Γκόμενες V: Τα καλύτερα έρχονται.

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Locked
master yoda
Off Topic Moderator
Off Topic Moderator
Posts: 14800
Joined: Thu Feb 15, 2007 3:05 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης
Status: +2513 posts
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

ΤΟ αδειασμα :|

δεν εχω κατι να πω περα απο το μην κοιτας το μελλον απαισιοδοξα

α και ελα αμμολοφους να ξεχαστεις :D
Spoiler: show
-I thought our story was epic, you know?
You and me.
-Epic how?
-Spanning years and continents,
bloodshed... epic.
-Come on.
Ruined lives,bloodshed?
You really think a relationship
should be that hard?
-No one writes songs
about the ones that come easy.
Spoiler: show
Πέρασα όλη μου τι ζωή
θέλοντας κάτι...
και έβαλα τα δυνατά μου
να μην το βρω.
Ποτέ...
ακόμη πηγαίνοντας κοντά σε μέρη
που ίσως ήταν
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Σχεδόν πάντα υπάρχει κάτι ή κάποιος/α που πιέζει.
Κρίμα κρίμα κρίμα. Ειδικά σε τέτοιες ηλικίες που κάνεις αλλά όνειρα πια

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Γίνε μαντέμι πρώτα
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωωωω ρε συ πλάκα κανεις.

Πάμε οι ελπίδες μου να είμαι καλεσμένος σε γάμο σε κάστρο της Κεντρικής Ευρωπης. (σόρρυ)

Μεγάλη μαλακiα, ξενέρωσα. Συμβουλές δεν υπάρχουν όταν νιώθεις ότι δεν έχεις να δώσεις κάτι άλλο, αλλού. Time will tell.
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
User avatar
leontokardos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6381
Joined: Mon May 31, 2010 3:39 pm
Location: Glasgow, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Φακ. Τι ξαφνικό ήταν αυτό;

Ήθελα να ρωτήσω κι εγώ τι δικαιολογία έδωσε για το give up. Τι είναι αυτό που την οδήγησε να πάρει αυτή την απόφαση;

Εγώ η μόνη συμβουλή που θα ήθελα να σου δώσω αν και μικρότερος είναι να μη τρέξεις από πίσω της για να την παρακαλέσεις, ειδικά τις πρώτες μέρες. Πιστεύω ότι ο μόνος λόγος να μετανιώσει μια γυναίκα όταν έχει λοκάρει σε μια τέτοια απόφαση είναι να επηρεαστεί από το σοκ των πρώτων ημερών και να καταλάβει ότι αυτά που χάνει είναι περισσότερα από αυτά που ενδεχομένως να νόμιζε ότι θα κερδίσει με μια τέτοια απόφαση. Οπότε αν εσύ ήσουν καθ όλη τη διάρκεια της σχέσης ο εαυτός σου και δε νιώθεις ένοχος για κάτι δεν υπάρχει λόγος να τρέξεις από πίσω της. Αν έκανε λάθος θα το καταλάβει μόνη της.
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε Άρη όσο προσπαθείς να σκεφτείς λογικά,τόσο θα σπας το κεφάλι σου και θα βυθίζεσαι στα γιατί.Γι αυτό δεν έχει νόημα σε κάτι που αν κατάλαβα καλά θεωρείς παράλογο,να δώσεις λογική εξήγηση.Δεν θα βρεις ποτέ.

Είναι δύσκολο,όχι τόσο ηλικιακά,δεν σε πήραν τα χρόνια,όσο συναισθηματικά να δεθείς τόσο ή να εμπιστευτείς έναν νέο άνθρωπο.Η ταπεινή μου γνώμη είναι ναι μεν να προχωρήσεις παρακάτω αλλά όχι άμεσα.Πρέπει πρώτα μέσα σου να νιώσεις έτοιμος για την αλλαγή σελίδας.
Ένα ποτό με φίλους ή πράγματα που γουστάρουμε να κάνουμε,πάντα βοηθάνε.
Εύχομαι ότι καλύτερο ότι και αν συμβεί!
User avatar
Aris7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6702
Joined: Sun Apr 06, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Andy Roddick
Αγαπημένη Ομάδα: Andy Roddick
twitter: Maritus7
Status: Andy Roddick
Location: Andy Roddick
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

η δικαιολογία ήταν, σε γενικές γραμμές, οτι πιέστηκε με το θέμα της συγκατοίκησης (που της το πρότεινα πριν 4 μηνες και τον τελευταίο μηνα που απο δική της πρωτοβουλία πηγαίναμε ΙΚΕΑ να πάρει πράγματα ντουλάπες κτλ, την έβλεπα απόμακρη. δεν έλεγε τίποτα και ξαφνικά με επιμονή δική μου μου λέει οτι έχει πιεστεί με τη συγκατοίκηση και δεν θέλει να φυγει απο την περιοχή που μένει και δεν την ρώτησα αν θέλει να έρθει εκει που μένω εγω παρά το θεώρησα δεδομένο (φέρ πόιντ αυτο) και τέτοια. Και όταν της είπα γιατι δεν έλεγες τόσο καιρό κάτι μου λέει γιατι ήθελα να το παλέψω μόνη μου και να μην σε στεναχωρήσω γιατι νόμιζα οτι θα το αντιμετωπίσω

και της λεω οκ, εγω πριν 1 χρονο μετακόμισα, τωρα χρηματα και κουραγιο δν εχω να ξαναμετακομισω, ελα και σε 1-2 χρονια παμε και βρισκουμε αλλου σπιτι καπου στη μεση απο εκει που μενω εγω με εκει που μενεις εσυ. μολις ειπα αυτο την είδα πιο ζεστη αλλά πριν 15 μερες παλι τα ίδια και της λεω στην ουσια μου λες ή φευγω απο εκει που μενω ή χωρίζουμε. παω απο το σπιτι της κατεβαινει στο αμαξι μιλαμε 1,5 ωρα

Της προτείνω να ξεχάσει τη συγκατοίκηση, να ξεχάσει τα πάντα και οτι το μονο που με νοιάζει είναι να είμαστε μαζί ακομα και αν ειναι να συνεχίσουμε όπως τωρα (που έμενε σε μενα 3-4 μέρες τη βδομαδα) και μου πεταει στην ουσια οτι δεν μπορει άλλο, ειναι πιεσμένη. και την ρωταω τι εννοεις δεν μπορεις? δεν μπορείς να προσπαθήσεις να κρατησεις τη σχεση μας? δεν θέλεις δηλαδη. Και πετάει το "δεν είναι οτι δεν θέλω, δεν μπορώ". Και της λεω δεν υπαρχει δεν μπορώ σε αυτο. ειναι ξεκάθαρα δεν θέλω. Και διάφορα αλλα και το τερματίσαμε μεσα σε κλάμματα με το να της λεω εγω οτι δεν θα προσπαθήσω να της αλλάξω γνώμη, ειναι δική της απόφαση, και οτι αυτο που έκανε, μετά απο χρόνια που θα ειναι με κάποιον άλλο ειτε σε σχέση είτε παντρεμένη, θα θυμάται αυτό που είχαμε και θα μετανιώνει τη στιγμή που αποφάσισε απλά να παρατήσει τη σχέση μας.

Την επόμενη μερα ηρθε σπιτι μου να μου πει οτι δεν θέλει να με χασει και οτι τα είπε ολα αυτα επειδή ήταν πιεσμένη κτλ. Οκ με πιάσανε και μενα προφανώς τα κλάματα και της είπα οκ κτλ και απλά αν ειναι σίγουρη γι'αυτο που λέει γιατι δεν θα άντεχα να ξαναβιώσω την ίδια κατάσταση. Μου λέει ναι. οκ λεω αν και η αληθεια ειναι οτι τις πρώτες ειδικά μέρες, ένιωθα περίεργα.

Και περνάνε 14 μέρες και χθες μου λέει οτι δεν μπορεί άλλο.

αυτά
Sponis wrote:την τριγωνομετρία που δίδαξαν οι Σπόνης-Τζιο-Αρης ούτε ο Αρσέν ούτε ο σερ Αλεξ την έχουν δει ακόμα λέμε...
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10060
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Νομίζω πως είναι ο φόβος του ότι έρχεται η μεγάλη αλλαγή της συγκατοίκησης, της δέσμευσης και του γάμου. Είχα και φίλο σε παρόμοια φάση περίπου. Αλλά αυτοί ήταν σε άλλες πόλεις και χώρες. Εγώ θα σου πρότεινα, αν τη θες ακόμα, να δώσεις λίγο χώρο και χρόνο. Αλλά καταλαβαίνω και το να έχεις ξενερώσει τα μέγιστα σε σημείο να μη θες να την ξαναδείς. Παίζει να δέχεται καμία περίεργη πίεση κι από τον κύκλο της;
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Εγώ λέω ότι καλά κάνεις και τα γράφεις όλα αυτά. Συμβουλές δεν θα σου δώσει κανένας. Αλλά να σε ακούσουμε μπορούμε και θέλουμε. Και ας μη μας βλέπεις. Στεναχωριέμαι όταν βλέπω σχέσεις να διαλύονται. Πονάει πολύ, όμως πάντα υπάρχει ένα αλλά που το βρίσκεις στο μέλλον, όχι τώρα, όχι ακομα


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Γίνε μαντέμι πρώτα
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η πίεση και οι σκέψεις γύρναγαν στο μυαλό της και αφού άργησε να της εξωτερικεύσει, διογκώθηκαν . Σε αυτό το σημείο κάποιες φορές τα παρατάς

Δεν έχω κάτι να προσθέσω ή να πω. Στεναχωριέμαι μόνο για την πικρία - θλίψη που νιώθεις
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γυναίκες. Ζητάνε επικοινωνία στη σχέση και στο τέλος τις ακούς και σου ακούγονται εξωγήινα αυτά που λένε.
Άλλες θα έκαναν κωλοτούμπες να είναι μαζί με τον Άρη σε αυτή τη φάση.
Πάντως με τρώει κάτι πως δεν έχει τελειώσει ακόμα το θέμα.
Τα υπόλοιπα από κοντά Ρούλη.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Αρη κουράγιο. Το ξέρω είναι μεγάλο ζόρι τώρα, αλλα δεν ξες πως τα φέρνει η ζωη καμια φορά και τσουπ γυρνάνε όλα και γινονται τελεια

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλος χωρισε περυσι τετοια εποχη, περιπτωση-φωτοτυπια μεχρι και στις ηλικιες και στα λογια. Κουραγιο, προσπαθησε να βρεις πραγματα να γεμιζουν οι ωρες σου οσο γινεται :(
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Γυναίκες. Ζητάνε επικοινωνία στη σχέση και στο τέλος τις ακούς και σου ακούγονται εξωγήινα αυτά που λένε.

word
User avatar
redmanftw
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5304
Joined: Wed May 20, 2009 10:56 am
Football Manager της ομάδας: Olympiacos Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Status: Στη φάση βετεράνος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aν δεν σκεφτεται ολες αυτες οι καλες στιγμες που περασατε μαζι και τον χρονο που ησασταν μαζι και θελει απλα να τα παρατησει επειδη δε μπορει οπως σου ειπε τοτε το μονο που εχεις να κανεις ειναι να την απαξιωσεις και θα γυρισει συντομα πισω θα καταλαβει την λαλακια που εκανε αλλα ισως και να ειναι αργα τοτε..
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του Ανθυπασπιστού
User avatar
kalitzaros
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5269
Joined: Fri Oct 18, 2013 9:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρη, απλα της τελειωσε... συμβαινει και αυτο. καλυτερα τωρα παρα μετά .... προχωρας παρακατω.... κατα τη γνωμη μου σε 1, 2 ,5 χρόνια δεν θα εχει καμια σημασια μια τελειωμενη σχεση ουτε για εσενα ουτε για εκεινη....

οπότε μπορεις να ξεκινησεις να ζεις την υπολοιπη ζωη ομορφα και ωραια σου απο σημερα για να μην χανεις μερες. και ειναι πιο σημαντικο το να ΖΗΣΕΙΣμε η χωρις εκεινη απο το να μην ζεις γιατι τη θυμασαι και μελαγχολεις... προχωρα και ολα περαστικα ειναι...
Hoc est simplicisimum —contestó él—: porque estoy loco
Locked

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”