Η επιστροφή του Johan Cruijff στον Αίαντα

Καριέρες γεμάτες δόξα και αποτυχίες...οι "θρύλοι" της προπονητικής είναι εδω...
Post Reply
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νetshaft the return...Πάμε να βγάλουμε γούστα... -gioupi
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
Babaklas7
Backup
Backup
Posts: 979
Joined: Tue Jun 17, 2008 6:13 pm
Football Manager της ομάδας: Internationale
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

The lord of the manager: The return of king Netshaft... respect... -ypoklinomai -ypoklinomai


Καλή επιτυχία στον Αίαντα
[quote="zidane72003"]Μη λες παπαριες παρακολουθει η εφορια το φορουμ ρε[/quote]

These are 8)
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Tsakalaki wrote:Εσύ δεν παίζεσαι...προχώρα ακάθεκτος, και όπως βλέπεις, όλοι εδώ είναι
Ευχαριστω πολυ Τσακ θα βαλω τα δυνατα μου. Μακαρι να εχω μεγαλη συμμετοχη...κραταω απουσιολογιο... :D
ismael blanco wrote:Βλέπω να βγαίνει το καινούργιο manager κι εσύ να συνεχίζεις αυτή την ιστορία...
Αν δεν πάρεις πρωτάθλημα,κύπελλο,Τσου Λου δεν σταματάς. :D
Καλή ομάδα ο Αγιαξ,περιμένουμε να βγάλεις κι άλλα πιτσιρίκια...
Ζήτησε και μια αναφορά και απ'τη γραμματέα :wink: 8)
Καπως ετσι το βλεπω και εγω. Ειπα να απεχω για λιγο και να γραψω νεα ιστορια με τον ajax με το νεο Φμ αλλα...κατι με τσιγγλουσε να γραψω τωρα...οποτε εδω ειμαστε. Οσο για τους στοχους ειναι προφανεις. Θα ανακοινωθουν βεβαια και επισημα στην συνεντευξη τυπου.

Off Topic:
Περιμενω να εχω καθημερινη και πολυ στενη σχεση με τη γραμματεα... 8)
serkok7 wrote:Φοβερη επιλογη ομαδας,και μια συμβουλη επειδη ο ajax ειναι απο τις αγαπημενες μου ομαδες,παιρνε νεαρους απο βραζιλια και αργεντινη αφου δεν υπαρχει οριο ξενων και μετα απο λιγα χρονια τους πουλας με τεραστιο κερδος :wink:
1η φορα εχω παρει τοσο μεγαλη ομαδα σε ολα τα Φμ που εχω παιξει (Πριν απο τον αιαντα η πιο δυνατη ομαδα ηταν η Παρι :? ) Η Ολλανδια ειναι παραδεισος...οτι παιχτακι δω μπορω να το τσιμπισω...θα φανει εξαλου απο τις μεταγραφες...οπου θα γινει παιδομαζομα...σκοπευω να ριξω το μεσο ορο στα 21 χρονια :!: :!: :!: Τα μωρα του Cruijff ενα πραγμα... :wink:

Off Topic:
Αφου ειναι και αγαπημενη σου ομαδα θα περιμενω εντονη συμμετοχη και παρατηρησεις :-P
sta8erman wrote:Ναι ναι το γνωρίζω αυτό που λες, αλλά είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από το να αναλάβει κιολας την ομάδα στα 60 του χρόνια, κάτι που έχει να κάνει μια δεκαπενταετία τώρα. Αλλά όπως είπα κ πριν μικρή σημασία έχει, εδώ έχουμε δει το μητσοτάκη και ένα σωρό άλλους να γίνονται προπονητές, στον κρόυφ θα κολλήσουμε;; Καλή τύχη όπως και να χει σε ένα πρωτάθλημα που είναι πιο ζόρικο από όσο φαίνεται εξ' αρχής. Να προσέξεις και τον παιχταρά τον εμάνουελσον, πέρα από το προφανές δλδ τον χούντελααρ.
Ετσι ακριβως :-D αλλα γιατι μου το χαλας και στη νεα μου ιστορια αναφερεις τον επιτιμο???Γιατι δηλ?Θες να μου κοπει το ρευμα στη καλυτερη?Να καει το pc μου??? Θα κανω... -papas -papas -papas γιατι αλλιως τη... :sex:
Οσο για το πρωταθλημα ειναι η 1η μου φορα στην Ολλανδια αλλα ξερω απο φιλους μου οτι ειναι πολυ ζορικο μιας και ολες οι ομαδες σε παιζουν στα ισια και οι ανατροπες των σκορ ειναι συχνο φαινομενο...Οσο για τον εμμανουελσον...ειναι σουπερ και δεν ειναι μονο αυτος...μιτεα και στελεμπουργκ ειναι πολυ καλοι. Θα προσπαθησω να τους κρατησω αλλα στο αμεσο μελλον θα εχω πολυ μεγαλη πιεση απο διαφορους συλλογους για να πουλησω. Π.χ. απο τη 1η μερα η Μπαγερν κανει κρουση για Χουντελααρ :!: :!: :!: Αλλα προλαβα και του εκανα 5ετες συμβολαιο και με λιγο μειωμενες απολαβες (ειμαι -kavouras ) Γενικοτερα εχω μειωσει σχεδον ολα τα συμβολαια παιχτων και staff κατα 20-30%.
paixtaras wrote:Αιαντας ε?Δεν σε φοβαμαι...απο κουραγια πας καλα! :drinking: :drinking:
Η λογικη λεει οτι αν τα καταφερα στη Φορεστ στον Αιαντα θα πεταω φωτιες...αλλα δε νομιζω να ειναι ετσι. Εχω την εντυπωση οτι μιλαμε για μια εντελως διαφορετικη κατασταση με νεα δεδομενα, μεγαλυτερες προσδοκιες και μεγαλυτερη πιεση. Για να δουμε τι θα κανω λοιπον...
Sapsalomenos wrote:Νetshaft the return...Πάμε να βγάλουμε γούστα... -gioupi
Αυτα ειναι...εχω πολυ ορεξη για να μαγεψω με τον Ajax...παμε γερα...κατι μου λεει οτι θα γουσταρετε με τις μεταγραφες... :wink:
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οοοο αυτα ειναι...Και μεγαλος ιστοριγραφος και αιαντας... 8)
Image
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Babaklas7 wrote:The lord of the manager: The return of king Netshaft... respect... -ypoklinomai -ypoklinomai


Καλή επιτυχία στον Αίαντα
Kαλα με εφτιαξες τωρα...πο πο :oops:
nirearas wrote:Οοοο αυτα ειναι...Και μεγαλος ιστοριγραφος και αιαντας... 8)
Θα βαλω τα δυνατα μου για να ειναι η ιστορια ανταξια της προηγουμενης ιστοριας...
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Χμ...μετα απο μια ωρα ειχα τελειωσει με τις αναφορες και ηρθε η ωρα να γινει γνωριμια με τους παιχτες...πρεπει να ειμαι σκληρος για να τους ψαρωσω :?: Να τους παρω με το καλο και να γινω φιλος τους :?: Να μιλησω καπως ηρεμα αλλα να κρατησω και καποια αποσταση :?: Παμε και οτι μου βγει...

Assistant: (προς τους παιχτες) Ελατε ολοι εδω. Με μεγαλη μου χαρα θα σας παρουσιασω το νεο σας προπονητη, ενα ζωντανο θρυλο του παγκοσμιου ποδοσφαιρου καθως και ενα απο τα λαμπροτερα αστερια του συλλογου...τον Johan Cruijff.

Boss: Αρκετα...αρκετα. Λοιπον χαιρομαι που βρισκομαι εδω. Επεστρεψα μετα απο αρκετα χρονια να συμμαζεψω την ομαδα μιας και δε μπορουσα να μεινω με σταυρωμενα τα χερια και να βλεπω να χαραμιζεται τοσο ταλεντο που ειμαι σιγουρος οτι υπαρχει σε αυτο το συλλογο. Ειμαστε αρκετα χρονια μακρια απο τιτλους...αυτο πρεπει να αλλαξει. Οπως και πολλα πραγματα που γινονταν λαθος οσο ηταν εδω ο Τεν Κατε. Εχω μιλησει με το Προεδρα -foumarw για το υψος των μεταγραφων και οπως ειναι λογικο θα ερθει νεο αιμα στο συλλογο. Αυτο σημαίνει οτι κανεις δεν εχει καπαρωμενη τη θεση του στην ομαδα η θα παρει τη φανελα του βασικου σπιτι του. Απο αυτη τη στιγμη ολοι σας ειστε υπο δοκιμη. Τις επομενες εβδομαδες θα αποφασισω ποιος μου κανει και ποιος θα μας αποχαιρετησει. Τα πραγματα θα ειναι ζορικα...οποιος δε μπορει τη πιεση ας το πει τωρα και θα τον απαλλαξω απο το ζορι της προετοιμασιας μια και καλη...Κανεις???

Κuffour: Εγω...

Boss: Τι πραγμα?

-Ντεν καταλαβα καλα Boss...Τι κανουμε τωρα? Ψηφηζουμε για κατι?

-Καλα αστο (Αν δε σε στειλω μεταγραφη στη Sahara United να μη με λενε Johan)



Λιγο αργοτερα στο γραφειο μου...

Assistant: Μολις μιλησα με τους γυμναστες για τη κατασταση των παιχτων...

Boss: Και?

- Τα πραγματα ειναι πολυ ασχημα. Ειναι σε τραγικη κατασταση. Αγυμναστοι και γενικα ανετιμοι.

- Ε καλα θα αλλαξει αυτο σιγα-σιγα.

- Ναι αλλα Boss αυριο εχουμε το 1ο φιλικο...

- Αληθεια??? Μα καλα εγω γιατι το μαθαινω τωρα? Τι μπουρ^&$*ο ειναι εδω? Ειναι δυνατον?

- Ειναι το καθιερωμενο τουρνουα του συλλογου.

- Με ποιον παιζουμε?

- Εδω στο φακελο σας εχω το προγραμμα των φιλικων για φετος.

Image

- Εχουμε παραδωση σε αυτο το τουρνουα βοηθε και καλο θα ηταν να κατακταμε τετοια τουρνουα ωστε να ανεβει η ψυχολογια της ομαδα και να χτισουν τα παιδια μια νοοτροπια νικητη...

- Συμφωνω.

- Αυτο σου ελειπε. Λοιπον πρεπει να κανονισουμε τη τακτικη που θα παιξουμε...


Image

Την επομενη μερα...


Ολα ειναι ετοιμα για το 1ο φιλικο...αν και ολοι οι παιχτες ειναι φανερα ανετοιμοι (To condition στο 70-80%)


Image


Image

Η 1η μου νικη στο τιμονι του Αιαντα κατω απο δυσκολες συνθηκες. Ειμαστε στο τελικο του τουρνουα κοντρα στη Παλέρμο...


Την επομενη μερα ειναι ο τελικος ομως οι παιχτες ειναι σε τραγικη κατασταση...Η κουραση απο τον αγωνα κοντρα στους Τουρκους ηταν εμφανής...Υποσχεθηκα 2ημερο ρεπο σε ολους αν νικησουμε στο τουρνουα.

Image

Τελικα τα πραγματα ηταν πιο δυσκολα αποτι περιμενα αλλα τα παλικαρια μου εστω και στα πεναλτι καταφεραν να παρουν τη 1η κουπα της χρονιας στο καθιερωμενο τουρνουα. Ειμαι πολυ χαρουμενος γιατι αν νικαμε ακομα και σε αυτα τα χαλια...ισως υπαρχει ελπιδα για μεγαλα πραγματα στο μελλον...Τωρα ομως ρεπο...για τους παιχτες...εγω εχω δουλεια με το βοηθο μου για το μεταγραφικο σχεδιασμο.




Boss: Η ομαδα δεν εχει καθαρο Dm καθως και δεκαρι. οι κεντρικοι αμυντικοι που μπορω να βασιστω ειναι μολις 2 μιας και ο kuffour θα μας αποχαιρετησει...

Assistant: Οτι πεις αφεντικο.

- Τελικα εμεις θα τα παμε μια χαρα (Ρε λες να τον κρατησω τελικα το μπουμπουνοκεφαλο?Θα δειξει)


- Οπως ειναι φυσικο για το συλλογο που τοσα χρονια δουλευει με πιτσιρικαδες προτεινω να επικεντρωθουμε στα φυντανια της αγορας και να κανουμε μεταγραφες με τη ματια στο μελλον.

- Τι ειπες τωρα αγορινα μου? Καλα εσυ ετσι που το πας θα μου φας και τη δουλεια. Πολυ καλη προταση. Εχεις κατι συγκεκριμενο στο μυαλο σου?

- Φυσικα και εχω...λοιπον... (Που θα μου πας θα στη φαω τη δουλεια...θα γινω χαλιφης στη θεση του χαλιφη)




Γραμματεας: Κ.Cruijff εχετε ενα τηλεφωνημα απο τον κ.Τεν Κατε να σας το περασω :?:

Boss: (Kανε μου οτι θες) Βεβαιως.

Τεν Κατε: Hello Κ.Cruijff

Βοss: Σε τι οφειλω το τηλ?

- Πηρα να σας συγχαρω για τη προσληψη σας. Σας ευχομαι καθε επιτυχια με τον Αιαντα.

- Ευχαριστω πολυ. Ελπιζω να εχω καλυτερη τυχη απο τη δικια σας.

- ...
Image

-To εκλεισε???Δε μπορω να καταλαβω γιατι...ουστ




Γραμματεας: κ.Cruijff εχετε και αλλο ενα τηλεφωνημα

Boss: Ποιος ειναι παλι?

- Μου συστήθηκε ως ο Θεος... :?

- Πιο νουμερο ειναι παλι...Περασε μου το (τηλεφωνητρια καταντησα)


- Ηelloooooo Mr. Cruijff...this is the special one...the only one...the best of the best...
Image

- Ποιος ειναι?

- Joze...the master of alla coach...
Image

- Μα καλα τι σε κανει να πιστευεις οτι εισαι ο κορυφαιος :?:

- JOSE MOURINHO: "Δεν είμαι ο κορυφαίος, απλά δεν υπάρχει καλύτερος..."


- (Α καλα τη ψώνισε το ατομο) Τι μπορω να κανω για εσας?

- Πηρα να σας συγχαρω για τη προσληψη σας και να σας ευχηθω καλη σταδιοδρομια...(ακουγονται γελια) μιας και εχετε ολη τη ζωη σας μπροστα

- Οταν μαγευα με τη μπαλα στα ποδια μου εσυ νεαρε μου δεν ειχες γεννηθει καν...

- Δεν γινεται αυτο...εγω ειμαι ο θεος...ειμαι παντου και παντα...

- Εχω δουλεια δε μπορω να ασχοληθω μαζι σου τωρα...

- Μη σε πετυχω στο Champions League παππου...θα σε διαλυσω...αλλα ξεχασα πρεπει να περασεις στους ομιλους για να εχεις την ατυχια να παιξεις κοντρα στη Chelsea μου...

- Ποια Chelsea βρε κουρκουτι...αφου σε διωξανε απο εκει...

- Τι? Ποτε εγινε αυτο? Α ναι...εγω εφυγα...δε με γεμιζει αυτη η ομαδα. Τους βαρεθηκα...Δε μπορουσαν να εκτιμησουν τον Special One...μπλα μπλα μπλα...

- (Κλείσιμο τηλεφωνου) Δεν τον αντεχω αυτον τον τσαρλατανο...ουφ

- Moυ το εκλεισε??? ΣΤΟΝ SPECIAL ONE...???Πεθανες...θα σου παρω το κεφαλι
Image
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

FORZA AJAX

Άκου εκεί θα σε πει και γέρο ο μεγαλύτερος ψωνάρας.

Off Topic:
Αυτό που είπε πάντως ήταν θεικό."Δεν είμαι ο κορυφαίος, απλά δεν υπάρχει καλύτερος..."
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
soterakis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1379
Joined: Wed Dec 26, 2007 9:55 am
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή!
Καλή συνέχεια!
Καλή επιτυχία!

Off Topic:
Με ποιο patch παίζεις; Μπορείς να βάλεις τους φυσιοθεραπευτές σου να κάνουν γενικό έλεγχο σε όλη την ομάδα ή απλά υπάρχει ο καθιερωμένος τρόπος που ρωτάς για τον κάθε παίχτη ατομικά;
Spoiler: show
Α ρε Chelsea, την έβαψες 8)
Μάλλον έχει ήδη φύγει ο special από εκεί, άρα Inter έλα :P
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

jimis21 wrote:FORZA AJAX

Άκου εκεί θα σε πει και γέρο ο μεγαλύτερος ψωνάρας.

Off Topic:
Αυτό που είπε πάντως ήταν θεικό."Δεν είμαι ο κορυφαίος, απλά δεν υπάρχει καλύτερος..."
Οντως αλλα θα το κανονισω...τι να μας πει μωρε ο μυρουδιας...αφου πριν γινει προπονητης δεν ειχε ακουμπησει τοπι μωρε...αλλα δε θα τελειωσει εδω...

Οσο για την ατακα...ειναι κορυφαιος στις ατακες τουλαχιστον... :wink:
soterakis wrote:Καλή αρχή!
Καλή συνέχεια!
Καλή επιτυχία!

Off Topic:
Με ποιο patch παίζεις; Μπορείς να βάλεις τους φυσιοθεραπευτές σου να κάνουν γενικό έλεγχο σε όλη την ομάδα ή απλά υπάρχει ο καθιερωμένος τρόπος που ρωτάς για τον κάθε παίχτη ατομικά;
Spoiler: show
Α ρε Chelsea, την έβαψες 8)
Μάλλον έχει ήδη φύγει ο special από εκεί, άρα Inter έλα :P
Παιζω με 8.02 το γραφω στην αρχη της ιστοριας :shock: Οχι δε μπορεις να κανεις ελεγχο σε ολη την ομαδα, αλλα προσωπικα παντα ζητω αναφορα απο το καλυτερο φυσιοθεραπευτη της ομαδας για ολους τους παιχτες για να ξερω αν καποιος εχει μονιμο προβλημα...π.χ. υπαρχουν παιχτες που οτι και να γινει τραυματιζονται παρα πολυ ευκολα οποτε τους βαζεις σε ειδικο προγραμμα προπονησης. Μπορεις να ζητησεις αναφορα αν πας στη καρτελα του καθε παιχτη οπου υπαρχει επιλογη request physio report. Καλο ειναι να το κανεις στην αρχη καθε χρονιας.
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εφτασε η ωρα...Τερμα τα μπαρμπουτσαλα...Money talks and b@@lshit walks που λενε στο χωριο μου...Ετσι λοιπον μετα απο πολυωρες διαβουλευσεις με το βοηθο μου καταληξαμε οσο αφορα τα αλανια που θελουμε στο συλλογο...διχως χρονοτριβες σας παρουσιαζω τα νεα μωρα του Ajax...

Image

Image


Ωχ οχι...γραψε λαθος...πως βρεθηκε αυτο εδω...οχι αυτα τα μωρα...


Λεω να αρχησουμε χαλαρα...Λοιπον αγορασαμε τα παρακατω ταλεντα στη προνομιακη τιμη των...£0 :!: :!: :!: :D

Η αγαπημενη μου τιμη που θα ελεγε και ο -kavouras σκρουτζ...(οπου σκρουτζ βαλτε οποιον θελετε)

Image


Image


Image


Image


Image


Image


Ο επομενος μου κοστισε £90Κ αλλα σε κανα 2 χρονακια θα τον μοσχοπουλησω αν τον προπονησω καλα.

Image


Ο κλασικος πλεον Soley που χωρα σε καθε ομαδα...τζαμπα ειναι και αυτος

Image


Αλλος ενας πολυ ελπιδοφορος νεος...
Image


Ενα αλανι που θα το περιμενω πως και πως...με μολις £30Κ
Image


Το τελευταιο τζαμπανταν παιχτακι ειναι το επομενο
Image

Off Topic:
Μπορει καποιος να μου πει γιατι δε μπορει να παιξει μπαλιτσα ο μικρος? Δε προσεξα αν το ειχε απο την αρχη. Παντως δε μπορω να τον βαλω ουτε σε φιλικο

Αυτες ηταν οι μετραγραφες του Ajax :?: :?: :?: Οχι βεβαια...θα φερω μεγαλα -falaina ονοματα...κατι σαν το Ραμπεσατρατανα και βαλε...μη βιαζεστε...ολα στην ωρα τους...
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να 'μαι κι εγώ.....Ωραία πράγματα βλέπω....Πολύ ωραία πράγματα... -foumarw -foumarw -foumarw


Δείξε λίγο αναλυτικά τακτική, αν γίνεται!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

DrGonzo wrote:Να 'μαι κι εγώ.....Ωραία πράγματα βλέπω....Πολύ ωραία πράγματα... -foumarw -foumarw -foumarw


Δείξε λίγο αναλυτικά τακτική, αν γίνεται!
Βρε καλως τα παιδια...3-0...Χαιρομαι που γουσταρεις...Ειναι δυνατον να μη γινεται :?: Οτι θελει ο Δρ. Εφτασεεεεειιιιιιι


Λοιπον το συστημα ειναι απο τα αγαπημενα μου το 4-2-3-1

Image

Image

Οπου εχω 2 Dc που παιζουν ζωνη και τα 2 μπακ ανεβαινουν συχνα για να βγαζουν σεντρες στον target man (Hunterlar)

Εχω 2 σκυλια DM που μαρκαρουν hard και δε βγαινουν μπροστα ενω προσπαθουν να βγαζουν καθετες πασες στα δεκαρια μου.

Το Κεντρικο Amc ειναι το κλασικο δεκαρι μου με Free role & hold the ball - ο οποιος θα ειναι παιχτης που θα σπρωξω ολο το μαρουλι μιας και η αναπτυξη και ολο το δημιουργικο κομματι στηριζεται πανω του.

Φυσικα πολλα σουτ απο τα 3 Amc, κοντινες πασες και κρατημα μπαλας.

Το Amr+Aml πολυ ντριπλα και σεντρες στο κεφαλι του Target man.

Ο Target man θα παλευει με τα θηρια και θα παιζει παντα μεσα στη περιοχη.


Γενικοτερα η τακτικη ειναι επιθετικη με κρατημα της μπαλας και πολυ passing game με οσο το δυνατον κοντινες πασες. Ενω προσπαθω να εχω τις γραμμες κοντα για να μην εχω κενα. Το μαρκαρισμα γινεται παιζοντας ζωνη. Η πιεση ειναι ψηλα ωστε να κλεβουμε μπαλες απο λαθη αντιπαλλων και να εχουμε ευκολα γκολακια.

Αυτα. Νομιζω πως σε καλυψα Δρ. Αν θες κατι αλλο ρωτα :wink: χαρα μου
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cool. 8)

αυτό ήθελα, είμαι πλήρως καλυμένος...
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

DrGonzo wrote:Cool. 8)

αυτό ήθελα, είμαι πλήρως καλυμένος...
Χαιρομαι που σε καλυψα...Επιστροφη στα μεταγραφικα...


Μετα απο τα νεαρα αλανια ας περασουμε στους δανεικους...καθε ομαδα που σεβεται τον εαυτο της (και εχει -kavouras -μανατζερ, Ναι ρε ειμαι καβουριας...δε δινω οπου οπου τα λεφτα :-D Εσυ που κουνας το κεφαλι ξερεις ποσο δυσκολα βγαινουν τα εκατομμυρια???Εεεε? Δε ξερεις εεε? Τοτε παρε στη μαπα τους δανεικους και μη μιλας...)

Λοιπον προσπαθησα να κλεισω μερικες καραμπινατες ελλείψεις της ομαδας καθως και να γεμισω και το ροστερ με ποιοτικους παιχτες που ισως στο μελλον να τους αποκτήσω μόνιμα...

Η ομαδα δεν εχει δεκαρι...Για να δουμε τι μπορουμε να κανουμε για αυτο...

Τι καλυτερο απο αυτα τα 2 αλανια...

Image

Image

Ε τωρα να μη παρω και ενα Capel να μου βρισκεται? Ετσι βρε παιδι μου επειδη ειναι ωραιο αγορι να τον εχω διπλα μου στο παγκο -gay

Image

Το γεγονος οτι ολοκληρος Αιαντας δεν εχει ουτε ενα καθαρο Dm τι να πω? Αυτο πρεπει να αλλαξει...δε μπορω να μεινω με το κακομοιρη τον Soley

Image

Image

Ε τωρα οσο να πειτε την εφτιαξα τη φτιαξη που ελεγε και ο Ψαλτης :wink:

Με μολις £500Κ σε μισθούς πηρα 5 παιχτακια που θα με βοηθησουν πολυ :wink:
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτο είναι ομάδα...Ο γνωστός αιαντας με την πιτσιρικαρια του...Πολύ καλες επιλογές netshaft...Το μονο που ίσως μπορεί να χαλαει την όλη φαση είναι ότι οι πιο καλοι ειναι δανεικοι...Αλλα νετσαφτ είναι αυτός...Θα κανει την μαγκια του και θα μας τρελάνει 8) ..Καλη συνεχεια μαν..
Image
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food - Iστορίες μακράς διάρκειας”