Η επιστροφή του Johan Cruijff στον Αίαντα

Καριέρες γεμάτες δόξα και αποτυχίες...οι "θρύλοι" της προπονητικής είναι εδω...
Post Reply
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά το μάντεψες net , Άγιαξ, Λίβερπουλ, Μίλαν, Μπάρτσα είναι οι αγαπημένες μου ομάδες μετά τον Ολυμπιακό και έχω παίξει με όλες manager εκτός από τον Άγιαξ .... δεν ξέρω γιατί, μάλλον το Ολλανδικό πρωτάθλημα δεν μου αρέσει λόγω δυναμικότηττας ..... να σου πω την αλήθεια το σκεφτόμουνα να τον πάρω φέτος αλλά τελικά ξεκίνησα με Λίβερπουλ ....

Καλά για τον Γκαράι λες ότι δεν είναι κακός ????????????? Πας καλά ???????????? Ο παίκτης είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ και θα το δεις ......καλά την ιστορία μου δεν την διάβαζες???????? Το Α και το Ω ήταν αυτός ο παίκτης ...... τον είχα αρχηγό από τα 20 του χρόνια και δεν τον πουλούσα ούτε με 50εκ που μου έδιναν Ρεάλ, Μπάρτσες κτλ ........
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

DrGonzo wrote:Pure class this guy Klaas... 8)
Οτι και να πω ειναι λιγο...

MaxKarapro wrote:Καλά το μάντεψες net , Άγιαξ, Λίβερπουλ, Μίλαν, Μπάρτσα είναι οι αγαπημένες μου ομάδες μετά τον Ολυμπιακό και έχω παίξει με όλες manager εκτός από τον Άγιαξ .... δεν ξέρω γιατί, μάλλον το Ολλανδικό πρωτάθλημα δεν μου αρέσει λόγω δυναμικότηττας ..... να σου πω την αλήθεια το σκεφτόμουνα να τον πάρω φέτος αλλά τελικά ξεκίνησα με Λίβερπουλ ....

Καλά για τον Γκαράι λες ότι δεν είναι κακός ????????????? Πας καλά ???????????? Ο παίκτης είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ και θα το δεις ......καλά την ιστορία μου δεν την διάβαζες???????? Το Α και το Ω ήταν αυτός ο παίκτης ...... τον είχα αρχηγό από τα 20 του χρόνια και δεν τον πουλούσα ούτε με 50εκ που μου έδιναν Ρεάλ, Μπάρτσες κτλ ........
Καλα ρε Max ειναι δυνατον να μη καταλαβεις οτι κανω πλακα? Ο Garay ειναι απο τους αγαπημενους μου μαζι με το Ramos+Richard (οποτε να περιμενετε μεγαλο μπαμ με τη νεα χρονια) Οσο για τον Αιαντα ειναι απολαυση να παιζω με αυτην την ομαδα...1η φορα εχω παρει ενα τοσο μεγαλο συλλογο (Πριν απο τον Ajax το μεγαλυτερο ονομα ηταν η Παρι :!: :wink: )

Σε αυτο το σημειο θελω να αποκαλυψω το διακαή μου ποθο για το μελλον ειναι να φερω πισω Ζλαταν και Σναιντερ...μετα απλα θα παω διακοπες και θα παιζει ο βοηθος :D



Ηρθε η ωρα του επαναληπτικού (τυπικη διαδικασια βεβαια)

-Θελω τη νικη και να περασουμε πανηγυρικα στους ομιλους. Δε θελω να δω χαλαρωση γιατι μαυρο φιδι που σας εφαγε...


Αν και βρεθηκαμε πισω στο σκορ στο τελος του ημιχρονου με τα καθιερωμενα μπινελικια σαν να αλλαξαν σταση τα αλανια μου...Ακομα και με τα δευτερα τα πηγαμε μια χαρα...τετοια να βλεπω.
Image



Συνολικα τα αποτελεσματα

Image



Η κληρωση των ομιλων μας φερνει στο 3ο γκρουπ με αντιπαλλους που δε μας φοβιζουν...Αν ειμαστε σοβαροι με μια πρωτη ματια ειμαστε φαβορι για τη προκριση στους 16.
Image


Αλλη μια πολυ καλη εμφανιση με πολλα γκολ και ανεπαφη η εστια για ενα ακομα ματς.
Image



Μια μαγικη εμφανιση 3μερες πριν το 1ο αγωνα για το Champions League...5αρα για πλακα με σπουδαια εμφανιση...Αυτος ειναι ο Ajax που ονειρευομαι...(Να τος ο garay :-D ) καλα για τον αλλο που κανει χατ-τρικ για πλακα δε θα ασχοληθω...απλα τον αμολαω και οτι γινει...

Image


Image
Μετα απο 4 αγωνες ειμαστε στη 1η θεση και σκοπευουμε να μεινουμε εκει μεχρι τελους...


Image
Χαμος εγινε κατα τη μεταγραφικη περιοδο με τον Αιαντα να κλεβει τη παρασταση με την επιστροφη το Ραφαελ καθως και για το κεντρικο αμυντικο Garay
serkok7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:40 pm
Location: βεροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειναι αρχη ομως η ομαδα ειναι -traino και απο οτι φενεται θα παει ετσι και ολη τη χρονια :drinking:
Και οσο για τις μεταγγραφες απλα -ypoklinomai
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μακαρι να παμε -traino παντως η αρχη ειναι πολυ καλη. Το συστημα για αλλη μια φορα βγαινει και τα γκολ μπαινουν βροχη. Αμα σκοραρουν και οι κεντρικοι αμυντικοι τοτε τι αλλο να ζητησεις?

Ερχεται το πρωτο ματς για το Τσου λου...καλη μας τυχη :wink:
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

19 παικτες?Σιγουρα ταρακουνηθηκε η καθημερινοτητα του Αμστερνταμ.Φανταστικες μεταγραφες...τωρα μπορω να ζητησω συγγνωμη που σε αμφισβητησα?Συγγνωμη και για να μην ξεχναμε... -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
soterakis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1379
Joined: Wed Dec 26, 2007 9:55 am
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πήρες 19 παίχτες :shock:
και είχες και 102 :P

πάντως για ευρώπη, είναι στα μέτρα σου ο όμιλος 8)

και μια απορία, πόσα λεφτά σου έδωσαν για μεταγγραφές;
ανάφερε πόσα έβγαλες και από τους ποδοσφαιριστές που πούλησες...
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aρκετα βατος όμιλος...Μην αποκλειστεις -ksilo -ksilo :D :D
Image
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

paixtaras wrote:19 παικτες?Σιγουρα ταρακουνηθηκε η καθημερινοτητα του Αμστερνταμ.Φανταστικες μεταγραφες...τωρα μπορω να ζητησω συγγνωμη που σε αμφισβητησα?Συγγνωμη και για να μην ξεχναμε... -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
Μη βιαζεσαι τα καλυτερα ερχονται. Εξαλου κραταω στο τελος τα καλυτερα :-D Εχω και μερικα μπαμ για το Γεναρη...Ειδικα η μια μεταγραφη θα κανει την Ευρωπη να παραμιλα...

soterakis wrote:πήρες 19 παίχτες :shock:
και είχες και 102 :P

πάντως για ευρώπη, είναι στα μέτρα σου ο όμιλος 8)

και μια απορία, πόσα λεφτά σου έδωσαν για μεταγγραφές;
ανάφερε πόσα έβγαλες και από τους ποδοσφαιριστές που πούλησες...
Απο τη στιγμη που ημουν στο 2ο γκρουπ δυναμικοτητας λογικα ο ομιλος θα ηταν στα μετρα μου. Η Ρεαλ λογικα θα βγει 1η και ελπιζω να περασω σαν 2ος. Μαλλον θα περασω...ειμαι το φαβορι για τη 2η θεση.

Μου δινουν σχεδον συνεχεια λεφτα...Εχω την 6η πιο πλουσια ομαδα στο κοσμο συμφωνα με το Fm.
Τα χρηματα που ξοδεψα ηταν £40Μ ενω συνολικα πηρα περι τα £18Μ (αλλα το κερδος ειναι μεγαλυτερο αν αναλογιστεις οτι ολα τα παλτα ειχαν μεγαλα συμβολαια, οποτε ελευθερώνονταν το wage budjet και το περνουσα στο transfer budjet :wink: )
nirearas wrote:Aρκετα βατος όμιλος...Μην αποκλειστεις -ksilo -ksilo :D :D
Λογικα θα περασω...ειμαι το φαβορι (σαν 2ος)
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τα φαβορι για τη κατακτηση του τροπαιου (Βρε μηπως να πονταρω καμια £1000 στον Αιαντα :?: )
Image


Επιστροφη στο Champions League και μονο αποδεκτο αποτελεσμα...


Το γκολ των Ουκρανων στο 23' παγωσε το γηπεδο, τελικα η ομαδα ειχε τη ψυχη και το παθος για να ανατρεψει το σκορ και τελικα να παρουμε το πρωτο 3ποντο.
Image


Η Ρεαλ οπως ηταν λογικο νικησε στη Πορτογαλλια
Image


Επιστροφη στο πρωταθλημα...παραλιγο να χασουμε αλλα στο τελος εγινε η μεγαλη ανατροπη...στο 85' ηρθε το ματσακι στα ισια, ενω στο 92' εγινε η ολικη ανατροπη...Ασταματητη ομαδα...

Image


2ος γυρος κυπελλου...Ατυχη κληρωση...τοσες ομαδες... :cry:

Ενας δυσκολος αγωνας με πολλα γκολ...οπου στη τελευταια φαση για 2ο συνεχομενο αγωνα πηραμε τη προκριση... -kavala Το momentum ειναι μεγαλο και καταφερνουμε εστω και δυσκολα τη νικη.

Image

Αυτη τη φορα υποδεχτηκαμε τον ιδιο αντιπαλλο...Μειναμε πισω στο σκορ πολυ νωρις (Μολις μας εβαλε γκολ πηρε κοκκινη καρτα :D ) και δε μπορεσαμε να εκμεταλευτουμε την αριθμητικη υπεροχη.Γιαυτο ομως υπαρχουν τα κορακια...πεναλτακι και εκει που θα χαναμε, τσιμπισαμε το πονταλακι.


Image


Ταξιδι στη Μαδριτη...
Image
Image

Image
Προηγηθηκαμε μεσα στο σπιτι της βασιλισας αλλα τελικα το παιχνιδι ηταν...καλως τα παιδια...Δε μπορεσαμε να αντισταθουμε στην ανωτεροτητα της Ρεαλ. Δε πειραζει...
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον έχεις τον όμιλο. Και ήδη η ομάδα δείχνει πολύ καλά στοιχεία!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ειναι μεχρι να βρουμε το ρυθμο μας αλλα μεχρι τωρα εστω και δυσκολα περνουμε αυτο που θελουμε
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο τσου λου θα προκριθεις χαλαρα στην επομενη φαση..Πώς κατάφερες και έδιωξες όλους αυτούς τους παίκτες σε ένα σειβ που είχα ξεκινήσει με άγιαξ προσπαθούσα να διώξω μερικούς απο αυτούς αλλα δν μπορούσα :|
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στον ομιλο περνας.Το κακο ειναι οτι στα τελυταια παιχνιδια δεχεσαι (πολυ)ευκολα γκολ.
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
Direct
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 677
Joined: Fri Jun 01, 2007 3:56 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο.Καβάλας
Αγαπημένη Ομάδα: Καβάλα
Location: Καβάλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αν μπορείς δείξε λίγο την σελίδα με τα transfers in/out μαζεμένα που είναι ;)

CH περνάς 2ος, η ρεαλ δεν πέφτει την πρώτη χρονιά ούτε με κανόνια, οι άλλες δυο έιναι ομαδίτσες. Πρωτάθλημα δε το συζητώ!
Image
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sapsalomenos wrote:Στο τσου λου θα προκριθεις χαλαρα στην επομενη φαση..Πώς κατάφερες και έδιωξες όλους αυτούς τους παίκτες σε ένα σειβ που είχα ξεκινήσει με άγιαξ προσπαθούσα να διώξω μερικούς απο αυτούς αλλα δν μπορούσα :|
Αν και γενικα δε μου αρεσει να λεω οτι θα προκριθω σιγουρα μιας και στο γηπεδο φαινονται οι ομαδες θελω να πιστευω οτι εκτος απιστευτου απροοπτου θα περασω στους 16. Οσο για το πως καταφερα και πουλησα τα παλτα...το 1ο πραγμα που κανω μολις αναλαμβανω ενα συλλογο ειναι να τους κανω μονοετη η 2ετη συμβολαια με μειωμενες αποδοχες. Αυτο το πραγμα προσπαθω να το κανω αρκετες φορες...οσο ο παιχτης δεχεται. Ετσι πχ. αν ενα παλτο εχει μεγαλο συμβολαιο περι το 1Μ και καταφερω να το παω στα 600Κ μετα πολυ πιο ευκολα θα μπορεσω να βρω ομαδες να του δωσουν κανα 500Κ για να φυγει. Τον βαζεις transfer listed καθως και not needed by the club...ξενερωνει αυτος και θελει να φυγει, εστω και με μικροτερο συμβολαιο. Τωρα αν σου βγαλει determined to prove his worth τοτε του χτυπας ενα mutual termination ωστε να ξενερωσει και αλλο...αν δεχτει βεβαια πατας cancel μην εισαι -jerk :D Με αυτα και τα αλλα καταφερα να πουλησω με το καλημερα τα περισσοτερα παλτα. Οσα βεβαια δε καταφερα να τα πουλησω τους εκανα μονοετη συμβολαια και τους εδωσα δανικους με 100% wage πληρωμενο απο τις αλλες ομαδες. Οποτε με αυτο το τροπο γλυτωνω παρα πολλα λεφτα και χτυπαω με τη μια καλους παιχτες. :wink:

paixtaras wrote:Στον ομιλο περνας.Το κακο ειναι οτι στα τελυταια παιχνιδια δεχεσαι (πολυ)ευκολα γκολ.
Αναγκαζομαι να κανω rotation μιας και εχω αρκετα παιχνιδια και ακομα ειναι αρχη και οι παιχτες ειναι στο 90% condition. Στη συνεχεια θα στρωσουμε μιας και εχω κορυφαιο τερματοφυλακα και σπουδαια αμυνα.
Direct wrote:Αν μπορείς δείξε λίγο την σελίδα με τα transfers in/out μαζεμένα που είναι ;)

CH περνάς 2ος, η ρεαλ δεν πέφτει την πρώτη χρονιά ούτε με κανόνια, οι άλλες δυο έιναι ομαδίτσες. Πρωτάθλημα δε το συζητώ!
Οντως η Ρεαλ συνηθως τη 1η χρονια παει μαμιωντας αλλα η 2η θεση δε με χαλαει...ειναι πολλα τα λεφτα...Αρη :D

Δε μπορω να βαλω τη σελιδα με τα transfers ακομα... :wink: μιας και εχω προχωρησει λιγακι και εχουν γινει καποιες μεταγραφες που δεν ειναι ανακοινώσιμες ακομα...υπομονη παντως :D
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food - Iστορίες μακράς διάρκειας”