ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ για μη GAMERS

Συζητήσεις περί υπολογιστών/κονσολών καθώς και games... Εδώ και η Τεχνική Υποστήριξη...
Post Reply
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62632
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ευχαριστώ πολύ για τα ινφος. Ανυπομονώ για ps5 και Νάντα δώ και τα δύο.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Πρώτον αν θέλετε να πείτε κάτι για το The Last of Us Part II βάλτε το σε spoiler

Δεύτερον κάθεστε βλέπετε κάτι Doc, κάτι shroud και όλους τους τυχάρπαστους και δε βλέπετε Σπόνη, μία στο τιμόνι, την άλλη σε πιστολίδι, την επόμενη να τα κάνει μούτι όλα και αντί για stealth να πάει John Rambo στους infected του TLOU2. ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!!! -tsekouri -kavala -pappous

Τρίτον κάντε κανά subscribe μήπως φτάσω τους 100 και μπορέσω να βάλω όνομα στο κανάλι. Επίσης αυτή τη στιγμή υπάρχει το πρώτο The Last of Us σε 6 κομμάτια που βγήκαν από Livestream [και τα φτιάχνω σιγά σιγά με timestamps κτλ]
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62632
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Αν και απλά δουλειά γραφίστα...

Σα να ήταν εδώ Image.Image

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
paokkerkir
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3894
Joined: Sun Jun 13, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Cesena
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
facebook προφίλ: paokkerkir
Location: Malta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τραγικό.
Moneygrab εντελώς να κάνουν επιπλέον πωλήσεις στο όνομα ενός νεκρού.
Δεν τα μπορώ αυτά καθόλου.
Όπως (σε πολύ λιγότερο βαθμό βέβαια) στο F1 2020 που έβαλαν μέσα τον Anthoine Hubert.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62632
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

1ον δεν είναι επίσημο. Είναι από ένα γραφίστα.
2ον είναι και αυτή η δικιά σου... μια άποψη.
3ον κλαιν όποιος θέλει να το πάρει θα το πάρει. Δε θα το πάρει λόγω Κόμπε στο εξώφυλλο (αν και τα πιο πολλά θα είναι digital πωλήσεις οπότε είναι αστείο να μιλάμε για πωλήσεις λόγω εξωφύλλου).

Εάν γίνει κάτι τέτοιο δεν είναι για να καπηλευτουν ένα νεκρό... αλλά για να τιμήσουν έναν hof που έφυγε νωρίς.

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9116
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

https://unboxholics.com/news/gaming/770 ... eaking-vad

έσκασε και η ποπα!! ImageImage ας είναι αντάξιο του ΓΙΓΑΝΤΙΟΥ far cry 5. ζημιά μας κάνεις ubisoft που μέχρι το Φλεβάρη πρέπει να βρω 2kImage για next gen κονσόλα και τηλεόραση. Image
Spoiler: show
Image
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8500
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Έχει αρχίσει και θυμίζει fifa το Far Cry. Από το 3 και μετά το παιχνίδι είναι σχεδόν ίδιο.
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον, ειδα το Last of Us II...

Τα βαζω σε σποιλερ οποιος θελει ανοιγει...
Spoiler: show
Ψιλο αναμενομενο τι θα γινει στο τελος,οπως και οτι τελικα δεν θα την σκοτωσει....Γενικα το παιχνιδι για μενα δεν ειχε το closure που θα ηθελα...Δλδ η Αμπυ σηκωνεται και φευγει με τον πιτσιρικα μεσα στην βαρκα η Ελι γυρναει στο αδειο της το σπιτι και τελειωνει εκει...Αν το παιχνιδι προσπαθησε να δουλεψει με συμβολισμους νομιζω πως δεν τα καταφερε ιδιαιτερα...Απο την μια η ιστορια της Ελι και η διψα για εκδικηση και απο την αλλη η Αμπυ και το οτι εχασε τον πατερα της και τραβηξε οσα τραβηξε μετα...Γενικα σαν παιχνιδι φανηκε παιχνιδαρα αλλα το σεναριο επασχε...Δεν ξερω πως θα μπορουσα να κανω διαφορετικη ιστορια αλλα ΟΚ....Γενικα ειχε πολλα σημεια που μου φανηκαν κουλα...
Πολυ ομορφο παιχνιδι,εξαιρετικο gameplay,το σεναριο ΟΚ,δεν περιμενα και να ειναι για οσκαρ....Ανυπομονω να πεσει στα χερια το playstation 5....

Eπισης εχω παρει την Formula 1 2020 και το γεγονος οτι μπορεις να φτιαξεις δικια σου ομαδα πλεον σαν την 11ατη που συμμετεχει πολυ δυνατο...Και μερικα mod μπορεις να φτιαξεις φοβερα πραγματα....

Λιωσιμο και με το τελευταιο update του Europa Universali IV,οπως και εξαιρετικο το snowrunner αν και ειναι παιχνιδι που η θα σε χαλαρωσει η θα σου ανεβασει την πιεση...
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3601
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

spoilers ahead
Spoiler: show
Το παιχνίδι κινείτε σε 2 themes, στην ματαιότητα και τη καταστροφή που μπορεί να φέρει η δίψα για εκδίκηση και στο ότι ο καθένας μπορεί να είναι καλός και κακός άνθρωπος ταυτόχρονα και δεν υπάρχουν πάντα ξεκάθαροι villains. Η ιστορία της Abby ξεκινάει από το τέλος του πρώτου παιχνιδιού, χάνει τον πατέρα της και όλο τον τρόπο ζωής της, βρίσκει τους WLF αλλά το μόνο που την νοιάζει είναι να σκοτώσει τον Joel. Αυτή η δίψα για εκδίκηση την τρώει κάθε μέρα σε σημείο να χάσει ακόμα και το ενδιαφέρον της για τον έρωτα της ζωής της. Αφού το καταφέρνει, βλέπει ότι στην πραγματικότητα δεν γέμισε το κενό που ένιωθε, ενώ ακόμα και οι φίλοι της στρέφονται εναντιών της βλέποντας την σαν τέρας. Κάπως έτσι ξεκινάει ένα redemption arc ,με τα παιδάκια, και αφιερώνει τη ζωή της στη φροντίδα τους.

Η Ellie ξεκινάει με τον θάνατο του Joel, στην πορεία χάνει κι αυτή τα πάντα κι ενώ επιστρέφει στη ζωή τής με τη γυναίκα της και το παιδί της μετά τη μεγαλοψυχία της Abby κι όμως η δίψα της για εκδικηση την κάνει να τα παρατήσει όλα. Χρειάζεται να φτάσει στον απόλυτο πάτο, να χάσει την ανθρωπιά της μέχρι του τελικού σημείου για να καταλάβει τελικά ότι η εκδίκηση δεν θα την "φτιάξει". Ακόμα και κάνοντας τελικά την σωστή επιλογή στο τέλος, οι πράξεις της στην πορεία μέχρι εκεί έχουν ως αποτέλεσμα να χάσει τα πάντα. Την κοπέλα της, το παιδί τους, ακόμα και την μουσική.

Εγώ την ιστορία την βρήκα πολύ καλή. Έπαιξε στις γκρι περιοχές και ξεφεύγει από τις κλασσικές άπρο/μαύρο ιστορίες στα games. Έβαλε μερικούς καταπληκτικού χαρακτήρες όπως η Abby και η Dina. Έπαιξε με δύσκολα themes όπως το cult mentality και η μετατροπή της Ellie σε ,ότι κοντινότερο σε, villain ήτανε καταπληκτική ιδέα.

Συνολικά είχε χρόνια να με αγγίξει τόσο ένα game και να με κάνει να το σκέφτομαι μέρες αφού έχω τελειώσει μαζί του.
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

έχω πααααααάρα πολλές ενστάσεις για το σενάριο του tlou2... κάποιες τις ειχα πει και live στα streams. υπήρξε φάση που λέω το σταματάω κ το πουλάω δε θέλω να συνεχίσω να το παίξω.
κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο θα παραθεσω κ τις δικές μου απόψεις
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλα τοσο χαλια σου φανηκε;
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62632
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

https://www.insomnia.gr/articles/games/ ... o-tou-ps5/

Εγώ πάντως βλέπω ότι το pass & cloud gaming σε μαικροσοφτ φτάνει σε άλλα επίπεδα.

Σε 2-3-4 χρόνια με τόσα αγορασμενα στούντιο θα μπορέσει ίσως να τη περάσει και στα exclusive.

Θα μπω σε πολύ μεγάλο πειρασμό (αν δεν αγοράσω Κάιντα δύο...για να παίζω 3-4 παιχνίδια το χρόνο Image).

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9116
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

δεν νομίζω ότι θα την ξεπεράσει στα exclusive σε θέμα ποιότητας αλλά σε θέμα ποσότητας σίγουρα κάτι θα γίνει. πάλι το επικοινώνησε λάθος το event της η Microsoft. περίμεναν όλοι το παιχνίδι κράχτη που θεωρώ ότι δεν είδαμε αλλά ο κράχτης ήταν αυτό το "day one game pass". πάνω από τα μισά από αυτά που είδαμε στα δύο events θα μπουν game pass και αν τα βάλεις κάτω να τα υπολογίσεις το vfm της πλατφόρμας πάει στο Θεό. προσωπικά περιμένω περισσότερα πράγματα από Sony για να με πείσει πλέον. αν φέρει ps now στην Ελλάδα και το στηρίξει με games τότε αλλάζει το πράγμα αλλιώς θα πάω για ps5 όταν θα χει χαμηλή τιμή για να ασχοληθώ με τα 1-2 exclusives της που με ενδιαφέρουν.
Spoiler: show
Image
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62632
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Psnow έχουμε στο UK . Αλλά φαντάζομαι ότι αν θέλω psnow μπορώ να απολαύσω τα παιχνίδια μέσω ps4 και να μην ασχοληθώ με το 5(η να ασχοληθώ αργότερα με την... ενδιάμεση νέα σουπερ ντουπερ εξελιγμένη ps5 κονσόλα σε 3-4 χρόνια).

Δλδ να έχω τι 4 για το now και το τελευταίο χβοχ για παιχνίδια τελευταίας γενιάς.

Είναι φοβερό ότι πρώτη μέρα με ένα πάσο θα έχεις μια βιβλιοθήκη παιχνιδιών έτοιμη. Ναι θέλω να παίξω gow και lou για να δω όλο το χαμό αλλά για όνομα (αν βάλει και κάνα winos μέσα θα τους πετάξει τα μάτια).

Βέβαια διαβάζω για παιχνίδια ιδανικά για παρέα ότι έχει η Σόνυ που θα βοηθούσε πχ για ένα 2ωρο φρι εμένα και της κοπέλας αντί να δω νετφλιξ.

Sent from my GM1913 using Tapatalk



Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3601
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Το pass ειναι φοβερό vfm, επισης το οτι η Microsoft τα βγαζει όλα στο Windows store πια κανει τα παντα ευκολότερα αν εχεις ενα gaming pc.

Ξέρει κανεις αν το nvidia shield κανει για in home streaming σε παιχνίδια του windows store? Γιατι με το steam link θελει δουλειτσα για να τρέξουν κανονικα.
Post Reply

Return to “Υπολογιστές - Κονσόλες - Gaming”