Cinema

Συζητήσεις σχετικά με σειρές, ταινίες κτλ.
Forum rules
ΟΔΗΓΙΕΣ TV - Κινηματογράφος



1) Όλα τα spoiler θα μπαίνουν σε spoiler tag ,με σημείωση του επεισοδίου/ταινίας, ή(και) του προσώπου που αναφέρετε στο spoiler

2) Οποιοδήποτε προμο-φώτο-βίντεο και αυτό σε spoiler tag με σημείωση για πιο επεισόδιο είναι. Η συζήτηση για το προμο θα γίνεται και αυτή σε spoiler tag.   Καλό είναι να αποφεύγονται τα προμο    

3) Οι συζητήσεις για μέχρι και για την προηγούμενη απο την τρέχουσα season μπορούν να γίνονται χωρίς spoiler

4) Μην ρωτάτε από που θα κατεβάσετε ταινίες κ επεισόδια σειρών,όπως και για τους υποτίτλους αυτών
Post Reply
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5898
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Για το Εντγκειμ
σποιλερ
σποιλερ
σποιλερ
Spoiler: show
Επρεπε να παρει το σφυρι ο Καπτεν, τοσα χρονια εχει φαει το κραξιμο που ειναι ο υπερηρωας με τις λιγοτερες δυναμεις, εφτιαξε την εικονα του. Η καπταιν Μαρβελ οτι πιο αντιπαθητικο εχω δει ποτε μου. Επισης ηταν αρκετα λιγοτερο χαβαλεδιαρικη ταινια σε σχεση με τις υπολοιπες. Πολυ περιορισμενα τα αστεια. Επισης οσοι προσπαθουν να βρουν κενα στο time travel χανουν το νοημα, δε βλεπουμε το interstellar. Η φαση με το time travel ηταν οσο συμπαγες οσο θα μπορουσε να ειναι κατι ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62638
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Δεν είναι τόσο σποιλερ οπότε δε το βγάζω μέσα σε:

ρε μητσε... πώς δεν είχε χιούμορ και αστεία η ταινία; στους διαλόγους εννοείς;

Εμένα μου φάνηκε σε κάποιες φάσεις ότι είναι ιδανικό για ντεντπουλ το κλίμα. Λίγο ήθελε να ξεπεταχτεί ξέρω γω.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9904
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Ε όχι εντάξει, σε Ντεντπουλ δεν πλησίαζε αλλά είχε αρκετά αστεία.
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5898
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Μια χαρα αστεια ηταν, αλλα λογο του πως ξεκινησε η προηγουμενη ταινια το κλιμα ηταν λιγο πιο βαρυ και δεν καναν τοσα πολλα αστεια. Ειχε την πλακα του αλλα το infinity wars ηταν απειρως πιο αστειο, αρα και πιο διασκεδαστικο
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8503
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Φτάσαμε από το σημείο του "Δεν υπάρχουν σπόιλερς" στο "όποιος κοιτάει τα προβλήματα με το κακό σενάριο χάνει το νόημα". Λογικό επακόλουθο. Η ταινία απλά σε χτυπάει στην νοσταλγία (αυτό το πράμα που σε κάνει να λες πόσο μαμάτη ταινία ήταν το Καράτε κιντ επειδή το είχες δει 300.000^1.000.000 φορές μικρός και σε έκανε να νοιώθεις φανταστικά, και εδώ είναι αρκετά παρόμοιο πράγμα επενδύοντας σε αυτό + σε αυτό που κάνουν οι περισσότερες σειρές, του γεγονότος δηλαδή ότι επειδή έχεις επενδύσει πολύ χρόνο σε αυτές, αφήνεις περισσότερα πράγματα στο κενό χωρίς να τα δώσεις σημασία και κοιτάς μόνο το φαν σέρβις, δηλαδή ποιο πράγμα θα έκανε εσένα που βλέπεις χαρούμενο, παρά την ταινία καλή. Έτσι καταλήγεις π.χ να λες καταπληκτικό τβ ή φιλμ σε επεισόδια όπως το σίζον φινάλε της 2ης σεζόν του γουόκινγκ ντέντ (που έχει 9.1 π.χ στο imdb ενώ είναι άθλιο) και το Endgame (που είναι επιπέδου Age of Ultron, απλά επειδή συμβαίνουν πράγματα σημαντικά σε βασικούς χαρακτήρες θεωρείται ανώτερο ενώ είναι πολύ μακριά από Infinity War, Avengers 1 και Thor 3 π.χ).

Επίσης είχε αρκετά κωμικά στοιχεία αλλά όχι κοντά σε Ντεντπουλ. Στο Ντεντπουλ ήταν ουσιαστικά το βασικό theme το κάφρικο χιούμορ. Εδώ κυρίως στο 1ο μισό υπήρχε η κωμωδία με κατά κύριο λόγο 2-3 χαρακτήρες.
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μένει να γράψει κάποιος ότι δεν του άρεσε η ταινία επειδή κέρδισαν οι καλοί κι εγώ πήγα να δω τον Thanos να τους σκοτώνει όλους

Γενικά είτε θα μπει ο Giovanni θα μας εξηγήσει τα sciences του endgame είτε θα περιμένουμε κάνα βίντεο του Neil De Grasse Tyson όπως είχε διάφορα για το interstellar

Μην χαλιόμαστε για ταινία με σουπερ ήρωες. Ας γράψει ο καθένας τον λόγο που πήγε , τι ήθελε και τι περίμενε να δει καθώς και αν εκπληρώθηκαν αυτά ώστε να του αρέσει η ταινία

Άλλος μπορεί κάλλιστα να πει ότι δεν γουστάρει το χιουμορ της μαρβελ και γι αυτό το endgame είναι σκουπίδι. Μια χαρά άποψη
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62638
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ρε σεις ήταν υπερβολικό το ντεντπουλ που έγραψα(η ίσως και όχι. Βασικά δεν γέλασα καθόλου με τις ταινίες).

Εγώ νομίζω ότι διακωμωδούν πάρα πολύ κάποιους ήρωες και βγάζει γέλιο αυτό.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8503
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Και εγώ περιμένω το βίντεο του φίλου Neil, αλλιώς θεωρώ η ταινία είναι πολύ κακή. Το έγραψα άλλωστε καθαρά, παρόλο που λέω ότι το πρόβλημα της είναι ότι είναι τεμπέλικια και παραβαίνει τους κανόνες που θέτει η ίδια, και όχι αν ισχύει η κβαντική θεωρία ή οι θεωρίες για σκουληκότρυπες.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Το είδα χθες. Γενικά μπορώ να πω ότι γούσταρα πολύ αλλά το θεωρώ 1 επίπεδο κάτω από το Infinity War καθαρά λόγω Thanos.
Spoiler: show
Ο λόγος που το IW ΓΑΜΗΣΕ είναι ότι ο Thanos παρουσιαζόταν με το δικό του back story (λίγο naive να θες να σκοτώσεις το 50% του πληθυσμού λόγω overpopulation, αλλά οκ superhero movie είναι) και έδινε μια αίσθηση ότι έχει ένα πραγματικό σκοπό σε αυτό που κάνει. Στο endgame είναι λίγο Mumm-ra φάση, "είμαι κακός γιατί είμαι κακός".
Δεν με απασχολούν πολύ τα time travel issues οπότε δεν έχω να πω κάτι για τα points του Αρκά.
Κατά τα άλλα:
Spoiler: show
  • Πρώτη ταινία που μου άρεσε ο Antman.
  • Το παραγάμησαν με την Captain Marvel. Υπερβολικά overpowered, ελπίζω να την μαζέψουν γιατί δεν γίνεται έτσι δουλειά.
  • Άδοξο τέλος για την Black Widow. Ο ορισμός του παίκτη ομάδας αυτός ο χαρακτήρας μέχρι το τέλος της.
  • Πολλά αστεία, τα περισσότερα imho όχι επιτυχημένα.
  • Τραγικό λάθος να έχεις κάνει έτσι τον Thοr και να μην του βάζεις σε κάποιο σημείο να πει "Thor abides". Όλη την ταινία το περίμενα, μαλάκες αφοι Russo...
On a personal note: είχα την ευτυχία να το δω με έναν τύπο αριστερά μου να ροχαλίζει στο 75% της ταινίας... :P
User avatar
leontokardos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6380
Joined: Mon May 31, 2010 3:39 pm
Location: Glasgow, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Τρομερά αδιάφορο το Tolkien. Κάνεις μια ταινία-βιογραφία ενός τύπου ο οποίος έγινε γνωστός μέσα από τα βιβλία του. Ε σαν θεατής και φαν των έργων του περίμενα να δώσεις βάση στο πώς ο συγκεκριμένος τύπος δημιούργησε αυτά που δημιούργησε και τον έκαναν γνωστό. Δε με ενδιαφέρει το τι έκανε στα γκομενικά του, πώς γνωρίστηκε με τους φίλους του κλπ, που είναι το 95% της ταινίας. Εκμεταλλεύτηκαν ένα όνομα για να πουλήσουν μια τρομερά αδιάφορη ταινία.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9118
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

https://youtu.be/Nt9L1jCKGnE
Spoiler: show
welcome to marvel cinematic MULTIVERSE
Spoiler: show
Image
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62638
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times


Off Topic:
Δε σας νευριάζει που ο Χαλκ ο Μυστήριο και ο Iron man δε πιάσανε ποτέ εκείνον τον serial killer το 2007 ImageImageImage??
Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17747
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

https://unboxholics.com/movies-tv/movie ... 69v4Sjz0K8

To νέο trailer του Spider-Man: Far From Home αποκαλύπτει τι γίνεται μετά το Endgame

Όσοι δεν έχουν δει μην το ανοίξουν
User avatar
lisandro9
Football Legend
Football Legend
Posts: 12619
Joined: Tue Nov 03, 2009 8:38 pm
facebook προφίλ: giannis.diamantidis.14
twitter: ioannisdiam
Status: watching basketball
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

vaggelis2005 wrote:https://unboxholics.com/movies-tv/movie ... 69v4Sjz0K8

To νέο trailer του Spider-Man: Far From Home αποκαλύπτει τι γίνεται μετά το Endgame

Όσοι δεν έχουν δει μην το ανοίξουν
Αν το ποσταρετε 10 φορές τη μέρα ίσως κάποιος να το ανοίξει κατά λάθος Image

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9118
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

μπλοκ με έχεις? inb4 άμα σε έχει μπλοκ, ούτε αυτό θα δει!!
Spoiler: show
Image
Post Reply

Return to “TV - Κινηματογράφος”