Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ζινταν νομιζω οτι ο τροπος που παιρνεις το διπλωμα ειναι ιδιος σε ολη την Ευρωπη....Αρα και εκει με τον ιδιο τροπο να γινεται συν οτι βαζουν και καποια θεωρια για πρωτες βοηθειες που εδω δεν βαζουν....Τωρα αν πεφτουν λαδωματα και ποσο αυστηροι ειναι αλλο θεμα...

Παντως για το ΦΜ επειδη το 20 δεν το εχω ανοιξει ακομα ειναι πιο δυσκολο απο το 19;
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5493
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

https://www.ellinikahoaxes.gr/2020/09/2 ... exetaseis/

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62698
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

nicklloris wrote:Ζινταν νομιζω οτι ο τροπος που παιρνεις το διπλωμα ειναι ιδιος σε ολη την Ευρωπη....Αρα και εκει με τον ιδιο τροπο να γινεται συν οτι βαζουν και καποια θεωρια για πρωτες βοηθειες που εδω δεν βαζουν....Τωρα αν πεφτουν λαδωματα και ποσο αυστηροι ειναι αλλο θεμα...

Παντως για το ΦΜ επειδη το 20 δεν το εχω ανοιξει ακομα ειναι πιο δυσκολο απο το 19;
Απο και κλείνεται.

Σίγουρα Αγγλία έχουν διαφορετικά πχ για να παρκάρουν (φλας αντί για αλαρμ), επιτρέπεται η οπισθογωνια κτλ.

Η βάση σε αυτό που λες αποκλείεται να ισχύει. Δεν είναι μόνο το θέμα πρώτων βοηθειών η μηχανικών ερωτήσεων.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απο την wikipedia που εκανα ενα φευγαλεο διαβασμα λιγο πολυ μοιαζει ο γενικοτερος τροπος εκμαθησης,το πως εξεταζουν βαρεθηκα να το διαβασω αλλα η εκμαθηση εμοιαζε με την δικη μας.Θεωρια και πραξη...

Οσο για αυτο που λες και στην Ελλαδα για να παρκαρεις χρησιμοποιεις φλας,το αλαρμ δεν το χρησιμοποιεις για να παρκαρεις ασε πως το χρησιμοποιουμε εμεις...Επισης και εδω δεν επιτρεπεται η οπισθογωνια;Αλλιως πως γινεται να μας το κανουν σαραντα φορες σε καθε μαθημα εκτος και αν δεν καταλαβα καλα τι εννοεις.

UPDATE
Απο wiki
Θεωρια 30 ερωτησεις λεει το Τεστ,δεν ξερω το περιεχομενο,και στην πραξη λεει τους βαζουν σε αστικο ιστο και στην autobahn.Fan fact οταν δινουν πρακτικη τα πενταλ του συνοδηγου ειναι συνδεδεμενα με ενα μπιπερ ουτως ωστε αν τα πατησει ο δασκαλος να χτυπησουν και να κοπεις....
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9582
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Νταξει δεν ειμαστε 20 χρονωνε να παιζουμε το ΦΜ φουλ εξτρα. Αλλα μπορεις να το παιξεις χαλαρα (σικ) ακομα. Ασε καμια προπονηση στο βοηθο κ ασχολησου με τακτικες, μεταγραφες κ πρηξιμο στη διοικηση.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62698
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Η οπισθογωνια στην Ελλάδα όταν έδινα εγώ ήταν"παράνομη".

Δε ξέρω πως το χρησιμοποιείς στο παρκάρισμα εσύ Ελλάδα ΠΑΝΤΑ αλαρμ χρησιμοποιώ (και είχα μάθει).

Το ότι κάνεις θεωρία και τεστ δε μου λέει κάτι. Αν η θεωρία έχει μέσα σημεία και για μηχανή και για μίνι φορτηγό οκ.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντε ρε δεν το ηξερα αυτο με την οπισθογωνια...και με ποια λογικη μας εβαζαν να την μαθουμε;

Εγω θυμαμαι οτι ΚΟΚ ελεγε οτι για να παρκαρεις βγαζεις Φλας και οχι Αλαρμ....

Αυτο που λες για θεωρια στην Γερμανια εγραψα ομως οτι δεν ξερω το περιεχομενο,απλα στην πρακτικη δεν σου λεει για οδηγηση κατι απο τα αλλα δυο....
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Παρότι έκοβα βόλτες με τον ιο και πολύ λάιτ συμπτώματα επί μια βδομάδα στο σπίτι, απ'οτι μου είπε ο ΕΟΔΥ, η μάνα μου βγήκε αρνητική. Μυστήρια πράγματα.
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2128
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Μπορει εαν επαναλαβει το τεστ σε 3 μερες να βγει θετικο.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Kαλά, καραντίνα έτσι κι αλλιώς κάνει αναγκαστικά 14 μέρες, οπότε θα δούμε αν βγάλει κάποιο σύμπτωμα, αλλά απ'οτι μας είπαν, είναι πολύ πιθανό το ιικό φορτίο που είχα και εγώ να ήταν μικρό, κάτι που εξηγεί και τα δικά μου πολύ ελαφρά συμπτώματα.
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3910
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Μιας και που εδωσα προσφατα για ολα τα διπλωματα, να ξέρετε οτι ειτε φλας βγαλεις ειτε αλαρμ για να παρακαρεις δεν έχεις θεμα, το ιδιο ειναι! Απλα δεν πρεπει να το ξεχασεις! Απο εκει περα ακομα θεωρειται παρανομη η οπισθογωνια αλλα κανονικα την εξεταζουν.... ισως με την λογικη οτι ξεπαρκαρεις απο καποιο παρκινγκ? κανενας δεν ξερει!
Επισης αυτο με το μπιπερ του δασκαλου στις εξετασεις δεν ισχύει παντα, εμενα ο δικος μου στο παρκαρισμα στις εξετασεις με ψιλοβοηθησε πατωντας φρενο υπουλα ωστε να σταματησω στο σημειο που επρεπε και να γυρισω το τιμονι για να το τελειώσω και δεν ακουστηκε τιποτα!
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10073
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Manuel Jimenez 21 wrote: Thu Sep 24, 2020 3:43 pm Παρότι έκοβα βόλτες με τον ιο και πολύ λάιτ συμπτώματα επί μια βδομάδα στο σπίτι, απ'οτι μου είπε ο ΕΟΔΥ, η μάνα μου βγήκε αρνητική. Μυστήρια πράγματα.
I LOVE THIS SITE!!!
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Καλα ναι, πάντα υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο. Still, παραμένει intriguing.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18244
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Ρε παιδια η οπισθογωνία ειναι μανούβρα. Κινηση του οχηματος. Το να βαλεις οπισθεν σε ενα δρόμο προφανως ειναι παρανομο.
Επίσης, μια ζωη με το φλας δινεις σημα οτι παρκαρεις. Τα αλαρμ τα αναβεις οταν υπάρχει κινδυνος
Παρομοιες οι υποχρεωτικες εξετάσεις στον Καναδα, η οδήγηση ειναι πιο ευκολη(τα 4 way stops και η επιτρεπομενη στροφη δεξια με κοκκινο ειναι βασικες διαφορες, που διευκολύνουν τηννοδηγηση), και με το δίπλωμα σου μπορεις να οδηγήσεις φορτηγο μετακόμισης. Για μηχανακι δεν ξερω, γιατι εκει δεν εχωδει μηχανακι

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9926
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 42 times
Been thanked: 11 times

To nou sou... wrote: Thu Sep 24, 2020 2:18 pm Για τις ταχύτητες Ίντερνετ που είπατε πιο πάνω, το τι ταχύτητα πληρώνεις στο συμβόλαιο δεν σημαίνει ότι την έχεις κιολας στο δίκτυο. Υποθέτω πως οι τεχνολογίες και οι εγκαταστάσεις έχουν βελτιωθεί απ'όταν έκανα εγώ πρακτική στον ΟΤΕ (11-12 χρόνια πριν) αλλά θυμάμαι τότε πως όσοι πλήρωναν 24αρες δεν τις είχαν ποτέ και είχαν συνεχείς διακοπές. Τους περισσότερους τους ρίχναμε στις 8αρες για να δουλεύουν καλύτερα. Άσε τι φάση να είναι το σπίτι μακριά από το καφάο και να μην μπορεί με τίποτα να πιάσει καλή ταχύτητα.
Ναι οκ αλλά δε γίνεται να έχεις φτάσει στο 2020 και να συζητάς ακόμη για το Fiber to the cabinet αντί να πας στο Fiber To The Home κάρφι. Ούτε γίνεται η ΔΕΗ να κάνει 1-1,5 χρόνο να δώσει ρεύμα στις νέες καμπίνες. Όπως είναι ηλίθιο να βάζεις νέες καμπίνες χωρίς μπαταρίες μέσα (πλήν ΟΤΕ αν δεν κανω λαθος) και να δίνεις VoIP τηλεφωνία. Πολύ πίσω η Ελλάδα και στη σταθερή και στη κινητή και στις χρεώσεις.

Σα καρτέλ λειτουργούν οι πάροχοι. COSMOTE της ανήκει όλο το δίκτυο χαλκού, VF-Wind είναι πρακτικά μια εταίρια και NOVA που δίνει ναι μεν ανταγωνιστικά πακέτα αλλά από support είναι για κλάματα. 30/08 έπιανα 16 Mbps ADSL στο πατρικό μου, 1 μηνα μετα πιάνω 8-9Mbps αλλά για την "υποστηριξη" τους ειναι φυσιολογικα ολα αυτα. Λέω λογικα έβγαλε ρόδες η οικοδομή ή το Α/Κ και πήγε πιο πέρα. Βγήκε αναφορά από το Υπουργείο Ανάπτυξης που τους έκαιγε όλους και αυτοί (μαζί με την Επιτροπή που υπάρχει να τους ελέγχει) βγάλαν άχρηστη την εταιρία που την έτρεξε. Τι να λεμε τωρα.
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”