Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Φτάσαμε να λέμε πάλι καλά που δεν είμαστε Αθήνα και γενικότερα Ελλάδα, γιατί γλυτώνουμε την έντονη δόση κανονικότητας και εκδημοκρατισμού.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Παλι καλα πιάσανε τους μεγαλέμπορους ναρκωτικών στο Γκαζι και στην ΑΣΟΕΕ

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62628
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ναι ρε πουστη μ. Μαλακια που επειδή δεν πιάνουν τους μεγαλοπρεζεμπορους μπαίνουν μέσα στις σχολές και βρίσκουν ότι βρίσκουν. Ντροπή αισχος όνειδος. Να φύγουν να πάνε να πιάσουν τα μεγάλα ονόματα... αλλά αυτούς που τους ταιζουν δεν τους ακουμπάνε...

Και πιάνουν τους αδύναμους, δίκαιους νομιμοτατους φοιτητές.

Μαλακια.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Η ΑΣΟΕΕ σήμερα ήταν το λιγότερο από αυτά που είχα στον νου μου. Οι καταγγελίες για ξυλοδαρμους, απρόκλητες επιθέσεις και σχετικά στην περιοχή πέριξ των Εξαρχείων από όταν άλλαξε η κυβέρνηση έχουν αυξηθεί κατακόρυφα, ενώ όλοι λένε ότι οι διμοιρίες της περιοχής κάνουν σαν λυσσασμένα σκυλιά. Ως άτομο που κυκλοφορεί παρά πολύ στα Εξάρχεια και περνάει καθημερινά, αφού μενω 10' με τα πόδια από την πλατεία, αυτό με ανησυχεί πολύ περισσότερο από το αν θα καταργήσει ή όχι το σατανικό άσυλο. Η αστυνομία είναι αυτή που φέρνει ανησυχία στην πλειονότητα του κόσμου που κινείται στην περιοχή, και δεν μιλάω μόνο για μένα, αλλά και για αυτούς στην ηλικία των γονιών μου, 50+, που παραειναι μεγάλοι για να τους στραβοκοιταει ο κάθε κομπλεξικος ένστολος καθώς κατεβαίνουν την Ιπποκράτους.

Ας μην πιάσουμε ντου σε κινηματογράφους, νέες ποινές για βλαστήμια και λοιπες προτάσεις βγαλμένες από τα βάθη του νόμου περί τεντιμποισμου.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

zidane72003 wrote:Ναι ρε πουστη μ. Μαλακια που επειδή δεν πιάνουν τους μεγαλοπρεζεμπορους μπαίνουν μέσα στις σχολές και βρίσκουν ότι βρίσκουν. Ντροπή αισχος όνειδος. Να φύγουν να πάνε να πιάσουν τα μεγάλα ονόματα... αλλά αυτούς που τους ταιζουν δεν τους ακουμπάνε...

Και πιάνουν τους αδύναμους, δίκαιους νομιμοτατους φοιτητές.

Μαλακια.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Το άσυλο έσπασε για να πιάσουν τους έμπορους ναρκωτικών, είπαν. Δεν το πα για αλλους πρεζεμπορες.
Ναι μπήκαν στην ΑΣΟΕΕ και βρήκαν 5 κοντάρια 7 κράνη και 11 μπουκάλια αδεια, ΓΙΑΦΚΑ Η ΑΣΟΕΕ.
Επίσης μπουκάρανε σήμερα να κανουνε τι ακριβώς?
Επίσης στο γκάζι στο κλαμπακι που τους βαλανε να γονατίσουν απο ποια ταινία το χαν δει ακριβώς?
Δεν είναι θέμα πολιτικών πεποιθήσεων, λίγο να το δεις αντικειμενικα(στα ίσια αντικειμενικα, δεν λέω κοκκινα), το πράγμα κανει μπαμ ότι είναι κινήσεις σπασίματος τσαμπουκά και μαγκιας κτλ.


Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Επίσης, μπουκάλια βότκας και ουίσκι δενξ έχω δει να πετάγονται ποτέ σε πορείες :D
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62628
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ρε γενικά θα έπρεπε να υπάρχει πρόληψη. Και όχι καταστολή. Και γενικά σίγουρα όσοι έχουν περάσει ασοεε και όχι μόνο θα έχουν δει απόγευμα/βράδυ παιδιά με σύριγγες. Και γενικά οι μπάτσοι μπάτσοι θα παραμείνουν.

Από την άλλη το ότι υπάρχει ασέβεια σε κανόνες και νόμους θα έπρεπε αυτόματα να σημαίνει και σύλληψη. Θες να παρανομησεις έλα μαζί γιατί αυτό θα έχει και αντίστοιχες κυρώσεις.

Ομως δε ξέρω τι φάση με τη βία από τις δυνάμεις καταστολής-ακα αστυνομία. Αν ξέρουν κάποιον άλλο τρόπο αν έχουν γενικά τη νοημοσύνη να το καταλάβουν ότι υπάρχει και άλλος τρόπος πλην της βίας. Σύλληψη δεν χρειάζεται να επισύρει βία. Δε ξέρω πώς τα έχουν συνδέσει. Προφανώς αν ο οποιαδήποτε δίχως πρόκληση έρθει να σου παίξει ένα μπουκέτο είναι άλλη η φάση.

Για το θεία δε θα σχολιάσω. Περιμένω σε λίγο καιρό κοουτς Μπαρτζω στα δικαστήρια.

Για ΑΣΟΕΕ διαφωνώ σήμερα μιας και είχε αποφασίσει μαθαίνω να είμαι κλειστή και "άτομα" αποφάσισαν ότι σήμερα θα μπούνε και θα κάνουν ότι γουστάρουν αυτά.

Για ΑΣΟΕΕ επίσης διαφωνώ έχω δεί φωτό στα τουιτια κάπως έτσι και κυκλοφορούν και άλλες τέτοιες. Εκτός και αν δεν είναι σημερινές.

Sent from my GM1913 using Tapatalk



Image
Last edited by zidane72003 on Mon Nov 11, 2019 4:28 pm, edited 1 time in total.
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9561
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Bρηκαν στο καλυτερο οικονομικο πανεπιστημιο της χωρας κρανη, πυροσβεστηρες, μολοτοφ, πετρες κ κονταρια. Ε ΚΑΙ? ΣΙΓΑ. ΝΟΡΜΑΛ.

[System Interruption: Μη βρίζεις!] καμια ελπιδα, γιατι ετσι? Γιατι ουτε στα απλα δε μπορουμε να συμφωνησουμε?

Εδω οι εικονες: http://www.prismanews.gr/index.php/ella ... la-molotof

Με αυτα και με αυτα, θυμηθηκα την Ευθυμιου. Κατι ειχες αναφερει Μανουελ νομιζω, οτι δεν την ειχες πολυ σε υποληψη. Λογω του αδερφου της?

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Όχι, το θέμα μου με την Ευθυμίου είναι καθαρά επιστημονικό. Δεν γίνεται σε μάθημα ανώτατου πανεπιστημίου να προωθείς θεωρίες συνομωσίας που κανένας δεν έχει επιβεβαιώσει ως facts, πχ ο Λένιν ήταν πράκτορας των Γερμανών κλπ. Αυτό το θεωρώ απαράδεκτο, φυσικά κι όταν γίνεται και από την άλλη πλευρά του πολιτικού φάσματος, κάτι που έχω παρατηρησει, με την προσωπική μου εμπειρία ξεκαθαρίζω, να γίνεται λιγότερο. Με λίγα λόγια, την θεωρώ υπερτιμημένη, που πετάει πολλές φορές γενικά τσιτατα, όπως αυτά που λέει για το επίπεδο της παιδείας κατά καιρούς, τα οποία είναι ευακουστα.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62628
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Πάντως ρε μαλακες αντικειμενικά είναι κάποια πράγματα που μεταξύ μας δε τα βρίσκουμε. Και αναζητάμε σε πολιτικούς που θα σκότωναν τη μάνα τους για μια καρέκλα να κάτσουν και να βρουν λύση επειδή έχουν στα χέρια τους τις τύχες ενός κράτους.

Ε ναι νομίζω ότι δε πρόκειται να τα καταφέρουν.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9561
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Α οκ, αυτα δεν τα ξερω καθολου.

Ενας απο τους λογους που εγω την εχω σε εκτιμηση ειναι οτι γυρισε ποσα χρονια ολη την Ελλαδα για να δινει σεμιναρια ιστοριας. Αν δεν υπαρχει κατι αλλο απο πισω, ειναι εξαιρετικη κινηση.

Αν μη τι αλλο, φαινεται ερωτευμενη με το αντικειμενο της κι αυτους τους ανθρωπους παντα τους γουσταρω.

[System Interruption: Μη βρίζεις!], περασαν τροπολογια για εξυβριση των θειων σοβαρα τωρα??? Στο 1500 ειμαστε? Θα τρελαθω γτχμ.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk


Last edited by equi_gonzalez on Mon Nov 11, 2019 4:39 pm, edited 1 time in total.
pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Ακριβώς αυτά τα σεμινάρια όμως, τα οποία καλά κάνει και τα προσαρμόζει στο επίπεδο του κόσμου που δεν έχει τριβή με την ιστορία, ο οποίος τα παρακολουθεί, τα κάνει αυτούσια σε πανεπιστημιακα μαθήματα. Όπως και να το δεις, αυτό είναι προβληματικό και αντιπαρερχεται με την μεθοδολογία της ιστορίας.
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Από που εως που ένα άδειο μπουκάλι θεωρείται μολότωφ;
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Ρε [System Interruption: Μη βρίζεις!] δεν καταλαβαίνετε ή δεν εννοειτε να καταλαβετε οτι τα ΜΑΤ δεν μπαινουν με σκοπο να συλλάβουν ή να διαλύσουν γιαφκες?
Δηλαδή για τοσο αχρηστη την έχετε την ελας επιχειρησιακα που δεν ξέρουν ποιοι μπαινοβγαίνουν στα στέκι και ποιοι εγκληματουν και δεν μπορούν να τους πιάσουν με διακριτικότητα και χωρίς να ξεσηκωθεί το σύμπαν?
Δεν βλεπετε ότι δεν είναι το θέμα τους να πιάσουν καποιον, αλλά να σπάσουν τον τσαμπουκά επιβλητικά και με βία?
Και αντε πες εγχώρια καποιες αρχεγονες κοκκινες γραμμες δεν μας αφήνουν να τα δουμε.
Δεν βλέπετε τον διπλο ρολο της αστυνομίας παγκοσμια?

Εμένα δεν με πειράζει καθόλου το να συλλαμβάνεται ένας παράνομος. Ακόμα και να είναι κακός ένας νόμος, είναι νόμος, και μέχρι ενός ορισμένου σημείου μπορω να δεχθω οτι η παρανομία έχει συνέπειες.
Αλλά εδώ μιλάμε ότι η αστυνομία και ιδιαίτερα τα ματ δεν επιτελούν τον ρόλο της επιβολής του νόμου, αλλά κατασταλτικά με βία σωματική και ψυχολογική.
Μην μου μιλάτε για παρανομίες λοιπον, ας βγει καποιος να πει ότι λέει καποιος νομος ότι υπάρχει αξιόποινη πράξη που επιφέρει ως συνέπεια να φας γκλομπιά, ασπίδα, ή δακρυγόνο.

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62628
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Δλδ αν βγάλουν νομο ότι υπάρχουν αξιόποινες πράξεις θα είναι οκ. Εγώ γενικά δε θα ήθελα να υπάρχουν. Σε μια κοινωνία όπου καταλαβαίνεις ότι δε πρέπει να κάνεις κάποια πράγματα η αστυνομία θα ήταν περιττή.

Δε νομίζω πάντως να υπάρχει και λογικός άνθρωπος ρε φίλε να ΧΑΊΡΕΤΑΙ που κάποιοι στην Αμερική σκοτώνουν άλλου χρώματος στην Ελλάδα βαράνε άλλης ιδεολογίας, στη Τουρκία τραμπουκιζουν πολιτικά και στο Χονγκ κονγκ χτυπάνε από την αρχή μέχρι τέλος και ρίχνουν σφαίρες στο στήθος.

Πάντα μιλάνε για λογικούς.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”