Cinema

Συζητήσεις σχετικά με σειρές, ταινίες κτλ.
Forum rules
ΟΔΗΓΙΕΣ TV - Κινηματογράφος



1) Όλα τα spoiler θα μπαίνουν σε spoiler tag ,με σημείωση του επεισοδίου/ταινίας, ή(και) του προσώπου που αναφέρετε στο spoiler

2) Οποιοδήποτε προμο-φώτο-βίντεο και αυτό σε spoiler tag με σημείωση για πιο επεισόδιο είναι. Η συζήτηση για το προμο θα γίνεται και αυτή σε spoiler tag.   Καλό είναι να αποφεύγονται τα προμο    

3) Οι συζητήσεις για μέχρι και για την προηγούμενη απο την τρέχουσα season μπορούν να γίνονται χωρίς spoiler

4) Μην ρωτάτε από που θα κατεβάσετε ταινίες κ επεισόδια σειρών,όπως και για τους υποτίτλους αυτών
Post Reply
User avatar
leontokardos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6381
Joined: Mon May 31, 2010 3:39 pm
Location: Glasgow, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Εξαιρετικό το Τζόκερ. Αδιανόητη ερμηνεία.
User avatar
Antoni-o
National Manager
National Manager
Posts: 8420
Joined: Wed Jul 09, 2008 10:11 am
Football Manager της ομάδας: Νone
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Άρσεναλ
Status: Sleeping
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Είδε κανείς το Ad Astra να πει καμια άποψη;
Bob Dylan wrote:“When you got nothing, you got nothing to lose”
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3314
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Καλουτσικο. Η ιδεα ηταν καλη αλλα στην εκτελεση της δεν με "χτυπησε" οσο θα ηθελα συναισθηματικα και περασαν λιγο αδιαφορα καποια μερη της ταινιας.

Unpopular opinion αλλα το τζοκερ δεν μου φανηκε πολυ καλυτερο απο το ad astra. Το μονο που θα μου μεινει ειναι η ερμηνεια του φοινιξ
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8506
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Συμφωνώ για Ad Astra με fmaras, το τζόκερ δεν το έχω δει ακόμα.
Καλό τεχνικά με πολύ καλό sound design-σκηνοθεσία και πολύ καλό Πιτ, αλλά ήταν αδιάφορη συναισθηματικά ενώ αυτή ήταν η βασική της επιδίωξη. Πάντως δεν ήταν βαρετή και βλεπόταν σχετικά εύκολα.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9119
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

θυμίζει interstellar το plot που διάβασα στο imdb. μοιάζουν αρκετά φαντάζομαι.
Spoiler: show
Image
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Joker φοβερό. Όντως δεν είναι action movie αν κάτι τέτοιο περιμένετε. Τρομερή ερμηνεία που αντικειμενικά είναι καλύτερη από του Ledger. Το τελευταίο ημίωρο ανεβάζει ένταση και απογειώνεται η ταινία.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

απίστευτο Τζοκερ, συμφωνω κι εγω οτι ο Φοινιξ εκανε καλυτερη ερμηνεια απο τον Λέτζερ, αν και ο χαρακτηρας ειναι και διαφορετικος
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ένα έπος το Τζοκερ με συγκλονιστική ερμηνεία Χοακιν Φινιξ

ουσιαστικά είναι μια δραματική ιστορία
Spoiler: show
ενός ανθρώπου που του πήγαν όλα λάθος , η κοινωνία κρύβει τα " λάθη" και φυσικά ό,τι κρύβεις ....δεν λύνεται
μου άρεσε πάρα πολύ επίσης ότι ενώ έκλεινε το μάτι σε killing joke & dark knight returns αλλά ταυτόχρονα ήταν κάτι δικό του

απ' τα πιο unsettling πράγματα που έχω δει στη μεγάλη οθόνη

και παρόλο που βλέπεις ένα οριτζιν , ένα φανταστικό character development , καταλήγει στο τέλος
Spoiler: show
να παραμένει πιστή σε αυτό που καθορίζει τον Τζοκερ . Ο,τι δεν ξέρεις ποια είναι η αλήθεια γι αυτόν
η τελευταία σκηνή είναι το απόλυτο εν τω μεταξύ και ενισχύει το αποπάνω περί
Spoiler: show
multiple choice origin ( κλείσιμο ματιού πάλι στο KJ ) . Θα μπορούσε αυτόματα να σκεφτεί κανείς ότι όλα ήταν στο πειραγμένο του μυαλό, ότι απλά ενέπνευσε έναν άλλο Τζοκερ - τρομοκράτη τύπου Dark Knight , ότι κάποια ήταν αληθινά κάποια στη φαντασία του , ακόμα και ότι η σκηνή διαδραματίζεται πολλά χρόνια μετά όπου ξεκινάει ο Μπατμαν και εκείνος συνειρμικά καταλαβαίνει / ψυχανεμίζεται ποιος παίζει να είναι βρίσκοντας " αστείο" το πως τελικά εκείνος ευθύνεται για την δημιουργία του , που όντως " δεν θα το καταλάβαινε " η ψυχιατρος ..........απλά φανταστικό το πόσα παρακλάδια άνοιξε μια σκηνή
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8506
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Πολύ καλό το Τζόκερ. Σίγουρα υπερβολές τα έπη και τα τρομέρα που λέτε και ακούγονται πάντως.
Είναι μια ταινία σε πολύ μεγάλο βαθμό εμπνευσμένη από Taxi Driver, King of Comedy και Machinist με πολύ καλή εκτέλεση και ερμηνεία. Η ερμηνεία και η φιλοσοφία της ταινίας ίσως οδηγούν κόσμο να στρετσάρει το πόσο καλό ήταν, αλλά το έχουμε δει πολλές φορές. Τώρα βέβαια ίσως επειδή είναι σε comic book mainstream villain να γίνεται η υπερβολή, αλλά οκ.
Αυτό που έκανε χειρότερα βέβαια από τις ταινίες που προείπα πάντως ήταν ότι προσπαθούσε να δώσει forced sympathy στον Τζόκερ με διάφορες σκηνές όχι τόσο καλά εκτελεσμένες, περα ότι ακολουθεί την συγκεκριμένα πατέντα.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Αν ήταν όμως ο Μπουχαλάκης η ταινία θα γαμούσε. Να τα λέμε κι αυτά.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62649
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Δε το εχω ξαναπάθει αυτό.

Βγαίνω μόλις από το Τζόκερ. 1:15 το βράδυ. Βρέχει στη Γλασκώβη. Και είναι τόσο δυνατή η ταινία που ο αδερφός και η κοπέλα μου λένε κατευθείαν όχι σε παλικαράκι που έρχεται με ένα 20λιρο και παρακαλάει να τον πάμε στο κέντρο(2 χλμ).

Αδιανόητη ερμηνεία. Νομίζω μα τη παναγία ότι θα με δείξουν σαν social experiment στα Youtube σε λίγο καιρό...η απλά τη γλίτωσα και έχουν δίκιο οι άλλοι δύο.

Δεν έχω ξαναεπηρεαστεί τόσο με ταινία που να κάνω τέτοια κίνηση και να ακούσω τους άλλους.
Spoiler: show
Έχασα και κάποιες στιγμές. Πχ χρειάστηκα επεξήγηση οτι είχε χάσει τη φάση με τη κοπέλα και ήταν όλα delusion.

Γενικά ήταν πααάρα πολύ δυνατή η ταινία.

Μακάρι να βγει κάνα ωραίο πόστερ με 'κινούμενα σχέδια' με Λέτζερ τζόκερ και το αγαλματάκι σαν αγγελάκι φάση και δίπλα τον Φοίνιξ και να έχουνε μια συζήτηση.

That was a great act
You inspired me in so many directions. I owe you

κτλ
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8506
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

karembeu-7 wrote: Sun Oct 13, 2019 12:35 am Αν ήταν όμως ο Μπουχαλάκης η ταινία θα γαμούσε. Να τα λέμε κι αυτά.
Το έχω ξαναπεί ότι ο Μπουχαλάκης είναι ένας μέτριος παίκτης. Αυτό που με πειράζει είναι το απίστευτο κράξιμο που τρώει για λόγους που θα έπρεπε να τρώνε κι΄άλλοι ίσως και σε μεγαλύτερο βαθμό. Και στον Ηρακλή υπήρχαν παίκτες που είχαν κώλυμα οι οπαδοί είτε καλό είτε κακό και έκραζα. Αυτό δεν σημαίνει ότι θεωρώ ότι κάποιος είναι παικτάρα επειδή κράζω τους κράχτες του, είτε ότι πιστεύω ότι κάποιος είναι άχρηστος επειδή κράζω τους φανατικούς του.
User avatar
KosKarVen
National Manager
National Manager
Posts: 9761
Joined: Sun Mar 20, 2005 4:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ήταν καλύτερος ο Phoenix από τον Ledger.
Oh, I know that guy, he's a nihilist.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62649
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Υποκειμενικό το παραπάνω.



Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Διαφορετικά takes ίδιου χαρακτήρα

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Post Reply

Return to “TV - Κινηματογράφος”