Η επιστροφή του Johan Cruijff στον Αίαντα

Καριέρες γεμάτες δόξα και αποτυχίες...οι "θρύλοι" της προπονητικής είναι εδω...
Post Reply
stavrosanole
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sun Dec 23, 2007 10:16 am
Football Manager της ομάδας: Pao, Xanthi
Αγαπημένη Ομάδα: anorthosi,ΠΑΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φτάννει τσιγκουνιές -kavouras θέλουμε να πάμε βόλτα στο αερδρόμιο.
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ 1911
Η ιστορία μου με την Ανόρθωση μόνο στο fmgreece.gr
viewtopic.php?f=222&t=30010
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

nirearas wrote:Αυτο είναι ομάδα...Ο γνωστός αιαντας με την πιτσιρικαρια του...Πολύ καλες επιλογές netshaft...Το μονο που ίσως μπορεί να χαλαει την όλη φαση είναι ότι οι πιο καλοι ειναι δανεικοι...Αλλα νετσαφτ είναι αυτός...Θα κανει την μαγκια του και θα μας τρελάνει 8) ..Καλη συνεχεια μαν..
Σε λιγο θα μετονομαστει η ιστορια στα μωρα του Crouijff...προσπαθησα να τους αγορασω...αλλα δε τους εδιναν. Θα βρω τι λυση στο αμεσο μελλον. Εξαλου ακομα αρχη ειναι και οι τρυπες της ομαδας ειναι πολυ μεγαλες.
stavrosanole wrote:Φτάννει τσιγκουνιές -kavouras θέλουμε να πάμε βόλτα στο αερδρόμιο.
Πριν παμε αεροδρομιο πρεπει να παμε μια βολτα απο τα αποδυτηρια και να σουταρουμε τη παλταδουρα...και ο Αιαντας απο παλτα τυφλα να εχουν οι Καστοριανοι γουναραδες...
serkok7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:40 pm
Location: βεροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εννοειτε πως θα συμμετεχω στην ιστορια,και η 1η παρατηρηση που θα κανω ειναι να στειλεις ενα scouter στη Βραζιλια και ενα στην αργεντινη και να το κανεις αυτο συχνα,οι παιχτες που βγαινουν ειναι πραγματικο χρυσορυχειο...
Οι μεταγγραφες καλες αλλα αν μπορεις πες μου ποιοι απο τους δανεικους εχουν ρητρα αγορας :wink:
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

serkok7 wrote:Εννοειτε πως θα συμμετεχω στην ιστορια,και η 1η παρατηρηση που θα κανω ειναι να στειλεις ενα scouter στη Βραζιλια και ενα στην αργεντινη και να το κανεις αυτο συχνα,οι παιχτες που βγαινουν ειναι πραγματικο χρυσορυχειο...
Οι μεταγγραφες καλες αλλα αν μπορεις πες μου ποιοι απο τους δανεικους εχουν ρητρα αγορας :wink:
Εχω στειλει 3 scouters στη λατινικη αμερικη αλλος 1 στο Uefa, αλλος ενας στο Champions League...χαμος γινεται...Εχω ηδη στο μυαλο μου αρκετα παιχτακια...εχω βαλει στο ματι Dagoberto, Guiherme κτλ...αλλα θελει μαρουλι και εχω αλλες προτεραιότητες...

Δεν εχω βαλει transfer fee...αλλα ο fazzio εχει ρητρα 10Μ (θα τον αγορασω του χρονου με 6-7Μ)
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ο Ajax ειναι η χαρα του ποδοσφαιριστη...πληρωνει αδρα το καθε τσουτσεκι...Ετσι απο τα πρωτα πραγματα που εκανα στο συλλογο ειναι να μειωσω τους μισθους και να ξεφορτωθω μεγαλα συμβολαια, υπερεκτιμημένους παιχτες.

Λοιπον παλτουδακι απο τα λιγα...
Image


καλο παιχτακι αλλα ειχε το 2ο μεγαλυτερο συμβολαιο (κοντα 1Μ) και ειναι 31 ετων. Αν τον κρατουσα κανα χρονο την επομενη χρονια δε θα επιανε μια...οποτε ουστ απο τωρα. Θα παρω καλυτερο δεκαρι... :wink:
Image


Με τη μια του εδειξα την εξοδο...ουστ στη μανα σου
Image


Μετριος για τη ποιοτητα της ομαδας και η τιμη που επιασε δεν ηταν καθολου ασχημη (η τιμη του ηταν 65Κ :!: :!: :!: ) Οσο υπαρχουν θυματα...
Image



Τα παλτα δεν εχουν τελειωμο...
Image


Βρε ουστ λεμε...και σε καλη μερια τα ££

Image


Μετριος και υπερεκτημημενος ο Gabri...Δεν ειναι ουτε καθαρο Dm ουτε Mc...οποτε τα 3Μ μια χαρα μου εκατσαν...
Image


Αλλο ενα βαρυ συμβολαιο (900Κ) που επιασε μια πολυ καλη τιμη
Image


Εδωσα και δανεικους 2 νουμερα για να μη τους πληρωνω αδικα...
Image

Image

Και το μικρο για να ψηθει...μου τον ζητησε και ο γαυρος αλλα τους εκλασα γιατι δεν μου εδιναν τον Belluschi :D

Image


Ακολουθουν οι μεταγραφες οπου το χερι μπηκε στη τσεπη για να γινει...αχχχχ -kavouras
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:shock: Πωω πήρες σκούπα βλέπω! Θέλουμε να αντικατασταθούν τα παλτά! -ksilo :D
Πάντως ο Mitea μελλοντικά γίνεται παικτούρρρ!Και ο Leonardo που εχεις στις ρεζέρβες!
We want transfers immediately!(έστω παιχτάκια από τη ΄Β ομάδα)
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βρε βρε βρε ..... καλώς το το παιδί το δικό μας ...... δεν άντεξες αγόρι μου χωρίς ιστορία....... και διάλεξες το καλύτερο σενάριο ....... αγαπημένη ομάδα, αγαπημένος παίκτης και προσωπικότητα ... τι άλλο να ζητήσουμε ....... πάμε γερά για έναν Αίαντα μεγάλο ξανά ....
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι μεταγραφες ειναι αυτες ρε net?Σορρυ κιολας αλλα ειναι ξενερωμα.Kανε κανενα μπαμ ρε τσιφουτη -kavouras -kavouras (:
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Χαιρετίζω την επιστροφή του θρύλου των ιστοριών! Όσο μπορώ θα παρακολουθώ την ιστορία, γιατί έχουμε και σκοπέτα να βαρέσουμε!

Καλή συνέχεια!
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sharkakopoulos wrote::shock: Πωω πήρες σκούπα βλέπω! Θέλουμε να αντικατασταθούν τα παλτά! -ksilo :D
Πάντως ο Mitea μελλοντικά γίνεται παικτούρρρ!Και ο Leonardo που εχεις στις ρεζέρβες!
We want transfers immediately!(έστω παιχτάκια από τη ΄Β ομάδα)
Ο Μitea & o Leonardo ειναι μελλοντικα αστερια. Ο Leonardo ανεβηκε στη 1η ομαδα αν και τωρα εχω πολλες λυσεις για τη τριπλετα των AMC...αλλα δε με χαλαει.

Εχω παρει σκουπα αλλα εχασα το μεγαλο αλλανι...Wilnadum...ενω συμφωνησε μαζι μου...δωσαμε τα χερια σαν αντρες και τελικα το τσουτσεκι ανανεωσε...Δε πειραζει ο Δεκεμβρης δεν ειναι μακρια...
MaxKarapro wrote:Βρε βρε βρε ..... καλώς το το παιδί το δικό μας ...... δεν άντεξες αγόρι μου χωρίς ιστορία....... και διάλεξες το καλύτερο σενάριο ....... αγαπημένη ομάδα, αγαπημένος παίκτης και προσωπικότητα ... τι άλλο να ζητήσουμε ....... πάμε γερά για έναν Αίαντα μεγάλο ξανά ....
Η αληθεια ειναι οτι φαντάστηκα οτι ειδικα εσυ θα γουσταρεις πολυ με τον Αιαντα και ποσο μαλλον με τον johan στο τιμονι...ο οποιος θα αξιοποιηθει καταλλήλως...στο αμεσο μελλον (Videos κτλ.)
Ειπα να απεχω απο το site αλλα...το μικροβιο ειναι μεσα μου οποτε...
paixtaras wrote:Τι μεταγραφες ειναι αυτες ρε net?Σορρυ κιολας αλλα ειναι ξενερωμα.Kανε κανενα μπαμ ρε τσιφουτη -kavouras -kavouras (:
Περιμενα να με κραξει καποιος...αλλα μην εισαι κοντοφθαλμος. Εχω παρει ολη την αφροκρεμα του Φμ κατω των 20. απο την αλλη ομως εχεις τα δικια σου αλλα ποιος σου ειπε οτι τελειωσαν οι μεταγραφες??? Πρεπει να ξερεις οτι κραταω το καλο παντα για το τελος... :D
tiziano crudeli wrote:Χαιρετίζω την επιστροφή του θρύλου των ιστοριών! Όσο μπορώ θα παρακολουθώ την ιστορία, γιατί έχουμε και σκοπέτα να βαρέσουμε!

Καλή συνέχεια!
Καλως το φανταρακι μας. Να εισαι καλα φιλαρακι μου και ελπιζω να μπαινεις και να γουσταρεις την ιστορια...
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αλλο ενα ακατεργαστο διαμαντι...με 800Κ που προτίμησε να παιξει σε μεγαλο συλλογο και οχι στη Lazio :D

Image

Επειδή εχω ακουσει κατι ''μπινελικια'' για τις μεταγραφες...απο ανυπόμονα παιδια...ηρθε η ωρα να ακουστουν και τα μεγαλα καθιερωμένα μπαμ...

Ενα Dm το οποιο θα κλειδωσει την αμυνα μου που κόστισε 7Μ :!:

Με μεγαλη μου χαρα σας παρουσιαζω...το νεο αποκτημα του Αιαντα...


Image


Image


Μετα τη πωληση του Dm ενας παλιος του συμπαικτης στεναχωρεθηκε...και δηλωσε...


Image



Μετα το ξεσπασμα του Ραφαελ...πικραθηκα που ηρθαν ετσι τα πραγματα και εμεινε μονος του το ξανθο αγορι...Κατι επρεπε να κανω...Δε θα μπορουσα να αφησω το Ραφαελ να κλαιει μονος του...οποτε με μια κινηση αστραπη...σας παρουσιαζω το νεο δεκαρι της ομαδας και η επιστροφη του καπιτανο για τον Αιαντα...και ο Νο1 στοχος που ειχα θεσει με το που ανελαβα την ομαδα...




Image


Image


Image
Spoiler: show
Oπως πολυ καλα καταλαβατε θα ερθει και η γυναικα του στην Ολλανδια...καλα θα περασουμε...βεντουζα...
Image
Image
Image
Αλλα οχι δε τελειωνουν εδω οι μεταγραφες...ειπαμε οτι θελουμε και ενα κεντρικο αμυντικο...αν και πηγα να κανω το κολπο γκροσο και να φερω το διεθνη Αγγλο κεντρικο αμυντικο ονοματι Richards - Man City τελικα δε τα καταφερα...Ετσι στράφηκα στο 2ο στοχο μας...

Δε λεει πολλα αλλα τι να κανουμε αυτος πηραμε και σε οποιον αρεσει :-P


Image


Η σουπερ μεταγραφη δεν αφησε ασυγκίνητο το μεγαλο αστερι της ομαδας...


Image

Image

Spoiler: show
Καπως ετσι θα κατεβαινουμε στους αγωνες πλεον...εχει κανεις αντίρρηση :!: :!: :!:
Image

Ακουω ολε :?: :?: :?: Μηπως ντυνεστε για αεροδρομιο :?: :?: :?: Καπου εδω κλεινει το ροστερ αν και εχουμε αλλες 10μερες για να κλεισει η μεταγραφικη περιοδος...(δεν υπαρχει αλλο μαρουλι ακριβως τα εφερα... :wink: )
User avatar
Paul21(R)
Coach
Coach
Posts: 2598
Joined: Wed Sep 07, 2005 11:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: pAyLoS.R.21
twitter: PaulPotamias
Status: και το ξέρεις καλαααα ... ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΟΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΣΤΑ ΜΥΑΛΑΑΑ !!
Location: Αιγαλεω
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Kαλη πορεια ευχομαι με τον μυθικο Αιαντα...οσο για τις μεταγραφες τι να πει κανεις , κα-τα-πλη-κτι-κες !

Off Topic:
Εψαξα στο ιντερνετ για αυτο το θεμα με τον Brian Sarmiento και βρηκα αυτο : [quote]Brian Sarmiento- The 17 year old had a roller coaster career so far. From what his old club in Argentina wanted to pay him 300 euros a month. And Sarmiento then retired at 16 to stop. Then he came back and signed with Racing in Spain, but his old club refused and brought this case to fifa. Fifa favored Brian old club so he couldnt play. This is why he couldn?t play for the U-17 over the summer.[/quote]
Ελπιζω να βοηθησα ! -diatakste
T’estimo, Barça!
ΑΕΚΑΡΑ σε χιονια και βροχες ......
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ωραιος ρε αρχοντα. Εξαλου το μικρο τον πηρα για να τον μοσχοπουλησω αργοτερα και οχι για να παιξει στον Αιαντα αλλα μου εκανε εντυπωση. Οσο για τις μεταγραφες για 1η μεταγραφικη περιοδο πιστευω οτι εκανα οτι καλυτερο μπορουσα. Μην ειμαστε και πλεονέκτες
Petrominas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 674
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eξαιρετικες οι μεταγραφες -doublekiss -gioupi

Κανε τον Αγιαξ δυνατο οπως παλια..Ειμαι σιγουρος οτι θα τα καταφερεις... :-)

Καλη συνεχεια... -gioupi
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ευχαριστω πολυ. θα κανω οτι μπορω. Σε λιγο θα ανεβασω τα φιλικα
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food - Iστορίες μακράς διάρκειας”