ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ για μη GAMERS

Συζητήσεις περί υπολογιστών/κονσολών καθώς και games... Εδώ και η Τεχνική Υποστήριξη...
Post Reply
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62687
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Δεν είμαι φανμποι ρε.

Διαφωνώ σε τρία πράγματα:

Α)η Σόνυ εδώ και καιρό (καθότι το ΠΣ είμαι ζωτικής σημασίας σε αντίθεση με τοχβοχ για Μαικροσοφτ) έχει δώσει δεβ κιτς και έχει ρωτήσει τους ντεβς ΤΙ θέλουν οι ίδιοι (σε αντίθεση με μαικροσοφτ που το series s/x έχει αρκετά κοινά σε pc gaming). Όταν λοιπόν το ps δεν είναι απλά ένα πρότζεκτ (όπως το χβοχ για τους απέναντι), όταν ξέρεις ότι τα cross platforms πλέον θα σου κοστίσουν μιας και θα παίζουν ουσιαστικά γραμμένα σε Series S και με το gamepass θα χάσεις loyalties παρουσιάζεις κάτι. Δε λές ότι το επόμενο next gen παιχνίδι σου (Horizon)θα βγεί σε ps4... Γενικά δε λές τόσες μεγάλες κουβέντες. Δεν πουλάς ριμαστερ για νεξτ τζεν.

Β)δεν είναι day1. 4 χρόνια νομίζω έχουν βγάλει τις ενδιάμεσες κονσόλες. Μιλκαραν ακόμα περισσότερο το κόσμο. Day 1 θα ήταν πριν 2-3 χρόνια. Εδώ και 1+ χρόνια περίπου έχουν δώσει devkits έπειτα από απαιτήσεις των studios. Η πανδημία επηρέασε σίγουρα. Και μάλιστα πήγε πιο κάτω νομίζω τη release say(διάβαζα ότι αρχικά ήταν να συμπέσει με ps1 κάπου Σεπτέμβριο). Σίγουρα και οι αγορές που κάνουν ριλιζ(καμία ευρωπαϊκή χώρα στο πρώτο κύμα) παίζει ρόλο. Αλλά δεν είναι συγχωροχάρτι ρε συ. Και δεν είναι γιατί δε δώσανε kits το Μάρτιο. Και δεν θές launch τριπλ Α νέους τίτλους. Μαζί σου. Δε θες next gen. Μαζί σου. Επικοινώνησε το. Όταν λες you will see the difference in launch titles φίλε εγώ απαιτώ σαν καταναλωτής να αποδείξεις τα λόγια σου. Διαφορετικά γίνεσαι Borris Johnson και είσαι αφερεγγυος.

Γ) υπήρχε κράξιμο σε Μαικροσοφτ γιατί επικοινωνεί το gamepass. Εγώ το συγκεκριμένο το καραγουσταρω. Και καραγουσταρω και την λογική. Ε όταν η Σόνυ πάει να περαστεί Ως κάτι το εξωτικό και διαφορετικό το γεγονός ότι βγάζει/ανακοινώνει το psnow με ps4 games μου δείχνει ότι τα ίδια με της μαικροσοφτ (με λιγότερα δυνατό μηχάνημα) κάνει.

Υπάρχουν και άλλα. Και αν δεν ενδιαφέρεται η Σονυ για το Βασίλη του φμγκρις για το κράξιμο από πσ4 φορουμ και το ινσομνια το γεγονός ότι πριν το χθεσινό event τα στατιστικά ήταν 82-18 και χθές τα πρώτα ερωτηματολόγια σε Τουίτερ δείχνουν 70-30 θα έπρεπε να της πει πολλά:

https://twitter.com/HipHopGamer/status/ ... 39104?s=19

Sent from my GM1913 using Tapatalk




Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3611
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Δεν ήτανε προσωπικό το φανμπόι ρε, γενικά σαν λογική το λέω.

1) Γενικά με τα cross platform δεν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα όπως παλιά. Κι αυτό γιατί όλες οι κονσόλες πια είναι x86. Δεν είναι όπως το ps3 που έπρεπε να φτιαχτουν 2 εκδόσεις του παιχνιδιού ουσιαστικά. Για το που θα γράφονται primarily τα παιχνίδια από εκεί και πέρα είναι καθαρά θέμα του ποιος θα πουλήσει περισσότερα.

2) Τα half step consoles για του λογικούς καταναλωτές ήτανε καλύτερα για την τσέπη τους. Πέσανε οι τιμές στα αρχικά περισσότερο από κάθε άλλη γενιά. Άσε που κανείς δεν υποστήριξε ότι είναι κάτι παραπάνω απ' αυτό που ήταν, μια μικρή αναβάθμιση. Δεν λέω ότι είναι το ιδανικό να μην υπάρχουν τίτλοι, αλλά δεν μου κάνει εντύπωση. Αν δεις τη launch line up του ps4 θα σε πιάσει κατάθλιψη. Τελικά κατέληξε σε μια από τις πιο πετυχημένες κοσνσόλες της ιστορίας. Συμφωνώ ότι είναι κακό το messaging, αλλά μέχρι εκεί.

3) Εδώ είναι που λέω για φανμποισμό. Δεν μπορώ να καταλάβω τους gamers σ αυτά. Σου δίνουν και οι 2 εταιρίες μεγαλύτερο value στο προιον σου και γκρινιάζεις? Έκανε κάτι καλό η Microsoft και δεν πρέπει να ακολουθήσει και η sony γιατί είναι διαφορετική? Παράνοια. Όσα περισσότερα παιχνίδια μας δίνουν με όσα λιγότερα λεφτά τόσο το καλύτερο για μας. Πρέπει να τσατιστώ που θα τα παίζουν κι άλλοι και δεν νιώθω μια ξεχωριστή πεταλουδίτσα όπως παλιά?
Δείχνει την τρομερή δουλειά που έχει κάνει το marketing των εταιριών τόσα χρόνια. Οι ίδοι οι καταναλωτές να φωνάζουν για περισσότερα anti-cosnumer προιόντα.

Χθες επιβεβαιώθηκε ότι τα games στη νεα γενιά θα τσιμπίσουν ένα 10ρικο day one κι εμείς γκρινιάζουμε γιατί το pass που ήδη πληρώνουμε θα δίνει περισσότερα πράγματα.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62687
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Στην Ευρώπη θα αρπάξουν (δε το είπα επί προσωπικού ρε το φανμποι απλά για να δηλώσω το ότι δεν υποστηρίζω εταιρείες. Καταναλωτής είμαι. Κατάλαβα ότι μίλησες γενικά). Αλλά στην Αμερική βλέπω 60$ τα παιχνίδια. Δείγμα επίσης αρνητικό. Έχει δέσει το γάιδαρο θεωρεί;τι είμαστε καταναλωτές Β κατηγορίας;

Στο 2 να ξέρεις ότι το ps4 ήταν τόσο επιτυχημένη επειδή ήταν η μόνη κονσόλα με τόσα good exclusive. Δεν είχε όπως αποδείχτηκε αντίπαλο. Αντίστοιχα στο ps3-xbox που ήμουν αυτής της γενιάς η ψαλίδα έκλεισε κοντά στο 60-40 οβερολ.

Εγώ είμαι υπερ του game pass ΑΡΚΕΊ να μην το παίρνανε αρχικά ως αποτρεπτικό οι ίδιοι. Μια χαρά υπέρ είμαι ΑΡΚΕΙ να υπάρχει ποιότητά.

Τώρα...αν υπάρχει frontnite μπορεί να κερδίσει όσους καταναλωτές θέλει αλλά αν γεμίσει τέτοια μάλλον ο κόσμος του gaming (όχι τα 12-14χρονα)στο τέλος θα γυρίσει απλά σε pc. Είναι απλό. Παίρνεις τα δύο παςς παίρνεις και ενώνεις και το πισι στην οθόνη και γειά σας. Αν αντέχει η Σόνυ να πάει κόντρα στη Μαικροσοφτ με τέτοια πάω πάσο. Και εκεί φοβάμαι. Ότι τα παςς στο τέλος θα είναι ενας τρόπος αλά στιμ να έχεις μια λαιμπραρι με παιχνίδια αγορασμενα στο 5€ δίχως να παίζεις κανένα γιατί είναι στη καλύτερη μέτρια.

Μακάρι να έχεις δίκιο γιατί πιστεύω ότι αν πιεστεί η Σονυ θα ζητήσει από τα studios της πιο πολύ ποιότητα.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9127
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

https://unboxholics.com/news/gaming/789 ... onia-akomi

θα ήθελα να ήξερα αν και το gow ragnarok θα είναι μέρος αυτής της υποστήριξης. Image αν είναι σίγουρα θα κόψει πωλήσεις από την κονσόλα. δεν είναι τυχαίο που δεν το έχουν πει ακόμα.
Spoiler: show
Image
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17754
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Και watchdogs2 μαζί με manager στο epic.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Μεχρι ποτε ειναι το μανατζερ και το watchdogs2?

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5492
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

6 και σήμερα.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62687
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Με γειά μου. Πείτε κάνα παιχνίδι για όταν έρθει δεύτερο χειριστήριο να παίζουμε με κοπέλα Image.Image

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Ωωωωωωω

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9916
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 42 times
Been thanked: 11 times

zidane72003 wrote: Fri Sep 18, 2020 9:46 am Με γειά μου. Πείτε κάνα παιχνίδι για όταν έρθει δεύτερο χειριστήριο να παίζουμε με κοπέλα Image.Image

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Όντως;;
Καλο λιώσιμο!
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3015
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Δυσκολευτηκες fanboy της Sony
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3611
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

πέσανε οι μάσκες :P
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62687
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ταλαντευτηκα

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Εντάξει φ4 δεν έχεις μπαλίτσα δεν έχεις, πρέπει να ικανοποιηθεί και αξιοποιηθεί σωστά ο χρόνος στο σπίτι.

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62687
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ναι αλλά πρέπει να βρω ένα dualsense (δεν ψήνομαι να πάρω dual shock). Και πείτε κάνα παιχνίδι για ζευγάρι ρε μαλακες. Hidden agenda μόνο πρότεινε ο αδελφός.

Βοήθησε πολύ και το γεγονός ότι επιτρέπεται τελικά με το pass της Μαικροσοφτ να παίξεις σε android τα παιχνίδια οπότε το ψήνω να τσεκαρω εκεί τα παιχνίδια κάποια στιγμή.



Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Post Reply

Return to “Υπολογιστές - Κονσόλες - Gaming”