Συνδέσεις Internet / Βοήθεια / Απόψεις

Σχετικά με το internet καθώς και τα online παιχνιδάκια...
Post Reply

Ποιος είναι ο καλύτερος παροχέας internet στην ελλάδα?

OTE
87
41%
OTENET
34
16%
VIVODI
10
5%
ON TELECOM
9
4%
FORTHNET
72
34%
 
Total votes: 212
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17748
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Δεν είναι θέμα κομπλέ υπαλλήλου αλλά οδηγίας που υπάρχει. Δεν μπορούν να κάνουν αβέρτα τέτοιες αλλαγές χωρίς να υπάρχει σοβαρό ιστορικό. Λογικά σε εσένα υπάρχει σοβαρό ιστορικό και ίσως αυτή είναι η έσχατη λύση.

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9907
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Ήταν η 5η φορά και τους παρακαλάω από την 3η. Εντάξει, αν δεν ήταν οι 3 πρώτες αρκετές τι να πω... Μπορεί να υπάρχει οδηγία αλλά η υπάλληλος μου έλεγε να το πληρώσω αν θέλω να το αλλάξω χωρίς παραπάνω εξηγήσεις.
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14791
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

smtmk wrote: Mon Mar 25, 2019 11:11 pm Εχοντας επιστρεψει στην πολη μου τους τελευταιους μηνες(ελπιζω να διαρκεσει μονο οσο ειναι απολυτως απαιρητη η επιστροφη) γυρισα και σε μια μεσαιωνικη κατασταση ιντερνετ οπου οι γονεις μου εχουν καθισει σε ενα συμβολαιο εδω και 7 χρονια το οποιο δεν ξερουν τι περιλαμβανει καν απο θεμα ιντερνετ, εχουν γινει αρκετα tech-savvy ωστε να χρησιμοποιουν το ιντερνετ ολη την ωρα και, μαζι με μενα, βιαζουμε ολοι μαζι μια συνδεσουλα που κατα μεσο ορο φτανει τα 2 mbps.

Ηρθε το βραδυ που απηυδησα ο ανθρωπος επειδη δε μπορουσα να φορτωσω ενα βιντεο στο youtube οποτε wind.gr αισθανομαι τυχερος ENTER. Και οντως μου χαμογελασε η τυχη, ή μαλλον την κυνηγησα, και ειδα τις προσφορες σε 50/100/200αρα συνδεσεις οι οποιες εχουν γινει διαθεσιμες στην πολη μου επειτα απο εργασιες της WIND. Οι γονεις μου με ειχαν ενημερωσει οτι οι τιμες στις καλυτερες συνδεσεις ειναι υψηλες αλλα επιτελους πηρα την κατασταση στα χερια μου και ειδα οτι μπορω να τσιμπησω 50αρα VDSL με 28 ευρω το μηνα και δωρεαν εγκατασταση ρουτερ. Η τηλεφωνητρια με ενημερωσε οτι στην χειροτερη θα πιανω 45mbps πραγμα στο οποιο επεμεινα.

Και αφου ειπα ολη αυτη την αχρειαστη ιστορια, θα ηθελα επιβεβαιωση οτι αξιζει απο προσωπικη σας εμπειρια. Θεου θελοντος και ξεροκεφαλιας πατρος επιτρεπουσης θα γινουν περαιτερω επαφες απο αυριο μπας και αλλαξουμε πακετο επιτελους.
Προσοχη με τη Wind.μου εκανε εντυπωση οταν ειδα οτι στην περιοχη που μενω να εχουμε 50αρα vdsl και η εμπειρια τους τελευταιους 4 μηνες με εχει κανει σοβαρα να σκεφτομαι να τους κυνηγησω οσο δε παει

Μεσος ορος ταχυτητας 15mbps και τουλαχιστον 24ωρες καθε βδομαδα χωρις ιντερνετ
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2128
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Εμενα μου ειπαν και μου το ξαναλεγαν οτι στη χειροτερη να πιανω 40 και επειτα μιλησε και ο πατερας μου με τον ΟΤΕ νομιζω και του ειπαν οτι εκει που μενω θα πιανω 48mbps. Αν δεν κανω λαθος εχει σχεση με το ποσο κοντα εχει κουτι της wind και εχει τοποθετηθει ενα στο ιδιο τετραγωνο με το σπιτι μου. Ως προς τις διακοπες του ιντερνετ προς το παρον πεφτει το αθλιο ιντερνετ περιπου μια φορα τη μερα για λιγα δευτερολεπτα οποτε ελπιζω οτι με καλυτερη συνδεση δε θα εχω τετοια θεματα. Μακαρι τουλαχιστον γιατι δεν παλευεται αλλο αυτη η κατασταση.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3607
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Ισχύουν οι ταχύτητες που σου λένε. Για να υπάρχει vdsl στην περιοχή, σημαίνει ότι έχει περάσει οπτική από κοντά.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω Vodafone Red 2 με έκπτωση και φτάνει 68€/μήνα για 2 νούμερα.

Είναι η ώρα να ανανεώσω και μου το ρίχνουν 2€ / μήνα έπειτα από 5 χρόνια συνεχόμενα και με οικογενειακό πρόγραμμα & Vodafone Home με VDSL (31€).

Αξίζει να ψαχτώ για άλλη εταιρία;

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5490
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Αυτο ειναι με τα 1500+1500+1500 και 2gb;
Α οχι, το business λεω.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk


User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2000 + 2000 + 4GB που μοιράζονται σε δύο νούμερα.

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9907
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Απομακρυσμένη επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χωρίς καμία ενημέρωση και μηνύμα στις 14:33 οτι το πρόβλημα επιλύθηκε. 4 ώρες μετά 5-6 συνεχόμενες αποσυνδέσεις. Πήγα πριν απο λιγο πηρα καινούργιο ρούτερ και αναμένω να δω πως θα πάει. Ελπίζω για το καλύτερο.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9907
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Και με το καινούργιο ρουτερ το ίδιο πρόβλημα, αλεπάλληλες επανεκκινήσεις-αποσυνδέσεις του ρουτερ. Για 6η ή 7η φορά πλέον έχει δηλωθεί ως βλάβη και θα περιμένω τεχνικό εκ νέου.

Το περίεργο είναι ότι πρόσφατα φίλος μου που μένει ένα στενο πιο πάνω για 2-3 μέρες είχε παρόμοιο θέμα βέβαια τραβάμε από διαφορετικό καφαο Ίντερνετ.
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3607
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Ρε μπας κι έχει τίποτα ποντίκια και σου μασάνε τα καλώδια? :P
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9907
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Μη μου λες τετοια χαχαχα! Το πρόβλημα πάει κάπως έτσι από το λίγο που τοο εκανα monitoring. Γίνεται η επανεκκίνηση του ρούτερ μαζεύονται σε δευτερόλεπτα 900-1Κ CRC Errors και το Margin πάει -7,6! Και φτου και απο την αρχη
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9119
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

τελείως κουλό να έχουν έρθει τόσες φορές και να μην βρίσκουν το πρόβλημα. η τηλεφωνική πρίζα που χρησιμοποιείς σε τι κατάσταση είναι btw?
Spoiler: show
Image
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9907
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Άριστη, το σπίτι είναι του 2004. Φοιτητές έμεναν μόνο μέχρι σήμερα. Το πρόβλημα εμφανίστηκε από τον Δεκέμβρη και μετά, τόσο καιρό ήμουν σταθεροτατος
User avatar
Paul21(R)
Coach
Coach
Posts: 2598
Joined: Wed Sep 07, 2005 11:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: pAyLoS.R.21
twitter: PaulPotamias
Status: και το ξέρεις καλαααα ... ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΟΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΣΤΑ ΜΥΑΛΑΑΑ !!
Location: Αιγαλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά σος
Είχα ένα ρουτερ Pirelli (μου το είχε δώσει η cyta) αλλά ξαφνικά μας άφησε χρόνους χθες.
Το θέμα είναι ότι έχω τηλέφωνο με voIP, οπότε χρειάζομαι ρουτερ που να κοτσάρεις πάνω εκεί την τηλεφωνική συσκευή. Με μια πρόχειρη ματιά δεν βρήκα τέτοιο ρουτερ, ή τουλάχιστον δε λογική τιμή.
Έχει κανείς να προτείνει κάποιο συγκεκριμένο;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T’estimo, Barça!
ΑΕΚΑΡΑ σε χιονια και βροχες ......
Post Reply

Return to “Internet - Online Games”