Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
EZAS
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2349
Joined: Sat Nov 06, 2004 8:22 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/georg
Status: Ψάχνω ψάχνω για να βρω......
Location: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

+1 στον αποπανω!!
ε πηγε παραπισω :D :D
User avatar
alex999
Rotation
Rotation
Posts: 1067
Joined: Sun Feb 03, 2008 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: Bologna
Αγαπημένη Ομάδα: Bologna
twitter: CaptainDessos
Location: Esbjerg, Denmark
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Manuel Jimenez 21 wrote: Wed Oct 28, 2020 12:45 am
fmaras wrote: Wed Oct 28, 2020 12:41 am
Manuel Jimenez 21 wrote: Tue Oct 27, 2020 10:17 pm Καλά, τα πάρτι του ΑΠΘ είναι πληγή που μόνο αν πας καταλαβαίνεις πόσο πράγμα σπρώχνεται. Πάρτι χωρίς είσοδο, χωρίς μπαρ να πουλάει ποτά, με ντιτζέι και πλήρη ηχητικό εξοπλισμό, πως σκατά χρηματοδοτείται; Η απάντηση είναι στους διάσπαρτους κύριους με τα άγρια πιτμπούλ στο δεξί χέρι, και την σακούλα με τα κουμπιά/χόρτο στο άλλο, που την στήνουν σε διάφορες γωνίες των πάρτι.
τωρα με covid εννοειται δεν εχω παει, αλλα εχεις δει ποτε παρτυ απθ χωρις μπαρ με ποτα; :P
Πέρσι Σεπτέμβρη στην Φιλοσοφική, αλλά και να έχει, δεν βγαζει τόσα έξοδα από ποτά γιατί οι περισσότεροι πάνε δικά τους.
Όλα τα πάρτι έχουν μπαρ,υπάρχουν συγκεκριμένες κάβες που δινουν με πίστωση και συγκεκριμενοι που φέρνουν τον ήχο στα περισσότερα. Επίσης στη χειρότερη ενα καλό παρτι στο ΑΠΘ να τζιράρει 2-3χιλιάρικα οπότε καλύπτονται συνήθως όλα τα έξοδα άνετα.

Η ίδια η ασυνομία τους μάζεψε όλους στην περιοχή του ΑΠΘ πριν λίγα χρόνια για να μην φαίνονται στην πόλη και χαλάνε τον τουρισμο (και για να κραζουν το ασυλο κλασσικα).

Και το παρτι που αναφέρουν πριν λιγες μερες που έγινε χαμός έγινε απο τη σελίδα Ανομολόγητα ΑΠΘ υπαρχουν απειρα βιντεο για να δειτε τι χαμος γινόταν.
Ιeri,Oggi,Domani,Sempre Juve!!! I turn my face to a careless skyline...I'm searching hard for a sign from heaven,but they've forgotten me here...
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

alex999 wrote: Wed Oct 28, 2020 11:37 pm
Manuel Jimenez 21 wrote: Wed Oct 28, 2020 12:45 am
fmaras wrote: Wed Oct 28, 2020 12:41 am

τωρα με covid εννοειται δεν εχω παει, αλλα εχεις δει ποτε παρτυ απθ χωρις μπαρ με ποτα; :P
Πέρσι Σεπτέμβρη στην Φιλοσοφική, αλλά και να έχει, δεν βγαζει τόσα έξοδα από ποτά γιατί οι περισσότεροι πάνε δικά τους.
Όλα τα πάρτι έχουν μπαρ,υπάρχουν συγκεκριμένες κάβες που δινουν με πίστωση και συγκεκριμενοι που φέρνουν τον ήχο στα περισσότερα. Επίσης στη χειρότερη ενα καλό παρτι στο ΑΠΘ να τζιράρει 2-3χιλιάρικα οπότε καλύπτονται συνήθως όλα τα έξοδα άνετα.

Η ίδια η ασυνομία τους μάζεψε όλους στην περιοχή του ΑΠΘ πριν λίγα χρόνια για να μην φαίνονται στην πόλη και χαλάνε τον τουρισμο (και για να κραζουν το ασυλο κλασσικα).

Και το παρτι που αναφέρουν πριν λιγες μερες που έγινε χαμός έγινε απο τη σελίδα Ανομολόγητα ΑΠΘ υπαρχουν απειρα βιντεο για να δειτε τι χαμος γινόταν.
Tι να πω, για τα μισά πάρτι του ΑΠΘ που ξέρω όντως είναι όπως τα λέτε παιδιά, απλά είναι μερικά συγκεκριμένα, ειδικά στα γρασίδια Φιλοσοφικής, που τα ντίλια ήταν τόσο απροκάλυπτα παντού, και οι έμπορες ήταν πλήρως σαν το σπίτι τους, έτοιμοι να παρενοχλήσουν τον καθένα, που μου έχει κάνει απίστευτα αρνητική εντύπωση.

Καλά, πάρτι ανομολόγητων, όπου και να ναι, μεγάλες πληγές.
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 482
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Καλήμερα σε όλους με πολλά αποθέματα κουράγιου και υπομονής γιατί τα (πολύ) δύσκολα είναι μπροστά μας...
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Χελλοου

Παρτυ ΑΠΘ που έχω συμβάλλει σε διοργάνωση μερικών πριν από χρόνια, μια χαρά βγαίνουνε οικονομικά. Απλά γνωστή η κάβα οπότε πίστωση, γνωστός αυτός που έχει τον ήχο και πάλι πίστωση και τα λεφτά τα δίνεις στο τέλος σε όλους και επιστρέφεις και μπύρες στην καβα αν περίσσεψαν. Γενικά δεν είναι δύσκολο ούτε να γίνει ούτε να οργανωθεί...

Ντιλια οργανωμένα σε πάρτυ δεν πέτυχα ποτέ με επιθετικό μάρκετιγκ και άλλα τέτοια. Ντιλερς στο ΑΠΘ είχε από πάντα βέβαια.

Για χρόνια τα πάρτυ τα κάνανε ομάδες και τα λεφτά ήταν για κάποιο σκοπό (πχ δικαστικά έξοδα, ιατρικά έξοδα) και όχι για ιδιωτικό κέρδος. Πλέον κάνουν και αυτοί οι ανομολογητοι και άλλοι διάφοροι όπου μάλλον τα λεφτά πάνε στις τσέπες τους. Κρίμα.

Επιστρέφω πάλι στο καβούκι μου

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3586
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Γενικά δεν χρειάζονται επιθετικό μάρκετινγκ για να σπρώξουν, τα ναρκωτικά είναι το ευκολότερο πράγμα να πουλήσει κανείς. Δεν ψάχνει ο πωλητής, πελάτες. Οι πελάτες τον ψάχνουν.
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9540
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Πςςςς ατακα fq.

Οπως ελεγε κ στο social dilemma, "τα μονα industries που λενε τους πελατες τους χρηστες, ειναι τα drugs κ το software".

Btw, να δειτε το social dilemma.

Sent from my KB2005 using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2127
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

https://www.avgi.gr/politiki/370393_max ... itika-mesa

Ολα καλα.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλά επιβεβαιώθηκε κατι που καταλαβαίναμε όλοι εως τωρα :P
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

thanasis10 wrote: Thu Oct 29, 2020 2:31 pm Χελλοου

Παρτυ ΑΠΘ που έχω συμβάλλει σε διοργάνωση μερικών πριν από χρόνια, μια χαρά βγαίνουνε οικονομικά. Απλά γνωστή η κάβα οπότε πίστωση, γνωστός αυτός που έχει τον ήχο και πάλι πίστωση και τα λεφτά τα δίνεις στο τέλος σε όλους και επιστρέφεις και μπύρες στην καβα αν περίσσεψαν. Γενικά δεν είναι δύσκολο ούτε να γίνει ούτε να οργανωθεί...

Ντιλια οργανωμένα σε πάρτυ δεν πέτυχα ποτέ με επιθετικό μάρκετιγκ και άλλα τέτοια. Ντιλερς στο ΑΠΘ είχε από πάντα βέβαια.

Για χρόνια τα πάρτυ τα κάνανε ομάδες και τα λεφτά ήταν για κάποιο σκοπό (πχ δικαστικά έξοδα, ιατρικά έξοδα) και όχι για ιδιωτικό κέρδος. Πλέον κάνουν και αυτοί οι ανομολογητοι και άλλοι διάφοροι όπου μάλλον τα λεφτά πάνε στις τσέπες τους. Κρίμα.

Επιστρέφω πάλι στο καβούκι μου

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι ρε, εν τέλει δεν ήμουν τόσο ξεκάθαρος για το ποια πάρτι εννοούσα. Για ανομολόγητων κλπ αναφέρομαι, όσα ανεβαίνουν κινηματόραμα δεν είναι στα πυρά μου :D Σκέψου τώρα να μπαίνεις απο Εγνατία προς γρασίδια φιλοσοφικής και να περνάς φάση αντίστοιχη της Ροτόντας, μόνο που οι σπρώχτες έχουν και άγρια πιτμπούλ.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18242
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Manuel Jimenez 21 wrote:
thanasis10 wrote: Thu Oct 29, 2020 2:31 pm Χελλοου

Παρτυ ΑΠΘ που έχω συμβάλλει σε διοργάνωση μερικών πριν από χρόνια, μια χαρά βγαίνουνε οικονομικά. Απλά γνωστή η κάβα οπότε πίστωση, γνωστός αυτός που έχει τον ήχο και πάλι πίστωση και τα λεφτά τα δίνεις στο τέλος σε όλους και επιστρέφεις και μπύρες στην καβα αν περίσσεψαν. Γενικά δεν είναι δύσκολο ούτε να γίνει ούτε να οργανωθεί...

Ντιλια οργανωμένα σε πάρτυ δεν πέτυχα ποτέ με επιθετικό μάρκετιγκ και άλλα τέτοια. Ντιλερς στο ΑΠΘ είχε από πάντα βέβαια.

Για χρόνια τα πάρτυ τα κάνανε ομάδες και τα λεφτά ήταν για κάποιο σκοπό (πχ δικαστικά έξοδα, ιατρικά έξοδα) και όχι για ιδιωτικό κέρδος. Πλέον κάνουν και αυτοί οι ανομολογητοι και άλλοι διάφοροι όπου μάλλον τα λεφτά πάνε στις τσέπες τους. Κρίμα.

Επιστρέφω πάλι στο καβούκι μου

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι ρε, εν τέλει δεν ήμουν τόσο ξεκάθαρος για το ποια πάρτι εννοούσα. Για ανομολόγητων κλπ αναφέρομαι, όσα ανεβαίνουν κινηματόραμα δεν είναι στα πυρά μου :D Σκέψου τώρα να μπαίνεις απο Εγνατία προς γρασίδια φιλοσοφικής και να περνάς φάση αντίστοιχη της Ροτόντας, μόνο που οι σπρώχτες έχουν και άγρια πιτμπούλ.
Πω και η ροτοντα χάλασε? Εγώ θυμάμαι μια χαρά ήταν. Βασικά κανείς δεν πατούσε, δεν είχε τίποτα εκτός από ένα καφέ, ενα ιντερνετ καφέ και ενα ή δύο τσιπουραδικα

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
alex999
Rotation
Rotation
Posts: 1067
Joined: Sun Feb 03, 2008 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: Bologna
Αγαπημένη Ομάδα: Bologna
twitter: CaptainDessos
Location: Esbjerg, Denmark
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Επειδή μένω Ροτόντα μπορώ να σου πω με βεβαιότητα πως ναι. Φουλ κοσμο έχει γενικά πολλά μαγαζιά και κάποια από αυτά αξιόλογα αλλά γίνεται χαμός με τη διακίνηση. Ειδικά στο πρώτο lockdown το βράδυ μόνο διάφορες συμμορίες να μαλώνουν άκουγες.
Pro tip στις μπορεί να παρκάρεις στην περιοχή και φεύγοντας να πάρεις μαζί σου και λίγο χορταρακι στην ζάντα σου
Ιeri,Oggi,Domani,Sempre Juve!!! I turn my face to a careless skyline...I'm searching hard for a sign from heaven,but they've forgotten me here...
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Η Ροτόντα "ανέβηκε" 7-8 χρόνια πριν και εδώ και καμιά 3ετια έχει γεμίσει μπαριγκες. Έχει ακόμα μαγαζιά αλλά έχει σπάσει ο κόσμος

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Ακόμα και καλοκαίρι και με κόσμο φουλ, παραμένει περίεργο το πέρασμα από Ροτόντα για να πάω στο Ντόμινο πχ στην Φιλίππου, και μιλάμε για παρέα 3-4 ανδρών, για παρέες από κοπέλες ή μεμονωμένες κοπέλες είναι ακόμα χειρότερα.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2886
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

equi_gonzalez wrote: Thu Oct 29, 2020 3:27 pm Btw, να δειτε το social dilemma.
Σου άρεσε;
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”