Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
cocoliako
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2075
Joined: Wed Nov 10, 2010 12:01 am
Football Manager της ομάδας: Απέχω συνειδητά...............
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα..........
Πλακα πλακα, δυο απο τρια ατομα που θα δω στη γλασκωβη, μεθαυριο, μεσω του φορουμ τα γνωρισα........
Με τον ενα βγηκαμε και μακρινοι συγγενεις..........
Με τον αλλο, ευτυχως οχι........
Οντως, ειναι συγκινητικο, οταν σκεφτεσαι την επιδραση που κατεληξε να εχει ενα παιχνιδι, σε τομεις της προσωπικης σου ζωης........
Εμπιστοσύνη
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To nou sou... wrote: Fri Apr 05, 2019 9:03 am

Κατά τα αλλά, επιβεβαιώνω ότι έχω φτάσει σε σημείο να θέλω να κάνω μπλοκ τον Ζιντάν αλλά να έχω κρατηθεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν αξίζει το μπλοκ. Είναι γλυκούλης από κοντά.


Δύο πράγματα μου έλειπαν από το φόρουμ και δεν έκανα για να φτάσω το hall of fame των μελών.
Το πρώτο να πάω στο Ταζόσπιτο στην Αθήνα και το δεύτερο να πετύχω Παντιά. Συμβιβάζομαι όμως στο γεγονός πως είδα Ζιντάν μεθυσμένο.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Eγώ ντρεπόμουν να γράψω/συμμετέχω όσο δεν το είχα αυθεντικό (αν και δεν παρακολουθούσα κιόλας). Και η φάση είναι ότι ο μόνος λόγος που δεν το είχα πάρει κανονικά είναι πως νόμιζα ότι τα προβλήματα τύπου euro με γιβραλτάρ και μάλτα θα υπήρχαν στο κανονικό hence δεν άξιζε η αγορά, όχι ότι τα προβληματικά πειρατικά ήταν ο τρόπος της εταιρείας να σε οδηγήσει στο αυθεντικό που δεν είχε το θέμα.

Σχετικά με τις συναντήσεις, δεν θυμάμαι ούτε μία περίπτωση μέλους που να δημιούργησα χειρότερη άποψη από κοντά σε σχέση με το ιντερνετικό φόρουμ. Οι περισσότεροι ήταν μέσες άκρες αυτό που περίμενα, για όσους γνώρισα που είχα αρνητική άποψη από το φόρουμ βελτιώθηκε πάρα πολύ η γνώμη μου και τελικά δεν είναι αούγκανοι.

Εμφανισιακά, ο τσακ είναι ακριβώς αυτό που περιμένεις (btw το άβαταρ του πάντα νόμιζα ότι είναι καρικατούρα δικιά του) και ο γεωλόγος είναι ό,τι πιο μακρινό.

Καλύτερη συνάντηση πρέπει να ήταν όταν είχαν σκάσει πάνω κάστρο, πύρο, ζιντάν, μούλτι και κάπου ροβόλαγε και ο ζαφ. Ο Κάστρο είναι η μεγαλύτερη αγάπη από όσους θα ήθελα να ξαναδώ, ο πυροβάτης είναι ίδιος ο νονός μου 20 χρόνια νεότερος. Τους υπόλοιπους τους έχω ξαναδεί ευτυχώς κάποιες φορές.

Χειρότερη πρέπει να ήταν οι αμμόλοφοι του 2017. Η 24ωρη του στρατού άκυρη γιατί θυμήθηκαν οι παπάρες καλοκαιριάτικα να στείλουν 7 βαγόνια. Προφανώς ο [System Interruption: Μη βρίζεις!] μου έβαλα και την υπηρεσία της σκοπιάς στα βαγόνια το προηγούμενο βράδυ για να μην πει κανείς [System Interruption: Μη βρίζεις!] που θα πήγαινα για μπάνιο. Μου βάζω και την μόνη υπηρεσία με υπηρεσιακό ανήμερα των αμμολόφων οπότε ξυπνάω στα βαγόνια με 2 ώρες ύπνου, επιστρέφω στο στρατόπεδο, σκάει ο φόγγαρος απ΄ έξω να με φορτώσει. Ο αλκοολικός ΑΥΔΜ χωρίς δόντια που με χρωστούσε 500 ευρώ στο ΚΨΜ με φωνάζει να του βρω ένα χαρτί στο 2ο γραφείο και χάνω μισή ώρα για να μην το βρω εν τέλει και η έγνοια του ήταν να βάλω παπούτσια αντί για σαγιονάρα για τα 10 μέτρα μέχρι το αμάξι του φόγκυ μην σκάσει καμιά στρατονομία Κυριακάτικα στην μέση του πουθενά τα 4 δευτερόλεπτα μέχρι να μπω στου φόγκυ. Σκάω αμμόλοφους, χαιρετάω, με παίρνει ο ύπνος 2 ώρες στο πουφ και τα μπούτια μου γίνονται ροδοκόκκινα σαν το κοτόπουλο που τρώγαμε στην μονάδα. Ευτυχώς είχε φαρμακείο κοντά στους λουκουμάδες αλλιώς θα είχα πασαλείψει το παγωτό πάνω τους, no shame. Eπιστροφή με διπλό θαλαμοφυλίκι που προφανώς με πήρε ο ύπνος. Επόμενη μέρα σπάω τα [System Interruption: Μη βρίζεις!] του διοικητή να αλλάξουμε κάπως το βλαμμένο που με είχε αλλάξει στα βαγόνια για να μην μου σπάει τα @@, προφανώς η λύση είναι να πάω εγώ. Την μισή ώρα από όταν είπα στον βλαμμένο ότι μπορεί να χρειαστεί να μείνει και σήμερα στα βαγόνια, μέχρι να του πω ότι θα τον αλλάξω εγώ ο [System Interruption: Μη βρίζεις!] εν τέλει, είχαν προλάβει να μάθουνε όλα τα στρατόπεδα της Ροδόπης ότι η μονάδα μου έχει ένα αρχίδι γραφέα που τους παρατάει για να πάει για μπάνιο(έφταιγα εγώ που πήρα υπηρεσιακό, ότι οι άλλοι 2 φαντάροι της μονάδας που κατείχαν την τέχνη της γραφής είχαν κατά σειρά άδεια 20 μέρες και στο καπάκι βυσματική μετάθεση ο ένας και ο άλλος 20 μέρες άδεια για να κάνει σερφ στην γλυφάδα, κουβέντα). Βτς τον εν λόγω βλαμμένο τον γνώρισε σε καφέ ο φόγκυ μήνες μετά και ο εγκέφαλος του έβγαλε BSOD από αυτό που ζούσε.
Still worth it όμως γιατί γαμεί το φόρουμ.
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Aris7 wrote: Fri Apr 05, 2019 11:32 am σαν να γύρισε ο χρόνος 10 χρόνια πίσω νιώθω!

καλή φάση



Α, ταξίδια, τυχαίες συναντήσεις (Λεο στο Ελ. Βενιζέλος ΛΟΛ) (και κάποιον άλλο επίσης κατά τυχη στο Ελ. Βενιζέλος (τον Κρις? δεν θυμάμαι),
/quote]

καλοκαιρι '16 εμενα, αλλα δεν μιλησαμε :D
User avatar
Aris7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6702
Joined: Sun Apr 06, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Andy Roddick
Αγαπημένη Ομάδα: Andy Roddick
twitter: Maritus7
Status: Andy Roddick
Location: Andy Roddick
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

αχαχα! σωστά αλλά εσένα σε πέτυχα στο αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης αν θυμάμαι καλά!! :P οπότε υπάρχει και κάποιος άλλος ο οποίος νομίζω δούλευε στο Ελ. Βενιζέλος
Sponis wrote:την τριγωνομετρία που δίδαξαν οι Σπόνης-Τζιο-Αρης ούτε ο Αρσέν ούτε ο σερ Αλεξ την έχουν δει ακόμα λέμε...
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62659
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Gfpao... ξύπνα πάρε τα χάπια για τη μνήμη γεροπαραξεκουτη.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Η δική μου περίπτωση είναι μάλλον λίγο διαφορετική από την πλειοψηφία. FM παίζω από το CM 01/02 και το φόρουμ πρέπει να το είχα ανακαλύψει από το 07 or so. Παρότι το FM είναι το μόνο παιχνίδι που δίνω χρόνο και παίζω μέχρι και σήμερα που είμαι κοντά 30, δεν ήμουν και δεν είμαι φαν να διαβάζω ιστορίες για άλλα save κλπ οπότε δεν είχα ασχοληθεί και ποτέ να γράψω στο forum ούτε το διάβαζα σταθερά. Εκεί που άλλαξε η φάση είναι όταν ήρθα ΝΥ και δεν είχα κανένα άνθρωπο να μιλήσω για ποδόσφαιρο. Ε, λίγα χρόνια μετά κατάλαβα ότι το φορουμ έχει και την κερκίδα (η οποία είναι hidden στους νέους), άργησα αρκετά να κάνω τα 100 ποστς που χρειάζονταν (παίζει να μου πήρε και χρόνο ξέρω γω) αλλά μόλις έγινε the rest is history.

Προσωπικά έχω γνωρίσει μόνο Zidane και γυναίκα Zidane (τι να με έκλασες ρε σοβαρέψου, σας έστησα τόση ώρα), ο οποίος είναι από το φόρουμ αυτός με τον οποίο μιλάμε πιο πολύ είτε για μπάλα (κυρίως σπαμάρω με ερωτήσεις για διαιτησία) είτε για άσχετα (μέχρι και συμβουλές για CV και SoP έχουν πέσει :P). Καλό παιδί, κατά βάθος Ρεαλ απλά πρέπει να μεγαλώσει για να το καταλάβει.
Κατά τα άλλα ελπίζω να γνωρίσω τον kobo το καλοκαίρι που θα έρθει ΝΥ και ακόμα ελπίζω να αποφασίσει να στείλει ο equi κανένα μήνυμα όταν ξαναέρθει στην πόλη :P
Και έχω στο μυαλό μου ότι αν βρω δουλειά Seattle ίσως καταφέρω σε κάποια φάση να γνωρίσω Geo που είναι κάπως κοντά.
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Επικότερη συνάντηση έβερ η 35+ άτομα στο Ταζζόσπιτο παραμονή της παρουσίασης στο Πρέσιντεντ από Μάιλς.
Είχαν περάσει όλοι εκείνο το 24ωρο από το σπίτι, το είχαμε πάρει σερί και λιώναμε.
Αν κάνουμε μια λίστα με αυτούς που πέρασαν συνολικά τα 5 χρόνια μου στην Αθήνα, θα είναι τουλάχιστον 100 και πάνω από 10-15 αυτοί που είχαν κοιμηθεί στον καναπέ.

Έχω βρεθεί σε φμγκρις συνάντηση σε Ηράκλειο, Ρόδο, Πάτρα, Αθήνα, Θεσ/κη.
Μια Αλεξανδρούπολη/Ξάνθη θέλω για να γνωρίσω το πουλέν Σεμ και τον αγαπημένο Ζαφ.

Τα φιλιά μου.
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3015
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Άντε ένας-ένας να μπαίνουν να γράφουν όλοι.. συγκίνηση!!
Σε 3 συναντήσεις εχω έρθει για φαΐ στην Αθήνα, μια Χαροκοπου (είχαμε κάνει δυνατό λογαριασμό, νομίζω κάπου υπάρχει και η φωτο στο φουμπου), άλλη μια σε ένα ωραίο μεζεδοπωλείο στην Καλλιθέα; κάπου εκεί.. η 3η ήταν επί Μουντιάλ σε αγώνα Αργεντινής να θυμάμαι με μουλτι, σπονη, mike κλπ..

Επίσης είχα έρθει σε παρουσιάσεις mall και public, γνώρισα μερικούς από φωτογραφίες που έβλεπα στις μπάλες που βάζατε, αλλά δεν είχα μιλήσει σε κανέναν
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13703
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Ταζοσπιτο ρε φίλε...συγκίνηση...

Όπως και μια αλλη συνεντηση που είχαμε κάνει κάπου κοντά σταθμό Λαρίσης / Μεταξουργείο το 2013 που φτάνω απλά για την παρέα (κοντά στο γλυκό) και με το που κάθομαι μου λεει ο Ζιντάν

"Χώρισες???" Και απαντάω

"Μάλλον*
Νομός ζω τον είχε ακούσει όλη η περιοχή από τα γελια
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
master yoda
Off Topic Moderator
Off Topic Moderator
Posts: 14800
Joined: Thu Feb 15, 2007 3:05 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης
Status: +2513 posts
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

επειδη νιωθω ασχημα που δεν ειμαι σε κανα ρεκορ συναντησης, δεν περασσα απο ταζοσπιτο παροτι εχω σκασει 10 φορες αθηνα ξερω γω

Υπαρχει κατι πιο βορινοτερο,εντος Eλλαδας, απο συναντηση μου Akyla στην ορεστιαδα;
Spoiler: show
-I thought our story was epic, you know?
You and me.
-Epic how?
-Spanning years and continents,
bloodshed... epic.
-Come on.
Ruined lives,bloodshed?
You really think a relationship
should be that hard?
-No one writes songs
about the ones that come easy.
Spoiler: show
Πέρασα όλη μου τι ζωή
θέλοντας κάτι...
και έβαλα τα δυνατά μου
να μην το βρω.
Ποτέ...
ακόμη πηγαίνοντας κοντά σε μέρη
που ίσως ήταν
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Ρεκορ πιο ακυρης συναντησης, με BillHoudini σε φιλικο προετοιμασιας εφηβικου χαντμπολ ΠΓΣ-Ολυμπιακος Κερατσινιου, περναει;
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13703
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Μαρτίνος ρε φίλε.... Έχει κατέβει πόσες φορές Αθήνα, πότε δεν κατάφερα να τον συναντήσω... Στη Θεσσαλονίκη του τράβαγα τα μάγουλα...χαχχαχχα
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ταζοσπιτο ρε φίλε. Που είχα κατέβει για το ράφτινγκ και τρόμαξα που είδα τόσο κόσμο μέσα. Μαγεία πάντως και η εκδρομή στην Ναύπακτο. Νομίζω πρέπει να είμαι ο μόνος user από τα παιδιά που είχαν έρθει που μπαίνω κάθε μέρα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
master yoda
Off Topic Moderator
Off Topic Moderator
Posts: 14800
Joined: Thu Feb 15, 2007 3:05 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης
Status: +2513 posts
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

εχω ακυρη συναντηση σε γυναικειο μπασκετ αλλα ηταν φιεστα, αρα το φιλικο προετοιμασιας κερδιζει νομιζω, στο δινω
Spoiler: show
-I thought our story was epic, you know?
You and me.
-Epic how?
-Spanning years and continents,
bloodshed... epic.
-Come on.
Ruined lives,bloodshed?
You really think a relationship
should be that hard?
-No one writes songs
about the ones that come easy.
Spoiler: show
Πέρασα όλη μου τι ζωή
θέλοντας κάτι...
και έβαλα τα δυνατά μου
να μην το βρω.
Ποτέ...
ακόμη πηγαίνοντας κοντά σε μέρη
που ίσως ήταν
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”