Διακοπές

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

που πηγαίνετε συνήθως; που πήγατε πριν 4 χρόνια με την/ον πρώτη/ο σας γκόμενα/ο και ξετρελαθήκατε; που είναι το χωριό σας με την κορυφαία παραλία της Μεσογείου που δεν ξέρει κανείς άλλος; που σκοπεύετε να πάτε φέτος; που ονειρεύεστε να πάτε αλλά no time/φράγκα/παρέα available; 8)

ας ξεκινήσω προτείνοντας στους πάντες να κατέβουν προς την Κω το δεκαήμερο 1-10 Αυγούστου. ο πατέρας μου γεννήθηκε και μεγάλωσε στην περίφημη Καρδάμαινα που, για τους αδαείς, είναι το Φαληράκι #2. κοινώς, ένα μέρος τιγκαρισμένο στους Αγγλοσάξωνες και τελευταία και τους Γερμανούς. τόσο το χωριό όσο και γενικά η Κως προσφέρονται για:

- ατέλειωτο μπάνιο (κορυφαίες παραλίες εκατέρωθεν του χωριού, άλλες γεμάτες κόσμο κι άλλες ήσυχες, όλες με ανοιχτή μπεζ ψιλή άμμο έξω και στο βυθό. τέλεια νερά, καθόλου φύκια, καθόλου πέτρες. απλά τέλεια.)
- ατέλειωτο ξενύχτι (μιλάμε για ΔΕΚΑΔΕΣ μπαρ, κλαμπ, παμπ εγγλέζικες, ελληνάδικα, ρεμπετάδικα - ξέρετε πολλά χωριά 1000 κατοίκων με ρεμπετάδικο; - καραόκε μπαρ, 80s κλαμπ, alternative κλαμπ. ό,τι τραβάει η ψυχή σας.)
- ατέλειωτο καμάκι (παράλληλα με τις δύο παραπάνω δραστηριότητες!)
- ατέλειωτο ποτό (παράλληλα με τις τρεις παραπάνω δραστηριότητες!)
- ατέλειωτο φαί (αν σας φτάσουν τα λεφτά - το χωριουδάκι μας έχει ινδικό, εξαιρετικο κινέζικο, pub food, McDonalds, κι ένα σωρό ελληνικά.)
- ατέλειωτο χάζεμα σε εκπληκτικά ηλιοβασιλέματα από το βουνό προς την Κάλυμνο.
- ατέλειωτο περπάτημα στο πολύ όμορφο και εξαιρετικά περιποιημένο κέντρο της πόλης της Κω και την Παλιά Πόλη.

ΔΕΝ προσφέρεται για:
- ησυχία και απομόνωση.

αν είστε απ'αυτούς που θέλουν στις διακοπές τους να βλέπουν μόνο το αμόρε, τον μοναδικό ταβερνιάρη/καφετζή/ξενοδόχο/ψαρά/κάτοικο του χωριού και κανένα αγριοκάτσικο, μην πάτε στην Κω. προσωπικά δεν ανήκω σε αυτό το είδος και γι'αυτό κάθε (μα κάθε!) χρόνο περνάω οπωσδήποτε τουλάχιστον μια εβδομάδα εκεί κάτω και μόλις φανεί η άνοιξη δεν βλέπω την ώρα να ξαναπάω.

αν έρθετε, έχετε σίγουρο ένα γεύμα και κάμποσα ποτά κερασμένα (όλο το σόι δουλεύει για τον ελληνικό τουρισμό :D εκτός από τον πατέρα μου που τη γλύτωσε...) και μπορώ να σας βρω δωμάτιο μάλλον εύκολα. think about it. 8)

ΥΓ - υπ'όψην: η Κως δεν είναι Φολέγανδρος, ούτε καν Τήνος. χρειάζεστε μεταφορικό μέσο, ή τουλάχιστον το δίπλωμά σας για να νοικιάσετε. τα ταξί είναι τσουχτερά και τα ΚΤΕΛ δε λειτουργούν από 21.30 ως το πρωί... βολεύει ΠΑΡΑ πολύ αν ξέρετε ποδήλατο!
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote]βολεύει ΠΑΡΑ πολύ αν ξέρετε ποδήλατο![/quote]

Ποιος δεν ξερει ποδηλατο? :D Βtw δεν εχω παει ακομα στην Κω, αλλα ειμαι κλεισμενος για φετος. Του χρονου I ll be there κατα πασα πιθανοτητα ;)
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

άλλα μέρη που μου άρεσαν πάρα πολύ:

Ελλάδα:
- Μήλος (το 1996 που πήγα ήταν καταπληκτική, σχεδόν μαγευτική. ελπίζω ότι παραμένει έτσι)
- Καλαμάτα (20 χρόνια μετά το σεισμό, έχει εξελιχθεί σε μια υπέροχη πόλη. μακράν η ωραιότερη στην Πελοπόννησο. και με πολύ καλά μέρη για μπάνιο σε μικρές αποστάσεις)
- Ήπειρος (όση έχω γυρίσει - λέει και για καλοκαίρι)
- Πήλιο, όπως το θυμάμαι (από το 1985)
- Σύρος (το τέλειο καλοκαιρινό τριήμερο. η νυχτερινή ζωή έχει φτιάξει πολύ, όπως και το φαγητό. η Ερμούπολη είναι, φυσικά, πάντα πανέμορφη)

Έξω:
- Εδιμβούργο (δεν περίμενα τέτοια ζωντάνια σε μια πόλη τόσο Βόρεια. η οποία πόλη βέβαια είναι και πολύ ωραία. επίσης, πολύ καλά κλαμπάκια. και ηλιοβασίλεμα στις 12 το βράδυ...)
- Οξφόρδη (απ'έξω, κλασική σοβαρή, πανέμορφη, ποιητική και λίγο κόψε-φλέβες - για εμάς που μας αρέσει αυτό :D - αγγλική πανεπιστημιούπολη. από μέσα, κέντρο φοιτητικής παράνοιας. τα πρωινά θα ξεπατωθείτε στο sightseeing, το βράδυ στο clubbing, στο boozing και σε άλλα ευγενή σπορ. μην τυχόν και δεν πάτε στα Cotswolds και στο Blenheim Palace.)
- LONDON FOREVER! 8) (και όχι, δεν είμαι από εκείνους που έχουν κάνει το Λονδίνο-Αθήνα Κολιάτσου-Παγκράτι. :roll: )
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

κι όμως, υπάρχουν άνθρωποι πυ δεν ξέρουν ποδήλατο... :roll: (και ως εκ τούτου για τιμωρία τους ξεπάτωσα στο περπάτημα! :D )
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
User avatar
mario
Amateur
Amateur
Posts: 205
Joined: Thu Nov 13, 2003 12:00 am
Location: Νάουσα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πάντως εγώ που πήγα Λονδίνο τα χριστούγεννα ξενέρωσα ΤΑΜΑΛΑ...
Το Big Ben είναι μια μούφα κ μισή
Είπαμε dark city άλλα όχι κ έτσι
Το μετρό αίσχος
Τα πάρκα ωραία δε λέω, άλλα αμα πέσει η νύχτα.... αντε γεια
Αααααα, πήγα κ στο Βρετανικό μουσείο κ μόνο βρετανικά εκθέματα δε βρήκα εκει μέσα...
Μα καλά, απο παντού έχουν κλέψει αυτοι οι άνθρωποι ???
Ειδικά στην αίθουσα με τα μάρμαρα του παρθενώνα, με έπιασε τσατίλα, ο κάθε βλαχο-άξεστος άγγλος μπορούσε χαλαρά να τα πιάσει κ γενικά τα είχαν πεταμένα...

Το κάμπτεν τάουν ψιλοκαλό, μόνο κ μόνο για την xtreme-gothik-underground-kits- ...βάλτε οτι γουστάρετε αγορά.

Γενικά πάντως, είχα ακούσει τόσα κ ξενέρωσα χοντρά
Ιπτάμενος Ολλανδός
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62568
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Καλα Καρδαμαινα ηταν ο πατερας μου Τελωνιακος 2 χρονια 91-93:P:D:D:D:D...Απιστευτο νησι...

Και εχει μερικα απο τα καλυτερα και μεγαλυτερα ξενοδοχεια(3 τα θυμαμαι ακομα και θα κανω διαφημηση...Λαγκα Νοριντα Λαγκιντιρα...Οποιος εχει λεφτα για σπαταλη ας παει)...Εχω παει απο τοτε αλλες 3 φορες

Πρωσοπικα ισαξιο νησι με τη Ροδο αν και οχι τοσο τεραστιο

Για ηρεμια ΣΑΜΟΣ ΚΑΙ ΣΙΦΝΟΣ rules

Εξωτερικο μου αρεσε η Ασιση(Ιταλια λιγο εξω απο Περουτζια 1 μικρο χωριουδακι)και ξετρελαθηκα με Πραγα...Τελεια μερη

Ξενερωσα απολυτα με Μοναχο και σχεδον με ολη τη Γερμανια(αν και ο 1 στους 15-20 ειναι Ελληνες)πλην Νυρεμβεργης που ηταν ωραια πολη

Φετος εχει Βαρκελωνη το Menu...Παμε να παρουμε καμια μπλουζιτσα να κανουμε χοντρεμποριο::D:D:D:D
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

το Λονδίνο δε λέει τόσο την πρώτη φορά που θα πας. όταν περάσεις το στάδιο βλέπω-τα-αξιοθέατα κι αρχίσεις τις βόλτες αλλάζει εντελώς. ειδικά αν σου αρέσει το σινεμά, το θέατρο και η μουσική. 8) έγώ έχω πάει βασικά 3 φορές και κάθε φορά ήταν και καλύτερα. δυστυχώς όμως το ταμείον είναι κάπως μείον τελευταία και χωρίς λεφτά εκεί δε λέει να πας... 8)

Ζιντάν - η Ασίζη δεν είναι που έχει εκείνο το μοναστήρι που πήγαιναν από όλη την Ευρώπη προσκυνητές; γενικά τα μεσαιωνικά μέρη με γοητεύουν τρομερά αλλά έχω δει ελάχιστες πόλεις ή χωριά που να έχουν διατηρηθεί έτσι.

το Νορίντα και το Λακιτίρα είναι τα all time classics του χωριού (και συστήνονται φυσικά αλλά ΄μόνο αν έχετε λεφτά για ξόδεμα :D ) αλλά του Λάγκα είναι ολίγον κιτς. 8)

(κι όχι τίποτα άλλο αλλά με την κόρη του μαζί βαφτίσαμε τη μικρή μου ξαδέρφη κι έτσι σχεδόν κάθε φορά που πάω πρέπει να περάσω ένα απίστευτα βαρετό δίωρο δίπλα στην πισίνα. δεν ξέρουν τι έχουν αλλά ο μπαμπάς είναι σχεδόν ακροδεξιός και η κόρη βαρετή μέχρι θανάτου. μπλιαχ. 8) )

παρεμπιπτόντως, δίπλα στο Λακιτίρα σχεδόν είναι η κορυφαία παραλία του νησιού (Χελώνα) και πιθανότατα αγαπημένο μου μέρος στον πλανήτη Γη. 8)

πως λέγεται ο πατέρας σου;
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

btw Βαρκελώνη θα περάσεις τέλεια. 8) κορυφαίο nightlife επίσης!
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
User avatar
mario
Amateur
Amateur
Posts: 205
Joined: Thu Nov 13, 2003 12:00 am
Location: Νάουσα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πάντως η Κως σαν επιλογή είναι πολύ καλή, είχα πάει τέλη ιουλίου κ βρίσκαμε έλληνα ή ιταλο με το τουφέκι. Σκανδιναβία κ ολλανδία στο φουλ :3some:
Το μόνο κακό ήταν οτι μας πήρε μια μέρα να πάμε κ μιάμιση να γυρίσουμε :?

Τώρα για τα νησιά των Κυκλάδων λίγο πολύ τα ξέρετε όλοι....
Αυτο που μου τη δίνει τα τελευταία χρόνια είναι οι ορδές των ιταλών λετσοτουριστών, δε τους αντέχω λεμε...


Φανταστικό νησί είναι η Σκιάθος, ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ παραλίες, σου προσφέρει τη γραφικότητα των κυκλαδίτικων νησιών plus δεν είναι ξερονήσι, αλλα ειναι πράσινο. Κ απο διασκέδαση, δε πάει πίσω


Απο ελληνικά νησιά, έχω ακούσει πολλά για τη σαντορίνη κ θα ήθελα κάποια στιγμή να πάω άλλα με την (όποια) κοπέλα μου ... να δούμε αν αξίζει τέλοςπάντων αυτος ο μύθος για το ηλιοβασίλεμα


Φέτος μιας κ θα περάσουμε το μεγαλύτερο μέρος του καλοκαιριού στην αγγλία (μπρρρρρρρ :coldcold: κ μόνο που το σκέφτομαι ..... ) , φρόντισα να εκμεταλευτώ τις τζαμπέ αεροπορικές κ να πετάξω για Αμστερνταμ στα τέλη Ιουλίου. Κ για αυτην τη πόλη έχω ακούσει ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΑ για τα κανάλια, τα κλαμπάκια, τις.... καφετέριες κ τις .... βιτρίνες της
Ιπτάμενος Ολλανδός
User avatar
ioannis_the_great
Rotation
Rotation
Posts: 1182
Joined: Tue Nov 30, 2004 1:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Location: Θεσπρωτία
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δηλώνω υπεύθυνα οτι δεν ξέρω να κάνω ποδήλατο!!!!!!!
Είχα ενα ατύχημα μικρός και απο τότε δεν ανεβαίνω σε ποδήλατα
Για Σαντορίνη είναι πολύ ωραία αν έχεις και γυναίκα μαζί τότε είναι τέλεια
Είχα παει το προηγούμενο καλοκαίρι με αντρική παρέα και ήταν καλά αλλά αν δεν έχεις ταίρι για το ηλιοβασίλεμα δεν λέει.
Ενδέχεται να πάω και φέτος μόνο και μόνο επείδη έχω ξαδέρφη που δουλεύει εκεί και γλιτώνω αρκετά φράγκα.
Η Κως απο αποστάσεις πως είναι? Περυσι στη Σαντορίνη την πάτησα γιατί ξέχασα το δίπλωμα και έπαιρνα συνέχεια ταξί
Uptight Σου προτείνω αν πας φέτος Ηπειρο να πας Θεσπρωτία (σιγά που δεν θα το πρότεινα) και ειδικότερα προτείνω τα πανηγύρια που γίνονται 5-6 Αυγούστου στο χωριό Φασκομηλιά όπου θεωρείται το καλύτερο και τις 2 βραδυές μαζεύει κόσμο. Επίσης προτείνω 14-15 Αυγούστου το πανηγύρι στο χωριό Σκορπιώνα.
Υ.Γ : Κατα τύχη και τα δυο είναι τα χωριά μου
Υ.Γ 2: ICEBURN φρόντισε να ενημερώσεις τη φίλη σου για τα πανηγύρια γιατι πρέπει να δει και αυτή και οι δικοί της πως διασκεδάζουμε εμείς εκει πέρα
Εχω και Blog κάντε μια βόλτα http://deonta.blogspot.com/
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

βρε είναι ωραίο το ποδήλατο, ειδικά στις διακοπές... χάνεις! 8)

Ηπειρώτης 100% ε; σούπερ. τους πάω πολύ τους Ηπειρώτες. Νότιους και Βόρειους. :D φέτος όμως δύσκολο να έρθω.

η Σαντορίνη είναι εκπληκτικό μέρος αλλά εγώ είχα πάει άνοιξη (με τη σχολή, περάσαμε απίστευτα) και όχι καλοκαίρι και ειλικρινά δεν ξέρω πως μπορεί να είναι με τόσο κόσμο που πηγαίνει τα καλοκαίρια. σαν τοπία, σαν μπρφολογία και σαν αρχιτεκτονική δεν παίζεται. σαν ηλιοβασίλεμα επίσης. :D για τις παραλίες δεν έχω ακούσει τα καλύτερα πάντως...

Η Κως χρειάζεται μεταφορικό μέσο. μη βασιστείς στα ταξί γιατί θα σου φάνε όλα τα λεφτά. έστω και μηχανάκι, αλλά χρειάζεσαι κάτι. δεν έχει απόκρημνα μέρη και περίεργους δρόμους (εκτός από κάνα-δυο παραλίες που χρειάζεσαι 4x4) αλλά είναι μακρόστενο νησί και η πόλη από τα κύρια χωριά απέχει 30-40 χλμ.
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
tommot
Manager
Manager
Posts: 4536
Joined: Thu Apr 07, 2005 12:29 am
Football Manager της ομάδας: Watford
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Bayern,Barca,Roma,L'pool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Uptight αν πας ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ (που είναι πολύ ωραία) να πας στις ΠΗΓΕΣ ΤΟΥ ΑΧΕΡΟΝΤΑ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!Και αν πας στις πηγές πάρε κανα τηλέφωνο.Στο διπλανό χωριό θα είμαι!!! :yea:

ΗΠΕΙΡΟΣ RULEZZ!!!Πάργα-Σύβοτα-Ηγουμενίτσα-Κέρκυρα είναι το ιδανικό tour αν έρθει κάποιος Πρέβεζα-Θεσπρωτία.Επίσης αξίζει να πας στο παζάρι στην Παραμυθιά!!! Ε, ioannis_the_great???Και στο γυρισμό κάντε μια βόλτα και στην Λευκάδα...ΑΞΙΖΕΙ!!!

Ωραία είχα περάσει και στα Χανιά και στη Χιο που έχω πάει!!!Γενικά Αιγαίο δεν έχω πάει,αλλά με έβαλες σε σκέψεις για ΚΩ.

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΓΙΑ ΠΑΑΑΑΑΝΤΑΑΑ!!!! :yea: :yea: :yea:

Είμαι και single φέτος μετά απο 3 χρόνια...ΧΑΜΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!!!

Έλα να προωθήσουμε τα ελληνικά προϊόντα στις τουρίστριες... :sex: :wink:
Image
Spoiler: show
  • Uefa Champions League/European Cup Winners : 5
  • Uefa Europa League/Uefa Cup winners : 1
  • Intercontinental Cup Winners : 2
  • Bundesliga Winners : 28
  • DFB-Pokal Winners : 18
  • DFB-Liga Pokal Winners : 6
  • DFB Supercup Winners : 5
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

στον Αχέροντα έχω πάει. 8)

παλιά βέβαια, το '86, αλλά το θυμάμαι. θυμάμαι κάτι απίθανες μπακαλιαρόσουπες σ'ένα εστιατόριο δίπλα στο ποτάμι, τους ψαράδες που κάθε μεσημέρι μου έδιναν κάτι τεράστια κοχύλια που έβγαζαν μαζί με τις ψαρούκλες, και φυσικά την Αμμουδιά. φανταστική παραλία! 8)
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
User avatar
KosKarVen
National Manager
National Manager
Posts: 9761
Joined: Sun Mar 20, 2005 4:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην Κέρκυρα έχω περάσει τις χειρότερες διακοπές μου. Μπορεί να φταιγε η παρέα, αλλά από τότε δεν ξαναπάτησα.
Η Σύρος που έχει αναφερθεί όντως είναι από τα πιο όμορφα νησιά που έχω πάει ποτέ. Χωρις πολλα λογια ομως....να ενα νησακι που θα μπορουσε καποιον να ευχαριστηθει για διακοπες αλλα επισης χαλαρα θα μπορουσε να ζησει εκει για παντα!
Το Tri-Island area τις Σάμου(Samos ικαρία φούρνοι)είναι ιδανικό
πχ έχεις 15 μέρες
8 μέρες σάμο 2 ικαρία 2 φούρνους και κάθεσαι μια τελευταία μερούλα σάμο να το γλεντήσεις
η Σάμος έχει μεγάλη ποικιλία(βουνά,καταρράκτες,παραλιες άμμου χαλικιών
beach bars,disco καλές ταβέρνες)
έχει και τα περίφημα σεϊτάνια(έρημη παραλια στα ανατολικά 1 ώρα περπάτημα από κατσικόδρομο+άλλη μια για τη δεύτερη παραλια). Αν κάποιος δεν έχει πάει προς αυτές τις περιοχές καλό θα ήταν να τις επισκεφθεί.
Επίσης για όποιον προτιμάει τα βόρεια, μια βόλτα προς Καστοριά ( απαραίτητο να περάσετε από Νεστόριο ) και Φλώρινα είναι ότι πρέπει.
Oh, I know that guy, he's a nihilist.
tommot
Manager
Manager
Posts: 4536
Joined: Thu Apr 07, 2005 12:29 am
Football Manager της ομάδας: Watford
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Bayern,Barca,Roma,L'pool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="uptight"]στον Αχέροντα έχω πάει. 8)

παλιά βέβαια, το '86, αλλά το θυμάμαι. θυμάμαι κάτι απίθανες μπακαλιαρόσουπες σ'ένα εστιατόριο δίπλα στο ποτάμι, τους ψαράδες που κάθε μεσημέρι μου έδιναν κάτι τεράστια κοχύλια που έβγαζαν μαζί με τις ψαρούκλες, και φυσικά την Αμμουδιά. φανταστική παραλία! 8)[/quote]

ΑΜΜΟΥΔΙΑ??? ΤΙΓΚΑ ΣΤΟΥΣ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ!!! :yea: :yea:

Απο το '86 έχει αλλάξει πάρα πολύ το περιβάλλον εκεί στον Αχέροντα.Το έχει εκμεταλλευτεί (επιτέλους) ο δήμος και μαζεύει ΠΟΛΥ κόσμο πλέον.Πλάκα έχει όταν σκάνε πούλμαν απο Ολλανδούς (κυρίως) και γεμίζει το ποτάμι!!!! Επίσης όποιος πάει σε μια πηγή και βουτήξει μέχρι το λαιμό και μείνει πάνω απο ένα λεπτό του δίνω 100 ευρώ!!! :D :D ΠΑΓΩΜΕΝΟ νερό!!!Α,ρε uptight τι μας έκανες με το thread που άνοιξες.Πέρυσι δεν πήγα Πρέβεζα και τώρα ανυπομονώ να πάω...Στην αμμουδιά πηγαίνω για ψάρεμα καμμιά φορά.Πηγαίνω ξημερώματα.
Είχα και το τυχερό μου με μια τουρίστρια στις 4 το πρωί που πήγα για ψάρεμα!!!
Για μπάνιο συνήθως οι ντόπιοι δεν πηγαίνουν αμμουδιά.Την θεωρούν "βρώμικη" αν και ποτέ δεν κατάλαβα το γιατί...εμείς πάντως εκεί πάμε για τους προφανείς λόγους που προανέφερα!!! :D
ΠΟΛΥ καλή παραλία η Λούτσα!!!!πρέπει να είναι πάνω απο 1,5 χιλιόμετρο σε μήκος...Μαζεύει πολύυυυυ κόσμο και τα Σαβ/κα όλα τα Γιάννενα και η Άρτα εκεί είναι.ΔΕ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΟΥΜΕ :twisted:

Επίσης καλή παραλία σαν την αμμουδιά (λιγότερο γνωστή όμως) είναι η Σκάλα.Μετά τις 8 το βράδυ δεν υπάρχει ψυχή.Ό,τι πρέπει δηλαδή για.....γκουχ γκουχ (μα όλο εκεί το έχω το μυαλό μου?) :D :D
Image
Spoiler: show
  • Uefa Champions League/European Cup Winners : 5
  • Uefa Europa League/Uefa Cup winners : 1
  • Intercontinental Cup Winners : 2
  • Bundesliga Winners : 28
  • DFB-Pokal Winners : 18
  • DFB-Liga Pokal Winners : 6
  • DFB Supercup Winners : 5
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”