Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Εγω εναν δερματολογο του ΕΟΠΥΥ ηθελα ρε παιδια, πως φτασαμε στους στρατιωτικους;
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι έγινε? Το κλείσαμε?
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Γιατί μας αφήνεις? Πετάγεσαι να πουμε

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευτυχώς που ο Τσακ δεν με έχει πετύχει μαινόμενο στο γραφείο να κατεβάζω χριστοπαναγίες. Ποιος ξέρει τι λάθος εντύπωση θα είχε δημιουργήσει για το άτομο μου... :roll:
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Anton Kousnij wrote:Γιατί μας αφήνεις? Πετάγεσαι να πουμε

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να πω μια καλησπέρα πέρασα μεσιε

Sent from my ONEPLUS 6 using Tapatalk

User avatar
lisandro9
Football Legend
Football Legend
Posts: 12619
Joined: Tue Nov 03, 2009 8:38 pm
facebook προφίλ: giannis.diamantidis.14
twitter: ioannisdiam
Status: watching basketball
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Απογοήτευση με εξελίξεις σε δουλειά. Να μαμιέσαι όλο το χρόνο κάνοντας παραπάνω(εως πολύ παραπάνω)΄πραγματα από άλλους που πληρώνονται περισσότερο κι επειδή απλά είχες ξεκινήσει από αρκετά χαμηλότερα κι επειδή υπάρχουν ποσοστιαίοι περιορισμοί στις αυξήσεις να το βρίσκεις μπροστά σου με μόνη λύση την αλλαγή δουλειάς πια.
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Ρε δεν είναι κακό η αλλαγή δουλειάς, μάλλον για καλό είναι συνήθως όταν γίνεται συνειδητά και αιτιολογημενα.

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lisandro9 wrote: Tue Jan 15, 2019 4:18 pm Απογοήτευση με εξελίξεις σε δουλειά. Να μαμιέσαι όλο το χρόνο κάνοντας παραπάνω(εως πολύ παραπάνω)΄πραγματα από άλλους που πληρώνονται περισσότερο κι επειδή απλά είχες ξεκινήσει από αρκετά χαμηλότερα κι επειδή υπάρχουν ποσοστιαίοι περιορισμοί στις αυξήσεις να το βρίσκεις μπροστά σου με μόνη λύση την αλλαγή δουλειάς πια.
Γιάνναρε, εάν είσαι σίγουρος ότι έχεις άμεση λύση, μην το σκέφτεσαι. Αλλιώς υπομονή και κατέβασμα ταχύτητας στην απόδοση...
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
lisandro9
Football Legend
Football Legend
Posts: 12619
Joined: Tue Nov 03, 2009 8:38 pm
facebook προφίλ: giannis.diamantidis.14
twitter: ioannisdiam
Status: watching basketball
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0


Stoperhaimer wrote:
lisandro9 wrote: Tue Jan 15, 2019 4:18 pm Απογοήτευση με εξελίξεις σε δουλειά. Να μαμιέσαι όλο το χρόνο κάνοντας παραπάνω(εως πολύ παραπάνω)΄πραγματα από άλλους που πληρώνονται περισσότερο κι επειδή απλά είχες ξεκινήσει από αρκετά χαμηλότερα κι επειδή υπάρχουν ποσοστιαίοι περιορισμοί στις αυξήσεις να το βρίσκεις μπροστά σου με μόνη λύση την αλλαγή δουλειάς πια.
Γιάνναρε, εάν είσαι σίγουρος ότι έχεις άμεση λύση, μην το σκέφτεσαι. Αλλιώς υπομονή και κατέβασμα ταχύτητας στην απόδοση...
Άμεση άμεση δεν έχω γιατί δε το έχω ψάξει πολυ περιμένοντας να ακουσω αλλα πράγματα από αυτά που άκουσα, αλλά απ' ότι φαίνεται θα αρχίσει τώρα το ψάξιμο. Το δεύτερο κομμάτι δε μου βγαίνει εύκολα δυστυχώς η ευτυχώς, αλλα σίγουρα θα γίνει προσπάθεια.

Ίσως και παραεκατσα πολύ στην εταιρεία, αλλά ήταν η πρώτη σοβαρή δουλειά και το κλίμα πολύ καλό, οπότε "δέθηκα" παραπάνω απ' όσο πρέπει, αλλά εντάξει δεν είμαι 20-25 πια να πω οκ άραξε κι έτσι καλός είναι ο μισθός και καλό το κλίμα κτλ και πρέπει να δω το μέλλον.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα καλύτερα σου εύχομαι, ολόψυχα. ;-)
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Καλησπέρες, καλησπέρες!


Για δουλειές μιλάτε βλέπω, και εύχομαι όλα να (σας) πηγαίνουν το δυνατόν καλύτερα. Πέρυσι, τέτοιο καιρό, μόλις 100 μέρες μετά την πρόσληψή μου σε ραδιοφωνικό σταθμό της πόλης, μου ανακοίνωναν το τέλος της συνεργασίας.

Τότε, είχα κληθεί άμεσα να πάω να υπογραψω τα χαρτιά απόλυσης. Είχα πάει με ένα μεγάλο κουτί γλυκά με αφορμή την ονομαστική μου εορτή, είχα πει στον υπεύθυνο «έφερα γλυκά διότι το τέλος θα πρέπει πάντα να είναι γλυκό, σε περίπτωση που είναι στο χέρι μας, και τα γλυκά είναι, όπως βλέπεις, στο χέρι μου». Δεν είχε πειράξει πολυ, διότι είχα απομακρυνθεί επειδή είχε νωρίτερα απομακρυνθεί εκείνος που με πήγε εκεί.

Οπως οι παίκτες που φέρνει ένας προπονητής ένα πράγμα. Ενα χρόνο μετά, είμαι σε άλλο ραδιόφωνο (κλείνοντας το κύκλο των αθλητικών ραδιοφώνων της πόλης) με εκπομπή «από το πουθενά» σε ένα πρότζεκτ που δε ξέρω αν θα πετύχει αλλα μου αρέσει τόσο που χαλάλι ο κάθε κόπος. Και είναι μια ακόμα δουλειά που δεν την έψαξα εγώ, αυτή με βρήκε.

Στο χώρο, έχω συμπληρώσει πλέον 18 χρόνια. Για πολλά πράγματα νιώθω άσχημα, αλλά και πολλά νιώθω περήφανος. Στο θέμα παραγωγής και απολαβών, νιώθω λίγο όπως ο Στέφανος Αθανασιάδης. Οπως ο Κλάους έπαιρνε 150.000 ευρώ τις χρονιές που έβαζε +15 γκολ και μετά έπαιρνε 800.000 ευρώ τις χρονιές που εβαζε -8 γκολ, έτσι και εγώ έχω καλοπληρωθεί δουλειές που δεν τις ίδρωσα, και έχω πάρει λίγα απο δουλειές που ξεκωλώθηκα. Τώρα, επιτέλους είμαι στα μισά, έστω και συνδυαστικά.

Εχοντας κλείσει τα 40 μου το Σαββατο, το νέο πρότζεκτ ήρθε τη κατάλληλη στιγμή, πάνω που με έπιαναν τα ψυχολογικά μου, του στυλ «ρε συ τσακ, είσαι στη πιο παραγωγική σου ηλικία στη δουλειά που κάνεις, κουνήσου λίγο». Το χρειάστηκα μέσα στις γιορτές καθώς η πλέον ακριβή προσπάθεια απόκτησης παιδιού απέτυχε και αυτό με ανασκολόπισε οικονομικά και ψυχολογικά. Ηρθε και το χαμένο πρωτάθλημα με τη Νάπολι ενώ ημουν στο +10 και με αποτελείωσε. Προχωράμε όμως.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Kακακακακαλησπερες. Η σημερινη περιπλανηση μου στας Αθηνας, αφιερωμενη στον Κουζμιτς με εφερε στην Πολυτεχνειουπολη, οπου χαθηκα μεχρι να βρω την κεντρικη βιβλιοθηκη που θα πηγαινα για διαβασμα. Το να χανεσαι στο ΕΜΠ λοιπον ειναι σαν να χανεσαι σε ξεχασμενο βιομηχανικο παρκο/γειτονια φαντασμα σε χωρα του πρωην ανατολικου μπλοκ, δεν υπαρχει ψυχη και ψωλιαζεις στο κρυο.
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποιο Μετσόβιο για διάβασμα..Κατέβα προς Ιπποκράτους να συνδυάσεις το διάβασμα με "μπαλίτσα".
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Άσε αποπανε τον αθρωπα να ΔΙΑΒΆΣΕΙ.
Το τασκ στον περιδιαβατη της Αθήνας είναι να πάρει φωτογραφική και να τραβάει σωστές φώτο τα καλά γκράφιτι. (θα με ευχαριστείς μετά που θα είσαι διάσημος)

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
lisandro9
Football Legend
Football Legend
Posts: 12619
Joined: Tue Nov 03, 2009 8:38 pm
facebook προφίλ: giannis.diamantidis.14
twitter: ioannisdiam
Status: watching basketball
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Stoperhaimer wrote:Τα καλύτερα σου εύχομαι, ολόψυχα. ;-)
Να σαι καλά Image

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”