ΤV series κτλ... (Προσοχή, Spoilers Inside)

Συζητήσεις σχετικά με σειρές, ταινίες κτλ.
Forum rules
ΟΔΗΓΙΕΣ TV - Κινηματογράφος



1) Όλα τα spoiler θα μπαίνουν σε spoiler tag ,με σημείωση του επεισοδίου/ταινίας, ή(και) του προσώπου που αναφέρετε στο spoiler

2) Οποιοδήποτε προμο-φώτο-βίντεο και αυτό σε spoiler tag με σημείωση για πιο επεισόδιο είναι. Η συζήτηση για το προμο θα γίνεται και αυτή σε spoiler tag.   Καλό είναι να αποφεύγονται τα προμο    

3) Οι συζητήσεις για μέχρι και για την προηγούμενη απο την τρέχουσα season μπορούν να γίνονται χωρίς spoiler

4) Μην ρωτάτε από που θα κατεβάσετε ταινίες κ επεισόδια σειρών,όπως και για τους υποτίτλους αυτών
Post Reply
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Το ΒΒ κι εγώ το έβρισκα βαρετό στον πρώτο κύκλο.. Αλλά από τα μέσα του 2ου και μετά αρχίζει να έχει μια ανοδική πορεία η οποία είναι απόλυτα εκθετική και κορυφώνεται εκπληκτικά..!

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ακριβώς. Αν αντέξεις μέχρι αρχές μέσα 2ης σεζόν μετά θα πωρωθείς.

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Criminal ---> Germany: Καλό / France: Χάλι / England: Καλούτσικο / Spain: Μέτριο
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9119
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

μετριατζα απλά για να γίνει το batwoman. θα μου πεις πρώτο επεισόδιο ακόμα αλλά βγάζει μάτι το ρηχό σενάριο και η χρονογραφιες της πλάκας. δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθεται και ασχολείται με το cw η dc. ξεκάθαρα χαλάει το image της. μόνο το flash έχει κάπως διασωθεί, όλα τα άλλα μετριατζες. τους έχει βάλει τα γυαλιά το κανάλι της dc με τα doom patrol και titans.
Spoiler: show
Image
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Peaky Blinders s05 νομιζω εχει ανεβει πολλα επιπεδα η παραγωγη, φοβερη σκηνοθεσια, φωτογραφια, μουσικη και εξελιξη χαρακτηρων. Απολυτα απολαυστικη ακομα και τιποτα να μη γινοταν που λεει ο λογος, που για μενα το σεναριο συνεχιζει και παραμενει στα ιδια υψηλα επιπεδα. Favorited (εδω και καιρο)
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16074
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Μας αξίζει λίγη παραπάνω κουβέντα μεταξύ Τόμας και
Spoiler: show
Σολομονς
Απολαυστικοί οι διάλογοι τους.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9907
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Τα σλο μο στο πρώτο επεισόδιο θα μπορούσε να είναι λιγότερο, κατά τα αλλά ανυπομονώ για την 6η. Τρομερή σεζόν.
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2128
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Εγω, οσο καλογυρισμενη και αν ειναι η σειρα και με ηθοποιαρες, μετα απο 4 σεζον εχω βαρεθει να βλεπω το ιδιο πραγμα. Ο ματσο badass που εχει βαθια εσωτερικα προβληματα και του εμφανιζεται και προβλημα με μια συμμορια που θελει να τον καταστρεψει και φαινεται οτι ειναι σε τελμα αλλα τελικα νικαει με πιστολιδι και ειναι προσωρινα χαρουμενος μεχρι την επομενη σεζον.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5898
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

gfpao13 wrote: Wed Oct 02, 2019 8:03 pm Σε πολλούς δεν άρεσαν τα πρώτα επεισόδια, αλλά λάτρεψαν την συνέχεια, γιατί όντως ανεβαίνει επίπεδο στην 2η σεζόν η σειρά.

Μόλις τελείωσα το εξαιρετικό Hitler’s Circle Of Evil στο Netflix, το οποίο είναι docuseries σχετικά με την εμπλοκή του Χίτλερ στη πολιτική στις αρχές των 30s έως και τον θάνατο του (spoiler alert).
Μου άρεσε πολύ που μαζί με την αφήγηση των ιστορικών, ταυτόχρονα έπαιζαν κάποιοι ηθοποιοί αναπαραστώντας συναντήσεις/σκηνικά κτλ. Έχει κανείς κάποιο docuseries παρόμοιου τύπου ή γενικά κάποιο ιστορικού περιεχομένου;
Λιγο καθυστερημενη απαντηση αλλα: Τετοιο στυλ ετσι οπως το περιγραφεις ηταν το American Genius, στο νετφλιξ θα το βρεις σκετο Genius, οπου ειναι μικρα δραματοποιημενα ντοκυμαντερ που δειχνουν διαφορες επιστιμονικες κοντρες που ειχαν διαφορες ιδιοφυιες τα τελευταια 100+ χρονια. Μπιλ γκειτζ εναντιων Στιβ Τζομπς, Τεσλα vs Εντισον, Η κουρσα για την πυρηνικη βομβα, η κουρσα για την εφευρεση της τηλεορασης, space race, το πρωτο αεροπλανο. 8 40λεπτα επεισοδια.

Και μιας και ειπα genius, εχουμε καμια πληροφορια για την 3η σεζον του Genius του National geographic? Οι 2 πρωτες σεζον ηταν οτι καλυτερο εχω δει στην τιβι
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

smtmk wrote: Wed Oct 09, 2019 12:00 pm Εγω, οσο καλογυρισμενη και αν ειναι η σειρα και με ηθοποιαρες, μετα απο 4 σεζον εχω βαρεθει να βλεπω το ιδιο πραγμα. Ο ματσο badass που εχει βαθια εσωτερικα προβληματα και του εμφανιζεται και προβλημα με μια συμμορια που θελει να τον καταστρεψει και φαινεται οτι ειναι σε τελμα αλλα τελικα νικαει με πιστολιδι και ειναι προσωρινα χαρουμενος μεχρι την επομενη σεζον.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
+1
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
LeDele
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2379
Joined: Fri Sep 27, 2013 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Πειραιώς
facebook προφίλ: LeDele
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Είδε κανείς το πρώτο επεισόδιο Watchmen για να γράψει εντυπώσεις; Διαβάζω κριτικές με πολύ μεγάλες αποκλίσεις και προβληματίζομαι λίγο.
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3314
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Με μπερδεψε λιγο αλλα πολυ ωραιος πιλοτος, θελω να δω τη συνεχεια!

Απλα απο οτι καταλαβα δεν εχει σχεση με τα κομιξ (χωρις να ειχα επαφη ποτε). Ειναι απλα μια σειρα που εκτυλισσεται στο ιδιο συμπαν..
User avatar
Antoni-o
National Manager
National Manager
Posts: 8420
Joined: Wed Jul 09, 2008 10:11 am
Football Manager της ομάδας: Νone
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Άρσεναλ
Status: Sleeping
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Επειδή με λιμιτάρει το σερτς του σαιτ και θέλει τουλάχιστον 3 χαρακτήρες για να κάνει σερτς, το The 100 αξίζει;
Bob Dylan wrote:“When you got nothing, you got nothing to lose”
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Δίχως να έχω δει την τελευταία σεζόν που βγήκε ακόμα, εμένα μαρεσε και ειδικά μετά τις πρώτες 2 σεζόν το θεωρώ αρκετά καλό.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16074
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Να κάτσεις να το δεις σερί, νομίζω όχι. Γίνεται λίγο επαναλαμβανόμενο.
Όσοι το χουμε δει και μας τρώει 40 λεπτά τη βδομάδα όταν βγαίνει νέο επεισόδιο, νομίζω είναι πιο εύκολο.

Δεν έχει κακό σενάριο γενικότερα, απλά οι χαρακτήρες τον παίρνουν λίγο.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Post Reply

Return to “TV - Κινηματογράφος”