Γκόμενες VΙ: Και που 'σαι ακόμα

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
Antoni-o
National Manager
National Manager
Posts: 8420
Joined: Wed Jul 09, 2008 10:11 am
Football Manager της ομάδας: Νone
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Άρσεναλ
Status: Sleeping
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ευχαριστώ για τις ευχές

Όχι ρε, δεν το σκέφτομαι με τη λογική του ότι επιδιώκει κάτι. Δεν με ενδιαφέρει αν επιδιώκει κάτι ή όχι. Σκέφτομαι τη λογική πίσω από αυτό. Σου έχω πει τέλος, μην επικοινωνήσεις μαζί μου για να μου το κάνεις πιο εύκολο. Ξέρεις δηλαδή ότι δεν θέλω επικοινωνία. Και στέλνεις χρόνια πολλά. Με μήνυμα που ξεκινάει προφανώς "δεν ξέρω αν πρέπει μπλα μπλα μπλα αλλά ήθελα να στείλω μπλα μπλα μπορεί να μην θες να μου απαντήσεις μπλα μπλα". Ε τι σου προσφέρει ως άτομο; Βλέπω τους πάντες να τον θεωρούν φυσιολογικό το ότι μου έστειλε, και νιώθω ότι είμαι παράλογος.

Όσο αφορά την εξέλιξη, την ευχαρίστησα για τις ευχές και της είπα ότι δεν χρειαζόταν να στείλει και προφανώς δεν απάντησε

Sent from my PH-1 using Tapatalk


Bob Dylan wrote:“When you got nothing, you got nothing to lose”
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 452
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Αν μάθεις την λογική πίσω από εκείνη την κίνηση,τι θα αλλάξει?Μήπως η δική σου λογική, δηλαδή το να μάθεις αυτό που αναρωτιέσαι ειδικά από την στιγμή που δεν σε ενδιαφέρει αν επιδιώκει κάτι,είναι παράλογη?
Μπορεί να θέλει να τεσταρει τις προθέσεις σου,μπορεί να ενδιαφέρεται,μπορεί απλά να σου έστειλε χωρίς να υπάρχει κάτι που να θέλει εξήγηση.
User avatar
dalan2007
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1426
Joined: Thu May 10, 2007 9:34 pm
Location: Γαλατσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σωστη αντιδραση αντονιο
πολυχρονος!!!
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18244
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Movida wrote:Αν μάθεις την λογική πίσω από εκείνη την κίνηση,τι θα αλλάξει?Μήπως η δική σου λογική, δηλαδή το να μάθεις αυτό που αναρωτιέσαι ειδικά από την στιγμή που δεν σε ενδιαφέρει αν επιδιώκει κάτι,είναι παράλογη?
Μπορεί να θέλει να τεσταρει τις προθέσεις σου,μπορεί να ενδιαφέρεται,μπορεί απλά να σου έστειλε χωρίς να υπάρχει κάτι που να θέλει εξήγηση.
Ναι να τον δικασουμε τον ανθρωπο

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 452
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Συγγνώμη αν φάνηκε κάπως αλλά το είπα με τρόπο που θα το έλεγα σε έναν φίλο μου.Εντελώς καλοπροαίρετα δηλαδή.
Τέτοιες ερωτήσεις κάνω κι εγώ ο ίδιος στον εαυτό μου όταν αναρωτιέμαι "παράλογα" πράγματα,γιατί με βοηθάει να πηγαίνω παρακάτω.Συγγνώμη και πάλι αν φάνηκε επιθετικό,αλλά σε καμία περίπτωση δεν ήταν.
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Δεν βρίσκω τίποτα το φυσιολογικό να στέλνεις κάτι στον-στην πρώην σου. Εκτός και αν ψάχνεις αυτοεπιβεβαιωση. Ντροπή σε όσους συμπεριφερονται έτσι και πονάνε(είναι μια πιθανότητα να μην έχει ξεκολλήσει ο άλλος) τον άνθρωπο που ήταν μαζί. Μηδέν σεβασμος

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
Antoni-o
National Manager
National Manager
Posts: 8420
Joined: Wed Jul 09, 2008 10:11 am
Football Manager της ομάδας: Νone
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Άρσεναλ
Status: Sleeping
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Απλά μου φαίνεται πολύ εγωιστική κίνηση από όλες τις απόψεις και με προβληματίζει που το βλέπω μόνο εγώ έτσι
Bob Dylan wrote:“When you got nothing, you got nothing to lose”
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9128
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

εγώ πάντως κατανοώ το σκεπτικό σου. της ζήτησες κάτι και δεν το σεβάστηκε. επίσης στο μήνυμα της θα μπορούσε να παραλείψει τις σάλτσες και να πει πιο απλά τις ευχές, αυτό δεν θα ήταν απαραίτητα κακό.

btw χρόνια πολλά
Spoiler: show
Image
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18244
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Antoni-o wrote: Sat Jun 29, 2019 12:36 am Απλά μου φαίνεται πολύ εγωιστική κίνηση από όλες τις απόψεις και με προβληματίζει που το βλέπω μόνο εγώ έτσι
Το θέμα δεν είναι οτι το βλέπεις έτσι. τα κινητρα της όλοι ξέρουμε ότι είναι εγωιστικά ως ένα βαθμό, είτε σε μικρό βαθμό(δεν εδωσε και τόσο σημασία στην επιθυμία σου) είτε σε μεγάλο(το έκανε ακριβώς για να σου την σπασει/χαλάσει)

το θέμα είναι ότι κακώς ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ το αν κανει ένα άτομο που ΠΛΕΟΝ δεν σου είναι τίποτα, εγωιστικές κινήσεις.
just dont give a fuck bro.
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3910
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Πως ξεπερνιέται ενας χωρισμός ρε μαγκες? :(
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Τι εννοείς... Πότε έκανες σχέση???

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3910
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Ναι δεν σας ειπα τιποτα για να μην το γρουσουζεψω :P
Αλλα τελικα δεν επιασε :(

Απο το τελος Νοέμβρη ξεκινησαμε και χωρίσαμε χθες...
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2129
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Κρατας την εμπειρια, σταματας να της στελνεις και να τσεκαρεις ανα 2 sec τα social media της, σταματας να μιλας γι αυτο το θεμα 24/7 στους φιλους σου και ετσι θα περασουν οι μερες και θα το ξεπερασεις σταδιακα.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2892
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Αν ήταν η πρώτη σου (σχετικά σοβαρή) σχέση, αυτά που σου λέει ο smtmk + σε λίγο καιρό άρχισε να ετοιμάζεις έδαφος για την επόμενη. Κάποιος το είχε γράψει πιο παλιά νομίζω εδώ αλλά είναι απόλυτη αλήθεια: Αν δεν προχωρήσει το κάτω κεφάλι παρακάτω, σίγουρα δεν προχωράει και το πάνω.
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3910
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Το καλό είναι ότι δεν χρησιμοποιεί σχεδόν καθόλου τα σοσιαλ παρα μονο το ινστα και αυτο μια στο τοσο για να ανεβάζει καποια φωτο... Ουτε εγω βέβαια τα τσεκάρω, οποτε απο εκει ολα καλα...

Πρώτη μου σχέση ήταν και εκανα τεράστια προσπάθεια για να βρω κάποια, οπως μερικοί γνωρίζετε αλλα δεν μπορώ να σταματήσω να την σκέφτομαι ρε γμτ... Δεν κάθομαι να βλέπω ουτε φωτο της ουτε τιποτα, προσπαθώ να ξεχαστω με οτιδηποτε αλλο, αλλα σε καθε κενό από αυτό που κανω, μου ξανά έρχεται στο μυαλό και γτ κατέληξε έτσι...

Για την ιστορία πάνω στην τύχη μου να την βρω και να με δεχτεί, έτυχε αρχες Δεκέμβρη να πάρω μεταγραφή απο την σχολη μου στα Χανια με αποτέλεσμα να την βλέπω μονο στις γιορτες (+ και 2 εβδομαδες τον Μαιο)... Οπου ανέβαινα και μια εβδομαδα νωριτερα για να την βλέπω, και κάπως έτσι συνεχίσαμε κουτσα στραβα και περιμεναμε και οι δυο το καλοκαιρι αυτο για να δέσουμε περισσότερο την σχέση μας... Και απλα μου ανακοίνωσε οτι δεν αντέχει την απόσταση και εξαντλήθηκαν οι αντοχες της... Τωρα που γυρισα για μονιμα και μέχρι να φύγω καποιο ταξίδι θα περασει τουλαχιστον 1.5 με 2 χρονια!
Και μιλάμε κοριτσακι 20 χρόνων που ήμουν ο 1ος της... Υποτίθεται οτι κολλάνε οι γυναίκες με τον πρώτο τους και δεν το περιμενα αυτο με τιποτα... Οχι τωρα τουλαχιστον! Τεσπα τουλάχιστον τωρα μπορώ να λέω ότι έχω και μια εμπειρία σε σχεση με πριν που ουτε με κιάλια δεν την εβλεπα... Φαντάζομαι ο χρόνος θα γιαινει...
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”