Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26808
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Παντρεύτηκε και ο tasosbin, να ζήσει.

Κανένας άλλος έχει σειρά;

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

διαβασα σεντονακι Ζιζου και τις εμπειριες των υπολοιπων απο εξω, με το καλο σε 1-2 χρονια θα γραφω κι εγω τα δικα μου αντιστοιχα :)
Αυτο με τις τυχαιες συναντησεις ειναι μαγεια, μεσα στη Λημνο στη μοναδα των 15 ατομων πετυχα γειτονα απο το airbnb που ειχα νοικιασει στην Καλυμνο το '16, συμφοιτητη απο το ετος μου στη Σχολή και μακρινο ξαδερφο απο το διπλα χωριο απο των γωνιων μου
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Πότε θα ανοίξει τοπικό για τα παιδιά μας ,να ξέρουμε να τους κάνουμε λογαριασμό.?
Έλα καλησπέρα καληνύχτες ,πολύ δύσκολη περίοδος από άποψη καιρού στην Κύπρο ,η μικρή ξεκινάει σχολείο την άλλη βδομάδα ,και έχω τον υπουργό Παιδείας(ανύπαρκτη στην Κύπρο ,γενικά) να κόβει μαλλιά ,μούσια σκουλαρίκια κολάν (???) Ψεύτικες βλεφαρίδες(ποιος θα το κρίνει αν είναι ψεύτικη ???)και έντονα βαμμένα νυχια στους μαθητές.Ρε που ζουμε

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Γ Γυμνασίου θυμάμαι ήταν που έπαιρνα ωριαίες από τον θεολόγο για τα σκουλαρίκια μου. Αθώες εποχές με θεολόγους που ευαγγελίζονται απόψεις ΧΑ, τι ωραία που περνούσαμε στο Πειραματικό, not
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στα σχολικά μας χρόνια,αποβολές/συστάσεις/απουσίες/τηλ σε γονείς,έπεφταν βροχή.Ο λόγος?Απλά ξεχνάγαμε να γυρίσουμε από το διάλειμμα γιατί παίζαμε μπάσκετ με τις ώρες. Αθώες εποχές δεν ξέρω αν ήταν.Σιγουρα όμως, δεν έχουν καμία σχέση με τη σημερινή γενιά μαθητών.


Μου έκανε εντύπωση το σχόλιο του Άντον περί παιδείας στην Κύπρο.Αφενος,γιατί την έχω στο μυαλό μου ως μια οργανωμένη κοινωνια (από διάφορες συζητήσεις που έχω κάνει).Αφετερου,γιατί ο Άντον έχει ζήσει (και) Ελλάδα.Ισως την πιο απαίδευτη «πολιτισμένη» χώρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά, 500 χρόνια πίσω αυτές οι αποφάσεις στην Κύπρο.

Θυμάμαι χρονιά 1999, 1η Γυμνασίου τότε, είχαμε μια φιλόλογο που έλεγε πως δεν πρέπει να ερχόμαστε με βράκες στο σχολείο και εννοούσε τα σορτσάκια και τις βερμούδες. Και πως θα παίξω μπασκετάκι στα διαλείμματα κυρά μου;
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Η Κύπρος έχει οχυρωθεί πίσω από δουλειές στο δημόσιο ,τα φράγκα που κάνανε μετά την εισβολή και ο μόνος θεός είναι τα λεφτά ,παιδιά τούβλα κατά 75-80 %. Η οργάνωση έχει να κάνει μάλλον με προβατοποιηση.
Χωρίς ιστορική μνήμη ,χωρίς ευαισθησίες,μέτρα μόνο το μέγεθος και η μάρκα .
(Μιλάω για πλειοψηφία πάντα.)

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
Antoni-o
National Manager
National Manager
Posts: 8420
Joined: Wed Jul 09, 2008 10:11 am
Football Manager της ομάδας: Νone
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Άρσεναλ
Status: Sleeping
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Το τι λεφτά έχουν οι Κύπριοι ακόμα το σκέφτομαι πολλές φορές. Έμεινα Λευκωσία στην έκτη δημοτικού και την πρώτη γυμνασίου. Το μισό μου τμήμα από έκτη δημοτικού πήγε σε ιδιωτικά σχολεία, και το παρεάκι μου στην πρώτη γυμνασίου, αν εξαιρέσεις έναν ακόμα καλαμαρά σαν κι εμένα, είχαν όλοι μονοκατοικίες με πισίνα και σπούδασαν τελικά Αγγλία. Ακόμα σκέφτομαι πόσα λεφτά παραπάνω είχαν οι άλλοι που πήγαν σε ιδιωτικό

Sent from my PH-1 using Tapatalk

Bob Dylan wrote:“When you got nothing, you got nothing to lose”
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Η γενιά λοιπόν αυτή σπούδασε(???) αποβλακωθηκε.και μεγαλώνει τώρα τα παιδιά της.ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ .
Στις δουλειές τους όσοι είναι επαγγελματίες πετυχαίνουν πράγματα .αλλά υπάρχει και κόσμος που είναι υδραυλικος-μηχανολογος αυτοκινητων-μπροκερ .
Δεν διαβάζουν τίποτα.ΤΙΠΟΤΑ.δεν ενδιαφέρονται για τίποτα.η πιο πετυχημένη μικροεπιχείρηση στην Κύπρο είναι Η ΝΥΧΟΥ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ .πάνε άντρες γυναίκες ,κορίτσια.

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω γνωρίσει Κύπριο που έχει αφήσει σπουδές Αγγλία γιατί "έβρεχε συνέχεια" και οι συγκάτοικοι του έπαιζαν lol και βαριόταν. 'Ηρθε Αθήνα να κάνει χαμηλότερου επιπέδου σπουδές στο ίδιο αντικείμενο και ήταν χαλαρός μέχρι ένα σημείο.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2892
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Μόλις επέστρεψα από το Yellowstone. Παίδες όποιος κάνει το υπερατλαντικό (ή ζει στην ήπειρο, γκουχου γκουχου equi/geo) ΠΡΕΠΕΙ να το βάλει στο πρόγραμμα κι ας είναι στην μέση του πουθενά.
Μέσα σε 12 ώρες είδα 4 καταρράκτες, 3-4 θερμοπίδακες, μια απίστευτα όμορφη/πολύχρωμη πηγή, ένα σωρό βίσονες (μάλιστα οδήγησα και ακριβώς δίπλα από 3), ένα σωρό ελάφια, ζαρκάδια, μεγάλα ελάφια (elk) και κάποια από τα ωραιότερα τοπία που έχω δει (ποτάμια, λίμνες, δάση, βουνά). Αν δεν νύχτωνε και δεν γέμιζε η κάρτα μνήμης της φωτογραφικής, ακόμα εκεί θα ήμουν (btw, το πάρκο είναι περίπου 9 χιλιάδες τετραγωνικά χιλιόμετρα, οπότε γύρισα ένα ελάχιστο κομμάτι του).
Εύκολα στο top 3 των κορυφαίων εμπειριών στην ζωή μου αν όχι η κορυφαία, και σίγουρα θα ξαναπάω στην πρώτη ευκαιρία για περισσότερες μέρες.
User avatar
lisandro9
Football Legend
Football Legend
Posts: 12619
Joined: Tue Nov 03, 2009 8:38 pm
facebook προφίλ: giannis.diamantidis.14
twitter: ioannisdiam
Status: watching basketball
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0


johndoe wrote:Μόλις επέστρεψα από το Yellowstone. Παίδες όποιος κάνει το υπερατλαντικό (ή ζει στην ήπειρο, γκουχου γκουχου equi/geo) ΠΡΕΠΕΙ να το βάλει στο πρόγραμμα κι ας είναι στην μέση του πουθενά.
Μέσα σε 12 ώρες είδα 4 καταρράκτες, 3-4 θερμοπίδακες, μια απίστευτα όμορφη/πολύχρωμη πηγή, ένα σωρό βίσονες (μάλιστα οδήγησα και ακριβώς δίπλα από 3), ένα σωρό ελάφια, ζαρκάδια, μεγάλα ελάφια (elk) και κάποια από τα ωραιότερα τοπία που έχω δει (ποτάμια, λίμνες, δάση, βουνά). Αν δεν νύχτωνε και δεν γέμιζε η κάρτα μνήμης της φωτογραφικής, ακόμα εκεί θα ήμουν (btw, το πάρκο είναι περίπου 9 χιλιάδες τετραγωνικά χιλιόμετρα, οπότε γύρισα ένα ελάχιστο κομμάτι του).
Εύκολα στο top 3 των κορυφαίων εμπειριών στην ζωή μου αν όχι η κορυφαία, και σίγουρα θα ξαναπάω στην πρώτη ευκαιρία για περισσότερες μέρες.
Το εχω δει σε ντοκιμαντέρ και φαίνεται πολυ ωραιο. Στο ντοκιμαντέρ βεβαια ειχε και ενα σωρο λυκους. Με αμαξι το γυρνας η πας και με ποδια;

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2892
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Και λύκους έχει, και αρκούδες, και όλα τα καλά :P Όταν μπαίνεις στο πάρκο σου δίνουν ένα χαρτί που σου λέει τι αποστάσεις πρέπει να κρατάς από τα ζώα, τι να κάνεις αν βρεθείς κοντά τους και καταλήγει "You are responsible for your own safety" :P

Κοίτα, προσωπικά το πήγα κυρίως αυτοκίνητο και κατέβαινα για φωτογραφίες, με την εξαίρεση ενός καταρράκτη που είχε εύκολο/μικρό μονοπάτι και μιας λίγο χωμένης λίμνης στα οποία και περπάτησα κανένα 10λεπτο για το καθένα. Σε γενικές γραμμές από την μια προφανώς χρειάζεσαι αυτοκίνητο γιατί είναι αχανές, αλλά κάποιες μικρές διαδρομές μπορείς να τις κάνεις ποδαράτα αρκεί προφανώς να είσαι προσεκτικός με τα ζώα.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Yellowstone θέλω πάρα πολύ να πάω. Μαζί με το Yosemite που έκανα τον Απρίλη ήταν στα τοπ2 από πάρκα στην Αμερική που θέλω να κάνω. Περιμένουμε να ανεβάσεις τίποτα

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62699
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ναι ρε [System Interruption: Μη βρίζεις!] ανέβασε.

Καλημέρες βτς. Το τοπικ αργοπεθαίνει.

Μας καύλωσε ο Τζοντοης. Αν και εγώ είμαι χεστης με τα ζώα-εξαιρουνται οι αλεπούδες που δύο τρείς έχω ταισει εδώ Γλασκώβη- (&ινβ4 και με ανθρώπους αν κρατάνε σιδερικο) έτσι όπως τα περιγράφει γλαφυρά και ζωντανα, μοιάζει υοεργαματο...Ρε μήπως να παραταγες τις δουλειές εκατομμυρίων και να γινοσουν ντοκιμαντεριστης;



Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”