Um indiv?duo arm?nio dentro Europa

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
Post Reply
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άντε...
Θέλουμε μεταγγραφές... -ksilo -ksilo

ΕΝΤΙΤ:Σελιδούλα -gioupi
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
Petrominas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 674
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
τελικα το μπατζετ ηταν οντως 34.5Μ. Λογικα τα υπολοιπα λεφτα θα μπηκαν στο Balance της ομαδας, μου εχει ξαναγινει αυτο
Φετος επρεπε να κανουμε μια καλυτερη πορεια στο πρωταθλημα...Πρεπει να βελτιωθουμε εκτος εδρας, και εν τω μεταξυ να ειμαστε αητητοι στο Ριαρορ. Αποκτηθηκαν οι εξης ποδοσφαιριστες:

FABIO AURELIO 3.2M

Image

DE SANCTIS 3.3M

Image

RIQUELME 11.5M

Image

HERNAN PELLERANO 6.5M

Image

Jankulovski 950K

Image

DENNIS AOGO 2.1M

Image

EMILIANO ARMENTEROS 425K

Image

MARVIN ANGULO 275K

Image

Πουληθηκαν οι Riki, Juan Rodriguez, Dudu Aouate και Verdu, και απο τις πωλησεις τους εισπραξαμε 18.7Μ.
Frank16
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 602
Joined: Sun Nov 11, 2007 3:53 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραιες οι μεταγραφες ! ιδικα ο ανγκουλο ειναι στανταρ παιχτης για τα επομενα χρονια ! :wink:
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλές οι μεταγραφές! :wink:
Ειδικά κάποιες που πιστεύω ότι τις πήρες σε χαμηλή τιμή!
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ε καλα;;; Από οτι βλέπω έχεις και τρελό πλεόνασμα... Καναδυο ακόμα μεταγραφές αεροδρομίου τις έχεις... Αλλά πέρα από την πλάκα είναι όλοι τους περιπτώσεις που θα βοηθήσουν. Πολύ καλή ομάδα! Αν και θα ήθελα περισσότερη ποικιλία στις θέσεις που αγωνίζονται (πχ πήρες 3 αρ. μπακ, 2επιθ. χαφ κτλ)... Περιμένω ένα ακόμα καλό αμ. χαφ γιατί ο αόγκο καλός ΟΚ αλλά δε μπορείς να πας για πολλά μ' αυτόν κ επίσης τον αντικαταστάτη του γκουαρντάδο. Γιατί μη μου πεις οτι θα είναι ο γιανκουλόβσκι...
Petrominas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 674
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@ φρανκ

ξερω πως οι μεταγραφες ειναι καλες 8)

@ φιλιπ21

ηταν οι περισσοτεροι transfer listed, γι'αυτο καποιοι ηταν τοσο φτηνοι :-)

@ sta8erman

η ομαδα στα φιλικα σπερνει...λιγα για τον Jankulovski 8)

Συνεχεια....

Η προετοιμασια της ομαδας θα γινει στην Γερμανια...πρωτο φιλικο με την Aachen..

Friendly

Image

Kαλη εμφανιση για πρωτο φιλικο...Βεβαια, οσο να'ναι, οι παικτες ειναι κουρασμενοι απο την προετοιμασια, αυτο ηταν ενα φιλικο για να βγαλουμε συμπερασματα για τους παικτες που αποκτηθηκαν...Επομενη αντιπαλος η Buckeburg..

Friendly

Image

Kαλη εμφανιση με μια κακη ομαδα. Ο Riki εβαλε το τελευταιο γκολ του με τη φανελα της Ντεπορτιβο...Επομενη αντιπαλος η Νυρεμβεργη του Αγγελου Χαριστεα..

Friendly

Image

Kαλη εμφανιση απεναντι σε μια αρκετα καλη ομαδα...Αρχιζουμε σιγα σιγα να παιρνουμε τα πανω μας...Ακολουθουν 2 φιλικα στην εδρα μας...

Friendly

Image

Eπιθεση φωτια, αμυνα για κλαμματα...Πρεπει να προσαρμοστει γρηγορα ο Πεγερανο και ο Αουρελιο, αλλιως... -maxairia

Friendly

Image

Ριξαμε 6 γκολ στην ομαδα της καρδιας μου...Ειδα φιλους και γνωστους σημερα...Τωρα θα ταξιδεψουμε στην Σκωτια, για να παιξουμε με την Σελτικ...

Friendly

Image

Aν η σημερινη εμφανιση δεν ηταν ενα "πυροτεχνημα", τοτε θα βγουμε σιγουρα Ευρωπη φετος...Ακολουθει η προβα τζενεραλε, με Ολυμπιακο...

Friendly

Image

8!!! :shock: H σημερινη εμφανιση ηταν εκπληκτικη...δεν πιστευα στα ματια μου... Επιθετικα ειμαστα παρα πολυ καλυτεροι φετος....
User avatar
martkonsta
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 322
Joined: Tue Mar 13, 2007 5:18 pm
Football Manager της ομάδας: Βέροια
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Βέροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νταξ.Οι μεταγραφές ήταν πάρα πολύ καλές.Στα φιλικά το δείξαν,και κυρίως προς το τέλος οπού αρχίσαν να δένουν.Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε πρωτάθλημα(αν και δεν θα την χρειαστείς.η ομάδα αρχίζει να ανεβαίνει ;))
Enjoy.
ImageDrogbaImage
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ααααα... Δεν έχω τίποτα με τον γιαγκουλόβσκι. Απλά είναι περισσότερο μπακ παρά χάφ και γι' αυτό είχα την ένσταση. Από εκεί και πέρα εσύ είσαι το αφεντικό, εσύ έχεις το μαχαίρι, εσύ έχεις και το καρπούζι...
Petrominas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 674
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

martkonsta wrote:Νταξ.Οι μεταγραφές ήταν πάρα πολύ καλές.Στα φιλικά το δείξαν,και κυρίως προς το τέλος οπού αρχίσαν να δένουν.Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε πρωτάθλημα(αν και δεν θα την χρειαστείς.η ομάδα αρχίζει να ανεβαίνει ;))
ειδικα στο εκτος εδρας παιχνιδι με τη Σελτικ δεν πιστευα στα ματια μου..καναμε περιπου 35 σουτ(!), και αυτοι καναν μονο 4, καπου εκει..
sta8erman wrote:Ααααα... Δεν έχω τίποτα με τον γιαγκουλόβσκι. Απλά είναι περισσότερο μπακ παρά χάφ και γι' αυτό είχα την ένσταση. Από εκεί και πέρα εσύ είσαι το αφεντικό, εσύ έχεις το μαχαίρι, εσύ έχεις και το καρπούζι...
ναι, σωστα 8) ομως επειδη εχω τελειωσει και την σεζον που μας ερχεται, ο Jankulovski ως χαφ σπερνει 8)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Οι μερες περνουσαν...σιγα σιγα φταναμε στην πρεμιερα της Primera Division, oπου αντιπαλος θα ειναι η Σεβιλλη, και θα παιξουμε στο γηπεδο μας, μεσα στο Ριαθορ...Περσι τους ειχαμε νικησει με 5-1, φετος,λεει, θελουν να παρουν εκδικηση και να μας βαλουν αυτοι 5...Ιδωμεν...

Αν και εχω πει στην διοικηση πως στοχος της ομαδας ειναι παλι η 13η-14η θεση, εγω πιστευω πως με λιγη τυχη μπορουμε φετος να παρουμε την 8η θεση που οδηγει στο κυπελλο Ιντερτοτο...Στο Copa del Rey, στοχος μας ειναι να φτασουμε στην 5η φαση του θεσμου...

Γενικα οι μεταγραφες που καναμε φετος ειναι πολυ καλες. Φετος θα ειμαστε πολυ πιο επιθετικοι απο περσι, και με τους Riquelme,Jankulovski,Armenteros,Bilos και Julio Alvarez(o oποιος αφησε χαιτη-ιδιος ο Γκεκας εγινε) μπροστα, οι αντιπαλες αμυνες θα πρεπει να μας φοβουνται.. Στην αμυνα ενισχυθηκαμε, αφου αποκτησαμε τον Fabio Aurelio της Λιβερπουλ για αριστερο μπακ, και τον Hernan Pellerano, o oποιος θα κανει ενα καλο αμυντικο διδυμο με τον Coloccini.

Ξεκιναμε... -papas

Primera Division 1η Αγωνιστικη

Image

Καλη εμφανιση σημερα, αξιζαμε τη νικη, αλλα και ενας βαθμος με αντιπαλο την Σεβιλλη ειναι καλος. Σε καλη μερα βρεθηκαν οι Sergio, Jankulovski, Riquelme και Julio Alvarez. Δυστυχως ο De Sanctis δεν ηταν καλος στο επισημο ντεμπουτο του, και αν ο τερματοφυλακας σου δεν ειναι σε καλη μερα, δεν μπορεις να περιμενεις και πολλα σε ενα ματς. Απο τους Σεβιγιανους ξεχωρισαν οι Adriano(oχι ο επιθετικος, το αριστερο μπακ) και ο Kanoute. Eιχαμε δοκαρι, ειχαμε και καποιες αλλες φασεις, αλλα δυστυχως δεν κερδισαμε.Επομενο παιχνιδι ειναι με την Αλμερια στην εδρα μας. Πρεπει να νικησουμε 100%.

Primera Division 2η Αγωνιστικη

Image

Ευκολη νικη απεναντι σε εναν αντιπαλο που δεν μας απειλησε. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτα τα 2 ματς μεχρι στιγμης, αφου κανουμε πολλες ευκαιριες. Λιγο η αμυνα χρειαζεται βελτιωση, αλλα πιστευω πως οταν ο Πεγερανο προσαρμοστει, η αμυνα μας θα ειναι μια χαρα. Για αλλη μια φορα η επιθετικη μας γραμμη ηταν σε πολυ καλη μερα. Απο την Αλμερια δεν υπηρχε καποιος που να ξεχωρισε, ολοι ηταν μετριοι.Επομενο ματς στο Μπερναμπεου με την Ρεαλ..Θελουμε εκδικηση...Θα τα καταφερουμε αραγε?

Primera Division 3η Αγωνιστικη

Image

Εκδικηση θελαμε, εκδικηση δεν πηραμε, εκδικηση παντως μπορουσαμε να παρουμε, αν ο διαιτητης δεν μας ακυρωνε πεντακαθαρο γκολ στην αρχη του δευτερου ημιχρονου.Σημερα πιεσαμε πολυ τη Ρεαλ, αλλα δυστυχως δεν καταφεραμε να παρουμε κατι. Ημασταν πολυ κοντα στον βαθμο της ισοπαλιας(βαση στην αποδοση μας), αλλα μια κεφαλια του Ραουλ στο 66' ανοιξε το σκορ και τοτε καταρευσαμε. Σε κακη μερα γενικα ολη η ομαδα, ειδικα ο Munua(o τερματοφυλακας μας- ο De Sanctis ηταν τραυματιας). Κριμα παντως, θα μπορουσαμε να ειχαμε παρει κατι απο αυτο το ματς. Δειχνουμε παντως μεχρι στιγμης πως εχουμε φτιαξει μια ομαδα που ειναι ικανη να βγει στο κυπελλο Ουεφα.

Primera Division 4η Αγωνιστικη

Image

Μπορει να μην πηραμε εκδικηση απο την Ρεαλ, αλλα πηραμε εκδικηση απο την Σανταντερ, για την ηττα μας περσι εδω στο 94ο λεπτο. Η ομαδα δειχνει στοιχεια σπουδαιας ομαδας, που δεν τα παρατανε ακομα και αν βρεθουμε πισω στο σκορ. Χαναμε στο 62, αλλα 27 αργοτερα ειχαμε κανει τη μεγαλη ανατροπη. Καλα παμε, μακαρι να συνεχισουμε ετσι. Σε καλη μερα παλι ολη η επιθετικη μας γραμμη.

Primera Division 5η Αγωνιστικη

Image

Αλλη μια σπουδαια νικη και εμφανιση, αυτη τη φορα στη Βαρκελωνη με αντιπαλο την Εσπανιολ. Αν συνεχισουμε ετσι, μπορουμε να παρουμε και την 4η θεση, η οποια παντως αποτελει ονειρο για εμας. Ουεφα πιστευω οτι με λιγη τυχη μπορουμε να βγουμε. Για το ματς: αλλη μια φορα ημασταν αριστα επιθετικα. Ουσιαστικα δεν κινδυνεψαμε, παρα μονο οταν μας εβαλε γκολ ο Λουις Γκαρσια και τοτε ανυσηχησα λιγο, αλλα τελικα ολα πηγαν καλα.

Primera Division 6η Aγωνιστικη

Image

Γκολ και θεαμα. Στο δευτερο ημιχρονο ειδικα ημασταν εκπληκτικοι. Η Αλμπαθετε επιβεβαιωσε οσους ελεγαν πως παει για Segunda Division φετος. Για αλλη μια φορα η επιθετικη μας γραμμη ηταν τελεια. Απο την αλλη πλευρα, ολοι οι παικτες της Αλμπαθετε ηταν κατω του μετριου.
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Στοιχηματίζω ότι φέτος θα είσαι στην 2αδα και γιατί όχι θα πάρεις το πρωτάθλημα!!!
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
martkonsta
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 322
Joined: Tue Mar 13, 2007 5:18 pm
Football Manager της ομάδας: Βέροια
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Βέροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τρένο η ομάδα,τρένο -traino -traino -traino
Φέτος στα εκτός πας πολύ καλά.Το μόνο μελανό σημείο είναι με την Ρεάλ,αλλά Ρεάλ είναι.Τι να κάνουμε.......
Μια θέση μέσα στην 10άδα την έχεις σίγουρα

Τσαφ,τσουφ......
Enjoy.
ImageDrogbaImage
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σπερνει η ομας -gioupi -gioupi

13 βαθμοι σε 6 αγωνες -diatakste
Μπορεις να την πας ψηλα την ομαδα, εχεις κανει και παιδομαζωμα :D

Συνεχισε ετσι :drinking:
(ασχολιαστα τα 6 στην Αραρατ -ksilo -ksilo :D )
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή αρχή!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Petrominas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 674
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jimis21 wrote:Στοιχηματίζω ότι φέτος θα είσαι στην 2αδα και γιατί όχι θα πάρεις το πρωτάθλημα!!!
Πλακα κανεις ετσι? :drinking:
martkonsta wrote:Τρένο η ομάδα,τρένο -traino -traino -traino
Φέτος στα εκτός πας πολύ καλά.Το μόνο μελανό σημείο είναι με την Ρεάλ,αλλά Ρεάλ είναι.Τι να κάνουμε.......
Μια θέση μέσα στην 10άδα την έχεις σίγουρα

Τσαφ,τσουφ......
Φετος οντως στα εκτος ειμαστε πολυ καλυτεροι... Και εγω πιστευω οτι με λιγη τυχη μπορουμε 10αδα...
Man0lios wrote:Σπερνει η ομας -gioupi -gioupi

13 βαθμοι σε 6 αγωνες -diatakste
Μπορεις να την πας ψηλα την ομαδα, εχεις κανει και παιδομαζωμα :D

Συνεχισε ετσι :drinking:
(ασχολιαστα τα 6 στην Αραρατ -ksilo -ksilo :D )
Ετς -gioupi

Μαζεψα καποια νεα παιδια, επειδη ο μεσος ορος ηλικιας της ομαδας ειχε ανεβει επικινδυνα :drinking:

(και εγω στεναχωρεθηκα για τα 6 στην Αραρατ :cry: :cry: :cry: :cry: )
DrGonzo wrote:Πολύ καλή αρχή!!!
Ακριβως, μακαρι να συνεχισουμε ετσι :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Primera Division 7η Αγωνιστικη

Image

O Toni Calvo καλβωσε τους οπαδους της Σαλαμανκα και μας εφερε την 2η ηττα μας. Το αποτελεσμα παντως δεν λεει τιποτα, ημασταν πολυ καλυτεροι σημερα αλλα ο Jorquera επιανε τα παντα.Κριμα, αν κερδιζαμε θα φταναμε στη 2η θεση. Δεν πειραζει, προχωραμε, επομενη αντιπαλος η Οσασουνα, στο Ριαθορ.

Primera Division 8η Αγωνιστικη

Image

Eυτυχως επιστρεψαμε γρηγορα στις νικες. Καλα παμε, αν συνεχισουμε ετσι μπορουμε να βγουμε εις τας Ευρωπας. Παλι η επιθετικη μας γραμμη ηταν αριστη. Ολοι οι παικτες της Οσασουνας ηταν κατω του μετριου. Επομενο, δυσκολο παιχνιδι, στην Pabla de Mallorca..Aν κερδισουμε και εκει...

Primera Division 9η Αγωνιστικη

Image

Νενικηκαμεν! Τεραστια νικη, με αυτη τη νικη ειμαστε πλεον στην 3η θεση, ενω η Μαγιορκα επεσε στην 7η θεση. Για αλλη μια φορα ημασταν εξαιρετικοι μπροστα, ενω στην αμυνα δεν ημασταν τοσο καλοι. Δεν πειραζει, σημασια εχουν οι 3 βαθμοι σε μια πολυ δυσκολη εδρα. Επομενη αντιπαλος η μισητη Βαλενθια, στο Μεσταγια...

Primera Division 10η Αγωνιστικη

Image

Εγω: Ρεεεεεεε....

Παικτες: Εεεε..

Εγω: Ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε....

Παικτες: Συγνωμη κοουτς.. :oops:

Εγω: Ρε μην ζητατε συγνωμη απο μενα...Απο τους οπαδους μας ζητηστε...Αλλα εχετε δικιο να μου ζητατε συγνωμη, παλι εγω θα μπλεξω, παλι εγω ειμαι υπευθυνος...

Ολα χαλια...Δεν ξερω τι διαολο παθανε σημερα και φαγανε 5 γκολ..Σημερα ειμασταν πραγματικα αγνωριστοι...Δεν καταλαβα τι εγινε...

Primera Division 11η Αγωνιστικη

Image

Ευτυχως, ξεπερασαμε την 5αρα απο την Βαλενθια, και κερδισαμε ευκολα την Χεταφε με 2 γκολ, και θα μπορουσαμε να ειχαμε βαλει και αλλα γκολ. Επομενη αντιπαλος η Ατλετικο, μεσα στο Ριαθορ...

Primera Division 12η Αγωνιστικη

Image

Πτανα μπαλα...Με 2 τυχερα γκολ καταφεραν να μας κερδισουν...De Sanctis -jerk ....Kριμας, δεν πειραζει παντως, ηταν ψιλοαναμενομενη αυτη η ηττα...

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Image

Καλα παμε... -kavala

"Κλεισαμε" τον Gilberto Silva για το χειμωνα.

Image
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Με Gilberto την έχουμε την Ευρώπη άνετα!!!


5 από την Βαλένθια :?: :?: :?:
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”