Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

equi_gonzalez wrote: Wed Jun 26, 2019 4:16 pm Πανταχου παροντα Τιζι, Cambridge τι λεει? Θα ειμαι εκει Αυγουστο-Δεκεμβρη, υπαρχει κανα suggestion που να ψαξω για σπιτι?
Αμάξι δεν θα έχεις υποθέτω. Είναι ένα θέμα η διαμονή στο Καίμπριτζ, ειδικά αφού δεν μπορείς να κάνεις viewings. Για την περίπτωσή σου, μιας και έρχεσαι για μικρό χρονικό διάστημα, θα έλεγα οι επιλογές είναι:

1- Spareroom / student.spareroom
2 - να ψαχτείς μέσω κανενός γκρουπ πανεπιστημίου για καμία ευκαιρία προσωρινής διαμονής (κάνε κανά ποστ σε κλειστό γκρουπ φβ)
3 - openrent/zoopla/rightmove/gumtree (με την επιφύλαξη ότι δεν μπορείς να τα δεις από κοντά)
4 - airbnb με προσωπικό μήνυμα για ντιλ 4-5 μηνών
5 - τα μεσιτικά γραφεία που είναι η συνηθισμένη οδός θα σε γράψουν αφού θες μόνο για 4 μήνες

Αν έχεις το κουράγιο, έλα νωρίτερα κανά δεκαήμερο, μείνε σε ξενοδοχείο/airbnb και κάνε viewings που θα τα έχεις κανονίσει από πριν. Γενικά από τις εμπειρίες που καλύτερα να μου ρίχνεις ένα μπουκέτο την ημέρα παρά να το κάνω αυτό, αλλά συνηθίζεις. Δώσε λίγα παραπάνω λεφτά από το να σου βγει κοτέτσι το σπίτι. Επίσης αν έχεις αμφιβολία ήδη από τις (φτιαγμένες) φώτο, μη χάσεις καν χρόνο να ασχοληθείς.

Όταν έρθει η ώρα για τις εκδρομές (φαντάζομαι θα κάνεις αρκετές να εκμεταλλευτείς το χρόνο αυτό) στείλε υπενθύμιση.
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vandervaggos wrote: Thu Jun 27, 2019 10:47 am Πρώτον καλή τύχη ή αν ήταν χθες πως πήγε τελικά;
Δεύτερον το ΜΚ είναι πάρα πολύ κοντά στο Λονδίνο με το τρένο και δεν έχει να κάνεις απολύτως τίποτα εκτός από το να μεγαλώσεις τα παιδιά σου :D
Για τις σχέσεις με του γονείς, νομίζω στο ξαναείπα, αν σε παρηγορεί δεν είναι ο μόνος και πάντα υπάρχουν και χειρότερα. :P
Σήμερα το πρωί ήταν Βάγγο μου και δεν στο κρύβω την έπαιξα λίγο από την χαρά μου (not literally). Ουσιαστικά ψάχνουν γερμανόφωνο να δουλέψει ως εξυπηρέτηση πελατών για την Deutsche Bank. Και η τύπισσα πραγματικά ήταν από τις ωραιότερες συνεντεύξεις που έχω δώσει. Άνετη, ακριβής, βοήθησε πολύ στο να με χαλαρώσει κι απ' εκεί και πέρα παίξαμε μπαλίτσα υψηλού επιπέδου. Επίσης το πολύ βασικό ότι δεν πρέπει να απαντήσω άμεσα (εξαρχής την είχα πει ότι είμαι διαθέσιμος μετά την 01.10.2019). Με αυτό το όπλο στην φαρέτρα μου αγοράζω λίγο χρόνο μέχρι να απαντήσουν οι malakidoi σε 2 γερμανικές εταιρίες στην Θεσσαλονίκη και εάν πια δεν βγει άκρη Milton Keynes it is. Περιμένω βέβαια απαντήσεις από Newcastle και Nottingham, αλλά εντάξει έφτιαξε το ηθικό μου μετά από σχεδόν 2 μήνες καθημερινής αποστολής βιογραφικών και αρνητικών απαντήσεων.

Όσον αφορά την βαρεμάρα στο ΜΚ δεν έχω κανένα θέμα. Μια μπυραρία θα έχει που θα πάει. Για μπέμπη πρέπει να το βάλουμε και αυτό στο πρόγραμμα γιατί αρχίσαμε να σαρανταρίζουμε και ελλοχεύει ο κίνδυνος να βροντήξει άσφαιρα το ντουφέκι. :D

Για τους γονείς το ξέρω ότι έχω αρχίσω να ακούγομαι λίγο γραφικός, αλλά πραγματικά έχει κάνει ραγδαία επιδείνωση στις σχέσεις μας και πολύ φοβάμαι ότι έχει να κάνει και με την κοπέλα μου. Γι' αυτό χτυπιέμαι να βρω δουλειά για να κόψω την οικονομική εξάρτηση καταρχήν και την συναισθηματική μετά.

Σε/σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον!
Tsakalaki wrote: Thu Jun 27, 2019 10:53 am
Στοπερ, all wishes καμάρι μου!
Ευχαριστώ Αντώνιε θαυματουργέ!
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν συνεχιστεί έτσι άνετα θα κατεβάζετε ομάδες για 5Χ5 οι Βρετανοί του φόρουμ.
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ πειράζει να παίξω DoF? :D
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9570
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Θενκς Τιζιανο! Θα ξαναεπικοινωνησω.

Στοπερ, πρεπει να εχω μια τριτοξαδερφη στο ΜΚ. Αν δε με λυπασαι που θα πρεπει να της πω στο φμπ τα νεα των τελευταιων 15 χρονων της ζωης μου, πες μου να της μιλησω.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2892
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

@Geo: Μετά επιστρέφεις Vancouver; Αν ναι, σίγουρα σε κάποια φάση θα κανονίσουμε να τα πούμε από κοντά γιατί εγώ πάω Seattle από Σεπτέμβρη :)
User avatar
vandervaggos
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25179
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: ▒▓█▀Π▄▀▄Α▀▄▀Ο▄▀Κ▄▀█▓▒
Location: Στο Γιού Κέι που λεν' κι στο χωριό μ'
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Stoperhaimer wrote: Thu Jun 27, 2019 12:42 pm
Για τους γονείς το ξέρω ότι έχω αρχίσω να ακούγομαι λίγο γραφικός, αλλά πραγματικά έχει κάνει ραγδαία επιδείνωση στις σχέσεις μας και πολύ φοβάμαι ότι έχει να κάνει και με την κοπέλα μου. Γι' αυτό χτυπιέμαι να βρω δουλειά για να κόψω την οικονομική εξάρτηση καταρχήν και την συναισθηματική μετά.
Μπα δεν γίνεσαι γραφικός, ίσα ίσα θα μπορούσαμε να ανοίξουμε ξεχωριστό τόπικ να βγάζουμε τα εσώψυχα μας :D
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

johndoe wrote:@Geo: Μετά επιστρέφεις Vancouver; Αν ναι, σίγουρα σε κάποια φάση θα κανονίσουμε να τα πούμε από κοντά γιατί εγώ πάω Seattle από Σεπτέμβρη :)
Ε ναι, λογικα. Τι θα κανεις Σιατλ?
Belingham για καφεδάρα ΤζονΝτο

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8577
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

vandervaggos wrote:
Stoperhaimer wrote: Thu Jun 27, 2019 12:42 pm
Για τους γονείς το ξέρω ότι έχω αρχίσω να ακούγομαι λίγο γραφικός, αλλά πραγματικά έχει κάνει ραγδαία επιδείνωση στις σχέσεις μας και πολύ φοβάμαι ότι έχει να κάνει και με την κοπέλα μου. Γι' αυτό χτυπιέμαι να βρω δουλειά για να κόψω την οικονομική εξάρτηση καταρχήν και την συναισθηματική μετά.
Μπα δεν γίνεσαι γραφικός, ίσα ίσα θα μπορούσαμε να ανοίξουμε ξεχωριστό τόπικ να βγάζουμε τα εσώψυχα μας :D
+1926

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2892
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Geologos wrote: Thu Jun 27, 2019 2:20 pm
johndoe wrote:@Geo: Μετά επιστρέφεις Vancouver; Αν ναι, σίγουρα σε κάποια φάση θα κανονίσουμε να τα πούμε από κοντά γιατί εγώ πάω Seattle από Σεπτέμβρη :)
Ε ναι, λογικα. Τι θα κανεις Σιατλ?
Belingham για καφεδάρα ΤζονΝτο

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk
Αν σήμερα δεν παίξει κάποια ανατίναξη σε ένα call που έχω (που δεν θα παίξει) έρχομαι για δουλειά (Google@Kirkland).
Μια χαρά! Θα το κανονίσουμε :)
master yoda
Off Topic Moderator
Off Topic Moderator
Posts: 14801
Joined: Thu Feb 15, 2007 3:05 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης
Status: +2513 posts
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

μακηδες είναι από τις ωραιότερες σελίδες του φόρουμ αυτές οι τελευταίες

είστε ωραίοι.
Spoiler: show
-I thought our story was epic, you know?
You and me.
-Epic how?
-Spanning years and continents,
bloodshed... epic.
-Come on.
Ruined lives,bloodshed?
You really think a relationship
should be that hard?
-No one writes songs
about the ones that come easy.
Spoiler: show
Πέρασα όλη μου τι ζωή
θέλοντας κάτι...
και έβαλα τα δυνατά μου
να μην το βρω.
Ποτέ...
ακόμη πηγαίνοντας κοντά σε μέρη
που ίσως ήταν
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

vandervaggos wrote:
Stoperhaimer wrote: Thu Jun 27, 2019 12:42 pm
Για τους γονείς το ξέρω ότι έχω αρχίσω να ακούγομαι λίγο γραφικός, αλλά πραγματικά έχει κάνει ραγδαία επιδείνωση στις σχέσεις μας και πολύ φοβάμαι ότι έχει να κάνει και με την κοπέλα μου. Γι' αυτό χτυπιέμαι να βρω δουλειά για να κόψω την οικονομική εξάρτηση καταρχήν και την συναισθηματική μετά.
Μπα δεν γίνεσαι γραφικός, ίσα ίσα θα μπορούσαμε να ανοίξουμε ξεχωριστό τόπικ να βγάζουμε τα εσώψυχα μας :D
Πωωω θέλω τοπικ που θα ξεκινάς τη πρόταση με ρε γμτ το στανιο μου με τις [System Interruption: Μη βρίζεις!] που μπουρου μπουρου μπουρου.

Στοπεραρα τίποτα τίποτα δε σε σταματά τιμιε γίγαντα, σχέση ζωής με τη κοπελα>χαλασμένες σχέσεις με γονείς. Η Κύπρος είναι μαζί του, τβελβ ποϊντς

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9570
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Οχι ρε συ Αντον. Γιατι? Να χαλασεις τις σχεσεις σου με τους γονεις σου? Οτι και να εχει γινει, ειναι οι ανθρωποι που σε εφεραν στη ζωη. Σε λιγα χρονια/ηδη δε θα υπαρχουν πια για πολλους απο μας. Κριμα.

Και αμα υπαρχει αδιεξοδο το καταλαβαινω. Το να τα βαζεις στο ζυγι ομως με μια σχεση γιατι?

Δεν ξερω εννοειται τι εχει γινει σε καμια περιπτωση ειδικα. Just sayin.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Ακριβώς για τον από πάνω λογο που έγραψες. Αυτοί θα φύγουν με τον εγωϊσμο τους κατασττεφοντας τη ζωή σου, εσύ που θα μείνεις πίσω τι θα βάλεις στο ζύγι?
(Εγω είμαι τυχερός όσον αφορά τέτοιου είδους σχέσεων οκ. Αλλά όσες φορές χρειάστηκε πήρα ανοικτά θέση υπερ της γυναίκας, ακόμα και σε περιπτώσεις που πήγαμε σπίτι και της είπα ότι δεν συμφωνώ 100% και έλα να το συζητήσουμε)

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν μπορώ να καταλάβω πως μια γυναίκα μπορεί να είναι πάνω από τους γονείς.Ισως να πλησιάσουν στην περίπτωση που είναι η μάνα των παιδιών σου (γενικά μιλώντας κ για φυσιολογικές σχέσεις πάντα).
Άλλο να θέλω να ζω με την σύντροφο μου χωρίς να δίνω λογαριασμό σε κανέναν κ άλλο να την τοποθετώ πιο πάνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”