Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9117
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

σύμφωνα με μοτζο μόνο εγώ μπορώ να βάλω φώτο γνωστό ξένο κωμικό και να μην καταλάβετε διαφορά irl!!
Spoiler: show
Image
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10050
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Κι εγώ δεν έχω γνωρίσει κανέναν σας, κυρίως γιατί όταν άρχισα να γράφω ήμουν ήδη εξωτερικό, αλλά και γιατί δεν είχα τόση οικειότητα ακόμα. Πολύ θα ήθελα πάντως και τώρα που θα κατέβω Αθήνα για Πάσχα είναι μια καλή ευκαιρία για όποιον ψήνεται.

Μου μοιάζει αστείο, αλλά μπορεί εγώ να μην έχω συναντηθεί με κανένα μέλος, αλλά το έχει κάνει φίλος μου μέσω εμου. Έχει βρεθεί με vdv που είχε διαθέσιμο ένα εισιτήριο της Σιτι στο Μάντσεστερ και τότε ο φίλος μου έμενε εκεί και ψηθηκε να πάει και πόσταρε και φωτό στο φβ μαζί του.

Κατά τα αλλά, επιβεβαιώνω ότι έχω φτάσει σε σημείο να θέλω να κάνω μπλοκ τον Ζιντάν αλλά να έχω κρατηθεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
theoatis
Indispensible
Indispensible
Posts: 1528
Joined: Sat Oct 28, 2006 8:51 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos, Ερμιονίδα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1η επαφή με το manager το 2004, 1η επαφή με το forum το 2006 όταν ο κολλητός μου (που γνώρισα στη σχολή και κολλήσαμε αρχικά λόγω fm) μου λέει "μ@λ@κ@ μπες εκεί (εδώ δλδ) να δεις που "πλακώνεται" ο Νικ (φίλος του) με αυτούς που φτιάχνουν τα ελληνικά στατιστικά των παικτών επειδή παίζουμε Αγγλία και στην Ελλάδα παίρνει συνέχεια το πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ". Κάπως έτσι ξεκίνησε η επαφή, τα παιδιά αποστασιόποιηθηκαν από το forum, εγώ παρέμεινα κυρίως γιατί με κράτησαν οι Ιστορίες του Τσακ, του Gonzo, Του Tasosbin και γενικά οι ιστορίες. Περισσότερο παρακολουθούσα διακριτικά, γιατί όπως είπε και ο BuLLs3y3 έλεγα να γράψω κάτι, αλλά κόμπλαρα και το έσβηνα. "Ζήλευα", πάντα με την καλή έννοια, την σχέση που έχουν αναπτύξει πολλά παιδιά και σκεφτόμουν ότι αν έγραφα όσο παρακολουθήσα θα είχα κάνει ωραίες παρέες. Για τον χαρακτηρα μου ήταν μεγάλο βήμα η μπάλα που παίξαμε πριν 1,5 χρόνο, μου είναι πολύ δύσκολο να "μπαίνω" σε ήδη διαμορφωμένες παρέες. Όπως και να χει τα καλύτερα χρόνια εδώ τα περάσαμε, και πάντα θα χαίρομαι που κι άλλα παιδιά έχουν την τρέλα που κάποιοι δεν θα καταλάβουν ποτέ.
Red Point Guard
Ένας εναλλακτικός χώρος απόψεων για τον μπασκετικό Ολυμπιακό
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62636
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Βασικά μετά από καιρό νομίζω ότι είχαμε διαμορφώσει και ένα κλίμα οι "παλιοί"και αν δεν ήσουν χαλαρός ήταν αρκετά πιο δύσκολο να "εισχωρήσεις" με κάθε έννοια. Και εγώ αν έβλεπα να μιλάνε μεταξύ τους τύποι για πράγματα που μόνο αυτοί καταλάβαιναν θα μου ήταν δύσκολο να μπω μέσα ξαφνικά να πετάξω το παπαριλικι μου ειδικά αν ήμουν και πιο συνεσταλμένος όπως όταν ήμουν 19-20.

Πραγματικά εκεί κάπου το 2007 νομίζω ήταν το μάξιμουμ που είχε φθάσει το φόρουμ με παιδιά να κανονίζουμε μπάνια, φαγητά, μπάλες, μπάσκετ και να κάνουμε παρέα.


Ο τελευταίος που γνώρισα και χάρηκα ήταν πχ ο ΤζονΝτος τον οποίο και εκτιμώ γενικά και σαν άτομο και μπορέσαμε και φιξαραμε (οκ είχα αναγκαστικά και άλλους μαζί αλλά νομίζω δε σε εκλασα)να τα πούμε και από κοντά.

Καλημέρα νοσταλγία. Παρασκευή. Μεγάλη ανακοίνωση στη δουλειά χθές και από Δευτέρα έχουμε freel/dress down code. Παρτάλια με φόρμες θα σκαμε επιτέλους.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3904
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Ladies and gentlemen and others... Καλημερες!
2009 νομίζω πρώτο μπήκα εδω μεσα... Αλλα ανενεργός σχετικά!
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

ειχα γνωρισει στα 13 μου τον Ζινταν, θα σεβεστε
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62636
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times


Off Topic:
basketακι Αμπελόκηπους; Θυμάμαι καλά;;;
Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Ναι,μια Κυριακη στα γηπεδα πισω απο την Λεωφορο. Την επομενη εγραφα Νεοελληνικη Γλωσσα :D
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62636
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Θυμάμαι και τζιεφ και Βασίλη τον αδερφό του νομίζω. Ήσουν 13 και εγώ στα αδύνατα μου και δε μπορούσα να σε κουνήσω εύκολα. Είχες και αυτό του χάντμπολ. Φάγαμε καλό αθλητικό ξυλικι ρε φίλε. Και σχεδόν ίσο μποι με μένα.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

γραψε λαθος, 14 ημουν. αλλα ωραια ματσακια ειχανε γινει, επισης δεν θυμαμαι ονομα μελους να ερχεται και να φευγει σουμπιτος επειδη του γυρισε το ποδι(;)
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5897
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Jordi_7 wrote: Fri Apr 05, 2019 1:35 am Κάποιους τους έχω στο μυαλό μου με το αβαταρ τους. Image

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι ειναι γνωστο και ειμαστε πεπεισμενοι οτι θα ισχυει και στην πραγματικοτητα οτι ο Σπωνης μοιαζει με τον Καντονα, ο Γκεκαμ με τον Χαβιε Μπαρδεμ, ο Τραπ με τον νονο και ο Μαστερ Γιοντας ειναι ωραιο καβλακι
User avatar
Aris7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6702
Joined: Sun Apr 06, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Andy Roddick
Αγαπημένη Ομάδα: Andy Roddick
twitter: Maritus7
Status: Andy Roddick
Location: Andy Roddick
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

σαν να γύρισε ο χρόνος 10 χρόνια πίσω νιώθω!

καλή φάση

γενικά, απο οτι βλέπω, λέει registered 2003 (LOL) αλλα οκ πρώτα χρόνια αραιά και που, το μπαμ έγινε νομίζω όταν είχα παέι Αγγλία το 06-07.

Και η πρώτη συνάντηση με άτομα του φόρουμ έγινε όταν γυρισα απο Αγγλία πριν παω στρατο και κατέληξα μετά απο 7-8 μήνες να πηγαίνω και καλοκαιρινές διακοπές μαζί τους. λολ.

γενικα η αλήθεια είναι, οτι μας έχει κρατήσει καλή παρέα το συγκεκριμένο φόρουμ για ενα πολύ μεγάλο μέρος της ζωής μας. Μόνο και μόνο που κατάφερα μέσα απο αυτό να αποκτήσω φιλίες ζωής, θα έχει μια θέση στην καρδιά μου (<3)

Απο εκεί και πέρα, απο φάσεις που θα θυμάμαι πολλές. Τσακωμοί στο γήπεδο στις συναντήσεις, με Σπώνη μονίμως να γκρινιάζει (ακόμα και τώρα που γεράσαμε :p), Μπουγάτσα & Γιορις το ίδιο, αναλύσεις επικές μετά τους αγώνες, τη πρώτη συνάντηση στο Χαιδάρι ( -suicide :-# ) με άτομα απο το φόρουμ, σπίτι Ταζ με επικές στιγμές καψίματος, ταξίδια, τυχαίες συναντήσεις (Λεο στο Ελ. Βενιζέλος ΛΟΛ) (και κάποιον άλλο επίσης κατά τυχη στο Ελ. Βενιζέλος (τον Κρις? δεν θυμάμαι), Ζαφ στην Αλεξανδρούπολη (πριν παω να σηκώσω την κούπα στην Πολη :D ), συναντήσεις επι συναντήσεων στη Θεσσαλονίκη (ακόμα και μπάλα), τον Παντια να φτιάχνει το κοκτέιλ Παντελίλα Πάουζε (αυτά πριν γίνει μεγάλος και τρανός μπάρμαν). πολλές ιστορίες. Και ωραίες -gioupi
Sponis wrote:την τριγωνομετρία που δίδαξαν οι Σπόνης-Τζιο-Αρης ούτε ο Αρσέν ούτε ο σερ Αλεξ την έχουν δει ακόμα λέμε...
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κλαίω με Παντελίλα Πάουζε. Αν δεις τι κοκτέιλ ετοιμάζω για το φετινό World Class είναι εμφανής η διαφορά επιπέδου. :D
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Tsakalaki wrote: Thu Apr 04, 2019 6:11 pm
tiziano wrote: Thu Apr 04, 2019 4:01 pm 2007 εδώ η επίσημη εγγραφή, για απάντηση σε ιστορία Τσακ.
Α ρε μπαγάσα, τι μου κάνεις...
Μια αγάπη δεν τελειώνει με έναν χωρισμό.
pantias28 wrote: Thu Apr 04, 2019 6:29 pm Εγώ πάντως και εντελώς πέρα από την πλάκα δεν κατάλαβα ποτέ γιατί άτομα πολύ κομπλέ στο φόρουμ δεν μπήκαν ποτέ στη διαδικασία να έρθουν σε κάποια συνάντηση, από τη στιγμή που "ανοιγώντουσαν" στο φόρουμ και συμμετείχαν σε "ανοίγματα" άλλων παιδιών. Τιζιάνο, Κος, Πρινς και με άλλους τώρα που δε θυμάμαι θα ήθελα πάρα πολύ να πιω ένα καφέ μαζί τους.
<3 να δούμε ένα Χάρη Ρώμα μαζί ρε αδερφέ --- (ώπα κάτσε, define "ανοίγματα" άλλων παιδιών;)
pantias28 wrote: Thu Apr 04, 2019 6:29 pm Ούτε στίγμα υπάρχει ούτε ταμπού είναι να βγαίνεις για ένα καφέ με παιδιά που έχετε αλλάξει μερικές χιλιάδες απόψεων επί παντός επιστητού.
That escalated quickly. Btw με έχουν δει κάποια πολύ παλιά μέλη μανμου, δεν είμαι ο Ευλογητός, ούτε χοντρός (ούτε ο Παλομπαρίνι όπως έλεγε κάποιος :D ).
Ένα μετανιώνω. Πριν καμια δεκαριά χρόνια που ο Τζόρντι δούλευε Μπάλουξ (τον είχα δει σε φώτο στο φόρουμ) είχα πάει για καφέ και είχα ψηθεί να πω σε μία τούμπανο φίλη μου να πάει να του πει "Γεια σου Γιώργο, είμαι ο Τίζι" να τον δω να βραχυκυκλώνει :-P
Zaf wrote: Thu Apr 04, 2019 6:42 pm Φοβότανε μη φάνε φάπες.
Φέρτο κατσαβίδι σου και πάμε.
Sponis wrote: Fri Apr 05, 2019 12:20 am tiziano θα ήθελα να συναντήσω κ εγώ αλλά τον έχω λίγο στο νου σαν ιδέα κ όχι υπαρκτό πρόσωπο :D
Image

<3
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
happyyy
Football Legend
Football Legend
Posts: 11418
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης-AC Milan-Chelsea-Betis
Status: If you don't go crazy you are not normal...
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Σας πηραν τα ζουμια κοτζαμ μαντραχαλοι
Oι τρεις φιλοι...
zidane72003 wrote:Μαστορα γι'αυτο ποτε δε θα γινεις happy...Εισαι μικρος και ανιδεος μπροστα του...Αυτος εκτος απο βουτιες ξερει και απο χιουμορ
Ο Ντιέγκο Φορλάν τόνισε: «Ο Άρης μας νίκησε δίκαια. Πρόκειται για μία μεγάλη ομάδα»
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”