Γκόμενες VΙ: Και που 'σαι ακόμα

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

zidane72003 wrote: Sat Jul 20, 2019 3:25 pm Μαν, το ότι εγώ εσύ και κάποιος άλλος δε πιστεύουμε σε φιλία μεταξύ ανδρών και γυναικών δε σημαίνει ότι για κάποιους δε μπορεί να υπάρχει. Μη βάζεις τα δικά σου/μας στάνταρ σε μια εξίσωση ότι ισχύει για όλους.

Αν ο άνθρωπος γράφει φιλία μπορεί να εννοεί φιλία.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Eίπα κάπου οτι δεν υπάρχει φιλία μεταξύ ενός άνδρα και μιας γυναίκας;
Για τη συγκεκριμένη περίπτωση μίλησα. Είπε σε προηγούμενο ποστ σε τι επίπεδο είναι η σχέση τους. Δεν είναι κολλητή του φίλη που έχουν περάσει πολλά και θα περάσουν άλλα τόσα για να τον κάνει να αναρωτηθεί αν αξίζει να κάνει μια κίνηση ερωτικά. Νέο παιδί είναι, θα αλλάξει παρέες, πολύ πιθανό και φίλους τα επόμενα χρόνια. Δεν τίθεται θέμα ρίσκου, γιατί απλά δεν υπάρχει.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62698
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Όχι εγώ αυθαίρετα αντιλήφθηκα έτσι όπως το έγραψες. Και δεν είδα καν προηγούμενα μνμτα που γράφτηκαν οπότε και άκυρο για τη φάση το ποστ μου.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλία μεταξύ γυναίκας κ άντρα υπάρχει όταν ο ένας από τους 2 δεν βλέπεται ή όταν ο ένας ή και οι 2 έχουν σοβαρή σχέση.Προφανως,υπάρχουν κ εξαιρέσεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Akyla wrote:
zidane72003 wrote: Sat Jul 20, 2019 3:25 pm Μαν, το ότι εγώ εσύ και κάποιος άλλος δε πιστεύουμε σε φιλία μεταξύ ανδρών και γυναικών δε σημαίνει ότι για κάποιους δε μπορεί να υπάρχει. Μη βάζεις τα δικά σου/μας στάνταρ σε μια εξίσωση ότι ισχύει για όλους.

Αν ο άνθρωπος γράφει φιλία μπορεί να εννοεί φιλία.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
...Δεν είναι κολλητή του φίλη που έχουν περάσει πολλά και θα περάσουν άλλα τόσα για να τον κάνει να αναρωτηθεί αν αξίζει να κάνει μια κίνηση ερωτικά. Νέο παιδί είναι, θα αλλάξει παρέες, πολύ πιθανό και φίλους τα επόμενα χρόνια. Δεν τίθεται θέμα ρίσκου, γιατί απλά δεν υπάρχει.
Τίθεται και το ερώτημα του κατά πόσο χρόνο έχουν περάσει μόνοι τους, αν μιλάνε και πριβε ξέχωρα απ την παρέα.
Πολλές οι περιπτώσεις που μέσα σε ένα πολυπληθές σύνολο ατόμων κολλάς με κάποιον, ταιριάζεις και χαίρεσαι την παρέα του, κι άμα σας αφήσουν τους δυο σας μόνους σας κοιτιέστε και δεν έχετε τι να πείτε. Ε αυτό σίγουρα δε μπορεί να το πει κανείς φιλία



Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

demakos21 wrote: Sat Jul 20, 2019 6:00 pm Φιλία μεταξύ γυναίκας κ άντρα υπάρχει όταν ο ένας από τους 2 δεν βλέπεται ή όταν ο ένας ή και οι 2 έχουν σοβαρή σχέση.Προφανως,υπάρχουν κ εξαιρέσεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Και η περίπτωση να έχουν μεγαλώσει από μωρά παιδιά σε διπλανές πόρτες με τις οικογένειες των παιδιών να είναι ακόμα γείτονες. Έχω περίπτωση φίλου από το σχολείο. Κανονικά ξαδέρφια.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10073
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Akyla wrote: Sat Jul 20, 2019 12:17 am Ανώριμο κοριτσάκι γενικά είναι όπως είπες, και λογικό λόγω ηλικίας.
Μου χτύπησε καμπανάκι στις λέξεις κλειδιά: διακοπές, μένει Λονδίνο, φρεσκοχωρισμένη(?). Ίσως ο καλύτερος συνδιασμός λέξεων για να βγάλετε γούστα για τις ελάχιστες μέρες που ξέρατε και οι δύο οτι θα βρίσκεστε. Λίγα χρόνια μετά να σου πέσει το ίδιο σκηνικό, θα πέράσεις καλύτερα. Υπομονή :P
Αυτό που λέει ο πάντα σοφός σε αυτά τα θέματα Αχιλλέας. Είστε στην ηλικία, που παλεύετε και μπερδεύεστε με συναισθήματα, έρωτες κλπ ενώ στην ουσία θέλετε απλά να βγάλετε τις καύλες που έχετε μέσα σας. Επειδή όμως σ'αυτή την ηλικία δεν είναι εύκολο να το πείτε έτσι ωμά, υπάρχει αυτό το μπέρδεμα με τα συναισθήματα. Γενικά δεν είδα κάτι τόσο μεμπτό από καμία μεριά, νορμάλ πράγματα για την ηλικία.

Edit: Μετά διαπίστωσα πως είχαν γραφτεί 2 σελίδες ακόμα. :D Δε γίνεται να υπάρχει φιλία, όταν ο ένας σκέφτεται να χωθεί ή όχι...
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Akyla wrote:
demakos21 wrote: Sat Jul 20, 2019 6:00 pm Φιλία μεταξύ γυναίκας κ άντρα υπάρχει όταν ο ένας από τους 2 δεν βλέπεται ή όταν ο ένας ή και οι 2 έχουν σοβαρή σχέση.Προφανως,υπάρχουν κ εξαιρέσεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Και η περίπτωση να έχουν μεγαλώσει από μωρά παιδιά σε διπλανές πόρτες με τις οικογένειες των παιδιών να είναι ακόμα γείτονες. Έχω περίπτωση φίλου από το σχολείο. Κανονικά ξαδέρφια.

Να σου πω την αλήθεια,η περίπτωση αυτή μου κάνει περισσότερο να βγει σε έρωτα πάρα σε φιλία στην πρώτη ευκαιρία (λχ.μονοι και οι 2 για μεγάλο διάστημα).


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπα όχι. Παραγνωρίστηκαν από μικρά παιδιά και απομυθοποίησε ο ένας τον άλλον. Επίσης ο φίλος ήταν αρκετά έξυπνος για να εκμεταλλευτεί τις γνωριμίες που είχε η κοπέλα με φίλες της.
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3314
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

αα btw ευχαριστω για την ενθαρρυνση αλλα εφαγα ακυρο.. :D

τα καλυτερα ερχονται!!
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9926
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 42 times
Been thanked: 11 times

Πως γίνεται να έφαγες άκυρο και τι φάση αυτή; Δεν είχε παρεα και είπε γιολο ας του φορτωθώ τσάμπα είναι;
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2128
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Μαλακες ημουν σιγουρος. Κατευθειαν ολοι του δωσατε ελπιδες. Ειναι περιεργες ρε οι κοπελες, η αλλη ειχε στο μυαλο της οτι παει διακοπουλες στο φιλο της.Συνανταω τυπισσα παλαιοτερα σε λεωφορειο που δε την ξερω καν, αρχιζει και μου μιλαει φουλ, κανουμε ωραια κουβεντα, ψιλοφλερταρουμε, φαινοταν ψημενη. Μου λεει να παμε για καφε, συμφωνω. Μου λεει μετα στο φβ λιγες ωρες πριν τον καφε οτι θα φερει και τις φιλες της! Πηρα και εγω 2 φιλους, πηγαμε για εναν ξενερωτο καφε ολοι και δεν εγινε τιποτα.

Καλα εκανες που εκανες την κινηση σου προφανως. Απλα παντα με συγκρατημενη αισιοδοξια για να μη σε παρει απο κατω αν φας τα μουτρα σου.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θέλω να συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα, θέλω όμως κι επίσης να επισημάνω αυτό το σημείο
fmaras wrote:εμαθα απο ενα πουλακι οτι και αυτη «δεν θα ειχε θεμα να κανει κατι μαζι μου»



Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Λογικά κλασικό θηλυκο που ρίχνει άκυρα γιατί και τη επιβεβαίωση της παίρνει και έχει και καβάτζα 4-5 που να την γουστάρουν αν θελήσει κάτι


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν το έχω παράξενο να έριξε άκυρο για να τεσταρει αντιδράσεις . Πριν κάνα μήνα έμαθα για αυτήν που είχα γράψει εδώ πέρα ότι τελικά γουσταρε αλλά δεν την κυνήγησα παραπάνω ( με ττηνν δικια της λογική έπρεπε μάλλον να της ζαλίσω το νουμι για να καταλαβει ότι θελω) και για αυτό δεν έγινε τίποτα. Με που την έφτυσα λιγάκι για κάνα μήνα γιατί είχα νευριάσει που δεν μου είχε απαντήσει σε ένα μηνυμα άρχισε να παίρνει μπρος αλλά δεν είχε τα κοτσια να κάνει τίποτα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14564
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

+1.
Για κυνήγησε το λίγο ακόμη.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”