Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62698
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Καλημέρες μια γύρα σε όλους.

Μόνο Γκάρι Άντερσον(που τον έχουμε και νικητή στο pdc δε τίμιο 13) κύριοι.

Τελευταία μέρα του χρόνου λοιπόν. Είχαμε ένα καλό και κακό της χρονιάς αλλά τεσπά.

Η αποτίμηση του 2019 ήταν ότι δε αντίθεση με τα προηγούμενα 3-4-5 χρόνια (που έλεγα να φύγει και να μην ξανάρθει) ήταν πώς προσωπικά τη θεωρώ πολύ τίμια χρονιά. Με κάποια στραβά σίγουρα αλλά και αρκετά θετικά. Σίγουρα χρονιά με θετικό συνολικά πρόσημο.

Οι στόχοι για το 2020(τι γαμάτα που είναι αυτός ο αριθμός... δίσεκτο το έτος. Για να δούμε) έχουν τεθει,και καθαρογραφτει.

Να περάσετε όλοι καλά σήμερα μωράκια.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8577
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Καλημέρες μια γύρα και από εδώ.

Τελείωνει και το 19 με συνοπτικές διαδικασίες. Πέρασε γρήγορα λόγω ρουτίνας μάλλον. Περίεργη χρονιά σε γενικές γραμμές. Τουλάχιστον με βρήκε και με αφήνει με την ίδια κύρια απασχόληση(δουλειά+μουσική δουλειά) προσφέροντας έτσι μια αίσθηση σταθερότητας που δεν υπήρχε τα προηγούμενα 2-3 χρόνια που ήμουν περισσότερο "στον αέρα" και χαμένος στα θέλω και στις επιλογές μου. Μετά από χρόνια τελείωσε μια αρκετά σημαντική "σχέση" για μένα, με πολύ άσχημο τρόπο, με αποτέλεσμα να αναθεωρήσω για πολλά και άλλα να τα δω με διαφορετικό μάτι και κυρίως να την πατήσω για άλλη μια φορά ψυχολογικά. Η [System Interruption: Μη βρίζεις!] είναι ότι κάταλαβα και ένιωσα ότι έχασα αρκετό χρόνο και στιγμές και αυτό είναι το χειρότερο, να νιώσεις χρόνια μετά ότι κάτι δεν άξιζε την όλη προσπάθεια που έδωσες. Παράλληλα είδα τους κοντινούς μου φίλους να "ενηλικιώνονται" και να χώνονται όλο και πιο βαθιά στην δικιά τους εργασιακή ρουτίνα και καθημερινότητα με αποτέλεσμα να επέλθει μια αποξένωση.

Τέλος πάντων, περιέργη χρονια όπως προείπα. Είχε πολλές αλλαγές και αρκετά νέα δεδομένα. Τουλάχιστον στον κύριο προσωπικό στόχο που έθεσα, αυτόν της μουσικής εξέλιξης και ανέλιξης, τα πήγα καλά.

Επίσης ειναι η πρώτες γιορτές που το επίπεδο συννενόησης με την παρέα για να κανονίστει κάτι σε έξοδο ή σε σπίτισιο άραγμα, είναι στα τάρταρα. Έτσι δεν κάναμε απολύτως τιποτα μια βδομάδα πριν και μάλλον δεν θα κάνουμε και τίποτα σήμερα. Λυπηρό.

Καλή χρονιά μάγκες μου. Καλά να περάσετε. Να φάτε και να πίειτε δίχως αύριο.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62698
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

*οι πρώτες

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3611
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Η χρονιά τελείωνει φανταστικά εδώ, πριν καμια ώρα έμαθα ότι πέθανε ένας συνάδελφος χθες βράδυ που μιλούσαμε την Παρασκευή και τον έβριζα.

Υγεία σε όλους και καλή χρονιά και να μη τσακώνεστε με τον κόσμο για [System Interruption: Μη βρίζεις!].
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10073
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Η προτελευταία μέρα του χρόνου με βρήκε μέχρι τις 4:30 το πρωί να παλεύω να σταυρώσω νίκη με τη York στην Πρεμιερ. Τελικά τα κατάφερα, αλλά ήταν ήδη πολύ αργά για να συνεχίσω το σερί. Τα έχω κάνει λίγο αχταρμά στο σχεδιασμό και ενώ έχω μια από τις καλύτερες επιθέσεις στην άμυνα τρώω περισσότερα. Δεν είμαστε να πέφτουμε όμως, αλλά πίστευα πως θα χτυπάγαμε μέση και Ευρώπη φέτος. Με βλέπω να μην παίρνω ούτε το 21 με τους ρυθμούς που πάει αυτό το σειβ.

Ευτυχώς η μικρή σήμερα είχε όρεξη για τούφες και μας άφησε να ξαπλάρουμε ως τις 10. Με διαλείμματα φυσικά, αλλά μην είμαστε και πλεονέκτες.

Ο απολογισμός του 19 έχει ένα όνομα και όλα τα άλλα είναι τόσο μικρά κι ασήμαντα μπροστά σε αυτό. Μελινα την ελενε κι όλα τ’αγορακια κλαίνε. Χρόνια πολλά σε όλους να περάσετε τέλεια ο,τι κι αν κάνετε!


Sent from my iPhone using Tapatalk
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2892
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Καλή χρονιά το '19. Επιτέλους τέλος το phd, άρχισα δουλειά που δείχνει ως τώρα πολύ κομπλέ, έκανα το roadtrip που γάμησε, πήγα Ελλάδα και έκατσα περισσότερο απ'ότι τα τελευταία 5-6 χρόνια (κι ας μην κάνω τώρα γιορτές Ελλάδα για πρώτη φορά στην ζωή μου), έζησα και κάποια άλλα ωραία πραγματάκια here and there.
Στα αρνητικά ότι έφυγα από ΝΥ, υπάρχουν φίλοι/φίλες μου μάλλον δεν θα ξαναδώ από κοντά γιατί έφυγαν κι αυτοί/ες από US και ότι ανακάλυψα ότι όταν δουλεύεις σε εταιρία είναι σαφώς δυσκολότερο να βρεις και να φτιάξεις παρέα σε σχέση με το πανεπιστήμιο. Α, και ότι το TROS γάμησε το αγαπημένο μου franchise :P .

Καλή χρονιά παιδάκια, να περνάτε καλά :)
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2019 η πιο παραγωγική και αναπάντεχη χρονιά στη ζωή μου για τα επαγγελματικά. Αν είχα παράπονο θα ήμουν το λιγότερο αχάριστος. Βέβαια μου έφυγε ο πάτος.

Το μόνο που μπορεί να κάνει καλύτερο 2020 θα είναι οικονομική σταθερότητα, να δω 1-2 μέρη που δεν έχω πάει και να βελτιωθώ επαγγελματικά.

Καλή χρονιά σε όλους.
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3910
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

2019... Η χρονια που πήρα πτυχίο (που νόμιζα οτι θα το πάρω σε καμια 10ετια με τα βύσματα για καθηγητές που εμπλεξα) και η χρονιά που βρήκα την πρώτη μου γκομενα (που δεν πίστευα ότι θα βρω ποτέ) και τωρα στο '90+ έρχεται και η δεύτερη! Καλα πήγε, αντε να δουμε...
Καλη χρονια σε όλους!
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

zidane72003 wrote:*οι πρώτες

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Πωωωω όλο 2020 θα μας Τ9 ο ζιδαν.

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9582
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Το 2019 ηταν η χρονια που εκανα τα περισσοτερα ταξιδια εβερ και που (μαλλον) δε θα ξανακανω ποτε σε μια μονο χρονια. Μονο και μονο απο αυτο νιωθω πολυ γεματος απο τη χρονια. Επαγγελματικα πηγε πολυ καλα, προσωπικα περιεργα. Για το ετος equi 2020 ευχομαι κατι παρομοιο με ετος johndoe 2019.

Να ειστε ολοι καλα, να περνατε χρονο με τις φαμιλιες και με τα φιλαρακια σας, να πιειτε οσο γουσταρετε στις γιορτες χωρις να οδηγησετε κ να κοψετε το γ@μηδακι το καπνισμα. Επισης ευχομαι λιγοτερη γκρινια στη γυναικα Τσακ κ στο μωρο to nou sou.

Στα αθλητικα, στα πολιτικα κ στα λοιπα ασημαντα να μαστε καλα να πλακωνομαστε. Λοβ.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
User avatar
dalan2007
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1426
Joined: Thu May 10, 2007 9:34 pm
Location: Γαλατσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το 2019 ηταν μετριο προς κακο...ΑΛΛΑ γεννηθηκε η κορακλα μου οποτε αυτοματος εγινε η καλυτερη στην ζωη μου :)
Καλη χρονια σε ολους!!!!
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9926
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 42 times
Been thanked: 11 times

Το 2019 καλα ξεκινησε, καλά ήταν μέχρι τον Νοεμβρη. Μετά μας έπιασαν κάτι γρίπες, είχε και ο πατέρας μια περιπέτεια με την υγεία του και τον είχαμε χειρουργείο Χριστουγεννιάτικα αλλά τέλος καλο ολα καλα επεστρεψε σπιτι και ελπιζω το 2020 να είναι γεμάτο υγεία. Το πιο σημαντικό να έχουμε υγεία όλοι μας. Καλή χρονιά σε όλους σας και στις οικογενειές σας με υπομονή παιδιά!

Να χαίρεστε και να δείτε όπως θέλετε τα νέα μέλη των οικογενειών σας οι νέοι γονεις <3
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλό 2k19 σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια. Ελπίζω το 2020 να συνεχίσει στα ίδια στάνταρ.

Πιείτε, καυλαντιστε μέχρι θανάτου, κάντε ότι θέλετε, να περάσετε τέλεια όχι μόνο σήμερα κάθε μέρα του χρόνου.

Αφήστε όμως τα αυτοκίνητα σπίτι μια μέρα, δεν μαμιεται 5-10 ευρώ ένα ταξί και γυρίστε πίσω με την ησυχία σας.

Powered by OnePlus 7 Pro

periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παλικάρια καλή χρονιά σας εύχομαι , να έχουμε υγεία και ευτυχία

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Καλή χρονια παίδες υγεία και να σας φέρει αυτά που επιθυμείτε


Sent from my iPhone using Tapatalk
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”