Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3586
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

PanosBonJovi wrote: Wed Oct 07, 2020 6:40 pm Ορφανά του Μιχαλολιακου η αστυνομία; Ενδιαφέρουσα τοποθέτηση.

Η Μαρφίν ήταν δημιούργημα της φαντασίας ορισμένων λογικά, κάτι σα τη 9/11. Θεωρίες συνομωσίες παντού.

Η απόφαση είναι εφέσιμη; Ποινές ανακοίνωσαν; Θετικότατη εξέλιξη όπως και να έχει.

Νομίζω η Ελληνική Λύση απορρόφησε αρκετούς ψήφους τους μαζί με τη ΝΔ;

Όχι άλλο αίμα για τα πολιτικά και τα οπαδικά, ντροπή, 2020 έχουμε. Το μόνο που πραγματικά πρέπει να κρατήσουμε είναι οτι η παιδεια, η εκπαίδευση και τα ταξίδια προς τα έξω, γενικότερα η διεύρυνση του πνευματικού ορίζοντα ενός ατόμου είναι η μόνη πραγματική ασπίδα για την κοινωνία.

ΥΓ. Από πάνε νομίζω στις Πληρωμές > Βεβαιωμένες οφειλές ΔΟΥ πας. Δε θυμάμαι 100%.
Η ελληνική αστυνομία ήταν εκεί όταν σκότωσαν τον Παύλο και κοίταζε. Ήταν εκεί στο πογκρόμ του 11 και κοιτούσε τους ΧΑ να χτυπάνε και να μαχαιρώνουν σε όλο το κέντρο. Ήταν αυτή που την έπεσε μαζί με τους ΧΑ στην αντιφασιστική μοτοπορεία. Έβγαζε όπλα μέσα σε σούπερ μάρκετ στο Αιγάλεω για να προστατεύσει τον γνωστό ΧΑ που δεν του βγήκαν οι μαγκιές. Ήταν αυτή που μπήκε στο δικαστήριο για να δείρει και να βγάλει έξω τα παιδιά του Αντίποινα αφήνοντας μέσα μόνο τους ΧΑ και σε αμέτρητα άλλα σκηνικά. Οπότε ναι, η ενδιαφέρουσα άποψη μου είναι ότι λογικά τα παιδιά θα αισθάνονται σαν να έχασαν μια πατρική φιγούρα.

ps. ναί αλλα για τη μαρφίν δεν λέτε!!!
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Οι αστυνομαιοι είναι βασανισμένοι άνθρωποι. καταλαβαίνουν ότι σε ένα ΕΥ κράτος ή καλύτερα σε μια ΕΥ κοινωνία είναι περιττοί και αχρείαστοι, άρα επιδιώκουν μια κοινωνία που χρειάζεται αστυνόμευση που έρχεται σε αντίθεση με οποία λογική και ανθρώπινη φύση.
Όχι όχι.... Τους καταλαβαίνω..
Γιαυτό είμαι και απέναντι, δεν θα μπορούσα με τίποτα να κάνω το μυαλό μου κιμά.

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε συ αποπανε , συγνώμη κιόλας . Ο αστυνομικός είναι ΔΥ οκ ;; Είτε δουλεύει 8 ώρες χωρίς να σηκώνει κεφάλι είτε κάθεται όλη μέρα έξω από τα Έβερεστ θα πάρει τα ίδια λεφτά . Έναν λόγο που θα ήθελε να δουλέψει και θα ήθελε η κοινωνία να τον έχει ανάγκη , πραγματικά αναρωτιέμαι

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Εδώ να πούμε ένα μπράβο στον φάρο της δημοσιογραφίας που λέγεται ΣΚΑΙ, ο οποίος, πέρα από το γνωστό μαντρόσκυλο Άρη Πορτοσάλτε που είναι σε ένα συνεχές παραλήρημα 3 μέρες τώρα, σήμερα συνέχαρε την Μάγδα Φύσσα, γιατί όπως είπε η ρεπόρτερ τους ''ήταν κομψά ντυμένη, πάντα χτενισμένη και ήξερε να μιλήσει, αν και είναι από το Πέραμα''. Γιατί είναι γνωστόν πως μόλις περάσεις το Χαιδάρι ή μπεις Λεωφόρο Σχιστού, γίνεσαι άνθρωπος βγαλμένος από το Mad Max.
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27170
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

In other news, διασκεδαστικό, γέλασα.


https://twitter.com/aliamjadrizvi/statu ... 37376?s=21


Sent from my iPhone using Tapatalk
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18242
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Manuel Jimenez 21 wrote:Εδώ να πούμε ένα μπράβο στον φάρο της δημοσιογραφίας που λέγεται ΣΚΑΙ, ο οποίος, πέρα από το γνωστό μαντρόσκυλο Άρη Πορτοσάλτε που είναι σε ένα συνεχές παραλήρημα 3 μέρες τώρα, σήμερα συνέχαρε την Μάγδα Φύσσα, γιατί όπως είπε η ρεπόρτερ τους ''ήταν κομψά ντυμένη, πάντα χτενισμένη και ήξερε να μιλήσει, αν και είναι από το Πέραμα''. Γιατί είναι γνωστόν πως μόλις περάσεις το Χαιδάρι ή μπεις Λεωφόρο Σχιστού, γίνεσαι άνθρωπος βγαλμένος από το Mad Max.
Καλα τα λεε εσυ νεαρέ. Χτενισμένος ανθρωπος φαινεσαι

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Geologos wrote: Thu Oct 08, 2020 4:56 pm
Manuel Jimenez 21 wrote:Εδώ να πούμε ένα μπράβο στον φάρο της δημοσιογραφίας που λέγεται ΣΚΑΙ, ο οποίος, πέρα από το γνωστό μαντρόσκυλο Άρη Πορτοσάλτε που είναι σε ένα συνεχές παραλήρημα 3 μέρες τώρα, σήμερα συνέχαρε την Μάγδα Φύσσα, γιατί όπως είπε η ρεπόρτερ τους ''ήταν κομψά ντυμένη, πάντα χτενισμένη και ήξερε να μιλήσει, αν και είναι από το Πέραμα''. Γιατί είναι γνωστόν πως μόλις περάσεις το Χαιδάρι ή μπεις Λεωφόρο Σχιστού, γίνεσαι άνθρωπος βγαλμένος από το Mad Max.
Καλα τα λεε εσυ νεαρέ. Χτενισμένος ανθρωπος φαινεσαι

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk
Η μοικάνα χτενίζεται εύκολα γαρ.
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Χτενιζεται η μογικανα?

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times


periklis11 wrote:Έναν λόγο που θα ήθελε να δουλέψει και θα ήθελε η κοινωνία να τον έχει ανάγκη , πραγματικά αναρωτιέμαι

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κράτος - > Νόμοι - > προστασία νόμων-> αστυνομικοί.

Όταν λοιπόν ο άνθρωπος αναρωτηθεί γιατί να υπάρχει κράτος και γιατί να υπάρχει κέρδος και ιδιοκτησία σε κάτι που ανήκει σε όλους θα πάψει να υπάρχει ανάγκη για αστυνομία και στρατό.



Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9541
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Κουζνη, θα εφτιαχνε κανεις tapatalk αν δεν ηξερε οτι μπορει να κερδισει απο αυτο?

Βεβαια ειναι ψιλοευκολη απαντηση: θα ζουσα χωρις tapatalk. Θα ζουσα χωρις κινητο. Θα ζουσα χωρις top-class νοσοκομεια (γιατι ποιο θα ηταν το ποσοστο των ανθρωπων που θα γινοντουσαν αριστοι γιατροι αν ηξεραν οτι αυτο δε συνοδευεται κ με κτ εκατομμυρια?), σχολεια κτλ.

Flat ολοι, κανενα κινητρο για προσωπικο μοχθο, βελτιωση τιποτα.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18242
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

equi_gonzalez wrote: Thu Oct 08, 2020 7:11 pm Κουζνη, θα εφτιαχνε κανεις tapatalk αν δεν ηξερε οτι μπορει να κερδισει απο αυτο?

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
NAI.

αντε γαματα όλα τα αλλα που έχουν να κανουν με την τεχνολογία γύρω από pc και κινητα, που αναπτύχθηκε σε μια χρονική περίοδο συγκεκριμένη, αλλα τα επιστημονικά επιτευγματα στις σοσιαλιστικές χώρες ήταν τεράστια, χωρίς να περιμένουν οι επιστήμονες εκατομύρια.

Νοσοκομεία, σχολεία, πανεπιστήμια, σε πολύ υψηλά επίπεδα, και συ μιλάς λες και κανανε μαθήματα σε τίποτα σπηλιές.

Γενικά, υπάρχει μια δεδομένη εικόνα για το τι υπάρχει σε μια τετοια χώρα. καντε ενα κόπο, αμφισβητείστε την εικόνα που έχετε στο μυαλό σας, και ψαξτε το ξανά.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2886
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

@κουσνης: Από τον Διαφωτισμό έχει ασχοληθεί με το θέμα του γιατί υπάρχει κράτος και επιβολή νόμων ο άνθρωπος, δεν είναι κάτι που δεν έχει απασχολήσει.
@geo: Αρχικά και οι σοσιαλιστικές χώρες έχουν κράτος, νόμους, αστυνόμευση κλπ, οπότε βγαίνουν εκτός αυτού που λέει ο κούσνης το οποίο παραπέμπει περισσότερο σε αναρχισμό. Από κει και πέρα, ποιες μετράμε σαν σοσιαλιστικές χώρες;
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9541
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Ρε Γεω, δεν ξερεις μονο εσυ κοσμο που εχει ζησει σε σοσιαλιστικες χωρες, εχω γνωρισει κ εγω. Ελληνες καθηγητες στην Ανατολικη Γερμανια, Βουλγαρους φιλους μου που φυγαν απο κει μικροι. Δε γεννηθηκα χτες κ εγω.

Μπορει κ οι δυο να ειμαστε biased, δεξου το κ εσυ αυτο. Οι 5-10-20 που εχεις γνωρισει συ να ειναι απο τη μια, οι 5-10-20 που εχω γνωρισει εγω να ειναι απο την αλλη.

Συζηταμε για κερδος σοβαρα τωρα? Δες ποσα αμαξια υπηρχαν Ανατολικη Γερμανια. Μοτοσακο. Κ τα κεφαλια του αντι-κεφαλαιου σε βιλες.

Για τεχνολογικες/επιστημονικες ανακαλυψεις τα εχουμε ξαναπει νομιζω. Ρωσια τα γαμησε ολα σε πολλους τομεις κατα τη διαρκεια του ψυχρου πολεμου. Σκληρος λαος προφανως κ θελαν να αποδειξουν κ ιδεολογικη ανωτεροτητα.

Κατα τα αλλα ποια αλλα σοσιαλιστικα καθεστωτα πετυχαν σοβαρη προοδο? Οι "μπανανιες", η Κουβα ή οι Βαλκανικες? Ολα κατερρευσαν. Ελπιζω να μην εννοουμε καμια Κινα για σοσιαλισμο βεβαια. Που ακομα κ ο Κινεζος ο φιλος μου λεει: "μαθαινουμε απο το δημοτικο γιατι ολα τα αλλα κομμουνιστικα καθεστωτα απετυχαν, σε αντιθεση με το δικο μας".

Το να βλεπουμε κ τις δυο οψεις του νομισματος ισχυει για ολους. Εγω προσπαθω να το κανω που κ που.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk



pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

^
Η Κούβα, η οποία έχει ζήσει το πιο σκληρό εμπάργκο που έχει εφαρμοστεί ποτέ, ένα εμπάργκο 50 χρόνων, αυτή τη στιγμή έχει ένα από τα ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ ποσοστά αναλφαβητισμού παγκοσμίως, έχει επίσης ένα από τα πιο καλά συστήματα υγείας, έχει πολύ καλή φαρμακοβιομηχανία..! Με εμπάργκο 50 χρόνων επαναλαμβάνω.. Μια χώρα που σχεδόν όλος ο πληθυσμός ήταν αναλφάβητος, που ήταν υποσιτισμένος, που δεν είχε στον ήλιο μοίρα, που πέθαιναν άτομα επειδή πάθαιναν αποστήματα από χαλασμένα δόντια..! 50 χρόνια εμπάργκο, μια χώρα που δεν έχει πετρέλαια κτλ και παρόλαυτα προόδευσε σε καίριους τομείς πολύ περισσότερο από διάφορες πλούσιες χώρες, αυτόν της υγείας και αυτόν της παιδείας..!
Άρα το κίνητρο δεν πηγάζει από τα λεφτά ή τον πόλεμο..
Εξάλλου, τα μεγαλύτερα άλματα στην επιστήμη δεν έγιναν από ανθρώπους που είχαν ως κίνητρο το κέρδος, αλλά είχαν ως κίνητρο την αγάπη τους για την επιστήμη τους και πρωτοποριακές ιδέες..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Καλά παιδιά, πολιτική συζήτηση κάνουμε, και μάλιστα σε τόσο βασικά πράγματα σε ιδεολογικό επίπεδο, προφανώς θα είμαστε biased. Αρχικά, συζήτηση με Κούζμιτς είναι σε επίπεδο αναρχίας/=/κρατισμού, οπότε δεν έχει κάνα νόημα να μπαίνουμε τόσο σε καπιταλιστικά/αντικαπιταλιστικά τριπάκια.

Τώρα, στο θέμα της αποτυχίας του υπαρκτού σοσιαλισμού, είναι πολύ σημαντικό να έχουμε υπ'όψιν ότι ακόμα και αν υπήρχαν οι δύο βασικές υπερδυνάμεις, ΗΠΑ και ΕΣΣΔ, ο κόσμος ήταν κατά κόρον καπιταλιστικός, και οι λεγόμενες μεγάλες και μεσαίες δυνάμεις ήταν όλες καπιταλιστικές. Δεν είναι ότι είδαμε και τα δύο συστήματα επί ίσοις όροις και μιλάμε για την κατώφορη αποτυχία του σοσιαλισμού. Η όποια σοσιαλιστική/μαρξιστική προσπάθεια έγινε σε καπιταλιστικά πλαίσια, τα οποία προφανώς και δεν την ευνοούσαν. Τέσπα, παραβαθαίνει η κουβέντα και νιώθω ότι ετοιμάζω κάνα πλαίσιο, μόνο τα bulletακια λείπουν :D
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”