Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27180
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

:twisted: :twisted: :twisted:
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Με είχε πάει ο αδερφός μου σε αρκετά όταν ήμουν μικρός. Το πρώτο που θυμάμαι (όχι με λεπτομέρειες αλλά ξεκάθαρα) είναι AEK-Αθηναϊκός 3-2 το '93 που ήμουν 4. Από το '97 που έφυγε για Πάτρα έπαιξε διάλειμμα και ξαναπήγα το 2004 (15 χρονών μαντράχαλος) σε ένα ΑΕΚ-Χαλκηδόνα στο οποίο μπήκαμε με μεγάλη καθυστέρηση και φτάσαμε κάτι δευτερόλεπτα πριν κάνει ο Σοάρες το 1-0.
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

PanosBonJovi wrote: Wed Jul 24, 2019 3:32 pm Ερωτηση γκάιζ, ποια ειναι τα κριτήρια για να νοικιάσεις αυτοκίνητο σε ελληνικό νησί; (Πάρο-Νάξο) και ξέρετε τιμές;

Μερσί
Κανονικά πρέπει να είσαι πάνω από 23 για να μη σε ζαλίσουν και ζητήσουν έξτρα. Τιπ: Μην κλείσεις από σάιτ, μόνο από τηλέφωνο, αλλιώς θα πληρώσεις τιμή τουρίστα. Η Μπλου Σταρ πάντως έχει ένα πακέτο με έκπτωση μισή τιμή στο αμάξι μιας και πας Πάρο-Νάξο.
Paliakoudis wrote: Ωραία αφορμή για #throwback πρώτη φορά στο γήπεδο
Εγώ είμαι κυριολεκτικά το σύνθημα "θυμάμαι ακόμα ήμουν παιδάκι όταν με φέρανε μες το Καραϊσκάκη", 5 χρονώνε με Ήρα.
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δυστυχώς δεν θυμάμαι ποιο ήταν το πρώτο μου ματς ....Θυμάμαι ότι ήταν στο παλιό Καραΐσκάκη και ότι έπαιζαν Καραταϊδης , Πουρσανίδης κλπ αρχαίοι
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

21 είμαι και ναι δεν έχω πάει ποτέ γήπεδο

Από την οικογένεια κανείς δε βλέπει μπάλα και οι διάφοροι φίλοι μου πηγαίνουν μόνο μπάσκετ.
Οπότε ναι πρώτη φορά θα είναι σήμερα.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

User avatar
chris792
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7158
Joined: Mon Dec 29, 2008 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Newcastle United
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Sky Valley
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tiziano wrote: Εγώ είμαι κυριολεκτικά το σύνθημα "θυμάμαι ακόμα ήμουν παιδάκι όταν με φέρανε μες το Καραϊσκάκη", 5 χρονώνε με Ήρα.
Image

Ολυμπιακός-Σλάβια Μοζίρ 1997 ΟΑΚΑ προκριματικά ΤσΛ στην τρυφερή ηλικία των 5.
When a man lies, he murders some part of the world.
These are the pale deaths which men miscall their lives.
All this I cannot bear to witness any longer.
Cannot the kingdom of salvation take me home?



ImageImage

Hypocrisy made paramount, paranoia the law.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10055
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Παιδιά πρώτο ματς τι 2000 και μετά πάτε και βάζετε; Εκεί να μας θυμίσετε τα χρόνια μας θέλετε;

Πρώτο ματς στο ποδόσφαιρο για μένα ήταν το 93, αν έψαξα σωστά την προϊστορία των ομάδων. Ήταν ένα ματς Απόλλων-Ολυμπιακός 0-0 στη Ριζούπολη που είναι σχετικά κοντά στη γειτονιά μου και πήγαμε με τον πατέρα μου. Πρέπει να έπαιζε Κρίστενσεν τότε.
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε γήπεδο πρώτες φορές (ή αυτές που θυμάμαι) να ήμουν 4-5 χρονών στην ομάδα που έπαιζε ο πατέρας μου. Ο φροντιστής μου είχε φτιάξει εμφάνιση για να την φοράω και να είμαι ουσιαστικά η μασκότ :D .Οπότε φαντάζεστε τι είχαν δει τα ματάκια μου σε τοπικά γήπεδα πριν το 1990, αλλά ευτυχώς δεν μου γάμησαν την ψυχολογία, ίσα ίσα.
Σε παιχνίδι υψηλού επιπέδου θυμάμαι είχα πρίξει τον πατέρα μου να πάμε να δούμε τον Σαραβάκο, και όχι τον Παναθηναϊκο, έτσι του το ζήτησα. Σίγουρα 1990 και μετά. Απλά δεν θυμάμαι αν ήταν το πρώτο με Ηρακλή, με Γιοβάνοβιτς μέσα, ή με ΟΦΗ που πρέπει να είχε γίνει κηδεία στο ΟΑΚΑ. -gioupi

Πάντως το παιχνίδι που θα μου μείνει αξέχαστο είναι το Παναθηναϊκος Γιούβε 3-1 το 2000. 15 στα 16 μαζί με τον τωρινό μου κουμπάρο και άλλο ένα φίλο.

to nou sou σε έφαγα. Τι 1993 ρε παιδάκι; :D .
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10055
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Μίλησα για ποδόσφαιρο. Τότε όλοι οι Ολυμπιακοί ήμασταν μπασκετικοί. Οπότε πηγαίναμε περισσότερο μπάσκετ. :P

Btw το πιο αξέχαστο ματς που είδα live πρέπει να ήταν το Ολυμπιακός-Ρεάλ 3-3. Είχα πονοκέφαλο όταν ο Ζάχοβιτς έκανε το 3-2. Το πίστευα πως θα πέσει το γήπεδο εκείνη την ώρα.
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπάσκετ 1η φορά ΑΕΚ-ΠΑΟ ανάμεσα σε αεκτσήδες. Να βγαίνει ο Μποντιρόγκα για ζέσταμα, να τον γιουχάρει όλο το γήπεδο, να δείχνει αυτιά αλά Σπανούλης, και να ακολουθεί βροχή από αναπτήρες. Δεν θυμάμαι χρονολογία. Σίγουρα πριν από 2002 ή κάπου εκεί.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62638
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Από 1988 Καραϊσκάκη για εθνικό. 1991 πρώτη φορά Ελ πάσο Καλλιθέα. Με παππού-μαμα εθνικός μεμπαμπα και θείο Καλλιθέα. Πρώτη φορά μόνος μου γήπεδο είχα πάρει διαρκείας τη χρονιά στο ΟΑΚΑ με ζιοβανι ζλατκο. Η 90 η 120 χιλιάδες μου είχαν φύγει. Τουλάχιστον το μισό χαρτζιλίκι από τα ρημαδια τα κάλαντα. Αλλά εκείνο άξιζε.

Το ματς που θυμάμαι πιο πολύ αν θυμάμαι σεζόν ήταν 93?94? με επαλε σε εθνικό ενάντια σε προοδευτική να πέφτει ο εθνικός και να βάζει γκολ ο Σκύλος εκεί κοντά στο 89-90. Νομίζω είχε και Καψή τότε ο εθνικός. Πρέπει να ήταν πρώτη φορά με πάνω από 8-10κ χιλιάδες εθνικούς το σκακης(το παλαιό το ορθόδοξο με μάρμαρο και ταρτάν). Τότε ερχόταν από άλλες ομάδες και είχε και κάνα 1000ρικο η προοδευτική.

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3604
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

92-93, Ολυμπιακός Έδεσσαικος 1-1. Με είχε πάρει ο πατερας μετα από πολλα παρακάλια γιατι: ελα μωρε ήρεμα θα ειναι θα δει και πολλα γκολ το μικρό. Κατέληξε σε γιούχα, βρισίδια και νομιζω τελευταίο ματς του Μπλαχίν, που απ αυτά που μου έλεγε ο πατέρας μου νόμιζα οτι ειναι ο καλύτερος προπονητής στον κόσμο.

Πάντως ητανε αρκετό για να πρήζω το πατερα κάθε Κυριακή να με ξαναπαιρνει μαζι από τότε.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10055
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Μπάσκετ πρέπει να ήταν ή ένα Ολυμπιακός-Περιστέρι στο ΣΕΦ όπου θυμάμαι πως η ποδοσφαιρική ομάδα είχε κάποιο αποτυχημένο αποτέλεσμα (κλασσικά εκείνη την περίοδο...) και το γήπεδο φώναζε "νάτοι νάτοι οι πρωταθλητές και όχι τα @@ οι ποδοσφαιριστές" ή ένα Σπόρτιγκ-Παναθηναϊκός για το Κύπελλο όταν έπαιζε στον Παναθηναϊκό ο Γκάλης και είπα στον πατέρα μου να πάμε για αυτόν.

Κι εμείς είχαμε διαρκείας όλες τις χρονιές στο ΟΑΚΑ. Ήμουν με συμμαθητές που οι γονείς μας έκαναν και παρέα και είχαν πάρει μια σειρά διαρκείας και όλο και κάποιος δεν ερχόταν, οπότε μπαίναμε πάντα και τζάμπα. :)
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9904
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

tiziano wrote: Wed Jul 24, 2019 4:34 pm
PanosBonJovi wrote: Wed Jul 24, 2019 3:32 pm Ερωτηση γκάιζ, ποια ειναι τα κριτήρια για να νοικιάσεις αυτοκίνητο σε ελληνικό νησί; (Πάρο-Νάξο) και ξέρετε τιμές;

Μερσί
Κανονικά πρέπει να είσαι πάνω από 23 για να μη σε ζαλίσουν και ζητήσουν έξτρα. Τιπ: Μην κλείσεις από σάιτ, μόνο από τηλέφωνο, αλλιώς θα πληρώσεις τιμή τουρίστα. Η Μπλου Σταρ πάντως έχει ένα πακέτο με έκπτωση μισή τιμή στο αμάξι μιας και πας Πάρο-Νάξο.
Paliakoudis wrote: Ωραία αφορμή για #throwback πρώτη φορά στο γήπεδο
Εγώ είμαι κυριολεκτικά το σύνθημα "θυμάμαι ακόμα ήμουν παιδάκι όταν με φέρανε μες το Καραϊσκάκη", 5 χρονώνε με Ήρα.
Ευχαριστώ Tiziano! 23 είμαι, αλλά άλλος θα οδηγήσει γιατι θα θέλει άλλες 15 μέρες για να κλείσει το δίπλωμα μου χρόνο οπότε θα το πάρει στο δικό του όνομα αν το κλείσουμε τελικά. Ευχαριστώ και για το τιπ με την Blue Star, δε το γνώριζα!

Ον τόπικ, πρώτη φορά γήπεδο 2004-05 σεζόν, στη Γ' Εθνική 9 χρονών με πήγε ο πατέρας μου στο τελευταίο ματς της Βέροιας στη Γ' Εθνική, μάλλον με την Κοζάνη ήταν, κερδίσαμε και ανεβήκαμε στη Β'.

Τηλεοπτικό αγώνα που θυμάμαι είναι πάλι κάπου στο '04 ένα ΟΦΗ-Ολυμπιακός νομιζω
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9563
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Trapezitis wrote::twisted: :twisted: :twisted:
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Πρωτο εβερ ποδοσφαιρικο 2001-2002 (ή καπου εκει τσπ) Λεωφορο με Ιωνικο πρωταθλημα με κολλητο και πατεραδες μας. Γουσταραμε τοσο που ξαναπηγαμε κρυφα απο γονεις 3 μερες μετα παλι με Ιωνικο κυπελλο. Στο γυρισμο πρεπει να τις παιζαν κτ Ιωνικοι με κτ Φενταγιν κ πρεπει να κλασαμε λιγο.

Πρωτο εβερ μπασκετικο το 1997 στο Περιστερι με Παναθηναικο οταν επαιζε ο Ντομινικ. Εγω μονο αυτον να ξερω κ να φωναζω κ να μου λεει ο ξαδερφος μου σκασε γτ θα τις φαμε.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”