Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3904
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Ρε παιδια αφου βλέπεται οτι δεν το συνεχίζω εγώ προσωπικά τι το συνεχίζετε?
Ατομα που δεν εχουν καν αποψη και απλα προσβάλουν δεν δινω καν σημασια προσωπικα... Ειτε προσβάλουν εμενα είτε αλλα ατομα εδω μεσα
Και peri οταν μίλησα για φραπε κλπ προφανώς δεν εννοώ την φραση αυτολεξεί... Εννοώ οτι ολοι θα τα γραψουμε στα αρχ...α μας και δεν θα ασχοληθούμε καν οπως γίνεται κατα πλειοψηφία, θα προτιμήσουμε να παμε για καφε και να μιλήσουμε για γκομενες...
Sup οταν θα βγεις αγορινα 10 σερι μηνες να δουλέψεις μακριά απο τον οποιοδήποτε φιλο σου συγγενη σου στην μέση του ωκεανού με 8-9 μποφορ μεσα σε 6 λαμαρίνες στους 50 βαθμούς καθημερινώς, να είσαι ανα πασα στιγμή σε ετοιμότητα να δουλέψεις για καποια βλάβη, να εχεις κανει 12ωρο και να κατεβαίνεις ξημερωματα για βλαβη σε μια μηχανη που βρίσκεται στους 80 βαθμους και να δουλεύεις αλλες 4 ωρες και το πατωμα να πιάνει 20 και 30 μοιρες κλίση, να μην εχεις καν επικοινωνία με τους δικους σου για καποιες μερες, ιντερνετ ποτε και πουθενα περα απο τα λιμανια και να βλεπεις μονο 25 ιδιες φατσες αναγκαστικά για 30-40 μερες σερι ελα να μου ξαναπεις ποιος εχει πιο χαλαρο πρόγραμμα... Και ειμαι μονο δοκιμος, φαντα σου μετα! Δεν απάντησα γιατι δεν ηθελα καν να μπω στην διαδικασια σύγκρισης οπως καταλαβαίνεις και δεν θελω να το συνεχισω...

Λοιπον τελος εδω για μενα η συγκεκριμένη συζητηση και δεν με αφορά καμια προσβολή προς εμένα, εχω γνωρίσει και ακούσει πολυ χειροτερα...

Geo η συγκεκριμένη εταιρεία ειναι υπεύθυνη για την συλλογη των αποτελεσματων των εκλογών... Δηλαδη συλλεγουν τα αποτελεσματα απο ολα τα εκλ. κεντρα, τα βγάζουν σε ποσοστα και τα ανακοινωνουν...
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10049
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Zaf wrote:Εγώ οχι.
Να κατέβεις αν θες να σε βάλω στην επόμενη γερμανική λίγκα. Image


Sent from my iPhone using Tapatalk
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δουλεια σου ειναι και την διαλεξες. Αν δεν σου αρεσει και νομιζεις οτι ειναι δυσκολη τοτε μπορεις να κανεις κατι αλλο. Με αυτα που ποσταρεις παντως και ετσι οπως εκφραζεσαι αδυνατω να πιστεψω αυτα που γραφεις. Σιγουρα ενας ανθρωπος που εχει περασει αυτα που λες περισσοτερο απο 1 φορα (!) δεν θα ελεγε την ατακα για φραπεδες και κωλους.

Ενας ανθρωπος ζορισμενος οπως τον περιγραφεις πιο πανω θα ειχε πιο μεστομενο μυαλο και δεν θα πιστευε 100% ολες αυτες τις αηδιες που εχουν γραφτει.

Προσωπικα δεν σε προσβαλλα. Και αν το εκανα ζητω συγγνωμη. Αυτα που αναπαραγεις πιστευω οτι ειναι παπα**** (οχι σε αυτο το ποστ αλλα στα προηγουμενα).

Παντως οφειλω να ομολογησω οτι ενα μεριδιο ευθυνης φερνεις και εσυ διοτι αυτα που ποσταρεις στο γκομενοτοπικ ειναι λιγο περιεργα και ενδεχομενως κουραστικα. Δεν λεω οτι οποιος σε πειραξε με σεξιστικα σχολια εχει δικιο αλλα εχεις δωσει αφορμες.
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
User avatar
Zaf
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 19931
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Bayern Mün.
facebook προφίλ: VincenzoZaf
twitter: BRClubUNIVERSE
Location: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

To nou sou... wrote:
Zaf wrote:Εγώ οχι.
Να κατέβεις αν θες να σε βάλω στην επόμενη γερμανική λίγκα. Image
Να μην κατέβω τότε για να μη με βάλεις μήπως και κερδίσεις. -maxairia -doublekiss
"Μην κάνετε quote το αποπάνω ποστ" :evil:

Blu-Ray Club UNIVERSE
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

OK jasona αρα δεν έχει σχέση με την καταμέτρηση? ρωτάω γιατί προφανώς αφήνεις υπόνοιες αλλοιωσης αποτελεσματος και θέλω να καταλάβω που γίνεται η αλλοίωση.

Επίσης αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω γενικά είναι σε μια συζήτηση τι ρόλο βαράει το τι δουλεια κάνει ο καθένας ή πόσες ώρες δουλεύει, και χρησιμοποιείται σαν επιχείρημα κατα κόρον για να αποκτήσει έξτρα βαρύτητα ο λόγος του. Ειδικά όταν η συζήτηση δεν έχει περιεχόμενο "ποσο δύσκολη είναι μια δουλεια", αλλά περιέχει άλλους ευρύτερους πολιτικοκοινωνικούς προβληματισμούς. σίγουρα δεν είναι δείκτης οξυδέρκειας ή σοβαρής γνώμης οι συνθήκες εργασίας σου, ειδικά οι ώρες και οι δυσκολίες που περνάτε, είστε αξιέπαινοι για άλλους λόγους, αλλά η γνώμη σας δεν αποκτά μεγαλύτερη αξία από καποιον άλλον που δεν εργάζεται
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Πιάσαμε μια κουβέντα για την κοινωνική κατάσταση στην Ελλάδα, πήγαμε σε συνομωσιολογίες, στο βάρος των αποδείξεων κλπ και εσχάτως κάναμε μια κάπως πιο πολιτική συζήτηση.
Γιατί αντί να συνεχίσουμε να μιλάμε για αυτά τα ενδιαφέροντα θέματα, ασχολούμαστε με το αν ο jasonas δουλεύει καμία ώρα την μέρα ή 24 ώρες την μέρα, αν ο Sup πίνει φραπέ ή φρέντο και αν προτιμάει κώλο ή βυζιά (ψηφίζω κώλο);

Κόψτε τα υποτιμητικά σχόλια, κάντε block όσοι δεν μπορείτε να τελειώνουμε.

P.S.: Και μέσα σε όλα εμφανίστηκε και ο Zidane να δώσει συμβουλές για τον Βόλο. Που εγώ από τον συγκεκριμένο ψευτοσκωτσέζο/wanna be καταλανό δεν θα εμπιστευόμουν ούτε οδηγίες για τον δρόμο να μου δώσει, όχι για καφέ :P
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Geo, επειδή το ανέφερα και εγώ το θέμα δουλειάς (κακώς), εξηγούμαι: απλώς το ανέφερα ως αντεπιχείρημα στο προσβλητικό σχόλιο του jasonas περί Ελλήνων που είναι αραχτοί πίνουν φραπέ και κοιτάζουν κωλάρες. Προσβλητικότατη γενίκευση και έχω βαρεθεί να το ακούω, ειδικότερα από ΠΑΣΟΚοβολεμένους μεσήλικες, έλεος να το ακούω και από κάποιο νέο παιδί.

Jasonas, οκ, δεκτή η εξήγησή σου για αυτό αλλά πάλι δεν απαντάς τι μπορεί να κάνω εγώ π.χ. αντί να μιλάω για κωλάρες και να πίνω φραπέ στον ελεύθερό μου χρόνο. Δεν σε ρωτάω για να σε τσιγκλήσω, σε ρωτάω ειλικρινά.
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3904
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Sup Αυτο που σου περιέγραψα ηταν στο 2ο ταξιδι... Βαλε και ενα 6μηνο ακομα σε χειρότερες συνθήκες (γκαζαδικο)...
Και εξηγησα στο προηγούμενο ποστ τι εννοούσα με αυτα... Γιατι περα απο μενα και εσενα και ατομα σαν και εμας, υπάρχουν πολλα ατομα που η ζωη τους οχι απλα ειναι φραπε και κωλοι αλλα δεν εχουν ιδεα στο αν εχουμε Κοινοβουλευτικη Δημοκρατία ή Βασιλευομενη, ποσο μαλλον το να κάτσουν να ασχοληθούν με το τι γίνεται τα τελευταία χρόνια κλπ (για να μην παρεξηγηθώ παλι, οχι ατομα απο εδω μεσα ενδεχομένως)
Το τι μπορεί να πιστεύει ο καθένας για το σύστημα που επικρατεί στον πλανήτη δεν εχει να κάνει με την δουλειά του... π. χ μεσα στα βαπόρια μπορείς να συναντήσεις απο τον μεγαλύτερο χουντικό ως και τον πιο αναρχικό, το πιο συνωμοσιολογο ως και τον πιο άνετο τυπο που πιστεύει σε οτι φαίνεται... Τα ιδια πιστεύω ισχύουν σε ολες τις δουλειές...
Το οτι πιστεύω εγω οτι πολλα γίνονται για το κερδος μεσα στα πλαίσια του χρηματιστιριακου συστήματος χωρίς να υπολογίζονται ζωες γιατι το κανει πιο ανωριμο απο εναν που πιστεύει οτι ολα τα πράγματα ειναι ετσι οπως φαίνονται χωρίς καποιο σχέδιο απο πισω...? Ισα ισα επειδή μου εχουν πει πως δουλεύουν οι εφοπλιστές και τα εχω δει σε μερικές περιπτώσεις, που κοιτανε μονο το κέρδος χωρίς να ενδιαφέρονται για τις συνθήκες εργασίας των εργαζομένων τους στα πλοια τους, ενισχύει ακομα περισσότερο την αποψη αυτη...
Τωρα πιάστηκαν οι περισσότεροι στο ζαιτγκαιστ που ανεφερα, που περα απο καποιες παπ.... που οντως λέει, για μενα λεει καποια που σε καμια περιπτωση δεν μπορω να αποκλεισω οτι ισχύουν...

Τωρα περί γκομενικων, να πω την αλήθεια τετοια σχόλια πιο πολυ τα διασκεδάζω πάρα τα παίρνω στα σοβαρά... Δεν ξερω αν επιτρέπονται απο τους κανονες του φορουμ αλλα εμενα σε γενικά πλαισια δεν με πειράζουν... Ισως να μη ταιριάζουν εδω και να ταιριάζουν στο γκομενοτοπικ!
Το οτι εχω προβλημα σε αυτο το τομέα και παντα θα εχω πιστεύω ειναι λιγο πολυ γνωστό σε ολους εδω μεσα, αναγκαστικά βέβαια στα λιμάνια μονο αυτες οι κοπέλες υπάρχουν, απλα εγω αναγκαστικά το συνεχίζω και στην Ελλάδα :P
Ειχα αναφερει το πρόβλημα αυτο παλιότερα, προσπαθησατε κάποιοι να βοηθήσετε και ευχαριστώ, με βρισατε με κραξατε, μου την ξαναειπατε, αλλα μυαλό δεν βαζω ή δεν μπορώ να το κάνω, ειναι αδυναμια μου (ή οι Ελληνίδες δεν αλλαζουν, διαλέξτε οτι θέλετε :P ) τωρα αν καποιοι θέλουν να μου το χτυπάνε καθε φορα που συμμετέχω σε μια συζήτηση, τοτε οπως νομίζει ο καθενας... Οπως ειπα, τις περισσότερες φορες τα διασκεδάζω τετοια σχόλια ειδικα απο ατομα που δεν έχουν εκφέρει και αποψη σε ολη την συζητηση!

Επειδή απαντήσατε οσο εγραφα εγω το κειμενο, να απαντήσω και στους υπόλοιπους:
Geo στην καταμετρηση που γίνονται μεσα στα εκλογικα κεντρα προφανώς δεν μπορούν να αλλοιώνουν τα αποτελεσματα... Μετα τι γίνεται? Επίσης κάποιος μου εχει πει χωρις βέβαια να το ξερω αυτο οτι αυτη η μέθοδος ειναι αντισυνταγματική...

Εγω παιδια για δουλειές δεν ειχα σκοπο να αναφερθώ γι αυτο και δεν απάντησα κατευθείαν στο sup οταν μου ανέφερε για το 12ωρο... Ο καθένας έχει την δουλειά του οσο δύσκολη και αν ειναι και οσες ωρες και αν δουλεύει... Το σχόλιο περι φραπέδες και κωλους ηταν μεταφορά, οπως ειπα και στον sup λιγες γραμμές πιο πανω...

Peritri ξέρουμε ολοι πολυ καλα οτι σε συζητήσεις που κάνουμε με φιλους και συγγενείς οτι καποια στιγμη πέφτει το θεμα της κατάστασης στην Ελλάδα... (που δεν ειναι μονο της Ελλαδας αλλα τεσπα)! Και παντα οι συζητήσεις μένουν εκει... Δηλαδή θα κάτσεις να πεις με τον φίλο σου στον επομενο καφέ "πιστεύω ηταν εμπρησμός αυτος" απο εκει και περα δεν πρεπει να ψαχτουμε, να δρασουμε κάπως? Γιατι ολα τα ρίχνουμε στους ανίκανους πολιτικούς αλλα απο εκει και περα δεν δρούμε κάπως, σταματάμε εκει και ολα καλα... Το αφήνουμε να αιωρείται! Δεν θα κάτσουμε να ψαχτουμε γιατι και πως... Οπως εγινε και με τις φωτιες στην Πελοποννησο...! Και μετα απο 1-2 χρόνια θα βγει η κυβέρνηση που θα ειναι πανω, θα πει οτι για τις φωτιες έφταιγαν αυτοι και θα περάσει σαν το νερο στο ρυάκι... (ισως θα εχει φυτρώσει και ορυχείο στα Γεράνεια Ορη αντι για δεντρα)
Edit2: συμπτωματικα ειδα αυτη την φωτο πριν 2 λεπτα
Spoiler: show
Image
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η photo λέει αλήθειες.οκ.
Μια ερώτηση θέλω μόνο να κάνω..Εσύ,τι κάνεις για ν’αλλάξει η κατάσταση?


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jasona μια-δυο συμβουλές.
Καλό είναι να ενημερώνεσαι και να ψάχνεσαι, αλλά προσπάθησε να βάζεις το μυαλό σου σε διαδικασία σκέψης και αμφισβήτησης για αυτά που βλέπεις στην ενημέρωση σου. Αλλιώς σε κάνει πρόβατο, όπως αυτούς που κοροϊδεύεις.
Καλή η δουλειά, αλλά αν δεν φας 3-4 σφαλιάρες από τη ζωή, δεν μαθαίνεις και δεν πρέπει να θεωρείς ποτέ τον εαυτό σου ψημένο.

Για το γκομενοτόπικ εγώ δεν κατακρίνω κανέναν να πηγαίνει σε πληρωμένες, αλλά νομίζω οτι το ύφος του φόρουμ, παρά τη χαλαρότητα του (και έτσι πρέπει σε τέτοια τόπικ), δεν φτάνει σε αυτό το σημείο. Μπορείς να πας
Spoiler: show
bourdela.com
να συννενοηθείς. Αλλά το κράξιμο θα το τρως, γιατί λόγω της μικρής σου ηλικίας (ότι έλεγα πιο πάνω) θεωρείς οτι όλες οι γυναίκες είναι έτσι και αλλιώς, όλες οι Ελληνίδες είναι έτσι και γιουβέτσι κ.ο.κ.
User avatar
theotses
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6914
Joined: Mon May 29, 2006 12:15 pm
Football Manager της ομάδας: Reading
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος, Man Utd, T.F.F.
Status: Non-stop projecting!!!
Location: Stockholm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Btw το πολίτευμα της Ελλάδας ειναι προεδρευόμενη κοινοβουλευτική δημοκρατία και οχι απλά κοινοβουλευτική δημοκρατία. Επίσης δεν υπάρχει Βασιλευομένη δημοκρατία αλλα Βασιλευομένη κοινοβουλευτική δημοκρατία.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
Form Follows Function Follows Financing
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

peritri wrote:Geo, επειδή το ανέφερα και εγώ το θέμα δουλειάς (κακώς), εξηγούμαι: απλώς το ανέφερα ως αντεπιχείρημα στο προσβλητικό σχόλιο του jasonas περί Ελλήνων που είναι αραχτοί πίνουν φραπέ και κοιτάζουν κωλάρες. Προσβλητικότατη γενίκευση και έχω βαρεθεί να το ακούω, ειδικότερα από ΠΑΣΟΚοβολεμένους μεσήλικες, έλεος να το ακούω και από κάποιο νέο παιδί.

Jasonas, οκ, δεκτή η εξήγησή σου για αυτό αλλά πάλι δεν απαντάς τι μπορεί να κάνω εγώ π.χ. αντί να μιλάω για κωλάρες και να πίνω φραπέ στον ελεύθερό μου χρόνο. Δεν σε ρωτάω για να σε τσιγκλήσω, σε ρωτάω ειλικρινά.
Εγώ το λέω σε μια πιο γενική βάση γιατι το ακούω γενικα, στην ίδια λογική με αυτό που λες για το φραπέ. μιλάει πχ ένα νεο παιδι, σπουδαστής, ανεργος, δεν ξερω γω τι, και του αντιτείνει ο αλλος ο δεν ξερω γω τι είναι οτι τι θα μου πεις εμενα ρε κολοπαιδο που δουλευω 15 χρόνια νύχτα μέρα. και πανω σε αυτό λέω οτι, δεν έχει να λέει κατι.
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

theotses wrote:Btw το πολίτευμα της Ελλάδας ειναι προεδρευόμενη κοινοβουλευτική δημοκρατία και οχι απλά κοινοβουλευτική δημοκρατία. Επίσης δεν υπάρχει Βασιλευομένη δημοκρατία αλλα Βασιλευομένη κοινοβουλευτική δημοκρατία.


Skickat från min iPhone med Tapatalk


Γεμιστά με κιμά ή ορφανά; -doublekiss
User avatar
theotses
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6914
Joined: Mon May 29, 2006 12:15 pm
Football Manager της ομάδας: Reading
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος, Man Utd, T.F.F.
Status: Non-stop projecting!!!
Location: Stockholm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με κιμά!


Skickat från min iPhone med Tapatalk
Form Follows Function Follows Financing
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ορφανά
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”