεν υπήρξε καμία ενίσχυση, πέραν του τερματοφύλακα Yoann Bouchard, ο οποίος από όσα γνωρίζω αποκτήθηκε με την προοπτική να είναι ο βασικός τερματοφύλακας μας. Ο μεγάλος τραυματισμός του όμως μας στέρησε των υπηρεσιών του. Πιστεύω ότι τα παιδιά σιγά σιγά βρίσκουν την φόρμα τους και θα φτάσουμε στο δεύτερο γύρο σε καλές εμφανίσεις. Αυτό που με προβλημάτισε πολύ όλον αυτό τον καιρό είναι η αμυντική μας λειτουργία. Για αυτό το λόγο ενισχυθήκαμε αρκετά την παρούσα μεταγραφική περίοδο, κυρίως στην άμυνα. Να σημειωθεί εδώ ότι όλες οι μεταγραφές που έγιναν ήταν καθαρά δικές μου επιλογές, ενώ η διοίκηση της ομάδας με στήριξε σημαντικά.
-Μάλιστα, τα είπατε όλα μόνος σας, κε Petit. Θα ήθελα να αναλύσουμε τις μεταγραφές που έγιναν. Πείτε μας τι κινήσεις έγιναν και το σκεπτικό πίσω απο αυτές. Μάλιστα, δεν ήταν λίγοι και αυτοί που είπαν ότι οι μεταγραφές για το επίπεδο της Paris ήταν εξαιρετικές.
-Λοιπόν θα αρχίσω από την επίθεση που είχαμε τα λιγότερα προβλήματα και θα καταλήξω στην άμυνα που είχαμε σημαντικές ελλείψεις.

Στην επίθεση λοιπόν, αποκτήθηκε ως ελεύθερος ο Ιβοριανός Serge-Alain Liri. Εκρηκτικός παίκτης, σε πολύ καλή ηλικία και μπορεί να βοηθήσει σημαντικά. Ήταν παλαιότερα στις τάξεις των Lorient, Sedan και Boulogne
Spoiler: show
Image
Image
Προχωρόντας στα χαφ, αποκτήθηκε ο Christophe Aubanel δεξί χαφ, Γάλλος, 31 ετών από την Cassis-Carnoux με μηδενικό κόστος. Έχει παίξει στις Guegnon, Lorient, Creteil και Istres.
Spoiler: show
Image
Image
Στην θέση του αριστερού χαφ είχαμε μια μεταγραφή που θα προκαλέσει αίσθηση. Αποκτήθηκε ο Jon Andoni Garcia Arambillet, κατά κόσμον Jonan, 25χρονος Ισπανός με θητεία σε Athletic Bilbao, Murcia, Άρη και Eivissa.
Spoiler: show
Image
Στην άμυνα κινηθήκαμε για 3 κεντρικούς αμυντικούς. Πρώτος αποκτήθηκε ο Sow Habib, Σενεγαλέζος 22 ετών, με θητεία σε Strasbourg, Sochaux και Sannois από την οποία και αποκτήθηκε έναντι 70.000 Ευρώ.
Spoiler: show
Image
Δεύτερος, ο Lezou Doba, πρώην διεθνής με την Ακτή Ελεφαντοστού, 30 ετών με θητεία στην Lokeren.
Spoiler: show
Image
Image
Τρίτος και κατά την γνώμη μου η μεταγραφή από την οποία όλοι περιμένουν πολλά?Αποκτήθηκε ο Joseph Dayo Oshadogan, Ιταλός, 31 ετών, 3 φορές διεθνής με την ομάδα νέων της Ιταλίας, με θητεία σε Foggia, Roma, Reggina, Monaco, Ternana και Widzew από την οποία και αποκτήθηκε έναντι 10.000 Ευρώ.
Spoiler: show
Image
Image
-Μάλιστα, κύριε Petit, σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα.
-Καλό σας βράδυ.

Έτσι λοιπόν, τελείωσε και η πρώτη μου συνέντευξη σαν προπονητής. Κοίταξα έξω από το παράθυρο του Caf?. Η βροχή είχε σταματήσει και σιγά σιγά η κίνηση επέστρεφε στους κανονικούς της ρυθμούς. Ξεκίνησα λοιπόν και εγώ για το σπίτι? Είχαμε μεγάλο έργο κόντρα στην πρωτοπόρα Sete. Καταφέραμε και κάναμε την έκπληξη πριν έξι ημέρες?Μακάρι να ξαναγίνει?.
User avatar
TWEEK
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1427
Joined: Sun Mar 23, 2008 1:32 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Man.Utd, Juventus
Location: 3men
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εκπληκτικη αφηγηση!!Συγχαρητηρια για αλλη μια φορα
Αφησε τα πτυχια και τους ορκους κατα μερος και συνεχισε :-P
Tsakalaki wrote:Μπάρμπι μαμιόλα, ο Μπομπ πάνω απ' όλα...
thanasis10 wrote:Αν κλείσει ο Πιάττι,3 μέρες θα κλειστώ σπίτι και θα τον παίζω χωρίς έλεος.
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι μεταγγραφές είναι σούπερ!
Με την καθοδήγηση σου χτυπάμε πρωτάθλημα. :drinking:
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν μπορώ να περιμένω, λέμε!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποιός όρκος και λαλακίες;;;

Περιμένουμε συνέχεια.... -gioupi -gioupi

Κανα βιβλίο σκέφτεσαι να γράψεις;; :drinking: :drinking: :drinking: :drinking:
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2008

Μια υπέροχη μέρα ξημέρωσε. Νιώθω τόσο ενθουσιασμένος και τόσο ήρεμος... Σήμερα έχουμε μια συνάντηση με τον πρόεδρο της ομάδας, κο Cortret. Θα μας υποδεχθεί στο γραφείο του το απόγευμα. Τον τελευταίο καιρό όλα πάνε καλά, τόσο καλά που κανείς δεν θα το περίμενε, αν με γνώριζε αρκετά καλά. Επίσης, έχω ανέβει αρκετά ψυχολογικά σε ότι αφορά την προσωπική μου ζωή. Η Agathe συνεχίζει να μου λείπει όσο τίποτα, αλλά τουλάχιστον βρίσκομαι στον σωστό δρόμο και το αισθάνομαι. Κάτι καλό θα συμβεί σύντομα... Ο χρόνος μόνο ευεργετικά λειτουργεί σε τέτοιες περιπτώσεις, και δεν είναι τυχαίο οτι λένε οτι είναι ο καλύτερος γιατρός.
Ο ήλιος έλαμπε κατά την ώρα της προπόνησης μας, στην οποία δεν είχα και πολλές παρατηρήσεις να κάνω στα παιδιά. Ο Farid, που πάντα τον απασχολούν οι λεπτομέρειες, ήταν λίγο σκληρός με μερικούς από τους παίκτες μας. Δεν τον κακολογίζω αφού έχει έναν τελειομανή χαρακτήρα...
Ο χρόνος πέρασε γρήγορα, και σύντομα βρισκόμασταν με τον Farid στο γραφείο του Cortret. Μπαίνοντας στο γραφείο συναντήσαμε την δεσποινίδα Coufret. Όλοι οι άνθρωποι της διοίκησης και της τεχνικής ομάδας έχουμε δεθεί αρκετά και γενικά επικρατεί πολύ καλό κλίμα στην ομάδα. Αφού καθίσαμε στις μεγάλες αναπαυτικές δερμάτινες καρέκλες, που κυριολεκτικά ένιωθες να σε αγκαλίαζουν, ο Cortret μας χαιρέτησε με ένα θερμό χαμόγελο.
"-Κύριοι, σας κάλεσα εδώ απόψε για να συζητήσουμε κάποια πράγματα σχετικά με την εμφάνιση της ομάδας στα γήπεδα" είπε ανάβοντας ένα μεγάλο πούρο. Ο καπνός του μύριζε υπέροχα και η μυρωδιά του διαχεόταν στον χώρο δίνοντας έναν τόνο πρώτης κλάσης. Εξάλλου ήταν σε όλους μας γνωστό ότι ο Cortret ήταν μεγάλος Bon-Viver και του άρεσε η πλούσια ζωή. Την απολάμβανε με το δικό του προσωπικό στυλ, και δεν νομίζω να τον αδικεί κανείς για αυτό. Η ομάδα περνούσε καλά χρόνια με αυτόν στο τιμόνι, οι εγκαταστάσεις ήταν αρκετά καλές για το δυναμικό της ομάδας, και πάντα ζητούσε το κάτι παραπάνω. Ένας φιλόδοξος άνθρωπος, bon-viver, που γνωρίζει να φροντίζει αυτά που αγαπάει, δεν μπορούσα παρά να τον συμπαθήσω πάρα πολύ...Αφού μας προσέφερε ένα πούρο συνέχισε
-Θα ήθελα να σας πω οτι έχω μείνει εντυπωσιασμένος απο την πορεία μας. Κε Petit, παραλάβατε την ομάδα στην 16η θέση. Γνωρίζετε σε ποια θέση βρισκόμαστε τώρα και πραγματικά όλο το έργο είναι δική σας ευθύνη. Εσάς και του κου Fouzari που φαίνεται να συνεργάζεστε άψογα...
-Μπορώ να έχω τον λόγο;", αναφώνησε ο Farid και συνέχισε:
"-Ο κος Petit, είναι ένας εξαιρετικός άνθρωπος. Συνεργάζομαι πολύ καλά μαζί του γιατί με εμπνέει. Θα μπορούσαμε να συνεχίσουμε την κουβέντα αυτή πλέκοντας εγκώμια, ο ένας στον άλλον, αλλά στο τέλος να χάσουμε το δάσος.
-Μάλιστα, κε Fouzari. Πολύ καλά, έχετε δίκιο...Θα ήθελα να σας δείξω τους τελευταίους 6 αγώνες. Αφήνοντας πίσω την -αδικαιολόγητη- συντριβή απο την Rodez. Ας τα δούμε λοιπόν:

25η αγωνιστική: Paris FC vs Cannes (Stade Charlety, Paris, 12 Ιανουαρίου)
Image

26η αγωνιστική: Sete vs Paris FC (Stade Michel, Sete, 19 Ιανουαρίου)
Image

27η αγωνιστική: Paris FC vs Tours (Stade Charlety, Paris, 26 Ιανουαρίου)
Image

28η αγωνιστική: Romorantin vs Paris FC (Stade Ladoumegue, Romarantin, 1 Φεβρουαρίου)
Image

29η αγωνιστική: Paris FC vs Sannois SG (Stade Charlety, Paris, 9 Φεβρουαρίου)
Image

30η αγωνιστική: Martigues vs Paris FC (Stade Turcan, Martigues, 23 Φεβρουαρίου)
Image

Η βαθμολογία:
Image


Μετά απο αυτή την παρουσίαση, συνέχισε:
"-Όπως καταλαβαίνετε, η άνοδος είναι εφικτή...Θέλω πολύ να τα καταφέρουμε και να κάνουμε κάτι παραπάνω απο τις δυνατότητες που είχαμε στην αρχή της χρονιάς. Κύριοι, θέλω να σας συγχαρώ για την θέση μας, και να σας παρακινήσω να δώσετε το κάτι παραπάνω...Αλλά μην σας κρατάω άλλο. Ξέρω οτι θα κάνετε αυτό που πρέπει. Καλό σας βράδυ"

Έτσι, με αυτόν τον απότομο επίλογο, ο κος Cortret έφυγε απο το γραφείο του κάπως βιαστικά. Τουλάχιστον το έργο μας αναγνωρίζεται. Τελικά ναι, αυτή είναι μια καλή περίοδος...μέχρι την επόμενη. Έτσι, γεμάτος περηφάνια έφτασα στο σπίτι μου, όπου μπορούσα πλέον να κοιμάμαι ήρεμος στην ζεστασιά του κρεβατιού μου.
Petrominas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 674
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιρνει τα πανω της η ομας -traino -traino -traino
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό είναι ... πήρε μπροστά η ομάδα ..... πάμε φουλ για άνοδο ....
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Φουλ για άνοδο!!!Φουλ όμως!!!
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ωραιος ρε φιλε...μακαρι να ανεβεις...προσεχε μονο μη γινει το -traino ...ανσανσερ :P

Στη θεση σου ρίξε καμια ματια σε βουλγαρια, Ρουμανια για φτηνα καλα παιχτακια...Ισως και για κανα μικρο παιχτακι απο Ολλανδια

καλη συνεχεια
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τρενάκι γίναμε στα τελευταία αποτελέσματα. Αμα συνεχίσεις έτσι, ανέβηκες!!!!!!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Για άλλη μια φορά θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους εσάς που διαβάζετε την ιστορία και μου δίνετε κουράγιο να συνεχίσω
Δευτέρα 5 Μαϊου 2008

«Όλα είχαν μπει σε μια σειρά, όλα ήταν σωστά ή τουλάχιστον πήγαιναν προς τα εκεί. Γιατί; Γιατί; Γιατί;» αναρωτιόμουν μεγαλόφωνα. Για άλλη μια φορά είχα γίνει η σκιά του εαυτού μου. Άδειο σώμα γεμάτο με καπνό και αλκοόλ. Μέσα σε όλα αυτά ο Farid με καλούσε στο τηλέφωνο. «Πες μου». Ο τόνος της φωνής μου ήταν επιτακτικός και έντονος, έκρυβε μέσα του πόνο και απόγνωση.
Μετά από ένα μισάωρο συνοδευόμενο από παρακάλια και αρνήσεις, ο Farid τελικά με έπεισε να τον συνοδεύσω σε μια κοντινή pub για μια μπύρα. Πριν φύγω η άκρη του ματιού μου έπεσε πάνω στο είδωλο μου στον καθρέφτη. Η εικόνα δεν ήταν καθόλου ωραία. Έμοιαζε με αυτή την φιγούρα που έβλεπα κάθε μέρα επί τρία χρόνια στον καθρέφτη του μπάνιου μου. Έγινα πάλι αυτό που ήμουν?
Οι δρόμοι ήταν άδειοι. Που και που έβλεπες μερικούς άστεγους, σαν να τους έχουν απαρνηθεί όλοι. Η οικογένεια, οι φίλοι, όλοι τους. Έτσι ένιωθα κι εγώ μέσα μου. Κενό, σκοτάδι και άρνηση. Μέσα σε λίγη ώρα έφτασα στην pub που με περίμενε ο Farid. Με αργό και βαρύ βήμα έφτασα στην μπάρα και κάθισα στο σκαμπό. Ο Farid στεκόταν σιωπηλός και με κοιτούσε. Αφού παρήγγειλα το ποτό μου, ο Farid γύρισε προς το μέρος μου. «Μπορείς να μου πεις τι έχεις τέλος πάντων;» είπε με απόγνωση, και συνέχισε «Δηλαδή, δεν μπορείς να καταλάβεις ότι από το μεσημέρι μου έχεις σπάσει τα νεύρα;». Η οργή στο πρόσωπο του ήταν ξεκάθαρη. Ο Farid ήταν τυχερός? Αποφάσισα να μην τον ταλαιπωρήσω άλλο. Εξάλλου, ενδιαφερόταν για μένα και την υγεία μου. «Farid, σήμερα με πήρε τηλέφωνο ένας κύριος Miller από της Ηνωμένες Πολιτείες, δικηγόρος και συμβολαιογράφος». O Farid αμέσως κατάλαβε περί τίνος πρόκειται. «Είναι αυτή έτσι;», είπε με συμπονετικό βλέμμα. «Ναι αυτή είναι Farid» και συνέχισα «Νόμιζα ότι δεν είχε κάνει αίτηση διαζυγίου, Farid, αλλά έκανε». «Μα πως Manu; Τώρα το θυμήθηκε, μετά από ενάμιση χρόνο;». «Όχι Farid, όχι. Η αίτηση είχε κολλήσει σε γραφειοκρατικά ζητήματα των Η.Π.Α. και μόλις ήρθε στην Γαλλία?». Στο βλέμμα του διέκρινες την έκπληξη. «Και τι σκέφτεσαι να κάνεις τώρα Manu;». «Τι να κάνω Farid, έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα, δεν έχω τίποτα άλλο να κάνω» και ήπια την τελευταία γουλιά από το ποτό μου. Μόλις παρήγγειλα το δεύτερο ο Farid πήρε τον λόγο. «Ναι, Manu, σκέψου όμως. Τώρα είσαι σε πολύ καλή κατάσταση, τουλάχιστον σε αυτό που κάνουμε. Δες λίγο τι κάναμε μέχρι τώρα:

31η αγωνιστική: Paris FC vs Creteil (Stade Charlety, Paris, 29 Φεβρουαρίου)
Image

32η αγωνιστική: Laval vs Paris FC (Stade Le Basser, Laval, 14 Μαρτίου)
Image

33η αγωνιστική: Paris FC vs Nimes (Stade Charlety, Paris, 21 Μαρτίου)
Image

34η αγωνιστική: Vannes vs Paris FC (Stade de la Rabine, Vannes, 4 Απριλίου)
Image

35η αγωνιστική: Arles vs Paris FC (Stade Fournier, Arles, 12 Απριλίου)
Image

36η αγωνιστική: Paris FC vs Calais (Stade Charlety, Paris, 25 Απριλίου)
Image

37η αγωνιστική: Cherbourg vs Paris FC (Stade Postaire, Cherbourg, 3 Μαϊου)
Image

Η βαθμολογία:
Image



-Ναι ρε συ Farid, μια χαρά όλα στη δουλειά, αλλά, από προσωπικά είμαι στον πάτο
-Ναι καλά ρε Manu, δεν είδες πως σε κοίταζε προχθές η Laura; Μην μου πεις ότι δεν το πρόσεξες γιατί θα παρεκτραπώ. Κοίταζε μπροστά αγόρι μου, εκεί είναι η ζωή, όχι πίσω...
-Καλά Farid, σου υπόσχομαι ότι θα προχωρήσω. Απλά θέλω λίγο χρόνο. Και από την άλλη ήρθαν όλα μαζεμένα. Η αίτηση διαζυγίου, το τελευταίο ματς που τελικά είναι όλη η χρονιά. Αλήθεια ο Liri θα αναρώσει;
-Όχι Manu, δεν θα το έχουμε στον τελευταίο αγώνα με την Louhans-Cuiseax
-Ωχ. Να μου το θυμηθείς, δεν πρόκειται να πάμε καλά Farid, έχω κακό προαίσθημα.
-Καλά, Manu, καλά. Θυμάσαι που την προηγούμενη βδομάδα μας έλεγες ότι έχεις προαίσθημα ότι θα σε πάρει τηλέφωνο η Agathe να τα ξαναβρείτε; Άστο, μην το εμπιστεύεσαι το ρημάδι που σου λέω?

Έτσι αφού ο Farid κατάφερε να με ηρεμήσει, κατηφόρισα προς το σπίτι μου για να αφήσω πίσω μου όλα όσα με σημάδεψαν. Σίγουρα, αυτό τον καιρό περνάω μια μεταβατική περίοδο, ένα τέλος εποχής. Και θα πρέπει να το υπομείνω?
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νίκη και φύγαμε για league 2 8) 8)

Ωραίος πάντως :wink:

Καλά ο λίρι παιχτούρα, αλλά ενταξει δεν θα κοστίσει η απουσία του :-)
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”