ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ για μη GAMERS

Συζητήσεις περί υπολογιστών/κονσολών καθώς και games... Εδώ και η Τεχνική Υποστήριξη...
Post Reply
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Ichigo"]πειτε κανενα καλο για το pc,rpg των τελευταιων 4 χρονων για να καω...ψαχνω απελπισμενα και δεν βρησκω :( [/quote]

Neverwinder Nights
Προσωπικά δεν το έχω παίξει αλλά δυο φίλοι μου είχαν καεί και έτυχε να τους δω μερικές φορές να παίζουν
Alexos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5359
Joined: Mon Dec 27, 2004 9:51 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAO B.C.- Chicago Bulls
Status: Η μειοψηφία μπορεί και να έχει δίκιο, η πλειοψηφία πάντα κάνει λάθος.
Location: Καρδίτσα/Θεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλά εννοείται και το Θ Ε Ι Κ Ο OBLIVION και MORROWIND. :yea: :yea: :yea: :yea: :yea: :yea:

Εκτός απο αυτα είναι φυσικα και τα 2 KOTOR (Knights of the Old Republic) για τους φαν του Star Wars και το εκπληκτικο Neverwinter Nights που είπε και ο φίλτατος Αχιλλέας. :D
Ιστορία NBA 2K14 Association - Jazzing for the Title

viewtopic.php?f=392&t=40536&p=1859597#p1859597
User avatar
King07
Indispensible
Indispensible
Posts: 1853
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ο. Περιστέρι
Status: 1312
Location: Peristeri, Greece
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="Akyla"]Neverwinder Nights
Προσωπικά δεν το έχω παίξει αλλά δυο φίλοι μου είχαν καεί και έτυχε να τους δω μερικές φορές να παίζουν[/quote]

Respect στο NWN μιλάμε έχω φάει άπειρες ώρες σε αυτό το παιχνίδι. Μετά το PES πάντα.
Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.
gespi79
Indispensible
Indispensible
Posts: 1618
Joined: Tue Mar 09, 2004 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Pirkavlos FC
Location: Κορυδαλλος. κελι 32 (διπλα απτο 33) :D
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="tommot"]Ένα ήταν ΤΟ παιχνίδι...

MAFIA

[img]http://mafia-game.com/image.jpg[/img]

http://mafia-game.com/indexnews.htm

Όλα τ'άλλα μπουρμπουλήθρες...Πρέπει να έχει βγει εδώ και 3-4 χρόνια,αλλά ακόμα παίζω!!! :yea: :yea: :yea:[/quote]


:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Kαλα μπροστα του δεν φτουραει ουτε το GTA
Τα τυπακια εχουν στησει την πολη αλλα και την μηχανη του παιχνιδιου τέλεια. Περναγε ενα αμαξι απο μπροστα σου και εκανς κυκλο το τετραγωνο και το πετυχενες να ερχεται.
Αρε θωμα τι μου θυμησες 8)
Σπαγγετι και ρυζακι, σκορπισαν παντου
καθε σπιτι μια γωνια, του καπαμαρου :P
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ελα ρε ΠΟΛΥ πιο εθιστικο το GTA. Ασε που εχιε πιο πολυ γελιο. Βεβαια το δυνατο σημειο του Mafia ηταν το φοβερο πραγματικα σεναριο του.

Αλλη παιχνιδαρα ειναι το Godfather. :notworthy:
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
shikabalas
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5007
Joined: Mon Aug 01, 2005 7:22 am
Football Manager της ομάδας: Man City
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Πολυκαστρο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απο αυτο του ειδους τα παιχνιδια,απλα τελειο ειναι και το Hitman...Βγηκε και το τεσσερα τωρα... :yea: :yea: :yea: :yea:
Image
Image


?Caer est? permitido, levantarse es obligatorio!

"Το να πέσεις επιτρέπεται, το να σηκωθείς ξανά επιβάλλεται!"


ΠΑΟΚ-Θρησκεια-Τρομοκρατια-Τιμη και δοξα στον Παμπλο τον Γκαρσια.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62687
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Παιχνιδια που απλα τα σπανε

FF VII:1 απο τα καλυτερα παιχνιδια της σειρας.Απιστευτο στορυ και απιστευτες μαχες με κακους(τα Ρουμπυ και Εμεραλντ γουεπον οι χειροτεροι κακοι ολων των εποχων).Εξαιρετικα γραφικα(φυσιολογικο.1η φορα περασαμε απο τα 16μπιτα συστηματα στα 32μπιτα) και καλος χειρισμος

FF VIII:Πιθανον το καλυτερο μεχρι να βγει το επομενο.Απιστευτο στορυ,τεραστιο μεγεθος,υπερβολικα πολυπλοκο και τρομερα βιντεακια.Προσπαθησε και εβαλε τα Ιαπωνικα Rpg στο σωστο φρομο

FFX:Η 1η προσπαθεια της Square να φτιαξει 1 παιχνιδι σε 128μπιτο μηχανηματακι στεφθηκε με επιτυχια(τουλαχιστον εμπορικα).Περιεργο στορυ τα καλυτερα γραφικα ever(υπηρχανε στιγμες που δε ξεχωριζες το video απο το παιχνιδι)νεο συστημα μαχης και για 1η φορα ομιλια των χαρακτηρων.

Black:Παρατηστε τα υπολοιπα FPS.Ξεκινηστε το.Κωληστε μεχρι ΑΗΔΙΑΣ με τη παρτη του.Η απολυτη εμπειρια.Τα σπαει(αν και μικρο σε διαρκεια).Στην αρχη ηταν να βγει για το psx3 αλλα τελικα αποφασηστηκε να χειροτερεψεουν(!!!!!!)τα γραφικα και να λιγοστεψουν τις πιστες.

PRO EVO 4&5:Τα εβαλα μαζι διοτι οι gamer δε μπορουνε να αποφασησουνε πιο τους αρεσει πιο πολυ.Το 5 μοιαζει εξαιρετικο.Ειναι σαν simulation πραγματικου ποδοσφαιρου.Τερμα τα οκλπα με τη μπαλα και η κοφτες τριπλες.Αμα προσπαθησει καποιος που δε ξερει να κανει τριπλα δεν αποκλυεται να φαει τουμπα και να χασει τη μπαλα(το εχω δει ειναι αληθεια).Απο την αλλη το παιχνιδι εγινε πολυ δυσκολο στο χειρισμο του με αποτελεσμα πολυ να μη παρατανε το pro evo 4.Για μενα κατι το ενδιαμεσο θα ητανε οτι καλυτερο.Και τα 2 παιχνιδια παντως σε κολανε για ωρες)

Prince of Persia: Two Thrones:Ο Πριγκιπας της περσιας πιθανον να σας εχει μεινει στο μυαλο απο τις εποχες που ητανε δισδιαστατο και ειχατε μια ωρα στη διαθεση σας να το τερματησετε ωστε να παντρευτειτε τη πριγκιπισα.Αυτοι οι καιροι εχουνε περασει ανεπιστρεπτη.Νεες κινησεις,νεα γραφικα,νεα ιστορια,νεοι γριφοι νεα σπασιματα χειριστηριων μιας και υπαρχει 1 σχετικο προβληματακι στο χειρισμο.Παραμενει ομως καλυτερο του"Sands of time"

NFSU 1-2 NFS MW:Τα απολυτα παιχνιδακια ταχυτητας.Τα παιχνιδια που σαν να σου θυμιζουνε κατι(η ισως οι 3 ταινιες F&F να σου θυμιζουνε κατι μιας και τα περισσοτερα αυτοκινητα μοιαζουνε φανταστικα με μοντελα του παιχνιδιου).Απο τα καλυτερα racing games(αμα θελετε το αμαξι να διαλυεται οταν τρακερνει μαλλον ειστε τρελοι...Αν επιμενετε παντως αδιαφορηστε για το εν λογο παιχνιδι)

Metal Gear Solid:Νταξ το παιχνιδι που εσπασε καθε προηγουμενο στο psx1.Ο Solid Snake εγινε το νεο ινδαλμα στα ματια των νεων παιδιων που εκαναν delete τη μπουταρου Lara Croft και τον τοποθετησαν στο Hall of Fame.Το μονο κακο των παιχνιδων ειναι οτι ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ μικρη η διαρκεια τους(το 1ο σε 10 ωρες το 2ο σε 12 το 3ο σε 15)

Warcraft 3:Το παιχνιδακι εδωσε νεους οριζοντες και ανειξε νεους διαρομους στα strategy games.Πρωτη φορα ειδαμε 1 παιχνιδι στρατιγικης τοσο πολυ επηρεασμενο απο παιχνιδια ρολων.Το warcraft 3:frozen throne μας εδωσε και τις λυσεις στο story των 2 πιο σκοτεινων τυπων του 1ου παιχνιδιου.Απλα καταπληκτικο

Για turn based RPG

Fallout2,HOM&M το 3 το 4 και το 5(heroes of might and magic ο τιτλος)

Και προς θεου ΑΠΟΦΥΓΕΤΕ το Grandia 2 το οποιο μοιαζει(και ειναι)σαν να παιζεις το ιδιο παιχνιδι ανα 10λεπτο

Τελος το παιχνιδι που μου ειχε αφησει εξαιρετικες εντυπωσεις και με το συστημα μαχης του και με το story του και το μονο που ειπα οτι συγκρινεται με τη σειρα FF ειναι το Legend of Dragoon.Μη το ψαξετε πλεον διοτι δε θα το βρειτε πουθενα.Αν ομως καποιος φιλος σας το εχει παρτε το.ASAP

ΥΓ:Ξεχναω πολλα και απλα σημειωνε παιχνιδια που εχουνε αφησει ιστορια στο παρελθον μου οπως το legacy of Kain,το Devil may Cry τα Parasite Eve 1&2,τo GTA 3,το ακομα και σημερα μυθικο AOE 1(αν και τα 2 και 3 το ξεπερασανε ητανε το 1ο εξαιρετικο strategy game ever)

παντως 1 γρηγορο τοπ 10

1 prize:MGS 1
2 prize:FF VIII
3 prize:PES 4

The rest

4:PES 5
5:NFS MW
6:Leggend of dragoon
7:Black
8:Pocemon yellow edition(σορρυ μαγκες αλλα οταν ειχε βγει το παιχνιδι ημουν 17 ετων...Ε τι να κανω.Ειχα πορωθει που βορουσα να εχω τα 6 ποκεμον που εχει και ο Ας στη τηλεοπτικη σειρα
:D :D :D :D :D :D :D )
9:Far cry
10:Warcraft 3


PS:Το Godfather ειναι ανωτερο του μαφια αν και διαδραματιζεται στη ιδια εποχη(χρονολογικα).Θα μπορουσαμε να το πουμε και ως Mafia 2.Γενικα ποτε δε μου αρεσανε τετοιου ειδους παιχνιδια και τα επαιζα σχετικα λιγο χρονικο διαστημα

PS:Mην αναρωτιεστε γιατι ποτε δεν θα βα΄λω το μανατζερ στη λιστα του τοπ 10.Υπαρχει απλος λογος.Αν και θα αξιζε το cm 01/02 να μπει αποφασησα να μην αδικησω καποιο αλλο manager.

PS:Για αυτους που δε ξερουνε το NWN δεν ειναι παιχνιδι ρολων οπως τα FF(ιαπωνικο style turn based μαχες κτλ).Ειναι το Αμερικανικο στυλακι RPG.ΠΟΤΕ δε συμπαθησα τετοιου ειδους παιχνιδια.Εξαιρετικα δυσκολο να το παιξετε(ειδικα για νεους στο ειδος gamer).Παντως το Baldurs gate ειναι ελαφρως ανωτερο σε τετοιου στυλ παιχνιδια.
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
mnikos_21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 696
Joined: Tue Jul 27, 2004 3:05 pm
Football Manager της ομάδας: Halifax, Tenerife
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Halifax
Location: Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote]Τελος το παιχνιδι που μου ειχε αφησει εξαιρετικες εντυπωσεις και με το συστημα μαχης του και με το story του και το μονο που ειπα οτι συγκρινεται με τη σειρα FF ειναι το Legend of Dragoon[/quote]

Άσε μεγάλο κόλλημα με το Legend... το είχα αγοράσει αρκετές φορές, αλλά πάντα κόλλαγε στο 4ο CD. Κρίμα..... άμα παίξεις αυτό, άντε μετά να ξανασυνηθίσεις με τις βαρετές μάχες των "υπόλοιπων" rpg
[quote="konstantinakis-21-":2nfyr6li]Εγώ πιο πολύ φοβάμαι την Λιλ παρά την Μίλαν. Η Μιλαν αν και ιταλική ομάδα δεν έχει και την καλύτερη άμυνα καθώς την θεωρώ αρκετα αργή. Ειδα και τον Ντελιμπασιτς πολυ γρήγορο... Έχασε και τον Σεβα και δεν έχει παρει ακόμα καποιον άλλο. Ελπίζω να μην πάρει Ρονάλντο



Εdit: Οι πιθανότητες να λέω κοτσάνες ειναι 90%...[/quote:2nfyr6li]
User avatar
King07
Indispensible
Indispensible
Posts: 1853
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ο. Περιστέρι
Status: 1312
Location: Peristeri, Greece
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Όχι ρε φίλε, και εχθές έψαχνα να θυμηθώ τον τίτλο του παιχνιδιού. Legend of the dragon τα σπάει άσχημα. Είναι από τα καλύτερα παιχνίδια έβερ.
Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62687
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Ε ΟΧΙ ΡΕ...ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΗΜΟΥΝΑ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ που το ηξερε...ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Gabriel Knight ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :yea: :yea:
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
User avatar
EvPlo
Trialist
Trialist
Posts: 51
Joined: Wed Jun 09, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το δικό μου αγαπημένο παιχνίδι - αν και μάλλον δεν ταιριάζει στα γούστα σας - είναι το CIVILIZATION. Όσες φορές και το παίξω δε βαρέμαι.

Το παιχνίδι που όταν το πρωτοείδα έπαθα πλάκα - μέχρι και στον ύπνο μου το είδα- ήταν το broken sword. Για την εποχή του θεωρώ ότι ήταν επανάσταση.
User avatar
geckham
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17522
Joined: Tue Jun 17, 2003 11:00 pm
Location: North Bank, Highbury.
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Gabriel Knight.

Πριν γυρίσω Πάτρα, ξανατερμάτισα μετά από 8-9 ξέρωγώ πόσα χρόνια το The Beast Within. Καταπληκτικό παιχνίδι, που προφανώς παίζεις μόνο βράδι, αλλιώς χάνεις μαγεία. Τρελός σπάσας ο Gabriel, αλλά θεός. :D

Κορυφαία και τα 3 της σειράς.

Και γενικότερα με adventures καταστρέφω τον καιρό μου, να μην μένει άπραγο το μυαλό. :P
I fart in your general direction.Image
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Gabriel μορφη ρε. Εξου και το nick. 8)
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
Ichigo
Amateur
Amateur
Posts: 201
Joined: Sat Dec 17, 2005 7:34 pm
Location: somewhere i belong...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχω το silent hill 4 the room και το condemned και οπου να'ναι θα παρω και το dungeon siege 2 και ολα αυτα σε περιοδο εξεταστικης...
γαμωωω

θελω σχολια για το dungeon siege 2...τι λετε?

ακουω...
For things to change YOU have to change...
Post Reply

Return to “Υπολογιστές - Κονσόλες - Gaming”