Το Πειρατικό! [game thread]

Παιχνίδια μέσω post μέσα στο forum μας...
Post Reply
User avatar
KosKarVen
National Manager
National Manager
Posts: 9761
Joined: Sun Mar 20, 2005 4:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ντέμης Βανδής

Βαθίληθ "El Mago" δεν είσαι και πολύ σταθερός στις απόψεις σου. Μήπως η χθεσινή παραμονή του Αντώνη "Clooney" Κηπουρού [Sponis] εξασφάλισε στην ομάδα σου ακόμα ένα "αναίμακτο" γύρο? Η ψήφος μου θα πήγαινε με τη μία στον Λαμποργκίνι ο οποίος ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να είναι κάτι άλλο εκτός από ένοχος (ακόμα και ένοχος να μην είναι κάνει μία συγκινητική προσπάθεια για να καταστραφεί η εθνική ομολογουμένως). Αλλά με δείχνεις, σε δείχνω.
Oh, I know that guy, he's a nihilist.
User avatar
sindarta
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6232
Joined: Sun Jun 01, 2008 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Braintree, Atsal
Status: Ζεσταίνομαι καίγοντας τις ελπίδες των μετρίων.
Location: Ebbets Field, 1955
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τεό Σεζηντάν

Καταρχήν πρέπει να ζητήσω συγνώμη από τον Καψιμή που τον υποπτεύθηκα (αδίκως τελικά) χθες. Δυστυχώς είχα ένα σενάριο στο μυαλό μου το οποίο με τις χθεσινές αποχωρήσεις δεν επιβεβαιώθηκε, οπότε και πάμε πάλι πίσω στο πρώτο τετράγωνο που λέγαμε και στο Λέστερ Σίτυ.

Ελπίζω η συλλογική κρίση της αποστολής να είναι σωστή και να επιβεβαιωθούν οι υποψίες για τον Κηπουρό, ο οποίος με τις συνεχείς αλλαγές ψήφων και τα near misses εδώ και 3 γύρους δεν έχει βοηθήσει τον εαυτό του. Ειδικά οι αλλαγές σε οποιονδήποτε τον ψηφίζει δείχνουν έναν πανικό που δεν θα τον είχε αν ήτανε αθώος. Κηπουρός και από εμένα λοιπόν και ας ελπίσουμε αυτή να είναι η αρχή ενός μεγάλου σερί ώστε να διώξουμε στο τέλος όλους τους τζογαδόρους. Χαμηλά την μπάλα, η Εθνική πάνω από όλα!
Kastroman wrote:Το Δάλειο (σικ) "κλάϊν" είναι η πιο σύντομη και πληρέστερη απάντηση στην ερώτηση σου.
Να λιπαίνει τα χωράφια του αγνώστου αγρότη, αυτό είναι το αληθινό μέλλον του αγνώστου στρατιώτη.
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιωρίκας Λαμποργκίνης

O Κηπουρός[Sponis] είναι αθώος. Το έχω πει πολλές φορές. Ο λόγος που τον ψήφισα νωρίτερα είναι πως ήθελα να δω τις αντιδράσεις ορισμένων παικτών. Και αφού πήρα τις πληροφορίες που ήθελα, μπορώ να πω ότι έχω καταλήξει στη σημερινή μου ψήφο. Οδηγήθηκα στην επιλογή βάση σκέψης. Την οποία θα αναλύσω:
:arrow: Τις τελευταίες μέρες από το μυαλό μου περνούσε το σενάριο οι Βδέλλας[FM Maniac] και Κηπουρός να είναι ένοχοι. Το έβλεπα πολύ πιθανό διότι κανείς δεν κατηγόρησε ποτέ τον αλλό. Αρχισα λοιπόν σήμερα τις δηλώσεις μου υποστηρίζοντας ότι ο Κηπουρός είναι ένοχος. Ο μόνος λόγος που το έκανα αυτό ήταν για να δώ την αντρίδραση του Βδέλλα. Και πλέον, είμαι σίγουρος ότι ο Κηπουρός είναι αθώος, όπως και ο Βδέλλας.

:arrow: Άρα μας μένον εννέα ύποπτοι. mitsosvd - Τακης Ρουφας, Antonisjk - Βαθιληθ "El Mago", Bilyk_13 - Γιώργος Τυπάρας Καραβούτας, chelseafan - Ζήσης "DVD" Βύζας, sindarta - Τεό "Τεστοστερό" Σεζηντάν, Κος - Ντεμης Βανδης, pantias28 - Παντελης Φραπες, Dal - ΒασιΛακης, Gal - Στελιος Βόνταφον.

:arrow: Απο τη λίστα βγαίνει ο Καραβούτας, που από την πρώτη μέρα υποστηρίζω την αθωοτητα του, και ο Ζήσης ο οποίος κάνει μία προσπάθεια να βγάλει την Εθνική από το αδιέξοδο.

:arrow: 7 ύποπτοι απομένουν. Ο Βαθιλιθ ο οποίος από την αρχή επιμένει για την ενοχή του Κηπουρού μπαίνει στη λίστα με τους ενόχους. Όπως επίσης και ο Βασιλάκης που από την αρχή πιστεύω ότι είναι ένοχος.

:arrow: Ντέμης Βανδής βγαίνει από τη λίστα των υπόπτων μου μιας και νομίζω πως η τελευταία του δήλωση αποδεικνύει την αθωοτητα του. Ένοχος επίσης είναι και ο Βόνταφον, αλλά και ο Φραπές. Ο Σεζηνταν παραμένει ένα αίνιγμα για εμένα.

Και τώρα φτάνω στην επιλογή ανάμεσα σε Φραπέ, Βόνταφον, Βασιλάκης και Βαθιλη.
Spoiler: show
Βόνταφον, αν και δε νομίζω να έχει κάποια σημασία. Τον Κηπουρό θα φάνε. Εκτός αν κάποιος με πιστέψει.
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στέλιος Βονταφον.

Καλα Λαμπρογκίνη μας κάνεις πλάκα δεν εξηγείται αλλιώς. Αφού πρώτα ξεκίνησες το ρεύμα κατά του αθώου Cazzο χτες έρχεσαι σήμερα και ξεκινάς ενάντια του Κηπουρού, για τον οποίο χτες έκοβες το χέρι σου ότι είναι αθώος. Αφου μαζεύει πολλες ψηφους ο Κηπουρός ωστε να μην αναστρέφεται το αποτέλεσμα έρχεσαι και λες οτι το εκανες για να δεις αντιδρασεις και οτι ειναι αθώος!!!. Ω μα τι συμπτωση, είναι λιγο αργα για να αλλαξει το αποτέλεσμα. Το γεγονός οτι εξαιτίας σου θα φύγει οπως ολα δειχνουν ο Κηπουρός (οπως έγινε και χτες με τον Cazzo) το γραφεις στα τέτοια σου. Αλλα εσύ φυσικά να βγάλεις την ουρά σου απέξω.
Πραγματικά να εύχεσαι να είναι ένοχος ο Κηπουρός γιατί αλλιώς δε σε βλέπω καλά.
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
User avatar
Dal-
Banned
Banned
Posts: 4626
Joined: Mon Sep 08, 2008 11:45 pm
Status: I was born into the Christian persuasion, but when I got older I converted to narcissism.
Location: Moravia.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασιλάκης

Δεν μας παίρνει άλλο λάθος.
Ελπίζω ο Κηπουρός να είναι ένοχος.

Προφανώς υπόπτοι για την συνέχεια είναι η λουλού με την Λαμποργκίνι, ο ντεμέκ El Mago, ο DVD και η Βανδή που έκαναν τελευταία στιγμή το ντου στον αθώο Cazzo.
Black-and-white TV with the sound turned low.
Spoiler: show
Image
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιωρίκας Λαμποργκίνης

Καλή η προσπαθεια σου να ρίξεις λάσπη στο προσωπο μου κύριε Στέλιο Βόνταφον[Gal]. Απο την πρώτη μέρα της αποστολής υπερασπίζομαι την αθωότητα του Κηπουρού[Sponis]. Και φυσικά δεν άλλαξα την ψήφο μου σε αυτόν επειδή είδα να δημιουργείται ρεύμα. Και για να σου δώσω να καταλάβεις πόσο μεγάλη είναι η αγνοια σου, αν αποδειχθεί πως ο Κηπουρός είναι αθώος χάνεται και μαθηματικά το Euro. Σήμερα είναι ευκαρία να κάνουμε κάτι σωστό. Φυσικά δεν περιμένω αυτό να γίνει από εσένα. Εσύ είσαι ένας ένοχος. Που είναι όμως οι άλλοι; Που είναι αθώοι συμπαίκτες μου; Γιατί δεν βγαίνουν να μιλήσουν και να βοηθήσουν στην εξόντωση των ενόχων; Αλλά φαίνεται πως πολλά ζητάω μιας και οι ένοχοι σε λίγο θα γίνουν περισσότεροι από εμάς, και πλέον αυτοί επηρεάζουν το αποτέλεσμα με όποιο τρόπο θέλουν. Κρίμα!

Καλώ όλους να έρθουν και να δηλώσουν παρόν στην προσπάθεια εξόντωσης των ενόχων. Βαθιλη[Antonisjk] αν θες να μου αποδείξεις ότι είσαι αθώος, πρέπει να αλλάξεις την ψήφο στον Κηπουρό, και να πάρεις θέση.
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Inzaghi wrote:
Spoiler: show
:arrow: Άρα μας μένον εννέα ύποπτοι. mitsosvd - Τακης Ρουφας, Antonisjk - Βαθιληθ "El Mago", Bilyk_13 - Γιώργος Τυπάρας Καραβούτας, chelseafan - Ζήσης "DVD" Βύζας, sindarta - Τεό "Τεστοστερό" Σεζηντάν, Κος - Ντεμης Βανδης, pantias28 - Παντελης Φραπες, Dal - ΒασιΛακης, Gal - Στελιος Βόνταφον.

:arrow: Απο τη λίστα βγαίνει ο Καραβούτας, που από την πρώτη μέρα υποστηρίζω την αθωοτητα του, και ο Ζήσης ο οποίος κάνει μία προσπάθεια να βγάλει την Εθνική από το αδιέξοδο.

:arrow: 7 ύποπτοι απομένουν. Ο Βαθιλιθ ο οποίος από την αρχή επιμένει για την ενοχή του Κηπουρού μπαίνει στη λίστα με τους ενόχους. Όπως επίσης και ο Βασιλάκης που από την αρχή πιστεύω ότι είναι ένοχος.

:arrow: Ντέμης Βανδής βγαίνει από τη λίστα των υπόπτων μου μιας και νομίζω πως η τελευταία του δήλωση αποδεικνύει την αθωοτητα του. Ένοχος επίσης είναι και ο Βόνταφον, αλλά και ο Φραπές. Ο Σεζηνταν παραμένει ένα αίνιγμα για εμένα.

Και τώρα φτάνω στην επιλογή ανάμεσα σε Φραπέ, Βόνταφον, Βασιλάκης και Βαθιλη.
Spoiler: show
Βόνταφον, αν και δε νομίζω να έχει κάποια σημασία. Τον Κηπουρό θα φάνε. Εκτός αν κάποιος με πιστέψει.
Εμένα με ξεχασες!Σε πια μερια τις 7αδας που εγινε 6αδα με βαζεις?
Coach Ventouza
Football Legend
Football Legend
Posts: 10384
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:12 pm
Status: Same shit,different day
Location: United Emirates of Crete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΛΗΞΗ ΜΕΡΑΣ

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PWPUqmJiLMA[/youtube]

Το κλαρινο με τους Ολλανδους ξεπερασε ακομα και αυτο που 6 χρονια αργοτερα θα χειριζοταν με τοση μαεστρια η Τζουλια Αλεξανδρατου


Ο Αντωνης Κηπουρος που επνιξε και τα 4 γκολ το εφερε βαρεως
Μετα το τελος της τσοντας,πηγε και επιασε τον Ρεχακλη

-Ακου να σου πω Χερ κοουτς
-Τι θες αγρυπνε φρουρε των Ελληνικων γκολποστ?
-THAT WAS A DISGRACE,THAT WAS A FUCKING DISGRACE
-Ε ΚΛΑΙΝ ΜΑΙΝ ΦΡΟΥΛΑΙΝ,εφαγες 4 γκολ απο τους Ολλανδους και χεστηκε η Φατμε στο Γελι Τζαμι
-ΟΧΙ ΧΕΡ ΚΟΟΥΤΣ.....Ο αετος πεθαινει στον αερα
-Θέλω να σε ξαναδώ
-Δεν σε χρειαζομαι
-Δως μου ενα δανειο ζωης
-Εισαι ενα πιστολι
-Παρ'τον δρομο που σου πρεπει,τον αγυριστο
-Θα φυγω κοουτς.....
-Σηκω και φυγε

Καθως ο Κηπουρος εφευγε με μια βαλιτσα στο χερι,ο Ρεχακλης σιγοτραγουδουσε

Ενα δακρυ κυλησε στο μαγουλο του καθως ενας ακομα τιμιος υπερασπιστης της Ελλαδας μας γυριζε πισω ατιμωμενος


ΕΝΑΡΞΗ ΝΥΧΤΑΣ

Ο μεγαλος Γεωργιου την ειχε πει την σοφη κουβεντα

Αμα η γυναικα βαλει χερι στην πιπ@ και αν η ομαδα μπλεχτει με στημενα,τοτε αστα να πανε

Ο Ζησης "DVD" Βυζας την μυριστικε την δουλεια οτι μυριζει σαν τα ποδια του Τεο Σεζηνταν και επειδη ηταν Παοξακι αλανι (πηδ@ το λιμανι :D ) την εκανε λαμογιο πριν τον παρουν τα σκαγια των στημενων

Προφασιστηκε οικογενειακα προβληματα για κατι κληρονομιες που του αφησε ο μπαρμπας του στο χωριο και μεσω του τιτανοτιτανιου δημοσιογραφου Αλεξη Σπυροπουλα την εκανε για Αγγλια για να κανει ιδιαιτερα στον Τζιμπριλ Σισσε και να του μαθει την θεση

Φυσικα σιγα μην μαθαινε ο μαυρος Ναλιτζης πως να βαζει την μπαλα στο πλεχτο,αλλα λιγο τον ενοιαζε
Τα λεφτα ηταν καλα και το κουτελο του καθαρο

Κακο για την εθνικη που εχανε ακομα ενα εντιμο παιχτη αλλα αμα στοχος ειναι τα λεφτα ολα γινονται πιο ευκολα...


ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΡΑΣ

ΜΕΧΡΙ ΤΕΤΑΡΤΗ 23.00

αυτοι που εμειναν
Spoiler: show
4. mitsosvd - Τακης Ρουφας
5. Antonisjk - Βαθιληθ "El Mago"
6. FM_Mani@C - Κολοσσός Βδέλλας
7. Bilyk_13 - Γιώργος Τυπάρας Καραβούτας
10. Inzaghi - Γιωρίκας Λαμποργκινίδης
11. sindarta - Τεό "Τεστοστερό" Σεζηντάν
15. Κος - Ντεμης Βανδης
16. pantias28 - Παντελης Φραπες
17. Dal - ΒασιΛακης
20. Gal - Στελιος Βόνταφον
Αυτοι που εφυγαν
Spoiler: show
1. zidane - Αγγελος ΜΟΤΙΟΝ Αχρηστέας - αθωος
2. Sponis - Αντώνης "Clooney" Κηπουρός - αθωος
3. Sir Alex - Γιωργος Νταμπιτζανας - αθωος
8. TaZz - ΜπαρμπαΤζον
9. chelseafan - Ζήσης "DVD" Βύζας - αθωος
12. Sargon16 - Μιχαλης Καψιμης - αθωος
13. Σπαρτακος - Κωστας Cazzo - αθωος
14. NickLloris - Φάνης Πάλλης Κατερνικολάκης - αθωος
18. theotses - Κωστας Κεμπαμπ
19. Mat - Γκουχου "Μπεμπης" Γεωργιαδης - αθωος
~They can chew you up, but they gotta spit you out~

~There's no cure for being a cunt~
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Βαθίληθ "El Mago"

Κάνω έκκληθη στον Γιωρίκα, εάν ξέρει κάτι, μπορεί και θέλει να μαθ βοηθήθει, αθ το κάνει με τον θωθτό τρόπο και αθ μελετάει καλά αυτά που λέει, πριν μαθ τα βγάλει στη φόρα.

Χθεθ με κατηγορούσεθ ότι ψηφίζω τον Κηπουρό και με απειλούσεθ να αλλάξω ψήφο θτο τέλοθ για να μην με καταψηφίθουν θήμερα κλπ.

Είχεθ διαβάσει όμως τι είχα ψηφίθει τελικά;!

Για δεθ εδώ το τελευταίο ποθτ που έκανα χθεθ:
Antonisjk wrote:Βαθίληθ "El Mago"
Spoiler: show
Inzaghi wrote:Γιωρίκας Λαμποργκινίδης

Η γνώση αυτή τη στιγμή για μένα είναι δύναμη. Και για αυτό το λόγο θα παρακαλούσα τους Βλέλλας[Football Manager Maniac] και Καψιμής[Sargon16] να με αφήσουν να κρατήσω αυτή τη γνώση για τον εαυτό μου. Έτσι πρέπει να κάνουν αν θέλουν τουλάχιστον το καλό της Εθνικής.
Και τώρα, για εσάς που δεν με εμπιστεύεστε ακόμα, θα προσπαθήσω να αποδείξω για μία ακόμη φορά την αθωότητα του Κηπουρού[Sponis]:
Και για να το κάνω αυτό θα πρέπει να σταθώ στην απομάκρυνση του Γεωργιάδη[Mat]. Πράγμα που κανείς δεν έκανε. Δε γίνεται να προχωρήσουμε όταν δεν ερευνείτε τα σημάδια που αφήνουν πίσω τους οι ένοχοι. Βάζω στοίχημα ότι η απομάκρυνση του Γεωργιάδη είναι δουλειά αυτών που θέλουν την Εθνική μας έξω από το Euro. Και αν θυμάστε καλά ο Γεωργιάδης χθες κατηγορούσε τον Κηπουρό. Ξαφνικά όμως τη νύχτα μας αποχαιρετά. Και οι ένοχοι για μία ακόμη φορά προσπαθούν να μας στρέψουν ενάντια στον Κηπουρό.

Ο Ντέμης Βανδής[KosKarven] πραγματικά θα εκπλαγεί μόλις βγεί το αποτέλεσμα και λάμψει η αλήθεια. Δεν είμαι ένοχος. 8)
Spoiler: show
Inzaghi wrote:Γιωρίκας Λαμποργκίνης

Μην πέφτετε στην παγίδα που θέλει τον Κηπουρό[Sponis] νεκρό. Θα χαιρόμουν πολύ αν έφευγε ο Κηπουρός, και έλαμπε η αλήθεια. Ήθελα να δω τι θα λέγατε τότε. Δυστυχώς όμως αν φύγει ο Κηπουρός δε θα υπάρξει αύριο για την Εθνική μας. Είναι τόσο δύσκολο να το κατανοήσετε; Ένα λάθος ακόμα και όλα χάθηκαν.
Ξέρω ήδη όλους τους ενόχους αλλά δε θα ήθελα για δικούς μου λόγους να τους αποκαλύψω. Προς το παρόν...Κώστας Cazzo[Spartakus]
Spoiler: show
Inzaghi wrote:Γιωρίκας Λαμποργκίνης

Όσα κατάφερε η Εθνική μας στα προκριματικά πάνε να καταστρέψουν μέσα σε τρεις μέρες κάποιοι κερδοσκόποι και κάποιοι αθώοι που ακολουθούν ότι τους πλασάρουν. Δυστυχώς απόψε φεύγει ο Κηπουρός[Sponis], ένας τίμιος και έμπειρος αθλητής της Εθνικής. Ένας συμπαίκτης που υπερασπιζόταν την εστία μας με κάθε τρόπο. Και όλα αυτά τη στιγμή που ο Βασιλάκης[Dal-], ο Καψιμής[Sargon16], ο Τεοζηνταν[sindarta] και ο Κώστας Cazzo[Spartakus] είναι ακόμα στο παιχνίδι.

Ψηφίστε Cazzo και θα σωθούμε!
Αυτά τα τρία λεγόμενα του Γιωρίκα, με έκαναν να σκεφτώ ότι ίσως έχει κάποια άλλη ιδιότητα θτην ομάδα, μια ιδιότητα που προφανώθ θέλει να μαθ βοηθήθει. Αλλά τελικά έθτειλε έναν αθώο πίθω στην πατρίδα (γιατί αυτόθ έκανε ότι έκανε και άλλαξε την ψήφο των περιθοτέρων). Ίθωθ όμωθ να ξέρει κάτι παραπάνω για τον Αντώνη Κηπουρό. Με έχει μπερδέψει όλη αυτή η ιθτορία.

Όθων αφορά για τα επιχειρήματα του Αντώνη Κηπουρού, που βλέπειθ θήμερα, αγαπητέ Βδέλλα
Sponis wrote:Και αναρωτιέμαι εγώ... Ποιος μπορεί εύκολα να αλλάξει στόχο; Αυτός που δε ξέρει τι του γίνεται; Και να ρισκάρει να σημαδέψει έναν αθώο ενώ εκείνη τη στιγμή έχει πειστεί για την ενοχή κάποιου; Ή αυτός που γνωρίζει πρόσωπα και πράγματα και ξέρει ότι μπορεί να στείλει στην μαμά πατρίδα άλλον έναν αθώο, ενώ ο συγκεκριμένος αθώος [εγώ στην προκειμένη περίπτωση] θα σταλεί πακέτο την επόμενη φορά χωρίς να σπάσουν αυγά γιατί τον έχουν χειριστεί μέχρι εκείνη τη στιγμή;
Μιλάει αυτόθ που έχει αλλάξει 115 φορές ψήφο τις τελευταίες 10 ώρεθ; Δηλαδή ήμαρτον. Δεν λέω ότι έχει άδικο θε αυτά που λέει, αλλά είναι σαν να προθπαθεί έναθ παππάθ να θε κάνει να νηθτέψειθ την θαρακοστή, ενώ αυτόθ έχει μπροθτά του ένα πιάτο με λουκάνικο και μπέικον και τρώει...


Εκεί που θα έπρεπε όμωθ να δώθουμε λίγη βάθη περιθθότερη είναι ξανά θτα λεγώμενα του Γιωρίκα. Ίθως δεν ξέρει τα "ντίθκολα πιντιά", όπωθ λέει, αλλά ξέρει κάποιουθ από τουθ αθώουθ. Και ίθωθ τελικά ο Αντώνηθ είναι έναθ από αυτούθ.

Λαμβάνονταθ όλα τα παραπάνω υπόψη, θα κάνω το εξήθ ερώτημα, που είναι ο Βανδήθ (Κος) θήμερα;
Παραμένω στον Βανδή (Κος), αλλά μπαίνουν και πολλά θιγανά ποταμάκια θτη λίθτα μου.
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιωρίκας Λαμποργκίνης

Χαρήκατε που φάγατε τον Κηπουρό[Sponis]; Φυσικά και χαρήκατε, αφού οι περισσότεροι είστε κλικαδόροι. Ως πότε εσείς οι αθώοι θα πιστεύετε τα λεγομενά τους; Ξυπνήστε! Μία ακόμη μέρα χαμένη. Για μία ακόμη φορά τα λόγια μου επαληθεύονται. Δικαίως δεν υποψιαζόμουν τον Ζήσης[chelseafan] και δικαίως από την αρχή είχα ορίσει αθώο τον Κηπουρό. Ας βγει τώρα ο Βόνταφον[Gal] να μας μιλήσει. O Βόνταφον που από την αρχή υποστηρίζει την ενοχή του Κηπουρού και χθες μάλιστα όταν βγήκα να εξηγήσω το κόλπο που έκανα μου είπε ότι ξεκίνησα ρεύμα κατά του Κηπουρού. Είσαι ένοχος Βόνταφον. Αλλά πλέον είναι αργά για να σε ψηφίσω. Ένοχος επίσης είναι και ο Φραπές[pantias28]. Ο λόγος που κρίνω τον Φραπε ένοχο είναι μία φράση που είπε ο αδικοχαμένος Ζήσης: "Βέβαια είναι πολύ βολικό για όλους τους προδότες να κατηγορούν το μέλος της ομάδας τους, τον Κηπουρό, έτσι Παντελή Φραπέ;;" Ο Ζήσης ήξερε πολλά αλλά τον φάγανε οι κλίκες. Ο Φραπές από την αρχή δείχνει αστάθεια. Έχει ως σίγουρο ένοχο τον Βασιλάκη[Dal-] αλλά ψηφίζει τον Κηπουρό προσπαθώντας να κρυφτεί μέσα στο ρεύμα. Και αυτό με οδηγεί στην αθώοση του Βασιλάκη που ομολογώ πως κακώς τον υποψιαζόμουν όλες αυτές τις μέρες. Επίσης από την λίστα των υπόπτων βγαίνει και ο Βαθιληθ[Antonisjk] που είναι αθώος και μου ζητάει τη στηριξη του. Να είσαι σίγουρος πως θα την έχεις. Και Ρούφα[mitsosvd] μη νομίζεις πως σε ξέχασα χθες. Απλά ήθελα να δω την αντιδραση σου. Αυτή η αντίδραση μου δείχνει πως είσαι ένοχος. Και τώρα φτάνουμε στο Βανδή[KosKarven]. Ο Βανδής έχει σχέδιο, να το θυμάστε. Η ψήφος μου είναι αυτή. Εκτος κι αν κάποιος από τους αθώους συμπαίκτες μου αποφασίσει να ψηφίσει κάποιον από τους άλλους που έχω στη λίστα μου. Σε αυτή την περίπτωση θα αλλάξω ψήφο.
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Αν και φοβαμαι να συμφωνησω με τον λαμποργκινιδη για τους εξης λογους:
Spoiler: show
Mερα 2η:
Inzaghi wrote:Γιωρίκας Λαμποργκίνης
Αντίο, Νταμπιτζάνα
Coach Ventouza wrote: Ετσι σιγα σιγα ο Γιωργος Νταμπιτζανας,ενας πιστος παιχτης των γαλαζιων χρωματων, πηρε τον δρομο της επιστροφης για την πατριδα
Μερα 3η:
Inzaghi wrote:Κώστας Cazzo[Spartakus]
Coach Ventouza wrote: Ετσι,με την βοηθεια των Γιατρων χωρις συνορα,ενας ακομα εντιμος παιχτης πηρε την πρωτη πτηση για την Ελλαδα
Μερα 4η:
Inzaghi wrote:Γιωρίκας Λαμποργκίνης
Κηπουρέ[Sponis], κατάφερες να μας ξεγελάσεις.
Coach Ventouza wrote: Κακο για την εθνικη που εχανε ακομα ενα εντιμο παιχτη αλλα αμα στοχος ειναι τα λεφτα ολα γινονται πιο ευκολα...
Συν του οτι τοσα παιχνιδια εχω παιξει και δε θυμαμαι την τελευταια φορα που πετυχα καποιον ενοχο,αλλα,το παιχνιδι τελειωνει σημερα αν δεν βρουμε καποιον ενοχο(αφου με το θυμα της νυχτας παμε στο 4-4),ειχα υποπτευθει και νωριτερα σε καποια φαση τον Βανδή[KosKarven],δεν εχει αλλαξει κατι απο εκεινη την υποψια που ειχα,και πρεπει να βρουμε καποια φορμουλα να ψηφισουμε δυνατα και ομαδικα,οποτε 3 ψηφοι για καποιον που φαινετε υποπτος ειναι καλη αρχη.Θελει πολυ προσοχη αυριο στα τελευταια λεπτα της ημερας να μην τους δωσουμε την ευκαιρια να μπουνε παρα εντεκα παρα 1 να ψηφισουν και οι 4 καποιον και να τελειωσουν το παιχνιδι.Κανονιστε να ειστε σε ετοιμοτητα ετσι ωστε εντεκα παρα μισο λεπτο να μπορουμε να αποτρεψουμε κατι τετοιο.
User avatar
KosKarVen
National Manager
National Manager
Posts: 9761
Joined: Sun Mar 20, 2005 4:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ντέμης βανδής

Βαθίληθ "El Mago" φυσικά.

Κάνει αγώνα εναντίον του κηπουρού και φυσικά την κρίσιμη ώρα καταδικάζει έναν αθώο (Cazzo) και σώζει τον επίσης αθώο κηπουρό. Φυσικά ήξερε πως ο κηπουρός θα συγκέντρωνε την επόμενη μέρα τους απαραίτητους ψήφους και έστειλε τον Cazzo πίσω για να κερδίσει ένα γύρο για την ομάδα του.

Φυσικά δεν έκατσε με σταυρωμένα τα χέρια την επόμενη ημέρα.
Antonisjk wrote:Βαθίληθ "El Mago"

Τι να μαθ πω; Μόνο ένα :pare5: μαθ αξίζει...

Θτρέφωμε σε αυτόν που θεωρώ ποιό ύποπτο. Η λίθτα πλέον γεμίζει, αλλά υποτίθετε ότι απαγορεύεται να την αποκαλύπτουμε. Οπότε Αντώνη Κηπουρέ (Sponis), ώρα να παθ για κηπουρική...
Antonisjk wrote:Βαθίληθ "El Mago"

Θυγκινητική η προθπάθεια θου να κρυφτείθ μέθα θτο πλήθος, Γιωρίκα, αλλά να ξέρειθ ότι είθαι ο επόμενοθ...

Αρχίζουμε με Κηπουρό (Sponis) όμωθ!
Antonisjk wrote:Βαθίληθ "El Mago"

Πάτε καλά θυμπαίκτεθ μου; Ποιόθ προθπαθούθε από χθεθ να μαθ αλλάξει την ψήφο προθ τον Κηπουρό; Ποιόθ μαθ έλεγε ότι ξέρει πολλά και να τον ακολουθήθουμε; Ποιόθ;

Όντωθ φαίνεται να ξέρει πάρα πολλά. Ξέρει τόθα πολλά γιατί είναι με την άλλη πλευρά! Ακόμα αναρωτιέθται για ποιόν μιλάω; Ψάξτε τιθ χθεθινές δηλώθειθ και θα τον βρείτε!

Κηπουρός (Sponis) για την ώρα, αν και δεν νομίζω ότι θα αλλάξω μέχρι το τέλοθ θήμερα, εκτόθ θυγκλονιθτηκότατου απροόπτου!
Antonisjk wrote:Βαθίληθ "El Mago"

Μακάρι να μπορούθα να ψηφίθω δύο κάθε μέρα Αντώνη Κηπουρέ (Sponis)...
Φυσικά σπεύδει να δικαιολογηθεί. ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΟΝ ΚΗΠΟΥΡΟ ΓΙΑΤΙ ΨΗΦΙΣΕ ΕΜΕΝΑ. Ναι ρε μάγκα, όταν το αποτέλεσμα έχει κριθεί, όταν έχεις κάνει ΟΛΑ τα παραπάνω ποστς.

Inzaghi wrote:Γιωρίκας Λαμποργκίνης

Χαρήκατε που φάγατε τον Κηπουρό[Sponis]; Φυσικά και χαρήκατε, αφού οι περισσότεροι είστε κλικαδόροι.
Θυμίζω τα πεπραγμένα του κυρίου ΜΟΝΟ στον προηγούμενο γύρο.
Inzaghi wrote:Γιωρίκας Λαμποργκίνης

Κηπουρέ[Sponis], κατάφερες να μας ξεγελάσεις. Και εμένα και την υπόλοιπη ομάδα. Νομίζω ότι αν θέλουμε να πετύχουμε σε αυτό το Euro ο Κηπουρός πρέπει να φύγει. Τις τελευταίες μέρες αναρωτιόμουν γιατί οι ένοχοι δε με είχαν διώξει ακόμη. Τώρα κατάλαβα. Τους βοηθούσε να υπάρχω ακόμα μέσα στο παιχνίδι. Τους βοηθούσε να υποστηρίζω τον Κηπουρό.
Inzaghi wrote:
Γιωρίκας Λαμποργκίνης
Δεν προσπαθώ να κρυφτώ μέσα στο πλήθος. Αυτή είναι η αλήθεια. Έκανα κάποια λάθη, το ομολογώ. Δεν είναι αυτός λόγος να με κατηγορείς. Και όπως είπε και ο Ζήσης[chelseafan], εσύ είσαι ο επόμενος! Προς το παρόν Κηπουρός
στο τέλος (όταν όλα έχουν κριθεί) ρίχνει μία άκυρη ψήφο στον βόνταφον.

Θα το πώ ευθέως. Ο κύριος είτε είναι ένοχος, είτε είναι βλαξ.
Oh, I know that guy, he's a nihilist.
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιωρίκας Λαμποργκίνης


Βανδή καλύτερα να παρατήσεις το ποδοσφαιρο και να πιάσεις το επάγγελμα της συζύγου σου. Για μία ακόμη φορά αποδεικνύεις πόση λίγη μπάλα ξέρεις. Δηλαδή τέτοια λάθη δεν γίνεται να κάνει κάποιος. Σε ενοχλεί που ο Βαθιληθ την τελευταία στιγμή ψήφισε τον Cazzo, τη στιγμή που όλη τη μέρα κατηγορούσε τον Κηπουρό. Δε σε ενοχλεί όμως που ενώ κι εσύ ήσουν όλη τη μέρα ενάντια στον Κηπουρό, τελευταία στιγμή ψηφίζεις Cazzo. Κατηγορείς δηλαδή κάποιον για κάτι που κι εσύ ο ίδιος έκανες. Καθόλου έξυπνη κίνηση. Από την άλλη σε καταλαβαίνω. Δεν είχες ποιον να κατηγορήσεις. Και βρίκσεις μια φθηνή δικαιολογία και περιμένεις να το χάψω, όπως κάνουν όλοι οι αθώοι συμπαίκτες μου.
Η ψήφος μου στον Κηπουρό ήταν ένα τέχνασμα για να συλλέξω πληροφορίες για τον Βδέλλα. Αλλά εσύ κάνεις πάλι το λάθος και λες πως στο τέλος έδωσα μία αδιάφορη ψήφο στο Βόνταφον. Δεν είναι όμως έτσι τα πράγματα. Διότι εγώ σε αντίθεση με όλους σας υπερασπίζομαι από την αρχή την αθωότητα του Κηπουρού. Πόσο ποιο κατανοητό να το κάνω δηλαδή;
Πετάγεται και άλλος ο Ρούφας να πει ότι εγώ έστειλα τον Κηπουρό πίσω στην Ελλάδα. Δεν τον έστειλα εγώ. Όλοι εσείς που τον ψηφίσατε τον στείλατε. Γιατί αν είχατε αλλάξει την ψήφο σας την τελευταία στιγμή τίποτα δε θα είχε συμβεί. Και δε θα κάτσω να απολογούμαι κιόλας που έστειλα τον Κηπουρό πίσω στην Ελλάδα, τη στιγμή που εσείς τον είχατε ψηφίσει. Απολογηθείτε εσείς. Τι έχετε να πείτε για την απομάκρυνση του Κηπουρού; Εσείς δεν τον ψηφίσατε; Εσείς δεν κάνατε το λάθος; Σκεφτείτε πρώτα τι κάνατε εσείς οι ίδιοι και μετά ελάτε να κατηγορήσετε εμένα.
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στέλιος Βόνταφον.

Φτάσαμε στο πιο κρίσιμο σημείο του παιχνιδιού και δείχνουμε κυριολεκτικά ανίκανοι. Δε ξέρω τι φταίει. Είμαστε αχρηστοι? Μας έχουν κοροιδεψει τόσο καλά? Εγώ προσωπικά ντρέπομαι απίστευτα για το κουτόχορτο που έχουμε μασήσει αυτές τις μέρες. Αν δε βρούμε ούτε απόψε ένοχο, θα γίνουμε εντελώς ρεζίλι, πέρα του ότι θα χάσουμε. Γιατί αλλο να χάνεις έχοντας βρει ενα δυο ενόχους και άλλο έχοντας πάρει τα @@ σου.

Λαμπρογκίνη επειδή βλέπω ότι αναφέρθηκες και χτες σε μένα, δε μπορώ να καταλάβω με πιο σκεπτικό είπες το παρακάτω
Inzaghi wrote:Γιωρίκας Λαμποργκίνης

Και για να σου δώσω να καταλάβεις πόσο μεγάλη είναι η αγνοια σου, αν αποδειχθεί πως ο Κηπουρός είναι αθώος χάνεται και μαθηματικά το Euro.
Υπονοείς οτι εαν εβγαινε αθώος χτες ο Κηπουρός, χαναμε το παιχνίδι? Γιατι το παιχνιδι τελειώνει σήμερα εαν φαμε παλι αθώο και όχι χτες. Αν είναι αυτο και εκανες λαθος παρακαλώ να ανακαλέσεις.

Πραγματικά δε ξέρω τι να υποθέσω για σένα. Φυσικά και σου αναγνωρίζω οτι απο τη πρωτη στιγμή οτι εισουν σιγουρος για την αθοώτητα του Κηπουρού, αλλα εχτες οταν μετα την αποχωρηση του Cazzo την πεσαν στον Κηπουρό, ειπες οτι τελικα δεν ειναι αθώος και σε ξεγελασε. Εχεις μεγάλο ποσοστό ευθύνης για τη φυγη του Κηπουρου. Οταν βλέπουμε μεχρι και εσενα που εκοβες το χερι σου γιαυτον να ανακαλεις και να λες με κοροιδεψε τελικα, τι θελεις να κανουμε? Να μην τον ψηφισουμε? Δεχομαι επισης οτι μπορει να το εκανες για τους λογους σου οπως λες, αλλα το αποτελεσμα μετραει. Και το αποτελεσμα δειχνει οτι εβαλες το χερακι σου να φυγει κιαλλος αθωος.


Εισαι υπευθυνος και για τη φυγη του Νταμιτζανα και για του Cazzo εκτος απο του Κηπουρου.
Μετα απο αυτα πες μου πως να πιστεψω οτι εισαι αθώος και οτι δεν εισαι ο παραδοπιστος που πουλωντας τρελα μας εχεις κανει ανω κατω, μας εχεις αποπροσανατολισει τελειως και επειδη εκτιθεσαι πολυ δε σε ψηφιζουμε γιατι λεμε ''Ελα μωρε αυτος παιζει πολυ ριψοκινδυνα σιγα μην ειναι ενοχος'' .Και φυσικα οι αλλοι 3 καθονται και να γελανε με το μπουρδελο που μας εχεις κανει και να μη μιλανε καθολου για να μην εκτεθουν.

Εχεις βγαλει ολο το κοσμο αθώο και ένοχο. Αλλαζεις αποψεις με διαστημικό ρυθμό χωρις σοβαρα επιχειρηματα τις περισσοτερες (αν οχι ολες) φορες και εισαι και απολυτος για την γνωμη σου λες και εισαι θεος!
Για μενα προσωπικα δεν εχεις πει ουτε ενα επιχειρημα γιατι με θεωρεις ενοχο.
Ενω εγω απο το πρωτο γυρο που υποψιαζομαι εσενα και τον Κηπουρο, οτι καποιος απο τους δυο σας χρησιμοποιει τον αλλον, μιλαω παντα με επειχηρηματα!
Καποιοι δε μιλανε σχεδον καθολου και απλα ακολουθουν τα ρευματα και εσυ εισαι απολυτος για μενα που μπαινω και στον γαμωκοπο να ψηφιζω εχοντας καταληξει σε ενα λογικο συμπερασμα.
Δε ξερω τι να υποθεσω πλεον για σενα. Αν εισαι ενοχος και νικησεις αποψε πραγματικα θα εχεις κανει το παιχνιδι του αιωνα, κοροιδευοντας μας μεσα στη μουρη μας.

Δεν ψηφιζω για την ωρα, θα επανεξετασω ολα τα λεγομενα απο την αρχη της προετοιμασιας και θα καταληξω σε ενα λογικο συμπερασμα που θα βγαζει νοημα ωστε να εχω καθαρη τη συνειδηση μου. Και οχι να πω αυτος ειναι ενοχος, φατε τον, οπως κανεις εσυ.
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
User avatar
KosKarVen
National Manager
National Manager
Posts: 9761
Joined: Sun Mar 20, 2005 4:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ντέμης βανδής
Inzaghi wrote:Γιωρίκας Λαμποργκίνης


Βανδή καλύτερα να παρατήσεις το ποδοσφαιρο και να πιάσεις το επάγγελμα της συζύγου σου. Για μία ακόμη φορά αποδεικνύεις πόση λίγη μπάλα ξέρεις. Δηλαδή τέτοια λάθη δεν γίνεται να κάνει κάποιος. Σε ενοχλεί που ο Βαθιληθ την τελευταία στιγμή ψήφισε τον Cazzo, τη στιγμή που όλη τη μέρα κατηγορούσε τον Κηπουρό. Δε σε ενοχλεί όμως που ενώ κι εσύ ήσουν όλη τη μέρα ενάντια στον Κηπουρό, τελευταία στιγμή ψηφίζεις Cazzo. Κατηγορείς δηλαδή κάποιον για κάτι που κι εσύ ο ίδιος έκανες. Καθόλου έξυπνη κίνηση. Από την άλλη σε καταλαβαίνω. Δεν είχες ποιον να κατηγορήσεις. Και βρίκσεις μια φθηνή δικαιολογία και περιμένεις να το χάψω, όπως κάνουν όλοι οι αθώοι συμπαίκτες μου.
Η ψήφος μου στον Κηπουρό ήταν ένα τέχνασμα για να συλλέξω πληροφορίες για τον Βδέλλα. Αλλά εσύ κάνεις πάλι το λάθος και λες πως στο τέλος έδωσα μία αδιάφορη ψήφο στο Βόνταφον. Δεν είναι όμως έτσι τα πράγματα. Διότι εγώ σε αντίθεση με όλους σας υπερασπίζομαι από την αρχή την αθωότητα του Κηπουρού. Πόσο ποιο κατανοητό να το κάνω δηλαδή;
Πετάγεται και άλλος ο Ρούφας να πει ότι εγώ έστειλα τον Κηπουρό πίσω στην Ελλάδα. Δεν τον έστειλα εγώ. Όλοι εσείς που τον ψηφίσατε τον στείλατε. Γιατί αν είχατε αλλάξει την ψήφο σας την τελευταία στιγμή τίποτα δε θα είχε συμβεί. Και δε θα κάτσω να απολογούμαι κιόλας που έστειλα τον Κηπουρό πίσω στην Ελλάδα, τη στιγμή που εσείς τον είχατε ψηφίσει. Απολογηθείτε εσείς. Τι έχετε να πείτε για την απομάκρυνση του Κηπουρού; Εσείς δεν τον ψηφίσατε; Εσείς δεν κάνατε το λάθος; Σκεφτείτε πρώτα τι κάνατε εσείς οι ίδιοι και μετά ελάτε να κατηγορήσετε εμένα.
Οι σύντροφοί σου σε δασκάλεψαν πολύ καλά Λαμποργκίνι -απορούσα γιατί αργείς να απαντήσεις- και για πρώτη φορά γράφεις κάποια λογικά επιχειρήματα, αλλά αν δεν ήσουν ένοχος, χρησιμοποιούσες πραγματικά τεχνάσματα και δεν είχες την αγωνία περί πειστικής γρήγορης απάντησης θα καταλάβαινες πως και η δική μου κίνηση να ψηφίσω Cazzo ήταν τέχνασμα για να συλλέξω πληροφορίες για τον Βαθίληθ "El Mago" χωρίς να διαμορφώσω το αποτέλεσμα το οποίο φυσικά έκανε ο τελευταίος. Υπερασπιζόσουν τον κηπουρό αλλά τη κρίσιμη στιγμή συμμετείχες στη διαμόρφωση του ρεύματος. Ήταν μία κίνηση που είχες στο μυαλό σου όταν τον υπερασπιζόσουν.

Φυσικά έκτοτε ακολουθώ σταθερή πορεία, ψηφίζοντας Βαθίληθ "El Mago" αφού έχω πειστεί για την ενοχή του.
Oh, I know that guy, he's a nihilist.
Post Reply

Return to “Play by Post Games”