Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι οκ ρε μαγκες καλα ολα αυτα...Κανα καλο skin για το μανατζερ εχετε να προτινετε;;;;


Υ.Σ.

like a king
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Όλα χάλια είναι, βάλε το dark απλά.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίο να ειρωνεύεσαι κάποιον διαβάζοντας τα μισά από το ποστ του.
Θα το κάνω κι εγώ, αλλά Κυριακή να μην δουλεύετε κιόλας :D


Ζιντάν 890 ευρώ δεν είναι ο μισθός στη Ελλάδα. Μάλλον μέτρησαν τους δηλωμένους εργαζόμενους, και για μένα θα έπρεπε να κατηγοριοποιηθούν ανάλογα το είδος της δουλειάς τους
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Προκριματικά Champions League για τη Δόξα Δράμας και ενώ είμαστε ακόμα σε περίοδο προετοιμασίας. Το δε πρόγραμμα στο πρωτάθλημα δεν το λες κ εύκολο γι αρχή... Και όλα αυτά με τον Σπόνη στο τιμόνι, τώρα
https://www.twitch.tv/fmgreece
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

@Zid
Επειδή έφερες παραδείγματα ανθρώπων σχετιζόμενων με το επάγγελμά μου, θα σου ξεδιαλύνω κάποια πράγματα..
Κάποιοι από τα ονομαστικά παραδείγματα που αναφέρεις ήταν επιχειρηματίες και τις εφευρέσεις/ανακαλύψεις τις έκαναν εξαιτίας της γκαύλας τους(πχ ο Έντισον) και κάποιοι(πχ Αινστάιν) που τις μεγαλύτερες ανακαλύψεις τους(ο Αινστάιν μπορεί και το 90-95% αυτών) τις βρήκαν, επειδή στον ελεύθερο χρόνο τους ασχολήθηκαν με πράγματα που γούσταραν..!
Όπως κι ο Νεύτωνας που "ανακάλυψε" τον κόσμο από προσωπική περιέργεια στον ελεύθερο του χρόνο..!
Όπως κι ο Μπορ που θεμελίωσε την κβαντομηχανική, στον ελεύθερο του χρόνο επειδή διαφωνούσε ως προς τις αρχές που είχαν οριστεί από τον Αινστάιν..! Ήταν δύο τύποι(Μπορ-Αινστάιν) που έτυχε να γουστάρουν τα ίδια πράγματα και η διαφωνία τους προχώρησε τον κόσμο χωρίς να είναι αντικείμενο της δουλειάς τους..
Όπως κι ο Φαραντέι που άλλη δουλειά έκανε, αλλά στον ελεύθερο του χρόνο ασχολούνταν με την αγαπημένη του φυσική κάνοντας τρελές ανακαλύψεις με τον τεράστιο εγκέφαλό του κι ας ήταν άνθρωπος με μηδαμινή εκπαίδευση..
Κτλ κτλ.. Γενικά δεν ήταν δουλειά και πολύ περισσότερο δεν ήταν "δουλειά την Κυριακή" που ο υπόλοιπος κόσμος καθόταν, αλλά κυρίως χόμπυ..
Πληροφοριακά, ο Αινστάιν πίστευε ότι η δουλειά είναι το ίδιο πολύτιμη και θα πρέπει να μοιράζεται το χρόνο με την διασκέδαση αν θες να προοδεύσεις και να επιτύχεις σε αυτό που κάνεις..! Και σαν δουλειά θεωρούσε την εργασία του και τα χόμπυ..!

Btw δεν μου έχει έρθει κάποιο πμ..
Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Η Κυριακή οριστικε από την εκκλησία,να πηγαίνει ο κόσμος ετσεεεεε. Μην χάνει επαφή ο κόσμος με το σπίτι του Θεού.

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Giovanni_7 wrote:@Zid
Επειδή έφερες παραδείγματα ανθρώπων σχετιζόμενων με το επάγγελμά μου, θα σου ξεδιαλύνω κάποια πράγματα..
Κάποιοι από τα ονομαστικά παραδείγματα που αναφέρεις ήταν επιχειρηματίες και τις εφευρέσεις/ανακαλύψεις τις έκαναν εξαιτίας της γκαύλας τους(πχ ο Έντισον) και κάποιοι(πχ Αινστάιν) που τις μεγαλύτερες ανακαλύψεις τους(ο Αινστάιν μπορεί και το 90-95% αυτών) τις βρήκαν, επειδή στον ελεύθερο χρόνο τους ασχολήθηκαν με πράγματα που γούσταραν..!
Όπως κι ο Νεύτωνας που "ανακάλυψε" τον κόσμο από προσωπική περιέργεια στον ελεύθερο του χρόνο..!
Όπως κι ο Μπορ που θεμελίωσε την κβαντομηχανική, στον ελεύθερο του χρόνο επειδή διαφωνούσε ως προς τις αρχές που είχαν οριστεί από τον Αινστάιν..! Ήταν δύο τύποι(Μπορ-Αινστάιν) που έτυχε να γουστάρουν τα ίδια πράγματα και η διαφωνία τους προχώρησε τον κόσμο χωρίς να είναι αντικείμενο της δουλειάς τους..
Όπως κι ο Φαραντέι που άλλη δουλειά έκανε, αλλά στον ελεύθερο του χρόνο ασχολούνταν με την αγαπημένη του φυσική κάνοντας τρελές ανακαλύψεις με τον τεράστιο εγκέφαλό του κι ας ήταν άνθρωπος με μηδαμινή εκπαίδευση..
Κτλ κτλ.. Γενικά δεν ήταν δουλειά και πολύ περισσότερο δεν ήταν "δουλειά την Κυριακή" που ο υπόλοιπος κόσμος καθόταν, αλλά κυρίως χόμπυ..
Πληροφοριακά, ο Αινστάιν πίστευε ότι η δουλειά είναι το ίδιο πολύτιμη και θα πρέπει να μοιράζεται το χρόνο με την διασκέδαση αν θες να προοδεύσεις και να επιτύχεις σε αυτό που κάνεις..! Και σαν δουλειά θεωρούσε την εργασία του και τα χόμπυ..!

Btw δεν μου έχει έρθει κάποιο πμ..
Μα γιατι το λες αυτο, εγω ημουν έτοιμος να πειστώ ότι όλες οι εφευρεσεις γίναν nine to five που λέει και ο Βαγγος

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κανενας τυπος που θελει να ψωνισει κουρτινες απο το ιντερνετ δεν το εκανε επειδη ηταν τα μαγαζια κλειστα κυριακη/μεσανυχτα κλπ, το κανει γιατι δεν θελει αν κουνησει τον κωλο του να βγει απο το σπιτι του/ ειναι κουρασμενος/ ανημπορος/ βαλε ο,τι θες. Αν αλλαξεις το προιον ολοι μας εχουμε υπαρξει αυτα τα άτομα :)
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Ρε σοβαρα, ποιος τον χέζει τον τύπο που θέλει να παει να ψωνισει κουρτινες τα σ/κ? Να παει αλλη μέρα.
Ούτε με 3πλα λεφτα να μην ανοιξουν τα κουρτιναδικα.

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ηταν εντυπωσιακα ηλιθια η δικαιολογια, γι'άυτο κοντοσταθηκα εκει. Γενικα καλυφθηκα απο πολλους στις τελευταιες σελιδες, ολες οι επεκτασεις ωραριου/εργασιακης εβδομαδας και η καταργηση δικαιωματων ευνοουν τις μεγαλες αλυσιδες εναντι των μικρων καταστηματων, το φαινομενο ειναι ακομη πιο εντονο στο πρωην ανατολικο απ'ότι εδω πχ.
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27182
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

johndoe wrote:Σχετικό πράγμα είναι η πρόοδος και το πως προήλθε. Πρόοδος για μένα είναι το ότι το προσδόκιμο ζωής σήμερα είναι το μεγαλύτερο στην ιστορία και προήλθε μέσα από δουλειά (σε πανεπιστήμια και φαρμακευτικές), όχι από τον ελεύθερο χρόνο της ανθρωπότητας.
Τα τελευταία 30 χρόνια μειώθηκε κατά >75% ο αριθμός των ανθρώπων που ζουν σε συνθήκες extreme φτώχειας οπότε στασιμότητα δεν υπάρχει, ξεκάθαρα προοδεύουμε. Το αν προοδεύουμε σε αρκετά γρήγορο ρυθμό ή αν γίνεται σωστή διάθεση των πόρων στα (παγκόσμια) προβλήματα είναι μια συζήτηση που μπορεί να γίνει, αλλά δεν υπάρχει αμφιβολία ότι η ανθρωπότητα προοδεύει.
Ακόμα καλύτερο θα ήταν βέβαια, να είχαμε εξασφαλίσει και ότι (μετά από τόση πρόοδο), θα μπορούσε η επόμενη από τη δική μας γενιά θα πλησιάσει να εξαντλήσει το προσδόκιμο που σωστά αναφέρεις.

Γιατί από την πολύ πρόοδο, στο τέλος καθώς φαίνεται (σε εμένα) τα πυροβολήσαμε τα ποδάρια μας και δεν το βλέπω να συμβαίνει.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13703
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Η πλάκα είναι ότι όλη η κουβέντα ξεκίνησε γιατί ο ζιζου ήθελε να με τρολαρει,που όταν με γνώρισε ήμουν σε δουλειά που ήταν 24/7...
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Ωραία κουβέντα κάνουμε..! Μπράβο στον Ζιντάν λοιπόν.. :P
Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Trapezitis wrote: Thu Jan 10, 2019 11:54 pm
johndoe wrote:Σχετικό πράγμα είναι η πρόοδος και το πως προήλθε. Πρόοδος για μένα είναι το ότι το προσδόκιμο ζωής σήμερα είναι το μεγαλύτερο στην ιστορία και προήλθε μέσα από δουλειά (σε πανεπιστήμια και φαρμακευτικές), όχι από τον ελεύθερο χρόνο της ανθρωπότητας.
Τα τελευταία 30 χρόνια μειώθηκε κατά >75% ο αριθμός των ανθρώπων που ζουν σε συνθήκες extreme φτώχειας οπότε στασιμότητα δεν υπάρχει, ξεκάθαρα προοδεύουμε. Το αν προοδεύουμε σε αρκετά γρήγορο ρυθμό ή αν γίνεται σωστή διάθεση των πόρων στα (παγκόσμια) προβλήματα είναι μια συζήτηση που μπορεί να γίνει, αλλά δεν υπάρχει αμφιβολία ότι η ανθρωπότητα προοδεύει.
Ακόμα καλύτερο θα ήταν βέβαια, να είχαμε εξασφαλίσει και ότι (μετά από τόση πρόοδο), θα μπορούσε η επόμενη από τη δική μας γενιά θα πλησιάσει να εξαντλήσει το προσδόκιμο που σωστά αναφέρεις.

Γιατί από την πολύ πρόοδο, στο τέλος καθώς φαίνεται (σε εμένα) τα πυροβολήσαμε τα ποδάρια μας και δεν το βλέπω να συμβαίνει.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν ξέρω γιατί το λες αυτό. Το προσδόκιμο ζωής αυξάνεται μονοτονικά από τότε που έχουμε στατιστικά στοιχεία. Αν υποθέσουμε ότι δεν γίνεται κάποιο σημαντικό γεγονός (μετεωρίτης π.χ.) δεν βλέπω γιατί οι επόμενες γενιές να είναι εξαίρεση.
Εκτός αν μιλάς για climate change κλπ που είναι άλλη συζήτηση (και δεν διαφωνώ ότι είναι ένας φόβος, αν και δεν έχω διαβάσει αρκετά ποιες είναι οι προβλέψεις και με ποιο χρονικό ορίζοντα).
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πέρασε ο Σπόνης ΤσουΛου, τα υπόλοιπα είναι για να αποπροσανατολιζουν τον κόσμο οι ΑΡΔ.
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”