ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ για μη GAMERS

Συζητήσεις περί υπολογιστών/κονσολών καθώς και games... Εδώ και η Τεχνική Υποστήριξη...
Post Reply
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17738
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Cdkeyprices. Έχει για αρκετά. Βασικά είναι για αναζήτηση και σου βγάζει το φτηνότερο.

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1956
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Έχω ψωνίσει από gameexplorers και astrongameclub. Το 2ο το θεωρώ μακραν καλύτερο. Μια χρονιά είχα πάει να πάρω ενα γκέιμ (νομιζω το μανατζερ ήταν) από gameexplorers (2 αντίτυπα) και μπαίνω στο σκρουτζ και είχε μεταφορικά 3ε. Μπαίνω στο σάιτ για την παραγγελία και μου βγάζει μεταφορικά περίπου 6 ευρώ. Σκαλώνω και τους παίρνω τηλ. Μου λένε κάνε την παραγγελία και γράψε σαν παρατήρηση ότι μιλήσαμε στο τηλ και θα στο κάνω 3 ευρώ. Το θεώρησα υπέρατη γυφτιά και δεν ξαναπήρα. Σαν παράδοση όμως δεν υπήρχε θέμα.
Το άστρον το θεωρώ το καλύτερο. Άμεση επικοινωνία και το μάνατζερ που το παίρνω κάθε χρόνο απο κει πλέον, μου το στέλνουν νωρίτερα, αφου πρώτα με πάρουν τηλ να με ενημερώσουν. Και νομίζω έχει και τα φτηνότερα μεταφορικά.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9884
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

G2A, Kinguin
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16071
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 19 times

Από τα 2 του από πάνω καλύτερα κανόνισε με κανα γύφτο σε φανάρι.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

από kinguin έχω πάρει 2-3 manager και δεν είχα θέμα ποτέ. επίσης είχα πάρει Day one το batman arkham origins 12-13€ ενώ κανονικά στο steam έκανε 50-60€ και ούτε με αυτό είχα θέμα. το key πάντως το στέλνουν με φώτο που μου κίνησε υποψίες για το πόσο έμπιστο είναι αλλά δεν έτυχε κάτι σε μένα. κοιτούσα βέβαια και τις βαθμολογίες των πωλητών. άλλο να έχεις 2000 θετικές βαθμολογίες και άλλο 20. και ας δώσεις και 2-3€ παραπάνω στον έμπιστο πωλητή(πχ το batman θυμάμαι είχε άλλον που το έδινε 9-9,5€ αλλά είχε λίγες θετικές βαθμολογίες).
Spoiler: show
Image
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9884
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Δοκιμασμένα και τα 2 χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα και όταν χρειάστηκε εγινε επιστροφή χρημάτων στο ακέραιο και άμεσα.
User avatar
bouzouxis7
National Manager
National Manager
Posts: 8899
Joined: Fri Apr 24, 2009 2:04 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Newcastle #No_Transfers FC
facebook προφίλ: nikos.bachtis
twitter: DoctorWho7777
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

G2A και Kinguin, έχω πάρει και 'γω από το δεύτερο πριν κάμποσα χρόνια. Πήρα μια φορά, η αγορά έγινε με επιτυχία χωρίς κάποιο θέμα, αλλά δεν ξανακούμπησα όταν έμαθα. Συν το ότι δεν θεωρώ ότι τα χρειάζεσαι πλέον, με όλες τις προσφορές, τα promotions και τα σχετικά που γίνονται κάθε τρεις και λίγο.

Ο λόγος είναι ότι όσο αξιόπιστα και να είναι, παρ' όλ' αυτά είναι ανήθικα.
Και εδώ περισσότερο info
https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/c ... you_xpost/

Όπως είπα και πιο πάνω, πλέον φτιάχνεις πολύ εύκολα ένα πολύ καλό library. Το "πρόβλημα" είναι βέβαια όταν θες να πάρεις ένα συγκεκριμένο παιχνίδι day one (και πιο πριν), αλλά και πάλι αυτό δεν αρκεί για να δίνεις τα φράγκα σου σε G2A τύπου resellers.
This isn't funny Dean, the voice says I'm almost out of minutes!


Όταν είσαι ένα τίποτα, τίποτα δεν θα αλλάξει αν δεν είσαι. allons-y
stavros_skala
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2207
Joined: Fri Dec 17, 2010 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Blackburn, ΑΕΚ Λάρνακας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν παίζει κανείς Sekiro;
Μόλις τέλειωσα τωρα το 1ο playthrough. Πολύ ωραίο παιχνίδι με πολύ ωραίο συναίσθημα ικανοποίησης στο τέλος, όπως όλα τα παιχνίδια της FromSoft.
Τελείως διαφορετικό combat απ' ότι είχα συνηθίσει μέχρι τώρα (ειδικά αν έχεις συνηθίσει στα SoulsBorne) και σου παίρνει λίγο χρόνο να το μάθεις. Σε αντίθεση με SoulsBorne το story είναι πολύ πιο ξεκάθαρο και το παρακολουθείς με ενδιαφέρον. Προτείνεται από εμένα για κάποιον που θέλει κάποιο challenging RPG.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18242
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Εγώ παλι γυρνάω την Ελλάδα με τον Αλέξιο, και δεν έχω αφήσει ούτε θηλυκιά, αλλά ούτε και αρσενικιά γατα

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

εδώ manager δεν προλαβαίνουμε, θα πιαστουμε με σεκιρο? παιχνίδια για λίγους τα συγκεκριμένα, δεν θα τα χαρακτήριζα απλά challenging. τεράστια υπομονή και όποιος δεν έχει καλύτερα να μην ασχοληθεί ή τουλάχιστον να δοκιμάσει κάνα dark souls πρώτα.

geo επειδή δεν έχω παίξει odysey, το σεξουαλικο έχει κάποια ουσία μέσα στο παιχνίδι ή απλά μπήκε για το political correct?
Spoiler: show
Image
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18242
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Ρε, χωρίς πλάκα, μαθετε τι είναι πολιτικαλ κορεκτ πριν το πεταξετε στο καθετι.
οσο για την απορια που έχεις, μαλλον δεν παίζει μεγάλο ρόλο, και τα στορι δεν έχουν το βάθος που έχει στο dragon age πχ. Βασικα καθόλου βάθος, μονο ξερό σεξ με ελαχιστες εξαιρεσεις, μεχρι τώρα δεν συναψα καμιά σχέση.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

δεν με ενοχλεί που έχει gay sex. και μόνο straight να είχε το ίδιο θα με ενοχλούσε ΑΝ δεν παίζει κάποιο ρόλο στο παιχνίδι. απλά θεωρώ ότι μπήκε στο παιχνίδι για να πουν την γνώμη τους πάνω σε αυτό το θέμα. την σέβομαι την άποψη τους απλά δεν συμφωνώ με το πως την εκφράζουν μέσω του παιχνιδιού. btw με ενοχλεί κάτι για ένα παιχνίδι που δεν έχω παίξει και δεν σκοπεύω κι ολας σύντομα!! fuck logic!!
Spoiler: show
Image
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18242
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

μα δεν ειναι καποια γνώμη, απλά υποτίθεται 2 τύποι πηδιούνται, ή ενας τύπος και μια τυπισα που πηδιούνται. φαντάζομαι αν ειχα κασανδρα θα είχε και με δυο τύπισες.
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3586
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Η γνώμη που θέλουν να πούνε και ενοχλέι, είναι ότι στους ανθρώποι αρέσει να κάνουν σεξ μεταξύτονε?

Σεκίρο φαίνεται καλό, αλλά όλα τα παιχνίδια της from θέλουν πολύ χρόνο και να παίζεις μόνο αυτό για να το ευχαριστηθείς ρε γμτ. Όταν κάποια στιμγή μέσα στα επόμενα δυο χρόνια τελειώσω το divinity 2, θα το πιάσω. :P
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

για μένα προσωπικά, το gay/lesbian/straight sex μπήκε για να περάσει μήνυμα ότι όλοι οι "τύποι" sex είναι φυσιολογικοί. συμφωνώ με αυτό αλλά δεν μου άρεσε σαν feature του παιχνιδιού γιατί μου φάνηκε ότι προστέθηκε μόνο και μόνο γι αυτό το λόγο και όχι ότι προσφέρει κάτι στο gameplay. στην τελική τους βγήκε και σε κακό γιατί σε ένα dlc ήταν έτσι το story που πάντα οδηγούσε σε straight σχέση και έφαγαν ΤΟ κράξιμο(νομίζω το διόρθωσαν αργότερα). ίσως είμαι λίγο υπερβολικός αλλά ίσως φταίει ότι έχω κουραστεί κάπως με την υπερπροβολη του θέματος από cinema/series/games και με ενοχλεί κάποιες φορές ενώ είμαι υπέρ αυτού.
Spoiler: show
Image
Post Reply

Return to “Υπολογιστές - Κονσόλες - Gaming”