Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρες μούτρα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Καλησπερες παιδες!

Από την ηλιόλουστη, λαμπερή Θεσσαλονίκη, που ετοιμάζεται να στήσει διάδρομο με πυρσούς σε κάθε δρόμο το βράδυ της Κυριακής μπας και ξεβλαχεψει.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Σίγουρα η Νοτρ Νταμ είναι παγκόσμιο σύβμολο πολιτισμού και αρχιτεκτονικής. Σίγουρα είναι πανέμορφη και επιβλητική. Αλλά για εμένα συμβολίζει και μια καθολική εκκλησία που για αιώνες έκανε τα αίσχη.

Απο την άλλη δεν μπορώ την κλάψα του Μακρόν και του υπόλοιπου γαλλικού κράτους, ενώ για χρόνια υποχρηματοδοτούσε την συντήρηση του κτηρίου με τα αποτελέσματα που είδαμε. Αν κόπτεστε τόσο, ας προσέχατε από πριν και ας το συντηρούσατε. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω όλο το κλίμα εθνικής ενότητας που προσπαθεί να καλλιεργηθεί γύρω από το ατύχημα.

Παράλληλα, εδώ και μήνες ένα παιδάκι στην Υεμένη πεθαίνει κάθε 10 λεπτά από ασιτία λόγω της γενικότερης κατάστασης. Δεν είδα κανέναν από τους φραγκάτους fabulous καπιτάλες να ενδιαφέρεται και να στέλνει τα γκαφρά του για να σωθούν τα αθώα παιδάκια. Θα μου πει κάποιος ότι λεφτά τους είναι τα δίνουν όπου θέλουν, αλλά λίγο έλεος ρε παιδί μου. Και δεν είδα και κανέναν όταν βομβαρδίστηκε στην Συρία κάπου δεν θυμάμαι ακριβώς ένα αντίστοιχο μνημείο πολιτιστικής κληρονομιάς να χώνει γκαφρά για να αναστηλωθεί. Αλλά εκεί είναι βάρβαροι, δεν είναι πολιτισμένοι ευρωπαίοι.

Τέσπα, εγώ με την φάση είμαι i don't give a shit. Βλέποντας όλο το ζήτημα στα σόσιαλ μυδια, σιχάθηκα καπως τα άτομα και από τις 2 μπάντες που προσπάθησαν να "επιβάλλουν" το πως θα πρέπει να νιώθουν οι υπόλοιποι για αυτό. Είτε με την άποψη "...πως γίνεται να μην σας νοιάζει ότι κάηκε..." είτε με το "...στα παπάκια μας για την εκκλησία και δεν πρέπει να σας νοιάζει..."
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62635
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ρε σύ έρχεσαι σε αντίφαση νομίζω. Γενικά όπως εσύ δε δίνεις shit για το συγκεκριμένο άλλοι δε δίνουν a shit για την Υεμένη και δε ξέρουν ούτε που πέφτει.

Ίσως είναι άδικο ίσως και όχι. Εγώ εσύ και ο άλλος/πλούσιος φράγματος έχουμε διαφορετικά κριτήρια.

Το σωστό θα ήταν να δίνουμε σε όλα a shit με την ανάλογη βαρύτητα αλλά αυτό θα μας έκανε πανομοιότυπους πιθανότατα.

Υγ:που ακριβώς διάβασες ότι δε δίνονταν χρήματα για συντήρηση; γιατί εγώ διάβασα ότι η συντήρηση και του κτηρίου και των διαφόρων κειμηλίων γινόταν τακτικά.

Υγ:δε μπορώ να δώσω περισσότερα κρεντιτ στο τι γράφεται στα σοσιαλ και την άποψη του δίπλα ρε φίλε. Χωρίς παρεξήγησης ζεις σε αυτή τη ρημαδα τη ζωή από στιγμές μέχρι 120 χρόνια...αν είναι να δέχομαι την άποψη κομμάτων, φίλων, κοπέλας συγκροτημάτων δε θα ζούσα για εμένα θα ζούσα για τα πιστεύω των άλλων. Το λέω γιατί δε κατάλαβα γιατί το έγραψες ότι "πήγαν να το περάσουν οι δύο πλευρές"...και επειδή υπερίσχυσε η μία, εσύ από αντίδραση έκανες το ανάποδο;

Έχεις την άποψη σου. Έχουν οι δύο ομάδες τη δική τους.

Εντιτ: συμφωνώ απόλυτα για τη Γαλλία και τη πολιτική της βτς όπως τα γράφεις για Συρία-νομιζω πάντως ότι τα αρχαία έχουν χτυπηθεί κυρίως από τζιχαντιστές που κατέστρεφαν μνημεία-τουλαχιστο έτσι είχε προωθηθεί κτλ. Ίσως βέβαια η Γαλλία να είναι και λίγο πιο χτυπημένη μιας Κάιντα τελευταία χρόνια από τρομοκρατικές και αεροπλάνα με παλαβους οδηγούς/πιλότους μέχρι και κίτρινα γιλέκα και φίμωση του διαδικτύου όλα πάνω της πέφτουν.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk




Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Η εκκλησία η Ρωμαίο καθολική αφραγκη θα είναι...
Ποιος ήταν υπεύθυνος για την συντήρηση του ΝοτρΝταμ? Εκκλησία η κράτος? Και αν ήταν το κράτος, γιατί???
Να φτιαχτει πρεπει,οπωσδήποτε. Ας βοηθήσει. Και η ορθόδοξη :)

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υποθέτω πως για να μπει κάποιος εκεί μέσα κόβουν εισιτήριο, σωστά; Οπότε μιλάμε για μια τουριστική επιχείρηση και όχι Καθολικό κειμήλιο που μπορεί να μπει ο οποιοσδήποτε πιστός και να προσευχηθεί. Οπότε μπορούν να το δημιουργήσουν ξανά από τα έσοδα τους ή να το κλείσουν το μαγαζάκι.
Σίγουρα ήταν σήμα κατατεθέν της πόλης και μέρος με τουριστικό ενδιαφέρον και [System Interruption: Μη βρίζεις!] που έγινε αυτό που έγινε, αλλά κι εγώ δεν βρίσκω λόγο να γίνει δωρεά, τη στιγμή που σε άλλα μέρη του κόσμου πεθαίνει κόσμος, όπως είπε ο Θανάσης.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Είναι false equivalency να συγκρίνουμε τα παιδιά που πεθαίνουν από ασιτία με την αναστήλωση της Notre Dame. Αρχικά δεν ξέρουμε πόσα παιδιά σώζονται κάθε χρόνο από ανθρωπιστική βοήθεια και σίγουρα η λύση σε τέτοια θέματα δεν είναι να δώσεις φαγητό/χρήματα στα παιδιά αλλά πιο οργανωμένες προσπάθειες για να αποκτήσουν οι χώρες τους π.χ. Υεμένη τα μέσα να παράξουν πλούτο (εκεί πάμε στο αν θέλουν οι προηγμένες χώρες να τις αφήσουν ή προτιμούν να καπιλεύονται τον παραγόμενο πλούτο, αλλά ξεφεύγουμε).

Και καλώς ή κακώς κάποια πολιτιστικά μνημεία πρέπει να προστατεύονται. Η Notre Dame είναι ένα από τα μεγαλύτερα μνημεία (αν όχι το μεγαλύτερο) του μεσαιωνικού κόσμου και είναι σωστό να αναστηλωθεί και να έρθει όσο πιο κοντά γίνεται στην original μορφή της είτε με δωρεες είτε με κρατική επιχορήγηση. Αντίστοιχη κινητοποίηση θα περίμενα και για τον Παρθενώνα ή την πυραμίδα της Γκίζας.
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θεωρείς οτι χρειάζεται οικονομική βοήθεια πέρα από την αυτήν που θα πάρει από μια κρατική επιχορήγηση ή οποιονδήποτε άλλον εμπλέκεται και έχει κέρδος από αυτό το μνημείο; Δεν είπα να το αφήσουν κάρβουνό, απλά αν χρειάζεται παραπάνω βοήθεια πέρα από αυτούς που εμπλέκονται.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Αυτό είναι καθαρά οικονομικό θέμα. Αν η κρατική επιχορήγηση/όποιος βγάζει κέρδος μαζέψουν τα απαιτούμενα χρήματα, προφανώς δεν θα πρέπει να "καούν" παραπάνω χρήματα σε αυτό. Πάντως λόγω της σημαντικότητας του μνημείου είναι αποδεκτό imho να διατεθούν όσο περισσότερα χρήματα για να γίνει η καλύτερη δυνατή δουλειά, ακόμα και αν ένα μέρος από αυτά υποχρησιμοποιηθεί (βλέπε diminishing returns).
User avatar
happyyy
Football Legend
Football Legend
Posts: 11418
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης-AC Milan-Chelsea-Betis
Status: If you don't go crazy you are not normal...
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Kante 31 χρονών τον πουλάς με 97 μύριια που δίνει η μπαρτσα?

Μπορώ να αγοράσω με τα ίδια λεφτά 25 χρονών τον lewis cook.
Oι τρεις φιλοι...
zidane72003 wrote:Μαστορα γι'αυτο ποτε δε θα γινεις happy...Εισαι μικρος και ανιδεος μπροστα του...Αυτος εκτος απο βουτιες ξερει και απο χιουμορ
Ο Ντιέγκο Φορλάν τόνισε: «Ο Άρης μας νίκησε δίκαια. Πρόκειται για μία μεγάλη ομάδα»
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Καλημέρα από Τάφο του Ινδού, το πρωινό μπασκετακι στέφθηκε με επιτυχία
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

happyyy wrote: Wed Apr 17, 2019 11:59 pm Kante 31 χρονών τον πουλάς με 97 μύριια που δίνει η μπαρτσα?

Μπορώ να αγοράσω με τα ίδια λεφτά 25 χρονών τον lewis cook.
Μη μου πεις οτι δεν τον έδωσες;



Καλησπέρα από την Θεσσαλονίκη!
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
happyyy
Football Legend
Football Legend
Posts: 11418
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης-AC Milan-Chelsea-Betis
Status: If you don't go crazy you are not normal...
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

οχι δεν τον έδωσα γιατί η man utd δεν έδινε τον cook
Oι τρεις φιλοι...
zidane72003 wrote:Μαστορα γι'αυτο ποτε δε θα γινεις happy...Εισαι μικρος και ανιδεος μπροστα του...Αυτος εκτος απο βουτιες ξερει και απο χιουμορ
Ο Ντιέγκο Φορλάν τόνισε: «Ο Άρης μας νίκησε δίκαια. Πρόκειται για μία μεγάλη ομάδα»
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62635
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Καλημέρα σε όλους.

Εκείνη η ώρα που μαθαίνεις ότι η gilf προϊσταμένη σου έπαιζε μπαλιτσα Σουηδία (παίζει να είναι και σουηδέζα)στην πόλη που ονειρεύεσαι να πας να ζήσεις... Τίμιο 15λεπτο οφφ από τη δουλειά.

Οφφ για 5 μερουλες μιας και έχουμε Easter δω πανου. Ταξιδεύουμε σήμερα για Σαουθάμπτον και Σάββατο πάμε 3 μέρες Κορνουάλη όπου και θα περιμένουμε επεισόδιο γκοτ.

Τετάρτη ανυπομονησία μιας και έχουμε κλείσει σινεμά από 9-3 για ινφινιτι γουορ και εντγκειμ πρεμιέρα μεταμεσονύχτια.

Τις ευχές μου για ένα τέλειο 4ημερο στους πραγματικούς βόρειους. Καλημέρα και επίσης ευχές σε ημιτασιον βόρειους κεντρικούς και νότιους.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ότι μας έβαλες μαζί με ιμιτασιόν βόρειους κ κεντρικούς,μου ράγισε την καρδιά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”