Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3703
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

νομιζω οτι ο ιος τωρα παιρνει για τα καλα μπρος στην ινδια..
και η βραζιλια δεν παει πισω τελευταια, οπως κ η ρωσσια, και κλασικα η αμερικη.
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Ρε συ.. Δεν μιλάμε για το αν η χώρα έχει γιατρούς/ιατρικό προσωπικό γενικά.. Και τουρισμό και οικονομία να μην είχες σαν χώρα πάλι γιατρούς γενικά σαν επάγγελμα θα είχες..
Το θέμα είναι το αν έχει σε επαρκή αριθμό..
Ε προφανώς και δεν έχει ούτε επαρκές ιατρικό προσωπικό ούτε επαρκείς ιατρικές εγκαταστάσεις.. Τι συζητάμε?

Αλλά όντας μια χώρα που έχουμε στηρίξει όλη την οικονομία στον τουρισμό τώρα θα τον πιούμε..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62573
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ναι σου ξαναλέω φαντάσου περισσότερες ελλείψεις 30% σε προσωπικό και σε υλικά, σε σχέση με αυτές που υπάρχουν τώρα λόγω έλλειψης πόρων.

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Γενικά ότι αν δεν είχαμε οικονομία θα ήμασταν χειρότερα δεν διαφωνώ.. Απλώς και τώρα δεν είναι ότι έχουμε ιατρικό σύστημα η ότι μας έσωσε αυτό..! Κωλοφαρδοι σταθήκαμε σε πρώτη φάση και σε δεύτερη τα αυστηρά μέτρα λειτούργησαν ανασταλτικά στη διάδοση.. Εξάλλου το ιατρικό προσωπικό που προσελήφθη έπιασε δουλειά από τον Απρίλιο ως επί το πλείστον που ήδη είχαν σταθεροποιηθεί τα κρούσματα..

Αυτό που λέω εξαρχής είναι πολύ απλό.. Πως ένα σύστημα κοινωνικοπολιτικό/οικονομικό το οποίο προσπαθούν να μας πείσουν ότι είναι το καλύτερο δυνατό και προσφέρει τα περισσότερα οφέλη, εν τέλει αποδεικνύεται πολύ εύθραυστο σε κάθε κρίση είτε μικρή είτε μεγάλη.. Και δυστυχώς ο κόσμος δεν το καταλαβαίνει γιατί καταβάλλεται πολύ μεγάλη προσπάθεια για να πειστεί ο κόσμος για κάτι που κάθε φορά αποδεικνύεται λάθος..! Μου φαίνεται αστείο το ποσό ευάλωτο είναι το υπάρχον σύστημα στο οιοδήποτε κραδασμό και η μηδενική σοβαρή απορία του συνόλου του κόσμου ως προς αυτή την ευαλωτότητα του..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9540
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Δεν ειναι οιοσδηποτε κραδασμος η πρωτη πανδημια μετα απο 100 χρονια. Δεν το καταλαβαινουμε τωρα γτ ειμαστε "μεσα", αλλα η ιστορια θα γραψει.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Όταν καταλάβουμε ότι χωρίς κράτος κανένας και τίποτα δεν επιβιώνει στις μέρες και με τα οικονομικοκοινωνικα συστήματα που έχουν επικρατήσει, τόσο θα μιλάμε για κενά στην οικονομία και. Ελλείψεις σε παιδεία και ιατρική.
Τι κάνουμε τον Σεπτέμβρη Οκτώβρη? Εφόσον συμφωνούν όλοι ότι πάμε για δεύτερο κύμα?
Πάλι λοκνταουν?

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Manuel Jimenez 21 wrote:Τωρα ειναι που θα θυμηθουν ολοι τους λοιπους Βαλκανιους τουριστες, που τοσα χρονια τους θεωρουσανε μπασκλας, γιατι εμεις οι Ελληνες ειμαστε δυτικοευρωπαιοι και μονο δυτικους θελουμε.

Εκτος βεβαια κι αν ειναι τιποτε Ρωσοι ή Ασιατες/Αραβες που τα ακουμπανε αβερτα...
δεν ξέρω τι γίνεται σε άλλες περιοχές αλλά Θάσο που ξέρω από πρώτο χέρι μια χαρά γουστάρουν Βαλκάνιους, ειδικά τους Σέρβους που δεν τα λυπούνται τα χρήματα. ίσως λίγο οι ρουμανοι να χαλάνε την πιάτσα αλλά αυτό έχει να κάνει και με το ότι έρχονται και πάρα πολλοί φτωχομπινεδες οι οποίοι με minimum budget θέλουν top class πακέτα και τους βγάζουν την ψυχή με τι γκρίνια. Image
Spoiler: show
Image
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62573
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

@Giovanni_7

Συμφωνώ ότι όλο το οικονομικόκοινωνικοπολιτικό θέλει update(Όχι Ελλάδα εκτός και αν μιλάς αποκλειστικά για εμάς). Ναι δεν έχουμε κάνα health system without issues στην Ελλάδα αλλά υπάρχει τέτοιο δυναμικό/ προσωπικό υπάρχει (τοπ σε σχέση με άλλες χώρες-το νιώθω στο πετσί μου τώρα), που με αυτά που έχουν κάνουν καλύτερη δουλειά από άλλα κράτη. Είναι λάθος πιστεύω να νομίζουμε με τα τεστ που γίνονται στην Ελλάδα ότι τον Απρίλιο υπήρχε σταθεροποίηση των κρουσμάτων. Το πολύ καλό ήταν ότι δεν φτάσαμε ποτέ κάποιο peak. Νομίζω κάνεις στην Ευρώπη πλην συγκεκριμένων περιοχών σε Ισπανία και Ιταλία δεν είχαν θέματα με ICU.

Δεν είναι κραδασμοί ένα κράχ οικονομικό και μια πανδημία.

Συμφωνώ σε όλη τη πρώτη παράγραφο σχεδόν. Δεν ξέρω αν σταθήκαμε τυχεροί. Δεν πιστεύω ότι ειναι μόνο τύχη πάντως το θεμα-χωρις να είμαι Ζαφοσιολογος.

Αυτό το... πράγμα είναι περίεργο. Δεν είμαστε μόνο εμείς (που δε μπορούμε να κάνουμε ουσιαστική ανίχνευση και πάμε με μοντέλα). Αυτό που γίνεται Λευκορωσία και ότι γίνεται καιρό τώρα στην Αυστρία δεν έχει σχέση με άλλα σημεία του πλανήτη.

Υγ:αν κάποιος πιάσει γραμμή Aegean ας παίξει ένα Λόττο.

65£+6€ κόστος τηλεφωνημάτων, πάνω από 5 ώρες συνολικά αναμονή σε 5+ τηλέφωνα με κάποια από 11 ώρα Αγγλίας έως 1 και τπτ. Πμ σε φουμπου, dm Twitter. Δεν υπάρχει τπτ και ψαχνομαστε για πτήση με βαουτσερ δίχως να ξέρουμε αν θα γίνει. Διότι υπάρχει στο σάιτ Δουβλίνο, Γενεύη και Μόναχο αλλά κανείς δεν επιβεβαιώνει ότι θα γίνουν (όλες οι πτήσειςε 4-5 θέσεις γράφουν αλλά από σχεδόν παντού υπάρχει ακύρωση)με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κλείσω και τη πρώτη πτήση... τραγική φάση.

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Agent Of Chaos wrote: Fri May 22, 2020 5:38 am
Manuel Jimenez 21 wrote:Τωρα ειναι που θα θυμηθουν ολοι τους λοιπους Βαλκανιους τουριστες, που τοσα χρονια τους θεωρουσανε μπασκλας, γιατι εμεις οι Ελληνες ειμαστε δυτικοευρωπαιοι και μονο δυτικους θελουμε.

Εκτος βεβαια κι αν ειναι τιποτε Ρωσοι ή Ασιατες/Αραβες που τα ακουμπανε αβερτα...
δεν ξέρω τι γίνεται σε άλλες περιοχές αλλά Θάσο που ξέρω από πρώτο χέρι μια χαρά γουστάρουν Βαλκάνιους, ειδικά τους Σέρβους που δεν τα λυπούνται τα χρήματα. ίσως λίγο οι ρουμανοι να χαλάνε την πιάτσα αλλά αυτό έχει να κάνει και με το ότι έρχονται και πάρα πολλοί φτωχομπινεδες οι οποίοι με minimum budget θέλουν top class πακέτα και τους βγάζουν την ψυχή με τι γκρίνια. Image
Χαλκιδικη, τουλαχιστον στα μερη περιξ του χωριου μου (Φλογητα, Πλαγια, Μουδανια, Διονυσιου), απο την μια καθε χρονο γεμιζουν απο Βαλκανιους και απο αυτους βγαινει η σεζον, απο την αλλη λενε για τους low class τουριστες που δεν αφηνουν λεφτα. Και δεν μιλαμε για περιοχες που εχουν νυχτερινα μαγαζια ή κυριλλε εστιατορια, τα οποια μενουν αδεια λογω του ειδους του τουρισμου, γυραδικα, σουπερ μαρκετ και ψαροταβερνες εχει εκει, με πινακιδες στα κυριλλικα για να καταλαβαινουν ολοι, και τα οποια γεμιζουν.
User avatar
lisandro9
Football Legend
Football Legend
Posts: 12619
Joined: Tue Nov 03, 2009 8:38 pm
facebook προφίλ: giannis.diamantidis.14
twitter: ioannisdiam
Status: watching basketball
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

zidane72003 wrote:@Giovanni_7

Συμφωνώ ότι όλο το οικονομικόκοινωνικοπολιτικό θέλει update(Όχι Ελλάδα εκτός και αν μιλάς αποκλειστικά για εμάς). Ναι δεν έχουμε κάνα health system without issues στην Ελλάδα αλλά υπάρχει τέτοιο δυναμικό/ προσωπικό υπάρχει (τοπ σε σχέση με άλλες χώρες-το νιώθω στο πετσί μου τώρα), που με αυτά που έχουν κάνουν καλύτερη δουλειά από άλλα κράτη. Είναι λάθος πιστεύω να νομίζουμε με τα τεστ που γίνονται στην Ελλάδα ότι τον Απρίλιο υπήρχε σταθεροποίηση των κρουσμάτων. Το πολύ καλό ήταν ότι δεν φτάσαμε ποτέ κάποιο peak. Νομίζω κάνεις στην Ευρώπη πλην συγκεκριμένων περιοχών σε Ισπανία και Ιταλία δεν είχαν θέματα με ICU.

Δεν είναι κραδασμοί ένα κράχ οικονομικό και μια πανδημία.

Συμφωνώ σε όλη τη πρώτη παράγραφο σχεδόν. Δεν ξέρω αν σταθήκαμε τυχεροί. Δεν πιστεύω ότι ειναι μόνο τύχη πάντως το θεμα-χωρις να είμαι Ζαφοσιολογος.

Αυτό το... πράγμα είναι περίεργο. Δεν είμαστε μόνο εμείς (που δε μπορούμε να κάνουμε ουσιαστική ανίχνευση και πάμε με μοντέλα). Αυτό που γίνεται Λευκορωσία και ότι γίνεται καιρό τώρα στην Αυστρία δεν έχει σχέση με άλλα σημεία του πλανήτη.

Υγ:αν κάποιος πιάσει γραμμή Aegean ας παίξει ένα Λόττο.

65£+6€ κόστος τηλεφωνημάτων, πάνω από 5 ώρες συνολικά αναμονή σε 5+ τηλέφωνα με κάποια από 11 ώρα Αγγλίας έως 1 και τπτ. Πμ σε φουμπου, dm Twitter. Δεν υπάρχει τπτ και ψαχνομαστε για πτήση με βαουτσερ δίχως να ξέρουμε αν θα γίνει. Διότι υπάρχει στο σάιτ Δουβλίνο, Γενεύη και Μόναχο αλλά κανείς δεν επιβεβαιώνει ότι θα γίνουν (όλες οι πτήσειςε 4-5 θέσεις γράφουν αλλά από σχεδόν παντού υπάρχει ακύρωση)με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κλείσω και τη πρώτη πτήση... τραγική φάση.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Από Ιούλιο και μετά νομίζω είναι safe οι πτήσεις. Πιο πριν δε θα έκλεινα γιατί το πιο πιθανό είναι να ακυρωθεί.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62573
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Δεν έχω δυνατότητα. Δυστυχώς. Ήδη έκλεισα 19/6 να φύγω από Λονδίνο και να φτάσω μέσω Μονάχου(το οποίο είναι και αεροδρόμιο το οποίο έχει ανακοινώσει η Aegean)

Το θέμα μου είναι πιο πολύ η πιθανή καραντίνα στις 19/6 παρά οτιδήποτε άλλο.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3703
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

107 χιλιαδες κρουσματα εχθες, που ειναι κ νεο ρεκορ ημερισιων κρουσματων
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27170
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Όταν η τρέλα πάει στα βουνά.


https://twitter.com/cctv_idiots/status/ ... 47584?s=21


Sent from my iPhone using Tapatalk
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18242
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Στο μεταξυ λέει έχει καταλάβει κατι μέτρα η Τουρκία στον Έβρο

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Γαργάρα τόσες ώρες .... ντροπή


Sent from my iPhone using Tapatalk
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”