Γενική συζήτηση για την πολιτική

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Locked
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κωστα νταξ εισαι υπερβολικος. Οι Οικολογοι ειναι απλα ενα παντελως γελοιο κομμα, με εναν γραφικο επικεφαλη που φοραει μπερτες και εχει κατι πορνοσταρ για συνοδεια :D Ασε που ειχε βγαλει και εκλογικες αφισες οτι ειναι μαζι με τον Γιωργακη, γιατι ο Καραμανλης κατεστρεψετα δαση. Μιλαμε ο τυπος απλα δεν υφισταται.

Τωρα αν αλλαξαν οι Οικολογοι, δεν το ξερω...Αλλα αποτι θυμαμαι ετσι ειναι, οποτε δεν ειναι να παιρνεις τετοια ατομα στα σοβαρα.
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
nembe
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 2514
Joined: Thu Oct 07, 2004 1:38 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Hρακλης
Location: Είμαι από την πόλη που τον ήλιο σηκώνει
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

δλδ αυριο αν βγει ενα κομμα με θεμα τον τουρισμο πρεπει να μπει στην βουλη?

εγω δεν πιστευω οτι χρειαζεται ενα κομμα ΚΑΘΑΡΑ οικολογικο στην βουλη,γιατι τα νομοσχεδια που σηζητιουνται στην βουλη ειναι ελαχιστα αμα εμπαιναν οι οικολογοι στην βουλη να δεχτω οτι θα ηταν παραπανω τα νομοσχεδια αλλα παλι ελαχιστα,αρα θα μιλουσαμε για ενα ανενεργο κομμα

αν δεν γινοταν οι φωτιες αυτο το κομμα δεν θα επερνε τοσες ψηφους,το θεωρω καθαρα συγκυριακό το αποτελεσμα


τι σχεση εχει ο παπαθεμελης με τους οικολογους??

ΥΓ ΜΑΚΗ red

αλλοι οι οικολογοι πρασινοι κ αλλοι οι ελληνες οικολογοι(Βεργης)
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά δεν μιλάμε για Βεργη...Οι οικολόγοι πράσινοι ειναι ένα εντελώς διαφορετικό κόμα...Το οτι δε το ξέρουμε δε σημαίνει πως ειναι γελίο...
Αντιθετα γελίοι υπάρχουν πολλοί στη Βουλή...
Εστω ομως πως ειναι γελίο το συγκεκριμένο κομα...Αραγε πόσο μεγαλύτερο κακό θα έκαναν κάποιοι που θα ασχολουντα αποκλειστηκά με την οικολογία...Λεω εγω τωρα....
Αραγε τελικά ποιος ειναι ποιο γελίος...Ενα κομα ή ένας καμένος που ξαναψηφιζει τους ιδιους που έβριζε/???
Δε βλέπω καμια υπερβολη...Λογικη βλέπω :wink:
nembe οταν χιλιάδες κοσμος μιλάει για αντιδραση, οταν γεμιζουν το συνταγμα για διαμαρτυρία και μετά ψηφιζουν ξανά τους ιδιους δε μπορεις να λες κάτι....
Το παράδειγμα σου με τον Τουρισμο ειναι άτοπο.
Φυσικά και ειναι συγκυριακό το αποτέλεσμα.Ολα θέμα συγκυριών ειναι.Και αν οι χουντικοι δεν καναν δικτατορία τωρα θα χαμε ακομα βασιλεία...Μη μιλάμε με τα ΑΝ...Ας μιλάμε με γεγονοτα.
Ας μην προσπαθουμε να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα...
Και ειναι αδικαιολογητο να βριζεις το ΠΑΣΟΚ και την ΝΔ και 1 βδομάδα μετά να τους ξαναψηφίζεις...Ειναι απλά...γελίο!!!
Last edited by kkostas on Sun Sep 16, 2007 10:52 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kkostas μαζί σου


Έχετε ένα δίκιο που λέτε πως οι Οικολόγοι Πράσινοι πήραν παραπάνω ψήφους λόγω των πυρκαγιών,αλλά για μένα το πρόβλημα των πυρόπληκτων και της αναδάσωσης είναι πολύ πιο σημαντικό από οτιδήποτε άλλο αυτή τη στιγμή
Επίσης από το να μην πήγαινε κάποιος να ψηφίσει ή να ψήφιζε άκυρο δεν θα ήταν καλύτερο να έμπαινε και 6ο κόμμα στη Βουλή;


Και χωρίς να θέλω να τη πω στον Αρμύρα εδώ φαίνεται οτι δε δίνεται μια ανάλογη δημοσιότητα στα υπόλοιπα μικρά κόμματα με αποτέλεσμα ο Έλληνας ψηφοφόρος να κοιμάται όρθιος
Μπέρδεψε τους Οικολόγους Πράσινους με τον τραγικό το Βεργή και δεν είναι ο μόνος
Εγώ μόλις προχθές έμαθα για αυτό το κόμμα......
Μάλιστα άκουσα πως δεν επέτρεψαν στο εν λόγω κόμμα να κάνει περισσότερη διαφήμιση,δεν ξέρω αν αληθεύει
nembe
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 2514
Joined: Thu Oct 07, 2004 1:38 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Hρακλης
Location: Είμαι από την πόλη που τον ήλιο σηκώνει
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

για την διαφημιση κ για την προβολη υπαρχουν νομοι για το ποσοστο καθε κομματος οπως πχ στα πανεπιστημια για το ποσες αφισες βαζει καθε παραταξη,αρα ενα κομμα χωρις βουλευτη κ χωρις να ηταν στην ευρωβουλη ή στην βουλη δικαιουται ελαχιστη διαφημιση κ προβολη απο τα μμε
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μαρτίνε σόρρυ που ποστάρω μετά από κάθε σου ποστ ρε δεν το κάνω επίτηδες :D
Αλλά δεν βλέπω κάποιο λόγο για να ισχύει αυτό.....
Και το αποτέλεσμα έδειξε πως οι Οικολόγοι είναι πιο πάνω από το ΔΗ.ΑΝΑ. αλλά δεν φάνηκαν καθόλου
Και τα ΜΜΕ θα κοιτάξουν για νούμερα της AGB όχι για την ενημέρωση μας
nembe
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 2514
Joined: Thu Oct 07, 2004 1:38 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Hρακλης
Location: Είμαι από την πόλη που τον ήλιο σηκώνει
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

το αποτελσμα εδιξε αυτο αρα την επομενη φορα(βλ ευρωεκλογες) θα παρει μεγαλυτερη προβολη κ μεγαλυτερη χρηματοδοτηση απο τη ΔΗΑΝΑ

προηγουμενος οι οικολογοι ειχαν να κατεβουν σε εκλογες απο το 94 αρα δεν δικαιουταν την προβολη της ΔΗΑΝΑ κ του ΛΑΟΣ(που ειχαν βουλευτες στην βουλη κ στην ευρωβουλη)

ο νομος το λεει οχι εγω

κ ο παπαθεμελης λεει οτι δεν τον εδειχναν τα καναλια αλλα κ αυτος θημυθηκε να επαναφερει το κομμα λιγοτερο απο χρονο πριν τις εκλογες ,αρα εχασε πολυτιμο χρονο

δεν φτεει το κρατος γιαυτο

πριν 2 μηνες πχ κανεις δεν ηξερε για τους οικολογους πρασινους δεν γινεται να εχουν την προβολη που θελουν
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

o παπαθεμελης ,οπως και ο καρατζαφερης δικαιουνταν φετος να εχουν τετοια προβολη γιατι ειτε ηταν βουλευτες εν ενεργεια (εστω ανεξαρτητος ο παπαθεμελης) ,ειτε ευρωβουλευτες εν ενεργεια (οπως ο προεδρας)..
στις επομενες εκλογες ,ο παπαθεμελης αν αξιωθει παλι να κατεβει (βσκ ,αν τον βαλει η νδ να κατεβασει κομμα παλι για να κοψει το λαος) δε θα συμμετεχει σε κανενα ντιμπειτ οπωςεγινε φετος ,και θα χει αντιστοιχη προβολη με τον βεργη και τον αλλον τον προεδρα (τον λεβεντη ντε ! :P )

και ναι ρε παιδια ,ειναι τετοια η μη ενημερωση των ελληνων ,που τουλαχιστον 3 γνωστοι μου χτες συνδυασαν τους πρασινους με τον βεργη...δλδ μαθε πρωτα ρε ανθρωπε και μετα μιλα ρε γμτ...και επεμεναν κιολας!κι εγω που ειχα αποφασισει να μην ψηφισω εδω και καιρο το ξερα ρε γμτ...
τεντωματα, μαντραπηδες, μιναρισματα, σου πα μου πες, σουξουμουξου, το να τ αλλο, το τσιμπουκι σας.
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωπα ρε γνωστη ναουμ. Απο τι στιγμη που καποιος ξερει τι θα ψηφισει για 1002 λογους, γιατι να ξερει το καθε κομμα ξεχωριστα, που υπαρχει ενα τσιρκο με 9908977848 κομματα στην Ελλαδα? Παντως αν και στην αρχη μπερδευτηκα και γω με τους Οικολογους, δεν επεμεινα προφανως γιατι το εψαξα μιας και εγινα ρομπα. :D

Υ.Γ παντως πριν απο μερικα χρονια, υπηρχε ενα κομμα που λεγοντουσαν ΚΥΝΗΓΟΙ. Δηλαδη απο αυτο καταλαβαινεις, οτι καθε πειραγμενος τυπας κανει ενα κομμα οποτε του καπνισει.
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε ,την μυγα εχεις ?? :P για σενα το πα ??

μολις τωρα ειδα οτι το ειχες πει κι εσυ... :P :P :P :P

και ρε γιαννο ,οφ τοπικ κουβεντα ειναι το ξερω ,αλλα ξερεις τι θα ψηφισεις χωρις να εχεις ακουσει τα υπολοιπα κομματα ομως...εγω φροντιζω ν ενημερωνομαι γνκ και αν θελω να ψηφισω ,να ψηφισω κατι που με εκφραζει...ειναι διαοφρετικος τροπος σκεψης το δεχομαι...
τεντωματα, μαντραπηδες, μιναρισματα, σου πα μου πες, σουξουμουξου, το να τ αλλο, το τσιμπουκι σας.
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

[quote="RedArmy"]

Υ.Γ παντως πριν απο μερικα χρονια, υπηρχε ενα κομμα που λεγοντουσαν ΚΥΝΗΓΟΙ. Δηλαδη απο αυτο καταλαβαινεις, οτι καθε πειραγμενος τυπας κανει ενα κομμα οποτε του καπνισει.[/quote]

δίκιο έχεις... εδώ υπάρχει κάποιο κόμμα που έχει στο όνομα του τη λέξη δημοκρατία αλλά δεν το βλέπω και πολύ αυτό... :roll:
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nαι χουντα εχουμε.. :roll:
Ελεος τι ακουμε καθε μερα...
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aς μη φτάνουμε σε ψιλοακρότητες :-)
Φίλε nembe επιβεβαιώνω και εγω οτι τα μεγαλυτερα σε ποσοστό κόμματα δικαιούνται μεγαλύτερη προβολή.Είναι ένας απο τους ηλίθιους κατα την άποψη μου νόμους αλλα εν πάση περιπτώση.
Αν θέλουμε να ειμαστε δημοκρατικοί, θα πρεπε ολα τα κομματα που κατεβαίνουν με αξιώσεις και είναι ολοκληρωμένα σε ανθρωπινο δυναμικό, να προβάλοντε το ιδιο...
Δεν με ενοχλει φυσικά αυτό.Αλλωστε και οι ίδιοι οι Οικολόγοι Πράσινοι δεν πρόβαλαν το κόμα τους αρκετά.Οι ίδιοι μάλιστα υποστηρίζουν οτι φιμωθηκαν απο ενα μεγάλο ποσοστό καναλιών...τους πιστεύω...
Κακά τα ψέματα.Ακόμα και αν ενα τέτοιο κόμα έπιανε στις Ευρωεκλογές ενα 2,5% πιστευετε πραγματικά οτι θα ειχε προβολή????
Απο τις δημοσκοπήσεις φαινόταν οτι ο Παπαθεμελής θα ειναι πισω τους αλλα τα καναλια επιμένανε.
Και στις Ευρωεκλογές σε 1,5 χρόνο που θα ξανακατέβουν αυτοι, πάλι τον Παπαθεμελή θα προβάλουν...
Συμφέρει πιστεύετε κανέναν, να υπάρχει ένα κόμα που να απευθήνετε καθαρά στον αγρότη, μικρομεσαίο, μικροεπαγγελματία, στον μέσο εν πάση περιπτωση πολιτη και να του τονονει το αίσθημα της αυτοσυντήρησης υψηλότερου επιπέδου σε ένα κράτος? υγιέστερο, ασφαλέστερο???
Συμφέρει κανέναν να ξυπνησουν οι πολίτες?Δε νομίζω...
Εψαξα και βρηκα το πρόγραμμά τους.
Θα εκπλαγείτε με τις ιδέες που θέλανε να προωθησουν στη Βουλη οι άνθρωποι.(δε δινω λινκ να μη φανει σα διαφήμιση...μια ματιά στο google τα λέει ολα)
Πιθανον αν βγαίνανε να γίνονταν οπως οι άλλοι....
Αλλα άραγε, τι ειχαμε να χάσουμε???
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

[quote="RedArmy"]Nαι χουντα εχουμε.. :roll:
Ελεος τι ακουμε καθε μερα...[/quote]

δίκιο έχεις... μπορώ να κυκλοφορώ ελεύθερα στους δρόμους όπως θέλω... έχω πια εκπαιδευτεί να αποφεύγω τις ζαρντινιέρες...

και ρωτάω εσένα Γιάννο που προφανώς ψηφίζεις από ιδεολογία και όχι γιατί κοιτάς ποιος θα σε βολέψει... για πες μου [επειδή εγώ δηλώνω απολιτικ και άσχετος] την ιδεολογία της ΝΔ και τι σε εκφράζει.

σου δίνω και θέμα για να κάνεις και τπτ άλλο εκτός από το να σπαμάρεις και να βρίζεις σε αυτό το φόρουμ...
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοιτα, δεν νομιζω οτι μπορω να σου αναλυσω μεσα σε λιγο χρονο την ιδεολογια ενος κομματος και τι με εκφραζει και το ψηφιζω, ιδιως μεσα σε ενα φορουμ!

Πιστευω οτι εχει καποια καλα στελεχη, τα οποια συμπαθω και ασπαζομαι πολλες απο τις αποψεις τους. Επειδη δεν ειχε τοσα χρονια εξουσιας οσο το πασοκ ειναι λιγοτερο διαβρωμενο και σαπιο κομμα, εχει εναν αρχηγο ο οποιος εμπνεει εμπιστοσυνη και γενικα απο την πολιτικη του κομματος ειμαι σχετικα ικανοποιημενος. Δεν θελω να βγει το 2ο μεγαλο κομμα στην κυβερνηση, οποτε και αυτος ειναι ενας λογος που ψηφισα ΝΔ. Ισως αμα το παρεις καθαρα ιδεολογια το θεμα, πλεον τα 2 μεγαλα κομματα δεν εχουν ουσιαστικες διαφορες αφου και τα 2 εξυπηρετουν το κεφαλαιο, οποτε μπορεις να πεις οτι ψηφιζω προσωπα.

Ελπιζω να σε καλυψα σχετικα.

Υ.Γ ναι απο ιδεολογια ψηφιζω δεν χρειζομαι απο κανεναν ΒΟΛΕΜΑ, οποτε αν υπονοεις κατι καλυτερα να το πεις καθαρα. Ελεος που θα χρειαζομαι βολεμα εγω. Λες και ειμαι κανενας κακομοιρης που ζητιανευει θεσεις και χρηματα...

(:
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
Locked

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”