Ενας οικογενειαρχης στην Αδελα'ι'δα...

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
Post Reply
AEKERGO
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 686
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:36 pm
Football Manager της ομάδας: Αdelaide United
Αγαπημένη Ομάδα: AEK F.C.
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλησπερα σας κυριοι...
Αυτη ειναι η πρωτη μου αποπειρα για την συνθεση της δικιας μου ιστοριας που εχω ζησει εδω και και καιρο στο FM. Ελπιζω να σας αρεσει και να διασκεδασεται διαβαζοντας τις σελιδες της ιστοριας. Θα ηθελα να σας πως οταν θα διαβαζεται την ιστορια επροκειτο να συναντησεται παμπολα ορθογραφικα λαθη, γι αυτο το λογο λοιπον θα ηθελα να με συγχορεσεται :cry:
Λοιπον αυτα και απο εμενα... τι λετε ξεκιναμε...?

"Ο Leon ειναι ενας οικογενειαρχης με ενα γιο ο οποιος ονομαζεται Σιγκμουντ. O Leon σε παλαιοτερες εποχες ηταν manager πολλων και σπουδαιων ομαδων. Σε καθε ομαδα που πηγαινε ομως σχεδον παντα απολυοταν μετα απο δυο χρονια οντας αποτυχημενος. Ετσι, επειδη ηταν οικογενειαρχης αναγκαζοταν, οχι πως δεν του αρεσε, να παιρνει μαζι και το γιο τους σε καθε σταθμο της καριερας του. Με αποτελεσμα οι δυο τους να αλλαζουν κατοικια σχεδον καθε δυο χρονια. Σε δυο ομαδες μονο καταφερε να στεριωσει...στη Milan και στη Manchester. Τον τελευταιο καιρο(2 χρονια) δεν βρισκεται στον παγκο καμοιας ομαδας... Zει στο Τορινο και προσπαθει να ξεχασει για λιγο την προπονητικη και να αφοσιωθει στο γιο του, οντας επηρεασμενος απο την πιο προσφατη απολυση του απο την Juventus. Επειδη ενας manager ομως ψαχνει παντα για τον καινουριο του σταθμο, ασχετα αν αυτος δεν το εκφραζει δημοσια, εχει αναθεσει στον πιο στενο συνεργατη του, τον Arthur, να του βρει ομαδα..."


28 Μα'ι'ου 2007, Τορινο
-Αν x=3 και y=2 αν ισχυει x+y+z=6 τοτε ποσο είναι το z?
-Eμ?το z ειπες ε???...! μμμ να σκεφτω?μηπως είναι? αλλα όχι? μμμ?δεν ξερω μπαμπα?
-Τι δεν ξερεις Συγκμουντ?? Απλα είναι τα πραγματα?αλλα εκατσες καθολου να τα διαβασεις??
-Μα?.
-Τι μα?..ε???...τι μα?αλλα αμα καθεσαι και παιζεις ολη την ωρα αυτό το?.το? πως το λενε να δεις? α ναι!!!...Football Manager πως θα μπορεσεις να μαθεις να λυνεις εξισωσεις?για πες μου?

"Ξαφνικα και ακρως ανεπαισθηντα ακουστηκε ένα μηνυμα από τα ηχεια του υπολογιστη του Leon?"

YOU ?VE GOT MAIL!!

-Επ?!!!! Που πας Συγκμουντ???
-Ε δεν θα πας να δεις το μηνυμα στο PC??
-Ναι αλλα αυτό δεν σημαινει ότι τελειωσαμε?
-Μα να μην κανουμε ένα μικρο διαλληματακι να ξεκουραστουμε και οι δυο λιγακι????
-Ωραια η ομοιοκαταλυξια?αλλα όχι?κατευθειαν ευκαιρια ψαχνεις μπαγασακο?Μεχρι να παω εγω να δω το μηνυμα εσυ προσπαθησε την 3.21?
-??.

"Ο Leon πηγε να δει το μηνυμα στον υπολογιστη του συλλογιζοντας από μεσα του «Ποιος να ναι τωρα?.Λες να είναι ο Arthur????Και τι, βρηκε ομαδα???...Αποκλειεται?». Και τελειως ανελπιστα πριν προλαβει να πιασει το ποντικι για να ανοιξει το μηνυμα χτηπυσε το τηλεφωνο..."

-Εμπρος
-Ναι,?σσσχχχ γεια σας θα μπορουσα να μιλησω με το κ.Tolstoi σσσχχχ από Aμέρικα περνω?.(αλα προφορα καλομοιρας, Τζουλι Μσινο και καθε αλλου επιδοξου αμερικανου που προσπαθει να μαθει ελληνικα)
-Αυτοπροσωπος?
-Ξερεται ειμαι ο Βarouch σσσχχχχ και σας τηλεφωνω για τη θεση του manager στην ομαδα μας σσσχχχ?.
-Δεν σας ακουω και πολύ καλα?.ποια ομαδα ειπατε?????
-Los Angeles Galaxy σσσχχχ?Εχω να σας προτεινω ντιετες συμβολαιο με 12.000 dollars per week σσσχχχ budjet σου τα είναι 5Μ σσσχχχχ. Αλλα γκια τα υπολοιπα μπορεις να ερθεις από το Αμερικα να συζητησουμε?
-Ναι ξερεται δεν μπορω να σας απαντησω τωρα αμεσως καταλαβαινεται θελω λιγο χρονο?
-Οφ κορς my friend καταλαβαινει καταλαβαινει?αλλα μη ξεχασω να σου πω ότι αν ερτεις τελικα τα εχεις ντικο σου σπιτι για 4 ατομα?πληρωμενο all include?και αμαξι...και εφορια όλα πληρωμενα?
-Θα το σκεφτω και θα σας απαντησω λειαν συντομως?
-Sorry?
-Γρηγορα εννοω?
-A ok I ?ll be waiting?

"Ο Leon εκλεισε το τηλεφωνο. Από εκεινη τη στιγμη δεν σταματησε να σκεφτεται ουτε δευτερολεπτο την προταση του κ.Βarouch. Βαθεια σκεπτομενος λοιπον γυρισε στο μαθημα με τον Συγκμουντ..."

-Για να δω την 3.21 ειπε ο Leon
Ο Συγκμουντ εδωσε το τετραδιο στον πατερα του και καθως αυτος το διαβασε ο Σιγκ ρωτησε
-Ποιος ηταν στο mail?
-Ποιο mail?
-Aυτο που πηγε να διαβασεις πριν λιγο? Μη μου πεις ότι αντι να διαβασεις το mail, εκανες διαλλειμμα και εγω ημουν εδώ και ελυνα ασκησεις?

"Ο Leon χωρις να απαντησει και χωρις να χασει χρονο εσπευσε να διαβασει το mail. Ανοιξε το mail και ηταν πραγματι από τον Artηur όπως το περιμενε. Ο Leon διαβασε το μηνυμα και οντας ακομα πιο βυθισμενος στις σκεψεις του γυρισε παλι πισω στον Σιγκμουντ. Εκεινος βλεποντας τον ετσι σκεπτικο τον ρωτησε..."

-Μπαμπα τι σκεφτεσαι??
-Διαβασα το mail
-Kαι?
-Θελω να μου πεις πραγματικα αν περνας καλα εδώ... ρωτησε ο Leon τον Σιγκμουντ με τα ματια υγρα?
-Τι σχεση εχει αυτό μπαμπα? Αποκριθηκε ο Σιγκμουντ.
-Απλα απαντησε μου?
-Μου αρεσει εδώ δεν εχω παραπονο.Την τελευταια φορα ομως που με ρωτησες αυτό το πραγμα αλλαξαμε σπιτι. Και αν προκειτε να αλλαξουμε σπιτι λογο της δουλειας σου εμενα μη με σκεφτεσαι. Μου αρκει που εισαι διπλα μου.

"Ο Leon συγκινημενος με δακρεια στα ματια πηρε αγκαλια τον Σιγκμουντ και του εδωσε ένα φιλι. Ο Σιγκμουντ μη ξερωντας το πριεχομενο του mail και του τηλεφωνου είχαι ανοιξει διαπλατα την πορτα στον Leon για να ανασυρει βαθεια από το μυαλο του τις γνωσεις του πανω στην προπονητικη. Πραγμα το οποιο ηθελε για να αποδειξει σε ολους εκεινους που τον διεψευσαν οτι εκαναν λαθος..."

2 Ιουνιου 2007, Τορινο
-Μετα απο αρκετο ψαξιμο και μετα την απολυση του προπονητη μας ειμαστε στην ευχαριστη θεση να σας ανακοινωσουμε την προσληψη του καινουριου μας τεχνικου...του Leon Tolstoi...
Εναποθετουμε ολες μας τις ελπιδες πανω σ αυτον τον εμπειρο τεχνικο και ευελπιστουμε πως ,μετα και το μεγαλο ονομα που φεραμε απο την Ευρωπη, θα μπορεσει αυτη η ομαδα επιτελους να επιτυχει. Θα ηθελα εκ μερους ολου του διοικητικου συμβουλιου να ευχαριστησω τον κ.Leon που δεχτηκε την προταση της ομαδας μας και του ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια...

Τελος 1ης αποπειρας για συνθεση ιστοριας... η συνεχεια απι της οθονης του υπολογιστη σας...
Να 'ταν ο υπνος για δουλεια, τα ονειρα αγγαρεια, μωρο μου στο κρεβατι σου να κανω υπερωρια
sindarta wrote:Κοίτα, από την στιγμή που δεν σπουδάζεις με δικά σου λεφτά αλλά υπάρχει μια οικογένεια κάπου που στερείται για να μπορείς εσύ να πηγαίνεις πανεπιστήμιο, τότε ναι, δουλειά σου είναι να σπουδάζεις και όχι να "περνάς καλά".
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Καλως ήρθες φίλε....καλη επιτυχία και καλά κουράγια...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή επιτυχία....Σου εύχομαι καθε προπονητική επιτυχια....... :!: :!: :!:
Image
AEKERGO
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 686
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:36 pm
Football Manager της ομάδας: Αdelaide United
Αγαπημένη Ομάδα: AEK F.C.
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

3 Ιουνιου 2007, Aδελ'ι'δα
-Θα ηθελα και εγω από την πλευρα μου να ευχαριστησω τον προεδρο για την εμπιστοσυνη που εδειξε στο προσωπο μου, και θελω να πιστευω πως αυτή θα εξακολουθησει να υφισταθομεθα και κατά τη διαρκεια της συνεργασιας μας και ιδιαιτερα στις δυσκολες στιγμες. Πρεπει να σας εγγυηθω πως θα κανω ότι περναει από το χερι μου για να κανουμε ολοι μαζι αυτή την ομαδα επιτυχημενη. Οσον αφορα το θεμα των μεταγραφων, που ειμαι σιγουρος πως ενδιαφερει ολους σας, θελω να σας πω ότι θα γινει το καλυτερο δυνατο. Τελειωνοντας θα ηθελα για άλλη μια φορα να ευχαριστησω τον προεδρο καθως επισης και τους Tsakalaki, DrGonzo, nirearas που από τη στιγμη που ηρθα εδώ φροντισαν να με κανουν να νοιωθω σαν το σπιτι μου. Σας ευχαριστω και πιστευω πως με τη βοηθεια ολων μας θα μπορεσουμε να κανουμε την Adelaide United ανταγωνηστικη ομαδα.

"Ο Leon στις 3 Iουνιου 2007 αποτελουσε και επισημα προπονητης της Adelaide United. Τι συναιβει ομως και δεν αποδεχτηκε την δελεαστικη προταση του κ.Barouch αλλα προτηση τη μικρουλα ομαδα της Αδελα'ι'δας...?"

Μια μερα πριν την ανακοινωση της συμφωνιας 1 Ιουνιου 2007 Τορινο
-Τι να κανω τωρα?ποια από τις δυο?Los Angeles και Barouch ή Adelaide United που βρηκε ο Αrthur. Φφφφφφφφ? Aπ τη μια εχουμε χλιδη και από την άλλη? φτωχεια?μμμ?ενταξει όχι και φτωχεια?ειπαμε. Αν παω στους Galaxy η επιτυχια θα πρεπει να ερθει γρηγορα? ενώ στη United θα υπαρχουν περιθωρεια για βαθος χρονου? καλυτερα ετσι? να μπορουμε να παρουμε και καμια ανασα βρε αδερφε μετα από καμια ηττα. Budget;;;;; Ε ενταξει ειπαμε? Los Angeles? Και με τους δημοσιογραφους τι γινεται;;;;; Χμμμμμ? Απαπαπα? όχι όχι και παλι όχι?να μην μπορουμε να παμε ουτε για τουαλετα;;; Βεβαια στο L.A το συμβολαιο μου θα υπερδιπλασιο απ οτι στην Αυστραλια...Τι να πω? Δεν ξερω?Βαρεθηκα ολο λεφτα, μεγαλες ομαδες, χλιδη κλπ? Ας δοκιμασουμε και μια φορα να φτασουμε απο τα ρηχα στα χαμηλα...Αν παμε καλα με τη United θα ειμαι και παλι ο παλιος καλος και επιτυχημενος Leon? και τοτε θα μπορεσω να κερδισω τη χαμενη μου αιγλη που με τοσο κοπο ειχα χτισει?

-Σιγκμουντ;;;
-Ναι?
-Αετος ή Καγκουρο;;
-Τι;;;
-Τι θα ηθελες να ειχες έναν Αετο ή ένα Καγκουρο;;;
-Μμμμμ?καγκουρο ισως.
-Τοτε ετοιμασε βαλιτσες... φευγουμε για Αυστραλια...
-Τι;;;...

5 Ιουνιου 2007, Γραφεια Adelaide United
Nick Bianco-Λοιπον Leon, οπως θα σου εχουν πει εδω στην Aυστραλια ισχυουν καποιοι κανονες που εχει θεσει η ομοσπονδια...
-Σας ακουω πες τε μου...
-Πρωτον το μεγεθος του squad μας δεν πρεπει να υπεβαινει τους 23 παικτες. Απ αυτους οι 2 τουλαχιστον πρεπει να ειναι under-20. Απο κει και περα στο πρωταθλημα επιτρεπεται να δηλωσεις μεχρι 4 παιχτες που ειναι ξενοι...παραπανω δεν γινεται... Τελος το συνολο των μισθων των παικτων δεν πρεπει να ξεπερναει τα 21.540euro τη βδομαδα εκτος απο τον παικτη που κερδιζει τα περισσοτερα χρηματα...
-Γκλουπ
-Επισης ξεχασα να σου πω πως ερασιτεχνικο πρωταθλημα και πρωταθλημα νεων στην Αυστραλια δεν υπαρχουν. Το budget σου θα ειναι 80.000euro...Balance 700K...Profit 500K...
Ειναι κατι που δεν καταλαβες ή που θελεις να ρωτησεις?
-Εμμμ...οχι...τι αλλο να θελω... οτι ηταν να πειτε το ειπατε...!!!
-Ωραια...
-Δεν λες τιποτα...
-Να σου συστησω τον βοηθω σου τοτε τον κ.Phill Stubbins. Εγω δεν εχω τιποτα αλλο να σου πω... παρα μονο καλη επιτυχια...
-Ευχαριστω και να ειστε σιγουρος πως θα τη χρειαστουμε...

Phill Stubbins-Leon αυτοι ειναι οι παικτες που εχει η ομαδα μεχρι αυτη την στιγμη...
-Μμμμ...Απ οτι βλεπω θα χρειαστουμε γερη ενισχυση για τη νεα σεζον...αλλα θα τα δουμε καλυτερα αυτα στην προπονηση...ευχαριστω Phill...
Image

10 Ιουνιου 2007, Η "Πρωτη" των Κοκκινων
8π.μ
-...και σοσον αγαθεντας τα ψηχας ημων...Αμην... -papas
-Λοιπον, οπως ξερεται ονομαζομαι Leon Tolstoi και μαζι θα ειμαστε για τα δυο τουλαχιστον επομενα χρονια...
-Ηello Boss...
-Κατ αρχας θα ηθελα να ξεκαθαρισω δυο-τρεια πραγματα... Πρωτον οποιος θελει να λεγεται παικτης της Adelaide United θα πρεπει να ματωνει τη φανελα σε καθε προπονηση... Δε πα να ναι και ο καλυτερος μας παικτης... αμα δεν προσπαθει να κανει αυτο που του λεω, τοτε κατ ευθειαν θα ειναι εκτος ομαδας... τεμπελχανηδες εγω δεν θελω... Δευτερον, ολοι εισται ισοι... δεν υπαρχουν ουτε βεντετες ουτε καλοι ουτε κακοι ουτε τιποτα...ειστε ολοι παιχτες της United. Τριτον οποιος εχει καποιο προβλημα με την ομαδα, γενικα μιλαω, θελω να ειμαι ο πρωτος που θα το ξερει... Και τελος θελω να ειμαστε μια πειθαρχημενη ομαδα... Αν καποιος απειθαρχησει τοτε δυσκολα θα ξανα μπει στην ομαδα... Συνενοειθηκαμε...
-...
-Ωραια..ξεκινηστε ζεσταμα και στη συνεχεια θα πουμε και τα υπολοιπα
....
Μετα το τελος της προπονησης
12μ.μ
-Καλα τα πηγατε σημερα... τα λεμε παλι αυριο την ιδια ωρα...

12 Ιουνιου 2007, Αδελα'ι'δα
-Phil το συστημα που θα εφαρμοσουμε οπως συμπαιραν απο το υλικο που εχουμε θα ειναι το 4-2-3-1. Τωρα οσον αφορα το υλικο της ομαδας θα ηθελα αν μπορουσες να ενημερωσεις τους Agostino, Higgins, Petta πως δεν υπολογιζοναι
-Μαλιστα. και για τις μετταγραφες?
-Θα χρειαστουμε σιγουρα ενα δεξι μπακ ενα κεντροο, εναν επιθετικο, και ενα μεσο... Θα σε ενημερωσω αργοτερα για το ποιους παικτες εχω στο μυαλο μου... Παμε τωρα να δουμε τους υποψηφιους βασικους...GK-Bajic DR-Cornthwaite DL-Cassio MC-Ontong MC-Salley AMC-Dodd, Pantelis, Sarkies ST-Nathan Burns Τι εχεις να πεις???
-Μμμμ..καλο μου φαινεται...Θα το δοκιμασουμε και στα φιλικα και θα δουμε...

"Mετα απο 14 μερες σκληρης προετοιμασιας και αφου εγιναν οι καταλληλες μεταγραγες η Adelaide United ηταν ετοιμη για να δωσει τα πρωτα φιλικα προετοιμασιας της..."
Image

Τελος 2 αποπειρας για συνθεση ιστοριας...η συνεχεια επι της οθονης του υπολογιστη σας
Να 'ταν ο υπνος για δουλεια, τα ονειρα αγγαρεια, μωρο μου στο κρεβατι σου να κανω υπερωρια
sindarta wrote:Κοίτα, από την στιγμή που δεν σπουδάζεις με δικά σου λεφτά αλλά υπάρχει μια οικογένεια κάπου που στερείται για να μπορείς εσύ να πηγαίνεις πανεπιστήμιο, τότε ναι, δουλειά σου είναι να σπουδάζεις και όχι να "περνάς καλά".
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή επιτυχία και από μένα... Μ' αρέσει που λες δε στέριωσε πουθενά εκτός από μίλαν και μάντσεστερ... Λες και πολλοί προπονηές το έχουν καταφέρει αυτό... :D :D :D Όσο για τις μεταγραφές, βλέπω λόμσκι ε;;; Μυρίζομαι 8.0.0;; Προσπάθησες για τον μίκα;;;
Peter_Punk
Amateur
Amateur
Posts: 245
Joined: Mon May 19, 2008 9:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Pao , Nationalmannschaft
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή και από μένα. :wink:
Image
Image
AEKERGO
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 686
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:36 pm
Football Manager της ομάδας: Αdelaide United
Αγαπημένη Ομάδα: AEK F.C.
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δυστηχως ολοι αυτοι που κανουν για μικρες ομαδες π.χ. Aaritalo, Piatti κλπ ειναι σχεδον αδυνατον να ερθουν...
Στη συνεχεια της ιστοριας ομως θα δειτε ποιους ηθελα αλλα τελικα δεν ηρθαν...
sta8erman wrote:Μ' αρέσει που λες δε στέριωσε πουθενά εκτός από μίλαν και μάντσεστερ...
-falaina

Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια...
Να 'ταν ο υπνος για δουλεια, τα ονειρα αγγαρεια, μωρο μου στο κρεβατι σου να κανω υπερωρια
sindarta wrote:Κοίτα, από την στιγμή που δεν σπουδάζεις με δικά σου λεφτά αλλά υπάρχει μια οικογένεια κάπου που στερείται για να μπορείς εσύ να πηγαίνεις πανεπιστήμιο, τότε ναι, δουλειά σου είναι να σπουδάζεις και όχι να "περνάς καλά".
AEKERGO
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 686
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:36 pm
Football Manager της ομάδας: Αdelaide United
Αγαπημένη Ομάδα: AEK F.C.
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

26 Ιουνιου 2007, Το πρωτο φιλικο των reds
Blue Eagles 0-3 Adelaide United
H ομαδα απεδωσε καλο ποδοσφαιρο εχοντας την μπαλα στην κατοχη της την περισσοτερη ωρα του παιχνιδιου. Σκορερς Τravis Dodd (11? περασε ως αλλαγη πολύ νωρις στη θεση του Pantelis) Sarkies(34?) Βurns (74?)

-Μπραβο παιδες... παιξαμε καλα σημερα αλλα όχι ετσι όπως θελω να παιζουμε? Ηταν ένα καλο ξεμουδιασμα παντος μετα από τοση εξαντλητηκη προπονηση?Τα λεμε παλι αυριο στις 8 π.μ?

29 Ιουνιου 2007, Φιλικο Νο2
Galaxy 0-0 Adelaide United
Σημερα δεν τα πηγαμε και τοσο καλα αφου δεν μπορεσαμε σε κανενα σημειο του παιχνιδιου να βγουμε μπροστα με αξιοσεις παροτι ειχαμε και παλι την κατοχη. Χαρακτηριστικο το ότι καναμε 8 προσπαθειες και μονο μια απ αυτές ηταν προς το τερμα.

-Καταλαβαινω πως εισται αρκετα κουρασμενοι γι αυτό και σας δικαιολογω. Αυτό δε σημαινει όμως ότι έφταιγε μονο η κουραση. Πρεπει να ειμαστε πιο αποτελεσματικοι μπροστα και πιστευω πως μεσα από την προπονηση θα το επιτυχουμε. Θα σας δω αυριο παλι?

3 και 6 Ιουλιου 2007, Φιλικα Νο3 και Νο4
North Eastern Metro Stars 0-0 Adelaide United
Campeltown City 0-0 Adelaide United
Το 0-0 εξακολουθησε να είναι το σκορ και στα 2 επομενα φιλικα που δωσαμε? Για άλλη μια φορα ειμασταν νοθροι μπροστα χωρις να καταφερουμε να σκοραρουμε. Χαρακτηριστικο της επιθετικης μας δυστοκιας το ότι καναμε 14 φασεις και στα δυο ματς και μονο οι 4 ηταν εντος εστιας. Χωρις ορεξη και διαθεση για να παιξουμε ποδοσφαιρο χαραμίζαμε κάθε ευκαιρια που μας παρουσιαζοταν επιτυνοντας ετσι την επιθετικη δυστοκια μας. Κατι πρεπει να αλλαξει?

-Παλι 0-0 δεν πειραζει? πιστευω πως στα επομενα ματς θα ειμαστε καλυτεροι? Πρεπει να μαθουμε όμως να τελειωνουμε τις φασεις που δημιουργουμε. Στο τελευταιο μας φιλικο θα μπορεσουμε να βελτιωθουμε και να βγαλουμε πιο κρισιμα συμπερασματα? Τις δυο επομενες μερες δεν θα ερθεται στην προπονηση γιατι θελω να ξεκουραστητε? Θα σας δω παλι την Κυριακή λοιπον?

9 Ιουλιου 2007, Το τελευταιο φιλικο προετοιμασιας των κοκκινων
Adelaide Olympic 2-3 Adelaide United
Τα πραγματα σ αυτόν τον αγωνα πηγαν καλυτερα. Ειχαμε αποτελεσματικοτητα καθως και καλη αμυντικη λειτουργια. Μη σας ξεγελουν τα δυο γκολ που φαγαμε καθως ηταν από στημμενες φασεις και μπηκαν στο (82? και 91?) όταν ειχαμε ειδη βαλει 3 γκολ.και ηθελα να ξεκουρασω λιγο την αμυνα μας. Σκορερς Bruce Djite (12? 46?) Cassio (76?). Πετυχε φαινεται η ξεκουραση?

-Σημερα μαλιστα? Παιξατε καλα, ετσι όπως ειπαμε, και η νικη ειρθε δικαια? Δεν πρεπει να επαναπαυομαστε όμως καθως σε λιγες θα παιξουε τον πρωτο επησιμο αγωνα μας και πρεπει να ειμαστε ετοιμοι. Μην ξεχνατε πως σημερα πηραμε ένα μαθημα? Δεν πρεπει να παραταμε το παιχνιδι ακομα και αν βρισκομα μπροστα με 3 ή και 4 γκολ διαφορα. Eπισης είναι πολύ σημαντικο που δεν ειχαμε σοβαρους τραυματισμους παραμονο του Pantelis που θα γυρισει στις προπονησεις σε λιγες μερες. See you tomorrow guys?

Συνοπτικα τα φιλικα προετοιμασιας
Image


?Τα φιλικα προετοιμασιας ειχαν πλεον τελειωσει και σε λιγες μερες ο Leon θα καθοταν για πρωτη φορα σε επισημο ματς στον παγκο της Adelaide United. Όχι σε ματς προταθληματος αλλα σε ένα Pre Season Cup για να δουν οι ομαδες που βρισκονται. Ολες αυτές τις μερες της προετοιμασιας όμως, το αγχος τοσο των παικτων οσο και του Leon ηταν εκδηλο. Γι αυτό το λογο ο Leon σκεφτηκε ένα τροπο ετσι ώστε να διωξει το αγχος από την ομαδα και να γνωριστουν καλυτερα οι παικτες μεταξυ τους αλλα και με τον ιδο. Επραξε λοιπον ως εξης??

-Για ελατε μισο λεπτο ολοι εδώ? Όπως ξερεται μεθαυριο είναι ο πρωτος επισημος αγωνας της χρονιας? Καταλαβαινω πως ολοι εχουμε αγχος γι αυτό τον αγωνα. Για να φυγει λοιπον αυτό το αγχος και για να γνωριστουμε καλυτερα αποφασισα να παμε ολοι μαζι για φαγητο σημερα το βραδυ? Μπορει να ειμαι λιγο καιρο εδώ αλλα χτες πήγαμε και φαγαμε με το γιο μου εξω σε ένα μερος και μας αρεσε πολύ...Λοιπον τι λετε;;
-Ενταξει αρχηγε?
-Ωραια σας περιμενω λοιπον το βραδυ στις 8μ.μ στο Kanguro Burgers?
-Ψψψψψψψψψ???.Ποοοοοοοοοοοο???κλαπ κλαπ κλαπ???.
-Michael (Valkanis ο αρχηγος 32 ετων) θελω να εισαι εσυ υπευθυνος για το πώς θα ερθεται το βραδυ, να εισται στην ωρα σας και καταλληλα ντυμενοι?ενταξει;;;;
-Μην ανησυχεις coach αστα όλα πανω μου?

"Το χτεσινο δειπνο πήγε πολύ καλα? Ολοι διασκεδασαν και καταφεραν εστω για λιγο να διωξουν το αγχος. Οι μερες όμως περνουσαν και ο αγωνας πλησιαζε και ο Leon αγωνιούσε να ερθει εκεινη η μερα. Παραλληλα όμως ανησυχουσε για το πώς θα παραταχθει η ομαδα το Σαββατο???

Ντριιιιιιιιιιιιιιννννννννν Ντριιιιιιιιιιιιιιιννννννννννν

-Μμμμμμ?..
-Μα καλα σε σταβλο με αγελαδες πειρα??? Ναι Phill???
-Mμμμμμ?..
-Όχι ενταξει σωστα πειρα?.Θελω να σου πω κατι πολύ σημαντικο?..
-Μμμμμμ?..
-Λες από το αγχος για αυριο να μεταμορφωθηκε σε αγελαδα; Και τον ειχα για ηρεμο ανθρωπο? Θελω να ερθεις απο δώ επειγοντως για να συζητησουμε για τον αγωνα αυριο?
-Εισαι σοβαρος με ξυπνας 4 η ωρα το χαραμα για να μου πεις για τον αγωνα αυριο δεν γινοταν να μου το πεις το πρωι;;;
-Είναι μεγαλη αναγκη σου λεω?πρεπει να ερθεις?.
-Καλα ριχνω κατι πανω μου και ρχομαι
-Καλα γυμνος κοιμαται. Θα ειδε φαινεται τη χτεσινη εκπομπη με τη ζωη της Μεριλυν Μονροε?.ΟΚ σε περιμενω

Μετα από 20 λεπτα?
-Ήρθες επιτελους?
-Ακουω? τι θελεις;;
-Με τι συστημα θα παιξουμε αυριο για ν ακουσω;;
-4-2-3-1
-Μπραβο? και ποιοι θα ξεκινησουν βασικοι;;;
-GK-Bajic DR-Cornthwaite DL-Cassio DC-Constanzo-Valcanis MC-Ontong MC-Salley AMC-Dodd, Pantelis, Sarkies ST-Nathan Burns
-Λαθος? Λεω να κανουμε ορισμενες αλλαγες? Στην αμυνα θα παιξουμε όπως και τις προηγουμενες φορες? με μια αλλαγη μονο δεξια θα παιξει ο Jose? Ο Cornthwaite δεν κανει και πολλα πραγματα? Μετα στο κεντρο Salley και Ontong δεξια ο Dodd αριστερα o Eduardo επιτελικος ο Burns και επιθετικος ο Djite? Τι λες;;;
-?.. -nani ΖzzzzzzZzzzzzzzz
-PHILL!!!!
-Ελεος αφεντικο λυπησουμε λιγο? Και θα βγαλουμε εξω τον Sarkies;;;
-Είναι πολύ καλος παιχτης αλλα μεχρι τωρα δεν με εχει εντυπωσιασει οσο ο Eduardo? Βαζοντας τον Eduardo στη θεση του ο Burns θα πρεπει να είναι αυτος που θα ήγατε στο κεντρο? Θελω ολες οι πασες να περνανε πρωτα από αυτόν καθως επισης και να κανει πολλα σουτ?
-Εγω δεν αντεχω άλλο παω να κοιμηθω?
-Τελειωσε ετσι θα παιξουμε αυριο?
-Καληνυχτα?
-Buona notte?


14 Ιουλιου 2007 γηπεδο Perth Glory

Λιγα λεπτα πριν βγουν οι δυο ομαδες στον αγωνιστικο χωρο?
-Ετσι όπως ειπαμε ενταξει;; Burns πολλα σουτ? Προσοχή? να γυρισει πρωτα η μπαλα για μπορεσουμε να βρουμε τους καταλληλους διαδρομους? και σουταρεται? μη φοβαστε?

WE CAN WIN TONIGHT!!!!!

Τελος 3ης αποπειρας για συνθεση ιστοριας...η συνεχεια επι της οθονης του υπολογιστη σας
Να 'ταν ο υπνος για δουλεια, τα ονειρα αγγαρεια, μωρο μου στο κρεβατι σου να κανω υπερωρια
sindarta wrote:Κοίτα, από την στιγμή που δεν σπουδάζεις με δικά σου λεφτά αλλά υπάρχει μια οικογένεια κάπου που στερείται για να μπορείς εσύ να πηγαίνεις πανεπιστήμιο, τότε ναι, δουλειά σου είναι να σπουδάζεις και όχι να "περνάς καλά".
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή συνέχεια φίλε!
Μια χαρά τα φιλικά...αλλά πρόσεχε γιατί ξεγελάνε!!! :wink:
Babaklas7
Backup
Backup
Posts: 979
Joined: Tue Jun 17, 2008 6:13 pm
Football Manager της ομάδας: Internationale
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή επιτυχία και από 'μενα...

Να σε ρωτήσω όμως κάτι??
Δεν κουράζεσαι να γράφεις τόσο μεγάλα ποστ???
[quote="zidane72003"]Μη λες παπαριες παρακολουθει η εφορια το φορουμ ρε[/quote]

These are 8)
AEKERGO
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 686
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:36 pm
Football Manager της ομάδας: Αdelaide United
Αγαπημένη Ομάδα: AEK F.C.
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Babaklas7 wrote:Καλή επιτυχία και από 'μενα...
Δεν κουράζεσαι να γράφεις τόσο μεγάλα ποστ???
Eυχαριστω για τα καλα σου λογια...
Δεν κουραζομαι και τοοοοοσο -falaina πολυ αλλα οτι σε κουραζει σιγουρα...
Αν σ αρεσει ομως αυτο που κανεις και εχεις και χρονο τοτε δεν το καταλαβαινεις...
Να 'ταν ο υπνος για δουλεια, τα ονειρα αγγαρεια, μωρο μου στο κρεβατι σου να κανω υπερωρια
sindarta wrote:Κοίτα, από την στιγμή που δεν σπουδάζεις με δικά σου λεφτά αλλά υπάρχει μια οικογένεια κάπου που στερείται για να μπορείς εσύ να πηγαίνεις πανεπιστήμιο, τότε ναι, δουλειά σου είναι να σπουδάζεις και όχι να "περνάς καλά".
Babaklas7
Backup
Backup
Posts: 979
Joined: Tue Jun 17, 2008 6:13 pm
Football Manager της ομάδας: Internationale
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σωστοοος
[quote="zidane72003"]Μη λες παπαριες παρακολουθει η εφορια το φορουμ ρε[/quote]

These are 8)
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άντε! Πότε θα αρχίσουν τα επίσημα;;;;
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αφού έχεις τον Nathan Burns στην ομάδα δεν φοβάσαι τίποτα 8)
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”