Διακοπές

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Το μόνο μέρος που μου χρειάστηκε κασέρι πάντως στο Λονδίνο είναι ενα ταιλανδεζικο all you can eat με 8 λιρες, και απ'οτι έμαθα όλα τα μαγαζία παρόμοιας κοστολόγησης λειτουργούν έτσι. Σ'ολα τ'άλλα, μόνο revolut.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62682
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Δεν θα έχεις θέμα γενικά μαν μου. Ακόμα και κριστμας μάρκετ προ τριετίας δέχονταν contactless payments.

Δεν έχω ιδέα αν με κοντακτλες μπορείς ίσως να πας σε κάνα τεσκο η άλλο μάρκετ και να ζητήσεις καςμπακ. Και σε postoffice έχω δει cashback options αλλά είμαι σίγουρος ότι λειτουργούν με κάρτα... δεν έχω ιδέα αν γίνεται με apple pay αλλά απλά αίσθηση δύσκολα αυτό.

99% των αγορών δέχονται κάρτες. Είσαι οκ.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62682
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Βερολίνο.

Οκ. Περίεργη (και) ωραία πόλη. Δεν είμαι γενικά υπέρ των περιοχών που είναι αγενής οι άνθρωποι/ντόπιοι. Περισσότερο όταν αυτό συμβαίνει σε πρωτεύουσα.

Αλλά για κάποιο λόγω μιας και παντού υπάρχουν απλά αδιαφόρησα. Στα μαγαζιά εξάλλου υπάρχουν και καλοί και κακοί εργαζόμενοι.

Βερολίνο λοιπόν. Αν περιμένετε να δείτε ομορφιά παραμύθι νομίζω τη πουτσισατε. Ούτε Πράγα, ούτε Βιέννη, ούτε Εδιμβούργο. Δεν έχει κάτι τέτοιο το Βερολίνο. Δεν είδα εγώ κάτι τέτοιο τουλάχιστο. Εγώ περίμενα φάση Δρέσδη, Αμβούργο, Κολωνία...

Η πόλη προσεφερεται για περπάτημα και είναι πραγματικά ΑΧΑΝΉΣ. Αδιανόητα μεγάλη. Περιέργως περπάτησα (όχι γύρισα... περπάτησα)80 χλμ αυτές τις μέρες και αισθάνομαι ότι δεν γύρισα ούτε το 1/5 της πόλης (μαζί με τα μεταφορικά που χρησιμοποίησα σίγουρα πρέπει να είναι διπλάσια τα χλμ).

Αισθάνθηκα σε πολλές περιπτώσεις περίεργα. Όταν έβλεπα το τοίχος. Δε ξέρω γιατί. Αρχιτεκτονικά περίεργη πόλη επίσης. ΠΑΡΑ πολύ βολική (σε αντίθεση με τη Βαρκελώνη που μου έσπασαν τα νεύρα)για ποδήλατο και ηλεκτρονικά σκούτερ. Χρησιμοποίησα και τα δύο.

Δυστυχώς δεν πήγα σε μουσεία που ήθελα. Ούτε έφαγα σε όλα τα μέρη που είχα σημειώσει (δόξα το Θεό πήγα και στα 7 rosterαδικα που ήθελα. Από τις καλύτερες πόλεις για να πιείς καφέ. Ίσως η μόνη από αυτές που έχω δεί πιο πάνω από Άμστερνταμ. Τρομερή κουλτούρα).

Όπως είπα ο κόσμος σε αρκετά μέρη που πήγα λίγο δύστροπος. Πολυ εύκολη η συννενόηση με αγγλικά. Παντού.

Μαγαζιά.

Φαγητό:
Μπεργεκρμαιστερ: ένα καλό "βρώμικο". Τίποτα παραπάνω τπτ λιγότερο. Ίσως λίγο καλύτερο το κάνει η τιμή του και το vfm. Αρκετά οικονομικό. Κανένας λόγος να θεωρείται το πιο νόστιμο. Σίγουρα όμως μια φορά αξίζει μετά πιθανότατα από ποτό.
Bird: ότι είπε ο Εκι. Μακράν το πιο ποιοτικό μπέργκερ που θυμάμαι. Προσωπικά το πήρα medium η κοπέλα medium rare. Καλό και το κλαμπ σάντουιτς που πήρε ο κολλητός.
SCHNITZELEI: κάνω κοπι πειστ το νειμ για να μην κάνω λάθος. ΚΑΙ τα ταπας φοβερά αλλά γενικότερα πολύ ποιοτικό κρέας. Πολύ νόστιμο.
Benedict: έφαγα μόνο πρωινό. Απίστευτο πρωινό αλλά πραγματικά οι τιμές που έχουν είναι για αλλού. Αν αντέχει κάποιος τις τιμές ΑΝΕΠΙΦΎΛΑΚΤΑ προτείνεται.
Dada felafel: δεν έχω δοκιμάσει πολλά καλύτερα φελαφελ στην Ελλάδα. Από τα πιο νόστιμα που θυμάμαι. Εξαιρετική τιμή επίσης.

Καφές
Bonanza coffee roasters (από τα πιο ωραία καφέ που έχω δει. Δε περίμενα ότι θα έβλεπα σε ένα χρόνο καλύτερο καφέ από Νομαντς στη Βαρκελώνη). Αδιανόητο.
Coffee carpenter: τρομερά νόστιμο πρωινό και από τους πιο γευστικούς καφέδες. Από τα καλύτερα σημεία επίσης.
5 elephant (kreuzberg). Καλός καφές. Και ωραίο μαγαζί. Αν πάτε να φάτε ένα από τα πιο νόστιμα γλυκά. Δοκιμάστε το τσιζκεικ τους. Πολύ νόστιμος καφές.
Burn roasterie: πολύ ωραίος φίλτρου και αν δεν υπήρχε το Μπονανζα πιθανότατα η καλύτερη.

Υπάρχουν 3-4 ακόμα rosterαδικα και Βίγκαν καφέ. Έχω λίστα με αυτά που δοκίμασα (kaffee9 δίπλα από flee market κοντά στο east side, annelies,19 grams αλλά γενικά δε νομίζω να έχει κανένας όρεξη για καφέ-αν θέτε σημείωσα 12 τον αριθμό που δοκίμασα).

Βερολίνο έχει απίστευτα ΜΜΜ. Δεν θα πω ότι είναι οικονομικά αλλά είναι πολύ γρήγορα. Επίσης για κάποιο λόγο τα βαγόνια θύμιζαν του αττικό μετρο(τυχαίο?δε νομιζω). Νομίζω ότι είναι πόλη που δεν μπόρεσα να βρω ΚΑΘΟΛΟΥ κίνηση. Δεν φανταζομουν ότι γίνεται κάτι τέτοιο σε μια πρωτεύουσας αλλά πραγματικά πιστεύω ότι λόγω των μμμ και της κουλτούρας (ποδήλατο/πόδια/ηλεκτροκίνητο σκούτερ-στη συγκεκριμένη πόλη που σχεδόν παντού υπάρχει ποδηλατόδρομος αξίζει. Καμία σχέση με Βαρκελώνη) λίγος κόσμος χρησιμοποιεί αμάξι.

Βραδινή ζωή κλάμπ ρωτάτε λάθος άτομο...πήγα σε δύο μπυραρίες δεν έχω τρελή άποψη δεν με αφορούν τα κλάμπ. Και τα δύο ήταν κοντά στο Mercedes stadium αν ενδιαφέρεται κάποιος αλλά γενικά υπήρχαν πολλά μαγαζιά. Είχα σταμπαρει δύο τρία κοκτειλαδικα που ήθελα να πάω αλλά δεν άντεχα τα βράδια. Πολύ περπάτημα τα πρωινά πολύ κόσμος έβλεπα τα βράδια.

Από μουσεία περιέργως δεν πήγα κάπου. Πήγα στο μουσείο ηλεκτρονικών παιχνιδιών... όπου δε χρειάζεται να πάτε γιατί το εισιτήριο δεν ανταποκρίνεται. Περνάς 1-2 ώρες καλά διαβάζεις κάποια πράγματα αλλά έλεος. Πήγα και στο καθεδρικό ναό του Βερολίνου. Επίσης καμία αίσθηση αν και αν αντέχεις να ανέβεις στη κορυφή έχεις ένα 360 μοίρες που βλέπεις πιάτο του Βερολίνο. Παρόλα αυτά αν έχεις την δυνατότητα καλύτερά να ανέβεις στο Πύργο τηλεόρασης για κάτι τέτοιο (δεν ανέβηκα ξέρω ότι υπάρχει εστιατόριο). Ήθελα να πάω στο κατασκοπικό μουσείο αλλά δεν.

Βερολίνο περπάτησα στα μειν. Είδα όλο το East gallery-κομματι του τείχους με όμορφα γκράφιτι, είδα το σημείο Τσάρλι, Αλεξάντερ πλατς περπάτησα "όλο το" tiergarden. Είδα τη πύλη του βραδυμβουργου και το άγαλμα της Νίκης, είδα το memorial στους Εβραίους που σκοτώθηκαν, το σημείο στο Μιττε ψηλά του τοίχους και στη Max-Schmeling-Halle(πηγαίνοντας για το.bird αλλά και σήμερα καθότι σ/κ έχει μάρκετ).

Γενικά το Βερολίνο είναι ωραίο να το περπατάς. Χωρίς να είναι η παραμυθένια πόλη.

Δεν ξέρω αν θα ξαναρχομουν. Δεν έχει τη μαγεία του Παρισιού/της Μαδρίτης. Περίεργη πόλη. Χιπστεροπολη θα την έλεγα. Και το μισώ/σιχαίνομαι αυτό το είδος αλλά εδώ κάπως την άντεξα (δε θα πώ με τράβηξε)και σε κάποια σημεία αυτή η ανεμελιά με τράβηξε. Είναι χαλαρή πόλη. Να το θέσω ίσως η Ικαρία των πρωτεουσων (βέβαια σιχαίνομαι την Ικαρία ενώ Βερολίνο ίσως ξαναέρθω για χαλαρό ΠΣΚ).

Α πολύ βρωμιά. Αδερφάκι μου...οκ είπαμε. Και εμείς έχουμε πάνω, αλλά σκουπίδια στο(υς) δρόμο(υς), άστεγοι να αδειάζουν τους κάδους (ο φίλος είπε ότι ψάχνουν μπουκάλια και κουτιά για να πάρουν κάποια χρήματα στα σούπερ μάρκετ...ναι αλλά παρατάνε κάποια από τα σκουπίδια μπροστά σου ρε φίλε).


Τίμιο 7.5/9. Όπως είπα δε ξέρω αν θα ξαναρχομουν (προτιμώ να πηγαίνω σε πόλεις πχ Βιέννη που έχουν αυτό το παραμυθένιο). Έφαγα καλά, ήπια καλά, περπάτησα εύκολα καλά. Λίγο τσιμπητη αλλά από επιλογή μου... και τώρα που το σκέφτομαι... όχι τσιμπητη για πρωτεύουσα(σκέφτομαι Λονδίνο, Ρώμη, Παρίσι και Μαδρίτη. Οκ Μαδρίτη δεν ήταν ακριβή αλλά τα άλλα τρία είναι τέρατα).

Υγ:σε πολλά (δε ξέρω αν είναι σε όλα) τα πάρκα το βράδυ (και πααααρα πολλές φορές και το πρωί) κυκλοφορεί λαός για/που προσφέρει μπάφο. Βέβαια είναι σε φάση τρομοκρατία-μαλλον δεν είναι ετσι... καλύτερα να το πω ότι εγω ένιωσα μάλλον έτσι αν και έφαγα διαβεβαίωση από δύο μπάντες ότι όλα καλά-., καθότι είναι 7-8-9 άτομα τα οποία είναι σε φάση ρουχισμός... άστεγου και σε πλησιάζουν όλοι μαζί σχεδόν ταυτόχρονα για το αν θες. Ειδικά τα βράδια μέσα από το πάρκο είναι λίγο φάση τι γίνεται...και δεν είναι ράμπα που έχει λαό μιλιουνια. Ξαναλέω έφαγα και σε δύο πάρκα από διαφορετικά άτομα ότι όλα καλά ποτέ και τπτ. Εμένα με ξενέρωσε το πώς έγινε.


Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πραγα τρομερη εμπειρια, βαριεμα να γραψω αλλα ηπια καμια 50αρια μπυρες σε 4.5 μερες, 17 άτομα ερασμοριγιούνιον. Στα πλην οι υπερβολικα πολλοι τουριστες


@Ζιζού ειναι πως το βλεπει ο καθενας, εμενα πχ η Βιεννη μου φανηκε μιεεεχχχχχ, η πρωτευουσα της σνομπιας και η πιο αδιαφορη αρχιτεκτονικα απο τις μεγαλες ευρωπαικες πρωτευουσες πυο εχω παει.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62682
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Καλά είναι προσωπικά και όλας σίγουρα το πώς το βλέπει ο καθένας σίγουρα.

Βιέννη νομίζω εύκολα από τις πιο όμορφες/τουριστικές πόλεις. Ακριβή βέβαια αλλά χειμώνα ήταν πολύ όμορφα. Δεν πρόλαβα να δω Βερολίνο με ανοιχτές αγορές. Γενικά νομίζω θα ξαναπήγαινα για 3ημερο. Είτε εκεί είτε Άμστερνταμ. Απίστευτα μαγαζιά για τον καφε. Και ιστορικά το Βερολίνο είναι αδιανόητο.

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9571
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

2.5 μερουλες εκατσα Μοναχο οποτε δεν εχω τοσα πολλα να πω, απλα μονο οτι Μοναχο > Βερολινο για τα δικα μου γουστα.

Πολυ πιο κοντα σε Πραγα-Βιεννη (και σε αποσταση κιολας νομιζω?) παρα σε Βερολινο βεβαια οποτε ειναι λιγο ακυρη η συγκριση.

Το Nymphenburg Palace ηταν λιγο εκπληκτικο για βολτα. Τεραστιο με υπεροχο κηπο πραγματικα οτι πρεπει για περπατημα.

Επισης ποσο γαματο street food εχουν στην κεντρικη Ευρωπη γτκμγ.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

βασικα δεν εχουν στρητ φουντ, εκτος αν θεωρεις ως τετοιο τα υπαιθρια christmas markets που ανοιγουν λογω εορτων ή το chimney cake/trdelnik που οι τσεχοσλοβακοι φιλοι μου λενε οτι ειναι απο την Ουγγαρία και υπαρχει πλεον μονο για τους τουριστες :P
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9571
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Nαι δεν εννοω αναγκαστικα food trucks (αν κ Πραγα εχω φαει κτ σαντουιτσαρες τουμπανο σε food truck), αλλα γενικα ο,τι εχει να κανει σε υπαιθρια αγορα.

Να σου πω την αληθεια εχω παει στην προ Χριστουγεννων εποχη πολλες φορες οποτε ισως το εχω συνδυασει ετσι.

Ζυριχη παντως προχειρα που θυμαμαι Οκτωβριο ειχε μια υπαιθρια αγορα. Δε νομιζω να ταν Χριστουγεννιατικη.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9916
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 42 times
Been thanked: 11 times

Οι χριστουγεννιάτικες αγορές ανοίγανε από αυτή τη βδομάδα πλην του Potsdamer Platz που άνοιξε Παρασκευή/Σάββατο αν δεν κάνω λάθος. Ο δρόμος που βρίσκεται το Hard Rock Cafe κοντά στον Ζωολογικό στολίστηκε και άναψε το Σάββατο από ότι καταλαβα, ήταν πολύ ομορφα. Στην Alexanderplatz τα στήνανε από Τετάρτη/Πέμπτη.

Νομίζω για Street food έχουν και συγκεκριμένο μέρος με trucks δε θυμάμαι πως λέγεται.

Το Μπεργκερμάιστερ θα διαφωνήσω, ήταν πολύ νόστιμο αλλά θέλει να πας νωρίς γιατι όσο περνάει η ώρα μεγαλώνει η ουρά.

Σνίτσελει όταν είδαν τα 20€ οι φίλοι στο μενού δε ψήθηκαν να φάμε εκεί. Γενικα όμως είχε ωραίες γεύσεις και από φαγητό ήταν κομπλέ. Πάνω από 80 χιλιόμετρα σε 6 μέρες, αλλά ο χρόνος περνούσε σα νερό.

Τα ΜΜΜ εξαιρετικά και με την εφαμοργη Moovit όλα ήταν πιο εύκολα.

Για τους λατρεία του How I Met Your Mother υπάρχει και το McLaren’s Pub που είναι μια απομίμηση εμπνευσμένη από τη σειρά αλλά ήταν κουλ φάση και με 9€ 1.5 λίτρο μπίρα και γενικότερα προσιτές τιμές.

Μεγάλη μαγκιά το VisitBerlin Card και το πάσο για το νησί των Μουσείων που δίνει δωρεάν είσοδο σε 30-35 μουσεία.

Πράγματι είναι χιπστερουπολη αλλά θα ήθελα να τη δω και Χριστούγεννα.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62682
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Δεν μπορώ να συγκρίνω μπεργκερμαιστερ με bird. Σα να συγκρίνω μπάρμπεκιου με Μαβίλης.

Καλό ήταν. Απλά για βράδυ μετά από μπύρα το φαντάζομαι. Γευστικό με την έννοια του "Ω να σου γαμ" ε δεν ήταν. Και για τη τιμή που τα είχαν ήταν επίσης πολύ καλά.

Σε ποιο από τα τρία πήγες;

Ζωολογικό ποτέ και για κανέναν λόγο. Γενικά είμαι κάθετα αντίθετος σε ζωολογικούς. Πέντε έξι αγορές χριστουγεννιάτικες είδα αλλά καμία πλήρως ανοιχτή τουλάχιστον έως τις 7-7:30. ΑλεξαντερΠλατς άνοιγε 24(Κυριακή)που έφευγα. Όλες στα στησίματα ήταν.

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9916
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 42 times
Been thanked: 11 times

Ποια τρία Ζιντάν; Τα Burgermeister? Σε αυτό στο East Side Gallery. Ζωολογικό πήγαμε γιατι ήθελε η παρεα, γενικα είμαι κατά της όλης φάσης με τους Ζωολοικους κήπους αλλά μου φύγανε τα πόδια, τελευταία μέρα έφυγε εκεί ουσιαστικά.

Και εμείς Κυριακή φύγαμε. Τρίτη - Κυριακή ήταν το ταξίδι προγραμματισμένο από αρχές Αυγούστου ακόμη.

Όπως είπα θα ήθελα να τη δω και Χριστούγεννα. Πρώτη φορά πήγα Γερμανία. Η Βαρκελώνη παραμένει η αγαπημένη μου πόλη σε όλη την Ευρώπη αλλά και από όσες έχω δει μέχρι τώρα
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

ειναι κανεις απο μιλανο? θα βρισκομαι για δευτερη φορα μιλανο, 16 με 21 γεναρη.
βλεπω οτι εχουν γινει αλλαγες στα ΜΜΜ και θελω να μου πειτε τι με συμφερει να κανω.
καπου διαβασα για μια εβδομαδιαια καρτα, αλλα δεν ξερω αν συμφερει γιατι ΑΝ καταλαβα καλα, μετραει δευτερα εως κυριακη. κ εγω παω πεμπτη.
ιδανικα θα ηθελα κατι που να εξυπηρετει μετρο αλλα και λεωφορεια ταυτοχρονα. αλλα κυριως μας νοιαζει το μετρο

επισης θα ηθελα να ξερω που να φαω καλη πιτσα, ευχαρστω!
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9916
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 42 times
Been thanked: 11 times

Για 3ήμερο στη Ρώμη τι προτείνετε οι γνωστές και τι παίζει με Μέτρο και εισόδους; Θα πέσει fast forward γιατι 3 μέρες είναι λίγες αλλά από το τίποτα
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9571
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Ταξιδιωτικος οδηγος για 3 μερες στο Ελσινκι:

- Πηγαιντε στο west harbour.
- Παρτε το (τουμπανο) πλοιαρακι για Ταλιν.
- Μεινετε 3 μερες στο Ταλιν.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

equi_gonzalez wrote: Sat Nov 30, 2019 3:46 pm Ταξιδιωτικος οδηγος για 3 μερες στο Ελσινκι:
- Πηγαιντε στο west harbour.
- Παρτε το (τουμπανο) πλοιαρακι για Ταλιν.
- Μεινετε 3 μερες στο Ταλιν.
+απειρο, ΤΑΛΛΙΝ ΜΑΓΚΕΣ ΜΟΥ ΤΑΛΛΙΝ, ΓΚΑΥΛΑ. Το Ελσίνκι ειναι μια χαμενη μερα απο τη ζωη σας, αν το δοκιμασετε
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”