Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
master yoda
Off Topic Moderator
Off Topic Moderator
Posts: 14801
Joined: Thu Feb 15, 2007 3:05 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης
Status: +2513 posts
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

πιο ξενερωτο τριημερο καθαρα δευτερας εβερ

το εσωσε λιγο το ιβανωφειο και το διαβασμα παραμυθιων με την ανηψια

περιμενουμε το βραδυ τον γιαννιωτη να φερει γουρι στη Λιβερπουλ μπας και βγουμε ευρωπη
Spoiler: show
-I thought our story was epic, you know?
You and me.
-Epic how?
-Spanning years and continents,
bloodshed... epic.
-Come on.
Ruined lives,bloodshed?
You really think a relationship
should be that hard?
-No one writes songs
about the ones that come easy.
Spoiler: show
Πέρασα όλη μου τι ζωή
θέλοντας κάτι...
και έβαλα τα δυνατά μου
να μην το βρω.
Ποτέ...
ακόμη πηγαίνοντας κοντά σε μέρη
που ίσως ήταν
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

https://www.twitch.tv/sponis76

για τη χώνεψη
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Αυτή τη φορά, οφείλω να πω πως στα Λαδάδικα, αν και ήταν και πάλι τίγκα στο κόσμο, δεν είχε επιδρομή μουσικών, κάτι που έκανε την ημέρα μου πιο ήρεμη. Κατά τα άλλα, πήγα στο γραφείο από τις 10 το πρωί και κατάλαβα οτι είναι Καθαρά Δευτέρα απο τις 154667889 αναρτήσεις τραπεζιών στο fb και από το σάντουιτς με λαγάνα που πήρα για μεσημέρι.

Και το βράδυ έχει Λέστερ - Λίβερπουλ; Μακάρι η Λίβερπουλ να σταθεί αντάξια των προσδοκιών.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kανονιστε για καμια μασα και αφηστε την δυσμοιρη την Λεστερ. :)
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16076
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Ποια δύσμοιρη? Οι καριόληδες φάγανε τον προπονητή και τώρα παίζουν 120%
User avatar
milanezos13
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5823
Joined: Tue May 07, 2013 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,United,Milan
facebook προφίλ: nikos.blanidis
Status: Always look on the bright side of life....
Location: Μαρουσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε σεις βορειορς απαλευτη η μποχα στο Θερμαικο..Και μου ειπαν κιολας οτι ητσν καλυτερα απο αλλες μερες...Παλικαρια ειστε που αντεχετε...Και μερικοι τρωγανε κιολας εκει στις καφετεριες..

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημερουδια παιδάκια... Επιστροφή στην πραγματικότητα...

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Καλημέρες σε όλους!

Sent from my Galaxy S7 Edge
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Καλημερα.
Ποσο γτπ πρεπει να ειναι οι τυποι που μεταφερουν τις βαλιτσες απο το αεροπλανο εως το σημειο παραλαβης.. Μια βαλιτσα με ροδακια μου την κανανε ετοιμορροπη.. Κ αργοτερα εμαθα οτι στο βενιζελος(οπου κ εγινε το συμβαν) στην αντικαθιστουν με καινουργια αν πας αμεσως στα απολεσθεντα.

Οποιος τυχει και το δοκιμασει, ας πει αν ισχυει.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Εμένα πέρσι φτάνοντας στην Πράγα δεν έβρισκα τη βαλίτσα μου, πήγα στα απολεσθέντα, τελικά μου τη βρήκανε ανοιγμένη, με τα πράγματα ανακατεμένα και μερικά να σέρνονται απέξω. Το φερμουάρ και το λουκέτο χαλασμένο και τους είπα για αντικατάσταση και μου είπαν στην Ελλάδα όταν επιστρέψω. Όταν γύρισα αμέσως πήγα να ρωτήσω, ήμουν δύο ώρες στο αεροδρόμιο και με έστελναν από το ένα μέρος στο άλλο για να μου δώσουν ένα τηλέφωνο να πάρω να επικοινωνήσω για την αντικατάσταση αλλά με είχαν στην αναμονή πολύ ώρα και όταν μου απάντησαν μου είπαν να ξαναπάω στο αεροδρόμιο να ξαναμιλήσω με κάποιους για να μου πουν ακριβώς πως θα γίνει η διαδικασία. Αλλά δεν πήγα ποτέ.


Sent from my Galaxy S7 Edge
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10073
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Ισχύει ότι στην αλλάζουν αμέσως. Το θέμα είναι πως αν έχεις καμία καλή βαλίτσα, αυτές που σου δίνουν εκεί δεν είναι το ίδιο καλές.
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

εν το μεταξυ αυτο που περασα στο αεροδρομιο των χανιων, δεν υπηρχε.

ταξιδευα με ryanair και ειχα πληρωσει 15 ευρω για μια εξτρα βαλιτσα. στο αθηνα-χανια κρατουσα 1 βαλιτσα με ροδακια και ενα σακβουαγιαζ. δινω το σακβουαγιαζ στον κισε και παιρνω την βαλιτσα μαζι μου, η οποια εινα ι η αληθεια οτι ειναι για πολυ λιγο, μεγαλυτερη απο το επιτρεπομενο μεγεθος της ryanair. χωρις κανενα προβλημα ομως, μου την περασανε.

στον γυρισμο, κραταγα μονο την βαλιτσα αλλα ηταν καπως τιγκαρισμενη. το σακβουαγιαζ ειχε χαλασει κ το πεταξα, και δεν μου περασε απο το μυαλο να παρω κατι αλλο σαν χειραποσκευη. φτανω μεχρι την πυλη δινω το εισητηριο και μολις η υπαλληλος βλεπει την βαλιτσα μου λεει ''μπορειτε σας παρακαλω να βαλετε την βαλιτσα στο sizer?'' (αυτη τη παπαρια που λεει if it fits its free και βαζεις μεσα την βαλιτσα για να δεις αν επιτρεπεται το μεγεθος).
σκεφτομαι απο μεσα μου ''fack''.. βλεπω το sizer βλεπω κ την βαλιτσα... την κατσαμε σκεφτηκα.. παω να την βαλω αναποδα, με τα ροδακια προς τα πανω, μπας κ χωρεσει, αλλα τιποτα.. ουτε καν..στο πλατος ηταν ισα ισα αλλα στο παχος ηταν μεγαλυτερη.

με κοιταει αυτη και μου λεει ''να ξερετε ειναι 62 ευρω η χρεωση αν τελικα επιθυμειτε να την παρετε μαζι σας.'' εγω αρχιζω να κατεβαζω δικαιολογιες του τυπου ''μα απο το βενιζελος δεν μου ειπαν κατι για το μεγεθος οταν ταξιδεψα'' κλπ.. αλλα δεν μου εδινε κ πολυ σημασια. τεσπα, με πιασανε τα νευρα μου και λεω ασταδιαλα, ''ωραια, που πληρωνω?'' εδω σε εμας. βγαζω την καρτα να πληρωσω ''η πληρωμη γινεται μονο με μετρητα'' με δουλευετε της κανω? υπαρχει atm, αλλα βιαστειτε μου κανει...
εκεινη την ωρα ηθελα να την βαλω μεσα στο sizer αλλα επειδη δεν μπορουσα να χασω την πτηση, ειπα δεν πειραζει.. πανε βγαλε λεφτα να σηκωθεις να φυγεις.

ξεκιναω να βρω το ατμ, ρωταω εναν υπαλληλο μου κανει εχει ενα αλλα ειναι πριν τον ελεγχο που περασατε. ε γαμησε με λεω... τον ξαναρωταω αν μπορει να μου δωσει μια τσαντα να αδειασω λιγο την βαλιτσα. μου δινει μια, ανοιγω την βαλιτσα και βγαζω τα πιο χοντρα που ειχα μεσα. γεμιζω την σακουλα κλεινω την βαλιτσα την πατικωνω κ παω σε ενα αλλο sizer να δοκιμασω. την στουμπωνω και μπαινει. επιτελους λεω... παω να την βγαλω.. ειχε σφηνωσει!! περναγε ωστοσο και ο χρονος... αρχιζω τα νταπαντουπα, με τα πολλα την βγαζω, και μαζι με την βαλιτσα βγαινει κ η σιδερενια βαση του sizer!! ΝΕΥΡΑΑΑΑ!!!

τεσπα με τα πολλα την βγαζω, τρεχω στην πυλη και επρεπε να την βαλω ξανα στο sizer για να δει οτι χωραει τωρα. την ξαναβαζω μεσα και της λεω ειναι ενταξει τωρα?? γυρναει και κοιταει με γουρλωμενα ματια... if it fits its free μωρη της λεω! (καλα το ειπα απο μεσα μου) μου λεει, ναι αλλα νομιζω οτι ζορισατε λιγο το sizer, για δοκιμαστε να την βγαλετε. ξεκιναω να την βγαλω.. σφηνωνει παλι.. αρχιζω παλι να το κοπαναω.. ''σιγα κυριε μην σπασετε το siz..'' @γαμησου (απο μεσα μου παλι..) με τα πολλα το βγαζω.. καλα μπορειτε να περασετε τωρα αλλα καλο θα ηταν να μην ξαναταξιδεψετε με αυτη την βαλιτσα με την εταιρεια μας γιατι θα υπαρχει προβλημα.

το οτι ειχε φθαρει σε ορισμενα σημεια δεν νομιζω να σχετιζεται με το συμβαν γιατι το εχω ξαναπαθει και με αλλη βαλιτσα ταξιδευοντας με ryanair. δεν ξερω αν ευθυνεται η εταιρεια η το αεροδρομιο though...

alex εχεις πμ!
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2128
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Στη ryanair ισχυει οτι τις βαλιτσες τις κουβαλας μαζι σου και μεσα στο αεροπλανο διπλα απο τη θεση σου?
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14799
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχει ντουλαπακια πανω απο τις θεσεις και βαζεις μια βαλιτσα συγκεκριμενου μεγεθους
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

σου επιτεπουν να εχεις μια βαλιτσα συγκεκριμενων διαστασεων και μια μικρη χειραποσκευη (μια τσαντα πχ) δωρεαν.

απο εκει κ περα, η καμπινα των επιβατων, χωραει 90 βαλιτες. οποτε αν γεμισει, και υπαρχουν και αλλες ακομα, την παραδιδεις αναγκαστικα και την βαζουν μαζι με τις αλλες αποσκευες στην ''αποθηκη'' του αεροσκαφους, και πρεπει να περιμενεις λιγακι οταν φτασεις στον προορισμο σου για να παρεις την βαλιτσα.

αν εχεις παραπανω βαλιτσες πρεπει να αγορασεις θεση, αναλογα τα κιλα. 15 ευρω για εως 15 κιλα και 20 ευρω για εως 20 κιλα.

παντως εγω προτινω να κλεινετε εισητηρια απο την εφαρμογη της ryanair.
ειχα ρωτησει σε πρακτορειο για 2 εισητηρια +1 εξτρα βαλιτσα και μου ειπαν 100 ευρω, και εμσω της εφαρμογης το βρηκα 55, ακριβως ιδιες ημερομηνιες +1 βαλιτσα
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”