ΤV series κτλ... (Προσοχή, Spoilers Inside)

Συζητήσεις σχετικά με σειρές, ταινίες κτλ.
Forum rules
ΟΔΗΓΙΕΣ TV - Κινηματογράφος



1) Όλα τα spoiler θα μπαίνουν σε spoiler tag ,με σημείωση του επεισοδίου/ταινίας, ή(και) του προσώπου που αναφέρετε στο spoiler

2) Οποιοδήποτε προμο-φώτο-βίντεο και αυτό σε spoiler tag με σημείωση για πιο επεισόδιο είναι. Η συζήτηση για το προμο θα γίνεται και αυτή σε spoiler tag.   Καλό είναι να αποφεύγονται τα προμο    

3) Οι συζητήσεις για μέχρι και για την προηγούμενη απο την τρέχουσα season μπορούν να γίνονται χωρίς spoiler

4) Μην ρωτάτε από που θα κατεβάσετε ταινίες κ επεισόδια σειρών,όπως και για τους υποτίτλους αυτών
Post Reply
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κορυφαίο το Mad Men.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

tiziano wrote:
mitsosvd wrote: Wed Feb 27, 2019 6:34 pm Εχει κανεις να μου πει άποψη για το Mad Men? Αρεσε, δεν άρεσε?
Είναι φάση Suits με διαφημιστές αντί για δικηγόρους και δεκαετία του 60 αντί για συγχρονο?
Μην βάζεις το αριστούργημα Mad Men στην ίδια πρόταση με τη σαπουνόπερα ρε :D

Είναι ίσως η πιο καλογραμμένη σειρά, για μένα στο τοπ5 μου έβερ (βασικά στο τοπ2 μου μάλλον).
Τοπ 5 Τιζιανο.

Ζητηθηκε

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8507
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Πες και τις αλλες τιζ.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Με εκανες ιγκνορ τελικα ρε Αρκα? Για εναν παλιοτελικο μουντιαλ?

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5898
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Χαιρομαι που εχει τετοιο παράσημο το mad men, καιρο ψαχνω καλη σειρα να βλεπω με τη γυναίκα. Οντως τιζ, ριξε το τοπ 5 σου
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8507
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Οχι δεν σε έχω ιγκνορ.
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Δεν παρεκκλίνω ιδιαίτερα από το κλασσικό τοπ5 της εποχής που κορυφώθηκε η αμερικανική τηλεόραση, απλά λόγω απότομου τέλους (το οποίο θα αλλάξει σύντομα με την ταινία που έρχεται) δεν βάζω το Deadwood γιατί δεν μπορώ να μην βάλω το Shield για τις συγκλονιστικές τελευταίες σεζόν.

Sopranos, Mad Men, The Wire, Breaking Bad, The Shield. Κατά καιρούς έχω βάλει και τις πέντε στην πρώτη θέση. Λογικά οι περισσότεροι έχουν τις ίδιες 3-4-5 από τις πέντε.

Η "εναλλακτική" πεντάδα μου είναι Terriers, Louie, Hannibal, The Americans, BSG. Δυστυχώς δεν έχω κάτσει να τελειώσω το Justified ποτέ, κακώς.

Από κωμωδίες Arrested Development, 30 Rock, Parks and Rec, Office UK, Curb your Enthusiasm (Community), είναι πολλές και μην πιάσουμε animation.

Friends, Lost, South Park μας μεγάλωσαν ή μας έμαθαν να βλέπουμε σειρές και δεν τις μετράω, είναι εκτός συναγωνισμού λόγω συναισθήματος. GoT και διάφορα χιτ του Νέτφλιξ πλέον είναι πιο πολύ κοινωνικά φαινόμενα παρά μετράνε ως σειρές.
Σειρές που δεν είναι για τοπ λίστες αλλά τις σκέφτομαι συχνά, είναι πρόχειρα Bojack, Fleabag, Rectify, Men of Certain Age, Rubicon, Happy Endings, The Thick of It, Better Call Saul, ε και επεισόδια Black Mirror εντάξει.
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

^
Καλά το The Shield είναι από τις πιο υποτιμημένες σειρές..! Χαίρομαι που υπάρχει και τρίτος άνθρωπος που συμφωνεί γτ νόμιζα πως ήμουν μόνο εγώ με τον παντιά..
Επίσης το deadwood που ανέφερες είναι τρομερή σειρά και το απότομο κόψιμο δεν βλέπω πως μπορεί να διορθωθεί.. Είναι πολύ διαφορετικό, μια σειρά που χτίζει και τους χαρακτήρες σε βάθος από μια ταινία 2-3ωρη όσο καλή κι αν είναι.. Απλώς, θα αμβλύνει λίγο την ξενέρα πιστεύω..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Το δικό μου top-5 πάντως σίγουρα έχει μέσα The West Wing και Twin Peaks. Δεν ξέρω ποιες είναι οι υπόλοιπες (μάλλον Mad Men και Breaking Bad θα ήταν μέσα), αλλά αυτές οι 2 είναι σίγουρα μέσα.
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Giovanni_7 wrote: Thu Feb 28, 2019 5:00 am ^
Καλά το The Shield είναι από τις πιο υποτιμημένες σειρές..! Χαίρομαι που υπάρχει και τρίτος άνθρωπος που συμφωνεί γτ νόμιζα πως ήμουν μόνο εγώ με τον παντιά.. Image

που ήσουν πριν ένα μήνα που τα λέγαμε πάλι για το Shield ;; :P
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9909
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Sopranos και Mad Men είναι απίστευτες σειρές. Συμφωνώ με Tiz!
george-4
Coach
Coach
Posts: 2731
Joined: Mon May 18, 2009 1:31 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

90% συμφωνία με λίστα τιζι, όχι μόνο το τοπ 10 αλλά όλες. Ίσως δεν έχω τόσο ψηλά το The Shield μόνο. Και δεν έχω δει Fleabag, Men of Certain Age, BSG

Θα προσθέσω Twin Peaks - ντροπή που δεν το έβαλε, μάλλον το ξέχασε - και στις κωμωδίες Veep και Nathan For You, αν και είναι κάτι παραπάνω από κωμωδία. Εγώ γουστάρω και The Office US αλλά οκ, ίσως όχι top.

Συναισθηματικής αξίας ότι είπε +supernatural, prison break
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8507
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Twin Peaks πρώτη σεζόν. Δεύτερη σεζόν ρε παιδιά είναι τραγωδία τα μισά επεισόδια και τα άλλα μισά είναι καλούτσικα έως καλά.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9119
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

https://youtu.be/WlSXDaRR2bw

η πρώτη σεζόν ήταν καλή. η δεύτερη φαίνεται να ανεβαίνει κι άλλο επίπεδο.
Spoiler: show
Image
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Arkas16 wrote: Thu Feb 28, 2019 5:06 pm Twin Peaks πρώτη σεζόν. Δεύτερη σεζόν ρε παιδιά είναι τραγωδία τα μισά επεισόδια και τα άλλα μισά είναι καλούτσικα έως καλά.
Η πρώτη σεζόν είναι imho ο καλύτερος κύκλος σειράς ever. Δευτερος και (πολύ περισσότερο) τρίτος κύκλος, πρέπει να είσαι fan του Lynch για να το εκτιμήσεις. Αν είσαι καραγουστάρεις. Αν δεν είσαι, δεν την παλεύεις.
Post Reply

Return to “TV - Κινηματογράφος”