Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Manager Options -> On Holiday -> Return in 1 month.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Καλό κουράγιο σε όσους δουλεύετε στην εστίαση, σε γυμναστήρια, μουσικές σκηνές κτλ..!

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3015
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

RIP Sir Sean Connery
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Όχι ρε , φοβερός ηθοποιός γενικά και ο καλύτερος 007


Sent from my iPhone using Tapatalk
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μόνο αποστροφή και αναγούλα στο στομάχι μπορεί να μου προκαλέσει η θέαση της φωτογραφίας με τον πρύτανη

Τα έχουμε ξαναδει αυτά ( η εικόνα παραπέμπει σε RAF , Ερυθρες Ταξιαρχίες χωρίς τους φόνους ) και ποσώς με ενδιαφέρει ο χαρακτηρισμός τους , καθώς έχουμε να κάνουμε με καθαρά λενινιστικές πρακτικές που είμαι σίγουρος ότι δεν εκφράζουν κάτι παραπάνω από τους εαυτούς τους στον χώρο που καπηλεύονται

Πολύ ασχοληθήκαμε όμως , έφυγε ο ΣΟν Κοννερυ . Σεβασμός
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Λενινιστικές δεν είναι με τίποτα, αυτό στο επιβεβαιώνω έχοντας διαβάσει αρκετό Λένιν. Ίσα ίσα, τον Λένιν τον κράζουν οι δράστες και τα συντρόφια τους ως πολιτικά οπορτουνιστή που δεν ήταν ελευθεριακός κλπ.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Geologos wrote: Sat Oct 31, 2020 9:43 am Johndoe ο Μαο τι?
Δεν ξέρω τι περιμένεις σαν απάντηση. Η συγκεκριμένη εικόνα, με 2 μικρές/ανούσιες αλλαγές (πρύτανης με σχιστά μάτια και ταμπέλα στα κινέζικα) θα μπορούσε να περάσει ως φωτογραφία από την πολιτιστική επανάσταση εύκολα.
Geologos wrote: Και επισης μπορουμε να καταδικάσουμε τις πραξεις τους χωρίς να καταδικάζουμε την βία από όπου και αν προέρχεται, αλλη μια γελοία καινοτυπία που φοριέται πολύ τελευταία, και που δεν έχει και καμία λογική αν σκεφτεις ότι 3 μέρες πριν ήταν εθνική εορτή που γιορτάζουμε την εναρξη βιας ενάντια στον επίδοξο κατακτητη το 1940 ας πουμε.
Εξαιρώντας συγκεκριμένες (νομικά κατοχυρωμένες) περιπτώσεις, σε ποιες άλλες περιπτώσεις είναι οκ η βια και από ποιες πηγές;

RIP στον ηθοποιό που για χρόνια αποτελούσε το τεστ μου για το πόσο καλά καταλαβαίνω αγγλικά χάρη στην προφορά του. Να δούμε τι άλλο θα γίνει αυτόν τον κωλοχρόνο.
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17747
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Μεγάλος ηθοποιός.2020 μαμιέσαι
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

johndoe wrote:
Geologos wrote: Sat Oct 31, 2020 9:43 am Johndoe ο Μαο τι?
Δεν ξέρω τι περιμένεις σαν απάντηση. Η συγκεκριμένη εικόνα, με 2 μικρές/ανούσιες αλλαγές (πρύτανης με σχιστά μάτια και ταμπέλα στα κινέζικα) θα μπορούσε να περάσει ως φωτογραφία από την πολιτιστική επανάσταση εύκολα.
Geologos wrote: Και επισης μπορουμε να καταδικάσουμε τις πραξεις τους χωρίς να καταδικάζουμε την βία από όπου και αν προέρχεται, αλλη μια γελοία καινοτυπία που φοριέται πολύ τελευταία, και που δεν έχει και καμία λογική αν σκεφτεις ότι 3 μέρες πριν ήταν εθνική εορτή που γιορτάζουμε την εναρξη βιας ενάντια στον επίδοξο κατακτητη το 1940 ας πουμε.
Εξαιρώντας συγκεκριμένες (νομικά κατοχυρωμένες) περιπτώσεις, σε ποιες άλλες περιπτώσεις είναι οκ η βια και από ποιες πηγές;

RIP στον ηθοποιό που για χρόνια αποτελούσε το τεστ μου για το πόσο καλά καταλαβαίνω αγγλικά χάρη στην προφορά του. Να δούμε τι άλλο θα γίνει αυτόν τον κωλοχρόνο.
Ε κοίτα η αντίσταση, το 21, ο αντιδικτατορικος αγώνας, δεν ειχαν καποια νομική κατοχύρωση, για να βάλουμε τα μεγάλα μονο που συνέβησαν στη δική μας χώρα.

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Άρα με βάση τα παραδείγματα σου αν λέγαμε: "καταδικάζουμε την βια απ'όπου κι αν προέρχεται σε περιόδους που η χώρα είναι αυτόνομη, ανεξάρτητη και με δημοκρατικό πολίτευμα" θα ήσουν οκ;
Γιατί αν ναι, θεωρώ ότι η φράση το παραλείπει ως ευκόλως εννοούμενο.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9900
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Manuel Jimenez 21 wrote: Sat Oct 31, 2020 2:50 pm Λενινιστικές δεν είναι με τίποτα, αυτό στο επιβεβαιώνω έχοντας διαβάσει αρκετό Λένιν. Ίσα ίσα, τον Λένιν τον κράζουν οι δράστες και τα συντρόφια τους ως πολιτικά οπορτουνιστή που δεν ήταν ελευθεριακός κλπ.
Περαστικά
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Εποικοδομητικό σχόλιο, δεν θα ξαναδιαβάσω πολιτική θεωρία, η οποία διαμόρφωσε την πολιτική κατάσταση του 20ου αιώνα σε εναν βαθμό, μετά από αυτό.

Εκτός αν χρειάζεται να πω ότι έχω διαβάσει και φιλελεύθερη θεωρία για να μην μου λένε περαστικά.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

johndoe wrote: Sat Oct 31, 2020 3:17 pm Άρα με βάση τα παραδείγματα σου αν λέγαμε: "καταδικάζουμε την βια απ'όπου κι αν προέρχεται σε περιόδους που η χώρα είναι αυτόνομη, ανεξάρτητη και με δημοκρατικό πολίτευμα" θα ήσουν οκ;
Γιατί αν ναι, θεωρώ ότι η φράση το παραλείπει ως ευκόλως εννοούμενο.
οχι γιατί στην κάθε έννοια που βάζεις μπορεί ο καθένας να βάλει 15 αστερίσκους.
δηλαδή να συμφωνήσουμε για το δημοκρατικό πολίτευμα αρκετοί αλλά και πάλι όχι όλοι, αλλά στην αυτονομία και στην ανεξαρτησία αρχίζουν τα Zorya FC
μπαίνει πολύς υποκειμενισμός και πολιτική σκοπιά σε αυτή τη φράση, που δεν υπάρχουν μόνο ευκόλως εννοούμενα. για παραδειγμα δες "βία" με εξεγέρσεις διαδηλώσεις συγκεντρώσεις επεισόδια κτλ κτλ σε Χονγκ Κονγκ ΗΠΑ Βολιβια Χιλη Βενεζουέλα Ουκρανία Γαλλία (γιλέκα) τα τελευταία χρόνια. Δεν μπορεί να προκύψει "καταδικάζουμε την βια αποπου και αν προέρχεται" σε όλες τις περιπτώσεις για τον καθένα.

Οπότε καλύτερα να μην χρησιμοποιείται η φράση καν. Μόνο σαν ξεπλένικη μπορεί να θεωρηθεί.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Κάπου χάνω το point σου. Αν εγώ (εκτός από συγκεκριμένες, καλά ορισμένες, νομικά κατοχυρωμένες περιπτώσεις) είμαι αντίθετος στην βια, δεν πρέπει να χρησιμοποιώ την φράση γιατί ξεπλένω κάτι (τι; ) και γιατί κάποιος άλλος σε κάποια άλλη περίπτωση μπορεί να μην το πιστεύει;
Το πόσους αστερίσκους βάζει ο καθένας, αν τραβάει ζόρια με κάτι ή αν προσθέτει εξαιρέσεις κατά το δοκούν είναι δικό του θέμα. Και αν κάποιος Χ υποστηρίξει την φράση και μετά κάνει κωλοτούμπα σε μεταγενέστερη φάση, το πρόβλημα είναι του Χ και αυτός πρέπει να φάει το κράξιμο. Όχι να καταργήσουμε/λογοκρίνουμε/αποδοκιμάσουμε την φράση για την υποκρισία του.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times


johndoe wrote:Κάπου χάνω το point σου. Αν εγώ (εκτός από συγκεκριμένες, καλά ορισμένες, νομικά κατοχυρωμένες περιπτώσεις) είμαι αντίθετος στην βια, δεν πρέπει να χρησιμοποιώ την φράση γιατί ξεπλένω κάτι (τι; ) και γιατί κάποιος άλλος σε κάποια άλλη περίπτωση μπορεί να μην το πιστεύει;
Το πόσους αστερίσκους βάζει ο καθένας, αν τραβάει ζόρια με κάτι ή αν προσθέτει εξαιρέσεις κατά το δοκούν είναι δικό του θέμα. Και αν κάποιος Χ υποστηρίξει την φράση και μετά κάνει κωλοτούμπα σε μεταγενέστερη φάση, το πρόβλημα είναι του Χ και αυτός πρέπει να φάει το κράξιμο. Όχι να καταργήσουμε/λογοκρίνουμε/αποδοκιμάσουμε την φράση για την υποκρισία του.
Κατσε γιατι καπου ώπα.
Ξεκινήσαμε με μενα να "κράζω" όσους πετάνε άκριτα τον όρο φασιστας δεξα αριστερα.
Και είπα οτι δεν μαρέσει, όπως δε μαρέσει η φράση καταδικάζω τη βία από όπου και αν προέρχεται, την οπολια θεωρω γελοία, και πως κατα κύριο λόγο χρησιμοποιείται ξεπλένικη.
Πως φτάσαμε στην λογοκρισία ρε συ ΤζονΝτο?
Που πρότεινα να λογοκρίνουμε καποιον, και ποιος είμαι εγώ για να πω τι θα λέει ο καθείς.
Εγώ είπα οτι κατι δε μου αρέσει, και αφου με ρώτησες γιατί, σου εξήγησα πως το βλέπω και γιατί.

Δεν υπάρχει λοιπον καμια καταργηση, ούτε καμια λογοκρισία. Τώρα για την αποδοκιμασία, αναλογα. Είναι καποιος πασιφιστης εκ πεποιθήσεως, δεν γουστάρει βιαιότητες γενικά και το χει μοτο στη ζωή του? Μπραβο του θα πω εγώ.

Βγαίνει καποιος μετά τη δολοφονία Φύσσα και λέει καταδικάζουμε τη βία από οπου και αν προέρχεται? Κράζω.
Βγαινει ο Υπουργος ΠροΠο και λέει για το περιστατικο με τον Πρυτανη οτι θα διωχτουν οι υπευθυνοι οπως οι ΧΑιτες? Κράζω.

Αλλα αυτα τα κάνω εγώ, τα πιστευω εγώ, ο γεωλογος. Ο γεωλόγος επίσης δεν δεχεται να "καταδικάσει τη βία από όπου και αν προέρχεται", έτσι σκέτα.
Ποια λογοκρισιά, ποια καταργηση.

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”