Everything about Pro Evolution Soccer

Συζητήσεις περί υπολογιστών/κονσολών καθώς και games... Εδώ και η Τεχνική Υποστήριξη...
Post Reply
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15420
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Στο PS4 το PES15 μου φαίνεται πιο ρεαλιστικό λόγω αυτών που αναφέρεις, θέλει δουλειά από τον user η ανάπτυξη και μου αρέσει, όχι τρέξιμο και πάσες με την ταχύτητα του φωτός..

Δοκίμασα και το demo του PES16 και ψήθηκα αρκετά, αυτό θα πάρω πρώτο φέτος και όταν πέσει η τιμή του FIFA 16 στα μισά, το τσιμπάω κι αυτό. Μεγάλο φετινό συν και το import στο edit mode, θα έχουμε φανέλες και σήματα για όλες τις ομάδες και πιθανότατα Bundesliga.
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περα απο τον Νικανδρο εχει παιξει κανεις αλλο το demo του PES16? Αρκετα καλο βλεπω αρκετες διαφορες στο animation αλλα και στην συμπεριφορα των παιχτων. Μου αρεσει ακομα περισσοτερο απο το 15 και με φαινεται απο αυτο θα ξεκινησω την αγορα. Μετα εχει ο θεος για NBA2k16 + FM και τα λοιπα.

Τωρα κατεβαζω και το demo του FIFA να δω τι ρολο βαραει.
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Μόλις το παίξεις και το ΦΙΦΑ σφύρα τι προτιμας και γιατι/:)
Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έπαιξα κ τα 2 demo σε PS3..Χάρηκα ιδιαίτερα γιατί μετά απο κάποια χρόνια μου άρεσε ξανά το pro.To Fifa έχω να το αγοράσω απο τότε που είχε περιγραφή Σωτηρακοπουλου με Δάρα εάν θυμάμαι καλα.
Γενικά,ειμαι του pro αλλα τα τελευταία χρόνια το Fifa ανέβηκε παρά πολυ.Ευχαριστη έκπληξη για εμένα το φετινό demo.Το περσινό δεν με τρέλανε αλλα τώρα ψήθηκα να το αγοράσω.Μαζι με τα patch θα ειναι κομπλέ.

ps:στο PS4 θα ειναι σκάλες ανώτερο λογικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Anton Kousnij wrote:Μόλις το παίξεις και το ΦΙΦΑ σφύρα τι προτιμας και γιατι/:)
To pro ξεκαθαρα νομιζω προτιμω. Και δεν ειμαι και ο πιο αντικειμενικος κριτης διοτι αν περσι δεν μου καναν δωρο με την κονσολα (και με τις 2 διοτι πηρα και xbox 360 περσι και xbox one με το Lumia της αδερφης μου) το ΦΙΦΑ δεν θα το ειχα παιξει καν. Φιφα για να φανταστεις ειχα να παιξω απο το PS1 τα παλια καλα χρονια.

Με τους φιλους παντως παιζω FIFA και αυτος ειναι ο λογος που θα το παρω και φετος. Μου αρεσει σαν παιχνιδι αλλα ορισμενες φορες μπερδευω τα κουμπια (παροτι το ελιωσα περσι). Δεν ειδα τρελες διαφορες παντως στο FIFA.

Στο Pro αντιθετως ειδα αρκετη διαφορα. Μου αρεσε ακομα περισσοτερο απο το περσινο (καμια σχεση με το 14 που ηταν ενα ματσο χαλι). Υπαρχει τεραστια διαφορα παντως στο παιχνιδι στην συγκριση xbox360 - xbox one.


Αν ισχυει και αυτο που λεει ο Νικ (για το Import) τοτε η ζυγαρια πηγαινει σιγουρα προς το PRO.
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
User avatar
St3laR
Indispensible
Indispensible
Posts: 1793
Joined: Sat Apr 09, 2011 11:04 pm
Football Manager της ομάδας: Retired...
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Arsenal
Status: You can't buy class...
Location: Athens/Trikala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω πάντως απο πέρυσι εχω παει στο φιφα. Ήμουν σκληροπυρηνικος οπαδός του προ να προσθέσω. Αλλα απο τοτε που έπαιξα το φιφα με τράβηξε πολυ. Ειδικά τα γραφικά με κ@υλωσαν άσχημα [FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE]. Ισως φταιει και το γεγονός οτι το προ 14 ηταν τόσο χαλια που δεν παιζόταν και έτσι πηγα στο φιφα. Αντε να δούμε φέτος.


Sent from my iPhone.
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15420
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Sup wrote:Αν ισχυει και αυτο που λεει ο Νικ (για το Import) τοτε η ζυγαρια πηγαινει σιγουρα προς το PRO.
Ισχύει 100%, λογικά θα βγει και option file με γερμανικό πρωτάθλημα και extra ομάδες στις θέσεις των κενών, πέρα των logos και kits, οπότε κάτι θα γίνει και σε αυτούς τους τομείς που είναι πίσω του FIFA.

Το demo του FIFA μια χαρά ήταν, πιο εύκολο ντριμπλάρισμα θα έλεγα από πέρσι, αλλά δεν βλέπεις ρε παιδί μου τις βελτιώσεις που βλέπεις από prο σε pro στο ps4. Θα το πάρω όταν πέσει η τιμή σε λίγους μήνες, να 'χει στρώσει και με τα patch.
the_showstopper
Indispensible
Indispensible
Posts: 1839
Joined: Sun Nov 16, 2008 12:40 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επαιξα και εγω το προ το 16 sto ps4...το gameplay συμπαθητικο αλλα τα γραφικα και τα μενου ειναι πραγματικα πολυ κατω του μετριου...ελεος λες και ειναι ps2 μενου και ps3 γραφικα...

Α και κατι ακομη γιατι βιαστηκαν να το βγαλουν εφοσον δεν εχει σχεδον καμια μεταγραφη??[ο ντι μαρια ακομα μαντσεστερ]...εμετος
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Sup wrote:Με τους φιλους παντως παιζω FIFA και αυτος ειναι ο λογος που θα το παρω και φετος. Μου αρεσει σαν παιχνιδι αλλα ορισμενες φορες μπερδευω τα κουμπια (παροτι το ελιωσα περσι).
Το ξέρεις ότι μπορείς να τα αλλάξεις ε; :P Κι εγώ με τα κουμπιά του προ παίζω φιφα.
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

the_showstopper wrote: Α και κατι ακομη γιατι βιαστηκαν να το βγαλουν εφοσον δεν εχει σχεδον καμια μεταγραφη??[ο ντι μαρια ακομα μαντσεστερ]...εμετος
Αυτό το θέμα πάντα το είχε το προ.
the_showstopper
Indispensible
Indispensible
Posts: 1839
Joined: Sun Nov 16, 2008 12:40 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στα 3 παιχνιδια το γυρισα στο φιφα το 15 ε μα λεω αμα ειναι να παιζω με περσινα data να παιξω ενα παιχνιδι της προκοπης :D
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5487
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Απαράδεκτη η διαφορά ps4 με pc..
Επίσης όλα τα σουτ είναι γκολ.
Hi everyone, we´re aware of fans asking about the roster update coming for PES2016.
We are working very hard to implement them ASAP, however we are currently focusing on ensuring the best possible online experience.
We will update you early next week on the roster updates as well as the upcoming new teams and stadium's future availability.
We would like to thank you all for your patience and support! We hope you enjoy PES2016 as much as we do! Love The Past, Play The Future !
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εννοείς ότι στο ps4 είναι πολύ καλύτερο?
the_showstopper
Indispensible
Indispensible
Posts: 1839
Joined: Sun Nov 16, 2008 12:40 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μα καλα τοσοι δουλευουν πανω στο παιχνιδι η εταιρια δε μπορει δηλαδη να βαλει 2 ατομα να ρυθμισουν τις μεταγραφες?Πανω απο δυο μερες θα κανουν?ελεος
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16067
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 19 times

Τι δεν κατάλαβες από το "Love The Past, Play The Future !" ? :D :D :D
Post Reply

Return to “Υπολογιστές - Κονσόλες - Gaming”