Το καλύτερο ελληνικό site για το Football Manager

Moderator: Moderators

Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona

Re: Γκόμενες VΙ: Και που 'σαι ακόμα

Wed Dec 05, 2018 5:59 pm

Είναι δυνατόν να μην το έχουν κάνει ρε;

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.

nicklloris
National Manager
National Manager
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37

Wed Dec 05, 2018 10:32 pm

Ρε μάγκες όπως το πάρει κανείς... Εγω ήθελα να της πάρω δαχτυλίδι για να το επισημοποιησω...Εκείνη ήθελε να παμε στο χωριό να το γιορτάσουμε... Ε το γλέντι πήρε διαστάσεις αρραβώνα... Δεν ήταν στα σχέδια μου...

Μετα από τόσα χρόνια που έχουμε γαλουχηθει από μορφές όπως του Greco του εργένη Τσακ και μπορώ να σκεφτώ άλλες δέκα πρόχειρες ιστορίες γινεται να έχω κάνει τέτοιο λάθος και να μην μένοτμε μαζί τα τελευταία 4 χρόνια...

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός - Bayern - Leeds
Status: Weekends are overrated

Wed Dec 05, 2018 11:18 pm

Ζαφ δεν διάβαζες όμως....καλά να πάθεις

Giovanni_7
Manager
Manager
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος

Thu Dec 06, 2018 3:02 am

Ζαφ τόσο καιρό που έχει να εμφανιστεί ούτε εμείς δεν διαβάζουμε πλέον που μπαίνουμε συνεχώς.. Ο γιορίς που να διαβάσει που έχει χαθεί από το φόρουμ?

Άντε καλά στέφανα τώρα..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!

leontokardos
Director Of Football
Director Of Football

Thu Dec 06, 2018 7:21 pm

Νικόλαε Γιορίς καταρχάς να χαίρεσαι το όνομα κι εσύ και η ...αρραβωνιαστικιά πλέον! Και πολύ άργησες θαρρώ. Και μόνο που πάτησε 124 ΠΒΕ για να σε δει άξιζε την τιμή αυτή εδώ και 4 χρόνια.

smtmk
Rotation
Rotation
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos

Thu Dec 06, 2018 8:26 pm

Τι εγινε με 124 ΠΒΕ?? Εχουμε καποιον σειρα Νοεμβρη?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sup
Football Legend
Football Legend
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before

Sat Dec 22, 2018 8:31 pm

Καιρο σκεφτομαι να γραψω τι εχει συμβει εδω και 15 μερες σχεδον αλλα παντοτε ελεγα οτι δεν ειναι τοσο σημαντικο οσο μου φαινεται αυτην την στιγμη εμενα. Σε καποιους νομιζω θα προκαλεσει γελιο γιατι οντως δεν ειναι και τοσο σημαντικο οσο το αντιλαμβανομαι εγω. Αλλα θεωρω οτι ολοι εχουν περασει παρομοια φαση.

Ξεκινωντας να πω οτι η συγκεκριμενη κοπελα περναει μπροστα απο την δουλεια μου εχω και 1.5 χρονο αλλα ουσιαστικα ειχα αρχισει να την σταμπαρω εδω και 3-4 μηνες και αρχιζε να μου αρεσει. Ειχε ξεκινησει αυτη παλαιοτερα να με σταμπαρει ( η ετσι μου φαινοταν ξερωγω) και εδω και 3-4 μηνες την σταμπαρα εγω.

Με την κοπελα δεν γνωριζομαστε και και το χειροτερο ειναι οτι δεν εχουμε καν κοινους γνωστους. Απλως ηξερα που δουλευε και ειδικα τους τελευταιους μηνες πηγαινα επισκεψεις μονο και μονο για ζυγισω καταστασεις. Και επειδη ο Τσακ μου εχει πει 200 φορες οτι μην κοιτας τις κοπελες απλα δρασε γιατι γλυτωνεις χρονο.

Ετσι αφου πηρα τα πανω μου στις 6/12 εκανα κινηση. Επειδη δεν την ηξερα καλα (παρα μονο το ονομα της αλλα δεν την φωναξα για να μην το θεωρησει υπερβολικη οικοιοτητα μιας και δεν με ηξερε) πηγα απο πισω της και την ακουμπησα στον ωμο. Η κοπελα οπως προφανως θα εκανε καποιος λογικος ανθρωπος τρομαξε. Της ζητησα συγγνωμη που την τρομαξα και επειδη ειχε το κινητο στο αυτι της την ρωτησα αν μιλαει στο τηλεφωνο. Μου απαντησε οχι και το εβαλε στην τσεπη της.

Της συστηθηκα μου ειπε το ονομα της και της ειπα οτι μου αρεσει πολυ και της εδωσα το νουμερο μου σε χαρτακι. Της ειπα κιολας αν θελει ας το κρατησει αν δεν θελει ας το πεταξει αλλα και οτι θα ηθελα να βγουμε κιολας για ενα καφε. Της ειπα ξανα συγγνωμη που την τρομαξα (ηταν οντως τρομαγμενη) και αυτη μου απαντησε οτι εισαι το παλικαρι απο εδω λιγο πιο κατω. Της λεω ναι και απλα χαιρετιομαστε μετα και την κοπαναω.

Την Κυριακη 9/12 μου εστειλε μηνυμα κατα τις 8:30 το βραδυ στο viber. Αφου με ρωτησε αν ειμαι o Sup (καταλαβα οτι δεν ειχε τρελες γνωσεις στο viber οπως επισης δεν εχω και εγω) και μου λεει καταλαβες ποια ειμαι? Της λεω φαινεται ποια εισαι στο viber. Αρχισε ενα κατεβατο το οποιο περιλαμβανε "Οτι δεν ειναι του χαρακτηρα της να αφηνει τα πραγματα ετσι και οτι ηθελε να ξεκαθαρισει οτι την Παρασκευη και το Σαββατο που μου ειπε απλα γεια σου δεν ηταν επειδη με αγνοουσε αλλα επειδη πιεζοταν στην δουλεια και ειχε τρελη κουραση και για αυτο μου απαντησε Κυριακη". Της ειπα οτι ειναι φυσιολογικο να μην απανταει καποιος απευθειας και οτι θελει το χρονου να σκεφτει οντας αγνωστος εγω προς αυτην. Την ρωτησα εαν ειναι ενταξει λογω του τρομου που ειδα στην φατσα της την Πεμπτη. Μου ειπε "οτι οχι δεν υπαρχει θεμα απλως λεει οτι δεν το περιμενε. Της φανηκε παρα πολυ γοητευτικο αυτο που της ειπα και οτι φαινομαι παρα πολυ καλο παιδι ακομα και δεν με ξερει και ποιος ανθρωπος δεν θα γοητευοταν με αυτο που εγινε?¨" Μετα περιμενα επειδη ειδα να γραφει και αλλο μηνυμα το οποιο πρεπει να εσβησε 3-4 φορες. Τελος παντων μου εγραψε οτι "θα ηταν αδικο να περιμενεις. Θελω να σου πω οτι εχω σχεση" Της ειπα οτι ενταξει ειναι φυσιολογικο για μια γυναικα τοσο ομορφη οσο αυτη να εχει σχεση και ειναι ολα οκ.

Μου απαντησε "Οτι ενταξει δεν ειναι και τοσο ομορφη και οτι δεν ισχυει παντοτε αυτο (οτι οι ωραιες κοπελες εχουν σχεση)" Προφανως η ολη συζητηση εγινε εγω γραφοντας Ελληνικα και η αλλη greeklish με κομμενες λεξεις.

Της ειπα στο τελος οτι ολο αυτο θα προτιμουσα να γινει απο κοντα και οχι μεσω viber. Μου απαντησε οτι οντως θα ηταν καλυτερα αλλα δεν ηθελε να με ενοχλησει στην εργασια μου (κατι που επισης δεν εκανα για τον ιδιο λογο και εγω το πεσιμο στην δουλεια της).

Την επομενη μερα ενας φιλος μου που μενει στην γειτονια που δουλευω με ρωτησα εαν η κοπελα που της την επεσα ειναι με αυτα τα χαρακτηριστικα. Του λεω ναι ρε [System Interruption: Μη βρίζεις!] πως το καταλαβες? Μου λεει περασε κατα τις 6 απο μπροστα και την ειδε τρελα ζορισμενη. Φαινοταν στα ματια της.

Τελος παντως την τριτη παω στην δουλεια της χαιρετιομαστε κανονικα και καποια στιγμη παει να μου δωσει τα ρεστα και της πεφτουν κατω. Προφανως γελασαμε και οι 2 και φανηκε να ειναι τρελα αμηχανη. Της ειπα να μην αγχωνεται και μαζεψαμε τα ρεστα. Την επομενη μερα με γειωσε (βασικα περναει απο το απεναντι πεζοδρομιο και οχι απο εκει που ειμαι εγω). Την Πεμπτη παλι επισκεψη εκει που δουλευει και της λεω καλησπερα οντας 9 ωρα το πρωι. Μου λεει "τι καλησπερα καλε. Καλημερα. Της ειπα οκ λαθος και την ρωτησα για το δαχτυλο που ειχε κοψει. Μου λεει ασε ασε σφαχτηκα. Της λεω περαστικα και καλη συνεχεια.

Αναφερω αυτα τα γεγονατα γιατι οντας στον εργασιακο χωρο της φαινεται πιο απελευθερωμενη (και ειναι φυσιολογικο) και πιανουμε ψιλοσυζητησεις. Οταν περναει απο τον χωρο μου λεει ενα ξερο γεια σου και φευγει. Και συνηθως εκει που δουλευει προτιμαω να μενω τελευταιος χωρις αλλον απο πισω για να μην την δημιουργω θεματα.

Τελος παντως το αφηνουμε ετσι και οταν την Τεταρτη περασε ξυστα απο μενα της εστειλα μηνυμα στο viber Μιλας μας και ας μην μας αγαπας. Γελασε και μου ειπε γεια σου. Της λεω τι κανεις ολα καλα? Μου λεει Ε αργησα στην δουλεια για αυτο καλα εσυ. Μια χαρα της απανταω και τις λεω δουλευεις μεχρι το κλεισιμο και μου απανταει οχι 5:30 σχολαω. Εκει ψηθηκα να πω να περασω να σε παρω να παμε για κανα καφε αλλα ειπα να μην το ρισκαρω να φαω 2η χυλοπιτα σε 2 βδομαδες. Της ειπα ολα οκ λιγες ωρες μειναν. Μου λεει ευτυχως. Παω μεσα γιατι τελιωσε το διαλλειμμα. Ε μετα που σχολασε της εστειλα Καλο βραδυ και καλη ξεκουραση. Υπομονη στην δουλεια. Μου λεει να σαι καλα.

Την επομενη μερα ενα ξερο γεια σου απο κοντα και την Πεμπτη την βλεπω παει πετοντας και μου λεει "Καλε παλι αργησα στην δουλεια και γελουσε". Ενω ειχα πει να το παρατησω και να της λεω και εγω ξερο γεια πλεον γελασα και εγω. Απο τοτε δεν εχω επιδιωξει ουτε να παω στην δουλεια ουτε να στειλω κανα μηνυμα γιατι ειπα να σταματησω να χαλιεμαι τοσο ασχημα.

Ξεκαθαρα θεωρω οτι παιζει το γνωστο φτυσε και κολλα και ο Σουπ ειναι ο [System Interruption: Μη βρίζεις!] που τον φτυνει και κολλαει.

Η φαση ειναι οτι εχω αρκετες χυλοπιτες αλλα την συγκεκριμενη δεν μπορω να την διαχειριστω ενδεχομενως γιατι ειχα ανεβασει απο μονος μου τις προσδοκιες. Οπως λεει και ο Αντονι-ο ειναι φαση τι ειχες τι εχασες αλλα ακομα δεν μπορω να την διαχειριστω. Θελω χρονο αλλα με τρωνε και οι αμφιβολιες οταν παιζει να μην εχει σχεση και απλως προσπαθει να με τεσταρει. Η ενδεχομενως να εχει σχεση και να με χρησιμοποιει γιατι της αρεσει. Η οτι μπορει να ειναι σε κακη σχεση και απλως μπορει να κραταει καβατζα. Δεν της φαινομαι ενοχλητικος παντως αν εχω καταλαβει καλα διοτι ανετα θα μπορουσε να αλλαξει δρομολογιο. Δεν ξερω τι σκατα να σκεφτω και εχω την εντυπωση οτι τα κανω χειροτερα οταν τα σκεφτομαι. Το εχω συζητησει με 5-6 φιλαρακια και ολοι μου λενε προχωρα παρακατω αλλα δεν μπορω να το κανω ρε γμτ.

Γλεντηστε με οσοι θελετε δεν εχω κανενα θεμα. Αν το εβλεπα εξωτερικα και εγω θα μου φαινοταν τοσο ασημαντο αλλα για μενα ειναι σημαντικο. Τα εγραψα και απελευθερωθηκα.
Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai

mojotzotzo
Moderator
Moderator
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
twitter: mojotzotzo
Status: WIP

Sat Dec 22, 2018 8:48 pm

Βασικά υπάρχει η καλή έννοια να είσαι καβάτζα, τουτέστιν μόλις χωρίσει θα σε καβαλάει νυχθημερόν για κανα μήνα να βγάλει τα γούστα της. Και υπάρχει και η κακή, δηλαδή να κάνεις σαν καλησπεροφρεντζονακιας και να περιμένεις μήπως και αν. Εσύ όπως τα λες, αρχίζεις να πηγαίνεις στον δεύτερο δρόμο κι αυτό είναι προφανώς λάθος.
Επίσης, αν λέει ψέματα πως έχει σχέση και σε "δοκιμάζει" τότε είναι τρελή και φύγε μακριά.
Τέλος, πες που δουλεύει να μάθω info :P

Sup
Football Legend
Football Legend
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before

Sat Dec 22, 2018 8:54 pm

Δεν θα το αφηνα ετσι στο καλησπερα και τα σχετικα. Αφησα λιγο χρονο να ηρεμησει για να κανω και 2η κινηση ρε για να το ξεκαθαρισω. Απλως ενω περιμενα να ειμαι πιο φλου αγχωνομαι πιο πολυ και γενικα κανω κινησεις βλακωδεις οπως π.χ να υπερ-αναλυω τα πραγματα.
Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai

To nou sou...
Director Of Football
Director Of Football
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...

Sat Dec 22, 2018 9:10 pm

Γενικά δε χρειάζονται πολλές αναλύσεις. Σου είπε ότι είναι σε σχέση. Είναι δεν είναι δε θα έπρεπε να σε αφορά τόσο. Εγώ δε θα έκανα κάποια κίνηση. Και δεκτική να είναι, αν είναι σε σχέση δε θα γίνει τίποτα. Εσυ έκανες τη δική σου, της έδωσες τροφή για σκέψη, αυτή στην ουσία το έκοψε. Σειρά της αν θέλει να το ξανανοίξει. Προσωπικά θα συνέχιζα να της μίλαγα όταν την έβλεπα, ώστε να κάνω αισθητή την παρουσία μου, αλλά ως εκεί. Ούτε μηνύματα ούτε κάτι άλλο.

Sent from my iPhone using Tapatalk
I LOVE THIS SITE!!!

Anton Kousnij
National Manager
National Manager
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά

Sat Dec 22, 2018 9:12 pm

Αυτό που είπε ο από πάνω που δε σκαμπαζει μια από μπάσκετ βεβαια

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα

Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
facebook προφίλ: profile.php?id=100008432236794

Sat Dec 22, 2018 9:23 pm

και γω με τον αμπάσκετο. πλέον δεν πρέπει να την λογίζεις ως "στόχο", αλλά ως γνωστή.

demakos21
Manager
Manager
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.

Sat Dec 22, 2018 9:28 pm

Αυτά που γράφει ο mojo + παίξε μπάλα και με άλλες.

karembeu-7
Football Legend
Football Legend

Sat Dec 22, 2018 9:33 pm

Μάθε αν έχει σχέση και κινήσου ανάλογα. Εγώ πιστεύω ότι δεν της περνάς απαρατήρητος.
Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.

leontokardos
Director Of Football
Director Of Football

Sat Dec 22, 2018 10:40 pm

Τιμιότατη προσέγγιση στην αρχή, έκανες την κίνησή σου με όμορφο τρόπο χωρίς να την προσβάλεις και να τη φέρεις σε δύσκολη θέση. Από κει και πέρα πολύ τίμια το έκοψε και αυτή ενημερωνοντάς σε ότι έχει σχέση. Καλό θα ήταν κατά τη δική μου γνώμη να είχες σταματήσει κι εσύ εκεί. Να της έλεγες ένα "σεβαστό" και μετά να την αντιμετωπιζες ως απλή γνωστή λέγοντας μια καλημέρα/καλησπέρα όταν τη βλέπεις. Ούτε μηνύματα στο βαιμπερ "μιλά μας κι ας μη μας αγαπάς" ούτε τίποτα τέτοιο.

Από τη στιγμή που σου λέει ότι έχει σχέση και το ξεκόβει έπρεπε να το τελειώσεις κι εσύ μέσα σου παίρνοντας ως δεδομένο αυτό που σου λέει. Αν λέει ψέματα για να σε αποφύγει στα @@ σου γιατί δε γουστάρει. Αν λέει ψέματα για να παίξει μαζί σου, μακριά που λέει και ο μότζο γιατί είναι παλαβή.

Μην υποτιμάς τον εαυτό σου και ασχολείσαι παραπάνω απ' όσο πρέπει μαζί της εφόσον αυτή δε μπορεί/θέλει.