Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έμενα,για παράδειγμα, θα μου βγάλει ειδοποίηση για το ποστ του zid (αυτή τη στιγμή δείχνει 37 λεπτά πριν) σε καμια ώρα κ θα γράφει στην ειδοποίηση ότι πόσταρε μόλις τώρα.Μπαινω κ βλέπω το ποστ που είχα δει πριν 2 ώρες περίπου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62659
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Μου το έκανε και εμένα αυτό.

Εγώ μετά όταν έκανα ανανέωση για την σελίδα (τραβώντας από το πιο κάτω σημείο της οθόνης προς τα πάνω κάνει refresh για όσους δε το ξέρουν και βαριουνται να πατάνε τελείες). Εμένα εκεί λοιπόν θα μου έκανε στη προηγούμενη έκδοση το πρόβλημα.

Το θέμα δεν είναι του φόρουμ. Και σε χδα και σε μαιφοουν το ίδιο μου έκανε. Τώρα εσιαξε προ 3-4 ημερών. Έμπαινα από browser προσωπικά γιατί η σειρά ήταν ότι ναναι. Όχι ότι θα πιάσει αλλά δοκιμάστε φορς στοπ,unistall& ξανά ινσταλ. Αν μπορέσετε από τα ίντερνετ να βρείτε παλαιότερη έκδοση ακόμα καλύτερα.

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16074
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Πάντως και από mobile browser το forum πλέον είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Με μόνη εξαίρεση το background, αν κάποιοι από εσάς είστε σε dark.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Καλησπερες από τη Μπρατισλάβα! Δροσιά, βόλτες και το βράδυ δουλειά.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9567
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Τι ποσοστο του χρονου που δουλευεις αισθανεσαι οτι δουλευεις φιλτατε Τσακ?

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9908
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Πόση ώρα έκανε να έρθει κάποιος στην τουαλέτα Τσακ; :P
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

demakos21 wrote:Μωρε ναι οκ.

Δεν είχα μπει ποτέ στη διαδικασία να ασχοληθώ.Πάντα από desktop είτε σπίτι είτε γραφείο.Τωρα που το χρειάστηκα είδα πολύ χαμηλή αξιολόγηση στα apps κ είπα να το τσεκάρω first.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Προφανώς πέρα από την πλάκα εκτός από ασφαλή λύνουν και τα χέρια σε πολλές περιπτώσεις.

Powered by OnePlus 7 Pro

Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Ξέρει κανείς στην Αθήνα που θα πάω για να βρω μποτάκι αδιάβροχο και ζεστό; Πρώτη φορά θα χρειαστεί να αγοράσω, και είμαι στα τυφλά.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Μολις απαντήσετε στον αποπανω, επισης οποιος ξέρει πείτε λίγο τι παίζει ελλάδα με κινητο, ιντερνετ, τηλεφωνια, τηλεοραση νοβα οτε σουπερλιγκα, πιστωτικές και στεγαστικα, αυτοκίνητο.

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9567
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Kατα που πεφτει να σου πουμε ή το χεις ρε?

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Ρε εκει στη μεσόγειο καπου ειναι

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62659
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Καλημέρα. Η μάλλον καλημέρες μια γύρα.

Γουαο. Δύο μέρες λέει τελευταίο ποστ.

Ας ξεκινήσω ένα άνοιγμα μέσα από τη ψυχή. Κατά λάθος βέβαια. Όταν όμως σε έναν τοπ 3 φούρνο στη Γλασκώβη (δε καταλαβαίνετε πόσο δύσκολο είναι να βρειτε φούρνο)ο οποίος μόνο μια μέρα τη βδομάδα κάνει λιανική και τις άλλες μέρες κάνει χονδρική κάνεις"λάθος'' και αντί για 8:30 ξυπνάς 7:30 έχεις χρόνο να το κάνεις (btw 2 περιμένανε όταν ήρθα και ο φούρνος 45 λεπτά πρίν ανοίξει έχει μαζί με εμένα 6 άτομα σε ουρά... καταλαβαίνετε τι γίνεται στις 9 που ανοίγει). Τουλάχιστον είδαμε τον Γκάρφιλντ (φωτό 1)

Σχεδόν τρία χρόνια Γλασκωβη. Διπλό γουαου. Ξεκίνησα δίχως μάστερ με μια σχέση δύο ετών έχοντας παρατήσει επιτυχημένη, εκείνη τη περίοδο, επιχείρηση σε νησί που το αγάπησα. Νεράκι πέρασαν αδέρφια (αν καθίσετε και τι διαβάσετε έως εδώ). Μάστερ, τσακωμοί, φιλίες, νέα ενδιαφέροντα,νέα καθημερινότητά, νέες σχέσεις, άλλες παραστάσεις, ωριμότητα, δυσκολίες, ευκολίες. Πώς το λέει?τα πάντα όλα.

Η αλήθεια είναι ότι είχαν γίνει και σχέδια να ανοιχτεί κάτι εδώ. Σε τελείως άλλο ύφος αλλά νομίζει ότι θα μπει (ειδικά μετά το μπρεξιτ 31/10)για τα καλά στο πάγο.

Σε μια από τις πιο φωτεινές μέρες στη Γλασκώβη (φωτό 2) κάθομαι και κάνω άνοιγμα ψυχής στο μέσο που κατάφεραν να δημιουργήσω φιλίες και που πλάκα πλάκα είναι υπεύθυνο που ήρθα εδώ. Γιατί αν δεν ήταν ο Τεοτσες τότε Γκέτεμποργκ να σπουδάζει και αν δεν ψηνόταν ο Σπάρτακος για ταξίδι να δεί τον Ολυμπιακό να τρώει τσαπου (Ροσενμπεργκ αλήτη-Ομαρ τελειωμένε) εγώ ούτε μάστερ θα είχα όρεξη στα 30+ να κάνω ούτε να αφήσω δουλειά στην Αθήνα με τετραψηφιο και ερασιτεχνική απασχόληση στην διαιτησία (ναι έβγαζα λεφτά τι θέτε?).

Να καταλήξουμε και κάπου μιας και δέκα λεπτά(13ατομα η ουρά...θα βγάλω φωτό όταν φύγω θα είναι η φωτό 3) γράφω και όλα αυτά είναι αερολογιες (τις οποίες πρέπει να τις έχω ξαναφέρει σε παλαιότερο ποστ).

Εκτός από τα προφανή ΤΥ φορυ για τη προσφορά σου και το ξοδεμα αρκετού από τον ελεύθερο χρόνο μου(είτε απευθείας με ποστ είτε έμμεσα μέσω των παιδιωνε): υπάρχει κέρδος έπειτα από 3 χρόνια?

Λοιπόν αυτό το εσωτερικό ψάξιμο που ο καθένας πρέπει να κάνει για επιλογές του στο παρελθόν(:Τσακ έκανες σωστά τότε, Σπαρτακε η κίνηση σου αυτή μήπως ήταν λάθος, Σπονη μηπως τότε εκείνο έπρεπε να το χειριστείς αλλιώς, Θέμη μήπως εκείνο τελικά πρίν τρία χρόνια που αποφάσισες έπρεπε να γίνει αλλιώς),και να μετρήσει.

Έκανα σωστά που πούλησα το μαγαζί?
Εκανα σωστά που παράτησα φαμίλια πίσω και τελικά 8 μήνες μετά έχασα το πατέρα μου από καρκίνο?
Έκανα καλά που στα 32 μου δίχως να είμαι ούτε σε καλό λβλ στα αγγλικά ούτε μαθητής που διάβαζε αποφάσισα να κάνω ένα μάστερ?
Ήθελα να ασχοληθώ με αυτό το τομέα?

Όλα όλα αυτά... ακόμα διαβάζετε ρε θηρία?σσστεεε ωραίοι. Σας πάω.

Λοιπόν πραγματικά δεν έχω καταλήξει γιατί απλά ο καθένας είναι διαφορετικός. Είμαι χαρακτήρας που δεν αποδέχεται εύκολα την αποτυχία. Δε με πεισμωνει. Αλλά ακριβώς επειδή ήμουν σε ένα προστατευτικό περιβάλλον θεωρώ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ελευθερία το γεγονός ότι πλέον μαθαίνω. Στα 35 βέβαια αλλά δυσκολεύομαι. Παλεύω. Δε τα παρατάω. Ναι θα κάτσω μια βδομάδα μελαγχολικός. Θα μου ΓΑΜΙΕΤΑΙ το είναι (στη κυριολεξία). Κάποιες ακραίες και μαύρες μέρες μια στη ζωή σου θα σου έρθει η χειρότερη ιδέα... ευτυχώς εμένα όταν ήρθε εκείνη η στιγμή προ 2 ετών είχα έναν άνθρωπο (θέλω να πιστεύω τον άνθρωπο μου...)να με βγάλει (και να συνεχίσει να με βγάζει) από τα σκατα. Συνεχίζω βέβαια πλέον οικονομικά να έχω συμπληρωματικό ρόλο, και δυστυχώς με τα μυαλά, τις ικανότητες και τις δυνατότητες της κοπέλας και με τις κινήσεις που κάνει, μάλλον σε μερικά χρόνια θα δουλεύει αυτή για να κρατάω εγώ τα ζιντανακια αν πάνε όλα καλά.

Λοιπόν αγαπητό φόρουμ και συνφορουμιτες αυτο είναι το θέμα . Δε ξέρω αν έχω κέρδος-και δεν έχει σημασία-μετα από τρία χρόνια στο εξωτερικό. Καλύτερος χειρότερος... λέξεις που δε μετράνε. Για εμένα μπορεί να είμαι χειρότερος για τον Βαγγερ πχ μπορεί να είμαι πιο ώριμος. Για εμένα μπορεί να είμαι πιο φτωχός οικονομικά αλλά για τον Αντόνιο να είμαι πιο πλούσιος σε πράγματα που αξίζουν περισσότερο από τα λεφτά. Αλλά επειδή ζεις μέσο όρο 22995 φορές ζήστε τα διαφορετικά και απολαύστε τα.

Ζήστε εμπειρίες. Ακόμα και οι κακές θα σας βοηθήσουν.

Δε γίνατε πολύ σοφότεροι; Δε καταλάβατε το γενικότερο νόημα;

Well to be honest boys: Ευχαριστώ. Ευχαρυ γιατί 30 λεπτά μου πήρε να το γράψω το γαμηδι. Ο φούρνος αρχίζει να κινείται μέσα. Η ουρά έχει φτάσει ένα τέταρτο πριν ανοίξει στη γωνία (σε long weekend-τελευταιο επίσημο τριήμερο για τους ukανους) και πλέον μπορώ με λίγη μουσική, ράδιο,και κάνα παιχνίδι να περιμένω ήρεμος να ανοίξει να μπω μέσα να πάρω τα best τους γι'αυτη τη βδομάδα ώστε να τα πάρω για το ταξιδακι/εκδρομή στο Εδιμβούργο που θα πάω.

Καλημέρα guys. Καλημέρα φορυ. & ΤΥ.ImageImage

Sent from my GM1913 using Tapatalk



Image
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27182
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

To make a long story short.

Η λύση στα προβλήματα σου είναι μία.

Άνοιξε φούρνο στη Γλασκώβη και πάρτους όλα τα λεφτά.

Μην τους αφήσεις πένα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9119
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

https://m.lifo.gr/now/economy/248960/al ... synallages

ας μπει εδώ γιατί λίγο πολύ μας αφορά όλους.
Spoiler: show
Image
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλα αν κατσω να γραψω κατι σαν τον Ζινταν θα χρειαστουν κατι ωρες για να το διαβασετε. Η ουσια ειναι οτι νομιζω οτι εχω ξεπερασει τον καβο που κρατησε 9-10 μηνες. Για πρωτη φορα στην ζωη μου κρατησε τοσο καιρο. Αλλο να εισαι 1 βδομαδα χαλια και αλλο να μην εχεις ορεξη για τιποτα και να σερνεις το κουφαρι σου εξω καθε μερα.


Καλημερες.
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”