Διακοπές

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν ειμαι γιατρος, ούτε from the top of my head εχω γνωση για τα νουμερα εμβολιασμων εδω σε σχεση με αλλες χωρες, πως περιμενεις να σου απαντησω? :P

Η λογικη μου μου λεει οτι απλα εχουμε σταθει κωλοφαρδοι, χωρις να μπορω να υποστηριξω γιατι και πως.
User avatar
g-max
Indispensible
Indispensible
Posts: 1554
Joined: Tue Oct 19, 2004 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Veroia United
Αγαπημένη Ομάδα: Veroia
Status: 10+ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΗΦΑΝΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FMGREECE
Location: Veroia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Μία δύσκολη ερώτηση που δύσκολα θα απαντηθεί. Να πάω Κέρκυρα αρχές Αυγούστου σε ξενοδοχειο all inclusive και μπροστά σε παραλία που βρισκω σε πολυ καλη προσφορά ή Χαλκιδική σε δωμάτια. Δεν ειναι μεγαλύτερο το ρισκο σε ενα ξενοδοχειο με δυο μικρά παιδιά και γεμάτο ξένους με γευματα μπουφέ, παιδικες χαρές κτλ.... ; Απο την άλλη στο ξενοδοχείο τηρούνται πρωτόκολλα ασφαλείας και υγιεινής... αλλά αν φταρνιστει διπλα σου ο Ιταλός με covid δεν μπορείς να κανεις και πολλά. Στη Χαλκιδική απο την άλλη αναμένονται Σέρβοι και στα μπιτσομπαρα θα γίνεται το ελα να δεις. Μήπως να μην πάμε πουθενά φέτος; Χαχαχα
G. Gerara The Proud Manager of Veroia United
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14548
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Καλύτερα Κέρκυρα. Τα ξενοδοχεία είναι ασφαλέστερα. Επίσης δεν νομίζω ότι θα λειτουργήσουν φέτος οι μπουφέδες. Είσαι σίγουρος;
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

οι μπουφεδες μπορουν να λειτουργουν, αλλα με μετρα ασφαλειας. οχι οτι θα προστατευεσαι 100%, αλλα θα λειτουργουν με αυστηρους κανονες.

δλδ, οι πελατες δεν σερβιρονται μονοι τους σε καμμια περιπτωση και δεν ακουμπανε τπτ. πλεξιγκλας παντου.
οπως στο καραβι πχ, που λες του μαγειρα θελω αυτο κ αυτο, και σου δινει το πιατο ετοιμο.
κουβερ, ψωμακια, γλυκα, φρουτα τα παντα, σερβιρονται απο το προσωπικο. και αν θες μετα ριφιλ, καινουργιο πιατο.
αντισιπτικα στην αρχη του μπουφε, και περιορισμενος αριθμος ατομων που εξυπηρετουνε καθε φορα.

τουλαχιστον ετσι δουλευει το δικο μας. δεν εχω ξεκινησει ακομα, αλλα μου τα εχουν πει.
πελατες κανουν παραπονα με υφακι οτι ''σου εχει πεσει λιγο η μασκα, ανεβασε την'
η οταν πας να μαζεψεις πιατο, κανουν πισω λες κ εχεις χολερα..
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Πάντως και στην Google πριν το κλείσουν έτσι το πήγαιναν το πράγμα. Υπάλληλοι πίσω από τα φαγητά, τους έλεγες/έδειχνες τι ήθελες και σου έβαζαν στο πιάτο. Βέβαια εκεί είχαμε το τραγελαφικό επειδή ήταν πολλαπλά stands να σου βάζει ο καθένας σε διαφορετικό πιάτο οπότε αν ήθελες μια σαλάτα, ένα κυρίως, 2 γαρνιτούρες και ένα ψωμάκι, κατέληγες να κουβαλάς 5 πιάτα στο τραπέζι σου.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62638
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Δω δείτε μάγκες, σε τι μυαλά εμπιστεύεστε να πατάτε "Τουνη στο αμάξι γεμίζει το στόμα της" για έρευνα.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9904
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Για Σύρο άποψη/προτάσεις κανεις;
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62638
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Τι θες να μάθεις;

Α) νησί κυρίως οικογενειακό.
Β) Παραλίες λίγες. Ποιοτικά θα έβαζα ένα μέσο όρο 6,5(άλλοι βάζουν χειρότερα σε σχέση με τις υπόλοιπες κυκλάδες).
Γ) Ωραία πόλη. Η Ερμούπολη έχει ζωή. Καλό φαγητό. 1(μαξ 2)μαγαζιά με ποιοτικά ποτά. Επίσης υπάρχει η Άνω Σύρα για να δεις λίγο περισσότερο γραφική πλευρά του νησιού.
Δ) Καλό φαί. Ειδικά στη πόλη(αλλά και 4-5 καλά μαγαζιά σε παραλία).
Ε) Φθηνά σχετικά διαμονή και μεταφορά(θέλει μεταφορικό), κοντά απο πειραιά.
ΣΤ) Ιδανικό για 4-5 μέρες. Εχει βραδυ αλλά όπως είπα τα περισσότερα μαγαζιά θεωρώ ότι είναι ΠΟΛΥ κιτς(προσπαθώντας κάποιοι να γίνουν η άσχημη διασκέδαση φάση Μύκονος).

Ιδανικές παραλίες Δελφίνι, Αχλάδι. Ο υπόλοιπος κόσμος προτιμάει επίσης: Αγκαθοπές, Κίνι, Γαλησσάς, Αμπέλα.
Για ηλιοβασίλεμα Σαν Μιχάλη.

Καλά είμαστε? αν θες μαγαζιά κτλ φαγητό(εντός εκτός Ερμούπολης/φθηνά και ακριβά)η ποτό(αποκλειστικά Ερμούπολη) να σου στείλω.
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9904
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Στειλε ναι, στα υπόλοιπα με κάλυψες. Έκλεισα να πάω με την κοπέλα μου 5 μέρες τον Αύγουστο. Πράγματι φθηνή η διαμονή. Ερμούπολη θα μένουμε. Παραλίες, αμμώδης;
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62638
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Οι περισσότερες ναι. Αυτές που σου γράφω(Αχλάδι αμμουδιά, Δελφίνι όχι-Αγκαθωπες ναι, Κίνι ναι/έχει και άλλες παραλίες 3/4 δε θα ασχολιόμουν. Αν επίσης επιθυμείς μπορείς να πας μέσα στην Ερμούπολη στα βαπόρια το οποίο δεν είναι ωραία παραλία(ούτε η τόσο καθαρή)αλλά το πως βλέπεις αυτή τη μεριά της πόλης).

Φαγητό εγώ θα πηγαινα:
Στην Ερμούπολη(αξίζει λιγο περπάτημα):Στην Ιθακη του Αή(βουκαμβίλιες σποτ) και στο Περί Τίνος(παραλία σποτ-πιο γκουρμέ λίγο πιο ακριβό/σίγουρα θα πηγαινα). Φαγητό επίσης Αχλάδι παραλία, Και στο Κίνι στο 2 τζιτζίκια στα αρμυρικια(εκτός και αν φυσάς πολύ το παραδάκι και τότε θα πας σε ένα από τα τοπ 10 εστιατόρια στις κυκλάδες στο αλλού γιαλλου). Τέλος θα πάτε στη περιοχή Σαν Μιχάλη για ηλιοβασίλεμα και να φατε στο πλακόστρωτο. Για φαγητό αν μπορέσετε να πάτε Αληθινή(ο Μήτσος). Ανω Σύρα θα πάτε για παραδοσιακά γλυκά(Απανοχωρίτισσα)ενω αν προλάβετε η και μπορεσετε να κλείσετε μη χασετε το Τσιπουράδικο 50-50, παγωτό ερμουπολη θα πάτε Τζάνγκο.

Για ποτό Ερμούπολη κάθε μέρα Κούτσικο και εναλλακτική το Baba(έχουν αλλάξει δυστυχώς και τα δυο ιδιοκτησίες αλλά έχουν κρατήσει υψηλό στάτους και έχουν αξία). Για καφεδάκι να πάτε στο Οκιο. Οταν βρεθείς εκεί στείλε μνμ να σου πω ποιον να βρεις.

Μέσες άκρες για 5 μέρες στα έγραψα όλα νομίζω.
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9904
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Τι να το φυσάω φοιτητής άνθρωπος το παραδάκι ζιζουυυ. Μόνο αν με κάτσει κάνα 2-4 ΑΣ οπως προχθες χαχαχα Θενξ θενξ <3 Με βοηθησες πολυ
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14548
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Σε περίπτωση που η αεροπορική (Ellinair) ακυρώσει την πτήση (ήταν να γίνει 1/7) για εμπορικούς λόγους (λίγες κρατήσεις λογικά), όπως μου είπαν στο τηλέφωνο, δεν μπορώ να κάνω αμφισβήτηση της συναλλαγής και να πάρω πίσω τα χρήματα μου και όχι voucher; Μου τα μασούσε σήμερα μια υπάλληλος στη Eurobank ότι δύσκολα κτλπ, αλλά εγώ την έκοψα ότι βαριόταν να ασχοληθεί.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9904
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Εγώ θα άλλαζα τράπεζα
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Εχει κανείς να πει το οτιδήποτε για Μάλτα;
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
lisandro9
Football Legend
Football Legend
Posts: 12619
Joined: Tue Nov 03, 2009 8:38 pm
facebook προφίλ: giannis.diamantidis.14
twitter: ioannisdiam
Status: watching basketball
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Ακριβό φαγητό, νορμάλ τιμές σε ποτό, φθηνός καφές. Έχει 3-4 καλές παραλίες. Τι ακριβώς θες να μάθεις? Μαγαζιά, τουριστικά μέρη κτλ?
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”